Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Alija Nametnik
Posts: 94
Joined: 24/07/2012 01:10

#2651 Re: reprezentacija

Post by Alija Nametnik »

tanko zasad odbrambeno, još italija igra bez svoje nba trojke.
Mustang1
Posts: 29907
Joined: 29/12/2010 17:31

#2652 Re: reprezentacija

Post by Mustang1 »

Okrecemo sigurno i dobijamo :D Odoh gledati malo ovo malo Sarajevo :D
Jameka
Posts: 859
Joined: 25/04/2008 15:19

#2653 Re: reprezentacija

Post by Jameka »

Ovo nam sad druga cetvrtina kriticna? Taman dosli na dva poena i onda 5 minuta ni kos.

Gdje igra ovaj mrki? Nije mi nesto. Niko kao Hajro!
Last edited by Jameka on 26/07/2012 22:42, edited 1 time in total.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 6552
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#2654 Re: reprezentacija

Post by Tvrtko II Kotromanić »

ajoj...
Jameka
Posts: 859
Joined: 25/04/2008 15:19

#2655 Re: reprezentacija

Post by Jameka »

Boze sacuvaj, 16 puta napad za izjednacenje iili vodstvo i svaki put ili faul u napadu ili fulanje polaganja. I sad, 10 sec do kraja napad za pobjedu, kad ono... isto. Ccc...
Mada, za nase standarde, ovo nije ni lose. :oops:
Mustang1
Posts: 29907
Joined: 29/12/2010 17:31

#2656 Re: reprezentacija

Post by Mustang1 »

Sto se mene tice mi smo nocas pobijedili :D
User avatar
Alija Nametnik
Posts: 94
Joined: 24/07/2012 01:10

#2657 Re: reprezentacija

Post by Alija Nametnik »

Najveći nedostaci večerašnje utakmice su loše preuzimanje u odbrani i organizacija igre, a zatim Mirzino ispucavanje. Peršić definitivno nije za reprezentacije, Sinanović je i dalje ono drvo i ovom Nurkiću treba dati šansu prije njega, pa taman i da ima 15 godina. Đedović je prerastao u pouzdanog beka, Wright je oprvdao očekivanja, Kikanović solidan. Klupa škripi, kao što sam već pisao, premalo je tu talenta. uspjećemo nekako kroz ove kvalifikacije, ali na EP-u će morat igrat Gordić, makar i na jednoj nozi.
mikogoago
Posts: 1182
Joined: 31/10/2009 17:33

#2658 Re: reprezentacija

Post by mikogoago »

Po meni dobra utakmica i dobra igra nasih.S obzirom da im je ovo druga utakmica trebace tu jos malo vremena dok se uhodaju,ali ovo definitivno izgleda dobro.Po meni u zadnjoj minuti,tacnije 20 sekundi pred kraj, kada smo gubili sa jednim poenom nad Djedovicem je nacinjen faul,ali sudije nisu dosudile dva slobodna bacanja.No nema veze dobra partija,uz gore navedene nedostatke sto ih spomenu Alija nametnik koji se daju ispraviti i malo vise uigranosti naseg tima dobicemo jedan tim koji ce biti respektabilan.Bravo Aco i momci. :thumbup:
neno#4
Posts: 737
Joined: 07/08/2011 13:36

#2659 Re: reprezentacija

Post by neno#4 »

Alija Nametnik wrote:tanko zasad odbrambeno, još italija igra bez svoje nba trojke.
Acina filozofija kosarke je na kos vise. Nikada njegove ekipe nisu igrale dobru odbranu, niti ce. Ali je zato napad unaprijedio za 50%. Igra nam je sad bolja negao sto je bila na Europskom. A kamoli za jedno 20-tak dana. Iza njih je najjaci period treninga, adaptacije pojedinih igraca. Crni je najvazniji igrac reprezentacije, i bice pravi. Ja sekunde nisam sumnjao u Acin izbor, on je ono sto nama treba. Nece nikada zabiti 20 poena, ali ce imati 12-13 i 7-8 asistencija, 4-5 skokova. Raznovrstan play koji igra za tim.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#2660 Re: reprezentacija

Post by Comrad »

Nadam se da ce prenositi barem ove tekme sa turnira u Sloveniji gdje idu nakon ovog u Italiji, igraju tamo sa Hrvatskom, bice sigurno dobra tekma.

Ma kosarka je uvijek bila iza fudbala, bili redovni ucesnici na EP i niko nista jbt, a fudbaleri se izdizu u nebesa kad budu 3-4 na tabeli za kvalifikacije. Da ne govorim o konstantnim patnjama sa sponzorima, svake godine ista prica i skupljanje para za odlazaka na EP.

