Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#26301 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sahara1428 »

Poštovani g. Kojović,

ministarstvo g. Čedomira Lukića je leglo kriminala, korupcije, nerada...hoće li iko pokušati zaustaviti ovog čovjeka koji je možda najdugovječniji ministar u BIH, sin će mu postati pomoćnik ministra, a već je davno uhljebio kćer od svastike gđu Amelu Petrinić kao pomoćnika ministra, ovaj čovjek i kada ode preko pomoćnika ministra kontrolisat će pojedine sektore u Ministarstvu?



Piše: Teufik Hadžiahmetović, thebosniatimes.ba

Danas je sigurno trenutak za kvalitetan pomak ka Evropi u izradi zakonske regulative, posebno one koja se odnosi na prostor i građenje i koja omogućuje brži i kvalitetniji razvoj i daljnje demokratske procese kao i smanjenje već značajno prisutne korupcije omogućene dosadašnjim zakonskim rješenjima.

Prijedlogom novog zakona napravljeni su ogromni pomaci u nekim oblastima kao što su forma, jednostavnost, efikasnost i slično ali svi oni koji se odnose na kvalitet rada, afirmaciju, profesionalnost, uvjete za povećanje zaposlenosti, su zanemareni. Pa se stoga postavlja pitanje zbog čega i da li zbog činjenice što ćemo ovaj zakon ako bude usvojen morati vrlo brzo mijenjati ako iskreno želimo ići ka Evropi!

U njemu su ekstremno naglašeni uslovi za monopolom u prostoru. Nigdje u svijetu, pa čak i u najvećoj eri komunizma, niko nije imao ekskluzivno pravo na izradu planova višeg i nižeg reda kao što se to ovdje daje pravo Zavodu za prostorno uređenje i planiranje Kantona Sarajevo.

Treba biti svjestan i znati da Zavod nije radio planove nastajanja i razvoja Grada Sarajeva kao što su: Baščaršija, Opština Centar, Novo Sarajevo, Čengić Vila, Otoka, Alipašino polje, Dobrinja itd.

Te planove izradile su firme u sklopu svojih svakodnevnih aktivnosti. Izrada plana, odnosno njegova koncepcija; arhitektonsko – urbanističko rješenje sublimira veliku kreativnost i znanje i zbog toga je, ako pogledamo samo preko ograde, prema Zapadu, predmet svakodnevnih natječaja i istraživanja. Nažalost, kod nas se izrada plana pretvorila u ispunjenje papira nerazumljivim linijama usklađenim samo sa pojedinačnim interesima „vlasnika“ parcela i „loših“ investitora.

Danas kod nas niko ne zna, a i ne može reći: grad će izgledati tako i tako.

Naprotiv, ni jedan se plan ne provodi onako kako se usvojio! Sve je prešlo u sferu korekcije plana koja svaki dan rezultira nekim rješenjima za koja niko ne zna i za koja niko ne odgovara. Sve je to urađeno pod okriljem Zavoda za prostorno planiranje, a sada mu se zakonski daje osnov jedinog prava i isključivost nosioca izrade plana (poglavlje III- planski dokumenti).

Izgleda nevjerovatno da se u vrijeme velike nezaposlenosti mladih stručnih i sposobnih kadrova želi novac poreskih obveznika ili kako se kaže, budžet, uzeti sebi. Pa recimo i da je to neko greškom predložio, nije moguće realizirati izradu svih planova u jednoj firmi pa makar bila i kantonalna. Zamislite samo koliko inžinjera treba primiti da bi se povećala efikasnost. Međutim, poznata je činjenica kako se kadrovi u kantonalnim institucijama primaju i koji se sve problemi u tim procesima pojavljuju. Kvalitet i znanje je na zadnjem mjestu.

Najozbiljnije zabrinjava činjenica da se nije otišlo vani i napravila analiza zakonske regulacije u nekoliko evropskih gradova koja bi značajno i sigurno argumentovano pomjerila našu sredinu prema razvoju. Kanton Sarajevo bi trebao biti prvi u svemu pa i u Zakonu o prostornom uređenju i građenju koji bi omogućio značajan dolazak ozbiljnih stranih investicija i koji bi afirmirao Grad Sarajevo kao evropski grad.

Danas a i sutra po predloženom zakonu naši planovi će sadržavati gabarite novih objekata koji su samo i jedino zahtjev budućih investitora, odnosno novih kvazi vlasnika zemljišta stečenog privatizacijom poznatih i velikih privrednih firmi u Gradu Sarajevu, odnosno u Bosni i Hercegovni.

Ne bih želio biti maliciozan ali činjenica da je na prijedlogu plana radio ministar gospodin Čedo Lukić, koji tačno zna šta radi i koji ima veliko iskustvo kako u struci tako i u manipulaciji, ozbiljno cijeli postupak i prijedlog dovodi u sumnju.

Zašto? Vrlo jednostavno, Čedo ima dva sina. Partija je širokogrudna prema svojim članovima. Kada znate da je Dževad Kadribegović, arhitetka, kao direktor jednog od javnih preduzeća imao najveću plaću od svih direktora javnih preduzeća, a da je Čedo kao ministar bio zadužen za nadzor i rad tog preduzeća i da ništa nije poduzimao jer je u tu firmu zaposlio jednog sina.

