Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#2651 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by calculator »

Imam preporuku za DAYTON zimske gume 175/65/R14. Kakve su i gdje ih u Sarajevu mogu kupiti, po kojoj cijeni?
Dennis Quaid
Posts: 27
Joined: 22/09/2014 10:56

#2652 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dennis Quaid »

calculator wrote:Imam preporuku za DAYTON zimske gume 175/65/R14. Kakve su i gdje ih u Sarajevu mogu kupiti, po kojoj cijeni?
http://cijenaguma.ba/auto-gume/420
User avatar
saiks
Posts: 1196
Joined: 12/11/2013 13:06

#2654 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by saiks »

Nisu testirali goodyear ultragrip9,hebes takav test
Teufik
Posts: 4890
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#2655 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Teufik »

saiks wrote:Nisu testirali goodyear ultragrip9,hebes takav test
I ja kazem.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2656 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

Teufik wrote:
saiks wrote:Nisu testirali goodyear ultragrip9,hebes takav test
I ja kazem.
Kako bi drugacije TS850 bio prvi na testu:)
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#2657 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by calculator »

Dennis Quaid wrote:
calculator wrote:Imam preporuku za DAYTON zimske gume 175/65/R14. Kakve su i gdje ih u Sarajevu mogu kupiti, po kojoj cijeni?
http://cijenaguma.ba/auto-gume/420
:thumbup:
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#2658 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ElDzidziIbnDzo »

Teufik wrote:
saiks wrote:Nisu testirali goodyear ultragrip9,hebes takav test
I ja kazem.
Ako su ko predhodni model,onda bolje i da nisu :D
User avatar
Qler
Posts: 25836
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2659 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

Ja meni se cini sljedece sedmice stavljam zimske, jer cu ici na put cesto, a ne bih da rizikujem da me sa ljetnim uhvati. Ove sad ljetne su katastrofa na 2cm snijega. To je nevjerovatno kako klizu :)
kkklixxx
Posts: 8
Joined: 18/04/2014 11:56

#2660 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kkklixxx »

da li je neko imao iskustva sa starmaxx gumama? na prethodnim stranicama je neko pisao da ce kupiti (prosle godine), da je kupio, ali na kraju sezone nije ostavio utiske ...
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#2661 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

kkklixxx wrote:da li je neko imao iskustva sa starmaxx gumama? na prethodnim stranicama je neko pisao da ce kupiti (prosle godine), da je kupio, ali na kraju sezone nije ostavio utiske ...
Eeee tog ti nema vise....




Gluho bilo. Salim se. ;)


----------------------------------
...s tipfeler masine...
hzsa22
Posts: 1054
Joined: 16/12/2011 18:25

#2662 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hzsa22 »

Eh, ako moze mala pomoc :) S obzirom da dolazi zima i da zivim na brdu (citaj Vratnik), koje gume da uzmem za auto (205/55/R16) ? Bilo kakav savjet je dobrodosao, hvala!
User avatar
mayab
Posts: 30852
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2663 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mayab »

hzsa22 wrote:Eh, ako moze mala pomoc :) S obzirom da dolazi zima i da zivim na brdu (citaj Vratnik), koje gume da uzmem za auto (205/55/R16) ? Bilo kakav savjet je dobrodosao, hvala!
S obzirom da si napisao da si na brdu, onda , nema druge nego najbolje moguce zimske gume, da bi se uvijek sigurno "uzverao" :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#2664 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

hzsa22 wrote:Eh, ako moze mala pomoc :) S obzirom da dolazi zima i da zivim na brdu (citaj Vratnik), koje gume da uzmem za auto (205/55/R16) ? Bilo kakav savjet je dobrodosao, hvala!
Uzmi lance ehehhehehe

Sent from my LG-D802
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#2665 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

hzsa22 wrote:Eh, ako moze mala pomoc :) S obzirom da dolazi zima i da zivim na brdu (citaj Vratnik), koje gume da uzmem za auto (205/55/R16) ? Bilo kakav savjet je dobrodosao, hvala!
Sve zavisi koliko para imas. Goodyear, Continental, ili jeftinije Vredestein, Semperit. Pogledaj i ove testove za zadnjih par godina.Zavisi i jel ti ulicu ciste zimi ili je ugazen snijeg, bljuzga... pa nacin kako inace vozis...itd.
U tom segmentu ja ne stedim jer tu se na razlici od 100-150 maraka na 4 gume ne zelim pitati sta ce biti. Fakticki jedan rezervoar goriva.



