SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 12031
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#2651 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ma.Le.Na »

e sad cete me fino nauciti necemu :D
korak po korak :D

objasnjenje kako da zavrsim nanosenje olovke..tusa..cega vec..ovako lijepo :)
to nanosenje i na kraju u uglu oka zavrsavanje mi bas bas nikako ne ide :roll: :(
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#2652 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

nema me par dana i vec svi naucili da se savrseno sminkaju =)

@djevojcice/djevojke/zene koje su postavljale slike: nice work :thumbup:

@alema: zavidim ti samo tako, oko je savrseno ocrtano =)
haj me nauci :-) :skoljka:
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2653 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

mene interesuje kako odrzavate ovo ovako fino u uglu ... meni bi sva olovka iscurila u uglove ... (ja vam vazda imam neku verziju onog uglastog hehehe sto je neko pokusavao postici)

a kako postignete olovkom iznad i ispod trepuski???
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#2654 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

Partizzanka wrote:
a kako postignete olovkom iznad i ispod trepuski???
Mirna ruka, kreon, tus i ozezi. :D

Ugao oka ni ja ne znam bas najbolje :|
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#2655 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by yellow cat »

Ma.Le.Na wrote:e sad cete me fino nauciti necemu :D
korak po korak :D

objasnjenje kako da zavrsim nanosenje olovke..tusa..cega vec..ovako lijepo :)
to nanosenje i na kraju u uglu oka zavrsavanje mi bas bas nikako ne ide :roll: :(
evo i ja stojim u redu za naučiti... :zoka:
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#2656 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MAN-lion's coach »

yellow cat wrote:Alemaa, je li ovo tuš ili olovka?? Kontam sa olovkom se i nekako snalazim, ali tuš nikad u ruci nisam držala. :-)

Mislim prije da je surmom oškrabala... :-D
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#2657 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by yellow cat »

MAN-lion's coach wrote:Mislim prije da je surmom oškrabala... :-D
Pokaže li se istinitim, srušit će mi snove...
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 12031
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#2658 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ma.Le.Na »

alemaa wrote:
MAN-lion's coach wrote:
yellow cat wrote:Alemaa, je li ovo tuš ili olovka?? Kontam sa olovkom se i nekako snalazim, ali tuš nikad u ruci nisam držala. :-)

Mislim prije da je surmom oškrabala... :-D
Dva puta sam brisala skroz oko dok sam potrefila.. :D :D Surma plus olovka ..
pih ja se kontala prije posla namackarit ovako
how yes no 2 puta brisanje :lol:

ima li kakav trik :D :lol:
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#2659 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Samo vjezba... :D :D :D Divno oko i kod alemee i kod bezidejne..
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#2660 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by yellow cat »

A ja taman mislila sutra tuš kupovati... znači, ne treba mi.
User avatar
Sheikha
Posts: 521
Joined: 16/10/2007 20:50
Location: Middle East
Contact:

#2661 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Sheikha »

da li je neko od vas koristio b vain sminku i kakva su iskustva?

http://bvaincosmetics.com/

svidjaju mi se sjene za oci, a da ne bacam pare ako ne valjaju

http://bvaincosmetics.com/eyes.aspx

hvala :)
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#2662 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by LieToMe »

Prije svega dobro jutro :-D tuspasih se prije svega jer ne mogu vise podnijeti da samo citam o sminci...pa rekoh da podijelim i svoja iskustva o istoj.
Prije izvjesnog vremena kupih onu art deco podlogu za sjene (procitala ovdje) i pitam se kako sam do sad zivjela u neznanju :?
Sto se tice mog make up-a kolekcija i nije bas zanemarljiva, mada se trudim da ne pretjerujem, jer dosta stvari kupim, stavim jednom-dvaput u odredjenim prilikama, i opet se vratim nekim standardnim dnevnim varijantama.
Za sve one koji se dvoume oko sjajila, toplo preporucjem deborah euphoric shine, meni licno do sad najbolja a koristila sam ih na milione i essence eyeliner pen.
Takodjer bih da pitam znalce koje se sjene za dnevni look preporucuju osobi sa neobicno plavim ocima?
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#2663 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ALexis »

meni su uz plave oci odmah pale na pamet neke blaze, svjetlije sjene, mat, za dnevni izgled.

