Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
calculator
- Posts: 1351
- Joined: 25/11/2013 12:32
#2651 Re: Dolazi zima - zimske gume
Imam preporuku za DAYTON zimske gume 175/65/R14. Kakve su i gdje ih u Sarajevu mogu kupiti, po kojoj cijeni?
-
Dennis Quaid
- Posts: 27
- Joined: 22/09/2014 10:56
#2652 Re: Dolazi zima - zimske gume
http://cijenaguma.ba/auto-gume/420calculator wrote:Imam preporuku za DAYTON zimske gume 175/65/R14. Kakve su i gdje ih u Sarajevu mogu kupiti, po kojoj cijeni?
-
Teufik
- Posts: 4890
- Joined: 25/01/2010 18:51
- Location: TZ
- saiks
- Posts: 1196
- Joined: 12/11/2013 13:06
#2654 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nisu testirali goodyear ultragrip9,hebes takav test
-
Teufik
- Posts: 4890
- Joined: 25/01/2010 18:51
- Location: TZ
#2655 Re: Dolazi zima - zimske gume
I ja kazem.saiks wrote:Nisu testirali goodyear ultragrip9,hebes takav test
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#2656 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kako bi drugacije TS850 bio prvi na testu:)Teufik wrote:I ja kazem.saiks wrote:Nisu testirali goodyear ultragrip9,hebes takav test
-
calculator
- Posts: 1351
- Joined: 25/11/2013 12:32
#2657 Re: Dolazi zima - zimske gume
Dennis Quaid wrote:http://cijenaguma.ba/auto-gume/420calculator wrote:Imam preporuku za DAYTON zimske gume 175/65/R14. Kakve su i gdje ih u Sarajevu mogu kupiti, po kojoj cijeni?
- ElDzidziIbnDzo
- Posts: 637
- Joined: 16/02/2013 10:53
- Location: Sjeverno
#2658 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ako su ko predhodni model,onda bolje i da nisuTeufik wrote:I ja kazem.saiks wrote:Nisu testirali goodyear ultragrip9,hebes takav test
- Qler
- Posts: 25836
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#2659 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja meni se cini sljedece sedmice stavljam zimske, jer cu ici na put cesto, a ne bih da rizikujem da me sa ljetnim uhvati. Ove sad ljetne su katastrofa na 2cm snijega. To je nevjerovatno kako klizu 
-
kkklixxx
- Posts: 8
- Joined: 18/04/2014 11:56
#2660 Re: Dolazi zima - zimske gume
da li je neko imao iskustva sa starmaxx gumama? na prethodnim stranicama je neko pisao da ce kupiti (prosle godine), da je kupio, ali na kraju sezone nije ostavio utiske ...
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2661 Re: Dolazi zima - zimske gume
Eeee tog ti nema vise....kkklixxx wrote:da li je neko imao iskustva sa starmaxx gumama? na prethodnim stranicama je neko pisao da ce kupiti (prosle godine), da je kupio, ali na kraju sezone nije ostavio utiske ...
Gluho bilo. Salim se.
----------------------------------
...s tipfeler masine...
-
hzsa22
- Posts: 1054
- Joined: 16/12/2011 18:25
#2662 Re: Dolazi zima - zimske gume
Eh, ako moze mala pomoc
S obzirom da dolazi zima i da zivim na brdu (citaj Vratnik), koje gume da uzmem za auto (205/55/R16) ? Bilo kakav savjet je dobrodosao, hvala!
- mayab
- Posts: 30852
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#2663 Re: Dolazi zima - zimske gume
S obzirom da si napisao da si na brdu, onda , nema druge nego najbolje moguce zimske gume, da bi se uvijek sigurno "uzverao"hzsa22 wrote:Eh, ako moze mala pomocS obzirom da dolazi zima i da zivim na brdu (citaj Vratnik), koje gume da uzmem za auto (205/55/R16) ? Bilo kakav savjet je dobrodosao, hvala!
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#2664 Re: Dolazi zima - zimske gume
Uzmi lance ehehhehehehzsa22 wrote:Eh, ako moze mala pomocS obzirom da dolazi zima i da zivim na brdu (citaj Vratnik), koje gume da uzmem za auto (205/55/R16) ? Bilo kakav savjet je dobrodosao, hvala!
Sent from my LG-D802
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2665 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sve zavisi koliko para imas. Goodyear, Continental, ili jeftinije Vredestein, Semperit. Pogledaj i ove testove za zadnjih par godina.Zavisi i jel ti ulicu ciste zimi ili je ugazen snijeg, bljuzga... pa nacin kako inace vozis...itd.hzsa22 wrote:Eh, ako moze mala pomocS obzirom da dolazi zima i da zivim na brdu (citaj Vratnik), koje gume da uzmem za auto (205/55/R16) ? Bilo kakav savjet je dobrodosao, hvala!