----------------------------------
...s tipfeler masine...
hzsa22
Posts: 1054
Joined: 16/12/2011 18:25

#2666 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hzsa22 »

drugi profil wrote:
hzsa22 wrote:Eh, ako moze mala pomoc :) S obzirom da dolazi zima i da zivim na brdu (citaj Vratnik), koje gume da uzmem za auto (205/55/R16) ? Bilo kakav savjet je dobrodosao, hvala!
Sve zavisi koliko para imas. Goodyear, Continental, ili jeftinije Vredestein, Semperit. Pogledaj i ove testove za zadnjih par godina.Zavisi i jel ti ulicu ciste zimi ili je ugazen snijeg, bljuzga... pa nacin kako inace vozis...itd.
U tom segmentu ja ne stedim jer tu se na razlici od 100-150 maraka na 4 gume ne zelim pitati sta ce biti. Fakticki jedan rezervoar goriva.

...s tipfeler masine...
Ugazen je snijeg tj. bude bljuzga uglavnom :D Pare nisu toliki problem, 20-30 KM razlike po gumi mi nista ne znaci. Na auto od starog sam prosle godine nabacio Michelin Alpine A4 ja mislim i meni su ok bile, guma k'o guma al' je auto vazda po ravnici hodalo. :mrgreen: Je l' Alpine A4 dobar izbor i za mog' konja? :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#2667 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Hvalili su tu gumu ali ja je nisam vozio. Najvise sam presao sa goodyear UG7 i to je tito za snijeg brdo ravno mokro suho....stagod.
Sad je UG8 i 9 na trzistu i ne znam nista o tom. Vozim na conti ts850 ali nakon blage zime nemam pravog dojma.


----------------------------------
...s tipfeler masine...
User avatar
Qler
Posts: 25836
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2668 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

drugi profil wrote:Hvalili su tu gumu ali ja je nisam vozio. Najvise sam presao sa goodyear UG7 i to je tito za snijeg brdo ravno mokro suho....stagod.
Sad je UG8 i 9 na trzistu i ne znam nista o tom. Vozim na conti ts850 ali nakon blage zime nemam pravog dojma.


----------------------------------
...s tipfeler masine...
Ista situacija kod mene, doduse GY UG8 sam vozio dvije zime i isto su dobre kao i UG7+
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#2669 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Jos se vredestein snowtrack pokazao kod raje dobro narocito na snijegu i bljuzgi.


----------------------------------
...s tipfeler masine...
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#2670 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ringhio »

I ja sam u nekoj nedoumici sta bi bilo najbolje za mene, lista je sljedeca

Fulda Kristal Control
Dunlop W. Sport 3D
Dunlop SP Winter Sport
Continental TS830P
Pirelli Sottozero
Michelin Alpin A4
Hankook W310
Goodyear UG8 Perfor.
Goodyear UG Perfor.
Semperit Speed Grip
Uniroyal Plus-77

E sad, vozio na Fuldi, fenomenalno se pokazala, ali sam je vozio na 13-ki felgi, sad ganjam velicinu 225-60-16... Najvise sam bio za ovog Continentala jer sam citao nekakvih testova i kao na svima se pokaza dobro, a sad citam ove komentare o pucanju i glupostima s njima i ohladise mi opasno.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2671 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

Ringhio wrote:I ja sam u nekoj nedoumici sta bi bilo najbolje za mene, lista je sljedeca

Fulda Kristal Control
Dunlop W. Sport 3D
Dunlop SP Winter Sport
Continental TS830P
Pirelli Sottozero
Michelin Alpin A4
Hankook W310
Goodyear UG8 Perfor.
Goodyear UG Perfor.
Semperit Speed Grip
Uniroyal Plus-77

E sad, vozio na Fuldi, fenomenalno se pokazala, ali sam je vozio na 13-ki felgi, sad ganjam velicinu 225-60-16... Najvise sam bio za ovog Continentala jer sam citao nekakvih testova i kao na svima se pokaza dobro, a sad citam ove komentare o pucanju i glupostima s njima i ohladise mi opasno.
Tu ima guma koje su namjenjene manjim i kompaktnim autima, a i onih koje idu na sportske limuzine. Koje ti auto vozis?
User avatar
Qler
Posts: 25836
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2672 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

Ja sam danas nabacio zimske opanke :)

