Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26326 Re: Zeničani

Post by Norm »

Warashii wrote:Kafic je u staroj carsiji u prolazu prema "Ultri".
...bude u Bonaparte-u dobrih knjizevnih veceri... :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#26327 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Warashii wrote:Kafic je u staroj carsiji u prolazu prema "Ultri".
U nekadasnjoj Cittadeli?
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#26328 Re: Zeničani

Post by Amagon »

_BataZiv_0809 wrote:To se sad upristojilo.. :D dok je bilo kod Cerima bahanalije su tu bile, iznosili su nas...a Skulja, Kukavica i ostali akademci drinkeri su bili inventar :lol:
:lol: Kako se samo mi većina ovde znamo i poznajemo, nismo ni svjesni :lol:

ČERIM --> Bona :D

Škulj, legenda i respect. Moj starac ga nedavno obišao i pita trebali mu šta, kaže Škulj "Pa eto, dobro bi mi došao jedan usisivač". :lol: Baš sam nedavno čitao zbirku poezije Lederni nokturno :thumbup:
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#26329 Re: Zeničani

Post by Amagon »

Norm wrote:
Warashii wrote:Kafic je u staroj carsiji u prolazu prema "Ultri".
...bude u Bonaparte-u dobrih knjizevnih veceri... :D
Bonaparte se fino trude oko svega toga.
Evo jedan fin tekst o toj kafanici, od strane pjesnika Kundalića :D
http://activezenica.com/bona-zlatna-zila-grada/
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#26330 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

To sad onaj mali Šabić Alem drži?
Shmeker
Posts: 254
Joined: 17/09/2011 15:39

#26331 Re: Zeničani

Post by Shmeker »

Kralj Tvrtko I. wrote:To sad onaj mali Šabić Alem drži?
Jap, samo sto je on Alen. Ja ih ne gotivim nesto ali postujem to sto rade.
Last edited by Shmeker on 14/05/2018 16:12, edited 1 time in total.
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#26332 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Kralj Tvrtko I. wrote:To sad onaj mali Šabić Alem drži?
AleN i brat mu Damir...
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#26333 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Znam ih. Radili smo skupa u kuglani jedno vrijeme.
Dobri momci.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#26334 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26335 Re: Zeničani

Post by Norm »

:bih: :-?
Shmeker
Posts: 254
Joined: 17/09/2011 15:39

#26336 Re: Zeničani

Post by Shmeker »

To je sve zbog kucnih lozista. Tako bar intelektualna zenicka elita s Univerziteta tvrdi.
Ci-Nick
Posts: 6883
Joined: 15/03/2015 17:38

#26337 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Čuj 10 puta,.. da nije malo pretjerala,..
2009. godine broj oboljelih od malignih bolesti u ZDK je bio 3.173 a sad je 4.858 što je porast za 45% a ne za njenih 1.000 %.
Evo ne bi mi teško da sračunam koliko zagađenje utiče na broj oboljelih od karcinoma. Ne vidim tu sad neku ogromnu razliku između npr. najčišćeg Olova i najzagađenije Zenice. Razlika jeste 40% ali je pitanje da li se radi o stvarnim brojevima, da li se svi oboljeli evidentiraju i da li se u manjim sredinama uopšte i jave doktoru na liječenje.
Zenica – 1810 na broj stanovnika 115.134 ili 1,57 %
Visoko – 729 na broj stanovnika 41. 357 ili 1,76 %
Kakanj – 511 na broj stanovnika 38.937 ili 1,31 %
Tešanj – 449 na broj stanovnika 46,135 ili 0,97 %
Zavidovići – 409 na broj stanovnika 40.272 ili 1,01 %
Maglaj – 214 na broj stanovnika 24.980 ili 0,86 %
Žepče – 214 na broj stanovnika 31.582 ili 0,67 %
Breza – 185 na broj stanovnika 14.534 ili 1,26 %
Olovo – 126 na broj stanovnika 10.570 ili 1,19%
Vareš – 121 na broj stanovnika 9.556 ili 1,26%
Doboj jug – 47 na broj stanovnika 4.409 ili 1,07%
Usora – 43 na broj stanovnika 7.568 ili 0,57%
Bolonjeze
Posts: 324
Joined: 08/01/2018 19:19

