Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2626 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by nosara »

vješalica wrote:ja kad sam vidjela ogradu građevinsku htio me infarkt strefiti
pored one zgradurine roze beskorisne i prazne
još sad sa lijeve strane nova varijanta sado-mazo
kretenluk živi
Jel' samo koincidencija da kanalizacija bazdi vrlo mnogo samo u dijelovima grada koji su u zadnje vrijeme "izgradjeni" (citaj urbicidirani)...? :?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2627 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by vješalica »

štaće pametnjakovići njima je sarajevo ćaba,mislim da će za 10 godina sva BiH biti u Sa :skoljka:
samo natakari zgrade na vodovod i kanalizaciju koja ima manje kapacitete
User avatar
Dino777
Posts: 846
Joined: 29/04/2014 12:49

#2628 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Dino777 »

Better Man wrote:Svaka stara zgrada iz Austrougarskog perioda je svjetlosnim godinama kvalitetom ispred ovih današnjih novogradnje koje su obično smeće, jer se koriste najeftiniji materijali kako bi se dobila što jeftinija zgrada, a stanovi prodali što skuplje.
Ubjedljivo
User avatar
Edin H.
Posts: 53570
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2629 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Edin H. »

Dino777 wrote:
Better Man wrote:Svaka stara zgrada iz Austrougarskog perioda je svjetlosnim godinama kvalitetom ispred ovih današnjih novogradnje koje su obično smeće, jer se koriste najeftiniji materijali kako bi se dobila što jeftinija zgrada, a stanovi prodali što skuplje.
Ubjedljivo
Sta su Austrijanci znali o businessu :oops:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2630 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by JThomas »

da se gradilo na potpuno drugim prinicipima, u svakom pogledu - to jeste.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2631 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Truba »

možda je sada jedini problem zagrijavanje visokih plafona :?
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#2632 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by General_Jackson »

Black swan wrote:možda je sada jedini problem zagrijavanje visokih plafona :?
Nije više ni to problem, vjeruj mi :sleep:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2633 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Truba »

skupo spuštanje plafona :D
User avatar
p206
Posts: 8422
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#2634 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by p206 »

Kakvo je ovo sranje na Ilidži što hoće da prave?

http://www.klix.ba/biznis/investicije/n ... /150608083
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#2635 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by General_Jackson »

Pametni ljudi izmislili konvektore i za taj problem i plafoni se sami spuste :-)
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#2636 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Thorgerson »

Dino777 wrote:
Better Man wrote:Svaka stara zgrada iz Austrougarskog perioda je svjetlosnim godinama kvalitetom ispred ovih današnjih novogradnje koje su obično smeće, jer se koriste najeftiniji materijali kako bi se dobila što jeftinija zgrada, a stanovi prodali što skuplje.
Ubjedljivo
A vas dvojica ste inace arhitekti i gradjevinci, pretpostavljam? :roll:

Jeste li mozda ikada vidjeli kako izgleda renoviranje jednog austrougarskog stana? Ko hoce iole normalan austrougarski stan, morat ce ga ogolit totalno i ponovo sve uraditi, zidove ogletovati, podove, vrata, prozore, grijanje, instalacije. itd. I opet kazem, vidi cuda ti majstori kupe taj isti materijal gdje i drugi majstori koji prave novu zgradu. Negdje cak isti majstori rade. Sad cete rec, al ovaj plati kvalitetenije materijale, malter je malter, pod je pod. Ko god nije corav i novogradnju kad kupuje, valjda zna razaznati sta je kvalitetan pod, sta nije.

I sta imas na kraju. Imas austrougarsku fasadu i haustor star 100 godina, u vecini zgrada su haustori ocajni, ali totalno, kad udjes ko da si u nekakvom horor filmu. Znam, ne zivi se u haustoru, ali nije lijepo za vidjeti.

