Ma naravno da ne pucaju same, ovo ostecenje sam ja napravio, zakacio ivicnjak, naravno da to nije bilo pri velikoj brzini. Tu sam ja kriv, nema govora, ali je posjekotina sa strane bila kao da sam u najmanju ruku 60 vozio u tom momentu. Na novom autu nove gume su nakon mjesec dana izgledale kao da im je treca godina. Pucanja gume su se desila na magistralama, pri manjim brzinama, dva su puta bili misteriozni objekti koje nisam ni vidio toliko su mali bili, a bio sam u koloni. Zadnje pucanje, saraf, ali opet mali saraf i ne ostar. Sve ovo mi se nikad nije desilo sa toliko cesto popljuvanom Savom ili Michelinom. Nisam znao sta je puknuta guma do Continentala. Ovo sto se desilo kolegi, jako slicna prica. Ovo neko moze i pod peh zavesti, ali meni je previse da bi bila koincidencija, tako da Continental jok sto se mene tice.madner wrote:Pa kako su pukle? Trotoar? Nema logike da same pucaju.
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Zux
- Posts: 906
- Joined: 30/03/2005 22:03
#2626 Re: Dolazi zima - zimske gume
-
Dennis Quaid
- Posts: 27
- Joined: 22/09/2014 10:56
#2627 Re: Dolazi zima - zimske gume
IMAŠ IH U GUMA M (MOSTAR, SARAJEVO, TUZLA).zilla_ wrote:Gdje ih ima uzet?Dennis Quaid wrote:KO voli Bridgestone ima novi model LM001( 195/65R15 ) guma izgleda odlično 115 KM.
Kod mene ljetne na autu Bridgestone turanza i mogu da kažem da su guma čista desetka. Stare 5 godina, prešle nekih 50.000 km i mogu se vozit još sezonu najmanje.
Ja opet planiram uzet bridgestone ljetne tako da ako neko zna gdje ih ima kupit nek piše
-
frngla
- Posts: 3347
- Joined: 30/05/2009 14:29
- Location: Manila
#2628 Re: Dolazi zima - zimske gume
I kod mene su ljetne Turanza i opet ću ih kupiti (ove su već 4 ljeta stare). Zanima me kakve su Blizzak zimske Bridgestone? Do sada sam kupovao Michelin Alpin i bile su ok(jedina mana što nakon prve sezone drastično gube svojstva, tj. mnogo se lošije ponašaju drugu zimu iako su korištene striktno kao zimske gume).zilla_ wrote:Gdje ih ima uzet?Dennis Quaid wrote:KO voli Bridgestone ima novi model LM001( 195/65R15 ) guma izgleda odlično 115 KM.
Kod mene ljetne na autu Bridgestone turanza i mogu da kažem da su guma čista desetka. Stare 5 godina, prešle nekih 50.000 km i mogu se vozit još sezonu najmanje.
Ja opet planiram uzet bridgestone ljetne tako da ako neko zna gdje ih ima kupit nek piše
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#2629 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma losa je to guma dok je ekser moze probitmadner wrote:Pa kako su pukle? Trotoar? Nema logike da same pucaju.
-
Dennis Quaid
- Posts: 27
- Joined: 22/09/2014 10:56
#2630 Re: Dolazi zima - zimske gume
BLIZZAK LM001 - Izvanredna kontrola u svim zimskim uvjetimafrngla wrote:I kod mene su ljetne Turanza i opet ću ih kupiti (ove su već 4 ljeta stare). Zanima me kakve su Blizzak zimske Bridgestone? Do sada sam kupovao Michelin Alpin i bile su ok(jedina mana što nakon prve sezone drastično gube svojstva, tj. mnogo se lošije ponašaju drugu zimu iako su korištene striktno kao zimske gume).zilla_ wrote:Gdje ih ima uzet?Dennis Quaid wrote:KO voli Bridgestone ima novi model LM001( 195/65R15 ) guma izgleda odlično 115 KM.