U tom segmentu ja ne stedim jer tu se na razlici od 100-150 maraka na 4 gume ne zelim pitati sta ce biti. Fakticki jedan rezervoar goriva.
----------------------------------
...s tipfeler masine...
-
hzsa22
- Posts: 1054
- Joined: 16/12/2011 18:25
#2666 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ugazen je snijeg tj. bude bljuzga uglavnomdrugi profil wrote:Sve zavisi koliko para imas. Goodyear, Continental, ili jeftinije Vredestein, Semperit. Pogledaj i ove testove za zadnjih par godina.Zavisi i jel ti ulicu ciste zimi ili je ugazen snijeg, bljuzga... pa nacin kako inace vozis...itd.hzsa22 wrote:Eh, ako moze mala pomocS obzirom da dolazi zima i da zivim na brdu (citaj Vratnik), koje gume da uzmem za auto (205/55/R16) ? Bilo kakav savjet je dobrodosao, hvala!
U tom segmentu ja ne stedim jer tu se na razlici od 100-150 maraka na 4 gume ne zelim pitati sta ce biti. Fakticki jedan rezervoar goriva.
...s tipfeler masine...
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2667 Re: Dolazi zima - zimske gume
Hvalili su tu gumu ali ja je nisam vozio. Najvise sam presao sa goodyear UG7 i to je tito za snijeg brdo ravno mokro suho....stagod.
Sad je UG8 i 9 na trzistu i ne znam nista o tom. Vozim na conti ts850 ali nakon blage zime nemam pravog dojma.
----------------------------------
...s tipfeler masine...
Sad je UG8 i 9 na trzistu i ne znam nista o tom. Vozim na conti ts850 ali nakon blage zime nemam pravog dojma.
----------------------------------
...s tipfeler masine...
- Qler
- Posts: 25836
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#2668 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ista situacija kod mene, doduse GY UG8 sam vozio dvije zime i isto su dobre kao i UG7+drugi profil wrote:Hvalili su tu gumu ali ja je nisam vozio. Najvise sam presao sa goodyear UG7 i to je tito za snijeg brdo ravno mokro suho....stagod.
Sad je UG8 i 9 na trzistu i ne znam nista o tom. Vozim na conti ts850 ali nakon blage zime nemam pravog dojma.
----------------------------------
...s tipfeler masine...
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2669 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jos se vredestein snowtrack pokazao kod raje dobro narocito na snijegu i bljuzgi.
----------------------------------
...s tipfeler masine...
----------------------------------
...s tipfeler masine...
- Ringhio
- Posts: 1005
- Joined: 04/04/2011 23:47
- Location: Ni ovdje ni tamo
#2670 Re: Dolazi zima - zimske gume
I ja sam u nekoj nedoumici sta bi bilo najbolje za mene, lista je sljedeca
Fulda Kristal Control
Dunlop W. Sport 3D
Dunlop SP Winter Sport
Continental TS830P
Pirelli Sottozero
Michelin Alpin A4
Hankook W310
Goodyear UG8 Perfor.
Goodyear UG Perfor.
Semperit Speed Grip
Uniroyal Plus-77
E sad, vozio na Fuldi, fenomenalno se pokazala, ali sam je vozio na 13-ki felgi, sad ganjam velicinu 225-60-16... Najvise sam bio za ovog Continentala jer sam citao nekakvih testova i kao na svima se pokaza dobro, a sad citam ove komentare o pucanju i glupostima s njima i ohladise mi opasno.
Fulda Kristal Control
Dunlop W. Sport 3D
Dunlop SP Winter Sport
Continental TS830P
Pirelli Sottozero
Michelin Alpin A4
Hankook W310
Goodyear UG8 Perfor.
Goodyear UG Perfor.
Semperit Speed Grip
Uniroyal Plus-77
E sad, vozio na Fuldi, fenomenalno se pokazala, ali sam je vozio na 13-ki felgi, sad ganjam velicinu 225-60-16... Najvise sam bio za ovog Continentala jer sam citao nekakvih testova i kao na svima se pokaza dobro, a sad citam ove komentare o pucanju i glupostima s njima i ohladise mi opasno.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#2671 Re: Dolazi zima - zimske gume
Tu ima guma koje su namjenjene manjim i kompaktnim autima, a i onih koje idu na sportske limuzine. Koje ti auto vozis?Ringhio wrote:I ja sam u nekoj nedoumici sta bi bilo najbolje za mene, lista je sljedeca
Fulda Kristal Control
Dunlop W. Sport 3D
Dunlop SP Winter Sport
Continental TS830P
Pirelli Sottozero
Michelin Alpin A4
Hankook W310
Goodyear UG8 Perfor.
Goodyear UG Perfor.
Semperit Speed Grip
Uniroyal Plus-77
E sad, vozio na Fuldi, fenomenalno se pokazala, ali sam je vozio na 13-ki felgi, sad ganjam velicinu 225-60-16... Najvise sam bio za ovog Continentala jer sam citao nekakvih testova i kao na svima se pokaza dobro, a sad citam ove komentare o pucanju i glupostima s njima i ohladise mi opasno.
