ma bravoooBlackCaviar wrote:3D printer u BiH po prvi put iskorišten u medicinske svrhe, i to u Zenici.
Momak Ibrahim Lužić doživio je nezgodu pri radu gdje mu je otkinut veći dio lobanje. Zajedničkim radom njegovih ljekara i predavača na Mašinskom fakultetu mladog prof. Denisa Spahića sa svojim timom, na osnovu CT i MRI snimaka lobanje kreiran je 3D model čitave lobanje, a zatim i nadomješten dio kojeg nema. Taj dio se na kraju čitavog procesa isprintao i poslužio je kao implant.
Sad se Ibrahim, kao što reče na početku video priloga, može rahat oženit'.![]()
Link na video prilog:
http://www.bhrt.ba/zivotni-stil/nauka-t ... -medicini/
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#26526 Re: Zeničani
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#26527 Re: Zeničani
...ma eto sve se covjek nada da ce makar oni kad 'unas' niko nece...kakavdanakneiskustvu wrote:ne znam na osnovu cega bi ga inspekcija u svicarskoj kaznila
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38006
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#26528 Re: Zeničani
Ostanite sat dva na tom mjestu i snimit ćete još deset osoba koje bacaju smeće na tu divlju deponiju
.
-
Kralj Tvrtko I.
- Posts: 1910
- Joined: 04/07/2011 18:53
#26529 Re: Zeničani
Ovo je gore na Zmajevcu.
Baš za 1.maj sam bio gore i prosao pored nje.
Najgore u svemu je to što ovo nije divlja deponija nego baš mjesto za odlaganje smeca, koje Alba cisti. Pored odmah je teren za fudbal
Baš za 1.maj sam bio gore i prosao pored nje.
Najgore u svemu je to što ovo nije divlja deponija nego baš mjesto za odlaganje smeca, koje Alba cisti. Pored odmah je teren za fudbal
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65999
- Joined: 03/08/2010 19:04
#26530 Re: Zeničani
Norm wrote:...ma eto sve se covjek nada da ce makar oni kad 'unas' niko nece...kakavdanakneiskustvu wrote:ne znam na osnovu cega bi ga inspekcija u svicarskoj kaznila
shvatam
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65999
- Joined: 03/08/2010 19:04
#26531 Re: Zeničani
tr_ba wrote:Motorwagen
Name: Vlacic Vladan
Strasse: Jonermattenring 22
Ort: 5313 Klingnau
nego kako ti znas da je ovo ovaj sto je odlagao smece?
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38006
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#26532 Re: Zeničani
Pa dobro, znači...legalno neuredjeno odlagalište smećaKralj Tvrtko I. wrote:Ovo je gore na Zmajevcu.
Baš za 1.maj sam bio gore i prosao pored nje.
Najgore u svemu je to što ovo nije divlja deponija nego baš mjesto za odlaganje smeca, koje Alba cisti. Pored odmah je teren za fudbal
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38006
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#26533 Re: Zeničani
Ma ona plavuša(jel plavušakakavdanakneiskustvu wrote:tr_ba wrote:Motorwagen
Name: Vlacic Vladan
Strasse: Jonermattenring 22
Ort: 5313 Klingnau
nego kako ti znas da je ovo ovaj sto je odlagao smece?
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65999
- Joined: 03/08/2010 19:04
#26534 Re: Zeničani
zar se i to može?
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38006
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#26535 Re: Zeničani
Mah vidiš da može, u nekim državama svakakvi podaci se mogu naci, evo na pr. ja sam tražio podatke o jednoj firmi u Sloveniji...3 zaposlena,imena i prezimena, kapital, prihod, rashod, imovina,profit,...kakavdanakneiskustvu wrote:zar se i to može?
-
tr_ba
- Posts: 749
- Joined: 12/06/2014 17:13
- Location: privatna prcija
#26536 Re: Zeničani
Moze,sto ne bi moglo?
Auto je njegovo,a nju jahao nisam da znam kako se zove...
A to deponija ili ne,to stvarno neam poooajmaaa.
Auto je njegovo,a nju jahao nisam da znam kako se zove...
A to deponija ili ne,to stvarno neam poooajmaaa.
- Atego
- Posts: 816
- Joined: 21/02/2018 19:38
#26537 Re: Zeničani
ima li Zenica streljanu, tj. mjesto gdje lice bez dozvole za posjedovanje naoružanja može otići ,zadužiti pištolj,kupiti kantu metaka i oplesti po kartonskim metama?
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#26538 Re: Zeničani
Ima streljana (kod direkcije "Grijanja"). Sad mozes li ti "s ulice" doci i pucat' to ne znam....znam da ima klub za practicno streljastvo "SHOT" pa vidi probaj njih kontaktirati preko fb.Atego wrote:ima li Zenica streljanu, tj. mjesto gdje lice bez dozvole za posjedovanje naoružanja može otići ,zadužiti pištolj,kupiti kantu metaka i oplesti po kartonskim metama?
-
Kralj Tvrtko I.
- Posts: 1910
- Joined: 04/07/2011 18:53
#26539 Re: Zeničani
Ima Shot al moraš biti član. Košta...
