Ukrajina
- Grean
- Posts: 9334
- Joined: 30/11/2013 19:47
#2651 Re: Ukrajina
Sto se mene tice neka Ukrajine sa Rusijom. Kome treba 45 miliona Ukrajinaca sa EU pasosem, da se razmile po Evropi ko' sto su Poljaci. Gdje god prevrnes kamen od Irske do Njemacke izviri Poljak, tako bi bilo i sa Ukrajincima.
- sluga_okupatora
- Posts: 674
- Joined: 01/08/2013 19:47
#2652 Re: Ukrajina
Moglo bi doci do eskalacije sukoba i samim time do velike migracije stanovnistva iz Ukrajine ka EU.
Odlicna poslovna prilika
Jel' ima neko da prodaje kakav polovan kamion sa duplim dnom?
Odlicna poslovna prilika
Jel' ima neko da prodaje kakav polovan kamion sa duplim dnom?
-
Hlapoje
- Posts: 674
- Joined: 11/01/2014 08:07
#2653 Re: Ukrajina
Ne moraš ići do Ukrajine zbog takve poslovne prilike.sluga_okupatora wrote:Moglo bi doci do eskalacije sukoba i samim time do velie migracije stanovnistva iz Ukrajine ka EU.
Odlicna poslovna prilika![]()
Jel' ima neko da prodaje kakav polovan kamion sa duplim dnom?
- AleksoMKD
- Posts: 8155
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#2654 Re: Ukrajina
Tacnije je reci da je Ukrajinska industrija mrtva bez Rusije i Ruskog trzista koje povlaci i druge zemlje koje imaju trgovinski dogovor sa Rusijom.Hlapoje wrote: Ali to ne menja činjenicu da je ukrajinska industrija mrtva bez ruskog gasa.
Ljudi, svi dobro znamo da "jaci tlaci" i da male zemlje koje su interesna sfera velikih igraca ima da urade kako im se kaze ili da trpe posledice.
Osim ako nemaju velikog igraca na svojoj strani koje je spreman ici do kraja.
A za Ukrajinu ce EU i Amerika "ici do kraja" ko sto su otisli za Gruziju.
Ili ko sto su Rusi otisli za Srbiju, Irak i Libiju.
Mali tuzan strip ali dobro pokazuje strah da se industriski istok otcepi i bez fabrika i pristanista na Krimu fakticki Ukrajine vise nije pozeljna.

- Michio Kaku
- Posts: 327
- Joined: 09/01/2014 02:05
#2655 Re: Ukrajina
AleksoMKD wrote:Tacnije je reci da je Ukrajinska industrija mrtva bez Rusije i Ruskog trzista koje povlaci i druge zemlje koje imaju trgovinski dogovor sa Rusijom.Hlapoje wrote: Ali to ne menja činjenicu da je ukrajinska industrija mrtva bez ruskog gasa.
Ljudi, svi dobro znamo da "jaci tlaci" i da male zemlje koje su interesna sfera velikih igraca ima da urade kako im se kaze ili da trpe posledice.
Osim ako nemaju velikog igraca na svojoj strani koje je spreman ici do kraja.
A za Ukrajinu ce EU i Amerika "ici do kraja" ko sto su otisli za Gruziju.
Ili ko sto su Rusi otisli za Srbiju, Irak i Libiju.
Mali tuzan strip ali dobro pokazuje strah da se industriski istok otcepi i bez fabrika i pristanista na Krimu fakticki Ukrajine vise nije pozeljna.
to je to.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2656 Re: Ukrajina
Evo dokaza o umješanosti cionističkih bandita u dešavanja u Kijevu:
The Times of Israel
Israeli militia commander fights to protect Kiev
Delta, a Ukrainian-born former IDF soldier, headed a force of 40 men and women, most of whom are not Jewish, against gov’t forces
Delta, a Ukraine-born former soldier in the Israel Defense Forces, spoke to JTA Thursday on condition of anonymity. He explained how he came to use combat skills he acquired in the Shu’alei Shimshon reconnaissance battalion of the Givati infantry brigade to rise through the ranks of Kiev’s street fighters. He has headed a force of 40 men and women — including several fellow IDF veterans — in violent clashes with government forces.
The Times of Israel
Last edited by Challenger__ on 01/03/2014 11:41, edited 1 time in total.
-
Hlapoje
- Posts: 674
- Joined: 11/01/2014 08:07
#2657 Re: Ukrajina
Rusi ne tlače Ukrajince.AleksoMKD wrote:Tacnije je reci da je Ukrajinska industrija mrtva bez Rusije i Ruskog trzista koje povlaci i druge zemlje koje imaju trgovinski dogovor sa Rusijom.Hlapoje wrote: Ali to ne menja činjenicu da je ukrajinska industrija mrtva bez ruskog gasa.
