Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26576 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Atego wrote:
Throttle wrote:
Atego wrote:gdje radite mali servis? dal' neko nudi besplatan ako kod njega uzmeš ulje,filtere...?
Strong auto, zamjena ulja i uljnog filtera je besplatna, svaki drugi filter je 5KM za zamjenu.
znači,ipak bi platio 10 KM servis,jer ću mijenjati i filter zraka i goriva.hvala na odgovorima, prošetaću i do unioncomerca
Nista te ne kosta da pitas i ostale . Strong ima svojih musica, meni su proklizali saraf na karteru pa jedva odvrnuo a ocu sasuli 5litara ulja u auto u koje ide 4 pa vadili necim. To su sve servisi gdje najvise radi balavurdija jer svi bolji majstori imaju svoje radnje. Ja svojr auto odrzavam kod specijalizovanog majstora za taj brend i nemam problema
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#26577 Re: Zeničani

Post by Atego »

Throttle wrote: Nista te ne kosta da pitas i ostale . Strong ima svojih musica, meni su proklizali saraf na karteru pa jedva odvrnuo a ocu sasuli 5litara ulja u auto u koje ide 4 pa vadili necim. To su sve servisi gdje najvise radi balavurdija jer svi bolji majstori imaju svoje radnje. Ja svojr auto odrzavam kod specijalizovanog majstora za taj brend i nemam problema
ma ja,eto vidiš,sve ima svoje :roll: inače sam kod jednog te istog majstora radio servis i sve manje zahvate 10 godina,al' čovjek star više,a i bolestan i on je batalio majstorisanje.sad dok se čovjek namjeri na insana,to je procedura
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26578 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Atego wrote:
Throttle wrote: Nista te ne kosta da pitas i ostale . Strong ima svojih musica, meni su proklizali saraf na karteru pa jedva odvrnuo a ocu sasuli 5litara ulja u auto u koje ide 4 pa vadili necim. To su sve servisi gdje najvise radi balavurdija jer svi bolji majstori imaju svoje radnje. Ja svojr auto odrzavam kod specijalizovanog majstora za taj brend i nemam problema
ma ja,eto vidiš,sve ima svoje :roll: inače sam kod jednog te istog majstora radio servis i sve manje zahvate 10 godina,al' čovjek star više,a i bolestan i on je batalio majstorisanje.sad dok se čovjek namjeri na insana,to je procedura
Jeftin majstor skuplje kosta
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#26579 Re: Zeničani

Post by Atego »

Throttle wrote: Jeftin majstor skuplje kosta
sigurno.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2860
Joined: 14/02/2013 14:11

#26580 Re: Zeničani

Post by Hercegoviina »

ima li gdje kakav majstor da zna oko rofixa=
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83460
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26581 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Atego wrote:
Throttle wrote: Nista te ne kosta da pitas i ostale . Strong ima svojih musica, meni su proklizali saraf na karteru pa jedva odvrnuo a ocu sasuli 5litara ulja u auto u koje ide 4 pa vadili necim. To su sve servisi gdje najvise radi balavurdija jer svi bolji majstori imaju svoje radnje. Ja svojr auto odrzavam kod specijalizovanog majstora za taj brend i nemam problema
ma ja,eto vidiš,sve ima svoje :roll: inače sam kod jednog te istog majstora radio servis i sve manje zahvate 10 godina,al' čovjek star više,a i bolestan i on je batalio majstorisanje.sad dok se čovjek namjeri na insana,to je procedura

Vrlo tesko je naci postena majstora u bilo kojoj bransi. Ja sam mnogim "majstorima" kuce pokrio i spratove opremio dok nisam nasao ljude u koje imam povjerenje i koji dobro rade. Nazalost vecina njih nisu u Zenici, kao ni ovaj konkretan koji tebi treba :roll:
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#26582 Re: Zeničani

Post by belfy »

cini mi se da ovdje od muhe pravi slona. mali servis mozes i sam odraditi. nije neka nauka zamijeniti dva filtera i ulje. meni je uvijek bilo najbrze da to odradim na onoj novijoj Almy pumpi i sve zajedno traje toliko da taman stignes kafu popiti. jedino ako auto nije specificno po necemu.

