Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
archi_a
Posts: 11871
Joined: 11/12/2011 18:11

#2651 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by archi_a »

Fact wrote:
archi_a wrote: O cemu ti. :-) Mozda vizuelno.
Pa ovo sto se desava na tom Hitlerovskom kanalu, ni Hitler ne bi mogao bolje. Mene sramota tvojih tvrdnji, ebote
Ti si uzgubio pravo glasa kada si rekao da RTRS ne izvještava o FBiH.Mi smo ti ukazali da ipak izvještava,a onda si ostavio neki sarkastični komentar i nestao.Te sad se vraćaš kada se ponovo priča o RTRS-u da bi mogao ponovo pljuvati.Premda ljudi čitav dan imaju odličan program o poplavama i reportere širom RS i telefonska javljanja iz FBiH.Ne znam koji problem imaš sa njima,ako je zakonskog tipa obrati se sufu,ako je lične prirode zadrži za sebe.Ajde ćao sad.
Koji Vi ? Jel ti to sebe persiras ? :lol: Vidi, dalje necu trolati temu. Iz postovanja prema ostalim forumasima i moderatoru. Ljudi ce odluciti, a ti i ova druga ih nastavite braniti. Uvijek ce biti "jugenda" koji ih brani. To im je usadjeno i to im je glavna doktrina. Pozz bez L.
Last edited by archi_a on 16/05/2014 14:27, edited 1 time in total.
User avatar
Isabell
Posts: 379
Joined: 04/07/2005 14:45
Location: Sarajevo

#2652 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Isabell »

Zeljo_do_groba wrote:Pomoć u Sarajevu se skuplja na sljedećim lokacijama:
- Prostorije FK Sarajevo (prostorije kluba)
- Stadion Grbavica (subota)
- Kriterion
- Filozofski fakultet - soba 10 (10 do 14h)
- Shatro
- Karate klub Bushido
- Fakultet islamskih nauka
- Veterinarski fakultet
- Pomozi.ba (Azize Šaćirbegović 48, pored Robota Hrasno i Azići 12, Ilidža)
- Bosanska kafana Miris Dunja Sarajevo Baščaršija, Čizmedžiluk br. 9
- Centar za Zdravo Starenje Novo Sarajevo, Azize Šaćirbegović 96
- Prostorije OTVORENE MREŽE, ul. Hamdije Cemerlica 21, kontakt telefon: 033/664 403
- Prostorije Radija OTVORENE MREŽE i City Radija Sarajevo, ul. Zmaja od Bosne 52, kontakt telefon: 033/727 000
- Prostorije televizije PINK BH, Trg Solidarnosti 10, Alipasino polje
- Svaki Crveni križ u zemlji...

Molimo da javite i ovdje podijelite ukoliko znate za još lokacija za skupljanje pomoći!

Stvari koje su neophodne: Dvopek, krekeri, paštete, konzervirana riba, mesni naresci, sporokvarljive namirnice, baterije, lampe, deke, jakne, vreće za spavanje, majice, čarape, donji veš, higijenske potrepštine...

Uključite se i vi - kako i koliko ko može!


Ako treba raditi... saljite pp. Vjerujem da negdje treba pomoc....
Drinski
Posts: 6344
Joined: 25/03/2014 10:24

#2653 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Drinski »

CZ treba izuzeti vodu iz skladista velikih trg.lanaca, i uputiti je odmah na teren. I na koncu, sta je direkcije robih rezervi.
Ima li iko da zna postupak?
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#2654 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Pismonosa »

Grob ti jebem, sve po jadnoj sirotinji. Pa dokad više :twisted:

Držte se narode moj!
User avatar
leah
Posts: 51
Joined: 23/06/2009 19:40

#2655 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by leah »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/trudnica ... /140516081

Drzim fige da sve prodje kako treba i da doktori stignu do njih ....
User avatar
eluna
Posts: 12242
Joined: 06/05/2009 21:29

#2656 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by eluna »

isie wrote:Ima li neko da zna može li se prijaviti u Civilnu službu da se pomogne narodu ima nas više , volonterski naravno . Pozz svima
CZ KS..... googlaj ili idi par stranica ranije
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2657 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by vješalica »

malorpije javljaju na tv1 da je zena u heliću OS-a :-D
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#2658 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by biscanka2 »