Image

meni je ovo bas FRESH
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2664 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Neobicno plave oci? Kako neobicne: tirkizno plave, sivo plave, nebo plave?
I kako volis da se sminkas?
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2665 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

stavi sliku oka pa cemo da vidimo :)

i dobro nam dosla
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#2666 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by LieToMe »

hvala bolje nasla :-D
neobicno plava kao plava koja je izmedju tirkizne i nebo plave (bar mislim). a neobicna jer pri svakom novom suretu s nekim obavezno me pitaju jesu li to moje oci (jok, posudila iz izloga) postavit cu sliku obavezno,ali ne mogu sad.
crnka sam, svijetlog tena, obicno za dnevnu varijantu stavim samo malo tusa na gornje kapke i maskaru i neku svijetlu neutralnu sjenu, pocesto samo onu podlogu od art deco-a jer mi nekako cini oko svjezim i odmornim cak i kad to nije.
stvar je u tome sto je mojo oko recimo to ovako, uvuceno, tj. ne vidi se kapak pa je malo teze za nasminkati.
za vecernje varijante obicno koristim nesto dramaticnije boje (najobicnije crni tus, crnu olovku i tamne sjene) nekako mi dobro ide sta ja znam uz oci i kosu (bar mi se cini).
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2667 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

haj nadji kakvo oko na netu pa nam stavi :)
slicno tvom cisto da vidimo :)
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2668 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

Ja kad pozelim istaci boju svojih plavih ociju stavim tamno smedju sjenu na cijeli kapak - radi :)
isto imam svjetal ten i tamnu kosu
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2669 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Ma skontacemo...nadji neko oko na google koje je slicno tvom oku - oblikom.
A ta plava...pa stoji ti haman pa sve. Mislim na boje.
Siva ce malo ublaziti boju oka pa nece biti tako upacatljiva boja.
Recimo boje sivo smedja su za svaki dan...e sad zavisi od nacina sminkanja kako ces ih uklopiti.
Ako volis malo deblje tus da izvuces i iscrtas oko onda mozes neku neutralnu - bez boje ili bjelkastu da se sjaji.
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#2670 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Gospoda Ministarka »

Jednom sam imala priliku vidjet djevojku sa skroz svijetlim tenom, crnom kosom i plavim ocima koja je stavila neku smedu sjenu, ona je izgledala isto truhla s toga ja vjerujem da tu kombinaciju treba izbjegavati ukoliko ne znate kako pravilno koristiti.
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2671 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

lijepa zena tesko moze izgledati truhlo :D
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#2672 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by LieToMe »

ja cesto koristim smedju i svijetle nijanse smedje i nikad mi niko nije rekao da izgledam trulo. sta ja znam, ljepota je u oku posmatraca, tako da ne moraju svi percipirati isto.
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2673 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

JA nikad ne koristim smedju :D :D kiss to Michun :D
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2674 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

Nadinka wrote:JA nikad ne koristim smedju :D :D kiss to Michun :D
zali boze onih silnih sjena sto si nakupovala :D
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2675 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

alemaa wrote:Za plave oci sam negdje procitala da su za dan najbolje sjene u sivim tonovima, i ruzicastim..dok za noc je dobar odabir ljubicasta, narancesta, i zlatne nijanse. Cak mogu ici i plava sjenila al tonovi suprotni boji ociju, npr.ako su svjetloplave oci, onda ide tamnoplava sjena i sl.
Naravno ipak dosta zavisi i od boje oka, tena, kose...meni recimo ruzicasta nikako, ali nikako ne stoji, izgledam ko vampirica :D
Ove ostale sto si nabrojala su ok, jedino sam s plavom ektra oprezna, zaista je najlakse s njom fuliti. Da izgledam kao da sam posla na disko night 77 :D
Post Reply