cek da to probam jos pojednostaviti: ulje ispustis tako sto otvoris dva cepa (iako je dovoljan i jedan, samo ide nesto sporije). naspes ga tako sto zavrnes jedan i onda sipas potrebnu kolicinu, a zatim nakon kratkog rada motora provjeris jos jednom kolicinu i dospes ako je potrebno jos malo. filtere promijenis tako sto isti odvrnes, a drugi zavrnes (nekada samo utaknes sa zakretanjem od 90 stepeni).

koliko "majstor" moras biti da bi napravio ovako "komplikovan" zahvat?
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#26583 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

belfy wrote:cini mi se da ovdje od muhe pravi slona. mali servis mozes i sam odraditi. nije neka nauka zamijeniti dva filtera i ulje. meni je uvijek bilo najbrze da to odradim na onoj novijoj Almy pumpi i sve zajedno traje toliko da taman stignes kafu popiti. jedino ako auto nije specificno po necemu.

cek da to probam jos pojednostaviti: ulje ispustis tako sto otvoris dva cepa (iako je dovoljan i jedan, samo ide nesto sporije). naspes ga tako sto zavrnes jedan i onda sipas potrebnu kolicinu, a zatim nakon kratkog rada motora provjeris jos jednom kolicinu i dospes ako je potrebno jos malo. filtere promijenis tako sto isti odvrnes, a drugi zavrnes (nekada samo utaknes sa zakretanjem od 90 stepeni).

koliko "majstor" moras biti da bi napravio ovako "komplikovan" zahvat?
Majstore, popravljaš li roštilje? :D
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#26584 Re: Zeničani

Post by Paulaner »

Atego wrote:
Throttle wrote: Nista te ne kosta da pitas i ostale . Strong ima svojih musica, meni su proklizali saraf na karteru pa jedva odvrnuo a ocu sasuli 5litara ulja u auto u koje ide 4 pa vadili necim. To su sve servisi gdje najvise radi balavurdija jer svi bolji majstori imaju svoje radnje. Ja svojr auto odrzavam kod specijalizovanog majstora za taj brend i nemam problema
ma ja,eto vidiš,sve ima svoje :roll: inače sam kod jednog te istog majstora radio servis i sve manje zahvate 10 godina,al' čovjek star više,a i bolestan i on je batalio majstorisanje.sad dok se čovjek namjeri na insana,to je procedura
Ja idem u Unioncomerc,kad odes i vidis kolika je guzva bit ce ti jasno zasto.
Na kraju posla dobijes racun,na ceduljici koja se kaci u motorni prostor tacno pise koji je radnik obavio posao.
Dakle imas dokaz kad i ko je radio na autu u slucaju nekih problema.Na svaki upit na FB stranici su uvijek odgovorili na pitanje sasvim ljubazno.Po prijemu automobila prvo sto urade je da navuku zastitu na sjediste da ne bi uprljali.
Imaju svoju prodavnicu dijelova preko puta servisa.
A ono sto me najvise privuklo kod njih je sljedece...Odvucem auto,rekoh trebam spuru uradit.Uzese mi kljuceve,nakacise one sprave i zove me covjek da vidim.Pokazuje mi na monitoru i objasnjava da mi je spura uredu. Skide sve,daje mi kljuceve,rekoh koliko je ova usluga provjere spure,kaze nista.
A mogli su mi uzet 50KM da i ne skontam. Eh zato vise i ne pitam koliko kosta nego idem direktno kod njih. Napravim termin na FB i odvucem auto.Vec par godina prezadovoljan :thumbup:

Za ovaj Strong cu samo reci da mi je otac ganjao sefa 2 dana da mu izda racun za prodane gume.Radnici mu se smijali u facu kad im je trazio racun :shock:
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#26585 Re: Zeničani

Post by belfy »

Zaitsev wrote:
belfy wrote:cini mi se da ovdje od muhe pravi slona. mali servis mozes i sam odraditi. nije neka nauka zamijeniti dva filtera i ulje. meni je uvijek bilo najbrze da to odradim na onoj novijoj Almy pumpi i sve zajedno traje toliko da taman stignes kafu popiti. jedino ako auto nije specificno po necemu.

cek da to probam jos pojednostaviti: ulje ispustis tako sto otvoris dva cepa (iako je dovoljan i jedan, samo ide nesto sporije). naspes ga tako sto zavrnes jedan i onda sipas potrebnu kolicinu, a zatim nakon kratkog rada motora provjeris jos jednom kolicinu i dospes ako je potrebno jos malo. filtere promijenis tako sto isti odvrnes, a drugi zavrnes (nekada samo utaknes sa zakretanjem od 90 stepeni).