Šta se događa danas u vrijeme rasprave o prijedlogu novog Zakona o prostornom uređenju: Čedo svog drugog sina „arhitektu“ prebacuje iz projektantske firme IPS-a na mjesto pomoćnika direktora Kantonalnog zavoda za prostorno planiranje. Šta se u stvari događa: u Zavodu se aktivira mjesto pomoćnika direktora koje je već najmanje šesnaest godina nepopunjeno, jer se utvrdilo nepotrebnim. Drugo, sve nadležnosti koje se daju Zavodu postaju ustvari lična svojina sa pravom raspolaganja. Ostvaruje se ustvari san planetarne korupcije i dugoročno rješava kadrovska problematika, jer, Bože moj, i sadašnji direktor će jednom otići i logično je da ga zamijeni pomoćnik pogotovo ako je nacionalno potreban da bi popunio kadrovsku politiku.

Zaista tužno, prosto ne mogu da vjerujem da će jedan tako značajan Zakon pasti u ruke takvih mešetara i intriga.

Natuknice:

Kad su kolege u IPS-i vidjeli i čuli šta se sprema arhitektu sinu Čede ostali su otvorenih očiju i ušiju u čudu.

Recimo da je stvar partije i Agencije za korupciju ili bolje reći Tužilaštva rad i okvir ČedeLukića ali ne imati želju upoznati se sa osnovama planiranja ako ne evropskih gradova onda u krajnjoj nuždi i da niko ne zna Istanbula.

Molim Skupštinu Kantona pomozite mladim i sposobnim ljudima i povedite nas u Evropu. Budimo ono što je Sarajevo uvijek bilo. Rješite nas neznalica i kriminalaca.
User avatar
jalijas74
Posts: 1366
Joined: 17/11/2010 15:10

#26302 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by jalijas74 »

jalijas74 wrote:Pedja moze li NS provjeriti navode iz ovoga pisma.

http://www.hayat.ba/vijest.php?id=47569

Zar taj ZOI nije kantonalno (nase preduzece) i zar je moguce da fakat naplacuju igranje basketa 5 KM na prostoru koji je javna povrsina.
Mi na toj Bjelasnici treba da uzivamo da izvedemo djecu na cist zrak tamo se sve naplacuju i to "masno".
Dok recimo na Jahorini stvar puno drugacija pocevsi od parking koji je bespatan

Hocemo da igramo basketa za "Dz" na Bjelasnici :evil:
za Pedju ili nekoga iz stranke


Vidim da ste nesto "caskali" oko ZOI-a i niste podrzali finsiski izvjestaj, smatrajuci da je lazan i friziran.
Da li ste provjerili ove infomacije oko hotela Marshal?

Dakle mogu li ja sa djetetom doci na igraliste Marshala i igrati basket ili sutati lopte a da nista ne platim jer je to igraliste javno dobro ? :evil:
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#26303 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mario001 »

Ekipa iz NS danima jase sa izjavama o Turskoj, Erdoganu... :-)
User avatar
jalijas74
Posts: 1366
Joined: 17/11/2010 15:10

#26304 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by jalijas74 »

bitnije je to nego da odgovore jednom simpatizeru.

Pedja je vjesto izbjegao direktan odgovor oko pitanje Vojne bolnice, evo kolaju te price o reformi zdravstva u KS a on suti iako je najavio da ce se ocitovati kad dobije input infomacije.

Reforma ide od januara 2017 a NS i Pedja sute li sute bas fino nas razvlace ali neka 2018 je blizu :) nisu jedina opcija :evil:
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#26305 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

Pitanje za PK ili AZ.

Da li je Naša Stranka dio većine u sarajevskoj općini Stari Grad i ako jeste - zašto je to tako , s obzirom da je u toj općini od svih sarajevskih , Naša Stranka ostvarila najslabiji izborni rezultat ?

Hvala.
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#26306 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mario001 »

2008. minus 920.077 KM (Bukva, Imamović, Marković)
2009. minus 1.215.878 KM (Bukva, Imamović, Marković)
2010. minus 2.142.655 KM (Bukva, Imamović/Ahmetagić, Marković/Imamović)
2011. minus 939.138 KM (Bukva, Ahmetagić/Čengić, Imamović)
2012. plus 95.491 KM (Bukva, Čengić/Šabović, Imamović/Krunić)
2013. plus 874.291 KM (Bukva, Šabović/Bajraktarević, Krunić)
Bukva zna posao :D
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#26307 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

http://www.klix.ba/sport/kosarka/ko-je- ... /161115125

izvini peđa, jeste li vi imali uvid u ove brojke prije nego li ste kandidirali bukvu za načelnika u centru?
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#26308 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KB9 »

stvari su jednostavne

ako informacija steti imidzu stranke - sigurno se nije znala
ako informacija povecava ugled stranke - naravno da se znalo

:izet:
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#26309 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Capsicum »

Toliko o principijelnost PK i Naše stranke i toliko o tome da NS nije lijevo krilo SDA.

http://m.novi.ba/clanak/103457/nasa-str ... ici-sa-sda
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#26310 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

NS ima Predsjednika GV zenica.
Crvene_brigade
Posts: 4236
Joined: 19/10/2014 21:31

#26311 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Crvene_brigade »

Peđa se naprasno prestao oglašavati i povukao u ilegalu nakon što je Naša stranka ušla u sramotnu koaliciju sa desničarskom SDA, SBB i njihovim satelitima u Gradskom vijeću Zenica.

