Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#2626 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Zux »

madner wrote:Pa kako su pukle? Trotoar? Nema logike da same pucaju.
Ma naravno da ne pucaju same, ovo ostecenje sam ja napravio, zakacio ivicnjak, naravno da to nije bilo pri velikoj brzini. Tu sam ja kriv, nema govora, ali je posjekotina sa strane bila kao da sam u najmanju ruku 60 vozio u tom momentu. Na novom autu nove gume su nakon mjesec dana izgledale kao da im je treca godina. Pucanja gume su se desila na magistralama, pri manjim brzinama, dva su puta bili misteriozni objekti koje nisam ni vidio toliko su mali bili, a bio sam u koloni. Zadnje pucanje, saraf, ali opet mali saraf i ne ostar. Sve ovo mi se nikad nije desilo sa toliko cesto popljuvanom Savom ili Michelinom. Nisam znao sta je puknuta guma do Continentala. Ovo sto se desilo kolegi, jako slicna prica. Ovo neko moze i pod peh zavesti, ali meni je previse da bi bila koincidencija, tako da Continental jok sto se mene tice.
Dennis Quaid
Posts: 27
Joined: 22/09/2014 10:56

#2627 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dennis Quaid »

zilla_ wrote:
Dennis Quaid wrote:KO voli Bridgestone ima novi model LM001( 195/65R15 ) guma izgleda odlično 115 KM.
Gdje ih ima uzet?

Kod mene ljetne na autu Bridgestone turanza i mogu da kažem da su guma čista desetka. Stare 5 godina, prešle nekih 50.000 km i mogu se vozit još sezonu najmanje.

Ja opet planiram uzet bridgestone ljetne tako da ako neko zna gdje ih ima kupit nek piše :thumbup:
IMAŠ IH U GUMA M (MOSTAR, SARAJEVO, TUZLA).
frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#2628 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by frngla »

zilla_ wrote:
Dennis Quaid wrote:KO voli Bridgestone ima novi model LM001( 195/65R15 ) guma izgleda odlično 115 KM.
Gdje ih ima uzet?

Kod mene ljetne na autu Bridgestone turanza i mogu da kažem da su guma čista desetka. Stare 5 godina, prešle nekih 50.000 km i mogu se vozit još sezonu najmanje.

Ja opet planiram uzet bridgestone ljetne tako da ako neko zna gdje ih ima kupit nek piše :thumbup:
I kod mene su ljetne Turanza i opet ću ih kupiti (ove su već 4 ljeta stare). Zanima me kakve su Blizzak zimske Bridgestone? Do sada sam kupovao Michelin Alpin i bile su ok(jedina mana što nakon prve sezone drastično gube svojstva, tj. mnogo se lošije ponašaju drugu zimu iako su korištene striktno kao zimske gume).
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2629 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

madner wrote:Pa kako su pukle? Trotoar? Nema logike da same pucaju.
Ma losa je to guma dok je ekser moze probit :D
Dennis Quaid
Posts: 27
Joined: 22/09/2014 10:56

#2630 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dennis Quaid »

frngla wrote:
zilla_ wrote:
Dennis Quaid wrote:KO voli Bridgestone ima novi model LM001( 195/65R15 ) guma izgleda odlično 115 KM.
Gdje ih ima uzet?

Kod mene ljetne na autu Bridgestone turanza i mogu da kažem da su guma čista desetka. Stare 5 godina, prešle nekih 50.000 km i mogu se vozit još sezonu najmanje.

Ja opet planiram uzet bridgestone ljetne tako da ako neko zna gdje ih ima kupit nek piše :thumbup:
I kod mene su ljetne Turanza i opet ću ih kupiti (ove su već 4 ljeta stare). Zanima me kakve su Blizzak zimske Bridgestone? Do sada sam kupovao Michelin Alpin i bile su ok(jedina mana što nakon prve sezone drastično gube svojstva, tj. mnogo se lošije ponašaju drugu zimu iako su korištene striktno kao zimske gume).
BLIZZAK LM001 - Izvanredna kontrola u svim zimskim uvjetima

Zime zasigurno više nisu ono što su bile prije! Zbog toga ni kompanija Bridgestone ne pravi više zimske gume kao što je pravila prije. Potpuno nova guma Blizzak LM001 sjedinjuje novu inovaciju u tehnologiji gazišta i materijala kako bi se pružila sigurnost i performanse koje su vam potrebne u današnjim znatno raznovrsnijim i nepredvidivim uvjetima. Tako možete krenuti na putovanjes potpunom pouzdanošću u svim zimskim uvjetima: od sunčanih do snježnih i svih varijacija između toga.

