Da popravi stanje, raspadaju se
Federalna televizija
Moderator: anex
- Platformas
- Posts: 1323
- Joined: 07/08/2011 09:45
- Location: /public_html
- Contact:
#2626 Re: Federalna televizija
Zna l' ko planira li se Aida vracati u dnevnik 
Da popravi stanje, raspadaju se
Da popravi stanje, raspadaju se
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#2627 Re: Federalna televizija
Nek uživa na trudničkom i mjerka novu televiziju jer ovi su stvarno dno dna
- ČičineBrčine
- Posts: 676
- Joined: 04/04/2013 14:02
#2628 Re: Federalna televizija
Sta ce ona popraviti, moze samo uljepsat.Platformas wrote:Zna l' ko planira li se Aida vracati u dnevnik
Da popravi stanje, raspadaju se
Njima treba novo urednistvo,rukovodstvo oni nemaju svoju produkciju izuzmemo li politiku.
Dokumentarni, omladinski, djeciji, sportski kao ni zabavni program nemaju nikako, tj nemaju fakticki nista.
Vrte jedne te iste serije zadnjih 2-3 godine i potsjecaju me na "Fazlinovicevu" radio staniu 2 miliona mp3 pjesama
-
detroit-mercy
- Posts: 16986
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#2629 Re: Federalna televizija
Kako kojim, u cemerici imas 20tak kanala koji su potpuno besplatni, odnosno hvatas ih sa antenom. Nikakve taxe ni poreza, to je za ublehasevatrogasac wrote:Jeste.....ali se plaća i u mnogo uređenijim državama od naše.kakavdanakneiskustvu wrote:zar nije smiješno plaćati taksu na posjedovanje tv prijemnika?
Što FTV stidljivo pokaza skup porške Erdoganu dok protestantima odvoji dobru minutažu.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65962
- Joined: 03/08/2010 19:04
#2630 Re: Federalna televizija
Chuckie wrote:Evo repriza i Hadzihafizbegovica. Dno dana.
još samo da nam prikažu i bregovića kad je bio emirov gost i emirovo uvalačenje bregi u pakaš
-
artime
- Posts: 1331
- Joined: 08/01/2013 19:36
#2631 Re: Federalna televizija
Ne mogu ga, a izgleda ni pola sarajeva.
- Tiger 033
- Posts: 8736
- Joined: 12/11/2010 09:47
- Location: Sarajevo
#2632 Re: Federalna televizija
A to repriziraju onog bivseg ministra (NE)kulture K.Sarajevo, drzavljanina HrvatskeChuckie wrote:Evo repriza i Hadzihafizbegovica. Dno dana.
-
FreakyStyley
- Posts: 5334
- Joined: 25/03/2008 08:52
- Location: Zenica
#2633 Re: Federalna televizija
Ne znam jesam li upalio televiziju uopste otkad imam kablovski internet, znaci godinama. Dobro, eto jedino kad je tekma neka, al' i to vecinom u kafanama gledam. Zar nije bolje gledat sta hoces i kad hoces? Jebo TV.
-
vrbas1979
- Posts: 1456
- Joined: 27/06/2012 13:34
#2634 Re: Federalna televizija
Pa ovo nema nigdje. Pa čovječe, danas se i u Sudanu, Zairu, Kongu, Mongoliji, Afganistanu, Čileu... ljudi plaćaju za svoj posao:
Ovo je ona varijanta kada neki zalizani ili kockaste glave, ili sa čarapom na glavi preko tetke se uvali na državne jasle i poziva te da radiš kod njih besplatno.FTV poziva sve zainteresovane studente Odsjeka za komunikologiju, kao i drugih smjerova na FPN-u, da se prijave za angažman na portalu federalna.ba.
Za sudjelovanje u konkursu NIJE potrebno prethodno iskustvo, već želja za sticanjem znanja i praktičnih vještina novinarstva, timski rad i samoincijativa!
Primljeni kandidati svoj rad na Portalu počinju kao volonteri, a status plaćenog saradnika se ostvaruje u ovisnosti od pokazanog kvaliteta i inovativnosti.
CV pošaljite na: [email protected] , najkasnije do 24.07.2013.
