Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#26476 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Neki dan sam uzeo bureka za 3 KM i dobio 4 one njihove dužine kad rezu (cca 10 cm). Ogladnio i samo da smanjim glad do ručka koji će biti za nekih sat, sat i pol. Tako da nije problem pojesti 600 gr. tog bureka :). Jogurt ne računam jer ga ne pijem.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#26477 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Rudar spuca 3 šarena kod Hamzića ko od šale...
Satori
Posts: 647
Joined: 05/06/2016 21:46

#26478 Re: Zeničani

Post by Satori »

Maslanica je najbolja kod stadiona u onom kiosku (Kaktus?)

Za sve ostale pite, tu je Ladjana.

Ima li negdje tikvenjace kupiti?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65974
Joined: 03/08/2010 19:04

#26479 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Satori wrote:Maslanica je najbolja kod stadiona u onom kiosku (Kaktus?)

Za sve ostale pite, tu je Ladjana.

Ima li negdje tikvenjace kupiti?

bude tikvenjace kod ekinovica i salčinovića
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#26480 Re: Zeničani

Post by belfy »

Kralj Tvrtko I. wrote:Rudar spuca 3 šarena kod Hamzića ko od šale...
upravo sam to i rekao iznad. s tim da je Hamzic opao kvalitetom odavno - prije 10 godina mozda. tako mu je sareni i postao bolji od cistog bureka.
Satori wrote:Maslanica je najbolja kod stadiona u onom kiosku (Kaktus?)

Za sve ostale pite, tu je Ladjana.

Ima li negdje tikvenjace kupiti?
tikvenjaca se ne kupuje, ona se pravi. :D i to ponajvise iz razloga da ljudi imaju sta pojesti dok se ne postavi glavni obrok. :razz:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26481 Re: Zeničani

Post by Norm »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Satori wrote:Maslanica je najbolja kod stadiona u onom kiosku (Kaktus?)

Za sve ostale pite, tu je Ladjana.

Ima li negdje tikvenjace kupiti?

bude tikvenjace kod ekinovica i salčinovića
maslanica kod ekina... :thumbup: bolja mi nego u zene mi u mene :D ...a probali repnjacu - (pitu od repe)? Dobra!
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#26482 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Repnjaca :thumbup:
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#26483 Re: Zeničani

Post by Atego »

belfy wrote: tikvenjaca se ne kupuje, ona se pravi. :D i to ponajvise iz razloga da ljudi imaju sta pojesti dok se ne postavi glavni obrok. :razz:
vala baš...mogu je tepsiju pojest i ne bit' sit :D
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26484 Re: Zeničani

Post by Norm »

...u hrani treba uzivati... :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#26485 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Ladjana se 100% pokvarila. I dalje najčešće jedem njihovu zeljanicu al iskljucivo zbog blizine. Inace, najbolje pite su kod ekinovica definitivno. a pritom covjek nije gladan para. Radno vrijeme do tri a mogao bi radit svunoc, plus imaju kolektivni godisnji. I par puta sam nazvala tipa oko dva da mi ostave crne maslanice pa da dodjem po nju. Kaze izvinite, nestalo, necmo je danas vise pravit :shock: Crna maslanica, sareni burek, pita od repe, tikvenjaca, sve bolje od bolje.
Mada, tikvenjaca je dobra i kod Salcina.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#26486 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Ci-Nick wrote:
ze_cyclist wrote:Pozdrav, Zeničani!
Uključujem se neki dan u Radakovu sa magistralnog puta i ugledam neki objekat, pored one teretane, u fazi izgradnje sa velikim natpisom POLIKLINIKA a pored toga znak od Ekora. Zna li neko nešto više o tome?
Nije to pored teretane nego je to teretana, vlasnik objekta je bio Ekor, srušio je taj objekat i napravio novi u istim dimenzijama. Očito da s nekim od doktora otvara kliniku u tal.
Strika sebi otvara privatnu polikliniku
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#26487 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Samsung ovlasteni servis za TV?
User avatar
gentoo
Posts: 4592
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#26488 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Kralj Tvrtko I. wrote:Samsung ovlasteni servis za TV?

