Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Hercegoviina
Posts: 2861
Joined: 14/02/2013 14:11

#26701 Re: Zeničani

Post by Hercegoviina »

Atego wrote:
Hercegoviina wrote:
moze li se naci posao kao sofer?
imaš li državni,koje kategorije?
nemam, ali planiram plagati c1 sada. uzmimo da imam i gdje je najlakse naci posao
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#26702 Re: Zeničani

Post by Atego »

Hercegoviina wrote: nemam, ali planiram plagati c1 sada. uzmimo da imam i gdje je najlakse naci posao
bolje ti je onda pravac široki brijeg i dobiješ diplomu šofera umjesto da polažeš c1.ove brze pošte traže kurire,a ti 80% ovih kombija što se vozaju po Zenici možeš vozit sa b kat.al ' ne može te on zaposlit ko vozača ako nemaš državni.ako te već volan zanima,ništa bez državnog ne počinji.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2861
Joined: 14/02/2013 14:11

#26703 Re: Zeničani

Post by Hercegoviina »

Atego wrote:
Hercegoviina wrote: nemam, ali planiram plagati c1 sada. uzmimo da imam i gdje je najlakse naci posao
bolje ti je onda pravac široki brijeg i dobiješ diplomu šofera umjesto da polažeš c1.ove brze pošte traže kurire,a ti 80% ovih kombija što se vozaju po Zenici možeš vozit sa b kat.al ' ne može te on zaposlit ko vozača ako nemaš državni.ako te već volan zanima,ništa bez državnog ne počinji.
znaci treba drzavni I za obicno dostavno auto? koliko to kosta I traje u sirokom?
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#26704 Re: Zeničani

Post by Atego »

Hercegoviina wrote: znaci treba drzavni I za obicno dostavno auto? koliko to kosta I traje u sirokom?
po pravilu,da. a u širokom odvojiš jedan dan, daš 1600 KM,napišeš sastav o gabaritnim svijetlima i voilà šoferina si :D
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2861
Joined: 14/02/2013 14:11

#26705 Re: Zeničani

Post by Hercegoviina »

Atego wrote:
Hercegoviina wrote: znaci treba drzavni I za obicno dostavno auto? koliko to kosta I traje u sirokom?
po pravilu,da. a u širokom odvojiš jedan dan, daš 1600 KM,napišeš sastav o gabaritnim svijetlima i voilà šoferina si :D
sta ti vozis? kolike su plate'
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#26706 Re: Zeničani

Post by Atego »

Hercegoviina wrote: sta ti vozis? kolike su plate'
ja sam već 3 mjeseca profesionalni irget :D a zadnje sam vozio kipera,6 dana u sedmici od 7 pa dok ne završim za 650 KM + obrok.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2861
Joined: 14/02/2013 14:11

#26707 Re: Zeničani

Post by Hercegoviina »

Atego wrote:
Hercegoviina wrote: sta ti vozis? kolike su plate'
ja sam već 3 mjeseca profesionalni irget :D a zadnje sam vozio kipera,6 dana u sedmici od 7 pa dok ne završim za 650 KM + obrok.
Malo je to.
Kolike su plate u brzoj posti
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#26708 Re: Zeničani

Post by Atego »

Hercegoviina wrote: Malo je to.
Kolike su plate u brzoj posti
za intime znam sigurno,a oni su kao najlošiji.kod njih ti je početna 425 + 150 KM topli.znači 675 km.valjda su ostali jači s platama
Bobi
Forum administrator
Posts: 38014
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#26709 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Prije 10 godina je meni lik iz DHL pokazao platnu listu...900KM ali su ga gonili samo tako :mrgreen:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#26710 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Nekad se u medjunarodnom transportu klepala dobra plata. Sada je sve to srednja zalost, pogotovo je najgore onima sto voze kombije,nemaju tahografe, pricao sa momcima koji su znali po preko 12 sati voziti iz cuga (doduse to je sve medjunarodni transport bio).
Trazi ti sad Vision doo vozace, znam.gazdu licno i garantujem za njegovo postenje.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26711 Re: Zeničani

Post by Throttle »

A znalo se uštinut i goriva iz kamiona
enkoo83
Posts: 233
Joined: 20/12/2013 16:31

#26712 Re: Zeničani

Post by enkoo83 »

