Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#26526 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

BlackCaviar wrote:3D printer u BiH po prvi put iskorišten u medicinske svrhe, i to u Zenici.

Image

Momak Ibrahim Lužić doživio je nezgodu pri radu gdje mu je otkinut veći dio lobanje. Zajedničkim radom njegovih ljekara i predavača na Mašinskom fakultetu mladog prof. Denisa Spahića sa svojim timom, na osnovu CT i MRI snimaka lobanje kreiran je 3D model čitave lobanje, a zatim i nadomješten dio kojeg nema. Taj dio se na kraju čitavog procesa isprintao i poslužio je kao implant.

Sad se Ibrahim, kao što reče na početku video priloga, može rahat oženit'. :bih:

Link na video prilog:

http://www.bhrt.ba/zivotni-stil/nauka-t ... -medicini/
ma bravooo :thumbup: :bih:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26527 Re: Zeničani

Post by Norm »

kakavdanakneiskustvu wrote:ne znam na osnovu cega bi ga inspekcija u svicarskoj kaznila
...ma eto sve se covjek nada da ce makar oni kad 'unas' niko nece... :-?
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#26528 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Ostanite sat dva na tom mjestu i snimit ćete još deset osoba koje bacaju smeće na tu divlju deponiju :mrgreen: .
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#26529 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Ovo je gore na Zmajevcu.
Baš za 1.maj sam bio gore i prosao pored nje.
Najgore u svemu je to što ovo nije divlja deponija nego baš mjesto za odlaganje smeca, koje Alba cisti. Pored odmah je teren za fudbal :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65999
Joined: 03/08/2010 19:04

#26530 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Norm wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ne znam na osnovu cega bi ga inspekcija u svicarskoj kaznila
...ma eto sve se covjek nada da ce makar oni kad 'unas' niko nece... :-?

shvatam
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65999
Joined: 03/08/2010 19:04

#26531 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

tr_ba wrote:Motorwagen
Name: Vlacic Vladan
Strasse: Jonermattenring 22
Ort: 5313 Klingnau

nego kako ti znas da je ovo ovaj sto je odlagao smece?
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#26532 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Kralj Tvrtko I. wrote:Ovo je gore na Zmajevcu.
Baš za 1.maj sam bio gore i prosao pored nje.
Najgore u svemu je to što ovo nije divlja deponija nego baš mjesto za odlaganje smeca, koje Alba cisti. Pored odmah je teren za fudbal :lol:
Pa dobro, znači...legalno neuredjeno odlagalište smeća :mrgreen: isto kao na Smetovima za 1: maj :D, znači kolektivna odgovornost :D.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#26533 Re: Zeničani

Post by Bobi »

kakavdanakneiskustvu wrote:
tr_ba wrote:Motorwagen
Name: Vlacic Vladan
Strasse: Jonermattenring 22
Ort: 5313 Klingnau

nego kako ti znas da je ovo ovaj sto je odlagao smece?
Ma ona plavuša(jel plavuša :D ? ) ako se zove Vladan ja sam onda Cezar :D, ma našao(po tablicama) podatke od vlasnika vozila na netu .
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65999
Joined: 03/08/2010 19:04

#26534 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

zar se i to može?
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#26535 Re: Zeničani

Post by Bobi »

kakavdanakneiskustvu wrote:zar se i to može?
Mah vidiš da može, u nekim državama svakakvi podaci se mogu naci, evo na pr. ja sam tražio podatke o jednoj firmi u Sloveniji...3 zaposlena,imena i prezimena, kapital, prihod, rashod, imovina,profit,... :D ili za US tražio neke osobe, čak ima podatak za koga glasaju na izborima :D.
tr_ba
Posts: 749
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#26536 Re: Zeničani

Post by tr_ba »

Moze,sto ne bi moglo?
Auto je njegovo,a nju jahao nisam da znam kako se zove...
A to deponija ili ne,to stvarno neam poooajmaaa.
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#26537 Re: Zeničani

Post by Atego »

ima li Zenica streljanu, tj. mjesto gdje lice bez dozvole za posjedovanje naoružanja može otići ,zadužiti pištolj,kupiti kantu metaka i oplesti po kartonskim metama?
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#26538 Re: Zeničani

Post by phillie »

