Svaki iole bolji mehanicar bi trebao da moze to uraditi. Cuo sam da su neki momci koji su radili kod Hote otvorili svoj servis, negdje na Stupu u blizini Motorexa. Predpostavljam da bi ti to mogli popraviti.S@din wrote:Molim vas pomoc, kad sam radila zadnji servis mali u ovlastenom servisu na pofalicima, rekli su mi da mi je otisao nosac mjenjaca i da bi se trebao zamjeniti, kao tada taj dio kostao 75 km, medjutim ja jos nisam vozila auto na servis ...
i pocela je evo da lupa i da se trza motor kao da je otisao nosac motora, cak je izgleda i auspuh malo popustio na grani, jer se osjeti u autu, u pitanju je GP 1,2 kupljen u sa, sad vec presao 120 hiljada i cak mu je mozda vrijeme za veliki servis, a i mali, uglavnom gdje sad to sve odraditi i popraviti, jer je ovlasteni servis zatvoren, hvala
ps u servisnoj knjizici pise da se veliki radi na 140
FIAT KONZUMENTI
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
_ado_
- Posts: 657
- Joined: 18/10/2007 18:32
#2626 Re: FIAT KONZUMENTI
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2627 Re: FIAT KONZUMENTI
Prema pisanju Quttroruote-a 2015 stize novi Fiat u C segmentu (moguc povratak naziva Tipo ili Ritmo)


Prvi renderi mi izgledaju OK, Giulietta i Viaggio imaju dosta uticaja


Prvi renderi mi izgledaju OK, Giulietta i Viaggio imaju dosta uticaja
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#2628 Re: FIAT KONZUMENTI
Meni baca na Mazdu 3.
-
aMeR_BH
- Posts: 162
- Joined: 26/02/2007 19:12
#2629 Re: FIAT KONZUMENTI
Ko je uvoznik Shell ulja za BiH? Ima li poslovnica u Sarajevu?
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#2630 Re: FIAT KONZUMENTI
Ja sam vidio neku prodavnicu Shell ulja na Bjelavama malo nize doma sa lijeve strane.aMeR_BH wrote:Ko je uvoznik Shell ulja za BiH? Ima li poslovnica u Sarajevu?
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2631 Re: FIAT KONZUMENTI
Shell Bosna i Hercegovina
http://www.orbico-maziva.hr/distributer ... ercegovina
http://www.orbico-maziva.hr/distributer ... ercegovina
- Mišo_Kovač
- Posts: 2708
- Joined: 22/06/2011 11:00
- Location: Sarajevo
#2633 Re: FIAT KONZUMENTI
Kratko pitanjce za raju koja je imala punta mk2 (2001. godiste u ovom slucaju, 1.2 benzin) -
Kvačilo mi se jako "čudno" čini = kad otpuštam papučicu, ne ide "glatko" prema gore, vec kao da imaju neki retardirani nivoi (glupo je možda reći, al tako se čini)... Znači krenem otpuštat spojku da krenem, papučica ide polako i kruto, onda preskoči malo (skroz lagano prođe, bez otpora), pa opet kruto, pa preskoči itd... (valjda je slika jasna)
Nerealno mi je da je kvačilo tako zamišljeno namjenski, pa kontam šta bi moglo biti felerično i šta treba mijenjati... Sve ovo možda i ne bi bilo problem da nisam "frižak" vozač i da nisam do sad vozao samo dizelaše
Kretanje sa ovakvim kvačilom mi se čini kao noćna mora trenutno 
Kvačilo mi se jako "čudno" čini = kad otpuštam papučicu, ne ide "glatko" prema gore, vec kao da imaju neki retardirani nivoi (glupo je možda reći, al tako se čini)... Znači krenem otpuštat spojku da krenem, papučica ide polako i kruto, onda preskoči malo (skroz lagano prođe, bez otpora), pa opet kruto, pa preskoči itd... (valjda je slika jasna)
Nerealno mi je da je kvačilo tako zamišljeno namjenski, pa kontam šta bi moglo biti felerično i šta treba mijenjati... Sve ovo možda i ne bi bilo problem da nisam "frižak" vozač i da nisam do sad vozao samo dizelaše
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2634 Re: FIAT KONZUMENTI
mogao bi biti neki od cilindara
glavni (na pedali)
pomocni (na mjenjacu)
glavni (na pedali)
pomocni (na mjenjacu)
-
f_ar
- Posts: 102
- Joined: 27/05/2014 10:45
#2635 Re: FIAT KONZUMENTI
Najbolje da odes kod nekog dobrog majstora, mozemo nagadjati sta je problem citav danMišo_Kovač wrote:Kratko pitanjce za raju koja je imala punta mk2 (2001. godiste u ovom slucaju, 1.2 benzin) -
Kvačilo mi se jako "čudno" čini = kad otpuštam papučicu, ne ide "glatko" prema gore, vec kao da imaju neki retardirani nivoi (glupo je možda reći, al tako se čini)... Znači krenem otpuštat spojku da krenem, papučica ide polako i kruto, onda preskoči malo (skroz lagano prođe, bez otpora), pa opet kruto, pa preskoči itd... (valjda je slika jasna)![]()
Nerealno mi je da je kvačilo tako zamišljeno namjenski, pa kontam šta bi moglo biti felerično i šta treba mijenjati... Sve ovo možda i ne bi bilo problem da nisam "frižak" vozač i da nisam do sad vozao samo dizelašeKretanje sa ovakvim kvačilom mi se čini kao noćna mora trenutno
- Mišo_Kovač
- Posts: 2708
