FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2651 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

mozda mu je cijeli kljuc,pa zato ne pali na po kljuca.....nek slomi popola mozda provergla :D
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#2652 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by sparky »

mozda "ne nanosi" dobro kljuc :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2653 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

moguce je ,saznacemo kad signal dodje u gornji hotonj :lol: :lol:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2654 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by direstraits0078 »

Vidi mi Sportu, vidi mi orahov brijeg, ali mi ne vidi bazen. Smrklo se. Da probam upaliti svijetlo? Možda ugledam Ekremov rovokopač? Možda zato ne vergla?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2655 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

ako rovokopac ima 2.5 TD VM motor,onda je do njega ,pukle su 2 glave garant i zakuho je
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#2656 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by sparky »

probaj ti nek te ekrem preklema, mozda procepi
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2657 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by direstraits0078 »

Ma nije Ekrem tu. Lako bi ja da je eko tu, gurnuo bi kašikom i upalio bi bez verglanja. Ali nije to ni pola muke. Auto normalno pali samo neće da vergla, odmah pali. Aploudovo bi mu mape s nokije navigator, ali nije kompatibilna panda.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2658 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

jel to ekrem otisao na krstarenje takanikom?
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#2659 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by sparky »

nikad jos nisam cuo da je nekom problem sto mu auto pali bez verglanja. pa to nije ni na pola kljuca, znaci pali i bez kljuca :-D ako ti je vec merak da vergla, skini kablove sa svijeca :-D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2660 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Na stranu zajebancija i problemi, ali koji je manijak "ćipirao" Pandu? :-) Neke ljude nikada neću moći shvatiti.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2661 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

mozda je krvolok :lol:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2662 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

:lol: :lol:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2663 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by direstraits0078 »

Dobro je sad. Izgleda da je bilo do eceua, nije se mogao odmah naviknuti na ovu novu kartu. Sad pomalo i vergla.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2664 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

jesi probao trese li sad volan kad vozis 150 po makadamu?
FaceOff
Posts: 468
Joined: 01/06/2003 00:00

#2665 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by FaceOff »

Jedno pitanje,

imam Fiat grande punto 2008. godiste, dizel. Kad upalim auto pali mi se lampic za ulje i ispisuje poruka "Change engine oil". Ulje sam nedavno mijenjao i imam jos nekih 6000 km za novu promjenu, kad provjerim nivo ulja u motoru sve je ok.
Da li je riječ o nekom sistemskom upozorenju kad se priblizavam odredjenoj kilometrazi, pa auto upozorava da bi se trebalo promijeniti ulje ili ipak to moze ukazivati na nesto drugo.

Hvala vam svima puno!
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2666 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by romeomoraprezivjeti »

FaceOff wrote:Jedno pitanje,

imam Fiat grande punto 2008. godiste, dizel. Kad upalim auto pali mi se lampic za ulje i ispisuje poruka "Change engine oil". Ulje sam nedavno mijenjao i imam jos nekih 6000 km za novu promjenu, kad provjerim nivo ulja u motoru sve je ok.
Da li je riječ o nekom sistemskom upozorenju kad se priblizavam odredjenoj kilometrazi, pa auto upozorava da bi se trebalo promijeniti ulje ili ipak to moze ukazivati na nesto drugo.

Hvala vam svima puno!
Trebalo je to resetovati prilikom zamjene,nista strasno!!!
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2667 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by direstraits0078 »

bitanga_sa_otesa wrote:jesi probao trese li sad volan kad vozis 150 po makadamu?
Nije mi službeno vozilo, polahko ja to vozim, nikad do blokade.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2668 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

ako bude treslo,samo promijeni zrak u gumama jer onaj proslogodisnji se ubudjao sigurno.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#2669 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Mišo_Kovač »

Čisto informativno, za ne-daj-bože, gdje najkvalitetnije opraviti Fiata u Sarajevu? :D Čuo sam da imaju neki likovi u Nedzaricima koji rade Fiate i Alfe, al ne znam ime radnje :D
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#2670 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by hostapler »

FaceOff wrote:Jedno pitanje,

imam Fiat grande punto 2008. godiste, dizel. Kad upalim auto pali mi se lampic za ulje i ispisuje poruka "Change engine oil". Ulje sam nedavno mijenjao i imam jos nekih 6000 km za novu promjenu, kad provjerim nivo ulja u motoru sve je ok.
Da li je riječ o nekom sistemskom upozorenju kad se priblizavam odredjenoj kilometrazi, pa auto upozorava da bi se trebalo promijeniti ulje ili ipak to moze ukazivati na nesto drugo.

Hvala vam svima puno!
Mozda nije resetovano prilikom izmjene.
Mozda je viskozitet ulja pao,pa upozorava za zamjenu.
Jesi li nasuo propisano ulje?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2671 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

na puntu nema nikakve sprave koja mjeri viskozitet ulja ,vjerovatno nije ponisten servisni interval .
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#2672 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by xamp »

bitanga_sa_otesa wrote:na puntu nema nikakve sprave koja mjeri viskozitet ulja ,vjerovatno nije ponisten servisni interval .
Servisni interval je na 30k km. Pogledaj na bourd-u da li je sad na nuli.
f_ar
Posts: 102
Joined: 27/05/2014 10:45

#2673 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by f_ar »

Mišo_Kovač wrote:Čisto informativno, za ne-daj-bože, gdje najkvalitetnije opraviti Fiata u Sarajevu? :D Čuo sam da imaju neki likovi u Nedzaricima koji rade Fiate i Alfe, al ne znam ime radnje :D
Hota u Nedzaricima, Adin i Kina na Stupu iza starog Motorexa...
Xperia_123
Posts: 10
Joined: 06/06/2014 16:19

#2674 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Xperia_123 »

Eh ovako da i ja ugrabim vremena,i napisem svoje iskustvo sto se tice SOFE I ''ovlastenog servisa'' :D

Odvukao punta,sve uredu osim nekog remena bzvz,i nosac mjenjaca,promjenim to,na dijagnostici sve uredu,ali kaze majstor nije mi ok protokomjer,slabije mi auto vuce...hajde reko mjenjaj i to,ako vec nije ok..ubaci mi neki ''zamjenski'' jer je original oko 270KM,auto mi pocelo pusiti nenormalno,kaze on bit ce to dan dva i nema problema,doduse auto malo bolje vuce,prodje tako sedmica,dvije tri,auto izbacuje crni dim nenormalno,ja opet tamo kod njih,ne zna sta je,sto pusi..ja govorim da nije to,jer sam mjenjao protokomjer,ma kakvi..njihov je odlican,ali daj probat ce s originalom nekim,zamjeni on..pusi nenormalno,nista nije do tog,ali opet ne zna sta je,i vrati onaj njihov zamjenski,naplatise pregled opet,zamjenu,nista ne napravise,auto mi i dalje pusilo ko ludo.

Sreca dodjem kuci,uzmes svoj protokomjer original bosh sto je i bio na autu,vratim ga,auto ne pusi,nazovem njih kazem mogu li vratiti ovaj protokomjer,bez veze sam kupio,naravno dobio sam odgovor da elektroniku ne vracaju.

Osta mi evo protokomjer zamjenski njihov,pa eto ako kome bude trebao nek se javi :D i toliko o ovlastenom servisu,jos da napomenem da sam ostao cijeli dan bez veze :D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2675 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Dobro je da kod nas ima išta ovlašteno za talijanska auta, s obzirom kako rade...
Post Reply