Bundesliga

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79545
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2626 Re: Bundesliga

Post by Velkoski »

Ispast ce oni u barazu, ne brini :D
User avatar
East_side
Posts: 4059
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#2627 Re: Bundesliga

Post by East_side »

Sve je moguće.

Evo Otto Rehagel gleda utakmicu u Dizeldorfu s tribina kako bi analizirao svog mogućeg protivnika u play off-u :mrgreen:

Ako Fortuna kiksa, džaba je dolazio na tekmu... :-)
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#2628 Re: Bundesliga

Post by fosil »

Ne znam vala da su igraci poletili radi Babbela, mozda i jesu. Ali nije prvi put slucaj da ekipa kojoj ne trebaju bodovi navali protiv onih kojima gori. Eto West Bromwich navalio i izjednacio protiv Boltona kojem gori, a WB ne treba. Ali neka su, vala su mi Bolton i Blackburn pravo odvratni klubovi, posebno Bolton. Jos kad im vidim onaj grb ko spermatozoid. :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28523
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2629 Re: Bundesliga

Post by BHF_Manijak »

Ma kakva armija navijaca Herthe ba, pa ljudima je najniza procentualna popunjenost stadiona u ligi, svi kluobiv imaju preko 85% procentualnu ispunjenost stadiona dok je kod ovih kloceva svega 68%! :roll: :roll:
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#2630 Re: Bundesliga

Post by simonese »

BHF_Manijak wrote:Ma kakva armija navijaca Herthe ba, pa ljudima je najniza procentualna popunjenost stadiona u ligi, svi kluobiv imaju preko 85% procentualnu ispunjenost stadiona dok je kod ovih kloceva svega 68%! :roll: :roll:
Forza Fortuna 95 :D
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2774
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#2631 Re: Bundesliga

Post by alphonse kauders »

Obuca9 wrote:Maloprije na Eurosportu gledam pregled golova Herta - Hofenhajm 3:1 i vidim da je kod trećeg gola Herte, koji je pao nekad u 90. i nekoj minuti, golman Hofenhajma bio u napadu (vjerovatno je bio neki korner ili nešto slično). Onda gledam tabelu i vidim da Hofenhajmu taj bod ne bi ništa značio, sve i da su zabili za 2:2 bili bi na istom mjestu na tabeli, samo s bodom više, ali bi onda Herta ispala iz Lige, a Keln bi igrao baraž za opstanak.

Pa me zanima, ima li neko ko bolje prati Bundesligu, zbog čega je Hofenhajm htio "izbaciti" Hertu iz Lige, da li zbog nekih starih "dugova", zbog neke "ljubavi" s Kelnom ili nešto treće?
Mislim ipak da je u pitanju samo fair play, tj. da su igrali do kraja da ne izgube. Nije im stalo toliko do toga da izbace Hertha-u, koliko da se može reći da su odigrali pošteno i nisu poklonili opstanak nijednoj ekipi.

Ja vjerujem da ne treba sumnjati u poštenje samo u njemačkoj i engleskoj ligi, u svim drugim ligama već bi bilo sumnjivo:))
salle_eh1986
Posts: 4212
Joined: 20/08/2009 23:08

#2632 Re: Bundesliga

Post by salle_eh1986 »

alphonse kauders wrote:Ja vjerujem da ne treba sumnjati u poštenje samo u njemačkoj i engleskoj ligi, u svim drugim ligama već bi bilo sumnjivo:))
gdješ to reći za engleze
sudije šilje za united, arsenal od 4-0 do 4-4, vigan dobija ove jače gubi od slabijih itd itd
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#2633 Re: Bundesliga

Post by Ajatolah_ »

salle_eh1986 wrote:
alphonse kauders wrote:Ja vjerujem da ne treba sumnjati u poštenje samo u njemačkoj i engleskoj ligi, u svim drugim ligama već bi bilo sumnjivo:))
gdješ to reći za engleze
sudije šilje za united, arsenal od 4-0 do 4-4, vigan dobija ove jače gubi od slabijih itd itd
Šta hoćeš da kažeš, da Wigan ima toliko novca da United proda titulu, Arsenal i Newcastle ugroze/izgube Ligu Prvaka...?
elSaik
Posts: 11916
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#2634 Re: Bundesliga