Ostaje nam da sačekamo, kako će, i na koji način ovakvo ponašanje njihove stranke pokušati opravdati, relativizirati i(li) spinovati predsjednik Naše stranke Predrag Kojović? :lol:

KONSTITUISANO GRADSKO VIJEĆE

Naša stranka u Zenici sa SDA

Danas je u velikoj Sali Grada Zenice, održana konstituirajuća sjednica Gradskog vijeća Zenica. U skladu sa Dnevnim redom, pored davanja svečane izjave vijećnika, izvršen je i izbor predsjedavajuće Gradskog vijeća Zenica, zamjenika predsjedavajuće Gradskog vijeća, izbor Radnog predsjedništva Gradskog vijeća, kao i Komisije za imenovanja i izbor.

Za predsjedavajuću Gradskog vijeća Zenica, izabrana je Sanja Renić ispred Naše stranke. Na mjesto zamjenika predsjedavajuće izabran je Jasmin Hodžić (SBB). Radno predsjedništvo čine: Sanjin Aldobašić (Snaga Centra), Emina Tufekčić i Ekrem Ćosić (SDA). Predsjedavajuća je izabrana većinom glasova, navedenih stranaka – SDA, SBB, Snaga Centra, BPS, NS, Nezavisni kandidat i A-SDA, sa ukupnim brojem od 26 glasova. Kandidat DF-a i SDP-a, Goran Bulajić, dobio je ukupno 5 glasova.

Nažalost, iako su sredinom mjeseca oktobra započeti razgovori te je dogovoreno zajedničko djelovanje Demokratske fronte, Socijal – demokratske partije i Naše stranke u općinskim/gradskim vijećima na cijelom području Bosne i Hercegovine, Naša stranka je u Zenici odlučila potražiti druge partnere za većinu u Gradskom vijeću Zenica.

Gore navedeno vrijedi i za lokalnu političku opciju, Snagu Centra. Ideja, inicirana sa njihove strane (Snage Centra), o formiranju građanskog bloka, za koji su dobili saglasnost svih „lijevo“ orijentisanih stranaka, te obavili i potrebene razgovore, vrlo brzo se pokazala kao vješta manipulacija.

Tvrdnja Gradonačelnika, gospodina Fuada Kasumovića, da – „Gradsko vijeće nema većinu“, danas je negirana.

Vijećnici Demokratske fronte, iskazali su danas svoju dosljednost i spremnost, da djeluju u skladu sa dogovorenim smjernicama. U Gradskom vijeću Grada Zenica, nastavit će svoj angažman u skladu saprogramskim načelima i predizbornom strategijom, te će, u narednom periodu, inicirati i podržati projekte od značaja za građanke i građane Zenice.

Predsjedavajućoj, kao i ostalim izabranim vijećnicima, čestitamo na imenovanju i želimo uspješan radu u interesu svih stanovnika Grada Zenice.

http://novi.ba/clanak/103457/nasa-stran ... ici-sa-sda
Albin Zuhric
Posts: 186
Joined: 24/12/2012 20:49

#26312 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Albin Zuhric »

Sabina,

Nasa stranka nije potpisala sporazum o saradnji u Starom Gradu, medjutim prilikom izbora rukovodstva smo radili zajedno sa SDP-om i DF-om, kako je ranije bilo i dogovoreno. Tri su cilja. Prvi, da se ne dopusti SDA da budu vecina, drugi, da saradnjom pokusamo osigurati vecinu u Gradskom vijecu i sprijecimo SDA da vodi Grad, i tri, da pokusamo sve nase prijedloge implementirati zahvaljujuci cinjenici da su nasa tri glasa presudna za vecinu u ovom trenutku. Ukoliko se budu postovale procedure, nasi najvazniji prijedlozi i ideje implementirali, a druge stranke ne budu predlagale stvari sa kojima se ne mozemo sloziti, nasi vijecnici su spremni podrzavati rad vecine. Kao i uvijek, ne postoji cijena kojom mogu kupiti nase glasove, mogu na njih racunati samo ako se bude radilo na posten i ozbiljan nacin. Ukoliko to ne bude slucaj, treba nam 10 minuta da ih obavijestimo da za saradnju nismo vise zainteresovani.

Crvene Brigade, Capsicum,

Nasa stranka nije u koaliciji sa SDA u Zenici, potvrdu ste dobili i sa same sjednice od Sanje Renic, a dobijacete je i svaku narednu sjednicu na kojima ce biti veoma ocigledno da ne zelimo imati nikakvog posla sa SDA.

Inace, u Zenici je Sanja Renic bila samo jedna od par osoba koje su zbog svoje nacionalnosti uopste mogle biti na celu vijeca. DF je imao svog kandidata, i u pregovorima SDP-a, DF-a i Nase stranke do danas nije bio postignut dogovor oko izbora rukovodstva vijeca. DF i Nasa stranka su imale kandidate, Sanja je dobila 26 glasova, kandidat DF-a samo podrsku svoje stranke i SDP-a. Niti jednog trenutka, do samog izbora rukovodstva, Nasa stranka nije imala kontakt sa SDA. U Zenici, Sarajevu, ili bilo gdje drugdje. Pregovori i dogovori sa njima nas ne interesuju.