- Qler
- Posts: 25836
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#2672 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam danas nabacio zimske opanke
Ja razlike
mekse auto, laksi volan, udobnije... Ali nije stabilan i direktan kao na ljetnim (razlika je u svemu i visinibi sirini i precniku) zaboravio sam kako je udoban na 16'' 
Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 8020X using Tapatalk
Ja razlike
Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 8020X using Tapatalk
- Ringhio
- Posts: 1005
- Joined: 04/04/2011 23:47
- Location: Ni ovdje ni tamo
#2673 Re: Dolazi zima - zimske gume
Citroen C5 - 2010jefferson wrote:Tu ima guma koje su namjenjene manjim i kompaktnim autima, a i onih koje idu na sportske limuzine. Koje ti auto vozis?Ringhio wrote:I ja sam u nekoj nedoumici sta bi bilo najbolje za mene, lista je sljedeca
Fulda Kristal Control
Dunlop W. Sport 3D
Dunlop SP Winter Sport
Continental TS830P
Pirelli Sottozero
Michelin Alpin A4
Hankook W310
Goodyear UG8 Perfor.
Goodyear UG Perfor.
Semperit Speed Grip
Uniroyal Plus-77
E sad, vozio na Fuldi, fenomenalno se pokazala, ali sam je vozio na 13-ki felgi, sad ganjam velicinu 225-60-16... Najvise sam bio za ovog Continentala jer sam citao nekakvih testova i kao na svima se pokaza dobro, a sad citam ove komentare o pucanju i glupostima s njima i ohladise mi opasno.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#2674 Re: Dolazi zima - zimske gume
Motor? Vjerujem da je hdi.Ringhio wrote:Citroen C5 - 2010jefferson wrote:Tu ima guma koje su namjenjene manjim i kompaktnim autima, a i onih koje idu na sportske limuzine. Koje ti auto vozis?Ringhio wrote:I ja sam u nekoj nedoumici sta bi bilo najbolje za mene, lista je sljedeca
Fulda Kristal Control
Dunlop W. Sport 3D
Dunlop SP Winter Sport
Continental TS830P
Pirelli Sottozero
Michelin Alpin A4
Hankook W310
Goodyear UG8 Perfor.
Goodyear UG Perfor.
Semperit Speed Grip
Uniroyal Plus-77
E sad, vozio na Fuldi, fenomenalno se pokazala, ali sam je vozio na 13-ki felgi, sad ganjam velicinu 225-60-16... Najvise sam bio za ovog Continentala jer sam citao nekakvih testova i kao na svima se pokaza dobro, a sad citam ove komentare o pucanju i glupostima s njima i ohladise mi opasno.
Moj izbor:
Continental TS 830
bilo koja Good Year
bilo koja Dunlop
Ako je 1.6 hdi ja ne bi isao sa brzinskim indexom vecim od T (do 190km/h), a ako je 2.0hdi en bi isao sa vecim od H (do 210km/h).
Michelin ce ti po snijegu uvijek biti losiji od ostalih, ali ne puno. Medjutim, najduze zadrzava prvobitna svojstva.
Ja sam do ove godine imao TS830, i vrhunski su s epokazale. Nisam imao GY 8 a 9 je svakako nova, medjutim meni je licno GY Ultra Grip uvijek bila najdraza zimska guma.
-
volan
- Posts: 152
- Joined: 26/04/2013 10:19
#2675 Re: Dolazi zima - zimske gume
Vozio sam Alpine A4 205/55/R16 dvije sezone na autu od 130ks.Circa 50.000km sve moguće podloge, bezprijekorna guma.hzsa22 wrote:Ugazen je snijeg tj. bude bljuzga uglavnomdrugi profil wrote:Sve zavisi koliko para imas. Goodyear, Continental, ili jeftinije Vredestein, Semperit. Pogledaj i ove testove za zadnjih par godina.Zavisi i jel ti ulicu ciste zimi ili je ugazen snijeg, bljuzga... pa nacin kako inace vozis...itd.hzsa22 wrote:Eh, ako moze mala pomocS obzirom da dolazi zima i da zivim na brdu (citaj Vratnik), koje gume da uzmem za auto (205/55/R16) ? Bilo kakav savjet je dobrodosao, hvala!
U tom segmentu ja ne stedim jer tu se na razlici od 100-150 maraka na 4 gume ne zelim pitati sta ce biti. Fakticki jedan rezervoar goriva.
...s tipfeler masine...Pare nisu toliki problem, 20-30 KM razlike po gumi mi nista ne znaci. Na auto od starog sam prosle godine nabacio Michelin Alpine A4 ja mislim i meni su ok bile, guma k'o guma al' je auto vazda po ravnici hodalo.
Je l' Alpine A4 dobar izbor i za mog' konja?
