Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#26326 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Mohamad Sissoko »

Ujedinjena lijevica i desnica... :D

Code: Select all

Najviše novca u 2015. godini iz gradskog budžeta dobio je SDP, 73.000 maraka. SDA je pripalo 51.000 maraka. Naša stranka i Nezavisna lista – za moj grad dobile su po 45.000 maraka. Savez za bolju budućnost dobio je 33.000 maraka. Stranka za Bosnu i Hercegovinu i Klub samostalnih vijećnika Drago Jurić i Stjepan Kljujić su od Grada dobili po 25.000 maraka.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7601
Joined: 12/03/2012 18:04

#26327 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

VjecitiStudent wrote:
Banksy wrote:
sabina1 wrote:
kandidatkinja Naše Stranke dobija NAJVIŠE GLASOVA U VIJEĆU , kandidat DF-a samo glasove svoje stranke a kandidat SDP-a svoje

Izgleda da nije bilo baš tako...
Albin Zuhric wrote:
Nasa stranka nije u koaliciji sa SDA u Zenici, potvrdu ste dobili i sa same sjednice od Sanje Renic, a dobijacete je i svaku narednu sjednicu na kojima ce biti veoma ocigledno da ne zelimo imati nikakvog posla sa SDA.

Inace, u Zenici je Sanja Renic bila samo jedna od par osoba koje su zbog svoje nacionalnosti uopste mogle biti na celu vijeca. DF je imao svog kandidata, i u pregovorima SDP-a, DF-a i Nase stranke do danas nije bio postignut dogovor oko izbora rukovodstva vijeca. DF i Nasa stranka su imale kandidate, Sanja je dobila 26 glasova, kandidat DF-a samo podrsku svoje stranke i SDP-a.
"nikad više sa SDA" ... do prve prilike
Vječiti i Banksy, brat krpa i sestra zakrpa :mrgreen:
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#26328 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cadburry »

Vi se uhvatili Ekrema Kaljanca i GS-a u Starom Gradu, vidi se da ne znate nista o frajeru. Lik je profil Ese Radeljasa - nepismen, bahat, prevarant i kriminalac sitnog zuba, prodao bi mater za 100KM, a ne svoj glas u vijecu. Vjerovatno je i kupio sebi izbore. U prethodnom mandatu je bio vijecnik BPS-a, a prije toga Bogzna. Helem, cinjenica o njegovom postojannju na GS listi govori i GS-u, to je totalno jedna neozbiljna stranka kojoj ce, dok postoji, vrh biti 1-2 vijecnika koji su slobodni strijelci, uglavnom najgore sto politika ima, kojima stranka sluzi da ih malon za kampanju pogura. Kao boss, sbih, bps, gds, lds... Tako da se ne cudite sto gs-a nema u toj prici u starom gradu. Nasuprot njemu, GS-ov vijecnik u Centru je Nuko Grebovic, bivsi sdp-ovac, koji je jedan jako fini gospodin i koji je u ekipi sa sdp, ns, df vijecnicima.
User avatar
Orange Revolution
Posts: 213
Joined: 04/08/2013 14:00

#26329 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Orange Revolution »

Prevrtljiva Naša stranka.
Do kad mislite nastupati s lažnim frazama tipa,ako je nešto dobro za državu.podržaćemo.
Dali je tako i Gratz podržao sramotni zakon o radu i usput se kleo Zukiću djecom.
Glasao sam...
zippoo87
Posts: 19655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#26330 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

jednom vrlo korisnom zakonu banditi iz SDA i SBBa ne daju ni da dodje na glasanje a sta vi radite ...?
http://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-fb ... /161118142