Imajuci to u vidu, oni su izmedju DF-ovog kandidata i Sanje izabrali Sanju, kao i cetiri druge stranke i nacionalne manjine, i zauzvrat nece dobiti nista, jer na njihovu podrsku nismo racunali, niti smo je htjeli.(Sanji ustvari SDA glasovi nisu ni trebali da bude predsjedavajuca) Ja inace pozivam SDA da u svim vijecima glasaju za nase prijedloge, i biraju nase kandidate, a nudimo im nista zauzvrat, posebno ne sradnju u vijecu. U medjuvremenu ce Sanja raditi ono sto i nasi vijecnici u Starom Gradu. predlagati nasa rjesenja, i dati podrsku dobrim prijedlozima vecine koja ce se okupljati bez SDA.

Ove cinjenice su sve sto vam mogu iznijeti, a sprijeciti tekstove poput ovog, koji dolaze od strane desnicara obucenih u neku tanku kozicu ljevicara, a kojima Nasa stranka predstavlja najvecu prepreku napretku BiH, zaista ne mogu. Navikli smo se na ove budalaste napade. Neka ljudi pisu.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#26313 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

Albin Zuhric wrote:Sabina,

Nasa stranka nije potpisala sporazum o saradnji u Starom Gradu, medjutim prilikom izbora rukovodstva smo radili zajedno sa SDP-om i DF-om, kako je ranije bilo i dogovoreno. Tri su cilja. Prvi, da se ne dopusti SDA da budu vecina, drugi, da saradnjom pokusamo osigurati vecinu u Gradskom vijecu i sprijecimo SDA da vodi Grad, i tri, da pokusamo sve nase prijedloge implementirati zahvaljujuci cinjenici da su nasa tri glasa presudna za vecinu u ovom trenutku. Ukoliko se budu postovale procedure, nasi najvazniji prijedlozi i ideje implementirali, a druge stranke ne budu predlagale stvari sa kojima se ne mozemo sloziti, nasi vijecnici su spremni podrzavati rad vecine. Kao i uvijek, ne postoji cijena kojom mogu kupiti nase glasove, mogu na njih racunati samo ako se bude radilo na posten i ozbiljan nacin. Ukoliko to ne bude slucaj, treba nam 10 minuta da ih obavijestimo da za saradnju nismo vise zainteresovani.

Crvene Brigade, Capsicum,

Nasa stranka nije u koaliciji sa SDA u Zenici, potvrdu ste dobili i sa same sjednice od Sanje Renic, a dobijacete je i svaku narednu sjednicu na kojima ce biti veoma ocigledno da ne zelimo imati nikakvog posla sa SDA.

Inace, u Zenici je Sanja Renic bila samo jedna od par osoba koje su zbog svoje nacionalnosti uopste mogle biti na celu vijeca. DF je imao svog kandidata, i u pregovorima SDP-a, DF-a i Nase stranke do danas nije bio postignut dogovor oko izbora rukovodstva vijeca. DF i Nasa stranka su imale kandidate, Sanja je dobila 26 glasova, kandidat DF-a samo podrsku svoje stranke i SDP-a. Niti jednog trenutka, do samog izbora rukovodstva, Nasa stranka nije imala kontakt sa SDA. U Zenici, Sarajevu, ili bilo gdje drugdje. Pregovori i dogovori sa njima nas ne interesuju.

Imajuci to u vidu, oni su izmedju DF-ovog kandidata i Sanje izabrali Sanju, kao i cetiri druge stranke i nacionalne manjine, i zauzvrat nece dobiti nista, jer na njihovu podrsku nismo racunali, niti smo je htjeli.(Sanji ustvari SDA glasovi nisu ni trebali da bude predsjedavajuca) Ja inace pozivam SDA da u svim vijecima glasaju za nase prijedloge, i biraju nase kandidate, a nudimo im nista zauzvrat, posebno ne sradnju u vijecu. U medjuvremenu ce Sanja raditi ono sto i nasi vijecnici u Starom Gradu. predlagati nasa rjesenja, i dati podrsku dobrim prijedlozima vecine koja ce se okupljati bez SDA.

Ove cinjenice su sve sto vam mogu iznijeti, a sprijeciti tekstove poput ovog, koji dolaze od strane desnicara obucenih u neku tanku kozicu ljevicara, a kojima Nasa stranka predstavlja najvecu prepreku napretku BiH, zaista ne mogu. Navikli smo se na ove budalaste napade. Neka ljudi pisu.
Albine ,

Hadžibajriću čestitke jer je konačno vratio najljepšu gradsku ulicu , Štrosmajerovu - Sarajalijama.

Ipak , Hadžibajriću a pogotovo ljudima s njegove liste ne vjerujem niti sekund , između Hadžibajrića , ljudi s njegove liste , SDA i SBB , nema nikakve ali nikakve razlike....ovi treći "hadžibajrićevci" su zapravo neiživljeni i nedokazani sda-ovci i sbb-ovci...uz dužno poštovanje na toj listi nema nikog ko bi mogao tu općinu promijeniti imalo na bolje ili pružiti bilo kakvu IDEJU....lista bez ideje je mnogo opasnije od bilo kakve ideje bez liste.....ta lista , DF , Stojnići....mislim da je Naša Stranka žestoko , žestoko pogriješila....