"ovlasteni" mislim ne postoji ni u Sarajevu.. nije valjda da ocekujes da nesto "ovlasteno" i jedinstveno postoji u Zenici ? Osim havane.. :roll:

Postoje "majstori" koje radnja u kojoj si kupio TV angazuje ali to je obicno za ves masine i sl.


http://www.samsung.com/global/support/g ... ntact.html
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#26489 Re: Zeničani

Post by Casual's »

KimTec u Vitezu je ovlašteni distributer i serviser.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#26490 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Not My Idea wrote:
Ci-Nick wrote:
ze_cyclist wrote:Pozdrav, Zeničani!
Uključujem se neki dan u Radakovu sa magistralnog puta i ugledam neki objekat, pored one teretane, u fazi izgradnje sa velikim natpisom POLIKLINIKA a pored toga znak od Ekora. Zna li neko nešto više o tome?
Nije to pored teretane nego je to teretana, vlasnik objekta je bio Ekor, srušio je taj objekat i napravio novi u istim dimenzijama. Očito da s nekim od doktora otvara kliniku u tal.
Strika sebi otvara privatnu polikliniku
samo nadrealno izgleda ono "Poliklinika Ekro"
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#26491 Re: Zeničani

Post by phillie »

dr. Oruc :D Nije ginekolog al ce pogledati :D
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#26492 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Kralj Tvrtko I. wrote:Samsung ovlasteni servis za TV?
Puno srece sa KimTecom (i zivaca ;) )
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#26493 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

phillie wrote:dr. Oruc :D Nije ginekolog al ce pogledati :D
frajer brand gura u prvi plan
"ako uslikate jedan MRI dobit ce te paket pavlake s isteklim rokom trajanja" :mrgreen:
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#26494 Re: Zeničani

Post by Inteligencija »

Kralj Tvrtko I. wrote:Samsung ovlasteni servis za TV?
Image
Ci-Nick
Posts: 6884
Joined: 15/03/2015 17:38

#26495 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

kamen spoticanja wrote:
Not My Idea wrote:
Ci-Nick wrote: Strika sebi otvara privatnu polikliniku
samo nadrealno izgleda ono "Poliklinika Ekro"
Teški retro,.. :lol: jebo LED tehnologiju,.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65974
Joined: 03/08/2010 19:04

#26496 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

kamen spoticanja wrote:
phillie wrote:dr. Oruc :D Nije ginekolog al ce pogledati :D
frajer brand gura u prvi plan
"ako uslikate jedan MRI dobit ce te paket pavlake s isteklim rokom trajanja" :mrgreen:

:lol: a ako ne osobi koja se javlja na telefonm u poliklinici ce biti odbijeno od plate
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26497 Re: Zeničani

Post by Norm »

phillie wrote:dr. Oruc :D Nije ginekolog al ce pogledati :D
GiGanT... :bih: :bih: :bih:
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#26498 Re: Zeničani

Post by notsure »

Image

Otkako su raščistili plato pred uglovnicom, okolne ulice, trotoari i livade su krcati autima, a halal parking Sultana Ahmeda zjapi prazan.
Marka ko tepsija.

Danas lik ostavio uščuvan auto kod kontejnera, a mogao se još koristiti, jazuk ovakav auto bacat.
Sad ga komšije zatrpavaju kesama sa smećem jer ne mogu prići kontejneru.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65974
Joined: 03/08/2010 19:04

#26500 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

notsure wrote:Image

Otkako su raščistili plato pred uglovnicom, okolne ulice, trotoari i livade su krcati autima, a halal parking Sultana Ahmeda zjapi prazan.
Marka ko tepsija.

Danas lik ostavio uščuvan auto kod kontejnera, a mogao se još koristiti, jazuk ovakav auto bacat.
Sad ga komšije zatrpavaju kesama sa smećem jer ne mogu prići kontejneru.
:thumbup: za komsije
Post Reply