Nista te ne kosta da pitas i ostale . Strong ima svojih musica, meni su proklizali saraf na karteru pa jedva odvrnuo a ocu sasuli 5litara ulja u auto u koje ide 4 pa vadili necim. To su sve servisi gdje najvise radi balavurdija jer svi bolji majstori imaju svoje radnje. Ja svojr auto odrzavam kod specijalizovanog majstora za taj brend i nemam problemaAtego wrote:znači,ipak bi platio 10 KM servis,jer ću mijenjati i filter zraka i goriva.hvala na odgovorima, prošetaću i do unioncomercaThrottle wrote:Strong auto, zamjena ulja i uljnog filtera je besplatna, svaki drugi filter je 5KM za zamjenu.Atego wrote:gdje radite mali servis? dal' neko nudi besplatan ako kod njega uzmeš ulje,filtere...?
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#26576 Re: Zeničani
- Atego
- Posts: 816
- Joined: 21/02/2018 19:38
#26577 Re: Zeničani
ma ja,eto vidiš,sve ima svojeThrottle wrote: Nista te ne kosta da pitas i ostale . Strong ima svojih musica, meni su proklizali saraf na karteru pa jedva odvrnuo a ocu sasuli 5litara ulja u auto u koje ide 4 pa vadili necim. To su sve servisi gdje najvise radi balavurdija jer svi bolji majstori imaju svoje radnje. Ja svojr auto odrzavam kod specijalizovanog majstora za taj brend i nemam problema
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#26578 Re: Zeničani
Jeftin majstor skuplje kostaAtego wrote:ma ja,eto vidiš,sve ima svojeThrottle wrote: Nista te ne kosta da pitas i ostale . Strong ima svojih musica, meni su proklizali saraf na karteru pa jedva odvrnuo a ocu sasuli 5litara ulja u auto u koje ide 4 pa vadili necim. To su sve servisi gdje najvise radi balavurdija jer svi bolji majstori imaju svoje radnje. Ja svojr auto odrzavam kod specijalizovanog majstora za taj brend i nemam problemainače sam kod jednog te istog majstora radio servis i sve manje zahvate 10 godina,al' čovjek star više,a i bolestan i on je batalio majstorisanje.sad dok se čovjek namjeri na insana,to je procedura
- Atego
- Posts: 816
- Joined: 21/02/2018 19:38
#26579 Re: Zeničani
sigurno.Throttle wrote: Jeftin majstor skuplje kosta
- Hercegoviina
- Posts: 2860
- Joined: 14/02/2013 14:11
#26580 Re: Zeničani
ima li gdje kakav majstor da zna oko rofixa=
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83460
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#26581 Re: Zeničani
Atego wrote:ma ja,eto vidiš,sve ima svojeThrottle wrote: Nista te ne kosta da pitas i ostale . Strong ima svojih musica, meni su proklizali saraf na karteru pa jedva odvrnuo a ocu sasuli 5litara ulja u auto u koje ide 4 pa vadili necim. To su sve servisi gdje najvise radi balavurdija jer svi bolji majstori imaju svoje radnje. Ja svojr auto odrzavam kod specijalizovanog majstora za taj brend i nemam problemainače sam kod jednog te istog majstora radio servis i sve manje zahvate 10 godina,al' čovjek star više,a i bolestan i on je batalio majstorisanje.sad dok se čovjek namjeri na insana,to je procedura
Vrlo tesko je naci postena majstora u bilo kojoj bransi. Ja sam mnogim "majstorima" kuce pokrio i spratove opremio dok nisam nasao ljude u koje imam povjerenje i koji dobro rade. Nazalost vecina njih nisu u Zenici, kao ni ovaj konkretan koji tebi treba
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#26582 Re: Zeničani
cini mi se da ovdje od muhe pravi slona. mali servis mozes i sam odraditi. nije neka nauka zamijeniti dva filtera i ulje. meni je uvijek bilo najbrze da to odradim na onoj novijoj Almy pumpi i sve zajedno traje toliko da taman stignes kafu popiti. jedino ako auto nije specificno po necemu.
cek da to probam jos pojednostaviti: ulje ispustis tako sto otvoris dva cepa (iako je dovoljan i jedan, samo ide nesto sporije). naspes ga tako sto zavrnes jedan i onda sipas potrebnu kolicinu, a zatim nakon kratkog rada motora provjeris jos jednom kolicinu i dospes ako je potrebno jos malo. filtere promijenis tako sto isti odvrnes, a drugi zavrnes (nekada samo utaknes sa zakretanjem od 90 stepeni).