a vi ovdje evo godinu dana presipate iz supljeg u prazno i spominjete taj izaprani zakon o radu
jadno,tuzno i sramotno kakvo je javno mijenje u BiH i onda se cudimo sto je sve u raspadu
NS pokusava na sve moguce nacine da promijeni nesto,da progura a ovdje neki duzebriznici fol jos kukaju o zakonu o radu a Novalic i ekipa od tada zaduzili drzavu za mlijardu,oprali para bruku,uveli termin "Reformska agenda" i jasu na njemu
a sta pucanstvo radi...spominje NSu zakon o radu ...koji su btv poboljsali a ne pokvarili ali je eto kvaka sto su digli ruku a svi redom iz NSa govore da ce podrzavati ono sto smatraju dobrim,nebitno od koga dolazi

evo sada opet neka prica o tome ko je sve podrzao Sanju Renic u Zenici...i sada je problem sto su je podrzali i iz drugih stranak...neki supljoglavci to gledaju odmah kao da je NS dala neke ustupke ovim
eto koliko smo nisko pali kao gradjani...da vam je postalo nevjerovatno cak i da se neko imenuje za nesto,da ljudi glasaju svojom voljom,iako je par postova iznad objasnjeno u kakvim je okolnostima i kako izabrana Sanja
ovdje zadugo nisam procitao nesto smisleno a i ne cudim se,obzirom da istih 5 nickova jase na temi :D
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#26331 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hamolj »

Sta dobijete kad se ujedini ljevica ? Dobijete raspad sistema. A ovim u Zenici je i Nasa Stranka dokazala da kao i sve ostale stranke tezi foteljama, a rijec "Nasa" znaci da je nasa samo dok ih ne izaberemo, a kad ih izaberemo onda je njihova pa ce nas pokrasti kao sto su nas pokrali SDA-ovci i SDP-ovci. Dobro je moj stari govorio, svi su oni isti kad se dokopaju vlasti. Nazalost jedino rjesenje je prekriziti listic i majorizirati 'rvate kad je u pitanju clan predsjednistva. :mrgreen:
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#26332 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

zippoo87 wrote:jednom vrlo korisnom zakonu banditi iz SDA i SBBa ne daju ni da dodje na glasanje a sta vi radite ...?
http://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-fb ... /161118142

a vi ovdje evo godinu dana presipate iz supljeg u prazno i spominjete taj izaprani zakon o radu
jadno,tuzno i sramotno kakvo je javno mijenje u BiH i onda se cudimo sto je sve u raspadu
NS pokusava na sve moguce nacine da promijeni nesto,da progura a ovdje neki duzebriznici fol jos kukaju o zakonu o radu a Novalic i ekipa od tada zaduzili drzavu za mlijardu,oprali para bruku,uveli termin "Reformska agenda" i jasu na njemu
a sta pucanstvo radi...spominje NSu zakon o radu ...koji su btv poboljsali a ne pokvarili ali je eto kvaka sto su digli ruku a svi redom iz NSa govore da ce podrzavati ono sto smatraju dobrim,nebitno od koga dolazi

evo sada opet neka prica o tome ko je sve podrzao Sanju Renic u Zenici...i sada je problem sto su je podrzali i iz drugih stranak...neki supljoglavci to gledaju odmah kao da je NS dala neke ustupke ovim
eto koliko smo nisko pali kao gradjani...da vam je postalo nevjerovatno cak i da se neko imenuje za nesto,da ljudi glasaju svojom voljom,iako je par postova iznad objasnjeno u kakvim je okolnostima i kako izabrana Sanja
ovdje zadugo nisam procitao nesto smisleno a i ne cudim se,obzirom da istih 5 nickova jase na temi :D
Pa, donošenjem zakona po kojem bi kršenje prava radnika bilo krivično djelo ogroman broj partijskih vojnika vladajućih stranaka , kao i finansijera tih stranaka iz privrede bi bio pred vratima zatvora. Recimo, direktori svih neprivatizovanih preduzeća u kojima radnici nisu primili plate za nekoliko godina i nije im uplaćen radni staž. Gazde i direktori privatnici, takođe.

