Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#2626 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Sakazulu wrote:Misliš na ove tokom dana zatamnjene kao kad je neka utakmica i sl.?
upravo tako.
Libertas
Posts: 44
Joined: 11/08/2012 20:01

#2627 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Libertas »

Jedno pitanje,

već sedmicu dana ne mogu da dobijem maximalnu brzinu, bude upola manja, imam TRIO+ paket al i dalje jedva do 9MBit/sec downloaduje, ima li još tko sličnih problema ?

Pozdrav :D

Image
User avatar
fortaleza
Posts: 6181
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#2628 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by fortaleza »

Sakazulu wrote:Misliš na ove tokom dana zatamnjene kao kad je neka utakmica i sl.?
Zanima me zatamnjuju li vama u Sarajevu samo kad je Euro, OI, liga prvaka i sličan sportski sadržaj koji se može gledati i na drugim televizijama ili zatamnjuju sav sport, evo recimo sad kad su bile utakmice europa lige na HRT-u i RTS-u koje nisu prikazivane na domaćim BH televizijama?
User avatar
dadoj007
Posts: 49
Joined: 04/06/2010 18:58

#2629 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by dadoj007 »

na HRT zatamnjuju bilio kakav sportski sadrzaj , za rts nisam siguran da bas sve zatamne
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#2630 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

fortaleza wrote:
Sakazulu wrote:Misliš na ove tokom dana zatamnjene kao kad je neka utakmica i sl.?
Zanima me zatamnjuju li vama u Sarajevu samo kad je Euro, OI, liga prvaka i sličan sportski sadržaj koji se može gledati i na drugim televizijama ili zatamnjuju sav sport, evo recimo sad kad su bile utakmice europa lige na HRT-u i RTS-u koje nisu prikazivane na domaćim BH televizijama?
Meni, niko ne može objasniti zašto kad se moj wifi spaja na net preko LOL modema, brzina ne ide preko 3-3,5 Mbps, a kad se spojim direktno na net preko LOL modema brzina je između 10 do 12,x Mbps...
Eto ako koristiš wireless, gasi kad ti treba maximum i deri direktno.
coolkid
Posts: 131
Joined: 14/09/2011 19:55

#2631 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by coolkid »

Ja sam još prije nekoliko mjeseci pisao da se zatamljenje kanala vrši jedino u SARAJEVSKOM kantonu ali vjerovatno mi je rijetko ko vjerovao.Ali mislim da sad kad se još neko javio sa istom informacijom da se samo u Sarajevu provodi "ZAKON RAK-a"počinju vjerovati.Sigurno na nama sprovode "strogoću".
User avatar
dadoj007
Posts: 49
Joined: 04/06/2010 18:58

#2632 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by dadoj007 »

znam lika iz BL koji kaze da i tamo zatamnjuju neke kanale
User avatar
fortaleza
Posts: 6181
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#2633 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by fortaleza »

dadoj007 wrote:na HRT zatamnjuju bilio kakav sportski sadrzaj , za rts nisam siguran da bas sve zatamne
Ovo je kriminalno, kakav je to zakon pa da se bilo koji sadržaj može zatamniti pa i onaj koji nisu otkupile domaće televizije?Image
zilog
Posts: 9066
Joined: 06/03/2009 11:19

#2634 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zilog »

Lud i ponosan wrote:Pozdrav za LOL-ovce... :D

Image
Opa LiP u USA... 8-)

Daj ST sa nekog lokalnog servera, da vidimo to cudo od USA providera. :wink:

Naravno i Frankfurt. :D
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#2635 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

ouuuu da nam hoće pustiti SK PRIME samo zbog tekmi.
coolkid
Posts: 131
Joined: 14/09/2011 19:55

#2636 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by coolkid »

I ja se nadam da će ubaciti SK PRIME u bilo kakvom obliku.Hoće li to biti uz doplatu ili ne, nije bitno,bitno je da ga uvedu i to što prije.
Domy31
Posts: 822
Joined: 08/06/2011 18:37

#2637 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Domy31 »

sport klup + , nedelja 19:00 Primera: Athletic Bilbao – Betis DIREKTNO
coolkid
Posts: 131
Joined: 14/09/2011 19:55

#2638 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by coolkid »

Glavni nosioc španske lige je SK PRIME,tako da će se tu i prikazivati svi interesantni susreti.Na SK i SK+ kanalima biće prikazivana po jedna utakmica po jednom odigranom kolu.Narovno to će uvijek biti slabije i manje interesantne utakmice. Nadam se da će LOL dogovoriti i taj kanal u nekoj verziji.nadam se povoljnoj za nas pretplatnike.
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#2639 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

hoce li tv1 ove godine prenositi po tekmu sedmicno? sumnjam nesto.
Nylon
Posts: 35
Joined: 20/01/2012 17:54

#2640 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Nylon »

