Ljetne gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#2626 Re: Ljetne gume

Post by NediM17 »

Beton gume, narocito kad se razgriju postaju bolesne. Nisi pogrijesio sigurno.

Pricamo o K125 (Ventus Prime 3)?
nookey
Posts: 1059
Joined: 13/10/2010 21:42

#2627 Re: Ljetne gume

Post by nookey »

NediM17 wrote:Beton gume, narocito kad se razgriju postaju bolesne. Nisi pogrijesio sigurno.

Pricamo o K125 (Ventus Prime 3)?
da, da
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2628 Re: Ljetne gume

Post by supercali »

Zamjenio sam felge stavio sam aluminijske e sad jos samo da nadjem vremena da stavim nove gume
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2629 Re: Ljetne gume

Post by konektovan »

supercali wrote:Zamjenio sam felge stavio sam aluminijske e sad jos samo da nadjem vremena da stavim nove gume
Pa što nisi i gume zaganjao odmah, manji ce trosak biti?!
mokers
Posts: 25
Joined: 03/10/2010 00:27

#2630 Re: Ljetne gume

Post by mokers »

kad smo već kod Neškovića ja sam mijenjao na vozilici kugle i krajnice, i prilikom odlaska kod Neškovića na špuru, vozilo se ponašalo prilično normalno jer je podešeno na otprilike da se gume manje troše dok se špura ne uradi, međutim otišao sam i uradio špuru odmah, tako da pri povratku od Neškovića prema Sarajevu nisam imao potrebe da držim volan, jer je automacki poslije bilo podešeno da ide pomalo ulijevo :lol: :lol: :lol: :lol: ,,tako da ...ako neko ima preporuku za nekog ko zna šta radi neka javi ;) :skoljka: :skoljka: :skoljka: :skoljka:[/quote]
Sto se nisi vratio da reklamiras vucenje u lijevo???[/quote]

nije bilo potrebe za vraćanjem...već je sve bilo i dovoljno jasno :run: :run: :run: :run:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2631 Re: Ljetne gume

Post by supercali »

konektovan wrote:
supercali wrote:Zamjenio sam felge stavio sam aluminijske e sad jos samo da nadjem vremena da stavim nove gume
Pa što nisi i gume zaganjao odmah, manji ce trosak biti?!
Pa felge su mi bile u hotelu gume m a gume cu izeti u makbelu a bilo vec 4 sata tako da nisam mogao stici jer je vjerovatno guzva u makbelu
I kako manji trosak boga ti?
User avatar
hopi
Posts: 7260
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#2632 Re: Ljetne gume

Post by hopi »

ma eto samo ne valjda baš da voziš tako na alu felgama a bez guma

oštete se ipak, stave gume što prije 8-)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2633 Re: Ljetne gume

Post by supercali »

Onda ne znate citati
Stare su gume 2013 na felgama ako kome mogu posluziti dat cu mu ih
E sad ne znam koje su dimenzije jer sam te gume kupio sa felgama
probook
Posts: 5043
Joined: 13/10/2013 22:38

#2634 Re: Ljetne gume

Post by probook »

Ako kome trebaju felge od Opela 16" odlican dizajn i dobro stanje neka se javi u privatnu poruku 8-)
User avatar
drug_profi
Posts: 65433
Joined: 16/07/2012 16:00

#2635 Re: Ljetne gume

Post by drug_profi »

probook wrote:Ako kome trebaju felge od Opela 16" odlican dizajn i dobro stanje neka se javi u privatnu poruku 8-)
A jbt. ja se nedavno slomio trazeci.
Ne treba mi vise.
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#2636 Re: Ljetne gume

Post by milann1971 »

neko iskustva sa Sportiva ljetnim ???
probook
Posts: 5043
Joined: 13/10/2013 22:38

#2637 Re: Ljetne gume

Post by probook »

drugi profil wrote:
probook wrote:Ako kome trebaju felge od Opela 16" odlican dizajn i dobro stanje neka se javi u privatnu poruku 8-)
A jbt. ja se nedavno slomio trazeci.
Ne treba mi vise.
Eno ih na piku ima godina :lol: :lol:
Dzontra_Volta
Posts: 8005
Joined: 20/01/2011 11:10

#2638 Re: Ljetne gume

Post by Dzontra_Volta »

probook wrote:
drugi profil wrote:
probook wrote:Ako kome trebaju felge od Opela 16" odlican dizajn i dobro stanje neka se javi u privatnu poruku 8-)
A jbt. ja se nedavno slomio trazeci.
Ne treba mi vise.
Eno ih na piku ima godina :lol: :lol:
Vjerovatno je cijena boli glava. ;)
User avatar
drug_profi
Posts: 65433
Joined: 16/07/2012 16:00