Samo odabrani kandidati će biti obaviješteni o terminu intervjua najkasnije do 29.07., a njihov budući angažman će se usklađivati sa fakultetskim obavezama.
Saša Naprta
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#2635 Re: Federalna televizija
Znači Saša je tamo urednik
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#2636 Re: Federalna televizija
Njhova skraćenica zapravo pogađa suštinu. Fula TeleVizijaStupskaBitanga wrote:sad sam vidio na d3go
Bože repriziraju Emira H. sa Enisom B. a u programu stoji serija Titanic![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#2637 Re: Federalna televizija
Večeras gledam na dnevniku ko im je sve novinar i tuga me uhvati jer prije samo zvučna, kvalitetna imena su mogla raditi priloge za Dnevnik. Početnici bi morali dugo peći staž sa prilozima za Vijesti i druge IPP dok bi došli do Dnevnika a danas 
-
kojeime
- Posts: 3624
- Joined: 11/11/2010 13:03
#2638 Re: Federalna televizija
Kvalitetne ljude treba kvalitetno platiti, a ko to danas jos placa kvalitetno u ovoj zemlji? Ne govorim o administraciji i slicnom, naravno 
I imamo zatvoren krug. Ljudi nece da placaju pretplatu, nema novca za dobar program, ljudi zbog loseg programa nece da placaju pretplatu. Slicno sa marketingom, ne placa se pretplata, treba vise reklama da bi se doslo do novca, zbog puno reklama, manje se placa pretplata. Kada se na to doda standard nase zemlje (nepotizam, stranacje, korupcija, klasicna plljacka...), dobijemo rezultat.
I imamo zatvoren krug. Ljudi nece da placaju pretplatu, nema novca za dobar program, ljudi zbog loseg programa nece da placaju pretplatu. Slicno sa marketingom, ne placa se pretplata, treba vise reklama da bi se doslo do novca, zbog puno reklama, manje se placa pretplata. Kada se na to doda standard nase zemlje (nepotizam, stranacje, korupcija, klasicna plljacka...), dobijemo rezultat.
-
vrbas1979
- Posts: 1456
- Joined: 27/06/2012 13:34
#2639 Re: Federalna televizija
Predispozicije oni imaju itekako dobre, pretplata, marketing, sponzorstva, projekti...
S druge strane što ne znaju ponuditi kvalitetetan i pristojan program, imaju previše zaposlenih ili ne znaju raditi je njihova stvar. Zato i jesu gdje jesu.
A ima tu i bezobrazluka, jedan Saša Naprta, valjda urednik federalna.ba portala poziva svoje kolege studente žurnalistike da volontiraju kod njih na nekoliko mjeseci. Naprtu i zaista ne poznajem niti me zanima, ali tražiti od kolega sa FPN i žurnalista da rade za džaba je degutantno i nenormalno!
S druge strane što ne znaju ponuditi kvalitetetan i pristojan program, imaju previše zaposlenih ili ne znaju raditi je njihova stvar. Zato i jesu gdje jesu.
A ima tu i bezobrazluka, jedan Saša Naprta, valjda urednik federalna.ba portala poziva svoje kolege studente žurnalistike da volontiraju kod njih na nekoliko mjeseci. Naprtu i zaista ne poznajem niti me zanima, ali tražiti od kolega sa FPN i žurnalista da rade za džaba je degutantno i nenormalno!
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#2640 Re: Federalna televizija
FTV zaboravlja cinjenicu da je JAVNI servis i on po zakonu mora strukturu programa prilagoditi tome odnosno imati odreðeni procenat svakog segmenta programa što ga razlikuje od komercijalnih televizija. Zamjenom teza FTV se uporno želi takmičiti sa komercijalnim televizijama što je suludo. Kriviti smanjeni priliv sredstava od rtv takse i marketinga je bezobrazluk jer se recimo BHT koliko toliko drzi svoje zadace.