koliko "majstor" moras biti da bi napravio ovako "komplikovan" zahvat?
Majstore, popravljaš li roštilje? :D
to odavno nisam radio, ali sam onaj svoj popravio. mozda je vrijeme da ti pokazem na sta sada lici, a znas da sam rostilj ne znaci nista bez dobre price, a price sada ima mnogo. toliko mnogo da i rostilj mozda progori (ali ako se to desi onda drugi kupujemo bratski :D ).
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#26586 Re: Zeničani

Post by belfy »

dupli. zasto ljudi piju u ovo doba uopste?

wow... ramazan... ljudi - ne pijte za ramazan. osim ako vas zene na to ne nagovore, jer, ne zaboravimo da su one :evil:
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#26587 Re: Zeničani

Post by belfy »

Paulaner wrote:
Atego wrote:
Throttle wrote: Nista te ne kosta da pitas i ostale . Strong ima svojih musica, meni su proklizali saraf na karteru pa jedva odvrnuo a ocu sasuli 5litara ulja u auto u koje ide 4 pa vadili necim. To su sve servisi gdje najvise radi balavurdija jer svi bolji majstori imaju svoje radnje. Ja svojr auto odrzavam kod specijalizovanog majstora za taj brend i nemam problema
ma ja,eto vidiš,sve ima svoje :roll: inače sam kod jednog te istog majstora radio servis i sve manje zahvate 10 godina,al' čovjek star više,a i bolestan i on je batalio majstorisanje.sad dok se čovjek namjeri na insana,to je procedura
Ja idem u Unioncomerc,kad odes i vidis kolika je guzva bit ce ti jasno zasto.
Na kraju posla dobijes racun,na ceduljici koja se kaci u motorni prostor tacno pise koji je radnik obavio posao.
Dakle imas dokaz kad i ko je radio na autu u slucaju nekih problema.Na svaki upit na FB stranici su uvijek odgovorili na pitanje sasvim ljubazno.Po prijemu automobila prvo sto urade je da navuku zastitu na sjediste da ne bi uprljali.
Imaju svoju prodavnicu dijelova preko puta servisa.
A ono sto me najvise privuklo kod njih je sljedece...Odvucem auto,rekoh trebam spuru uradit.Uzese mi kljuceve,nakacise one sprave i zove me covjek da vidim.Pokazuje mi na monitoru i objasnjava da mi je spura uredu. Skide sve,daje mi kljuceve,rekoh koliko je ova usluga provjere spure,kaze nista.
A mogli su mi uzet 50KM da i ne skontam. Eh zato vise i ne pitam koliko kosta nego idem direktno kod njih. Napravim termin na FB i odvucem auto.Vec par godina prezadovoljan :thumbup:

Za ovaj Strong cu samo reci da mi je otac ganjao sefa 2 dana da mu izda racun za prodane gume.Radnici mu se smijali u facu kad im je trazio racun :shock:
ako biras najbolje za BMW onda ides u Lilienthalallee. tamo nema guzve i bit ce ti odmah jasno zasto. :D ne znam da li im je procedura isto brza za ostale proizvodjace. hebem ga, ako opsluze sve na Oktoberfestu bez da pitaju odakle si valjda isto sa autima rade. mozda cak i bolje poznavajuci njemce... :P

P.S. serem. zasigurno bolje prema autima nego prema ljudima.
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#26588 Re: Zeničani

Post by Atego »

_BataZiv_0809 wrote: Vrlo tesko je naci postena majstora u bilo kojoj bransi. Ja sam mnogim "majstorima" kuce pokrio i spratove opremio dok nisam nasao ljude u koje imam povjerenje i koji dobro rade. Nazalost vecina njih nisu u Zenici, kao ni ovaj konkretan koji tebi treba :roll:
to je belaj.što će te u dosta slučajeva pokušat uzet lopatom,pogotovo ako si prvi put kod njega.
belfy wrote:cini mi se da ovdje od muhe pravi slona. mali servis mozes i sam odraditi. nije neka nauka zamijeniti dva filtera i ulje. meni je uvijek bilo najbrze da to odradim na onoj novijoj Almy pumpi i sve zajedno traje toliko da taman stignes kafu popiti. jedino ako auto nije specificno po necemu.

