Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#26451 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

_BataZiv_0809 wrote:Tu im je proizvodnja koliko sam shvatio.

čega proizvodnja,pa pite prave tamo u londji valjda
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#26452 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Inteligencija wrote:Na Uscu se grade dva ugostiteljska objekta, staro Usce samo novo i vece i do njega ogromnu parcelu Pasalic uzeo i kod njega je krenula gradnja.
Pasalic može samo sebi kuću napraviti, a ugostiteljski objekat teško.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26453 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Tu im je proizvodnja koliko sam shvatio.

čega proizvodnja,pa pite prave tamo u londji valjda
Malo je ono u Londji za navalu koju on ima. Tako da ovdje sad razvijaju jufke i ostalo, dole se samo pece.

P.S. Koja slika je izokrenuta i koji Pasalic?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#26454 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

ova slika kuce tog vlasnika ladjane bilo malo okrenuta nezgodno
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#26455 Re: Zeničani

Post by Inteligencija »

channel10 wrote:
Inteligencija wrote:Na Uscu se grade dva ugostiteljska objekta, staro Usce samo novo i vece i do njega ogromnu parcelu Pasalic uzeo i kod njega je krenula gradnja.
Pasalic može samo sebi kuću napraviti, a ugostiteljski objekat teško.
Ja cuo restoran, povelika je ona parcela, vidim iskopano reko sta je kad tako govore.
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#26456 Re: Zeničani

Post by Inteligencija »

_BataZiv_0809 wrote: P.S. Koja slika je izokrenuta i koji Pasalic?
Ma slika ove ladjane bila nezgodno okrenuta, popravljeno je sad
Mesar Pasalic..

Image
Bolonjeze
Posts: 324
Joined: 08/01/2018 19:19

#26457 Re: Zeničani

Post by Bolonjeze »

Ne znam što okrenu sliku, uslikao sam regulare.
Bolonjeze
Posts: 324
Joined: 08/01/2018 19:19

#26458 Re: Zeničani

Post by Bolonjeze »

A prolazim danas pored ove Lađane i radnici nešto rade, a na vratima piše "radnja u pripremi"... djeluje mi kao da će se moći sjesti i pojesti.
User avatar
BlackCaviar
Posts: 1155
Joined: 05/06/2010 16:36

#26459 Re: Zeničani

Post by BlackCaviar »

Moći će.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#26460 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Ima u prizemlju, odnosno iznad garaža, prostor koji se može iskoristiti baš za to. Sigurno će biti buregdžinica i tu.
macchiato
Posts: 683
Joined: 31/05/2013 21:39

#26461 Re: Zeničani

Post by macchiato »

ili se lađana pokvarila ili su se drugi poboljšali, ali bolju pitu pojedem u skoro svakoj pekari nego tu.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26462 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Lađana je poprilično skupa u odnosu na ostale
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26463 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Đe to vi jedete pitu :shock:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#26464 Re: Zeničani

Post by channel10 »

U Ladjani su dobre pite, ali recimo da se najedes, treba ti 6-7KM za burek. Dobre pite su u Essenu, na Talica brdu, Evropi(burek), Ajla nije losa... Na kraju gdje god da ih pojedes valjaju :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26465 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ma meni Lađani niko ne može prismrditi, pa ni ove izvikane pite vamo u Sa :)
emmir1
Posts: 4937
Joined: 07/06/2013 15:28

#26466 Re: Zeničani

Post by emmir1 »

E sjećam se te Lađane, kada dođem u Ze maksuz odem po pitu.

Nisam bolju jeo.

A bila je dole kod one Opatije restorana, neke maslenice pa zaliju pavlakom, jedno vrijeme smo i dole išli
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#26467 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

_BataZiv_0809 wrote:Ma meni Lađani niko ne može prismrditi, pa ni ove izvikane pite vamo u Sa :)

da,nisam dugo jeo,nekad sam bio redovan,daleko najbollji burek u gradu
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#26468 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

emmir1 wrote:E sjećam se te Lađane, kada dođem u Ze maksuz odem po pitu.

Nisam bolju jeo.

A bila je dole kod one Opatije restorana, neke maslenice pa zaliju pavlakom, jedno vrijeme smo i dole išli

hamzić?
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26469 Re: Zeničani

Post by Norm »

kakavdanakneiskustvu wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Ma meni Lađani niko ne može prismrditi, pa ni ove izvikane pite vamo u Sa :)

da,nisam dugo jeo,nekad sam bio redovan,daleko najbollji burek u gradu
...bio...Ekinovic na pijaci i pite ispod saca na staroj pijaci... :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26470 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Norm wrote: ...bio...Ekinovic na pijaci i pite ispod saca na staroj pijaci... :thumbup:
Ekinovic je poznat po sarenom rekabu i stvarno im je odlican :thumbup: A vala ta ispod saca ko Kospe meni nije nesto, ali postujem ukuse :)
ze_cyclist
Posts: 51
Joined: 03/01/2018 13:28

#26471 Re: Zeničani

Post by ze_cyclist »

Pozdrav, Zeničani!
Uključujem se neki dan u Radakovu sa magistralnog puta i ugledam neki objekat, pored one teretane, u fazi izgradnje sa velikim natpisom POLIKLINIKA a pored toga znak od Ekora. Zna li neko nešto više o tome?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#26472 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Vlasnik Hass-a pravi sebi skladište robe.
Ci-Nick
Posts: 6883
Joined: 15/03/2015 17:38

#26473 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

ze_cyclist wrote:Pozdrav, Zeničani!
Uključujem se neki dan u Radakovu sa magistralnog puta i ugledam neki objekat, pored one teretane, u fazi izgradnje sa velikim natpisom POLIKLINIKA a pored toga znak od Ekora. Zna li neko nešto više o tome?
Nije to pored teretane nego je to teretana, vlasnik objekta je bio Ekor, srušio je taj objekat i napravio novi u istim dimenzijama. Očito da s nekim od doktora otvara kliniku u tal.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#26474 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

valjda se iskljucujes u Radakovu sa mag. puta
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#26475 Re: Zeničani

Post by belfy »

channel10 wrote:U Ladjani su dobre pite, ali recimo da se najedes, treba ti 6-7KM za burek. Dobre pite su u Essenu, na Talica brdu, Evropi(burek), Ajla nije losa... Na kraju gdje god da ih pojedes valjaju :)
da, ako radis u rudniku ili na Raci.

ti pojedes vise od pola kile bureka, nako! ja cu biti skroman pa reci da seres (jogurt uracunat!).
_BataZiv_0809 wrote:Ma meni Lađani niko ne može prismrditi, pa ni ove izvikane pite vamo u Sa :)
otaj rad.
pa ne sire se zato sto nemaju posla i sto niko nece njihove pite. ocigledno.
Post Reply