koliko "majstor" moras biti da bi napravio ovako "komplikovan" zahvat?
cek da to probam jos pojednostaviti: ulje ispustis tako sto otvoris dva cepa (iako je dovoljan i jedan, samo ide nesto sporije). naspes ga tako sto zavrnes jedan i onda sipas potrebnu kolicinu, a zatim nakon kratkog rada motora provjeris jos jednom kolicinu i dospes ako je potrebno jos malo. filtere promijenis tako sto isti odvrnes, a drugi zavrnes (nekada samo utaknes sa zakretanjem od 90 stepeni).
koliko "majstor" moras biti da bi napravio ovako "komplikovan" zahvat?
- Zaitsev
- Posts: 1998
- Joined: 08/10/2011 14:31
- Location: Zenica
- Contact:
#26583 Re: Zeničani
Majstore, popravljaš li roštilje?belfy wrote:cini mi se da ovdje od muhe pravi slona. mali servis mozes i sam odraditi. nije neka nauka zamijeniti dva filtera i ulje. meni je uvijek bilo najbrze da to odradim na onoj novijoj Almy pumpi i sve zajedno traje toliko da taman stignes kafu popiti. jedino ako auto nije specificno po necemu.
cek da to probam jos pojednostaviti: ulje ispustis tako sto otvoris dva cepa (iako je dovoljan i jedan, samo ide nesto sporije). naspes ga tako sto zavrnes jedan i onda sipas potrebnu kolicinu, a zatim nakon kratkog rada motora provjeris jos jednom kolicinu i dospes ako je potrebno jos malo. filtere promijenis tako sto isti odvrnes, a drugi zavrnes (nekada samo utaknes sa zakretanjem od 90 stepeni).
koliko "majstor" moras biti da bi napravio ovako "komplikovan" zahvat?
- Paulaner
- Posts: 271
- Joined: 04/01/2014 21:23
#26584 Re: Zeničani
Ja idem u Unioncomerc,kad odes i vidis kolika je guzva bit ce ti jasno zasto.Atego wrote:ma ja,eto vidiš,sve ima svojeThrottle wrote: Nista te ne kosta da pitas i ostale . Strong ima svojih musica, meni su proklizali saraf na karteru pa jedva odvrnuo a ocu sasuli 5litara ulja u auto u koje ide 4 pa vadili necim. To su sve servisi gdje najvise radi balavurdija jer svi bolji majstori imaju svoje radnje. Ja svojr auto odrzavam kod specijalizovanog majstora za taj brend i nemam problemainače sam kod jednog te istog majstora radio servis i sve manje zahvate 10 godina,al' čovjek star više,a i bolestan i on je batalio majstorisanje.sad dok se čovjek namjeri na insana,to je procedura
Na kraju posla dobijes racun,na ceduljici koja se kaci u motorni prostor tacno pise koji je radnik obavio posao.
Dakle imas dokaz kad i ko je radio na autu u slucaju nekih problema.Na svaki upit na FB stranici su uvijek odgovorili na pitanje sasvim ljubazno.Po prijemu automobila prvo sto urade je da navuku zastitu na sjediste da ne bi uprljali.
Imaju svoju prodavnicu dijelova preko puta servisa.
A ono sto me najvise privuklo kod njih je sljedece...Odvucem auto,rekoh trebam spuru uradit.Uzese mi kljuceve,nakacise one sprave i zove me covjek da vidim.Pokazuje mi na monitoru i objasnjava da mi je spura uredu. Skide sve,daje mi kljuceve,rekoh koliko je ova usluga provjere spure,kaze nista.
A mogli su mi uzet 50KM da i ne skontam. Eh zato vise i ne pitam koliko kosta nego idem direktno kod njih. Napravim termin na FB i odvucem auto.Vec par godina prezadovoljan
Za ovaj Strong cu samo reci da mi je otac ganjao sefa 2 dana da mu izda racun za prodane gume.Radnici mu se smijali u facu kad im je trazio racun
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#26585 Re: Zeničani
to odavno nisam radio, ali sam onaj svoj popravio. mozda je vrijeme da ti pokazem na sta sada lici, a znas da sam rostilj ne znaci nista bez dobre price, a price sada ima mnogo. toliko mnogo da i rostilj mozda progori (ali ako se to desi onda drugi kupujemo bratskiZaitsev wrote:Majstore, popravljaš li roštilje?belfy wrote:cini mi se da ovdje od muhe pravi slona. mali servis mozes i sam odraditi. nije neka nauka zamijeniti dva filtera i ulje. meni je uvijek bilo najbrze da to odradim na onoj novijoj Almy pumpi i sve zajedno traje toliko da taman stignes kafu popiti. jedino ako auto nije specificno po necemu.
