FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#2626 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _ado_ »

S@din wrote:Molim vas pomoc :-D , kad sam radila zadnji servis mali u ovlastenom servisu na pofalicima, rekli su mi da mi je otisao nosac mjenjaca i da bi se trebao zamjeniti, kao tada taj dio kostao 75 km, medjutim ja jos nisam vozila auto na servis ...
i pocela je evo da lupa i da se trza motor kao da je otisao nosac motora, cak je izgleda i auspuh malo popustio na grani, jer se osjeti u autu, u pitanju je GP 1,2 kupljen u sa, sad vec presao 120 hiljada i cak mu je mozda vrijeme za veliki servis, a i mali, uglavnom gdje sad to sve odraditi i popraviti, jer je ovlasteni servis zatvoren, hvala

ps u servisnoj knjizici pise da se veliki radi na 140 :D
Svaki iole bolji mehanicar bi trebao da moze to uraditi. Cuo sam da su neki momci koji su radili kod Hote otvorili svoj servis, negdje na Stupu u blizini Motorexa. Predpostavljam da bi ti to mogli popraviti.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#2627 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Prema pisanju Quttroruote-a 2015 stize novi Fiat u C segmentu (moguc povratak naziva Tipo ili Ritmo)

Image
Image

Prvi renderi mi izgledaju OK, Giulietta i Viaggio imaju dosta uticaja
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2628 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Meni baca na Mazdu 3.
aMeR_BH
Posts: 162
Joined: 26/02/2007 19:12

#2629 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by aMeR_BH »

Ko je uvoznik Shell ulja za BiH? Ima li poslovnica u Sarajevu?
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#2630 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by lavic »

aMeR_BH wrote:Ko je uvoznik Shell ulja za BiH? Ima li poslovnica u Sarajevu?
Ja sam vidio neku prodavnicu Shell ulja na Bjelavama malo nize doma sa lijeve strane.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2631 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

aMeR_BH
Posts: 162
Joined: 26/02/2007 19:12

#2632 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by aMeR_BH »

Hvala, kontaktirat cu ih!
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#2633 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Mišo_Kovač »

Kratko pitanjce za raju koja je imala punta mk2 (2001. godiste u ovom slucaju, 1.2 benzin) -

Kvačilo mi se jako "čudno" čini = kad otpuštam papučicu, ne ide "glatko" prema gore, vec kao da imaju neki retardirani nivoi (glupo je možda reći, al tako se čini)... Znači krenem otpuštat spojku da krenem, papučica ide polako i kruto, onda preskoči malo (skroz lagano prođe, bez otpora), pa opet kruto, pa preskoči itd... (valjda je slika jasna) :D

Nerealno mi je da je kvačilo tako zamišljeno namjenski, pa kontam šta bi moglo biti felerično i šta treba mijenjati... Sve ovo možda i ne bi bilo problem da nisam "frižak" vozač i da nisam do sad vozao samo dizelaše :D Kretanje sa ovakvim kvačilom mi se čini kao noćna mora trenutno :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2634 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

mogao bi biti neki od cilindara

glavni (na pedali)
pomocni (na mjenjacu)
f_ar
Posts: 102
Joined: 27/05/2014 10:45

#2635 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by f_ar »

Mišo_Kovač wrote:Kratko pitanjce za raju koja je imala punta mk2 (2001. godiste u ovom slucaju, 1.2 benzin) -

Kvačilo mi se jako "čudno" čini = kad otpuštam papučicu, ne ide "glatko" prema gore, vec kao da imaju neki retardirani nivoi (glupo je možda reći, al tako se čini)... Znači krenem otpuštat spojku da krenem, papučica ide polako i kruto, onda preskoči malo (skroz lagano prođe, bez otpora), pa opet kruto, pa preskoči itd... (valjda je slika jasna) :D

Nerealno mi je da je kvačilo tako zamišljeno namjenski, pa kontam šta bi moglo biti felerično i šta treba mijenjati... Sve ovo možda i ne bi bilo problem da nisam "frižak" vozač i da nisam do sad vozao samo dizelaše :D Kretanje sa ovakvim kvačilom mi se čini kao noćna mora trenutno :D
Najbolje da odes kod nekog dobrog majstora, mozemo nagadjati sta je problem citav dan :-)
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#2636 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Mišo_Kovač »

