FIAT KONZUMENTI
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2651 Re: FIAT KONZUMENTI
mozda mu je cijeli kljuc,pa zato ne pali na po kljuca.....nek slomi popola mozda provergla 
- sparky
- Posts: 1910
- Joined: 23/01/2004 00:00
- Location: Obronak Trebevica
- Contact:
#2652 Re: FIAT KONZUMENTI
mozda "ne nanosi" dobro kljuc 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2653 Re: FIAT KONZUMENTI
moguce je ,saznacemo kad signal dodje u gornji hotonj

-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2654 Re: FIAT KONZUMENTI
Vidi mi Sportu, vidi mi orahov brijeg, ali mi ne vidi bazen. Smrklo se. Da probam upaliti svijetlo? Možda ugledam Ekremov rovokopač? Možda zato ne vergla?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2655 Re: FIAT KONZUMENTI
ako rovokopac ima 2.5 TD VM motor,onda je do njega ,pukle su 2 glave garant i zakuho je
- sparky
- Posts: 1910
- Joined: 23/01/2004 00:00
- Location: Obronak Trebevica
- Contact:
#2656 Re: FIAT KONZUMENTI
probaj ti nek te ekrem preklema, mozda procepi
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2657 Re: FIAT KONZUMENTI
Ma nije Ekrem tu. Lako bi ja da je eko tu, gurnuo bi kašikom i upalio bi bez verglanja. Ali nije to ni pola muke. Auto normalno pali samo neće da vergla, odmah pali. Aploudovo bi mu mape s nokije navigator, ali nije kompatibilna panda.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2658 Re: FIAT KONZUMENTI
jel to ekrem otisao na krstarenje takanikom?
- sparky
- Posts: 1910
- Joined: 23/01/2004 00:00
- Location: Obronak Trebevica
- Contact:
#2659 Re: FIAT KONZUMENTI
nikad jos nisam cuo da je nekom problem sto mu auto pali bez verglanja. pa to nije ni na pola kljuca, znaci pali i bez kljuca
ako ti je vec merak da vergla, skini kablove sa svijeca 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#2660 Re: FIAT KONZUMENTI
Na stranu zajebancija i problemi, ali koji je manijak "ćipirao" Pandu?
Neke ljude nikada neću moći shvatiti.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2661 Re: FIAT KONZUMENTI
mozda je krvolok 
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2663 Re: FIAT KONZUMENTI
Dobro je sad. Izgleda da je bilo do eceua, nije se mogao odmah naviknuti na ovu novu kartu. Sad pomalo i vergla.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2664 Re: FIAT KONZUMENTI
jesi probao trese li sad volan kad vozis 150 po makadamu?
-
FaceOff
- Posts: 468
- Joined: 01/06/2003 00:00
#2665 Re: FIAT KONZUMENTI
Jedno pitanje,
imam Fiat grande punto 2008. godiste, dizel. Kad upalim auto pali mi se lampic za ulje i ispisuje poruka "Change engine oil". Ulje sam nedavno mijenjao i imam jos nekih 6000 km za novu promjenu, kad provjerim nivo ulja u motoru sve je ok.
Da li je riječ o nekom sistemskom upozorenju kad se priblizavam odredjenoj kilometrazi, pa auto upozorava da bi se trebalo promijeniti ulje ili ipak to moze ukazivati na nesto drugo.
Hvala vam svima puno!
imam Fiat grande punto 2008. godiste, dizel. Kad upalim auto pali mi se lampic za ulje i ispisuje poruka "Change engine oil". Ulje sam nedavno mijenjao i imam jos nekih 6000 km za novu promjenu, kad provjerim nivo ulja u motoru sve je ok.
Da li je riječ o nekom sistemskom upozorenju kad se priblizavam odredjenoj kilometrazi, pa auto upozorava da bi se trebalo promijeniti ulje ili ipak to moze ukazivati na nesto drugo.
Hvala vam svima puno!
-
romeomoraprezivjeti
- Posts: 1632
- Joined: 15/09/2012 14:06
- Location: SARAJEVO
#2666 Re: FIAT KONZUMENTI
Trebalo je to resetovati prilikom zamjene,nista strasno!!!FaceOff wrote:Jedno pitanje,
imam Fiat grande punto 2008. godiste, dizel. Kad upalim auto pali mi se lampic za ulje i ispisuje poruka "Change engine oil". Ulje sam nedavno mijenjao i imam jos nekih 6000 km za novu promjenu, kad provjerim nivo ulja u motoru sve je ok.
Da li je riječ o nekom sistemskom upozorenju kad se priblizavam odredjenoj kilometrazi, pa auto upozorava da bi se trebalo promijeniti ulje ili ipak to moze ukazivati na nesto drugo.
Hvala vam svima puno!
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2667 Re: FIAT KONZUMENTI
Nije mi službeno vozilo, polahko ja to vozim, nikad do blokade.bitanga_sa_otesa wrote:jesi probao trese li sad volan kad vozis 150 po makadamu?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2668 Re: FIAT KONZUMENTI
ako bude treslo,samo promijeni zrak u gumama jer onaj proslogodisnji se ubudjao sigurno.
- Mišo_Kovač
- Posts: 2708
- Joined: 22/06/2011 11:00
- Location: Sarajevo
#2669 Re: FIAT KONZUMENTI
Čisto informativno, za ne-daj-bože, gdje najkvalitetnije opraviti Fiata u Sarajevu?
