Koji Vi ? Jel ti to sebe persiras ?Fact wrote:Ti si uzgubio pravo glasa kada si rekao da RTRS ne izvještava o FBiH.Mi smo ti ukazali da ipak izvještava,a onda si ostavio neki sarkastični komentar i nestao.Te sad se vraćaš kada se ponovo priča o RTRS-u da bi mogao ponovo pljuvati.Premda ljudi čitav dan imaju odličan program o poplavama i reportere širom RS i telefonska javljanja iz FBiH.Ne znam koji problem imaš sa njima,ako je zakonskog tipa obrati se sufu,ako je lične prirode zadrži za sebe.Ajde ćao sad.archi_a wrote: O cemu ti.Mozda vizuelno.
Pa ovo sto se desava na tom Hitlerovskom kanalu, ni Hitler ne bi mogao bolje. Mene sramota tvojih tvrdnji, ebote
Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije
Moderator: anex
-
archi_a
- Posts: 11871
- Joined: 11/12/2011 18:11
#2651 Re: Poplave u cijeloj BiH
Last edited by archi_a on 16/05/2014 14:27, edited 1 time in total.
- Isabell
- Posts: 379
- Joined: 04/07/2005 14:45
- Location: Sarajevo
#2652 Re: Poplave u cijeloj BiH
Zeljo_do_groba wrote:Pomoć u Sarajevu se skuplja na sljedećim lokacijama:
- Prostorije FK Sarajevo (prostorije kluba)
- Stadion Grbavica (subota)
- Kriterion
- Filozofski fakultet - soba 10 (10 do 14h)
- Shatro
- Karate klub Bushido
- Fakultet islamskih nauka
- Veterinarski fakultet
- Pomozi.ba (Azize Šaćirbegović 48, pored Robota Hrasno i Azići 12, Ilidža)
- Bosanska kafana Miris Dunja Sarajevo Baščaršija, Čizmedžiluk br. 9
- Centar za Zdravo Starenje Novo Sarajevo, Azize Šaćirbegović 96
- Prostorije OTVORENE MREŽE, ul. Hamdije Cemerlica 21, kontakt telefon: 033/664 403
- Prostorije Radija OTVORENE MREŽE i City Radija Sarajevo, ul. Zmaja od Bosne 52, kontakt telefon: 033/727 000
- Prostorije televizije PINK BH, Trg Solidarnosti 10, Alipasino polje
- Svaki Crveni križ u zemlji...
Molimo da javite i ovdje podijelite ukoliko znate za još lokacija za skupljanje pomoći!
Stvari koje su neophodne: Dvopek, krekeri, paštete, konzervirana riba, mesni naresci, sporokvarljive namirnice, baterije, lampe, deke, jakne, vreće za spavanje, majice, čarape, donji veš, higijenske potrepštine...
Uključite se i vi - kako i koliko ko može!
Ako treba raditi... saljite pp. Vjerujem da negdje treba pomoc....
-
Drinski
- Posts: 6344
- Joined: 25/03/2014 10:24
#2653 Re: Poplave u cijeloj BiH
CZ treba izuzeti vodu iz skladista velikih trg.lanaca, i uputiti je odmah na teren. I na koncu, sta je direkcije robih rezervi.
Ima li iko da zna postupak?
Ima li iko da zna postupak?
- Pismonosa
- Posts: 3767
- Joined: 18/04/2011 12:35
#2654 Re: Poplave u cijeloj BiH
Grob ti jebem, sve po jadnoj sirotinji. Pa dokad više 
Držte se narode moj!
Držte se narode moj!
- leah
- Posts: 51
- Joined: 23/06/2009 19:40
#2655 Re: Poplave u cijeloj BiH
http://www.klix.ba/vijesti/bih/trudnica ... /140516081
Drzim fige da sve prodje kako treba i da doktori stignu do njih ....
Drzim fige da sve prodje kako treba i da doktori stignu do njih ....