Ja razlike :) mekse auto, laksi volan, udobnije... Ali nije stabilan i direktan kao na ljetnim (razlika je u svemu i visinibi sirini i precniku) zaboravio sam kako je udoban na 16'' :)

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 8020X using Tapatalk
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#2673 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ringhio »

jefferson wrote:
Ringhio wrote:I ja sam u nekoj nedoumici sta bi bilo najbolje za mene, lista je sljedeca

Fulda Kristal Control
Dunlop W. Sport 3D
Dunlop SP Winter Sport
Continental TS830P
Pirelli Sottozero
Michelin Alpin A4
Hankook W310
Goodyear UG8 Perfor.
Goodyear UG Perfor.
Semperit Speed Grip
Uniroyal Plus-77

E sad, vozio na Fuldi, fenomenalno se pokazala, ali sam je vozio na 13-ki felgi, sad ganjam velicinu 225-60-16... Najvise sam bio za ovog Continentala jer sam citao nekakvih testova i kao na svima se pokaza dobro, a sad citam ove komentare o pucanju i glupostima s njima i ohladise mi opasno.
Tu ima guma koje su namjenjene manjim i kompaktnim autima, a i onih koje idu na sportske limuzine. Koje ti auto vozis?
Citroen C5 - 2010
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2674 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

Ringhio wrote:
jefferson wrote:
Ringhio wrote:I ja sam u nekoj nedoumici sta bi bilo najbolje za mene, lista je sljedeca

Fulda Kristal Control
Dunlop W. Sport 3D
Dunlop SP Winter Sport
Continental TS830P
Pirelli Sottozero
Michelin Alpin A4
Hankook W310
Goodyear UG8 Perfor.
Goodyear UG Perfor.
Semperit Speed Grip
Uniroyal Plus-77

E sad, vozio na Fuldi, fenomenalno se pokazala, ali sam je vozio na 13-ki felgi, sad ganjam velicinu 225-60-16... Najvise sam bio za ovog Continentala jer sam citao nekakvih testova i kao na svima se pokaza dobro, a sad citam ove komentare o pucanju i glupostima s njima i ohladise mi opasno.
Tu ima guma koje su namjenjene manjim i kompaktnim autima, a i onih koje idu na sportske limuzine. Koje ti auto vozis?
Citroen C5 - 2010
Motor? Vjerujem da je hdi.
Moj izbor:
Continental TS 830
bilo koja Good Year
bilo koja Dunlop

Ako je 1.6 hdi ja ne bi isao sa brzinskim indexom vecim od T (do 190km/h), a ako je 2.0hdi en bi isao sa vecim od H (do 210km/h).
Michelin ce ti po snijegu uvijek biti losiji od ostalih, ali ne puno. Medjutim, najduze zadrzava prvobitna svojstva.
Ja sam do ove godine imao TS830, i vrhunski su s epokazale. Nisam imao GY 8 a 9 je svakako nova, medjutim meni je licno GY Ultra Grip uvijek bila najdraza zimska guma.
volan
Posts: 152
Joined: 26/04/2013 10:19

#2675 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by volan »

hzsa22 wrote:
drugi profil wrote:
hzsa22 wrote:Eh, ako moze mala pomoc :) S obzirom da dolazi zima i da zivim na brdu (citaj Vratnik), koje gume da uzmem za auto (205/55/R16) ? Bilo kakav savjet je dobrodosao, hvala!
Sve zavisi koliko para imas. Goodyear, Continental, ili jeftinije Vredestein, Semperit. Pogledaj i ove testove za zadnjih par godina.Zavisi i jel ti ulicu ciste zimi ili je ugazen snijeg, bljuzga... pa nacin kako inace vozis...itd.
U tom segmentu ja ne stedim jer tu se na razlici od 100-150 maraka na 4 gume ne zelim pitati sta ce biti. Fakticki jedan rezervoar goriva.

...s tipfeler masine...
Ugazen je snijeg tj. bude bljuzga uglavnom :D Pare nisu toliki problem, 20-30 KM razlike po gumi mi nista ne znaci. Na auto od starog sam prosle godine nabacio Michelin Alpine A4 ja mislim i meni su ok bile, guma k'o guma al' je auto vazda po ravnici hodalo. :mrgreen: Je l' Alpine A4 dobar izbor i za mog' konja? :D
Vozio sam Alpine A4 205/55/R16 dvije sezone na autu od 130ks.Circa 50.000km sve moguće podloge, bezprijekorna guma.
Post Reply