A ovo za Zenicu , upravo sam pročitala iznimno opažanje na fejzbuku i bez dozvole autora citiram ga u cjelosti jer je kratko i jezgrovito (vama hvala na odgovoru) :

"Pošto je GS-ov Saff (Novi.ba) pustio lažnu vijest, da objasnim makar onima koji žele da znaju.

1. U Zenici je načelnik Bošnjak. Po zakonu, predsjedavajući Gradskog vijeća mora biti nebošnjak.

2. U Gradskom vijeću Zenice ima samo 4 nebošnjaka vijećnika: Sanja Renić (Naša stranka), Mladen Simić (SDP), Goran Bulajić (DF) i Asim Musić (nezavisni, nacionalne manjine).

3. Ljevica u Zenici (ako je Snaga centra ljevica) ima 12 vijećnika: SDP 3, DF 2, NS 1 i Snaga centra 6. To nije većina.

4. SDA, SBB, A-SDA i BPS imaju 18, tj. većinu (od 31 ukupno vijećnika)

5. Svih 12 glasova ljevice nije većina. Čak da je po čudnom GS-ovom tumačenju i BPS ljevica, opet 13 glasova nije većina.

6. Da bi bilo ko bio izabran moro je dobit podršku "desne" većine ili ko što kaže SDA-SBB ga morala izabrat.

7. Upravo u tome "morala" je caka. Nije SDA izabrala što je htjela, već što je morala. Da je imala svog Hrvata/Srbina - izabrala bi njega, ko u prošlom mandatu (Nebojša Nikolić iz SDA bio).

8. Da niko nije izabran, Vijeće ne bi moglo raditi. E, sad možda ima opcija da, ako se ne izabere predsjedavajući nebošnjak, vodi najstariji vijećnik.

9. U Zenici je najstariji vijećnik Mirsad Čizmo iz SDA. Valjda to želi Novi.ba, tj. GS - da Vijeće ne radi ili makar da SDA dobije mjesto predsjedavajućeg. Ne znam šta je gore za Zeničane, a oba zla im želi GS/Novi.ba.

10. Da je SDA "izabrala" jedinog drugog kandidata za predsjedavajućeg (SDP-ovog Mladena Simića), da li bi portali bliski GS-u i (SDP-u) objavili naslov (izveden po saff-ovskoj logici): SDP u koaliciji sa SDA u Zenici. Da li bi? Ja ne bih, jer bi bilo nepošteno.

11. Da li su se GS-ovci i DF-ovci bunili kad im je SDA izabrala još uvijek važećeg potpredsjednika Federacije - Milana Dunića, Srbina, jer je morala. Namjerno stavljam tačku.

12. Kad imaš sve ovo u vidu, onda ti je jasno da GS i Novi.ba, sa svojom saffovskom logikom i zlonamjernim podapinjanjima - rade sve da razbiju ljevicu, koja je danas izbacila SDA iz vlasti u STarom Gradu. (Da dodam i to, GS-ov vijećnik Kaljanac u Starom Gradu, nije dio većine koja je izbacila SDA,već dio opozicije u kojoj je sad SDA).

13. Koliko vidim SDP i DF nisu, kao GS, saffovski zlonamjerno zaključili da je SDA izabrala Sanju Renić i svaka im čast.

14. Saffovskoj logici (bila ona desno ili "lijevo" obojena) po mom mišljenju nije mjesto u ujedinjenoj ljevici. Ako SDP, DF i NS hoće nešto da rade zajedno (ko ovo danas u Starom Gradu kad su izbacili SDA iz vlasti i smanjili plate rukovodstvu i savjetnicima), onda moraju se distancirati od GS-a i njegove saffovske logike, inače će im doći glave i u konačnici dovesti do toga da SDA bude na vlasti zauvijek. Možda je taj GS, sa svojom saffovskom logikom, i svjesno ubačeni trojanski konj?

15. Promjene su moguće samo ako na vlast dođe neko ko neće saffovski razmišljati. A ako se dadne "lijevoj" saffovskoj logici vlast, onda promjene nema. Nije bitno kako se ko zove, je li, već kako razmišlja".

Sa posljednjom rečenicom u tački 14. se slažem od postanka svijeta.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#26314 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Capsicum »

Pa gdje je ta većina bez SDA kad se izglasao kandidat SBB za Sanjinog zamjenika? Pa nije niko glup da povjeruje u ove bajke. U ostalom, od svih stranaka građanske orijentacije, NS ima u Zenici najmanje mandata i indikativno je da ste tako lako, već prvom prilikom, počeli praviti dogovore sa drugima. Nije Sanja ni slučajno kandidovana, niti je slučajno izabrana. Da vam je bilo stalo do građanskog bloka, ne biste ni kandidovali vlastitog kandidata.