Kod mene ljetne na autu Bridgestone turanza i mogu da kažem da su guma čista desetka. Stare 5 godina, prešle nekih 50.000 km i mogu se vozit još sezonu najmanje.
Ja opet planiram uzet bridgestone ljetne tako da ako neko zna gdje ih ima kupit nek piše
Zime zasigurno više nisu ono što su bile prije! Zbog toga ni kompanija Bridgestone ne pravi više zimske gume kao što je pravila prije. Potpuno nova guma Blizzak LM001 sjedinjuje novu inovaciju u tehnologiji gazišta i materijala kako bi se pružila sigurnost i performanse koje su vam potrebne u današnjim znatno raznovrsnijim i nepredvidivim uvjetima. Tako možete krenuti na putovanjes potpunom pouzdanošću u svim zimskim uvjetima: od sunčanih do snježnih i svih varijacija između toga.
BRIDGESTONE BLIZZAK LM001 karakteriziraju:
Odlično držanje u zimskim uvjetima (pozdano kočenje i manevriranje u zimskim uvjetima)
Izvanredne performanse u vlažnim uvjetima (jako dobro izbalansirana performansa u vlažnim i suhim uvjetima)
Izuzetno dug vijek trajanja gume (odlična otpornost na trošenje za dugotrajnu kontrolu)
Bridgestone Blizzak
https://www.youtube.com/watch?v=w_ZLOBfx8EA#t=74
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2631 Re: Dolazi zima - zimske gume
Auh, sto su navalili ovi iz gume...
Ima to i u firmi FIM, Sarajevo.
Ima to i u firmi FIM, Sarajevo.
-
frngla
- Posts: 3347
- Joined: 30/05/2009 14:29
- Location: Manila
#2632 Re: Dolazi zima - zimske gume
U FIM-u sam uzeo ljetne, tako da bih i zimske uzeo kod njihdirestraits0078 wrote:Auh, sto su navalili ovi iz gume...![]()
Ima to i u firmi FIM, Sarajevo.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2633 Re: Dolazi zima - zimske gume
I jos ces bolje proci. Ljubazni, dobra cijena, sve za 5. Ovi skutori su katastrofa po tom pitanju.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#2634 Re: Dolazi zima - zimske gume
A fim se nalazi?
- ami8
- Posts: 489
- Joined: 23/05/2010 19:01
#2635 Re: Dolazi zima - zimske gume
Valjaju li šta ove Hankook zimske gume?
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2636 Re: Dolazi zima - zimske gume
Propada prodaja pa na sve načine pokušavaju..direstraits0078 wrote:Auh, sto su navalili ovi iz gume...![]()
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#2637 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja ih jednom imao, ne do bog nikom.ami8 wrote:Valjaju li šta ove Hankook zimske gume?
-
alenthekiller
- Posts: 737
- Joined: 29/08/2011 11:42
#2638 Re: Dolazi zima - zimske gume
sava eskimo s3 
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#2639 Re: Dolazi zima - zimske gume
jefferson wrote:Ja ih jednom imao, ne do bog nikom.ami8 wrote:Valjaju li šta ove Hankook zimske gume?
i ja ih kontao uzeti ove godine, dobro je da viđoh post
- ami8
- Posts: 489
- Joined: 23/05/2010 19:01
#2640 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja moram kupiti četiri komada pa kontam uzeti za nazad neke malo jeftinije a naprijed skuplje. Recimo kombinacija nazad Tigar ili Sava a naprijed Michelin ili GY a neki hvale i taj Hankook pa reko haj' da vidim. Inače odstupanja u cijenama su i do dvadeset posto. U dimenziji 185-60-15 najjeftinije su Tigar 73 KM, Sava 85 KM s tim što je S3 toliko a Sava HP je nešto skuplja. GoodYear UG9 na akciji 127 KM a Michelin A5 132 KM. Ovaj Hankook W442 je oko stoje. Sa malo obilaženja može se uštediti nekih parica a i svaka informacija o akcijama je dobrodošla jer evo snijeg po brdima već zapadao 
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#2641 Re: Dolazi zima - zimske gume
isto tako, ko na onim birvaktile sankicama sto se vezu za nogu da se vozis. sava je dobra jeftina guma za snijega, za bljuzgu je vec malo tamo vamo, al za tu cijenu vrlo korektna.jefferson wrote:Ja ih jednom imao, ne do bog nikom.ami8 wrote:Valjaju li šta ove Hankook zimske gume?