#26338 Re: Zeničani

Post by Bolonjeze »

Evo konačno ode i stara ruševina.

https://www.zenit.ba/pocinje-gradnja-no ... videofoto/
User avatar
gentoo
Posts: 4588
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#26339 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Ko je uopste zivio u ovoj zgradi i gdje su sad ti ljudi ? Mislim, sjecam se davno da je bilo naseljeno a sjecam se i odavno da je ovako napusteno i sruseno pa mi nije jasno da je tek tako ostalo napusteno i bez vlasnika.. :-?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#26340 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Jesu li prodani svi stanovi u ovoj zgradi?
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#26341 Re: Zeničani

Post by Warashii »

Bolonjeze wrote:Evo konačno ode i stara ruševina.

https://www.zenit.ba/pocinje-gradnja-no ... videofoto/
Investitor Adelmo Agic :shock: :?
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#26342 Re: Zeničani

Post by notsure »

Ci-Nick wrote:Čuj 10 puta,.. da nije malo pretjerala,..
2009. godine broj oboljelih od malignih bolesti u ZDK je bio 3.173 a sad je 4.858 što je porast za 45% a ne za njenih 1.000 %.
Evo ne bi mi teško da sračunam koliko zagađenje utiče na broj oboljelih od karcinoma. Ne vidim tu sad neku ogromnu razliku između npr. najčišćeg Olova i najzagađenije Zenice. Razlika jeste 40% ali je pitanje da li se radi o stvarnim brojevima, da li se svi oboljeli evidentiraju i da li se u manjim sredinama uopšte i jave doktoru na liječenje.
Zenica – 1810 na broj stanovnika 115.134 ili 1,57 %
Visoko – 729 na broj stanovnika 41. 357 ili 1,76 %
Kakanj – 511 na broj stanovnika 38.937 ili 1,31 %
Tešanj – 449 na broj stanovnika 46,135 ili 0,97 %
Zavidovići – 409 na broj stanovnika 40.272 ili 1,01 %
Maglaj – 214 na broj stanovnika 24.980 ili 0,86 %
Žepče – 214 na broj stanovnika 31.582 ili 0,67 %
Breza – 185 na broj stanovnika 14.534 ili 1,26 %
Olovo – 126 na broj stanovnika 10.570 ili 1,19%
Vareš – 121 na broj stanovnika 9.556 ili 1,26%
Doboj jug – 47 na broj stanovnika 4.409 ili 1,07%
Usora – 43 na broj stanovnika 7.568 ili 0,57%
Povećao se 10x broj pacijenata (a ne broj oboljelih), jer su se prije otvaranja onkologije u KBZ oboljeli liječili uglavnom u Sarajevu.
Broj oboljelih jeste zvaničan ali nije pouzdan, jer se ti podaci friziraju, ljekari ne evidentiraju sve a Zavod za javno zdravstvo ne radi ništa.
Ci-Nick
Posts: 6883
Joined: 15/03/2015 17:38