cek da to probam jos pojednostaviti: ulje ispustis tako sto otvoris dva cepa (iako je dovoljan i jedan, samo ide nesto sporije). naspes ga tako sto zavrnes jedan i onda sipas potrebnu kolicinu, a zatim nakon kratkog rada motora provjeris jos jednom kolicinu i dospes ako je potrebno jos malo. filtere promijenis tako sto isti odvrnes, a drugi zavrnes (nekada samo utaknes sa zakretanjem od 90 stepeni).

koliko "majstor" moras biti da bi napravio ovako "komplikovan" zahvat?
ne pravim od muhe slona.hoću da za svaki servis imam račun,potpis majstora(il pečat) što radi moje garancije,em radi danas-sutra potencijalnog kupca,koji će imati evidenciju sve ijednog servisa i svakog zamjenjenog dijela na autu.da se razumijemo ,znao bih uraditi mali servis na svom autu,ipak sam 12 godina za volanom ,uz to sam i profesionalni vozač,tj.nisam mutav ,al' ćune :)
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#26589 Re: Zeničani

Post by Atego »

Paulaner wrote: Ja idem u Unioncomerc,kad odes i vidis kolika je guzva bit ce ti jasno zasto.
Na kraju posla dobijes racun,na ceduljici koja se kaci u motorni prostor tacno pise koji je radnik obavio posao.
Dakle imas dokaz kad i ko je radio na autu u slucaju nekih problema.Na svaki upit na FB stranici su uvijek odgovorili na pitanje sasvim ljubazno.Po prijemu automobila prvo sto urade je da navuku zastitu na sjediste da ne bi uprljali.
Imaju svoju prodavnicu dijelova preko puta servisa.
A ono sto me najvise privuklo kod njih je sljedece...Odvucem auto,rekoh trebam spuru uradit.Uzese mi kljuceve,nakacise one sprave i zove me covjek da vidim.Pokazuje mi na monitoru i objasnjava da mi je spura uredu. Skide sve,daje mi kljuceve,rekoh koliko je ova usluga provjere spure,kaze nista.
A mogli su mi uzet 50KM da i ne skontam. Eh zato vise i ne pitam koliko kosta nego idem direktno kod njih. Napravim termin na FB i odvucem auto.Vec par godina prezadovoljan :thumbup:

Za ovaj Strong cu samo reci da mi je otac ganjao sefa 2 dana da mu izda racun za prodane gume.Radnici mu se smijali u facu kad im je trazio racun :shock:
najvjerovatnije i odem u uniokomerc na servis.a i meni je zapala za oko baš ta navlaka.skužiš odmah da je pedantan ili bar da radi po ps-u i čovjek odmah opušteniji.bila je i ta džabna provjera špure.kako se njih odmah ne sjetih??? :mastakazes:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26590 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Meni su u Unionkomercu izgrebali felgu, spala im na ceoni dio i po krakovima ostala ostecenja. Naravno, ne zna se ko je radio a felga bila tu pola sata. Od tada ne idem ni njima.
@belfy: Meni je uzitak radit oko auta al za ulje nemam uslove nit imam gdje sa starim uljem. Alat sav imam za bilo sta al me koci prostor, donekle i vrijeme. Generalno me ta tematika zanima. Ali zbog navedenog prepustim ljudima koji to rade i koji imaju uslove za to.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#26591 Re: Zeničani

Post by belfy »

Atego wrote:
_BataZiv_0809 wrote: Vrlo tesko je naci postena majstora u bilo kojoj bransi. Ja sam mnogim "majstorima" kuce pokrio i spratove opremio dok nisam nasao ljude u koje imam povjerenje i koji dobro rade. Nazalost vecina njih nisu u Zenici, kao ni ovaj konkretan koji tebi treba :roll:
to je belaj.što će te u dosta slučajeva pokušat uzet lopatom,pogotovo ako si prvi put kod njega.
belfy wrote:cini mi se da ovdje od muhe pravi slona. mali servis mozes i sam odraditi. nije neka nauka zamijeniti dva filtera i ulje. meni je uvijek bilo najbrze da to odradim na onoj novijoj Almy pumpi i sve zajedno traje toliko da taman stignes kafu popiti. jedino ako auto nije specificno po necemu.