Una u kritičnom stanju, poplavljena prigradska naselja

U ovim trenucima Una dostiže svoj kritičan nivo, a kako saznajemo voda je poplavila dijelove Orašca, Klise, Kulen Vakufa i Ripča.
Uslijed sinoćnjih padavina došlo je do povećanja nivoa voda u oborinskim kanalima u naselju Zabare u MZ Ripač. Voda se izlila na put i poplavila dvorišta i obradive površine. Na lice mjesta Civilna zaštita Bihaća poslala je dva vozila , a u rezervi je spreman i čamac...
Vodostaj rijeke Une na mjernom mjestu u centru grada prema posljednjim podacima iznosi 102 cm, što je za preko 45 cm više nego u isto vrijeme jučer.

U periodu od sat vremena nivo Une je porastao za čak 6 cm.
Obilne padavine u posljednjih 24h prouzrokovale su ogromne materijalne štete u MZ Kulen Vakuf, Klisa, Orašac, gdje su poplavljena obradive površine, staklenike a u nekim područjima voda je u pomenutim mjestima prodrla i u stambene objekte.
Vremenska prognoza za područje Bihaća prikazuje kišne padavine za sljedeća 24h što bi dodatno moglo zakomplikovati :( situaciju na području naše općine.
S obzirom da su poplavljeni uzvodni dijelovi Općine Bihać i trenutne obilne padavine vjerovatno će donijeti i veće nanose vode upozoravaju se stanovnici ostalih prigradskih naselja pored Une da budu u visokom stepenu pripravnosti.
sha_ba
Posts: 55937
Joined: 17/11/2011 12:16

#2659 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by sha_ba »

StupskaBitanga wrote:tražite račune da se prijavljuje inspekciji
ima li iko da je dobio racun???

ja cisto sumnjam :(
archi_a
Posts: 11871
Joined: 11/12/2011 18:11

#2660 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by archi_a »

Momci iz GSS-a koji nisu na smjeni, spremaju se za Maglaj. Jedan od njih je i "Muha", koji kod kuce ostavlja suprugu i 2 kcerkice stare nekoliko sedmica. E to je prava prica. To je BOSANSKI INAT. Svak cast i njemu i svim anonimnim ljudima koji su spremni da pomazu ne eksponirajuci se po medijima. :bih:
Kis napraforgo
Posts: 8
Joined: 19/04/2010 14:22

#2661 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Kis napraforgo »

O'zone wrote:
Za vikend najavljena radna akcija u Maglaju, Zavidovićima i drugim poplavljenim područjima!!! Traže se volonteri i volonterke iz Sarajeva. Javiti se u lokalni štab CZ.

KANTON SARAJEVO
Kantonalna uprava civilne zaštite
Tel: 033/201 595
033/443 720
033/560452
Fax: 033/560453

033/443 720
e-mail:[email protected]

Općinska služba civilne zaštite Stari Grad
Tel: 033/282 395
033/282 336
033/226 892
Fax: 033/205 817
e-mail:[email protected]

Općinska služba civilne zaštite Centar
Tel: 033/ 562 342
Fax:033/562 437
e-mail:[email protected]

Općinska služba civilne zaštite Novo Sarajevo
Tel: 033/ 492 142
033/492 140
Fax:033/492 141
e-mail:[email protected]

Općinska služba civilne zaštite Novi Grad
Tel: 033/ 291 114
033/291 309
033/291 135
Fax: 033/291 265
e-mail:[email protected]

Općinska služba civilne zaštite Ilidža
Tel: 033/ 637-229
033/ 775-614
033/ 775-615
033/775616
Fax: 033/ 637-229
e-mail:[email protected]

Općinska služba civilne zaštite Hadžići
Tel: 033/421-006
Fax: 033/ 428-550
e-mail: [email protected]

Općinska služba civilne zaštite Vogošća
Tel: 033/586-443
Fax: 033/ 586-418
e-mail: [email protected]

Općinska služba civilne zaštite Ilijaš
Tel: 033/580-695
Fax: 033/ 400-785
e-mail: [email protected]

Općinska služba civilne zaštite Trnovo
Tel: 033/586-701
Fax: 033/ 586-701
otkud ova info? koga god sam nazvala ne znaju nista, prebacuju me s kantonalne sluzbe na opcinske, s opcinskih na druge kantonalne...
User avatar
MMM1977
Posts: 6694
Joined: 15/07/2009 12:56