#26343 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

notsure wrote:
Ci-Nick wrote:Čuj 10 puta,.. da nije malo pretjerala,..
2009. godine broj oboljelih od malignih bolesti u ZDK je bio 3.173 a sad je 4.858 što je porast za 45% a ne za njenih 1.000 %.
Evo ne bi mi teško da sračunam koliko zagađenje utiče na broj oboljelih od karcinoma. Ne vidim tu sad neku ogromnu razliku između npr. najčišćeg Olova i najzagađenije Zenice. Razlika jeste 40% ali je pitanje da li se radi o stvarnim brojevima, da li se svi oboljeli evidentiraju i da li se u manjim sredinama uopšte i jave doktoru na liječenje.
Zenica – 1810 na broj stanovnika 115.134 ili 1,57 %
Visoko – 729 na broj stanovnika 41. 357 ili 1,76 %
Kakanj – 511 na broj stanovnika 38.937 ili 1,31 %
Tešanj – 449 na broj stanovnika 46,135 ili 0,97 %
Zavidovići – 409 na broj stanovnika 40.272 ili 1,01 %
Maglaj – 214 na broj stanovnika 24.980 ili 0,86 %
Žepče – 214 na broj stanovnika 31.582 ili 0,67 %
Breza – 185 na broj stanovnika 14.534 ili 1,26 %
Olovo – 126 na broj stanovnika 10.570 ili 1,19%
Vareš – 121 na broj stanovnika 9.556 ili 1,26%
Doboj jug – 47 na broj stanovnika 4.409 ili 1,07%
Usora – 43 na broj stanovnika 7.568 ili 0,57%
Povećao se 10x broj pacijenata (a ne broj oboljelih), jer su se prije otvaranja onkologije u KBZ oboljeli liječili uglavnom u Sarajevu.
Broj oboljelih jeste zvaničan ali nije pouzdan, jer se ti podaci friziraju, ljekari ne evidentiraju sve a Zavod za javno zdravstvo ne radi ništa.
Jasno je to meni ali je to gospođa trebala naglasiti a ne izraziti se tako dvosmisleno, jer šta zaključuje prosječan čovjek iz sljedećeg naslova:

https://zenicainfo.ba/2018/05/14/onkolo ... h-od-raka/
A i to 10 puta više je kao ono kad imaš ništa pa dobiješ jednu marku koliko imaš više, 10 X ili miliona puta,.. :lol:
Shmeker
Posts: 254
Joined: 17/09/2011 15:39

#26344 Re: Zeničani

Post by Shmeker »

Sad treba uporediti ove podatke s gradovima koji nemaju tesku industriju pa onda donositi zakljucke. Ako je procenat za 1% vise nego u gradovima bez industrije onda to znaci da imamo 1000 vise oboljelih u Zenici zbog zagadjenja. Ja stvarno ne znam vrijedi li Mittal gradu ukoliko imamo toliko vise unesrecenih porodica. Ustvari nama ne smeta zagadjenje dok nam ne oboli neko iz uze familije.

Federacija niti kanton nece uciniti nista za Zenicu jer im Mittal odrzava zeljeznice u zivotu, popravlja vanjskotrgoinski bilans a nas ko jebe.

I Zenica nema vise 115 000 vec 109 000 stanovnika po zadnjim podacima fzs.ba. Sad koliko jos ljudi koji imaa adresu u Ze a rade u Sarajevu ili su otisli vani a nisu se odjavili.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26345 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Zna li neko slučajno ima li neko u Zenici u ponudi Sonax proizvode za automobil? Da ima malo širu ponudu
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#26346 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Shmeker wrote:I Zenica nema vise 115 000 vec 109 000 stanovnika po zadnjim podacima fzs.ba. Sad koliko jos ljudi koji imaa adresu u Ze a rade u Sarajevu ili su otisli vani a nisu se odjavili.
:thumbup:

Ima nekoliko drugova koji su vec par godina vani, a imaju uredne adrese u BiH u Zenici, znaci vode se kao stanovnici. Pa pola ovih njemaca tako radi. I vise od pola zenicana u rajvosa.
Shmeker
Posts: 254
Joined: 17/09/2011 15:39

#26347 Re: Zeničani

Post by Shmeker »

Eto 03.08 koncert Dubioze u Ze džabaleske. Malo da "urbana" raja zaboravi sakaćenje Čelika :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#26348 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

pazi sad ovo

Image


:izet:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#26349 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Koga se pazimo?
Shmeker
Posts: 254
Joined: 17/09/2011 15:39

#26350 Re: Zeničani

Post by Shmeker »

kamen spoticanja wrote:pazi sad ovo

Image


:izet:
Jel ga ovo neko iz Bollywooda radio u photoshopu :D
Post Reply