Tako da je otpor tom zakonu razumljiv. A bojovnici vladajućih stranaka na ovoj temi rade svoj redovan posao.
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#26333 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hamolj »

Hakiz wrote:
zippoo87 wrote:jednom vrlo korisnom zakonu banditi iz SDA i SBBa ne daju ni da dodje na glasanje a sta vi radite ...?
http://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-fb ... /161118142

a vi ovdje evo godinu dana presipate iz supljeg u prazno i spominjete taj izaprani zakon o radu
jadno,tuzno i sramotno kakvo je javno mijenje u BiH i onda se cudimo sto je sve u raspadu
NS pokusava na sve moguce nacine da promijeni nesto,da progura a ovdje neki duzebriznici fol jos kukaju o zakonu o radu a Novalic i ekipa od tada zaduzili drzavu za mlijardu,oprali para bruku,uveli termin "Reformska agenda" i jasu na njemu
a sta pucanstvo radi...spominje NSu zakon o radu ...koji su btv poboljsali a ne pokvarili ali je eto kvaka sto su digli ruku a svi redom iz NSa govore da ce podrzavati ono sto smatraju dobrim,nebitno od koga dolazi

evo sada opet neka prica o tome ko je sve podrzao Sanju Renic u Zenici...i sada je problem sto su je podrzali i iz drugih stranak...neki supljoglavci to gledaju odmah kao da je NS dala neke ustupke ovim
eto koliko smo nisko pali kao gradjani...da vam je postalo nevjerovatno cak i da se neko imenuje za nesto,da ljudi glasaju svojom voljom,iako je par postova iznad objasnjeno u kakvim je okolnostima i kako izabrana Sanja
ovdje zadugo nisam procitao nesto smisleno a i ne cudim se,obzirom da istih 5 nickova jase na temi :D
Pa, donošenjem zakona po kojem bi kršenje prava radnika bilo krivično djelo ogroman broj partijskih vojnika vladajućih stranaka , kao i finansijera tih stranaka iz privrede bi bio pred vratima zatvora. Recimo, direktori svih neprivatizovanih preduzeća u kojima radnici nisu primili plate za nekoliko godina i nije im uplaćen radni staž. Gazde i direktori privatnici, takođe.

Tako da je otpor tom zakonu razumljiv. A bojovnici vladajućih stranaka na ovoj temi rade svoj redovan posao.
Vi bojovnici Nase Stranke ste bolji bojovnici. Ja bih vama svima Zlatnog ljiljana dao !
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#26334 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Hamolj wrote:
Hakiz wrote:
zippoo87 wrote:jednom vrlo korisnom zakonu banditi iz SDA i SBBa ne daju ni da dodje na glasanje a sta vi radite ...?
http://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-fb ... /161118142

a vi ovdje evo godinu dana presipate iz supljeg u prazno i spominjete taj izaprani zakon o radu
jadno,tuzno i sramotno kakvo je javno mijenje u BiH i onda se cudimo sto je sve u raspadu
NS pokusava na sve moguce nacine da promijeni nesto,da progura a ovdje neki duzebriznici fol jos kukaju o zakonu o radu a Novalic i ekipa od tada zaduzili drzavu za mlijardu,oprali para bruku,uveli termin "Reformska agenda" i jasu na njemu
a sta pucanstvo radi...spominje NSu zakon o radu ...koji su btv poboljsali a ne pokvarili ali je eto kvaka sto su digli ruku a svi redom iz NSa govore da ce podrzavati ono sto smatraju dobrim,nebitno od koga dolazi

evo sada opet neka prica o tome ko je sve podrzao Sanju Renic u Zenici...i sada je problem sto su je podrzali i iz drugih stranak...neki supljoglavci to gledaju odmah kao da je NS dala neke ustupke ovim
eto koliko smo nisko pali kao gradjani...da vam je postalo nevjerovatno cak i da se neko imenuje za nesto,da ljudi glasaju svojom voljom,iako je par postova iznad objasnjeno u kakvim je okolnostima i kako izabrana Sanja
ovdje zadugo nisam procitao nesto smisleno a i ne cudim se,obzirom da istih 5 nickova jase na temi :D
Pa, donošenjem zakona po kojem bi kršenje prava radnika bilo krivično djelo ogroman broj partijskih vojnika vladajućih stranaka , kao i finansijera tih stranaka iz privrede bi bio pred vratima zatvora. Recimo, direktori svih neprivatizovanih preduzeća u kojima radnici nisu primili plate za nekoliko godina i nije im uplaćen radni staž. Gazde i direktori privatnici, takođe.