Evo Mirza je u NBA, treba i to iskoristiti...neka Dzeke, Pjanica i ostalih, ali jbg ne mogu svi biti fudbaleri... :D
User avatar
Alija Nametnik
Posts: 94
Joined: 24/07/2012 01:10

#2661 Re: reprezentacija

Post by Alija Nametnik »

neno#4 wrote:
Alija Nametnik wrote:tanko zasad odbrambeno, još italija igra bez svoje nba trojke.
Acina filozofija kosarke je na kos vise. Nikada njegove ekipe nisu igrale dobru odbranu, niti ce. Ali je zato napad unaprijedio za 50%. Igra nam je sad bolja negao sto je bila na Europskom. A kamoli za jedno 20-tak dana. Iza njih je najjaci period treninga, adaptacije pojedinih igraca. Crni je najvazniji igrac reprezentacije, i bice pravi. Ja sekunde nisam sumnjao u Acin izbor, on je ono sto nama treba. Nece nikada zabiti 20 poena, ali ce imati 12-13 i 7-8 asistencija, 4-5 skokova. Raznovrstan play koji igra za tim.
Odbrana se mora igrati, barem pristojna. Ono sinoć je bio užas, na preuzimanjima se kasni po 2 metra za protivničkim igračem, na zoni se ne može osvojiti zadati prostor pa ostaju usamljeni šuteri. Sreća pa nisu iskorištavali sve otvorene trice koje su imali, a opet su ih pogodili gomilu. Naravno, nivo igre će se podići kada bude trebalo. Već napisah da je Wright opravdao očekivanja, nije klasični pg, ali svojim penetriranjima može stvoriti višak, a nije mu ni problem napasti koš.
Mustang1
Posts: 29907
Joined: 29/12/2010 17:31

#2662 Re: reprezentacija

Post by Mustang1 »

Kakva odbrana je bila govori i to u zadnjoj cetvrtini da su tek u zadnjoj minuti nasi napravili prvi faul :D
neno#4
Posts: 737
Joined: 07/08/2011 13:36

#2663 Re: reprezentacija

Post by neno#4 »

Alija Nametnik wrote:
neno#4 wrote:
Alija Nametnik wrote:tanko zasad odbrambeno, još italija igra bez svoje nba trojke.
Acina filozofija kosarke je na kos vise. Nikada njegove ekipe nisu igrale dobru odbranu, niti ce. Ali je zato napad unaprijedio za 50%. Igra nam je sad bolja negao sto je bila na Europskom. A kamoli za jedno 20-tak dana. Iza njih je najjaci period treninga, adaptacije pojedinih igraca. Crni je najvazniji igrac reprezentacije, i bice pravi. Ja sekunde nisam sumnjao u Acin izbor, on je ono sto nama treba. Nece nikada zabiti 20 poena, ali ce imati 12-13 i 7-8 asistencija, 4-5 skokova. Raznovrstan play koji igra za tim.
Odbrana se mora igrati, barem pristojna. Ono sinoć je bio užas, na preuzimanjima se kasni po 2 metra za protivničkim igračem, na zoni se ne može osvojiti zadati prostor pa ostaju usamljeni šuteri. Sreća pa nisu iskorištavali sve otvorene trice koje su imali, a opet su ih pogodili gomilu. Naravno, nivo igre će se podići kada bude trebalo. Već napisah da je Wright opravdao očekivanja, nije klasični pg, ali svojim penetriranjima može stvoriti višak, a nije mu ni problem napasti koš.
Takvu ces odbranu stalno gledati kod Ace. Samo ce ovisiti od napada da li mozemo ili ne mozemo dobijati utakmice. Ako u napadu budemo losi, imat cemo velikih problema.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#2664 Re: reprezentacija

Post by Romanista 101% »

OPET zijan od Finaca :roll:
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#2665 Re: reprezentacija

Post by motorola01 »

Romanista 101% wrote:OPET zijan od Finaca :roll:
Jel to gotovo? Koji je rezultat ?
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#2666 Re: reprezentacija

Post by Romanista 101% »

86:74
User avatar
Alija Nametnik
Posts: 94
Joined: 24/07/2012 01:10

#2667 Re: reprezentacija

Post by Alija Nametnik »

Sigurno su trice frcale ko na Fut Loker Tri-Point Šutautu.
BHF80
Posts: 202
Joined: 21/02/2012 16:33

#2668 Re: reprezentacija

Post by BHF80 »

a nije igrao nihad i to se osjetilo puno al dbr su igrali i finci nema sta al ono sto je glavno
zack wright jako dobar a ne treba ni spomnjati mirzu :D
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2669 Re: reprezentacija

Post by agent_zero »

Možda im malo fali ovo:













:mrgreen:
neno#4
Posts: 737
Joined: 07/08/2011 13:36

#2670 Re: reprezentacija

Post by neno#4 »

Nije igrao ni Sinanovic, ni Djedovic ni Bavcic u zadnjoj protiv Finske. Imali smo 9 igraca u rosteru. Repka je u Sloveniji, u petak pocinje turnir, a Harun je otisao malo da prica sa Slovencima o....