Čuo sam da imaju neki likovi u Nedzaricima koji rade Fiate i Alfe, al ne znam ime radnje 
-
hostapler
- Posts: 1135
- Joined: 28/02/2012 18:47
- Location: Selo Mravići pokraj Matuzica
#2670 Re: FIAT KONZUMENTI
Mozda nije resetovano prilikom izmjene.FaceOff wrote:Jedno pitanje,
imam Fiat grande punto 2008. godiste, dizel. Kad upalim auto pali mi se lampic za ulje i ispisuje poruka "Change engine oil". Ulje sam nedavno mijenjao i imam jos nekih 6000 km za novu promjenu, kad provjerim nivo ulja u motoru sve je ok.
Da li je riječ o nekom sistemskom upozorenju kad se priblizavam odredjenoj kilometrazi, pa auto upozorava da bi se trebalo promijeniti ulje ili ipak to moze ukazivati na nesto drugo.
Hvala vam svima puno!
Mozda je viskozitet ulja pao,pa upozorava za zamjenu.
Jesi li nasuo propisano ulje?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2671 Re: FIAT KONZUMENTI
na puntu nema nikakve sprave koja mjeri viskozitet ulja ,vjerovatno nije ponisten servisni interval .
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#2672 Re: FIAT KONZUMENTI
Servisni interval je na 30k km. Pogledaj na bourd-u da li je sad na nuli.bitanga_sa_otesa wrote:na puntu nema nikakve sprave koja mjeri viskozitet ulja ,vjerovatno nije ponisten servisni interval .
-
f_ar
- Posts: 102
- Joined: 27/05/2014 10:45
#2673 Re: FIAT KONZUMENTI
Hota u Nedzaricima, Adin i Kina na Stupu iza starog Motorexa...Mišo_Kovač wrote:Čisto informativno, za ne-daj-bože, gdje najkvalitetnije opraviti Fiata u Sarajevu?Čuo sam da imaju neki likovi u Nedzaricima koji rade Fiate i Alfe, al ne znam ime radnje
-
Xperia_123
- Posts: 10
- Joined: 06/06/2014 16:19
#2674 Re: FIAT KONZUMENTI
Eh ovako da i ja ugrabim vremena,i napisem svoje iskustvo sto se tice SOFE I ''ovlastenog servisa'' 
Odvukao punta,sve uredu osim nekog remena bzvz,i nosac mjenjaca,promjenim to,na dijagnostici sve uredu,ali kaze majstor nije mi ok protokomjer,slabije mi auto vuce...hajde reko mjenjaj i to,ako vec nije ok..ubaci mi neki ''zamjenski'' jer je original oko 270KM,auto mi pocelo pusiti nenormalno,kaze on bit ce to dan dva i nema problema,doduse auto malo bolje vuce,prodje tako sedmica,dvije tri,auto izbacuje crni dim nenormalno,ja opet tamo kod njih,ne zna sta je,sto pusi..ja govorim da nije to,jer sam mjenjao protokomjer,ma kakvi..njihov je odlican,ali daj probat ce s originalom nekim,zamjeni on..pusi nenormalno,nista nije do tog,ali opet ne zna sta je,i vrati onaj njihov zamjenski,naplatise pregled opet,zamjenu,nista ne napravise,auto mi i dalje pusilo ko ludo.
Sreca dodjem kuci,uzmes svoj protokomjer original bosh sto je i bio na autu,vratim ga,auto ne pusi,nazovem njih kazem mogu li vratiti ovaj protokomjer,bez veze sam kupio,naravno dobio sam odgovor da elektroniku ne vracaju.
Osta mi evo protokomjer zamjenski njihov,pa eto ako kome bude trebao nek se javi
i toliko o ovlastenom servisu,jos da napomenem da sam ostao cijeli dan bez veze 
Odvukao punta,sve uredu osim nekog remena bzvz,i nosac mjenjaca,promjenim to,na dijagnostici sve uredu,ali kaze majstor nije mi ok protokomjer,slabije mi auto vuce...hajde reko mjenjaj i to,ako vec nije ok..ubaci mi neki ''zamjenski'' jer je original oko 270KM,auto mi pocelo pusiti nenormalno,kaze on bit ce to dan dva i nema problema,doduse auto malo bolje vuce,prodje tako sedmica,dvije tri,auto izbacuje crni dim nenormalno,ja opet tamo kod njih,ne zna sta je,sto pusi..ja govorim da nije to,jer sam mjenjao protokomjer,ma kakvi..njihov je odlican,ali daj probat ce s originalom nekim,zamjeni on..pusi nenormalno,nista nije do tog,ali opet ne zna sta je,i vrati onaj njihov zamjenski,naplatise pregled opet,zamjenu,nista ne napravise,auto mi i dalje pusilo ko ludo.
Sreca dodjem kuci,uzmes svoj protokomjer original bosh sto je i bio na autu,vratim ga,auto ne pusi,nazovem njih kazem mogu li vratiti ovaj protokomjer,bez veze sam kupio,naravno dobio sam odgovor da elektroniku ne vracaju.
Osta mi evo protokomjer zamjenski njihov,pa eto ako kome bude trebao nek se javi
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#2675 Re: FIAT KONZUMENTI
Dobro je da kod nas ima išta ovlašteno za talijanska auta, s obzirom kako rade...