BRIDGESTONE BLIZZAK LM001 karakteriziraju:

Odlično držanje u zimskim uvjetima (pozdano kočenje i manevriranje u zimskim uvjetima)
Izvanredne performanse u vlažnim uvjetima (jako dobro izbalansirana performansa u vlažnim i suhim uvjetima)
Izuzetno dug vijek trajanja gume (odlična otpornost na trošenje za dugotrajnu kontrolu)
Bridgestone Blizzak

https://www.youtube.com/watch?v=w_ZLOBfx8EA#t=74
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2631 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by direstraits0078 »

Auh, sto su navalili ovi iz gume... :run:

Ima to i u firmi FIM, Sarajevo. ;)
frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#2632 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by frngla »

direstraits0078 wrote:Auh, sto su navalili ovi iz gume... :run:

Ima to i u firmi FIM, Sarajevo. ;)
U FIM-u sam uzeo ljetne, tako da bih i zimske uzeo kod njih :)
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2633 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by direstraits0078 »

I jos ces bolje proci. Ljubazni, dobra cijena, sve za 5. Ovi skutori su katastrofa po tom pitanju.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2634 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by supercali »

A fim se nalazi?
User avatar
ami8
Posts: 489
Joined: 23/05/2010 19:01

#2635 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ami8 »

Valjaju li šta ove Hankook zimske gume?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2636 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by 530i »

direstraits0078 wrote:Auh, sto su navalili ovi iz gume... :run:
Propada prodaja pa na sve načine pokušavaju..
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2637 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

ami8 wrote:Valjaju li šta ove Hankook zimske gume?
Ja ih jednom imao, ne do bog nikom.
alenthekiller
Posts: 737
Joined: 29/08/2011 11:42

#2638 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by alenthekiller »

sava eskimo s3 :thumbup:
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2639 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kloniran »

jefferson wrote:
ami8 wrote:Valjaju li šta ove Hankook zimske gume?
Ja ih jednom imao, ne do bog nikom.
:thumbup: :mrgreen:
i ja ih kontao uzeti ove godine, dobro je da viđoh post :D
User avatar
ami8
Posts: 489
Joined: 23/05/2010 19:01

#2640 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ami8 »

Ja moram kupiti četiri komada pa kontam uzeti za nazad neke malo jeftinije a naprijed skuplje. Recimo kombinacija nazad Tigar ili Sava a naprijed Michelin ili GY a neki hvale i taj Hankook pa reko haj' da vidim. Inače odstupanja u cijenama su i do dvadeset posto. U dimenziji 185-60-15 najjeftinije su Tigar 73 KM, Sava 85 KM s tim što je S3 toliko a Sava HP je nešto skuplja. GoodYear UG9 na akciji 127 KM a Michelin A5 132 KM. Ovaj Hankook W442 je oko stoje. Sa malo obilaženja može se uštediti nekih parica a i svaka informacija o akcijama je dobrodošla jer evo snijeg po brdima već zapadao :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2641 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ned071 »

jefferson wrote:
ami8 wrote:Valjaju li šta ove Hankook zimske gume?
Ja ih jednom imao, ne do bog nikom.
isto tako, ko na onim birvaktile sankicama sto se vezu za nogu da se vozis. sava je dobra jeftina guma za snijega, za bljuzgu je vec malo tamo vamo, al za tu cijenu vrlo korektna.
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#2642 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dady »

jefferson wrote:
ami8 wrote:Valjaju li šta ove Hankook zimske gume?
Ja ih jednom imao, ne do bog nikom.
Ja evo ljetne Hankook vozim od prošle godine. Znači dvije sezone - 35 kkm.
Gume su za 5. Do sada sam na autu imao samo gume premium marki. Ove su došle na novom auto gornjeg srednjeg segmenta, znači nisu bez veze. Imao sam velikih predrasuda u početku ali sada ne.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2643 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kloniran »

kakve su barum polaris 3?
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2644 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

Dady wrote:
jefferson wrote:
ami8 wrote:Valjaju li šta ove Hankook zimske gume?
Ja ih jednom imao, ne do bog nikom.
Ja evo ljetne Hankook vozim od prošle godine. Znači dvije sezone - 35 kkm.
Gume su za 5. Do sada sam na autu imao samo gume premium marki. Ove su došle na novom auto gornjeg srednjeg segmenta, znači nisu bez veze. Imao sam velikih predrasuda u početku ali sada ne.
Imao sam i ja ljetne Hankook. OK su bile, prosjek neki.
Ali zimske. E to treba dozivjeti.
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#2645 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by shandrprcSA »

dozivio i nikad bolje nisam imao od njih

----------------------------------------
hamo, pipa i ostala ekipa
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2646 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

shandrprcSA wrote:dozivio i nikad bolje nisam imao od njih

----------------------------------------
hamo, pipa i ostala ekipa
Super.
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2647 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by romeomoraprezivjeti »

kloniran wrote:kakve su barum polaris 3?
Imam iste,u dimenziji 205/ 55 R16 i mislim da su ok gume,pogotovo kad se vózi na snijegom,pokrivenim putevima. Na asfaltu su malo bucne,al' je podnosljivo. Mozda i ponajbolja guma iz donje srednje lige.;-)
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#2649 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirzet87sa »

Preporuka za dunlop, vrijede svake marke!
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#2650 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mahalas505 »

ami8 wrote:Ja moram kupiti četiri komada pa kontam uzeti za nazad neke malo jeftinije a naprijed skuplje. Recimo kombinacija nazad Tigar ili Sava a naprijed Michelin ili GY a neki hvale i taj Hankook pa reko haj' da vidim. Inače odstupanja u cijenama su i do dvadeset posto. U dimenziji 185-60-15 najjeftinije su Tigar 73 KM, Sava 85 KM s tim što je S3 toliko a Sava HP je nešto skuplja. GoodYear UG9 na akciji 127 KM a Michelin A5 132 KM. Ovaj Hankook W442 je oko stoje. Sa malo obilaženja može se uštediti nekih parica a i svaka informacija o akcijama je dobrodošla jer evo snijeg po brdima već zapadao :D
Po meni je bolje uzeti sve iste gume kad se vec uzimaju sve 4.
Post Reply