Post by elSaik »

BHF_Manijak wrote:Ma kakva armija navijaca Herthe ba, pa ljudima je najniza procentualna popunjenost stadiona u ligi, svi kluobiv imaju preko 85% procentualnu ispunjenost stadiona dok je kod ovih kloceva svega 68%! :roll: :roll:
:lol:

Samo što je tih 68% 50 i nešto hiljada. Nisu oni krivi što igraju na prevelikom stadionu.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#2635 Re: Bundesliga

Post by simonese »

http://www.weltfussball.at/zuschauer/bu ... 11-2012/1/

Englezi : 34.122
Spanci : 27.639
Zabari : 21.331
Svabe : 45.114
salle_eh1986
Posts: 4212
Joined: 20/08/2009 23:08

#2636 Re: Bundesliga

Post by salle_eh1986 »

EdoI wrote:
salle_eh1986 wrote:
alphonse kauders wrote:Ja vjerujem da ne treba sumnjati u poštenje samo u njemačkoj i engleskoj ligi, u svim drugim ligama već bi bilo sumnjivo:))
gdješ to reći za engleze
sudije šilje za united, arsenal od 4-0 do 4-4, vigan dobija ove jače gubi od slabijih itd itd
Šta hoćeš da kažeš, da Wigan ima toliko novca da United proda titulu, Arsenal i Newcastle ugroze/izgube Ligu Prvaka...?
ma jok to nego onako mi čudni rezultati :)
User avatar
East_side
Posts: 4059
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#2637 Re: Bundesliga

Post by East_side »

BHF_Manijak wrote:Ma kakva armija navijaca Herthe ba, pa ljudima je najniza procentualna popunjenost stadiona u ligi, svi kluobiv imaju preko 85% procentualnu ispunjenost stadiona dok je kod ovih kloceva svega 68%! :roll: :roll:
a opala im je posjeta kako su pali qrcu za uši posljednjih par sezona...
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2774
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#2638 Re: Bundesliga

Post by alphonse kauders »

elSaik wrote:
BHF_Manijak wrote:Ma kakva armija navijaca Herthe ba, pa ljudima je najniza procentualna popunjenost stadiona u ligi, svi kluobiv imaju preko 85% procentualnu ispunjenost stadiona dok je kod ovih kloceva svega 68%! :roll: :roll:
:lol:

Samo što je tih 68% 50 i nešto hiljada. Nisu oni krivi što igraju na prevelikom stadionu.
Stoji i to, 50.000 super izgleda količinski, ali opet kad se uzme u obzir da Dortmund sa brojem stanovnika od oko 560.000 ima posjetu od 80.000, Schalke (Gelsenkirchen) posjetu od oko 60.000 u gradu od 280.000 ljudi, a Hertha posjetu od 50.000 hiljada u gradu od skoro 3.5 miliona stanovnika, ispada istam izerija i procentualno haman na nivou naše lige :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28523
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2639 Re: Bundesliga

Post by BHF_Manijak »

elSaik wrote:
BHF_Manijak wrote:Ma kakva armija navijaca Herthe ba, pa ljudima je najniza procentualna popunjenost stadiona u ligi, svi kluobiv imaju preko 85% procentualnu ispunjenost stadiona dok je kod ovih kloceva svega 68%! :roll: :roll:
:lol:

Samo što je tih 68% 50 i nešto hiljada. Nisu oni krivi što igraju na prevelikom stadionu.
To je kad uzmes cjelokupnu posjetu u obzir! I Stadion prima 74 hiljade, sto nije ni najvise u Bundesligi pa da se moze pravdati time, nego jednostavno karina navijaci! Popunili su stadion kad im je Bayern dolazio, Dortmund te eventalno Schalke, dok je ove godine znalo i po 20.000 hiljada samo biti na stadionu, sto je za Bundesligu bezze, da ne kazem sramota, kada se uporedi sa ostalim stadionima i njihovom popunjescu.
A nije ni Berlin selo ili gradic od 500.000 stanovnika pa da se pate da popune stadion, vec visemilionski grad, tako da je to jos jedan razlog sto je posjeta nidje veze u Berlinu!
Imali su i ostali kluboi katastrofalne rezultate tipa Koln, koji ima stadion od 55.000, pa je opet tokom skoro cijele sezone bio rasprodat ili Gladbach prosle godine, ali ovi sminkeri jok, napune i ispune stadion u 3-4 tekme a ostalo po 20-25 hiljada.
User avatar
fortaleza
Posts: 6180
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#2640 Re: Bundesliga

Post by fortaleza »

alphonse kauders wrote:
elSaik wrote:
BHF_Manijak wrote:Ma kakva armija navijaca Herthe ba, pa ljudima je najniza procentualna popunjenost stadiona u ligi, svi kluobiv imaju preko 85% procentualnu ispunjenost stadiona dok je kod ovih kloceva svega 68%! :roll: :roll:
:lol:

Samo što je tih 68% 50 i nešto hiljada. Nisu oni krivi što igraju na prevelikom stadionu.
Stoji i to, 50.000 super izgleda količinski, ali opet kad se uzme u obzir da Dortmund sa brojem stanovnika od oko 560.000 ima posjetu od 80.000, Schalke (Gelsenkirchen) posjetu od oko 60.000 u gradu od 280.000 ljudi, a Hertha posjetu od 50.000 hiljada u gradu od skoro 3.5 miliona stanovnika, ispada istam izerija i procentualno haman na nivou naše lige :D
S druge strane Rurska oblast kojoj pripadaju i Dortmund i Gelsenkirchen ima preko 5 milijuna stanovnika i spada među najgušće naseljena područja na svijetu... :)
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#2641 Re: Bundesliga

Post by veella »

Zatisje pred buru :D
HEJA BVB dupla kruna :lol:
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#2642 Re: Bundesliga

Post by simonese »

veella wrote:Zatisje pred buru :D
HEJA BVB dupla kruna :lol:
pa niste Zeljo :D
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#2643 Re: Bundesliga

Post by veella »

simonese wrote:
veella wrote:Zatisje pred buru :D
HEJA BVB dupla kruna :lol:
pa niste Zeljo :D
Tema je bundesliga pa nisam htio da spominjem mog jedinog Zelju :D to se vec odavno zna dupla kruna...
Zeljo i BVB u srcu :D (kako ovo nazvati cetverostruka kruna :D :D :D :D )
Finale lige prvaka 2013 Zeljo - BVB :D
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#2644 Re: Bundesliga

Post by fosil »

Hertha - Fortuna 1-2 prva tekma.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#2645 Re: Bundesliga

Post by simonese »

fosil wrote:Hertha - Fortuna 1-2 prva tekma.
:thumbup: neka,nek se Preetz goni u tripi
User avatar
orangina
Posts: 110
Joined: 12/01/2011 13:21
Location: Sarajevo

#2646 Re: Bundesliga

Post by orangina »

Prenosi li ko finale kupa veceras

BVB - Bayern
mad_world
Posts: 172
Joined: 10/02/2012 21:44

#2647 Re: Bundesliga

Post by mad_world »

orangina wrote:Prenosi li ko finale kupa veceras

BVB - Bayern
Arenasport 1
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2648 Re: Bundesliga

Post by pirmin »

Samo za ljubitelje Bayerna:

Image

:mrgreen: :mrgreen:









Za neupucene:Prva rijec znaci "Tu, tamo" a druga "usta"

:D
User avatar
ledeni_caj
Posts: 2834
Joined: 14/01/2011 18:21

#2649 Re: Bundesliga

Post by ledeni_caj »

Dortmund strasan ove sezone. Bayern se obruka danas.
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#2650 Re: Bundesliga

Post by just principe »

Dortmund ponovo razguzio BayernA :D
Post Reply