Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#2651 Re: Citroen All About

Post by Bullet Tooth Tony »

Adobe alati su cudo :D :D

A stariji quattroporte majka :D :D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2652 Re: Citroen All About

Post by 530i »

mali_milojica wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:
530i wrote:Doug DeMuro je ozbiljan idiot i redovno oplete po Ferrarijima recimo. Nije vrijedan praćenja, njegovi youtube klipovi su na nivou onog Srbijanca koji "testira" auta...negdje tamo iz južne Srbije ili slično.
Frajer jeste idiot .. ali je cinjenica i dalje cinjenica ... Da li Giblih ima navigaciju iz slabijih modela .. dodge, chrysler . Da , ima ... Da li mu je losa zavrsna obrada. Da, prelosa :D
Image
Uzasno,nekvalitetno,cak sta vise i kancerogeno,ne preporucuje se boravak vise od 5 minuta :D
Katastrofa prava :oops: :oops:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2653 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

to je to , kako ne vidite ovu tvrdu plastiku na vrhu table i ove ispod nogu , to je ta losa zavrsna obrada :oops: :lol:

ps. fina unutrasnjost , bas me briga sto je recikliran i nije "napredan" navodno :thumbup: . Zato su top dva uvaljena pravougaona ekrana i kao to je benchmark za sve ostalo :izet: :-) , jest malo sutra :zzzz:

Image

:izet:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2654 Re: Citroen All About

Post by mali_milojica »

Na BMW je najbolja multimedija,a kako nece biti kad je pravi MM u vlasnistvu Fiata :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2655 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

mali_milojica wrote:Na BMW je najbolja multimedija,a kako nece biti kad je pravi MM u vlasnistvu Fiata :mrgreen:
nemas ti pojma , ko ni ja :D :skoljka:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#2656 Re: Citroen All About

Post by Bullet Tooth Tony »

amar1994 wrote:
mali_milojica wrote:Na BMW je najbolja multimedija,a kako nece biti kad je pravi MM u vlasnistvu Fiata :mrgreen:
nemas ti pojma , ko ni ja :D :skoljka:
Bjez ba .. govno da ima kose oci ti bi rekao sto dobro mirise .. stavljas tamo po temi slike nekog Hyundai-a kao dobar pravo .. ovaj giblhi je k*** za novu mecku e klase .. a oba auta sam bas fino prostudirao ... uzivo .. :mrgreen: .. mozemo da seremo koliko hoces ali je iDrive sinonim za UI/UX u auto industriji ... :mrgreen:
Last edited by Bullet Tooth Tony on 14/06/2017 23:53, edited 2 times in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2657 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

Bullet Tooth Tony wrote:
amar1994 wrote:
mali_milojica wrote:Na BMW je najbolja multimedija,a kako nece biti kad je pravi MM u vlasnistvu Fiata :mrgreen:
nemas ti pojma , ko ni ja :D :skoljka:
Bjez ba .. govno da ima kose oci ti bi rekao sto dobro mirise .. stavljas tamo po temi slike nekog Hyundai-a a hoces o premiumu da pricamo :mrgreen:
:?

ne znam sta je maserati , prica je o njemu , meni je dobar :)

PS. znam da se zezas :mrgreen: :thumbup:

edit. meni se ne svidjaju digitalni ekrani ni na jednom autu , zato mi je ova unutrasnjost maseratija draza :D , volim kazaljke jbga :lol:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#2658 Re: Citroen All About

Post by basicm »

mali_milojica wrote:Na BMW je najbolja multimedija,a kako nece biti kad je pravi MM u vlasnistvu Fiata :mrgreen:
Jeste, zbog toga je :)
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#2659 Re: Citroen All About

Post by ElRe »

citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2660 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Evo da ne budem pristrasan, prije 15-ak minuta sam svrio na jedan novi Mercedes. :D S klasa kabrio je bila 5 metara ispred mene bočno okrenuta. :shock: S63 čini mi se, koliko sam uspio upratiti zadnji dio kada se pokrenula. Možda čak i S65. V8 biturbo :skoljka: Tamno plava boja, domaće table.
User avatar
ferratilis
Posts: 8376
Joined: 25/11/2013 16:48

#2661 Re: Citroen All About

Post by ferratilis »

Raja sta mislite o ovome? Cini mi se dobro, ali nemam pojma o Francuzima :-)
https://www.olx.ba/artikal/25728168/cit ... gistrovan/
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#2662 Re: Citroen All About

Post by ElRe »

Ako je torzija ispravna, uz provjeru motora, ovo je dobra kupovina za prevoz od A do B.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2663 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Xsara je pouzdan auto, a ovo su bili poslednji trzaji tog motora jer se već uveliko ugrađivao HDI. Stari kov motora, lijen i izdržljiv. Pogledaj torziju(na to posebno obrati pažnju) i uopšteno ostatak auta. Ako je sve ok, za taj novac se nećeš zeznuti. Da se razumijemo, nećeš dobiti i neki luksuz. :thumbup:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2664 Re: Citroen All About

Post by agent_zero »

Meni je ljepši prošli model c4 od ovog trenutnog.

