Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#2651 Re: Kineski mobiteli

Post by kazo »

Nisam ni obracno paznju haha. Vidim moze se staviti 5% i prodje mi checkout.
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2652 Re: Kineski mobiteli

Post by avaks »

dinooh wrote:Kakva je situacija u Srbiji jer nisam upoznat. Koliko carine i koja je stopa PDV-a?
Pošiljke do 70€ ne carine a preko ide i carina i PDV (mislim da je kod njih sada 20% na elektroniku, nekad ove godine su to mijenjali pa su i kod nas na piku sve komponente poskupile ccc).
Kako god ovih naših 25€ je ubjedljivo najgore u Evropi što se carine i PDVa tiče (ispravite me ako griješim).
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#2653 Re: Kineski mobiteli

Post by kritichar »

Neko je pitao za Coolpad F1
imam ga neko kratko vrijeme, za sada sam primjetio 2 mane, ne podržava kompas, ali navigacija je sasvim dobra tako da se pomoću nje može orjentisati
drugo je da ima nekakav osjetljiv touchscreen, igrao neke igrice pa je mu touch poludio nakon toga, nisam mogao normalno listati u pdf-u, kad se odmorio, vratio se u normalu
tako da sam odlučio da ukinem igrice
na antutu, broj bodova se kreće oko 32 i 31 000
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#2654 Re: Kineski mobiteli

Post by JoseMujica »

dinooh wrote:Evo i za tebe a i za ostale.
Namjestite to prije nego krenete kupovati
http://forum.klix.ba/internet-kupovina- ... l#p9250119
:thumbup: hvala

nikad nisam ni razmišljao o ovome, a itekako korisna stvar
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#2655 Re: Kineski mobiteli

Post by The BEN10 »

kloniran wrote:
SONY_91 wrote:
kloniran wrote:poceli izbacivati i x64 sa pristupacnim cijenama :D
http://www.pandawill.com/elephone-p6000 ... 96135.html
x64 procesor a OS 32-bitni. Valjda će brzo updejtovat OS na 64-bitnu verziju Lollipop-a :D
pise u februaru da ce biti oficijelni update na lollipop
Pa šta mu onda ne valja kad je ovako niska cijena? :D
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2656 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

The BEN10 wrote:Pa šta mu onda ne valja kad je ovako niska cijena? :D
Ime, nije "Brend name" :D
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#2657 Re: Kineski mobiteli

Post by irac300 »

kritichar wrote:Neko je pitao za Coolpad F1
imam ga neko kratko vrijeme, za sada sam primjetio 2 mane, ne podržava kompas, ali navigacija je sasvim dobra tako da se pomoću nje može orjentisati
drugo je da ima nekakav osjetljiv touchscreen, igrao neke igrice pa je mu touch poludio nakon toga, nisam mogao normalno listati u pdf-u, kad se odmorio, vratio se u normalu
tako da sam odlučio da ukinem igrice
na antutu, broj bodova se kreće oko 32 i 31 000
To za touch prvi puta čujem, ja nema kakve igre nisam igrao, niti jedan problem nisam primjetio. Za kompas i ostale senzorske opcije, očito su svjesno ukinute da bi što više srezali cijenu samog telefona. Iskreno, nisam nikada koristio kompas od kako sam počeo koristiti smartphone od prije 2 godine, tako da mi to ne predstavlja nikakvu falinku. Ali zato navigacija razvaljuje, bukvalno. Ulovi satelit za par sekundi. Antutu rezultat je ovisan o rom-u koji se koristi, ja sam bilježio rezultate od 17 000 do 32 500, na desetke isprobanih romova, ista stvar je i sa kamerom. Od loše, prosječne, do odlične... ovisno o softveru.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#2658 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

iNew v8 .

Ima li neko ? ako ima da mi se javi na pp :)
waynezmaj
Posts: 72
Joined: 15/07/2014 15:16

#2659 Re: Kineski mobiteli

Post by waynezmaj »

SONY_91 wrote:
kloniran wrote:poceli izbacivati i x64 sa pristupacnim cijenama :D
http://www.pandawill.com/elephone-p6000 ... 96135.html
x64 procesor a OS 32-bitni. Valjda će brzo updejtovat OS na 64-bitnu verziju Lollipop-a :D
A Sony ima li kakvih naznaka kod tebe o posiljci preko singposta?
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2660 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

waynezmaj wrote:A Sony ima li kakvih naznaka kod tebe o posiljci preko singposta?
Nikakvih za sad, "kisele" se telefoni u Njemačkoj :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#2661 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