Atego wrote:ima li Zenica streljanu, tj. mjesto gdje lice bez dozvole za posjedovanje naoružanja može otići ,zadužiti pištolj,kupiti kantu metaka i oplesti po kartonskim metama?
Ima streljana (kod direkcije "Grijanja"). Sad mozes li ti "s ulice" doci i pucat' to ne znam....znam da ima klub za practicno streljastvo "SHOT" pa vidi probaj njih kontaktirati preko fb.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#26539 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Ima Shot al moraš biti član. Košta...
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#26540 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

pa moze u streljanu s njihovim oruzjem
10KM je mislim
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#26541 Re: Zeničani

Post by phillie »

i marka metak. :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65999
Joined: 03/08/2010 19:04

#26542 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

tr_ba wrote:Moze,sto ne bi moglo?
Auto je njegovo,a nju jahao nisam da znam kako se zove...
A to deponija ili ne,to stvarno neam poooajmaaa.

pa moze li se naci za vozila iz nase drzave?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65999
Joined: 03/08/2010 19:04

#26543 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

kakavdanakneiskustvu wrote:gledam na temi o autoputevima gradnju onog mosta preko bosne kod one pumpe u drivusi,hoce li sa one druge strane mosta biti neka brza cesta ili sta?

??
User avatar
gentoo
Posts: 4592
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#26544 Re: Zeničani

Post by gentoo »

kakavdanakneiskustvu wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:gledam na temi o autoputevima gradnju onog mosta preko bosne kod one pumpe u drivusi,hoce li sa one druge strane mosta biti neka brza cesta ili sta?

??

Vangradski dio GGM-a ? :?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65999
Joined: 03/08/2010 19:04

#26545 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

gentoo wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:gledam na temi o autoputevima gradnju onog mosta preko bosne kod one pumpe u drivusi,hoce li sa one druge strane mosta biti neka brza cesta ili sta?

??

Vangradski dio GGM-a ? :?
:thumbup: hvala
tr_ba
Posts: 749
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#26546 Re: Zeničani

Post by tr_ba »

kakavdanakneiskustvu wrote:
tr_ba wrote:Moze,sto ne bi moglo?
Auto je njegovo,a nju jahao nisam da znam kako se zove...
A to deponija ili ne,to stvarno neam poooajmaaa.

pa moze li se naci za vozila iz nase drzave?
Mislim da moze,ali ne javno,kao sto je to u pravnim drzavama slucaj...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65999
Joined: 03/08/2010 19:04

#26547 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

eto ja nesto ne vjerujem da ikako moze,ali hajd,ko zna
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65999
Joined: 03/08/2010 19:04

#26548 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

navodna izjava ženske osobe koja je bacila ono smece sa stranice prije ove,navodno radi u policiji,u uniformi postoji jedna slika na fb:

Gospodo,za vasu informaciju,vlasnik auta nije Vlado,nego moje,i ja sam ta koja je bacila smece na vec postojece smece koje godinama se tu baca,na zapaljeno smece,a momak koji me je uslikao sa bijelim kedijem imam njegove table i znam ko je,licno cu snjim da ovo rijesim,koji je prije mene isti taj bacio smece na isto mjesto pa mene oblatio,ja vas molim sada,znate ko je bacio smece i slobodno mi posaljite prijavu,ja cu kaznu da platim,a platit ce je i ovaj smrad sto je mene uslikao,pozz za sve. - Izjavila je Dženana"
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#26549 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

:lol:
drzava za kabadahiju
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26550 Re: Zeničani

Post by Norm »

kakavdanakneiskustvu wrote:navodna izjava ženske osobe koja je bacila ono smece sa stranice prije ove,navodno radi u policiji,u uniformi postoji jedna slika na fb:

Gospodo,za vasu informaciju,vlasnik auta nije Vlado,nego moje,i ja sam ta koja je bacila smece na vec postojece smece koje godinama se tu baca,na zapaljeno smece,a momak koji me je uslikao sa bijelim kedijem imam njegove table i znam ko je,licno cu snjim da ovo rijesim,koji je prije mene isti taj bacio smece na isto mjesto pa mene oblatio,ja vas molim sada,znate ko je bacio smece i slobodno mi posaljite prijavu,ja cu kaznu da platim,a platit ce je i ovaj smrad sto je mene uslikao,pozz za sve. - Izjavila je Dženana"
Znaci ako je neko bacio prije mene i ja cu...i svi su drugi krivi...a Dzenana, ako se momak sa bijelim kedijem baci sa lamele, hoces li i ti za njim?
a obracunaj se onda i sa svima nama koji te prozivaju na forumu...ako ipak radis u MUP-u mozes doci do nasih IP adresa...i da, svi mi smo ti koji su smradovi...pozz i tebi!
Yebem te zemljo!
Post Reply