Tako da je otpor tom zakonu razumljiv. A bojovnici vladajućih stranaka na ovoj temi rade svoj redovan posao.
Vi bojovnici Nase Stranke ste bolji bojovnici. Ja bih vama svima Zlatnog ljiljana dao !
Pritisnuh u bolno mjesto?
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#26335 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hamolj »

Hakiz wrote:
Pritisnuh u bolno mjesto?
Ma kakvi, da si ti meni ziv i zdrav, a pamet ce doci s vremenom.
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#26336 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Hamolj wrote:
Hakiz wrote:
Pritisnuh u bolno mjesto?
Ma kakvi, da si ti meni ziv i zdrav, a pamet ce doci s vremenom.
A boli, boli, zato valjda ovako nepristojan odgovor.
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#26337 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hamolj »

Hakiz wrote:
Hamolj wrote:
Hakiz wrote:
Pritisnuh u bolno mjesto?
Ma kakvi, da si ti meni ziv i zdrav, a pamet ce doci s vremenom.
A boli, boli, zato valjda ovako nepristojan odgovor.
Ma nista vjeruj mi, samo ne valja biti stranacki pristrasan. Znam mnoge koji su govno pojeli braneci spasonosnu i iskrenu svjetlost u mracnom politickom tunelu. Ispocetka se ta svjetlost predstavljala kao SDA, poslije je mijenjala nazive u SBiH, SDP, SBB, DF. Danas je zovu Nasa Stranka, ali ako sam jedno naucio, to je da svjetlost mijenja imena, ali ne i stanje.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#26338 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KB9 »

i sta sad bi na kraju, ovo je jos jedna poltronska stranka? :-D
homar
Posts: 1486
Joined: 16/06/2008 17:07

#26339 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by homar »

Zenica-Naša stranka-LIJEVO KRILO SDA.
User avatar
budva
Posts: 216
Joined: 16/09/2011 22:04

#26340 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by budva »

Orange Revolution wrote:Prevrtljiva Naša stranka.
Do kad mislite nastupati s lažnim frazama tipa,ako je nešto dobro za državu.podržaćemo.
Dali je tako i Gratz podržao sramotni zakon o radu i usput se kleo Zukiću djecom.
Glasao sam...
Odakle Gratzu djeca?!
Crvene_brigade
Posts: 4243
Joined: 19/10/2014 21:31

#26341 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Crvene_brigade »

U Zenici je, sa šokantnim epilogom, konstituirano Gradsko vijeće u novom sazivu. Za predsjedavajuću vijeća izabrana je Sanja Renić iz Naše stranke, sa prevagom o kojoj su odlučili glasovi koalicije SDA – SBB.

Time su ove stranke formirale partnerski blok u Zenici i poništile “zakletvu” koju je pred općinske izbore javno dao lider Naše stranke Peđa Kojović.

30. septembra Kojović je rekao “da Naša stranka neće učestvovati u postizbornim matematičkim koalicijama sa SDA, ili bilo kojom drugom nacionalističkom strankom”.

“Na dan izbora mora postojati politička opcija koju građanke i građani mogu zaokružiti, a da su sigurni da njihovi glasovi neće biti prodati nacionalistima. Naša stranka je ta opcija”, kazao je Kojović i uputio apel predsjednicima SDP-a i DF-a da se na isti način očituju o postizbornom ponašanju svojih izabranih predstavnika. Očekujem da i oni krenu u raskidanje koalicija sa SDA koje imaju njihovi lokalni odbori po BiH. Samo tako ćemo poslati jasnu poruku da nije svejedno da li će građani izaći na izbore ili ne, samo tako ćemo pokazati da smo ozbiljni u namjeri da radikalno mijenjamo stanje u zemlji”, pompezno je oglasio predsjednik Naše stranke, prenosi Fokus.