:D :D :D

Tesko da ce ista biti, ali menadzer je Enes Trnovcevic, kokosar, tako da nikad ne reci nikad.
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#2671 Re: reprezentacija

Post by Tkd »

Šta je sada tačno sa Nurkićem. Čuo sam da je prekuco Crnu Goru, u jednoj tekmi imao 20+ poena 20+ skokova :D

Sada nastupa za juniora a da li postoji mogućnost da se priključi seniorskom timu. Momak 211 i 120kg, mekana ruka, Ovčina :lol:

Njega nisam baš gledao .

Kako sam čuo biće prenosa ako Bog da BiH na sljedećem turniru, a mesečini da počinje u petak.


Molim admina, moda koga li već da promjeni naziv teme u Reprezentacija s velikim R ili ipak Reprezentacija BiH. :bih:

Ovako izgleda kao da je kafanska priča ovdje :lol:
neno#4
Posts: 737
Joined: 07/08/2011 13:36

#2672 Re: reprezentacija

Post by neno#4 »

Nurkic je prekuc'o Crnu Goru u sve tri utakmice. U zadnjoj je usao na -9 i donio odmah plus 6. Za poluvrijeme zabio 20 poena, 12 skokova. U prve dvije je imao po 30, odnosno 29 poena. Kako sam cuo Crna Gora nema nekog centra, tako da je i to mozda razlog sto je bio ovako dominantan. Ali ipak nekome u tri utakmice zaredom i to sa istim protivnikom ubacivati 20+ nije mala stvar pa makar i na treningu. Jusuf je vec 214 sada, pogadja iz svih pozicija, cudo prirode. Ono se radja jednom u 20 godina. Prikljucuje se reprezentaciji nakon 19. augusta kada se zavrsi EP za juniore. Juniorima su prikljuceni Gacic i Lazic.
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#2673 Re: reprezentacija

Post by Tkd »

Hvala Neno, budi ovdje aktivniji malo, nemoj samo po ss.ba :-D

Je li tačno da je protiv CG imao 18-18 slobodna bacanja. Ako je tako, onda :shock:

Odlično, mogao je za Sloveniju, no neka smo i mi hvala Bogu dočekali taj trenutak da je neko rekao NE, ja sam iz BiH, volim BiH i igrati ću za BiH !

Jedva čekam ako Bog da , da ga vidim na djelu :-D . Ako može kraći opis stila njegove igre. Mislim , kakva mu je tehnika ko Howard ili Gasol :lol:
neno#4
Posts: 737
Joined: 07/08/2011 13:36

#2674 Re: reprezentacija

Post by neno#4 »

Decko zna sve, ali bukvalno sve. Trice pogadja, sa distance, poludistance, ledjima, licem. Protiv seniora u jednom napadu je unio Kikanovica i Bavcica u kos :lol: :lol:

Kad se jos oporavljao gledao sam trening jedan, covjek sutira trice 10/10. Ta utakmica o kojoj ti pricas nije sutirao 18-18, ali je pogodio 18 bacanja. Tu je utakmicu na kraju rijesio Nedim Buza i dao pobjednicki kos. Oz ove juniorske se moraju izvaditi 2-3 igraca koji ce igrati za seniore. Sad ili nikada je sansa za A diviziju u juniorskom. Nikada mocnija ekipa nije bila niti ce. Steta sto Aco nije postavljen za trenera Cedevite, da ga gura gore, ali svejedno ovaj kvalitet ce da ispliva. Samo da bude pametan u glavu, jer sam cuo da je luda glava. NBA ili A1 Hrvatska. Kod njega nece biti trece opcije.
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#2675 Re: reprezentacija

Post by Tkd »

Hvala na opisu hahaha. Luda glava :lol: :lol: :lol:

Odličan, lijepo je imati takvog igrača u roosteru. Pa dobro, Cedevita je dobra ekipa, samo da se ustali a aBd nadam se najboljem. Samo da ne stagnira i da je momak koji voli treninge, a ne zadovoljiti se Cedevitom (ne umanjujem ja njihov kvalitet, ne daj BOže), no bilo bi lijepo imati 2 nba igrača u bliskoj budućnosti :-D


Još da vidimo šta je sa tim Kuzmićem, no malo mi djeluje 100kg na 2.16 i njega nažalost nisam gledao. Pa biće valjda aBd prilike i za toga ako bude nastupao napokon za Unicaju.
Post Reply