Jel' samo koincidencija da kanalizacija bazdi vrlo mnogo samo u dijelovima grada koji su u zadnje vrijeme "izgradjeni" (citaj urbicidirani)...?vješalica wrote:ja kad sam vidjela ogradu građevinsku htio me infarkt strefiti
pored one zgradurine roze beskorisne i prazne
još sad sa lijeve strane nova varijanta sado-mazo
kretenluk živi
Novogradnja u Sarajevu?
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#2626 Re: Novogradnja u Sarajevu?
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#2627 Re: Novogradnja u Sarajevu?
štaće pametnjakovići njima je sarajevo ćaba,mislim da će za 10 godina sva BiH biti u Sa
samo natakari zgrade na vodovod i kanalizaciju koja ima manje kapacitete
samo natakari zgrade na vodovod i kanalizaciju koja ima manje kapacitete
- Dino777
- Posts: 846
- Joined: 29/04/2014 12:49
#2628 Re: Novogradnja u Sarajevu?
UbjedljivoBetter Man wrote:Svaka stara zgrada iz Austrougarskog perioda je svjetlosnim godinama kvalitetom ispred ovih današnjih novogradnje koje su obično smeće, jer se koriste najeftiniji materijali kako bi se dobila što jeftinija zgrada, a stanovi prodali što skuplje.
- Edin H.
- Posts: 53570
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#2629 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Sta su Austrijanci znali o businessuDino777 wrote:UbjedljivoBetter Man wrote:Svaka stara zgrada iz Austrougarskog perioda je svjetlosnim godinama kvalitetom ispred ovih današnjih novogradnje koje su obično smeće, jer se koriste najeftiniji materijali kako bi se dobila što jeftinija zgrada, a stanovi prodali što skuplje.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#2630 Re: Novogradnja u Sarajevu?
da se gradilo na potpuno drugim prinicipima, u svakom pogledu - to jeste.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2631 Re: Novogradnja u Sarajevu?
možda je sada jedini problem zagrijavanje visokih plafona 
- General_Jackson
- Posts: 1069
- Joined: 28/08/2008 18:09
#2632 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Nije više ni to problem, vjeruj miBlack swan wrote:možda je sada jedini problem zagrijavanje visokih plafona
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2633 Re: Novogradnja u Sarajevu?
skupo spuštanje plafona 
- p206
- Posts: 8422
- Joined: 23/06/2011 07:23
- Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16
#2634 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Kakvo je ovo sranje na Ilidži što hoće da prave?
http://www.klix.ba/biznis/investicije/n ... /150608083
http://www.klix.ba/biznis/investicije/n ... /150608083
- General_Jackson
- Posts: 1069
- Joined: 28/08/2008 18:09
#2635 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Pametni ljudi izmislili konvektore i za taj problem i plafoni se sami spuste 
- Thorgerson
- Posts: 9900
- Joined: 15/04/2015 11:26
#2636 Re: Novogradnja u Sarajevu?
A vas dvojica ste inace arhitekti i gradjevinci, pretpostavljam?Dino777 wrote:UbjedljivoBetter Man wrote:Svaka stara zgrada iz Austrougarskog perioda je svjetlosnim godinama kvalitetom ispred ovih današnjih novogradnje koje su obično smeće, jer se koriste najeftiniji materijali kako bi se dobila što jeftinija zgrada, a stanovi prodali što skuplje.
Jeste li mozda ikada vidjeli kako izgleda renoviranje jednog austrougarskog stana? Ko hoce iole normalan austrougarski stan, morat ce ga ogolit totalno i ponovo sve uraditi, zidove ogletovati, podove, vrata, prozore, grijanje, instalacije. itd. I opet kazem, vidi cuda ti majstori kupe taj isti materijal gdje i drugi majstori koji prave novu zgradu. Negdje cak isti majstori rade. Sad cete rec, al ovaj plati kvalitetenije materijale, malter je malter, pod je pod. Ko god nije corav i novogradnju kad kupuje, valjda zna razaznati sta je kvalitetan pod, sta nije.
I sta imas na kraju. Imas austrougarsku fasadu i haustor star 100 godina, u vecini zgrada su haustori ocajni, ali totalno, kad udjes ko da si u nekakvom horor filmu. Znam, ne zivi se u haustoru, ali nije lijepo za vidjeti.
Nisu ni sve novogradnje iste. Naravno da ima smeca, to nije sporno. Ali tek tako ono lupiti sve stare zgrade su bolje od novih je ono...
Ja kad bih birao, dakle da mi dodje neko i kaze odaberi jedan stan koji hoces iz tri neka perioda - austrougarska gradnja bi bila zadnja. Ako bi bas mogao birati, znam koju bih novogradnju izabrao. Nakon toga su stanovi oko 85-90, naravno ne na svim lokacijama, pa tek onda austrogarska gradnja.
- Thorgerson
- Posts: 9900
- Joined: 15/04/2015 11:26
#2637 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Šef će donijeti torbu...mali_milojica wrote: A fazu na AP su usrali slicnim takvim "projektima". GRAWE,Konzum,PINK,PENNY,Hypo i ostale zgrade sve do Neđarica
- Dino777
- Posts: 846
- Joined: 29/04/2014 12:49
#2638 Re: Novogradnja u Sarajevu?