cek da to probam jos pojednostaviti: ulje ispustis tako sto otvoris dva cepa (iako je dovoljan i jedan, samo ide nesto sporije). naspes ga tako sto zavrnes jedan i onda sipas potrebnu kolicinu, a zatim nakon kratkog rada motora provjeris jos jednom kolicinu i dospes ako je potrebno jos malo. filtere promijenis tako sto isti odvrnes, a drugi zavrnes (nekada samo utaknes sa zakretanjem od 90 stepeni).
koliko "majstor" moras biti da bi napravio ovako "komplikovan" zahvat?
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#26586 Re: Zeničani
dupli. zasto ljudi piju u ovo doba uopste?
wow... ramazan... ljudi - ne pijte za ramazan. osim ako vas zene na to ne nagovore, jer, ne zaboravimo da su one
wow... ramazan... ljudi - ne pijte za ramazan. osim ako vas zene na to ne nagovore, jer, ne zaboravimo da su one
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#26587 Re: Zeničani
ako biras najbolje za BMW onda ides u Lilienthalallee. tamo nema guzve i bit ce ti odmah jasno zasto.Paulaner wrote:Ja idem u Unioncomerc,kad odes i vidis kolika je guzva bit ce ti jasno zasto.Atego wrote:ma ja,eto vidiš,sve ima svojeThrottle wrote: Nista te ne kosta da pitas i ostale . Strong ima svojih musica, meni su proklizali saraf na karteru pa jedva odvrnuo a ocu sasuli 5litara ulja u auto u koje ide 4 pa vadili necim. To su sve servisi gdje najvise radi balavurdija jer svi bolji majstori imaju svoje radnje. Ja svojr auto odrzavam kod specijalizovanog majstora za taj brend i nemam problemainače sam kod jednog te istog majstora radio servis i sve manje zahvate 10 godina,al' čovjek star više,a i bolestan i on je batalio majstorisanje.sad dok se čovjek namjeri na insana,to je procedura
Na kraju posla dobijes racun,na ceduljici koja se kaci u motorni prostor tacno pise koji je radnik obavio posao.
Dakle imas dokaz kad i ko je radio na autu u slucaju nekih problema.Na svaki upit na FB stranici su uvijek odgovorili na pitanje sasvim ljubazno.Po prijemu automobila prvo sto urade je da navuku zastitu na sjediste da ne bi uprljali.
Imaju svoju prodavnicu dijelova preko puta servisa.
A ono sto me najvise privuklo kod njih je sljedece...Odvucem auto,rekoh trebam spuru uradit.Uzese mi kljuceve,nakacise one sprave i zove me covjek da vidim.Pokazuje mi na monitoru i objasnjava da mi je spura uredu. Skide sve,daje mi kljuceve,rekoh koliko je ova usluga provjere spure,kaze nista.
A mogli su mi uzet 50KM da i ne skontam. Eh zato vise i ne pitam koliko kosta nego idem direktno kod njih. Napravim termin na FB i odvucem auto.Vec par godina prezadovoljan![]()
Za ovaj Strong cu samo reci da mi je otac ganjao sefa 2 dana da mu izda racun za prodane gume.Radnici mu se smijali u facu kad im je trazio racun
P.S. serem. zasigurno bolje prema autima nego prema ljudima.
- Atego
- Posts: 816
- Joined: 21/02/2018 19:38
#26588 Re: Zeničani
to je belaj.što će te u dosta slučajeva pokušat uzet lopatom,pogotovo ako si prvi put kod njega._BataZiv_0809 wrote: Vrlo tesko je naci postena majstora u bilo kojoj bransi. Ja sam mnogim "majstorima" kuce pokrio i spratove opremio dok nisam nasao ljude u koje imam povjerenje i koji dobro rade. Nazalost vecina njih nisu u Zenici, kao ni ovaj konkretan koji tebi treba
ne pravim od muhe slona.hoću da za svaki servis imam račun,potpis majstora(il pečat) što radi moje garancije,em radi danas-sutra potencijalnog kupca,koji će imati evidenciju sve ijednog servisa i svakog zamjenjenog dijela na autu.da se razumijemo ,znao bih uraditi mali servis na svom autu,ipak sam 12 godina za volanom ,uz to sam i profesionalni vozač,tj.nisam mutav ,al' ćunebelfy wrote:cini mi se da ovdje od muhe pravi slona. mali servis mozes i sam odraditi. nije neka nauka zamijeniti dva filtera i ulje. meni je uvijek bilo najbrze da to odradim na onoj novijoj Almy pumpi i sve zajedno traje toliko da taman stignes kafu popiti. jedino ako auto nije specificno po necemu.