- eluna
- Posts: 12242
- Joined: 06/05/2009 21:29
#2656 Re: Poplave u cijeloj BiH
CZ KS..... googlaj ili idi par stranica ranijeisie wrote:Ima li neko da zna može li se prijaviti u Civilnu službu da se pomogne narodu ima nas više , volonterski naravno . Pozz svima
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#2657 Re: Poplave u cijeloj BiH
malorpije javljaju na tv1 da je zena u heliću OS-a 
-
biscanka2
- Posts: 1722
- Joined: 07/04/2009 00:46
#2658 Re: Poplave u cijeloj BiH
Una u kritičnom stanju, poplavljena prigradska naselja
U ovim trenucima Una dostiže svoj kritičan nivo, a kako saznajemo voda je poplavila dijelove Orašca, Klise, Kulen Vakufa i Ripča.
Uslijed sinoćnjih padavina došlo je do povećanja nivoa voda u oborinskim kanalima u naselju Zabare u MZ Ripač. Voda se izlila na put i poplavila dvorišta i obradive površine. Na lice mjesta Civilna zaštita Bihaća poslala je dva vozila , a u rezervi je spreman i čamac...
Vodostaj rijeke Une na mjernom mjestu u centru grada prema posljednjim podacima iznosi 102 cm, što je za preko 45 cm više nego u isto vrijeme jučer.
U periodu od sat vremena nivo Une je porastao za čak 6 cm.
Obilne padavine u posljednjih 24h prouzrokovale su ogromne materijalne štete u MZ Kulen Vakuf, Klisa, Orašac, gdje su poplavljena obradive površine, staklenike a u nekim područjima voda je u pomenutim mjestima prodrla i u stambene objekte.
Vremenska prognoza za područje Bihaća prikazuje kišne padavine za sljedeća 24h što bi dodatno moglo zakomplikovati
situaciju na području naše općine.
S obzirom da su poplavljeni uzvodni dijelovi Općine Bihać i trenutne obilne padavine vjerovatno će donijeti i veće nanose vode upozoravaju se stanovnici ostalih prigradskih naselja pored Une da budu u visokom stepenu pripravnosti.
U ovim trenucima Una dostiže svoj kritičan nivo, a kako saznajemo voda je poplavila dijelove Orašca, Klise, Kulen Vakufa i Ripča.
Uslijed sinoćnjih padavina došlo je do povećanja nivoa voda u oborinskim kanalima u naselju Zabare u MZ Ripač. Voda se izlila na put i poplavila dvorišta i obradive površine. Na lice mjesta Civilna zaštita Bihaća poslala je dva vozila , a u rezervi je spreman i čamac...
Vodostaj rijeke Une na mjernom mjestu u centru grada prema posljednjim podacima iznosi 102 cm, što je za preko 45 cm više nego u isto vrijeme jučer.
U periodu od sat vremena nivo Une je porastao za čak 6 cm.
Obilne padavine u posljednjih 24h prouzrokovale su ogromne materijalne štete u MZ Kulen Vakuf, Klisa, Orašac, gdje su poplavljena obradive površine, staklenike a u nekim područjima voda je u pomenutim mjestima prodrla i u stambene objekte.
Vremenska prognoza za područje Bihaća prikazuje kišne padavine za sljedeća 24h što bi dodatno moglo zakomplikovati
S obzirom da su poplavljeni uzvodni dijelovi Općine Bihać i trenutne obilne padavine vjerovatno će donijeti i veće nanose vode upozoravaju se stanovnici ostalih prigradskih naselja pored Une da budu u visokom stepenu pripravnosti.