Nije da sam očekivao da ćete priznati da ste opet prevarili vlastite glasače i one naivne koji su još uvijek gajili nadu da biste se mogli svrstati u blok kontra nacionalista, ali eto... Djela govore više od riječi.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#26315 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ajatolah_ »

Ne znam koga inače gura novi.ba, slabo pratim taj portal, ali ovo za Zenicu je najobičnija glupost napisana da se diskredituje NS.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#26316 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Capsicum »

Btw. @sabina1 ovaj što ga citiraš tvrdi da se SDA dobrovoljno odrekla pozicije predsjedavajućeg gradskog vijeća u korist kandidatkinje NS. Tragikomično. Ali kriv je GS, saff, novi, SDP, DF...
User avatar
Zlatna StafiloKoka
Posts: 55
Joined: 06/01/2016 12:31

#26317 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Zlatna StafiloKoka »

Capsicum wrote:Btw. @sabina1 ovaj što ga citiraš tvrdi da se SDA dobrovoljno odrekla pozicije predsjedavajućeg gradskog vijeća u korist kandidatkinje NS. Tragikomično. Ali kriv je GS, saff, novi, SDP, DF...
OK. Da nastavimo na ovom fonu, kako iz GS-a komentarišete vašeg vijećnika Ekrema Kaljanca u Općinskom vijeću Stari Grad Sarajevo, koji je otvoreno dio opozicije skupa sa SDA i SBB?

Čini se da su svim "pomalo" s SDA, al' neki malo više nego drugi. Ima li kakvo pravno obrazloženje (kao ovo za to da je Sanja JEDINA Hrvaticau GV Zenica), a koje bi na sličan način moglo objasniti gore pomenutu situaciju sa vijećnikom Kaljancem?
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#26318 Re: RE: Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Capsicum »

Zlatna StafiloKoka wrote:
Capsicum wrote:Btw. @sabina1 ovaj što ga citiraš tvrdi da se SDA dobrovoljno odrekla pozicije predsjedavajućeg gradskog vijeća u korist kandidatkinje NS. Tragikomično. Ali kriv je GS, saff, novi, SDP, DF...
OK. Da nastavimo na ovom fonu, kako iz GS-a komentarišete vašeg vijećnika Ekrema Kaljanca u Općinskom vijeću Stari Grad Sarajevo, koji je otvoreno dio opozicije skupa sa SDA i SBB?

Čini se da su svim "pomalo" s SDA, al' neki malo više nego drugi. Ima li kakvo pravno obrazloženje (kao ovo za to da je Sanja JEDINA Hrvaticau GV Zenica), a koje bi na sličan način moglo objasniti gore pomenutu situaciju sa vijećnikom Kaljancem?
Nisam iz GS-a, ali mogu prokomentarisati. Imam problem s ovim "otvoreno dio opozicije skupa sa SDA i SBB". Šta ti to znači uopšte? Razlikuješ li ti koaliciju koja se udruži radi uspostavljanja vlasti od toga da neko nije dio te koalicije? Ne bivanje dijelom koalicije na vlasti te ni na koji način ne veže za druge stranke koje nisu dio te koalicije. U ostalom, je li vladajuća koalicija ponudila uopšte GS-ovom kandidatu da bude dio koalicije u SG? Koliko znam nije. Kako onda zaključuješ da je GS u nečemu sa SDA i SBB?
Crvene_brigade
Posts: 4236
Joined: 19/10/2014 21:31

#26319 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Crvene_brigade »

Albin Zuhric wrote:Sabina,

Nasa stranka nije potpisala sporazum o saradnji u Starom Gradu, medjutim prilikom izbora rukovodstva smo radili zajedno sa SDP-om i DF-om, kako je ranije bilo i dogovoreno. Tri su cilja. Prvi, da se ne dopusti SDA da budu vecina, drugi, da saradnjom pokusamo osigurati vecinu u Gradskom vijecu i sprijecimo SDA da vodi Grad, i tri, da pokusamo sve nase prijedloge implementirati zahvaljujuci cinjenici da su nasa tri glasa presudna za vecinu u ovom trenutku. Ukoliko se budu postovale procedure, nasi najvazniji prijedlozi i ideje implementirali, a druge stranke ne budu predlagale stvari sa kojima se ne mozemo sloziti, nasi vijecnici su spremni podrzavati rad vecine. Kao i uvijek, ne postoji cijena kojom mogu kupiti nase glasove, mogu na njih racunati samo ako se bude radilo na posten i ozbiljan nacin. Ukoliko to ne bude slucaj, treba nam 10 minuta da ih obavijestimo da za saradnju nismo vise zainteresovani.

Crvene Brigade, Capsicum,

Nasa stranka nije u koaliciji sa SDA u Zenici, potvrdu ste dobili i sa same sjednice od Sanje Renic, a dobijacete je i svaku narednu sjednicu na kojima ce biti veoma ocigledno da ne zelimo imati nikakvog posla sa SDA.

Inace, u Zenici je Sanja Renic bila samo jedna od par osoba koje su zbog svoje nacionalnosti uopste mogle biti na celu vijeca. DF je imao svog kandidata, i u pregovorima SDP-a, DF-a i Nase stranke do danas nije bio postignut dogovor oko izbora rukovodstva vijeca. DF i Nasa stranka su imale kandidate, Sanja je dobila 26 glasova, kandidat DF-a samo podrsku svoje stranke i SDP-a. Niti jednog trenutka, do samog izbora rukovodstva, Nasa stranka nije imala kontakt sa SDA. U Zenici, Sarajevu, ili bilo gdje drugdje. Pregovori i dogovori sa njima nas ne interesuju.