#2639 Re: Ljetne gume

Post by drug_profi »

probook wrote:
drugi profil wrote:
probook wrote:Ako kome trebaju felge od Opela 16" odlican dizajn i dobro stanje neka se javi u privatnu poruku 8-)
A jbt. ja se nedavno slomio trazeci.
Ne treba mi vise.
Eno ih na piku ima godina :lol: :lol:
Onda mi ne pase opis artikla.
6,5J 5x105 mi trebalo
probook
Posts: 5043
Joined: 13/10/2013 22:38

#2640 Re: Ljetne gume

Post by probook »

Te razmake detaljne bas i nzm... cijena 290 KM, moze i nize 8-)
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#2641 Re: Ljetne gume

Post by zrakomlat »

Dobio Hankook ljetne gume prilikom kupovine auta. Kakve su gume, valjal to išta.

Fala.
Teufik
Posts: 4890
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#2642 Re: Ljetne gume

Post by Teufik »

zrakomlat wrote:Dobio Hankook ljetne gume prilikom kupovine auta. Kakve su gume, valjal to išta.

Fala.
Pa koji model?
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#2643 Re: Ljetne gume

Post by zrakomlat »

Teufik wrote:
zrakomlat wrote:Dobio Hankook ljetne gume prilikom kupovine auta. Kakve su gume, valjal to išta.

Fala.
Pa koji model?
A dobro si :D al nemam pojma jbt :lol:

Bila zima kad sam uzeo auto, samo iz gepeka složio u podrum i nedje krajičkom oka vidio da su Hankook. Sad mi pade na pamet da upitam pošto je vakat mjenjat.

EDIT:

Kinergy Eco
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#2644 Re: Ljetne gume

Post by milann1971 »

nemoj jos 7 dana mijenjat... dolaaziii zimaaaa.... ali kratko, samo srijeda-petak
Teufik
Posts: 4890
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#2645 Re: Ljetne gume

Post by Teufik »

zrakomlat wrote:
Teufik wrote:
zrakomlat wrote:Dobio Hankook ljetne gume prilikom kupovine auta. Kakve su gume, valjal to išta.

Fala.
Pa koji model?
A dobro si :D al nemam pojma jbt :lol:

Bila zima kad sam uzeo auto, samo iz gepeka složio u podrum i nedje krajičkom oka vidio da su Hankook. Sad mi pade na pamet da upitam pošto je vakat mjenjat.

EDIT:

Kinergy Eco

Nisam vozio. Evo citaj

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Hanko ... gy-Eco.htm
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#2646 Re: Ljetne gume

Post by zrakomlat »

milann1971 wrote:nemoj jos 7 dana mijenjat... dolaaziii zimaaaa.... ali kratko, samo srijeda-petak
Pa ima i te, ali ipak Hercegovina je u pitanju, pa valjda nebi trebalo biti problema.

@Teufiče :thumbup:
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#2647 Re: Ljetne gume

Post by milann1971 »

zrakomlat wrote:
milann1971 wrote:nemoj jos 7 dana mijenjat... dolaaziii zimaaaa.... ali kratko, samo srijeda-petak
Pa ima i te, ali ipak Hercegovina je u pitanju, pa valjda nebi trebalo biti problema.

@Teufiče :thumbup:

aaa to ne, ok
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#2648 Re: Ljetne gume

Post by Nepass »

moze li na moju fabiju 185/60 14ke, fabija 2009?
kontam da uzmem continental http://makbel.ba/product/18560-r14-cont ... act-5-82h/
User avatar
drug_profi
Posts: 65433
Joined: 16/07/2012 16:00

#2649 Re: Ljetne gume

Post by drug_profi »

Nepass wrote:moze li na moju fabiju 185/60 14ke, fabija 2009?
kontam da uzmem continental http://makbel.ba/product/18560-r14-cont ... act-5-82h/
Pa koliko vidim to je jedna od standardnih veličina:

185/60 R14
185/55 R14
195/55 R15
195/50 R15
85H sve
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2650 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

Nepass wrote:moze li na moju fabiju 185/60 14ke, fabija 2009?
kontam da uzmem continental http://makbel.ba/product/18560-r14-cont ... act-5-82h/
uzmi u maji zbog garancije :thumbup:
Post Reply