-
sha_ba
- Posts: 55937
- Joined: 17/11/2011 12:16
#2659 Re: Poplave u cijeloj BiH
ima li iko da je dobio racun???StupskaBitanga wrote:tražite račune da se prijavljuje inspekciji
ja cisto sumnjam
-
archi_a
- Posts: 11871
- Joined: 11/12/2011 18:11
#2660 Re: Poplave u cijeloj BiH
Momci iz GSS-a koji nisu na smjeni, spremaju se za Maglaj. Jedan od njih je i "Muha", koji kod kuce ostavlja suprugu i 2 kcerkice stare nekoliko sedmica. E to je prava prica. To je BOSANSKI INAT. Svak cast i njemu i svim anonimnim ljudima koji su spremni da pomazu ne eksponirajuci se po medijima. 
-
Kis napraforgo
- Posts: 8
- Joined: 19/04/2010 14:22
#2661 Re: Poplave u cijeloj BiH
otkud ova info? koga god sam nazvala ne znaju nista, prebacuju me s kantonalne sluzbe na opcinske, s opcinskih na druge kantonalne...O'zone wrote:Za vikend najavljena radna akcija u Maglaju, Zavidovićima i drugim poplavljenim područjima!!! Traže se volonteri i volonterke iz Sarajeva. Javiti se u lokalni štab CZ.
KANTON SARAJEVO
Kantonalna uprava civilne zaštite
Tel: 033/201 595
033/443 720
033/560452
Fax: 033/560453
033/443 720
e-mail:[email protected]
Općinska služba civilne zaštite Stari Grad
Tel: 033/282 395
033/282 336
033/226 892
Fax: 033/205 817
e-mail:[email protected]
Općinska služba civilne zaštite Centar
Tel: 033/ 562 342
Fax:033/562 437
e-mail:[email protected]
Općinska služba civilne zaštite Novo Sarajevo
Tel: 033/ 492 142
033/492 140
Fax:033/492 141
e-mail:[email protected]
Općinska služba civilne zaštite Novi Grad
Tel: 033/ 291 114
033/291 309
033/291 135
Fax: 033/291 265
e-mail:[email protected]
Općinska služba civilne zaštite Ilidža
Tel: 033/ 637-229
033/ 775-614
033/ 775-615
033/775616
Fax: 033/ 637-229
e-mail:[email protected]
Općinska služba civilne zaštite Hadžići
Tel: 033/421-006
Fax: 033/ 428-550
e-mail: [email protected]
Općinska služba civilne zaštite Vogošća
Tel: 033/586-443
Fax: 033/ 586-418
e-mail: [email protected]
Općinska služba civilne zaštite Ilijaš
Tel: 033/580-695
Fax: 033/ 400-785
e-mail: [email protected]
Općinska služba civilne zaštite Trnovo
Tel: 033/586-701
Fax: 033/ 586-701
- MMM1977
- Posts: 6694
- Joined: 15/07/2009 12:56
#2662 Re: Poplave u cijeloj BiH
Kod Halida NIŠTA, CK odozgo vozi pomoć na druga mjesta, gore ima i previše. Kasnije ću otići i do tog motela da vidim situaciju i napisat ću ovdje. Mislim da je najbolje nositi pomoć u CK
-
Heller
- Posts: 4404
- Joined: 02/05/2012 22:32
- Location: Tuzla
#2663 Re: Poplave u cijeloj BiH
Samo u onim radnjama gdje tako dizu cijene nece davati ni racuneladyblue18 wrote:Receno je iz inspekcije da se ostavi racuni tamo gdje je cijena vode povecana. CUvajte te racune.
-
Heller
- Posts: 4404
- Joined: 02/05/2012 22:32
- Location: Tuzla
#2664 Re: Poplave u cijeloj BiH
Samo u onim radnjama gdje tako dizu cijene nece davati ni racuneladyblue18 wrote:Receno je iz inspekcije da se ostavi racuni tamo gdje je cijena vode povecana. CUvajte te racune.