Imajuci to u vidu, oni su izmedju DF-ovog kandidata i Sanje izabrali Sanju, kao i cetiri druge stranke i nacionalne manjine, i zauzvrat nece dobiti nista, jer na njihovu podrsku nismo racunali, niti smo je htjeli.(Sanji ustvari SDA glasovi nisu ni trebali da bude predsjedavajuca) Ja inace pozivam SDA da u svim vijecima glasaju za nase prijedloge, i biraju nase kandidate, a nudimo im nista zauzvrat, posebno ne sradnju u vijecu. U medjuvremenu ce Sanja raditi ono sto i nasi vijecnici u Starom Gradu. predlagati nasa rjesenja, i dati podrsku dobrim prijedlozima vecine koja ce se okupljati bez SDA.

Ove cinjenice su sve sto vam mogu iznijeti, a sprijeciti tekstove poput ovog, koji dolaze od strane desnicara obucenih u neku tanku kozicu ljevicara, a kojima Nasa stranka predstavlja najvecu prepreku napretku BiH, zaista ne mogu. Navikli smo se na ove budalaste napade. Neka ljudi pisu.
@Albine,

Ovu loše spinovanu priču više ne možete prodati ni maloj djeci.

Nepobitna je činjenica da su vašu (NS) kandidatkinju Sanju Renić za predsjedavajuću izglasali desničarsko-lopovsku SDA, SBB i ostala ekipa okupljena oko ove dvije stranke u Gradskom vijeću Zenica.

I opet je kriv portal novi.ba, GS, marsovci... što se vi politički dogovarate i rastaljujete sa SDA?!?

Isto kao što ste u Općini Centar Sarajevo nakon lokalnih izbora 2012. godine pravili koaliciju sa SDA, te izabrali vašu nesretnu Varju Nikolić i SDA-ovog Nedžada Ajnadžića za predsjedavajuću i zamjenika predsjedavajuće Općinskog vijeća Centar Sarajevo.

Samo je veći grijeh i sramota od koalicije sa SDA, neistine i pokušaji lošeg opravdavanja političko-kadrovskih talova sa SDA u Gradskom vijeću Zenica.
Last edited by Crvene_brigade on 17/11/2016 22:11, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#26320 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Albin Zuhric wrote:
Nasa stranka nije u koaliciji sa SDA u Zenici, potvrdu ste dobili i sa same sjednice od Sanje Renic, a dobijacete je i svaku narednu sjednicu na kojima ce biti veoma ocigledno da ne zelimo imati nikakvog posla sa SDA.

Inace, u Zenici je Sanja Renic bila samo jedna od par osoba koje su zbog svoje nacionalnosti uopste mogle biti na celu vijeca. DF je imao svog kandidata, i u pregovorima SDP-a, DF-a i Nase stranke do danas nije bio postignut dogovor oko izbora rukovodstva vijeca. DF i Nasa stranka su imale kandidate, Sanja je dobila 26 glasova, kandidat DF-a samo podrsku svoje stranke i SDP-a.
Pa čijih je onda tih 26 glasova koji su izglasali vašu kandidatkinju?
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#26321 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

Albin Zuhric wrote:
Inace, u Zenici je Sanja Renic bila samo jedna od par osoba koje su zbog svoje nacionalnosti uopste mogle biti na celu vijeca. DF je imao svog kandidata, i u pregovorima SDP-a, DF-a i Nase stranke do danas nije bio postignut dogovor oko izbora rukovodstva vijeca. DF i Nasa stranka su imale kandidate, Sanja je dobila 26 glasova, kandidat DF-a samo podrsku svoje stranke i SDP-a. Niti jednog trenutka, do samog izbora rukovodstva, Nasa stranka nije imala kontakt sa SDA. U Zenici, Sarajevu, ili bilo gdje drugdje. Pregovori i dogovori sa njima nas ne interesuju.

Imajuci to u vidu, oni su izmedju DF-ovog kandidata i Sanje izabrali Sanju, kao i cetiri druge stranke i nacionalne manjine, i zauzvrat nece dobiti nista, jer na njihovu podrsku nismo racunali, niti smo je htjeli.(Sanji ustvari SDA glasovi nisu ni trebali da bude predsjedavajuca) Ja inace pozivam SDA da u svim vijecima glasaju za nase prijedloge, i biraju nase kandidate, a nudimo im nista zauzvrat, posebno ne sradnju u vijecu. U medjuvremenu ce Sanja raditi ono sto i nasi vijecnici u Starom Gradu. predlagati nasa rjesenja, i dati podrsku dobrim prijedlozima vecine koja ce se okupljati bez SDA.

Ove cinjenice su sve sto vam mogu iznijeti, a sprijeciti tekstove poput ovog, koji dolaze od strane desnicara obucenih u neku tanku kozicu ljevicara, a kojima Nasa stranka predstavlja najvecu prepreku napretku BiH, zaista ne mogu. Navikli smo se na ove budalaste napade. Neka ljudi pisu.
ma šta nam reče :lol: :lol: :lol:

to oni iz sda rekli evo glasat ćemo za sanju zato što je fina i draga i od nje nam ništa ne treba??

ako već ulazite u političu trampu, onda makar pokušajte naći bolji argument od toga. nema potrebe da nam vrijeđate inteligenciju.

pa onda kažeš da ćete u zenici okupljati većinu bez sda, a sda podržala vašeg kandidata i 100% ste sjeli sa njima za sto da se dogovorite oko izbora predsjedavajućeg.