Jučerašnji događaj u Zenici pokazao je da tzv. velike stranke, koje su najčešće vladale, nisu jedine koje krše predizborna obećanja i koje idu i u “neprirodne” koalicije. Svom članstvu i javnosti Kojović mora dati pojašnjenje: zašto se promijenio predizborni stav rukovodstva NS?

Ukoliko su Kojović i Naša stranka i dalje pri starom stavu, da li se onda radi o svojevrsnom puču unutar stranke, možda i o raskolu u kojem zenički ogranak prestaje da slijedi politiku svoje centrale?

U svakom slučaju, rukovodstvo NS dužno je da javnosti objasni pozadinu velikog političkog gafa i šokantnog koaliranja sa SDA i SBB.

http://novi.ba/clanak/103787/nova-zenic ... u-zakletvu
Last edited by Crvene_brigade on 19/11/2016 14:07, edited 1 time in total.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#26342 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ridjobrki »

I šta velite, Bakir Hadžiomerović nije dovoljno štete i medvjeđih usluga napravio građanskoj opciji u BiH pa trebamo još njegovog liječenja kompleksa uzimati kao relevantno?
Crvene_brigade
Posts: 4243
Joined: 19/10/2014 21:31

#26343 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Crvene_brigade »

Ridjobrki wrote:I šta velite, Bakir Hadžiomerović nije dovoljno štete i medvjeđih usluga napravio građanskoj opciji u BiH pa trebamo još njegovog liječenja kompleksa uzimati kao relevantno?
Pusti se ti Bakira Hadžiomerovića. Pravo pitanje je zašto je NS u zeničkoj koaliciji, formirajući sramotnu i odvratnu vladajuću većinu sa desničarsko-lopovskom SDA i SBB u Gradskom vijeću Zenica?
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#26344 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ridjobrki »

Crvene_brigade wrote:
Ridjobrki wrote:I šta velite, Bakir Hadžiomerović nije dovoljno štete i medvjeđih usluga napravio građanskoj opciji u BiH pa trebamo još njegovog liječenja kompleksa uzimati kao relevantno?
Pusti se ti Bakira Hadžiomerovića, pravo pitanje je zašto je NS ušao u koaliciju i formirao sramotnu i odvratnu vladajuću većinu sa desničarsko-lopovskom SDA i SBB u Gradskom vijeću Zenica?
Uuuu, što smo žustri...

Nije to pravo pitanje, pravo pitanje je zašto SDP, DF i NS ističu da nema govora o krizi u odnosima i prekidu saradnje a samo novi.ba baca kost i diže tenzije.

Tvoje pitanje nema smisla jer NIKO ne može biti postavljen na čelnu poziciju GV Zenica bez saglasnosti SDA. To što je Snaga centra diktirala uvjete unutar "lijevog" bloka i što su se SDP i DF durili poslije kad nisu mogli nametnuti svoje je druga stvar. SDA bi izglasala svakog za koga bi postojao dogovor "lijevih" i to se i desilo, kako su to jasno objasnili iz Snage centra i stavili tačku na tu priču čije daljnje forsiranje je samo sebi svrha...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#26345 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by VjecitiStudent »