- Joined: 22/06/2011 11:00
- Location: Sarajevo
#2636 Re: FIAT KONZUMENTI
Pa majstor se podrazumjeva, al ne prije iduce hefte
Do tada rekoh da vidim sa rajom na forumu, da ubijem znatiželju 
- sparky
- Posts: 1910
- Joined: 23/01/2004 00:00
- Location: Obronak Trebevica
- Contact:
#2637 Re: FIAT KONZUMENTI
Moguce da je do pancira od sajle... Mozda.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2638 Re: FIAT KONZUMENTI
koliko ja imam iskustva mk2 uglavnom imaju hidraulicno kvacilo
- Mišo_Kovač
- Posts: 2708
- Joined: 22/06/2011 11:00
- Location: Sarajevo
#2639 Re: FIAT KONZUMENTI
Preliminarni izvjestaj kaze da nesto nije bilo u redu sa druk lezajem i nečim što se zove "pucna" xD Izlizalo se, zapinjalo, hu ha, ko ce mu znatiMišo_Kovač wrote:Kratko pitanjce za raju koja je imala punta mk2 (2001. godiste u ovom slucaju, 1.2 benzin) -
Kvačilo mi se jako "čudno" čini = kad otpuštam papučicu, ne ide "glatko" prema gore, vec kao da imaju neki retardirani nivoi (glupo je možda reći, al tako se čini)... Znači krenem otpuštat spojku da krenem, papučica ide polako i kruto, onda preskoči malo (skroz lagano prođe, bez otpora), pa opet kruto, pa preskoči itd... (valjda je slika jasna)![]()
Nerealno mi je da je kvačilo tako zamišljeno namjenski, pa kontam šta bi moglo biti felerično i šta treba mijenjati... Sve ovo možda i ne bi bilo problem da nisam "frižak" vozač i da nisam do sad vozao samo dizelašeKretanje sa ovakvim kvačilom mi se čini kao noćna mora trenutno
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2640 Re: FIAT KONZUMENTI
pucna znaci opiljak onda je vjerovatno doslo do trosenja nekog dijela usljed trenja ili velikog zazora...
-
luka78
- Posts: 211
- Joined: 08/09/2008 17:25
#2641 Re: FIAT KONZUMENTI
Pozdrav,
Trebam kupiti platno za presvlacenje neba kod Fiat Brava, a posto auto nije kod mene, ne znam kolike su dimenzije neba da znam koliko platna da kupim. Da li neko od forumasa moze da izmjeri pa da mi javi sto prije. Duzina i sirina neba, ne treba biti precizno vec samo odprilike da znam.
Hvala
Trebam kupiti platno za presvlacenje neba kod Fiat Brava, a posto auto nije kod mene, ne znam kolike su dimenzije neba da znam koliko platna da kupim. Da li neko od forumasa moze da izmjeri pa da mi javi sto prije. Duzina i sirina neba, ne treba biti precizno vec samo odprilike da znam.
Hvala
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2642 Re: FIAT KONZUMENTI
Imam jedan veliki problem s pandom, 2000 godiste. naime, problem, se ogleda u tome sto se manifestuje tako da neče da vergla. Znaći auto ne vergla. To mi se manifestovalo nakon sto sam auto vozio jednom avlijskom majstoru da je rašćipuje, pošto je bila ćipovana od strane predhodnog vlasnika. Znaći, auto ne vergla. Pomozite ljudi ako znate išta, ovi majstori me raskučiše, samo pare uzimaju, a auto i dalje ne vergla.
Znaći panda je benzinac.
Znaći panda je benzinac.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#2643 Re: FIAT KONZUMENTI
Kontakt brava?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2644 Re: FIAT KONZUMENTI
a mozel upalit?direstraits0078 wrote:Imam jedan veliki problem s pandom, 2000 godiste. naime, problem, se ogleda u tome sto se manifestuje tako da neče da vergla. Znaći auto ne vergla. To mi se manifestovalo nakon sto sam auto vozio jednom avlijskom majstoru da je rašćipuje, pošto je bila ćipovana od strane predhodnog vlasnika. Znaći, auto ne vergla. Pomozite ljudi ako znate išta, ovi majstori me raskučiše, samo pare uzimaju, a auto i dalje ne vergla.
Znaći panda je benzinac.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2645 Re: FIAT KONZUMENTI
Pali bez problema, ali ne vergla. Mešćini da je do mape. Koliko ja vidim. Nisam pametan, poćela mi je i koćiti nizbrdo. Nisam je izgleda ni trebao rašćipavati, ko zna od ćega mi je mapa sad.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2646 Re: FIAT KONZUMENTI
ja mislim da je to mapa trnova sa okolnim selima ,pali a ne vergla ....to je neki perpetumobil?
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2647 Re: FIAT KONZUMENTI
Neka je slaba mapa. Ne vidi mi donji Hotonj. Samo gornji. 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2648 Re: FIAT KONZUMENTI
vidi li se orahov brijeg?
- sparky
- Posts: 1910
- Joined: 23/01/2004 00:00
- Location: Obronak Trebevica
- Contact:
#2649 Re: FIAT KONZUMENTI
ako se vidi orahov brijeg onda garant zbog sihri nece da vergla 
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#2650 Re: FIAT KONZUMENTI
Ne jebite čovjeka, nego odgovorite... 