kakav paradoks.
Last edited by malakh on 17/11/2016 22:22, edited 1 time in total.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#26322 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

Crvene_brigade wrote:
Nepobitna je činjenica da su vašu (NS) kandidatkinju Sanju Renić za predsjedavajuću izglasali desničarsko-lopovsku SDA, SBB i ostala ekipa okupljena oko ove dvije stranke u Gradskom vijeću Zenica.
Trebali su izabrati Plenkovića ili Čovića...čekaj zašto nisu izabrali Ivicu Šarića...? Čekaj , čekaj pa cijelo GV Zenica ima četvero ljudi koje nisu Bošnjaci , od toga je jedan ostali i ne može jer treba konstitutivan....kandidatkinja Naše Stranke dobija NAJVIŠE GLASOVA U VIJEĆU , kandidat DF-a samo glasove svoje stranke a kandidat SDP-a svoje , s obzirom da OSTATAK VIJEĆA IMA VIŠE GLASOVA od DF-a pojedinačno i SDP-a , pojedinačno , ovo je valjda nepobitan dokaz da je Naša Stranka ključni SDA-ov koalicioni partner , jer ako Sanja dobije 26 glasova a to je više od 3 i 2 , anologno tome 26 > 3 > 2 = koalicija sa SDA jer neko nebošnjak MORA BITI PREDSJEDAVAJUĆI :zid:

Tamo gdje je Naša Stranka ZAISTA KOALIRALA sa KATASTROFALNOM LISTOM (Stari Grad) i vrlo sumnjivim načelnikom niko ne pominje...zašto? Pa zato što su tamo i SDP i DF u zajedničkoj koaliciji a i Minkino..ovaj Reufovo maslo nije za Ramazana jer su ljudi principijelno ostali uz SDA !!!!
Crvene_brigade wrote: Isto kao što ste u Općini Centar Sarajevo nakon lokalnih izbora 2012. godine pravili koaliciju sa SDA, te izabrali vašu nesretnu Varju Nikolić i SDA-ovog Nedžada Ajnadžića za predsjedavajuću i zamjenika predsjedavajuće Općinskog vijeća Centar Sarajevo.
Samo je veći grijeh i sramota od koalicije sa SDA, neistine i pokušaji lošeg opravdavanja političko-kadrovskih talova sa SDA u Gradskom vijeću Zenica.
Varja Nikolić nikakvom koalicijom nije izabrana za predsjedavajuću , izbačena je iz NS-a i na zadnjim izborima bila je na listi DF-a onoj istoj u koju su se htjeli natrpati silni GS-ovci ali su Željku važnije Karoline , Tope i Stojnići.....

Jedva čekam kantonalne izbore.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#26323 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

sabina1 wrote:
kandidatkinja Naše Stranke dobija NAJVIŠE GLASOVA U VIJEĆU , kandidat DF-a samo glasove svoje stranke a kandidat SDP-a svoje

Izgleda da nije bilo baš tako...
Albin Zuhric wrote:
Nasa stranka nije u koaliciji sa SDA u Zenici, potvrdu ste dobili i sa same sjednice od Sanje Renic, a dobijacete je i svaku narednu sjednicu na kojima ce biti veoma ocigledno da ne zelimo imati nikakvog posla sa SDA.

Inace, u Zenici je Sanja Renic bila samo jedna od par osoba koje su zbog svoje nacionalnosti uopste mogle biti na celu vijeca. DF je imao svog kandidata, i u pregovorima SDP-a, DF-a i Nase stranke do danas nije bio postignut dogovor oko izbora rukovodstva vijeca. DF i Nasa stranka su imale kandidate, Sanja je dobila 26 glasova, kandidat DF-a samo podrsku svoje stranke i SDP-a.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#26324 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by VjecitiStudent »

Banksy wrote:
sabina1 wrote:
kandidatkinja Naše Stranke dobija NAJVIŠE GLASOVA U VIJEĆU , kandidat DF-a samo glasove svoje stranke a kandidat SDP-a svoje

Izgleda da nije bilo baš tako...
Albin Zuhric wrote:
Nasa stranka nije u koaliciji sa SDA u Zenici, potvrdu ste dobili i sa same sjednice od Sanje Renic, a dobijacete je i svaku narednu sjednicu na kojima ce biti veoma ocigledno da ne zelimo imati nikakvog posla sa SDA.

Inace, u Zenici je Sanja Renic bila samo jedna od par osoba koje su zbog svoje nacionalnosti uopste mogle biti na celu vijeca. DF je imao svog kandidata, i u pregovorima SDP-a, DF-a i Nase stranke do danas nije bio postignut dogovor oko izbora rukovodstva vijeca. DF i Nasa stranka su imale kandidate, Sanja je dobila 26 glasova, kandidat DF-a samo podrsku svoje stranke i SDP-a.
"nikad više sa SDA" ... do prve prilike
Heartbeats
Posts: 737
Joined: 26/06/2012 21:51

#26325 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Heartbeats »

Je li i zurnal.info dio zavjere kada navede da je NS keširala 45000 KM iz gradskog budžeta?
http://www.zurnal.info/novost/20123/pol ... ozvoljenog
To vam ne smeta, je li? Tunema borbe za smanjenje?
Locked