Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26401 Re: Zeničani

Post by Norm »

Image

Zna li ko dZe nam je @Jimmy?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#26402 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Pa lijepo je rekao čovjek da ide raditi u Hercegovinu, te da ga neće biti na temi.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26403 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote:Pa lijepo je rekao čovjek da ide raditi u Hercegovinu, te da ga neće biti na temi.
Mora da si osupnut i zgrozen njegovim izborom :kiss:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#26404 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

_BataZiv_0809 wrote:
ExNihilo wrote:Pa lijepo je rekao čovjek da ide raditi u Hercegovinu, te da ga neće biti na temi.
Mora da si osupnut i zgrozen njegovim izborom :kiss:
Apsolutno. Živac je Džimi. Neće on dugo trpiti taj pogani mentalitet.

Tačno razumijem u tančine što su Japanci nogirali Vahu. Sad bih mogao sjesti s nekim iz njihovog saveza i dobro se ispričati.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26405 Re: Zeničani

Post by Norm »

ExNihilo wrote:Pa lijepo je rekao čovjek da ide raditi u Hercegovinu, te da ga neće biti na temi.
Ma znam to al' ima i u Hercegovini internet... :D da nam malo opise kako samo on to zna... :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26406 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote:
Apsolutno. Živac je Džimi. Neće on dugo trpiti taj pogani mentalitet.

Tačno razumijem u tančine što su Japanci nogirali Vahu. Sad bih mogao sjesti s nekim iz njihovog saveza i dobro se ispričati.
Dzimi je zivac na forumu, ne bih rekao da je i u real life.

A sto se tice mentaliteta, uz svu opasnost da sklizimo u predrasude i generalizacije, meni su Hercegovci manje vise okej. Najgora iskustva imam sa ljudima iz istocne Bosne i (srbijanskog) Sandzaka. :run:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#26407 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

hercegovci su pojam za sebe
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#26408 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Hercegovke su vrh :thumbup:

A sto se tice sandzaka, bolje biti i peder nego ozenit sandzaklijku :)

A sto se istocne Bosne tice, ja na bivsem poslu imao super kolegu focaka, uvijek bio prvi spreman pomoci i pokazati, buduci da sam bio tek pocetnik.

Sve je do pojedinaca, ne moze se generalizovati i posmatrati mentalitet nekog naroda kroz pojedinca.
(Osim kad je o sandzaku rijec :) ).
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#26409 Re: Zeničani

Post by belfy »

clio_dci120 wrote:Hercegovke su vrh :thumbup:

A sto se tice sandzaka, bolje biti i peder nego ozenit sandzaklijku :)

A sto se istocne Bosne tice, ja na bivsem poslu imao super kolegu focaka, uvijek bio prvi spreman pomoci i pokazati, buduci da sam bio tek pocetnik.

Sve je do pojedinaca, ne moze se generalizovati i posmatrati mentalitet nekog naroda kroz pojedinca.
(Osim kad je o sandzaku rijec :) ).
sada samo polako procitaj sta si napisao. nesto sam malo i oznacio. izvini.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26410 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Šta fali sandžaklijkama
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#26411 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Pa belfi ne citas ni ti, napisao sam ne moze se lgeneralizovati kroz pojedinca OSIM KOD SANDZAKLIJA.
Nema sta biti nejasno.
User avatar
lmo
Posts: 7815
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#26412 Re: Zeničani

Post by lmo »

kakavdanakneiskustvu wrote:hercegovci su pojam za sebe
:shmizla1:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#26413 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Gdje je najbolje neki iftar za max. 6-7 osoba organizovati, koliko vidim ponuda kod sviju u pet deka?
Prosle godine bio zadovoljan tapasom, ali eto da.promjenim malo...U tapasu ruzan ambijanet, iftaris se i gledas u radnju pogrebne opreme :lol:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#26414 Re: Zeničani