zippoo87 wrote:jednom vrlo korisnom zakonu banditi iz SDA i SBBa ne daju ni da dodje na glasanje a sta vi radite ...?
http://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-fb ... /161118142
a vi ovdje evo godinu dana presipate iz supljeg u prazno i spominjete taj izaprani zakon o radu
jadno,tuzno i sramotno kakvo je javno mijenje u BiH i onda se cudimo sto je sve u raspadu
NS pokusava na sve moguce nacine da promijeni nesto,da progura a ovdje neki duzebriznici fol jos kukaju o zakonu o radu a Novalic i ekipa od tada zaduzili drzavu za mlijardu,oprali para bruku,uveli termin "Reformska agenda" i jasu na njemu
a sta pucanstvo radi...spominje NSu zakon o radu ...koji su btv poboljsali a ne pokvarili ali je eto kvaka sto su digli ruku a svi redom iz NSa govore da ce podrzavati ono sto smatraju dobrim,nebitno od koga dolazi
SDA-u i SBB-u, koji imaju stabilnu većinu, sad je moguće samo soli na rep staviti.

NS je svoj trenutak slave, kada se prošle godine usvajao ZOR, imala i propustila.. Tada, ko zlatni jezik na vagi, u ZOR je mogla ubaciti sve što je ikada htjela i poželjela, Međutim, umjesto suštine, bavila se samo tačkom i zarezom.
Poslije toga, jedina nagrada koju su dobili bila je što ih Konaković "hvali u Banjaluci, kako su konstruktivna opozicija" i tapšanje iz delegacije EU.
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#26346 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

VjecitiStudent wrote:
zippoo87 wrote:jednom vrlo korisnom zakonu banditi iz SDA i SBBa ne daju ni da dodje na glasanje a sta vi radite ...?
http://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-fb ... /161118142
a vi ovdje evo godinu dana presipate iz supljeg u prazno i spominjete taj izaprani zakon o radu
jadno,tuzno i sramotno kakvo je javno mijenje u BiH i onda se cudimo sto je sve u raspadu
NS pokusava na sve moguce nacine da promijeni nesto,da progura a ovdje neki duzebriznici fol jos kukaju o zakonu o radu a Novalic i ekipa od tada zaduzili drzavu za mlijardu,oprali para bruku,uveli termin "Reformska agenda" i jasu na njemu
a sta pucanstvo radi...spominje NSu zakon o radu ...koji su btv poboljsali a ne pokvarili ali je eto kvaka sto su digli ruku a svi redom iz NSa govore da ce podrzavati ono sto smatraju dobrim,nebitno od koga dolazi
SDA-u i SBB-u, koji imaju stabilnu većinu, sad je moguće samo soli na rep staviti.

NS je svoj trenutak slave, kada se prošle godine usvajao ZOR, imala i propustila.. Tada, ko zlatni jezik na vagi, u ZOR je mogla ubaciti sve što je ikada htjela i poželjela, Međutim, umjesto suštine, bavila se samo tačkom i zarezom.
Poslije toga, jedina nagrada koju su dobili bila je što ih Konaković "hvali u Banjaluci, kako su konstruktivna opozicija" i tapšanje iz delegacije EU.
Da tada nije usvojen ZOR ostao bi na snazi stari. Pa, uporedi ta dva zakona i zaključi koji je bolji.

I ja sam kritikovao NS u tom trenutku. Ne zbog zakona samog nego zato što je rečeno da ako se ne prihvati jedan određen amandman NS neće gasati za zakon. I na kraju su glasali za zakon i bez prihvatanja tog amandmana. To je meni bio razlog za kritiku NS-a.

Međutim, imam osjećaj da ovdje ako bi NS predložila savršen zakon i SDA glasala za njega, kao i ako bi SDA predložila savršen zakon i NS glasala za njega, niko ne bi razmišljao da se glasalo zato što je zakon dobar. Svi bi rekli da je u pitanju koalicija NS-a i SDA.

NS je u slijedećoj situaciji. Šta god da urade neko će ih kritikovati. Jedni iz razloga što stvarno žele da NS bude kvalitetna alternativa, drugi što se plaše da će NS biti kvalitetna alternativa.