cek da to probam jos pojednostaviti: ulje ispustis tako sto otvoris dva cepa (iako je dovoljan i jedan, samo ide nesto sporije). naspes ga tako sto zavrnes jedan i onda sipas potrebnu kolicinu, a zatim nakon kratkog rada motora provjeris jos jednom kolicinu i dospes ako je potrebno jos malo. filtere promijenis tako sto isti odvrnes, a drugi zavrnes (nekada samo utaknes sa zakretanjem od 90 stepeni).
koliko "majstor" moras biti da bi napravio ovako "komplikovan" zahvat?
- Atego
- Posts: 816
- Joined: 21/02/2018 19:38
#26589 Re: Zeničani
najvjerovatnije i odem u uniokomerc na servis.a i meni je zapala za oko baš ta navlaka.skužiš odmah da je pedantan ili bar da radi po ps-u i čovjek odmah opušteniji.bila je i ta džabna provjera špure.kako se njih odmah ne sjetih???Paulaner wrote: Ja idem u Unioncomerc,kad odes i vidis kolika je guzva bit ce ti jasno zasto.
Na kraju posla dobijes racun,na ceduljici koja se kaci u motorni prostor tacno pise koji je radnik obavio posao.
Dakle imas dokaz kad i ko je radio na autu u slucaju nekih problema.Na svaki upit na FB stranici su uvijek odgovorili na pitanje sasvim ljubazno.Po prijemu automobila prvo sto urade je da navuku zastitu na sjediste da ne bi uprljali.
Imaju svoju prodavnicu dijelova preko puta servisa.
A ono sto me najvise privuklo kod njih je sljedece...Odvucem auto,rekoh trebam spuru uradit.Uzese mi kljuceve,nakacise one sprave i zove me covjek da vidim.Pokazuje mi na monitoru i objasnjava da mi je spura uredu. Skide sve,daje mi kljuceve,rekoh koliko je ova usluga provjere spure,kaze nista.
A mogli su mi uzet 50KM da i ne skontam. Eh zato vise i ne pitam koliko kosta nego idem direktno kod njih. Napravim termin na FB i odvucem auto.Vec par godina prezadovoljan![]()
Za ovaj Strong cu samo reci da mi je otac ganjao sefa 2 dana da mu izda racun za prodane gume.Radnici mu se smijali u facu kad im je trazio racun
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#26590 Re: Zeničani
Meni su u Unionkomercu izgrebali felgu, spala im na ceoni dio i po krakovima ostala ostecenja. Naravno, ne zna se ko je radio a felga bila tu pola sata. Od tada ne idem ni njima.
@belfy: Meni je uzitak radit oko auta al za ulje nemam uslove nit imam gdje sa starim uljem. Alat sav imam za bilo sta al me koci prostor, donekle i vrijeme. Generalno me ta tematika zanima. Ali zbog navedenog prepustim ljudima koji to rade i koji imaju uslove za to.
@belfy: Meni je uzitak radit oko auta al za ulje nemam uslove nit imam gdje sa starim uljem. Alat sav imam za bilo sta al me koci prostor, donekle i vrijeme. Generalno me ta tematika zanima. Ali zbog navedenog prepustim ljudima koji to rade i koji imaju uslove za to.
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#26591 Re: Zeničani
ako vec zelis sve sa garancijom i pecatom onda samo ovlasteni servisi. zar se to treba reci?Atego wrote:to je belaj.što će te u dosta slučajeva pokušat uzet lopatom,pogotovo ako si prvi put kod njega._BataZiv_0809 wrote: Vrlo tesko je naci postena majstora u bilo kojoj bransi. Ja sam mnogim "majstorima" kuce pokrio i spratove opremio dok nisam nasao ljude u koje imam povjerenje i koji dobro rade. Nazalost vecina njih nisu u Zenici, kao ni ovaj konkretan koji tebi treba
ne pravim od muhe slona.hoću da za svaki servis imam račun,potpis majstora(il pečat) što radi moje garancije,em radi danas-sutra potencijalnog kupca,koji će imati evidenciju sve ijednog servisa i svakog zamjenjenog dijela na autu.da se razumijemo ,znao bih uraditi mali servis na svom autu,ipak sam 12 godina za volanom ,uz to sam i profesionalni vozač,tj.nisam mutav ,al' ćunebelfy wrote:cini mi se da ovdje od muhe pravi slona. mali servis mozes i sam odraditi. nije neka nauka zamijeniti dva filtera i ulje. meni je uvijek bilo najbrze da to odradim na onoj novijoj Almy pumpi i sve zajedno traje toliko da taman stignes kafu popiti. jedino ako auto nije specificno po necemu.