Ljudi, svi dobro znamo da "jaci tlaci" i da male zemlje koje su interesna sfera velikih igraca ima da urade kako im se kaze ili da trpe posledice.
Osim ako nemaju velikog igraca na svojoj strani koje je spreman ici do kraja.
A za Ukrajinu ce EU i Amerika "ici do kraja" ko sto su otisli za Gruziju.
Ili ko sto su Rusi otisli za Srbiju, Irak i Libiju.
Rusija se prema Ukrajini ponaša skroz pragmatično, racionalno i pre svega tržišno.
Rusima je svejedno ko će u Ukrajini biti na vlasti...Oćutali su Rusi i Leonida Kučmu, i narandžastu revoluciju i euro fanatizam Ukrajinaca i NATO stremljenja Ukrajinaca.
Medjutim, ničim izazvana antiruska histerija u Kijevu je prevršila svaku meru.
A zna se odakle ti vetrovi duvaju.
- sluga_okupatora
- Posts: 674
- Joined: 01/08/2013 19:47
#2658 Re: Ukrajina
Ma ja bih to, iskreno, vise radi ukrajinki - vazda sam bio sav za pomoci ugrozenimaHlapoje wrote:Ne moraš ići do Ukrajine zbog takve poslovne prilike.sluga_okupatora wrote:Moglo bi doci do eskalacije sukoba i samim time do velie migracije stanovnistva iz Ukrajine ka EU.
Odlicna poslovna prilika![]()
Jel' ima neko da prodaje kakav polovan kamion sa duplim dnom?
Nego, jel' imas kakvo kamionce polovno sa gorenavedenim modifikacijama - al' da nije mnogo skupo
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2659 Re: Ukrajina
Israeli militia commander fights to protect Kiev
Delta, a Ukrainian-born former IDF soldier, headed a force of 40 men and women, most of whom are not Jewish, against gov’t forces
Delta, a Ukraine-born former soldier in the Israel Defense Forces, spoke to JTA Thursday on condition of anonymity. He explained how he came to use combat skills he acquired in the Shu’alei Shimshon reconnaissance battalion of the Givati infantry brigade to rise through the ranks of Kiev’s street fighters. He has headed a force of 40 men and women — including several fellow IDF veterans — in violent clashes with government forces.
The Times of Israel
- Svjedoci smo višemjesečnog uzdržavanja upotrebe oružane sile od ukrajinskih snaga bezbjednosti. Ali, vidimo da su u Kijevu vršljale naoružane neukrajinske snage.
Lijepo, lijepo.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2660 Re: Ukrajina
Čuj ti to, oficiri IDF-a "brane Kijev".
-
Hlapoje
- Posts: 674
- Joined: 11/01/2014 08:07
#2661 Re: Ukrajina
Nova ukrajinska vlast očekuje da Rusija nastavi sa isplatom planiranog kredita Kijevu, jer je sad već jasno da SAD i EU neće dati dovoljno novca kako bi poluonesvešćeni ukrajinski ekonomski organizam preživeo do maja.
Ako se anturuska histerija Majdanovaca ne smiri...teško da će iz Moskve dobiti drugačiji odgovor od ovog.
Ako se anturuska histerija Majdanovaca ne smiri...teško da će iz Moskve dobiti drugačiji odgovor od ovog.
- jon_jovi
- Posts: 2134
- Joined: 26/01/2012 11:53
- Location: Narodni Posmatrac
#2662 Re: Ukrajina
Licemjerstvo vas iz Srbije bi trebalo imati granica. Na jednoj strani vi ste sve korake preduzeli za ulazak u NATO i EU a na drugoj vi to pravo niječete Ukrajini. Vi ne priznajete okupaciju Kosova ali zagovarate okupaciju Krima.Hlapoje wrote:Neće biti nikakvog domino efekta.jon_jovi wrote:E baš zato pitanje Krima jeste tako važno za Ukrajinu. Ako ruska politika prođe na Krimu domino efektom će se prenjeti i na druge krajeve Ukrajine a koji su problematični i gdje partija regiona ima uticaj.
To što se dogadja na Krimu je samo ruska demonstracija držanja "zvaničnog" Kijeva za jaja..malim prstom.
Čak ni novim vlastima u Ukrajini nije trebalo dugo da shvate šta se može desiti ako Putin stisne celu šaku.
Ne...nije u pitanju nikakva vojna intervencija.
Ukrajina jednostavno ne može preživeti bez ruskih 15 milijardi.
Zato smo već prekjuče mogli čuti novog ministra finansija Aleksandra Šlapaka da namerava nastaviti pregovore sa Rusima oko finansijskog aranžmana i u gasnoj sferi.
http://tsn.ua/politika/noviy-glava-minf ... 37081.html
Znači,nakon svega što se izdešavalo...Ništa se u Ukrajini neće promeniti.