Situacija sa portalom je haoticna. To je kao dijete koje se rodilo a niko ga nece. Napravio ga Bakir H. I super ideja,ime ali ode Bakir i njegove struje i dodjose neke nove tako da od verzije dnevnik.hr na bh nacin nema nista i vjerovatno je ukinuto i onih 150KM koje su se dobijale mjesecno sto je za rad od 5h presmjesno
Situacija sa portalom je haoticna. To je kao dijete koje se rodilo a niko ga nece. Napravio ga Bakir H. I super ideja,ime ali ode Bakir i njegove struje i dodjose neke nove tako da od verzije dnevnik.hr na bh nacin nema nista i vjerovatno je ukinuto i onih 150KM koje su se dobijale mjesecno sto je za rad od 5h presmjesno
-
vrbas1979
- Posts: 1456
- Joined: 27/06/2012 13:34
#2641 Re: Federalna televizija
Poznanica mi je radila tamo na samom pocetku, ubila se od posla i nije dobila ni tih 150. Toliko o federalnatackaba
-
veleno
- Posts: 752
- Joined: 19/09/2009 19:05
#2642 Re: Federalna televizija
FTV treba preimenovati u hrvatsko-jugoslavenski serijsko-filmski program, kad god okrenem na ovaj kanal uvijek je neka hrvatska serija ili jugoslavenski film.
Uopšte ne ispunjavaju svoju ulogu javnog emitera.
- didžej
- Posts: 1860
- Joined: 26/01/2013 09:35
#2643 Re: Federalna televizija
koliko takvih ima samo da znas, a istovremeno stalni zaposlenici sve bracni parovi, skolske kolege, rodbina... svi sa srednjom strucnom spremom.vrbas1979 wrote:Predispozicije oni imaju itekako dobre, pretplata, marketing, sponzorstva, projekti...
S druge strane što ne znaju ponuditi kvalitetetan i pristojan program, imaju previše zaposlenih ili ne znaju raditi je njihova stvar. Zato i jesu gdje jesu.
A ima tu i bezobrazluka, jedan Saša Naprta, valjda urednik federalna.ba portala poziva svoje kolege studente žurnalistike da volontiraju kod njih na nekoliko mjeseci. Naprtu i zaista ne poznajem niti me zanima, ali tražiti od kolega sa FPN i žurnalista da rade za džaba je degutantno i nenormalno!
onu zgradu komplet treba iseliti pa sve ponovo.
gledam veceras voditeljica almira huseinovic, lijepo zena izgleda, ali ne moze da cita koliko je zagusljivo, nema zraka pa stalno grijesi, zapinje, zamuckuje..
nikoga to nije briga sto im voditelji padaju u nesvijest.
blamiraju se, ono je katastrofa.
- novi.dan.nova.nafaka
- Posts: 3028
- Joined: 28/08/2010 11:17
#2644 Re: Federalna televizija
Ja nemam snage gledati nj. informativne emisije - neki dan na YT pogledao insert iz dnevnika: strašno kako to loše izgleda kad imaju goste u studiju. Pa ne znaju se ni ophoditi prema njima kako valja, da ne spominjem neadekvatna pitanja itd...didžej wrote:onu zgradu komplet treba iseliti pa sve ponovo.
gledam veceras voditeljica almira huseinovic, lijepo zena izgleda, ali ne moze da cita koliko je zagusljivo, nema zraka pa stalno grijesi, zapinje, zamuckuje..
nikoga to nije briga sto im voditelji padaju u nesvijest.
blamiraju se, ono je katastrofa.
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#2645 Re: Federalna televizija
gledam onaj prilog o autocestama večeras i da postoji urednik koji zna svoj posao novinarka bi dobila suspenziju
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65962
- Joined: 03/08/2010 19:04
#2646 Re: Federalna televizija
StupskaBitanga wrote:gledam onaj prilog o autocestama večeras i da postoji urednik koji zna svoj posao novinarka bi dobila suspenziju
što?