Pa majstor se podrazumjeva, al ne prije iduce hefte :D Do tada rekoh da vidim sa rajom na forumu, da ubijem znatiželju 8)
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#2637 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by sparky »

Moguce da je do pancira od sajle... Mozda.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2638 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

koliko ja imam iskustva mk2 uglavnom imaju hidraulicno kvacilo
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#2639 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Mišo_Kovač »

Mišo_Kovač wrote:Kratko pitanjce za raju koja je imala punta mk2 (2001. godiste u ovom slucaju, 1.2 benzin) -

Kvačilo mi se jako "čudno" čini = kad otpuštam papučicu, ne ide "glatko" prema gore, vec kao da imaju neki retardirani nivoi (glupo je možda reći, al tako se čini)... Znači krenem otpuštat spojku da krenem, papučica ide polako i kruto, onda preskoči malo (skroz lagano prođe, bez otpora), pa opet kruto, pa preskoči itd... (valjda je slika jasna) :D

Nerealno mi je da je kvačilo tako zamišljeno namjenski, pa kontam šta bi moglo biti felerično i šta treba mijenjati... Sve ovo možda i ne bi bilo problem da nisam "frižak" vozač i da nisam do sad vozao samo dizelaše :D Kretanje sa ovakvim kvačilom mi se čini kao noćna mora trenutno :D
Preliminarni izvjestaj kaze da nesto nije bilo u redu sa druk lezajem i nečim što se zove "pucna" xD Izlizalo se, zapinjalo, hu ha, ko ce mu znati :D Cilindar pod pedalom je bio OK :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2640 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

pucna znaci opiljak onda je vjerovatno doslo do trosenja nekog dijela usljed trenja ili velikog zazora...
luka78
Posts: 211
Joined: 08/09/2008 17:25

#2641 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by luka78 »

Pozdrav,

Trebam kupiti platno za presvlacenje neba kod Fiat Brava, a posto auto nije kod mene, ne znam kolike su dimenzije neba da znam koliko platna da kupim. Da li neko od forumasa moze da izmjeri pa da mi javi sto prije. Duzina i sirina neba, ne treba biti precizno vec samo odprilike da znam.

Hvala
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2642 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by direstraits0078 »

Imam jedan veliki problem s pandom, 2000 godiste. naime, problem, se ogleda u tome sto se manifestuje tako da neče da vergla. Znaći auto ne vergla. To mi se manifestovalo nakon sto sam auto vozio jednom avlijskom majstoru da je rašćipuje, pošto je bila ćipovana od strane predhodnog vlasnika. Znaći, auto ne vergla. Pomozite ljudi ako znate išta, ovi majstori me raskučiše, samo pare uzimaju, a auto i dalje ne vergla.

Znaći panda je benzinac.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2643 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Kontakt brava?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2644 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

direstraits0078 wrote:Imam jedan veliki problem s pandom, 2000 godiste. naime, problem, se ogleda u tome sto se manifestuje tako da neče da vergla. Znaći auto ne vergla. To mi se manifestovalo nakon sto sam auto vozio jednom avlijskom majstoru da je rašćipuje, pošto je bila ćipovana od strane predhodnog vlasnika. Znaći, auto ne vergla. Pomozite ljudi ako znate išta, ovi majstori me raskučiše, samo pare uzimaju, a auto i dalje ne vergla.

Znaći panda je benzinac.
a mozel upalit?
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2645 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by direstraits0078 »

Pali bez problema, ali ne vergla. Mešćini da je do mape. Koliko ja vidim. Nisam pametan, poćela mi je i koćiti nizbrdo. Nisam je izgleda ni trebao rašćipavati, ko zna od ćega mi je mapa sad.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2646 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

ja mislim da je to mapa trnova sa okolnim selima ,pali a ne vergla ....to je neki perpetumobil?
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2647 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by direstraits0078 »

Neka je slaba mapa. Ne vidi mi donji Hotonj. Samo gornji. :roll:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2648 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

vidi li se orahov brijeg?
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#2649 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by sparky »

ako se vidi orahov brijeg onda garant zbog sihri nece da vergla :D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2650 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Ne jebite čovjeka, nego odgovorite... :D
Post Reply