Da li je neko imao ovakav problem: Internet svako malo prestane raditi, možda nekih 5-10 minuta radi i onda ništa, resetujem modem i kao opet krene da radi. Zvao sam ove iz Logosofta kažu kao da postoje neke smetnje s moje strane. Bila je ekipa prije 2 dana ovdje i sutra će opet morati doći. Ako je neko imao sličan problem šta može biti uzrok? :( :?
User avatar
moa
Posts: 3700
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#2641 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by moa »

Nylon wrote:Da li je neko imao ovakav problem: Internet svako malo prestane raditi, možda nekih 5-10 minuta radi i onda ništa, resetujem modem i kao opet krene da radi. Zvao sam ove iz Logosofta kažu kao da postoje neke smetnje s moje strane. Bila je ekipa prije 2 dana ovdje i sutra će opet morati doći. Ako je neko imao sličan problem šta može biti uzrok? :( :?
Ako imas router iza logosoftovog routera/modema.
coolkid
Posts: 131
Joined: 14/09/2011 19:55

#2642 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by coolkid »

Ubacite nam sve SPORT KLUB kanale u vidu sportskog paketa ili bar SK PRIME što prtje
AdrianMole
Posts: 733
Joined: 08/05/2007 14:00

#2643 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by AdrianMole »

coolkid wrote:Ubacite nam sve SPORT KLUB kanale u vidu sportskog paketa ili bar SK PRIME što prtje
Vrlo teško kako će SK Prime biti bilo gdje drugo osim na mreži Telemacha odnosno Total Tv. Vlasnici Telemacha su i suvlasnici Sportkluba i ovaj operater ima eksluzivu na taj program i to im je način privlačenja novih korisnika. Nisu u pitanju novci, jednostavno ne daju :D
coolkid
Posts: 131
Joined: 14/09/2011 19:55

#2644 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by coolkid »

Pa ima valjda i drugih televizija sa sportskim kanalima iz drugih država koji prenose špansku ligu,kao i ostale fudbalske lige.Mogli bi sa njima da pregovaraju o autorskim pravima.pa nama plasirati to u vidu sportskog paketa.Kao da je bitan jezik komentatora(njemački,engleski ili neki drugi).Mogu ako hoće.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#2645 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by ultima_palabra »

Znači čučnuli smo za Primeru... ako već ne mogu dobiti SK Prime, hoće li smanjiti pretplatu za Arene?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#2646 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by ultima_palabra »

Jesu li? Nisam pratio temu, znam da su bile preko ljeta... sad će biti cijele godine?
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#2647 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Ma ja mislim da će nas iznenaditi sa SK PRIME.
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#2648 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by jastuk1 »

Samo jedno pitanje za ziloga ili nekoga ko zna odgvor. Kad sam se odjavio sa LOLa negdje u maju prošle godine, ne znam da li su odvojili žice u kutiji u ulazu, odnosno da li su uopšte dolazili. Sjećam se da je zilog govorio da se to nešto treba odvojiti...

Kako stvari stoje, primarno zbog telefona, izgleda da ću se morati vratiti na BHT, da uvedem njihov voip tel. Ako LOl žice nisu odvojene, hoćel to šta smetati BHT mreži?
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2649 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zateznistub »

jastuk1 wrote:Samo jedno pitanje za ziloga ili nekoga ko zna odgvor. Kad sam se odjavio sa LOLa negdje u maju prošle godine, ne znam da li su odvojili žice u kutiji u ulazu, odnosno da li su uopšte dolazili. Sjećam se da je zilog govorio da se to nešto treba odvojiti...

Kako stvari stoje, primarno zbog telefona, izgleda da ću se morati vratiti na BHT, da uvedem njihov voip tel. Ako LOl žice nisu odvojene, hoćel to šta smetati BHT mreži?
Hoce, jer LOL koristi parice od njihove kutije do stana. Dakle LOL mora sve vratiti mkako je bilo da bi se mogao prebaciti na drugu uslugu.
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#2650 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by jastuk1 »

zateznistub wrote:
jastuk1 wrote:Samo jedno pitanje za ziloga ili nekoga ko zna odgvor. Kad sam se odjavio sa LOLa negdje u maju prošle godine, ne znam da li su odvojili žice u kutiji u ulazu, odnosno da li su uopšte dolazili. Sjećam se da je zilog govorio da se to nešto treba odvojiti...

Kako stvari stoje, primarno zbog telefona, izgleda da ću se morati vratiti na BHT, da uvedem njihov voip tel. Ako LOl žice nisu odvojene, hoćel to šta smetati BHT mreži?
Hoce, jer LOL koristi parice od njihove kutije do stana. Dakle LOL mora sve vratiti mkako je bilo da bi se mogao prebaciti na drugu uslugu.

Hvala na odgovoru. To sam i mislio. Znači moram provjeriti sa Lolom da li su moju žicu u kutiji odvojili ili šta već. Znam da je zilog svojevremeno govorio da tako nešto treba.

E moj LiPi, ja ti već mjesecima niš puno ne skidam. I telekomovih 4 mbps bi mi sad bilo dosta. Kadli-tadli, svakom lud'lu dođe kraj. :-D
Post Reply