U situaciji u kojoj ne znaš zašto ti ko govori to šta ti govori ostaje ti samo jedno. Da radiš ono šta si zacrtao. Ako se to nekome sviđa dobro je. Ako se nekome ne sviđa, i to je OK. Analizirati rečeno i ako vidiš da to ima smisla, prihvatiti. U suprotnom ignorisati bez obzira na to koliko glasno taj što govori to radi.
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#26347 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hamolj »

Posvadjali se oko nebitnog mjesta predsjedavajuceg OV, sta bi tek bilo da su u putanju vise i vaznije funkcije. Jos gore od svega toga je sto koja god ove tri stranke da je dobila predsjedavajuceg SDA ga moze smijeniti kad pozeli. :lol:

I oko cega se na kraju posvadjase ?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#26348 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by VjecitiStudent »

Hakiz wrote:
VjecitiStudent wrote: SDA-u i SBB-u, koji imaju stabilnu većinu, sad je moguće samo soli na rep staviti.

NS je svoj trenutak slave, kada se prošle godine usvajao ZOR, imala i propustila.. Tada, ko zlatni jezik na vagi, u ZOR je mogla ubaciti sve što je ikada htjela i poželjela, Međutim, umjesto suštine, bavila se samo tačkom i zarezom.
Poslije toga, jedina nagrada koju su dobili bila je što ih Konaković "hvali u Banjaluci, kako su konstruktivna opozicija" i tapšanje iz delegacije EU.
Da tada nije usvojen ZOR ostao bi na snazi stari. Pa, uporedi ta dva zakona i zaključi koji je bolji.
...
Detalj je taj što je pozicija morala što prije imati novi ZOR, da bi zaustavili dalje gomilanje dugova zbog brojnih tužbi zbog nepoštovanja kolektivnih.
Nakon svega, za ogromnu većinu onih u realnom sektoru, potpuno je svejedno bio na snazi novi ili stari ZOR, poslodavci ne poštuju niti jedan, prije svega zbog namjerno jalove kaznene politike.
A budžetlijama je sve u pet deka.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#26349 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

Ridjobrki wrote:
Crvene_brigade wrote:
Ridjobrki wrote:I šta velite, Bakir Hadžiomerović nije dovoljno štete i medvjeđih usluga napravio građanskoj opciji u BiH pa trebamo još njegovog liječenja kompleksa uzimati kao relevantno?
Pusti se ti Bakira Hadžiomerovića, pravo pitanje je zašto je NS ušao u koaliciju i formirao sramotnu i odvratnu vladajuću većinu sa desničarsko-lopovskom SDA i SBB u Gradskom vijeću Zenica?
Uuuu, što smo žustri...

Nije to pravo pitanje, pravo pitanje je zašto SDP, DF i NS ističu da nema govora o krizi u odnosima i prekidu saradnje a samo novi.ba baca kost i diže tenzije.

Tvoje pitanje nema smisla jer NIKO ne može biti postavljen na čelnu poziciju GV Zenica bez saglasnosti SDA. To što je Snaga centra diktirala uvjete unutar "lijevog" bloka i što su se SDP i DF durili poslije kad nisu mogli nametnuti svoje je druga stvar. SDA bi izglasala svakog za koga bi postojao dogovor "lijevih" i to se i desilo, kako su to jasno objasnili iz Snage centra i stavili tačku na tu priču čije daljnje forsiranje je samo sebi svrha...
Čemu patnja i objašnjavanje bilo čega i bilo šta ljudima iz gorskog ovaj građanskog saveza ?
Valjda znaju čitati ?
Uloga forumskih botova GS-a je jednaka ulozi GS-a , skupina sujetnih mladića koji sami ne znaju da li su ljevica , centar , građani...DF-ov poljuljani digninet je makar nekada kreiralo 300.000 glasača iza Željka Komšića a ovi niti znaju kud su pošli ni gdje će završiti.
Svi ostali znamo.
Last edited by sabina1 on 19/11/2016 16:48, edited 1 time in total.
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#26350 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hamolj »

Pocela je "ujedinjena" borba ljevicara za fotelje. :lol:
Locked