#2662 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by MMM1977 »

Kod Halida NIŠTA, CK odozgo vozi pomoć na druga mjesta, gore ima i previše. Kasnije ću otići i do tog motela da vidim situaciju i napisat ću ovdje. Mislim da je najbolje nositi pomoć u CK
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#2663 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Heller »

ladyblue18 wrote:Receno je iz inspekcije da se ostavi racuni tamo gdje je cijena vode povecana. CUvajte te racune.
Samo u onim radnjama gdje tako dizu cijene nece davati ni racune
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#2664 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Heller »

ladyblue18 wrote:Receno je iz inspekcije da se ostavi racuni tamo gdje je cijena vode povecana. CUvajte te racune.
Samo u onim radnjama gdje tako dizu cijene nece davati ni racune
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2665 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Bodkin »

Not My Idea wrote:Jeste,u Zenici je litar vode tri marke
Evo citam da je u Bihacu pet maraka
SLIKAJTE LJUDI, SLIKAJTE I CUVAJTE RACUNE. kasnije ih treba razapeti po novinama i televiziji. samo slikajte
User avatar
Truba
Posts: 93794
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2666 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Truba »

kako da ljudi traže račune kad su i kase pod vodom
i ko da razmišlja o inspekcijama kad su mu djeca žedna :?

znamo iz filmova što nastaje poslije katastrofa kad su kuće napuštene ili su u njima samo starci
plašim se pljački onoga što je sačuvano od vode
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2667 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by vješalica »

prošli ratnu školu pa se sada sile dabogda im djeci trebalo za lijekova
User avatar
zeleni xy
Posts: 457
Joined: 22/03/2010 15:09
Location: Moja mahala tvojU jahala

#2668 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by zeleni xy »

Poplave u Ključu - FOTO
http://mojusk.ba/vijesti.php?id=34068
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#2669 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Mutivoda »

Mustang1 wrote:Zenica

Ljudi, evo 100% informacija, ljude iz Topcic polja, Maglaja, i ostalih mjesta , dovlace u kasarnu nasu...Ko zeli i moze doci do dole , i pomoci ..neka se organizuje, javi ! Sirite dalje , da se pomogne tim ljudima nekako.
Drinski
Posts: 6344
Joined: 25/03/2014 10:24

#2670 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Drinski »

Bodkin wrote:
Not My Idea wrote:Jeste,u Zenici je litar vode tri marke
Evo citam da je u Bihacu pet maraka
SLIKAJTE LJUDI, SLIKAJTE I CUVAJTE RACUNE. kasnije ih treba razapeti po novinama i televiziji. samo slikajte
De shvati, već jednom, to se prodaje bez racuna.
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2671 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Bodkin »

Drinski wrote:
Bodkin wrote:
Not My Idea wrote:Jeste,u Zenici je litar vode tri marke
Evo citam da je u Bihacu pet maraka
SLIKAJTE LJUDI, SLIKAJTE I CUVAJTE RACUNE. kasnije ih treba razapeti po novinama i televiziji. samo slikajte
De shvati, već jedno, to se prodaje bez racuna.
snimis ga sefe da ti prodaje vodu za 5km. ali nije bitno, necu da spamam temu
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2672 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

Nevjerovatno je vidjeti da RTRS radi uživo program a BHRT samo krol a FTV NIŠTA
:(
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#2673 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Casual's »

U kasarnoj se nalaze ugroženi iz Maglaja i Zavidovica,i tamo se moze odnijeti sve sto je potrebno.Cuvari pustaju ko je sa autom,i ko ima dosta stvari..
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#2674 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by bijela »

veze s vezom wrote:Moze li mi neko reci sta je ljudima kod Halida i u onom novom hotelu u vogosci najpotrebnije?

Sent from my SM-G900H using Tapatalk
cini se da je najbolje voziti u opstinu Vogosca, pa ce oni znati gdje je dalje najpotrebnije,
kontak osoba Dzejna Sarac
tel 033 586 417
ili 060 319 4745

na ovaj fixni zvati 24 sata, otvorena je opstina kad god se dodje
najbitnija je voda i higijenske potrepstine
Post Reply