Mogu sto revolucija Ameri da izvezu Kijevu...revolucije se ne mažu na hleb.
Samo poginuli na Majdanu idu na dušu EU.
-
Objektivni navijac
- Posts: 1907
- Joined: 07/06/2013 17:34
#2663 Re: Ukrajina
Challenger__ wrote:Evo dokaza o umješanosti cionističkih bandita u dešavanja u Kijevu:
Israeli militia commander fights to protect Kiev
Delta, a Ukrainian-born former IDF soldier, headed a force of 40 men and women, most of whom are not Jewish, against gov’t forces
Delta, a Ukraine-born former soldier in the Israel Defense Forces, spoke to JTA Thursday on condition of anonymity. He explained how he came to use combat skills he acquired in the Shu’alei Shimshon reconnaissance battalion of the Givati infantry brigade to rise through the ranks of Kiev’s street fighters. He has headed a force of 40 men and women — including several fellow IDF veterans — in violent clashes with government forces.
The Times of Israel
Vecina stanovnika Izraela su Russia and Ukraine born , a svi Izraelci su prosli kroz vojsku,tri godine najmanje. Logicno je da se poneki nadje i tu. Cionisticka zavjera
- AleksoMKD
- Posts: 8155
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#2664 Re: Ukrajina
Razumjemo se kolega, nisam mislio na bukvalno "tlacenje" ali jebiga Rusija ima interese i stitit ce ih.Hlapoje wrote:
Rusi ne tlače Ukrajince.
Rusija se prema Ukrajini ponaša skroz pragmatično, racionalno i pre svega tržišno.
Rusima je svejedno ko će u Ukrajini biti na vlasti...Oćutali su Rusi i Leonida Kučmu, i narandžastu revoluciju i euro fanatizam Ukrajinaca i NATO stremljenja Ukrajinaca.
Medjutim, ničim izazvana antiruska histerija u Kijevu je prevršila svaku meru.
A zna se odakle ti vetrovi duvaju.
A anti-Ruska propaganda je dostigla nivo da bi EU i Ameri jedino bili srectni ako Rusija Ukrajini u NATO-u prodaje jeftin gas kako bo ovi od razlike od preprodaje gasa gradili NATO vojsku.
Karikiram ali meni se cini da tako stoje stvari.
Siguran sam da nije lako biti Ruski komsija ali jebiga, strateski interes mocne zemlje ne smes pipati.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#2665 Re: Ukrajina
jon_jovi wrote:Licemjerstvo vas iz Srbije bi trebalo imati granica. Na jednoj strani vi ste sve korake preduzeli za ulazak u NATO i EU a na drugoj vi to pravo niječete Ukrajini. Vi ne priznajete okupaciju Kosova ali zagovarate okupaciju Krima.Hlapoje wrote:Neće biti nikakvog domino efekta.jon_jovi wrote:E baš zato pitanje Krima jeste tako važno za Ukrajinu. Ako ruska politika prođe na Krimu domino efektom će se prenjeti i na druge krajeve Ukrajine a koji su problematični i gdje partija regiona ima uticaj.
To što se dogadja na Krimu je samo ruska demonstracija držanja "zvaničnog" Kijeva za jaja..malim prstom.
Čak ni novim vlastima u Ukrajini nije trebalo dugo da shvate šta se može desiti ako Putin stisne celu šaku.
Ne...nije u pitanju nikakva vojna intervencija.
Ukrajina jednostavno ne može preživeti bez ruskih 15 milijardi.
Zato smo već prekjuče mogli čuti novog ministra finansija Aleksandra Šlapaka da namerava nastaviti pregovore sa Rusima oko finansijskog aranžmana i u gasnoj sferi.
http://tsn.ua/politika/noviy-glava-minf ... 37081.html
Znači,nakon svega što se izdešavalo...Ništa se u Ukrajini neće promeniti.
Mogu sto revolucija Ameri da izvezu Kijevu...revolucije se ne mažu na hleb.
Samo poginuli na Majdanu idu na dušu EU.
s jednom malom razlikom ......ukraina nije vrsila zlocin na krimu
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2666 Re: Ukrajina
Logicno je da se poneki nadje i tu.
Nisu oni (njih 40) tu bili kao turisti, nego kao dio specijalne oružane formacije. Pročitaj članak. A ako ti misliš da je to normalno, onda nemam šta da pričam sa tobom.
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
#2667 Re: Ukrajina
Znači pustili bi Rusi zapad Ukrajine, ako im ostane istok i sva obala? Hoće li sada Rusi insistirati na podjelu Ukrajine na federalne jedinice, pa otcjepljenje, ili će biti daj šta može sada i odmah?AleksoMKD wrote: Tacnije je reci da je Ukrajinska industrija mrtva bez Rusije i Ruskog trzista koje povlaci i druge zemlje koje imaju trgovinski dogovor sa Rusijom.