Post by commendatore »

clio_dci120 wrote:Gdje je najbolje neki iftar za max. 6-7 osoba organizovati, koliko vidim ponuda kod sviju u pet deka?
Prosle godine bio zadovoljan tapasom, ali eto da.promjenim malo...U tapasu ruzan ambijanet, iftaris se i gledas u radnju pogrebne opreme :lol:
sta ima veze razmisljaj o smrti ha ja - jesi l vjernik il nisi :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26415 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Zna li neko ko radi harmonika vrata u Zenici, pvc ili drvena
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#26416 Re: Zeničani

Post by Inteligencija »

clio_dci120 wrote:Gdje je najbolje neki iftar za max. 6-7 osoba organizovati, koliko vidim ponuda kod sviju u pet deka?
Prosle godine bio zadovoljan tapasom, ali eto da.promjenim malo...U tapasu ruzan ambijanet, iftaris se i gledas u radnju pogrebne opreme :lol:
Iznenadjujuce lijepo i pristojno sa ok atmosferom dole na Almy-u
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#26417 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

hotel zenica
al 23 KM iftar
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#26418 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Throttle wrote:Zna li neko ko radi harmonika vrata u Zenici, pvc ili drvena
Imas gotovih harmonika vrata na Almyu, ali sad se ne sjecam dimenzija. Ali znam da je prosle godine majstor meni rezao ta vrata, jer su bila pvc, znaci mogu se skracivati bez problema. Pogledaj na Almiju ako ti sta odgovara.
Sjecam se da ima i u Fisu, gore na odjelu namjestaja.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26419 Re: Zeničani

Post by Throttle »

clio_dci120 wrote:
Throttle wrote:Zna li neko ko radi harmonika vrata u Zenici, pvc ili drvena
Imas gotovih harmonika vrata na Almyu, ali sad se ne sjecam dimenzija. Ali znam da je prosle godine majstor meni rezao ta vrata, jer su bila pvc, znaci mogu se skracivati bez problema. Pogledaj na Almiju ako ti sta odgovara.
Sjecam se da ima i u Fisu, gore na odjelu namjestaja.
60-tak KM su ta, ima ih po piku i za 49, gledao sam u Fisu al bih ipak neku kvalitetniju opciju, eventualno s bravom
Našao sam u međuvremenu da ih pravi Style pa ću vidjet kod njih je li šta bolje od ovih po trznim centrima
Hvala ti ipak
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#26420 Re: Zeničani

Post by Inteligencija »

Ja u Fisu ne bi uzeo kad bi ostao bez vrata, imas bezbroj opcija po Zenici.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#26421 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Šta fali FISu?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#26422 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Inteligencija wrote:Ja u Fisu ne bi uzeo kad bi ostao bez vrata, imas bezbroj opcija po Zenici.
napiši opcije
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#26423 Re: Zeničani

Post by Inteligencija »

Casual's wrote:
Inteligencija wrote:Ja u Fisu ne bi uzeo kad bi ostao bez vrata, imas bezbroj opcija po Zenici.
napiši opcije
Almy, Style, DES namjestaj, CE inzinjering Prima sigurno, vjerovatno Pero i Selecta.

Meni je radio stolar iz Orahovice ali nemam kontakt nazalost, prije 2-3 godine, kvalitet ekstra.
Sva vrata zamjenio + 1 harmoniku.

Cijeli stan uradio do prefinjenih detalja sve u Zenici nasao.

Support your local economy !
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#26424 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Pogledaj cijene u FISu i kod nabrojanih.
Support local economy - HASS, Ekor, Almy?
Mustang1
Posts: 29914
Joined: 29/12/2010 17:31

#26425 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

clio_dci120 wrote:Gdje je najbolje neki iftar za max. 6-7 osoba organizovati, koliko vidim ponuda kod sviju u pet deka?
Prosle godine bio zadovoljan tapasom, ali eto da.promjenim malo...U tapasu ruzan ambijanet, iftaris se i gledas u radnju pogrebne opreme :lol:
Imas sad tapas gore kod bazena u Babinoj rijeci gdje je Paviljon bio.
Post Reply