cek da to probam jos pojednostaviti: ulje ispustis tako sto otvoris dva cepa (iako je dovoljan i jedan, samo ide nesto sporije). naspes ga tako sto zavrnes jedan i onda sipas potrebnu kolicinu, a zatim nakon kratkog rada motora provjeris jos jednom kolicinu i dospes ako je potrebno jos malo. filtere promijenis tako sto isti odvrnes, a drugi zavrnes (nekada samo utaknes sa zakretanjem od 90 stepeni).
koliko "majstor" moras biti da bi napravio ovako "komplikovan" zahvat?
iako sam ja dobijao kartice sa potpisom i pecatom i na mjestu gdje sam naveo, ali naravno da svaki buduci kupac voli vidjeti ovlasteni servis u potpisu. lakse je odmah da pitas koji je ovlasteni servis za XXX, nego ovako.
- Atego
- Posts: 816
- Joined: 21/02/2018 19:38
#26592 Re: Zeničani
ko kaže da mora biti ovlašteni servis da dobijem crno na bijelo šta je rađeno na mom autu,sa potpisom i pečatom? na kraju krajeva ne tražim ništa specijalno,jednostavno da imam neki pisani trag šta se i kada radilo na mom vozilu.belfy wrote: ako vec zelis sve sa garancijom i pecatom onda samo ovlasteni servisi. zar se to treba reci?
iako sam ja dobijao kartice sa potpisom i pecatom i na mjestu gdje sam naveo, ali naravno da svaki buduci kupac voli vidjeti ovlasteni servis u potpisu. lakse je odmah da pitas koji je ovlasteni servis za XXX, nego ovako.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#26593 Re: Zeničani
Sta je sa Kelesturom? Vidim na snimku maloprije da ga nema vise
Mislim na sekretara, nije valjda da je i njega neko pomeo 
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#26594 Re: Zeničani
Mozda samo vjesto izbjegava objektivclio_dci120 wrote:Sta je sa Kelesturom? Vidim na snimku maloprije da ga nema viseMislim na sekretara, nije valjda da je i njega neko pomeo
-
Bolonjeze
- Posts: 324
- Joined: 08/01/2018 19:19
#26595 Re: Zeničani
On je smijenjen, ona cura sa cvikama je došla umjesto njega.clio_dci120 wrote:Sta je sa Kelesturom? Vidim na snimku maloprije da ga nema viseMislim na sekretara, nije valjda da je i njega neko pomeo
-
slavemaster
- Posts: 374
- Joined: 15/03/2008 17:50
- Location: 10.sprat
#26596 Re: Zeničani
Čija je cura?Bolonjeze wrote:On je smijenjen, ona cura sa cvikama je došla umjesto njega.clio_dci120 wrote:Sta je sa Kelesturom? Vidim na snimku maloprije da ga nema viseMislim na sekretara, nije valjda da je i njega neko pomeo
-
Bolonjeze
- Posts: 324
- Joined: 08/01/2018 19:19
#26597 Re: Zeničani
Pojma nemam nikad je vidio ni čuo za nju u životu, ali neki dan je vidim šeta sa onom Almom što je Fudina desna ruka tako da se može naslutiti čija je.slavemaster wrote:Čija je cura?Bolonjeze wrote:On je smijenjen, ona cura sa cvikama je došla umjesto njega.clio_dci120 wrote:Sta je sa Kelesturom? Vidim na snimku maloprije da ga nema viseMislim na sekretara, nije valjda da je i njega neko pomeo
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65999
- Joined: 03/08/2010 19:04
#26598 Re: Zeničani
mozda je smijesno pitanje ali sto nam je bosna juce i danas ovako bas prljava,smedja?
-
Kralj Tvrtko I.
- Posts: 1910
- Joined: 04/07/2011 18:53
#26599 Re: Zeničani
Vjerovatno je kiša uzrok tome.
-
ze_cyclist
- Posts: 51
- Joined: 03/01/2018 13:28
#26600 Re: Zeničani
Šta je sporno sa trasom autoputa kroz Nemilu? Zašto se mještani bune?