Ljudi, svi dobro znamo da "jaci tlaci" i da male zemlje koje su interesna sfera velikih igraca ima da urade kako im se kaze ili da trpe posledice.
Osim ako nemaju velikog igraca na svojoj strani koje je spreman ici do kraja.
A za Ukrajinu ce EU i Amerika "ici do kraja" ko sto su otisli za Gruziju.
Ili ko sto su Rusi otisli za Srbiju, Irak i Libiju.
Mali tuzan strip ali dobro pokazuje strah da se industriski istok otcepi i bez fabrika i pristanista na Krimu fakticki Ukrajine vise nije pozeljna.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2668 Re: Ukrajina
Uostalom, svijet nije bezbjedan jer barem tri opake, a vrlo srodne ideologije drže za sebe da su posebne, izuzetne, ekskluzivne i misle da im je sve dozvoljeno. E, vidiš nije.
Tu lekciju će planeta intenzivno da uči narednih nekoliko godina.
Tu lekciju će planeta intenzivno da uči narednih nekoliko godina.
-
Objektivni navijac
- Posts: 1907
- Joined: 07/06/2013 17:34
#2669 Re: Ukrajina
Udarna snaga ukrajinske revolucije je ukrajinska extremna desnica. Njihov trenutni antisemitizam je stravican a ponose se nasljedstvom ukrajinskih kvislinga i ukrajinskih SS formacija,koje su iznijele velik dio holokausta. Tvrdis da sa njima Izrael saradjujeChallenger__ wrote:Logicno je da se poneki nadje i tu.
Nisu oni (njih 40) tu bili kao turisti, nego kao dio specijalne oružane formacije. Pročitaj članak. A ako ti misliš da je to normalno, onda nemam šta da pričam sa tobom.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2670 Re: Ukrajina
Halooooooooooooooooooooooooo! Ne tvrdim ja ništa nego izraelska novina!!!Tvrdis da sa njima Izrael saradjuje
- AleksoMKD
- Posts: 8155
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#2672 Re: Ukrajina
Mislim da Rusima najvise odgovara da se Ukrajina ne deli, vec da ostane cela ali da ne pipa Ruske interese.daddy-kool wrote:
Znači pustili bi Rusi zapad Ukrajine, ako im ostane istok i sva obala? Hoće li sada Rusi insistirati na podjelu Ukrajine na federalne jedinice, pa otcjepljenje, ili će biti daj šta može sada i odmah?
Nego "neindetifikovani vojnici" blokiraju ulaze u Ukrajinske kasarne i karaule na Krimu

I nalaze se oko vaznijih objekata
Last edited by AleksoMKD on 01/03/2014 12:14, edited 1 time in total.
-
Objektivni navijac
- Posts: 1907
- Joined: 07/06/2013 17:34
#2673 Re: Ukrajina
Interna unutrasnja izraelska prepucavanja bez ikakve realne osnove. Njima je najveca diskvalifikacija kada nekoga optuze da saradjuje sa nacistima i antisemitima. Nesto kao sto vi na temi Sirija,jedni-druge diskvalifikujete nazivom cionistaChallenger__ wrote:Halooooooooooooooooooooooooo! Ne tvrdim ja ništa nego izraelska novina!!!Tvrdis da sa njima Izrael saradjuje
Tebi se ova objavljena nebuloza uklopila u tvoje teorije zavjere,pa si je nekriticki postavio ovdje. Prije upotrebe ruku , pozeljno je ukljuciti mozak
-
muzicar_iz_parka
- Posts: 3949
- Joined: 02/06/2012 18:59
#2674 Re: Ukrajina
Za 2. irački rat tj. 2003 nije bilo legitimacije od strane UN-a, a niti je bilo podrške od svih bitnijih država EU poput Francuske i Njemačke.It_is_a_Leclerc wrote:
U Libiji je posrijedi bio građanski rat, kao takav. Ako misliš na vojnu intervenciju, radi se o NATO-ovom djelovanju na, zanimljivo, traženje francuske vlade. Tako da Libija nije relevantna, ni najmanje za ovu priču.
Irak je, također, međunarodna vojna intervencija za koju je ovlaštenje dato od strane Vijeća sigurnosti UN-a.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2675 Re: Ukrajina
Ts,ts,ts...
Kakvi intelektualni "giganti". Prisutnost vojnih formacija "interno prepucavanje"... Kad vidim šta se lupeta, samo ću ovo reći: nek' vas jebu u mozak do Sudnjega dana.
"Objektivni", završio sam s tobom.
"Objektivni", završio sam s tobom.