-
Dady
- Posts: 739
- Joined: 22/02/2010 12:38
#2642 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja evo ljetne Hankook vozim od prošle godine. Znači dvije sezone - 35 kkm.jefferson wrote:Ja ih jednom imao, ne do bog nikom.ami8 wrote:Valjaju li šta ove Hankook zimske gume?
Gume su za 5. Do sada sam na autu imao samo gume premium marki. Ove su došle na novom auto gornjeg srednjeg segmenta, znači nisu bez veze. Imao sam velikih predrasuda u početku ali sada ne.
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#2643 Re: Dolazi zima - zimske gume
kakve su barum polaris 3?
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#2644 Re: Dolazi zima - zimske gume
Imao sam i ja ljetne Hankook. OK su bile, prosjek neki.Dady wrote:Ja evo ljetne Hankook vozim od prošle godine. Znači dvije sezone - 35 kkm.jefferson wrote:Ja ih jednom imao, ne do bog nikom.ami8 wrote:Valjaju li šta ove Hankook zimske gume?
Gume su za 5. Do sada sam na autu imao samo gume premium marki. Ove su došle na novom auto gornjeg srednjeg segmenta, znači nisu bez veze. Imao sam velikih predrasuda u početku ali sada ne.
Ali zimske. E to treba dozivjeti.
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
#2645 Re: Dolazi zima - zimske gume
dozivio i nikad bolje nisam imao od njih
----------------------------------------
hamo, pipa i ostala ekipa
----------------------------------------
hamo, pipa i ostala ekipa
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#2646 Re: Dolazi zima - zimske gume
Super.shandrprcSA wrote:dozivio i nikad bolje nisam imao od njih
----------------------------------------
hamo, pipa i ostala ekipa
-
romeomoraprezivjeti
- Posts: 1632
- Joined: 15/09/2012 14:06
- Location: SARAJEVO
#2647 Re: Dolazi zima - zimske gume
Imam iste,u dimenziji 205/ 55 R16 i mislim da su ok gume,pogotovo kad se vózi na snijegom,pokrivenim putevima. Na asfaltu su malo bucne,al' je podnosljivo. Mozda i ponajbolja guma iz donje srednje lige.kloniran wrote:kakve su barum polaris 3?
-
Dennis Quaid
- Posts: 27
- Joined: 22/09/2014 10:56
-
mirzet87sa
- Posts: 3274
- Joined: 08/05/2013 04:23
#2649 Re: Dolazi zima - zimske gume
Preporuka za dunlop, vrijede svake marke!
-
mahalas505
- Posts: 2783
- Joined: 08/10/2005 09:13
#2650 Re: Dolazi zima - zimske gume
Po meni je bolje uzeti sve iste gume kad se vec uzimaju sve 4.ami8 wrote:Ja moram kupiti četiri komada pa kontam uzeti za nazad neke malo jeftinije a naprijed skuplje. Recimo kombinacija nazad Tigar ili Sava a naprijed Michelin ili GY a neki hvale i taj Hankook pa reko haj' da vidim. Inače odstupanja u cijenama su i do dvadeset posto. U dimenziji 185-60-15 najjeftinije su Tigar 73 KM, Sava 85 KM s tim što je S3 toliko a Sava HP je nešto skuplja. GoodYear UG9 na akciji 127 KM a Michelin A5 132 KM. Ovaj Hankook W442 je oko stoje. Sa malo obilaženja može se uštediti nekih parica a i svaka informacija o akcijama je dobrodošla jer evo snijeg po brdima već zapadao