-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#2665 Re: Poplave u cijeloj BiH
SLIKAJTE LJUDI, SLIKAJTE I CUVAJTE RACUNE. kasnije ih treba razapeti po novinama i televiziji. samo slikajteNot My Idea wrote:Jeste,u Zenici je litar vode tri marke
Evo citam da je u Bihacu pet maraka
- Truba
- Posts: 93794
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2666 Re: Poplave u cijeloj BiH
kako da ljudi traže račune kad su i kase pod vodom
i ko da razmišlja o inspekcijama kad su mu djeca žedna
znamo iz filmova što nastaje poslije katastrofa kad su kuće napuštene ili su u njima samo starci
plašim se pljački onoga što je sačuvano od vode
i ko da razmišlja o inspekcijama kad su mu djeca žedna
znamo iz filmova što nastaje poslije katastrofa kad su kuće napuštene ili su u njima samo starci
plašim se pljački onoga što je sačuvano od vode
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#2667 Re: Poplave u cijeloj BiH
prošli ratnu školu pa se sada sile dabogda im djeci trebalo za lijekova
- zeleni xy
- Posts: 457
- Joined: 22/03/2010 15:09
- Location: Moja mahala tvojU jahala
#2668 Re: Poplave u cijeloj BiH
Poplave u Ključu - FOTO
http://mojusk.ba/vijesti.php?id=34068
http://mojusk.ba/vijesti.php?id=34068
-
Mutivoda
- Posts: 12506
- Joined: 03/10/2013 13:09
#2669 Re: Poplave u cijeloj BiH
Mustang1 wrote:Zenica
Ljudi, evo 100% informacija, ljude iz Topcic polja, Maglaja, i ostalih mjesta , dovlace u kasarnu nasu...Ko zeli i moze doci do dole , i pomoci ..neka se organizuje, javi ! Sirite dalje , da se pomogne tim ljudima nekako.
-
Drinski
- Posts: 6344
- Joined: 25/03/2014 10:24
#2670 Re: Poplave u cijeloj BiH
De shvati, već jednom, to se prodaje bez racuna.Bodkin wrote:SLIKAJTE LJUDI, SLIKAJTE I CUVAJTE RACUNE. kasnije ih treba razapeti po novinama i televiziji. samo slikajteNot My Idea wrote:Jeste,u Zenici je litar vode tri marke
Evo citam da je u Bihacu pet maraka
-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#2671 Re: Poplave u cijeloj BiH
snimis ga sefe da ti prodaje vodu za 5km. ali nije bitno, necu da spamam temuDrinski wrote:De shvati, već jedno, to se prodaje bez racuna.Bodkin wrote:SLIKAJTE LJUDI, SLIKAJTE I CUVAJTE RACUNE. kasnije ih treba razapeti po novinama i televiziji. samo slikajteNot My Idea wrote:Jeste,u Zenici je litar vode tri marke
Evo citam da je u Bihacu pet maraka
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#2672 Re: Poplave u cijeloj BiH
Nevjerovatno je vidjeti da RTRS radi uživo program a BHRT samo krol a FTV NIŠTA

- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#2673 Re: Poplave u cijeloj BiH
U kasarnoj se nalaze ugroženi iz Maglaja i Zavidovica,i tamo se moze odnijeti sve sto je potrebno.Cuvari pustaju ko je sa autom,i ko ima dosta stvari..
- bijela
- Posts: 4231
- Joined: 20/12/2009 21:14
#2674 Re: Poplave u cijeloj BiH
cini se da je najbolje voziti u opstinu Vogosca, pa ce oni znati gdje je dalje najpotrebnije,veze s vezom wrote:Moze li mi neko reci sta je ljudima kod Halida i u onom novom hotelu u vogosci najpotrebnije?
Sent from my SM-G900H using Tapatalk
kontak osoba Dzejna Sarac
tel 033 586 417
ili 060 319 4745
na ovaj fixni zvati 24 sata, otvorena je opstina kad god se dodje
najbitnija je voda i higijenske potrepstine
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