Kakvog je kvaliteta i udobnosti u odnosu na trenutni?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2665 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

I meni je stari ubjedljivo ljepši, ali ovaj novi je kvalitetniji barem unutra. Mislim da u svom cjenovnom rangu ni sa jednim nećeš pogriješiti.
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2666 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

agent_zero wrote:Meni je ljepši prošli model c4 od ovog trenutnog.

Kakvog je kvaliteta i udobnosti u odnosu na trenutni?
Trenutni je udobniji i kvalitetniji, bar po ADAC-u, iako dijele istu platformu, a motori su noviji.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#2667 Re: Citroen All About

Post by The BEN10 »

Zna li neko da li se radi reparacija (ili kako se već zove) ABS kompresora? Ako da, ko to radi?
hvala
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2668 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
agent_zero wrote:Meni je ljepši prošli model c4 od ovog trenutnog.

Kakvog je kvaliteta i udobnosti u odnosu na trenutni?
Trenutni je udobniji i kvalitetniji, bar po ADAC-u, iako dijele istu platformu, a motori su noviji.
a malehan nazad , cuj 179cm max na zadnjoj klupi :shock: :sad:
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#2669 Re: Citroen All About

Post by Dzontra_Volta »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:
agent_zero wrote:Meni je ljepši prošli model c4 od ovog trenutnog.

Kakvog je kvaliteta i udobnosti u odnosu na trenutni?
Trenutni je udobniji i kvalitetniji, bar po ADAC-u, iako dijele istu platformu, a motori su noviji.
a malehan nazad , cuj 179cm max na zadnjoj klupi :shock: :sad:
Zato je u vrijeme kad je izašao imao najveći prtljažnik u klasi.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2670 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Nije baš ni malen. Ja sam 187 visok i vozio sam se iza čovjeka koji je otprilike iste visine. JA nisam imao problema. Mislim, ipak je to kompakt. Možda nije šampion prostranosti, ali nije ni tijesan. ZA jednog federaša je vrlo udoban i ima odlična sjedišta. Unutra je stvarno kvalitetno urađen i svi HDI motori u njima su novije generacije tj. bez onih problema koje imaju stariji 1.6 HDI.

Jedino taj dizajn koji je na prvom modelu meni predobar, a na ovome mi je Golfovski, malo bezličan. Prethodni model je bar po dizajnu bio Citroen ako ništa drugo, ovaj aktuelni je samo po znački.
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2671 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:
agent_zero wrote:Meni je ljepši prošli model c4 od ovog trenutnog.

Kakvog je kvaliteta i udobnosti u odnosu na trenutni?
Trenutni je udobniji i kvalitetniji, bar po ADAC-u, iako dijele istu platformu, a motori su noviji.
a malehan nazad , cuj 179cm max na zadnjoj klupi :shock: :sad:
Otkud ti to da je malehan?!
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2672 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

Probali stari i ja prije 3 god kod kramara , malo , nemam sta lagat :sad:

Inace ljepsi mi je tvoj , ovaj noviji mi je zdepast nekakav , meni bi savrsen c4 bio tvoj sa tablom iz novog i 8v motorom :D :run:

@Dzontra

to svakako stoji , i ja sam bio iznenadjen :) :thumbup:


evo potvrde, da ne bude da ja nesto , mada je meni nekako ovo pretjerano , cuj 176 :shock:

https://www.adac.de/_ext/itr/tests/Auto ... e_EGS6.pdf
User avatar
Better Man
Posts: 18753
Joined: 01/10/2006 20:10

#2673 Re: Citroen All About

Post by Better Man »

citroen xm wrote:Nije baš ni malen. Ja sam 187 visok i vozio sam se iza čovjeka koji je otprilike iste visine. JA nisam imao problema. Mislim, ipak je to kompakt. Možda nije šampion prostranosti, ali nije ni tijesan. ZA jednog federaša je vrlo udoban i ima odlična sjedišta. Unutra je stvarno kvalitetno urađen i svi HDI motori u njima su novije generacije tj. bez onih problema koje imaju stariji 1.6 HDI.

Jedino taj dizajn koji je na prvom modelu meni predobar, a na ovome mi je Golfovski, malo bezličan. Prethodni model je bar po dizajnu bio Citroen ako ništa drugo, ovaj aktuelni je samo po znački.
Glede zadnje klupe i komfora čitao sam jednom jedan tes gdje su testirali aktuelni C4, Ford Focus aktuelni, Astru J i Peugoet 308 prve generacije. Iako je najmanji dimenzijama, Peugoet je najkomforniji nazad.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2674 Re: Citroen All About

Post by condy »

Kad sam sa jaranom gledao aktuelni C4 primjetih da na većini šteka zadnji amortizer od zadnjih vrata od gepeka. Kvaliteta izgleda, ne baš zadovoljavajuća. I dalje nema amortizer naprijed od haube, auto iz 2015. godine. I dalje, isti problem sa onom ispod haube, crnom spužvom, pjenom, šta je već, u raspadu na većini auta....hajd da malo oživimo temu :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2675 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

condy wrote:I dalje nema amortizer naprijed od haube, auto iz 2015. godine.
i dalje ne kontam zasto vam je to bitno :-) :lol: :lol:

zar toliko dizete haubu :mrgreen:
Post Reply