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#26540 Re: Zeničani
pa moze u streljanu s njihovim oruzjem
10KM je mislim
10KM je mislim
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#26541 Re: Zeničani
i marka metak. 
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65999
- Joined: 03/08/2010 19:04
#26542 Re: Zeničani
tr_ba wrote:Moze,sto ne bi moglo?
Auto je njegovo,a nju jahao nisam da znam kako se zove...
A to deponija ili ne,to stvarno neam poooajmaaa.
pa moze li se naci za vozila iz nase drzave?
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65999
- Joined: 03/08/2010 19:04
#26543 Re: Zeničani
kakavdanakneiskustvu wrote:gledam na temi o autoputevima gradnju onog mosta preko bosne kod one pumpe u drivusi,hoce li sa one druge strane mosta biti neka brza cesta ili sta?
??
- gentoo
- Posts: 4592
- Joined: 05/01/2008 12:10
- Location: Ze
- Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25
#26544 Re: Zeničani
kakavdanakneiskustvu wrote:kakavdanakneiskustvu wrote:gledam na temi o autoputevima gradnju onog mosta preko bosne kod one pumpe u drivusi,hoce li sa one druge strane mosta biti neka brza cesta ili sta?
??
Vangradski dio GGM-a ?
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65999
- Joined: 03/08/2010 19:04
#26545 Re: Zeničani
gentoo wrote:kakavdanakneiskustvu wrote:kakavdanakneiskustvu wrote:gledam na temi o autoputevima gradnju onog mosta preko bosne kod one pumpe u drivusi,hoce li sa one druge strane mosta biti neka brza cesta ili sta?
??
Vangradski dio GGM-a ?
-
tr_ba
- Posts: 749
- Joined: 12/06/2014 17:13
- Location: privatna prcija
#26546 Re: Zeničani
Mislim da moze,ali ne javno,kao sto je to u pravnim drzavama slucaj...kakavdanakneiskustvu wrote:tr_ba wrote:Moze,sto ne bi moglo?
Auto je njegovo,a nju jahao nisam da znam kako se zove...
A to deponija ili ne,to stvarno neam poooajmaaa.
pa moze li se naci za vozila iz nase drzave?
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65999
- Joined: 03/08/2010 19:04
#26547 Re: Zeničani
eto ja nesto ne vjerujem da ikako moze,ali hajd,ko zna
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65999
- Joined: 03/08/2010 19:04
#26548 Re: Zeničani
navodna izjava ženske osobe koja je bacila ono smece sa stranice prije ove,navodno radi u policiji,u uniformi postoji jedna slika na fb:
Gospodo,za vasu informaciju,vlasnik auta nije Vlado,nego moje,i ja sam ta koja je bacila smece na vec postojece smece koje godinama se tu baca,na zapaljeno smece,a momak koji me je uslikao sa bijelim kedijem imam njegove table i znam ko je,licno cu snjim da ovo rijesim,koji je prije mene isti taj bacio smece na isto mjesto pa mene oblatio,ja vas molim sada,znate ko je bacio smece i slobodno mi posaljite prijavu,ja cu kaznu da platim,a platit ce je i ovaj smrad sto je mene uslikao,pozz za sve. - Izjavila je Dženana"
Gospodo,za vasu informaciju,vlasnik auta nije Vlado,nego moje,i ja sam ta koja je bacila smece na vec postojece smece koje godinama se tu baca,na zapaljeno smece,a momak koji me je uslikao sa bijelim kedijem imam njegove table i znam ko je,licno cu snjim da ovo rijesim,koji je prije mene isti taj bacio smece na isto mjesto pa mene oblatio,ja vas molim sada,znate ko je bacio smece i slobodno mi posaljite prijavu,ja cu kaznu da platim,a platit ce je i ovaj smrad sto je mene uslikao,pozz za sve. - Izjavila je Dženana"
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#26549 Re: Zeničani
drzava za kabadahiju
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#26550 Re: Zeničani
Znaci ako je neko bacio prije mene i ja cu...i svi su drugi krivi...a Dzenana, ako se momak sa bijelim kedijem baci sa lamele, hoces li i ti za njim?kakavdanakneiskustvu wrote:navodna izjava ženske osobe koja je bacila ono smece sa stranice prije ove,navodno radi u policiji,u uniformi postoji jedna slika na fb:
Gospodo,za vasu informaciju,vlasnik auta nije Vlado,nego moje,i ja sam ta koja je bacila smece na vec postojece smece koje godinama se tu baca,na zapaljeno smece,a momak koji me je uslikao sa bijelim kedijem imam njegove table i znam ko je,licno cu snjim da ovo rijesim,koji je prije mene isti taj bacio smece na isto mjesto pa mene oblatio,ja vas molim sada,znate ko je bacio smece i slobodno mi posaljite prijavu,ja cu kaznu da platim,a platit ce je i ovaj smrad sto je mene uslikao,pozz za sve. - Izjavila je Dženana"
a obracunaj se onda i sa svima nama koji te prozivaju na forumu...ako ipak radis u MUP-u mozes doci do nasih IP adresa...i da, svi mi smo ti koji su smradovi...pozz i tebi!
Yebem te zemljo!