cek da to probam jos pojednostaviti: ulje ispustis tako sto otvoris dva cepa (iako je dovoljan i jedan, samo ide nesto sporije). naspes ga tako sto zavrnes jedan i onda sipas potrebnu kolicinu, a zatim nakon kratkog rada motora provjeris jos jednom kolicinu i dospes ako je potrebno jos malo. filtere promijenis tako sto isti odvrnes, a drugi zavrnes (nekada samo utaknes sa zakretanjem od 90 stepeni).

koliko "majstor" moras biti da bi napravio ovako "komplikovan" zahvat?
ne pravim od muhe slona.hoću da za svaki servis imam račun,potpis majstora(il pečat) što radi moje garancije,em radi danas-sutra potencijalnog kupca,koji će imati evidenciju sve ijednog servisa i svakog zamjenjenog dijela na autu.da se razumijemo ,znao bih uraditi mali servis na svom autu,ipak sam 12 godina za volanom ,uz to sam i profesionalni vozač,tj.nisam mutav ,al' ćune :)
ako vec zelis sve sa garancijom i pecatom onda samo ovlasteni servisi. zar se to treba reci?

iako sam ja dobijao kartice sa potpisom i pecatom i na mjestu gdje sam naveo, ali naravno da svaki buduci kupac voli vidjeti ovlasteni servis u potpisu. lakse je odmah da pitas koji je ovlasteni servis za XXX, nego ovako.
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#26592 Re: Zeničani

Post by Atego »

belfy wrote: ako vec zelis sve sa garancijom i pecatom onda samo ovlasteni servisi. zar se to treba reci?

iako sam ja dobijao kartice sa potpisom i pecatom i na mjestu gdje sam naveo, ali naravno da svaki buduci kupac voli vidjeti ovlasteni servis u potpisu. lakse je odmah da pitas koji je ovlasteni servis za XXX, nego ovako.
ko kaže da mora biti ovlašteni servis da dobijem crno na bijelo šta je rađeno na mom autu,sa potpisom i pečatom? na kraju krajeva ne tražim ništa specijalno,jednostavno da imam neki pisani trag šta se i kada radilo na mom vozilu.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#26593 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Sta je sa Kelesturom? Vidim na snimku maloprije da ga nema vise :-) Mislim na sekretara, nije valjda da je i njega neko pomeo :D
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#26594 Re: Zeničani

Post by Warashii »

clio_dci120 wrote:Sta je sa Kelesturom? Vidim na snimku maloprije da ga nema vise :-) Mislim na sekretara, nije valjda da je i njega neko pomeo :D
Mozda samo vjesto izbjegava objektiv :P
Bolonjeze
Posts: 324
Joined: 08/01/2018 19:19

#26595 Re: Zeničani

Post by Bolonjeze »

clio_dci120 wrote:Sta je sa Kelesturom? Vidim na snimku maloprije da ga nema vise :-) Mislim na sekretara, nije valjda da je i njega neko pomeo :D
On je smijenjen, ona cura sa cvikama je došla umjesto njega.
slavemaster
Posts: 374
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#26596 Re: Zeničani

Post by slavemaster »

Bolonjeze wrote:
clio_dci120 wrote:Sta je sa Kelesturom? Vidim na snimku maloprije da ga nema vise :-) Mislim na sekretara, nije valjda da je i njega neko pomeo :D
On je smijenjen, ona cura sa cvikama je došla umjesto njega.
Čija je cura?
Bolonjeze
Posts: 324
Joined: 08/01/2018 19:19

#26597 Re: Zeničani

Post by Bolonjeze »

slavemaster wrote:
Bolonjeze wrote:
clio_dci120 wrote:Sta je sa Kelesturom? Vidim na snimku maloprije da ga nema vise :-) Mislim na sekretara, nije valjda da je i njega neko pomeo :D
On je smijenjen, ona cura sa cvikama je došla umjesto njega.
Čija je cura?
Pojma nemam nikad je vidio ni čuo za nju u životu, ali neki dan je vidim šeta sa onom Almom što je Fudina desna ruka tako da se može naslutiti čija je.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65999
Joined: 03/08/2010 19:04

#26598 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

mozda je smijesno pitanje ali sto nam je bosna juce i danas ovako bas prljava,smedja?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#26599 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Vjerovatno je kiša uzrok tome.
ze_cyclist
Posts: 51
Joined: 03/01/2018 13:28

#26600 Re: Zeničani

Post by ze_cyclist »

Šta je sporno sa trasom autoputa kroz Nemilu? Zašto se mještani bune?
Post Reply