Hercegoviina wrote:
Atego wrote:
Hercegoviina wrote: sta ti vozis? kolike su plate'
ja sam već 3 mjeseca profesionalni irget :D a zadnje sam vozio kipera,6 dana u sedmici od 7 pa dok ne završim za 650 KM + obrok.
Malo je to.
Kolike su plate u brzoj posti
Jebo te malo je to bilo jod tebe atego ja vozim isto kamion dostava 3 dana vozim teren 3 dana idem u domaljevac po robu i imam vecu.Za vozacima je velika potraznja sto se tice C i E kategorije ali samo ko ima drzavno
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#26714 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Almy traži šofere non stop. Ned'o Bog nikom'.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#26715 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Sve sami lopovi graditelji... 8-)
enkoo83
Posts: 233
Joined: 20/12/2013 16:31

#26716 Re: Zeničani

Post by enkoo83 »

Kralj Tvrtko I. wrote:Almy traži šofere non stop. Ned'o Bog nikom'.
Mnogi traze ne samo almy.raja ide masovno u sloveniju raditi ko ima polozeno CiE sredi cod95 i pici za sloveniji netreba ni skola nit ista.zato i jest potraznja za soferima
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#26717 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

phillie wrote:Jbt, vidi direktora Sarajevske Berze???

Ma treba bjezat odavde, podhitno.
fakat :shock:
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#26718 Re: Zeničani

Post by Atego »

enkoo83 wrote: Jebo te malo je to bilo jod tebe atego ja vozim isto kamion dostava 3 dana vozim teren 3 dana idem u domaljevac po robu i imam vecu.Za vozacima je velika potraznja sto se tice C i E kategorije ali samo ko ima drzavno
znam da je malo,zato sam i batalio.a ja sam još dobar kakvih ima slučajeva.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26719 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Vezano za ovu gradnju kod Drvenog mosta, kaže Nasiha srušili neke stepenice koje vode na sprat. Zbog čega je to urađeno, jedino ako su izlazile van okvira njenog zemljišta tj. bile u "tuđem" :?
U svakom slučaju, tu porodicu su oštetili za hiljade KM jer tu kuću nit će kome prodat a obzirom da je zaklanja zgrada, nije ugodno ni živjet tu
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#26720 Re: Zeničani

Post by notsure »

Throttle wrote:Vezano za ovu gradnju kod Drvenog mosta, kaže Nasiha srušili neke stepenice koje vode na sprat. Zbog čega je to urađeno, jedino ako su izlazile van okvira njenog zemljišta tj. bile u "tuđem" :?
U svakom slučaju, tu porodicu su oštetili za hiljade KM jer tu kuću nit će kome prodat a obzirom da je zaklanja zgrada, nije ugodno ni živjet tu
Kabadahije.

Kralj Zenice "FK Prvi" je naručio saksije na drvenom mostu samo da bi skrenuo poglede s nove zgrade.
Da se svi pitaju "jesu li saksije trebale biti s vanjske strane ograde da ne smanje trotoar", "koliko će ovo izdržati da neko ne pokrade", "je li moglo jeftinije"... i dok sve to izdumaš, već si prešao most i sporna zgrada bez građevinske dozvole i bez urbanističke saglasnosti izašla iz vidokruga.

Kralj kabadahija
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#26721 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

ima li blokada,ovo oko poskupljenja goriva?
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#26722 Re: Zeničani

Post by Inteligencija »

kakavdanakneiskustvu wrote:ima li blokada,ovo oko poskupljenja goriva?
ima kruzni kod lamele i bulevar vec 15 minuta blokirani
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#26723 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

gledam iz blatuse ,ne vidim kolone nikakve,pa zato pitam :thumbup:
User avatar
Crni cvijet
Posts: 184
Joined: 16/11/2009 19:51

#26724 Re: Zeničani

Post by Crni cvijet »

Inteligencija wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ima li blokada,ovo oko poskupljenja goriva?
ima kruzni kod lamele i bulevar vec 15 minuta blokirani
Ma slabo, na ovom dijelu koji ja vidim stala dva ili tri auta a ostali im samo trube da se pomjere.
Kad se treba kukat da je preskupo mogu svi, kad treba nešto učiniti po tom pitanju - jok.
Vjerovatno kontaju "meni je nedjelja odo' ja izist i popit nuto ovijeh budaletina he he" a sutra opet "ne valja država, skupo gorivo bla bla" fuj :(
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#26725 Re: Zeničani

Post by Inteligencija »

Post Reply