To je zbog toga sto nisi upucen ni u sta i sto bi pozalio nakon druge ili trece godine zbog svog neznanja 
-
privremeni
- Posts: 1522
- Joined: 29/07/2003 00:00
#2640 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Sa ANS-Drive-om oprezno, iz licnog iskustva na Mojoj Malti, nisu ispostovali ono sto su potpisali u predugovoru, dosta fuseraja, nekvalitetno uradjeno, (navodno imali lose podizvodjace),ugradjeni materijali vise nego prosjecni, cak i losi, pa treba puno dodatno iskesirati za bilo kakav kvalitet, ne placati punu cijenu dok se temeljito ne pregleda prostor i utvrde nedostaci, kao i otklone. Dobro provjeriti projektovanu kvadraturu, kvadraturu koja sluzi za obracun i konacnu kvadraturu po etaziranju, da ne bi kvadrat ispao puno skuplji nego sto ste mislili.bilic wrote:"BLIZU HITNE SE GRADI ...
Uz to, Sarajevo Tower će promijeniti i izgled naselja Pofalići, ali i cijelog grada. Rok za izgradnju je 24 mjeseca, cijene kvadrata stanova kretat će se od 1.850 konvertibilnih maraka, a prodaja će početi vrlo brzo", rekao je Dževlan.
26 SPRATOVA. 3 - GARAZA + PRIZEMLJE POSL. PROSTORI ---
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2641 Re: Novogradnja u Sarajevu?
nije ans drive ali kolega dobio 2 kvadrata više
u onim stanovima za mlade
vjerojatno je neko u zgradi dobio manje
vjerojatno je neko u zgradi dobio manje
-
Innovation
- Posts: 4229
- Joined: 23/03/2011 11:58
#2642 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Gdje?Black swan wrote:nije ans drive ali kolega dobio 2 kvadrata višeu onim stanovima za mlade
vjerojatno je neko u zgradi dobio manje
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2643 Re: Novogradnja u Sarajevu?
dobrinja vojnicko...
-
neki
- Posts: 7952
- Joined: 17/02/2005 07:57
#2644 Re: Novogradnja u Sarajevu?
ako ima balkon kolega ti vjerovatno ne zna da se on obracunava sa koeficijentom 0,50 ili 0,75..Black swan wrote:nije ans drive ali kolega dobio 2 kvadrata višeu onim stanovima za mlade
vjerojatno je neko u zgradi dobio manje
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2645 Re: Novogradnja u Sarajevu?
u ugovoru piše jedno
a bankovni procjenitelj stana je izračunao da ima više
ajd nebitno
neznanje je blagoslov
a bankovni procjenitelj stana je izračunao da ima više
ajd nebitno
- Thorgerson
- Posts: 9900
- Joined: 15/04/2015 11:26
#2646 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Znaci investitor dao gratis 2m2. Iskreno - sumnjam. Ako vec ima viska, to ce morati platiti. To pise u ugovoru kad potpisujes kod bilo koje novogradnje. Isto vazi i za manjak kvadrata.
U toj zgradi su tipski stanovi koji su vec izgradjeni u prethodnih 3-4 lamele. Prve tri lamele su samo prekopirane dalje. Naravno, moze se desiti uvijek neka razlika u kvadraturi, ali 2m2, to mi je bas puno.
To je citava jedna ostava. Ili evo da je citav jedan zid duzine bubam 4m pomjeren za pola metra.
Tako da vjerovatno je tvoj kolega tu nesto fulio ili taj sudski.
U toj zgradi su tipski stanovi koji su vec izgradjeni u prethodnih 3-4 lamele. Prve tri lamele su samo prekopirane dalje. Naravno, moze se desiti uvijek neka razlika u kvadraturi, ali 2m2, to mi je bas puno.
To je citava jedna ostava. Ili evo da je citav jedan zid duzine bubam 4m pomjeren za pola metra.
Tako da vjerovatno je tvoj kolega tu nesto fulio ili taj sudski.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2647 Re: Novogradnja u Sarajevu?
nije niko dao gratis nego neko se očito zajebo u mjerenju
- holowey
- Posts: 10852
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#2648 Re: Novogradnja u Sarajevu?
ili se zidalo blokom manje debljine od projektovanog (a deblji stiropor na fasadi pa se ne primijeti) pa onda i noseci stubovi/zidovi malo tanji od projektovanog, nabere se
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2649 Re: Novogradnja u Sarajevu?
prvo sam na to pomislio ali tu ne može biti više od pola metra po prostoriji s tim da je jedan zid vanjski
- holowey
- Posts: 10852
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#2650 Re: Novogradnja u Sarajevu?
malo pomalo...i rekao bih da se to nabralo na cjelokupnoj kvadraturi stana a ne na jednoj prostoriji... pa jos ako zidovi nisu u vinklu a mjereno na siroj strani...Black swan wrote:prvo sam na to pomislio ali tu ne može biti više od pola metra po prostoriji s tim da je jedan zid vanjski