Nisu ni sve novogradnje iste. Naravno da ima smeca, to nije sporno. Ali tek tako ono lupiti sve stare zgrade su bolje od novih je ono... :-)

Ja kad bih birao, dakle da mi dodje neko i kaze odaberi jedan stan koji hoces iz tri neka perioda - austrougarska gradnja bi bila zadnja. Ako bi bas mogao birati, znam koju bih novogradnju izabrao. Nakon toga su stanovi oko 85-90, naravno ne na svim lokacijama, pa tek onda austrogarska gradnja.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#2637 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Thorgerson »

mali_milojica wrote: A fazu na AP su usrali slicnim takvim "projektima". GRAWE,Konzum,PINK,PENNY,Hypo i ostale zgrade sve do Neđarica
Šef će donijeti torbu...
User avatar
Dino777
Posts: 846
Joined: 29/04/2014 12:49

#2638 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Dino777 »

To je zbog toga sto nisi upucen ni u sta i sto bi pozalio nakon druge ili trece godine zbog svog neznanja :thumbup:
User avatar
dostavljac
Posts: 329
Joined: 15/06/2015 21:22

#2639 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by dostavljac »

.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#2640 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by privremeni »

bilic wrote:"BLIZU HITNE SE GRADI ...
Uz to, Sarajevo Tower će promijeniti i izgled naselja Pofalići, ali i cijelog grada. Rok za izgradnju je 24 mjeseca, cijene kvadrata stanova kretat će se od 1.850 konvertibilnih maraka, a prodaja će početi vrlo brzo", rekao je Dževlan.

26 SPRATOVA. 3 - GARAZA + PRIZEMLJE POSL. PROSTORI --- :izet:
Sa ANS-Drive-om oprezno, iz licnog iskustva na Mojoj Malti, nisu ispostovali ono sto su potpisali u predugovoru, dosta fuseraja, nekvalitetno uradjeno, (navodno imali lose podizvodjace),ugradjeni materijali vise nego prosjecni, cak i losi, pa treba puno dodatno iskesirati za bilo kakav kvalitet, ne placati punu cijenu dok se temeljito ne pregleda prostor i utvrde nedostaci, kao i otklone. Dobro provjeriti projektovanu kvadraturu, kvadraturu koja sluzi za obracun i konacnu kvadraturu po etaziranju, da ne bi kvadrat ispao puno skuplji nego sto ste mislili.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2641 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Truba »

nije ans drive ali kolega dobio 2 kvadrata više :D u onim stanovima za mlade

vjerojatno je neko u zgradi dobio manje :D
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#2642 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Innovation »

Black swan wrote:nije ans drive ali kolega dobio 2 kvadrata više :D u onim stanovima za mlade

vjerojatno je neko u zgradi dobio manje :D
Gdje?
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2643 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Truba »

dobrinja vojnicko...
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#2644 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by neki »

Black swan wrote:nije ans drive ali kolega dobio 2 kvadrata više :D u onim stanovima za mlade

vjerojatno je neko u zgradi dobio manje :D
ako ima balkon kolega ti vjerovatno ne zna da se on obracunava sa koeficijentom 0,50 ili 0,75..
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2645 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Truba »

u ugovoru piše jedno
a bankovni procjenitelj stana je izračunao da ima više
ajd nebitno :D neznanje je blagoslov
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#2646 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Thorgerson »

Znaci investitor dao gratis 2m2. Iskreno - sumnjam. Ako vec ima viska, to ce morati platiti. To pise u ugovoru kad potpisujes kod bilo koje novogradnje. Isto vazi i za manjak kvadrata.

U toj zgradi su tipski stanovi koji su vec izgradjeni u prethodnih 3-4 lamele. Prve tri lamele su samo prekopirane dalje. Naravno, moze se desiti uvijek neka razlika u kvadraturi, ali 2m2, to mi je bas puno.

To je citava jedna ostava. Ili evo da je citav jedan zid duzine bubam 4m pomjeren za pola metra. :-)

Tako da vjerovatno je tvoj kolega tu nesto fulio ili taj sudski.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2647 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Truba »

nije niko dao gratis nego neko se očito zajebo u mjerenju
User avatar
holowey
Posts: 10852
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#2648 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by holowey »

ili se zidalo blokom manje debljine od projektovanog (a deblji stiropor na fasadi pa se ne primijeti) pa onda i noseci stubovi/zidovi malo tanji od projektovanog, nabere se
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2649 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Truba »

prvo sam na to pomislio ali tu ne može biti više od pola metra po prostoriji s tim da je jedan zid vanjski
User avatar
holowey
Posts: 10852
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#2650 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by holowey »

Black swan wrote:prvo sam na to pomislio ali tu ne može biti više od pola metra po prostoriji s tim da je jedan zid vanjski
malo pomalo...i rekao bih da se to nabralo na cjelokupnoj kvadraturi stana a ne na jednoj prostoriji... pa jos ako zidovi nisu u vinklu a mjereno na siroj strani... :-)
Post Reply