Ne možeš u ovoj konstalaciji snaga reformisati ustav, jedni sanjaju nezavisnu genocidnu tvorevinu, drugi treće entitete, a treći neka meni moje mahale...Connaisseur Karlin wrote:Mislim da je obratno: prvo eliminirati desnicare,reformirati Ustav BiH , a potom u EU.agent_zero wrote:Zato što prije u EU, a desničare u prdekanu.Connaisseur Karlin wrote:
Nije dobro druziti se sa drzavom u kojoj postoje iskljucivo bosnjacka srpska i hrvatska desnicaNe postoji politicka stabilnost,a ni Ustav BiH ne podrzava otklanjanje desnicarstva ,nacionalizma.
![]()
EU regulative će same po sebi nametati mijenjanje ustava. Ali dok su ovi kočničari na vlasti, a najveći su trenutno RS i Čovićev HDZ, teško će to ići, jer im ne odgovara prisutpna politika koja zahtijeva mijenjanje postojećeg statusa quo.