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#2647 Re: Federalna televizija
http://www.federalna.ba/bhs/vijest/6931 ... -izgradnju
Novinarka blago rečeno se isprosipala da su i nju i FTV prvo mogli tužiti Strabag jer je rekla da "je Strabag preuzeo posao koji nije uradio". Strabag je preuzeo posao od SCT na prvom dijelu i posao je završen. Negdje u prilogu je mrtva hladna rekla da je zaobilaznica oko Sarajeva duga 100km valjda aludirajući da ćemo izgradnjom sarajevske zaobilaznice i ostalih dionica u izgradnji 2014. godine imati 100km autoceste. A tek uvod to komentar ni ne zaslužuje
Novinarka blago rečeno se isprosipala da su i nju i FTV prvo mogli tužiti Strabag jer je rekla da "je Strabag preuzeo posao koji nije uradio". Strabag je preuzeo posao od SCT na prvom dijelu i posao je završen. Negdje u prilogu je mrtva hladna rekla da je zaobilaznica oko Sarajeva duga 100km valjda aludirajući da ćemo izgradnjom sarajevske zaobilaznice i ostalih dionica u izgradnji 2014. godine imati 100km autoceste. A tek uvod to komentar ni ne zaslužuje
-
murathans
- Posts: 247
- Joined: 03/05/2013 19:11
#2648 Re: Federalna televizija
Kao student žurnalistike, bio sam na praksi na FTV prije nekih desetak godina. Iz vlastitog iskustva mogu reći, da je poreg GRAS -a, FTV sigurno najgora firma u cijeloj državi. Direktori i šefovi dolaze kao puka sirotinja bez igdje išta, a odlaze kao vlasnici brojnih nekretnina i automobila. Ne zna se "ko kosi a ko vodu nosi", ne zna se ko je šef parade jer je skoro svako nosi titulu urednika. Oprema je loša, stara i odavno amortizovana,a o njenom čuvanju i održavanju niko ne vodi računa.
Menadžemt i šefove ono što se dešava u firmi uopšte na zanima. ja sam bio na praksi šest mjeseci i za tih šest mjeseci nisam vidio direktora Jasmina Durakovića. Marija Topić Crnoja niti jednom nije došla među uposlenike, dala neki prijedlog, sugestiju... Ništa... Novinarske ekipe idu na zadtke taksijima jer se vozni parka RTV doma raspao kao uostalom i sam dom. Kuća se po WC poznaje, a mokri čvorovi u RTV domu su katastrofa i curi sve što može da curi... RTV dom mjesečno palaća na desetine hiljada maraka za potrošenu vodu jer niko ne želi da zamijeni humice na slavinama...
Raspad sistema = FTV + BHTV
Menadžemt i šefove ono što se dešava u firmi uopšte na zanima. ja sam bio na praksi šest mjeseci i za tih šest mjeseci nisam vidio direktora Jasmina Durakovića. Marija Topić Crnoja niti jednom nije došla među uposlenike, dala neki prijedlog, sugestiju... Ništa... Novinarske ekipe idu na zadtke taksijima jer se vozni parka RTV doma raspao kao uostalom i sam dom. Kuća se po WC poznaje, a mokri čvorovi u RTV domu su katastrofa i curi sve što može da curi... RTV dom mjesečno palaća na desetine hiljada maraka za potrošenu vodu jer niko ne želi da zamijeni humice na slavinama...
Raspad sistema = FTV + BHTV
- LeonardoAC
- Posts: 967
- Joined: 21/12/2009 21:57
#2649 Re: Federalna televizija
Ne znam kad će prestati više sa ovim ofucanim kadrovima tipa Duška Dugouška. Zna li se sad za koju stranku radi uopšte ?
- Shahab
- Posts: 1997
- Joined: 01/05/2007 08:31
- Location: mahala
#2650 Re: Federalna televizija

U dežurnoj TV lagaonici opet se sve vrti u krug. Ponovno su imenovali notornu Dušku Jurišić za urednika dežurne lagaonice. Ona je patentirala revolucionarno huškačko novinarstvo koje je ludak Bakir Hadžiomerović doveo do metastaze. Dosta više isfucanih titoista i partijaca poput Duške Jurišić. Potrebni su mladi kadrovi koji razumiju vrijeme u kojem živimo. Danas u vremenu opće digitalizacije i protoka informacija, sa svojim rigidnim i anticivilizacijskim pristupom "jugoslovenskog" novinarstva, dežurna lagaonica FTV pored recimo Al Jazeere izgleda kao Yugo 45 pored Mercedesa S klase.