A koji si narucio ?
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2662 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

skafiskafsnjak wrote:A koji si narucio ?
Čekam dva THL-a T6 Pro i Doogee DG850
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2663 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

04.12.2014 13:16:26 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
04.12.2014 14:41:54 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke na Carinu - UVOZ
05.12.2014 08:07:31 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Evidentiranje carinskih podataka o pošiljci - UVOZ
08.12.2014 10:59:45 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Vraćanje pošiljke sa carine - UVOZ
08.12.2014 11:02:10 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke u uvozu prema:

jel se meni cini il ovo nisu uzeli mjeru :roll:
Last edited by kloniran on 08/12/2014 20:30, edited 2 times in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#2664 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

:kiss:
SONY_91 wrote:
skafiskafsnjak wrote:A koji si narucio ?
Čekam dva THL-a T6 Pro i Doogee DG850
Ajd posalji linkove da vidim :)

I kad dodju, javi koja je cijena sa carinom i to :)
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2665 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

skafiskafsnjak wrote::kiss:
SONY_91 wrote:
skafiskafsnjak wrote:A koji si narucio ?
Čekam dva THL-a T6 Pro i Doogee DG850
Ajd posalji linkove da vidim :)

I kad dodju, javi koja je cijena sa carinom i to :)
Doogee DG850 - Cijena sa uključenom dostavom EuroExpress-om će biti 370 KM

THL T6 Pro - Cijena sa uključenom dostavom EuroExpress-om će biti 300 KM
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2666 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Ko je zainteresiran, neka se javi meni na pp pa ce dobiti kupon sa popustom od 5KM na SONY-eve mobitele :-D
waynezmaj
Posts: 72
Joined: 15/07/2014 15:16

#2667 Re: Kineski mobiteli

Post by waynezmaj »

SONY_91 wrote:
skafiskafsnjak wrote::kiss:
SONY_91 wrote:
Čekam dva THL-a T6 Pro i Doogee DG850
Ajd posalji linkove da vidim :)

I kad dodju, javi koja je cijena sa carinom i to :)
Doogee DG850 - Cijena sa uključenom dostavom EuroExpress-om će biti 370 KM

THL T6 Pro - Cijena sa uključenom dostavom EuroExpress-om će biti 300 KM
Sony koliko kostaju tako posiljke po bih euro Expressom? A rekoh strah me da se ne ukisele u Njemackoj haha
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2668 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

waynezmaj wrote:Sony koliko kostaju tako posiljke po bih euro Expressom? A rekoh strah me da se ne ukisele u Njemackoj haha
17 KM
dinooh wrote:Ko je zainteresiran, neka se javi meni na pp pa ce dobiti kupon sa popustom od 5KM na SONY-eve mobitele :-D
Naravno :D :wink:
waynezmaj
Posts: 72
Joined: 15/07/2014 15:16

#2669 Re: Kineski mobiteli

Post by waynezmaj »

SONY_91 wrote:
waynezmaj wrote:Sony koliko kostaju tako posiljke po bih euro Expressom? A rekoh strah me da se ne ukisele u Njemackoj haha
17 KM
Jeli to ona express ili obicna posiljka
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2670 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

waynezmaj wrote:
SONY_91 wrote:
waynezmaj wrote:Sony koliko kostaju tako posiljke po bih euro Expressom? A rekoh strah me da se ne ukisele u Njemackoj haha
17 KM
Jeli to ona express ili obicna posiljka
Rok dostave od 24-48 sati :wink: , samo ime sve govori :D
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2671 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

evo na efox sutra
Image
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#2672 Re: Kineski mobiteli

Post by AhmetShabo »

ne kupujte nista na efoxu, em lazu da salju u roku od 3 dana, em ne odgovaraju na mailove. Ako pisu da je shiping u roku od 3 dana, nek ga onda i posalju, a ne da lazu narod.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2673 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

kloniran wrote:04.12.2014 13:16:26 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
04.12.2014 14:41:54 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke na Carinu - UVOZ
05.12.2014 08:07:31 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Evidentiranje carinskih podataka o pošiljci - UVOZ
08.12.2014 10:59:45 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Vraćanje pošiljke sa carine - UVOZ
08.12.2014 11:02:10 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke u uvozu prema:

jel se meni cini il ovo nisu uzeli mjeru :roll:

da ponovim
jeste coravi :oops: :roll:
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2674 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

dinooh wrote:evo na efox sutra
Image
i na koji nacin da pokusamo mi koji ne znamo dojčlanski :roll:
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2675 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

ima i ingliš. Ali bude samo po 50 komada. Danas neki Bluboo X3 za manje od 50KM bio. A valjda dostava besplatna
Post Reply