iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2626 Re: iPhone - All about

Post by Qler »

Ma nisam izdao :) ne boj se :) prica je krenula oko toga da je Apple smece :)
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#2627 Re: iPhone - All about

Post by DYD666 »

Qler wrote:Pitanje, ima li iPhone, da se ne moras zahebavati sa tim unlockovanjem, da ga koristis kao da je tvoj? Nesto sam pricao ja jaranom, on kaze da ima, da samo moras onu cydia-u snimiti za aplikacije. Ja jos nisam vidio takvog, ko Jeti se krije :)
Za nekoga ko toliko zna o njemu, cudi me na nemas taj info od ranije :)
U sustini svugdje je takav samo ne kod nas, kao i masa drugih normalnih stvari.
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#2628 Re: iPhone - All about

Post by Lady Saray »

imas telefone fabricki otkljucane i nisu pravljeni ni za jednu mrezu pa samim tim ih ne moras ni unlock da skines s mreze.. moj 3g je fabricki otkljucan i ebe mi se za unlock :D
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#2629 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

shin wrote:
Qler wrote:Pitanje, ima li iPhone, da se ne moras zahebavati sa tim unlockovanjem, da ga koristis kao da je tvoj? Nesto sam pricao ja jaranom, on kaze da ima, da samo moras onu cydia-u snimiti za aplikacije. Ja jos nisam vidio takvog, ko Jeti se krije :)

cydia=unlock
cydia != unlock :x
dado88
Posts: 34
Joined: 03/06/2010 03:57

#2630 Re: iPhone - All about

Post by dado88 »

Hej---jel sa ovim novi snowbreezom 2.2, untethred jailbreak na old i new bootrom....
nece biti ono sranje kad se ugasi da ga povezujem sa pc, radi boota ?
mariannealen
Posts: 58
Joined: 30/09/2010 13:12

#2631 Re: iPhone - All about

Post by mariannealen »

E ljudovi,imam sljedeci problem,pretplatio sam se za apple SDK program za razvijanje aplikacija e sad imam pristup ios 4.3 beta ,skinuo sam ga ali ne znam da ga ubacim na telefon,a posto znam da ima neka slicna situacija oko jb-ovanih telefona kada se skida sa interneta sistem i ubacuje u telefon.Ako neko zna kako ubaciti neka napise :D Hvala unaprijed
User avatar
dinao
Posts: 997
Joined: 16/04/2010 19:16

#2632 Re: iPhone - All about

Post by dinao »

mariannealen wrote:E ljudovi,imam sljedeci problem,pretplatio sam se za apple SDK program za razvijanje aplikacija e sad imam pristup ios 4.3 beta ,skinuo sam ga ali ne znam da ga ubacim na telefon,a posto znam da ima neka slicna situacija oko jb-ovanih telefona kada se skida sa interneta sistem i ubacuje u telefon.Ako neko zna kako ubaciti neka napise :D Hvala unaprijed

SHIFT + RESTORE
harun123
Posts: 3
Joined: 21/02/2011 20:31

#2633 Re: iPhone - All about

Post by harun123 »

Lady Saray wrote:imas telefone fabricki otkljucane i nisu pravljeni ni za jednu mrezu pa samim tim ih ne moras ni unlock da skines s mreze.. moj 3g je fabricki otkljucan i ebe mi se za unlock :D
ako ja sada kupim u Americi odkljucan, odnosno kesiram ga da li ce raditi ovde u BiH???
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2634 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

ako je otkljucan hoce..
harun123
Posts: 3
Joined: 21/02/2011 20:31

#2635 Re: iPhone - All about

Post by harun123 »

iSwagga wrote:ako je otkljucan hoce..
kako mogu znati da je otkljucan, i gdje se moze kupiti otkljucan, app store ili???
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2636 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

imas u appstore-u.. ali su ti od 600 - 800 dolara (ne znam tacno u bobu, nemojte mi zamjeriti) fabricki otkljucan..

malo prelistaj google.. ili pogledaj ovdje http://www.caniunlock.com/
harun123
Posts: 3
Joined: 21/02/2011 20:31

#2637 Re: iPhone - All about

Post by harun123 »

iSwagga wrote:imas u appstore-u.. ali su ti od 600 - 800 dolara (ne znam tacno u bobu, nemojte mi zamjeriti) fabricki otkljucan..

malo prelistaj google.. ili pogledaj ovdje http://www.caniunlock.com/
super, hvala ti puno...da li ja mogu traziti kod njih sa os 4.0.2.??? mislim da 16gb kosta $650. thx
User avatar
_amy_
Posts: 239
Joined: 14/04/2007 16:23

#2638 Re: iPhone - All about

Post by _amy_ »

Imam jedna problemcic sa iPhone-om, pa ako neko moze pomoci bujrum :) Elem, tek nedavno sam skontala kako mi za svaku poslanu poruku naplati duplo, kao da salje dvije, a onaj ko prima moju poruku pise mu da su primljene dvije iako je jedna poruka primljena. I da, nemam bite sms nego saljem regularno. Ima li neko ideju u cemu bi mogao biti problem?
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#2639 Re: iPhone - All about

Post by DYD666 »

Jesi sigurna da ti je broj karaktera ispod 160 ili koliko ono vec treba za 1 SMS?

Znam da je cca 4 reda otprilike 1SMS, kad udjes u peti vjerovatno ce napraviti drugu poruku, ja se tako ravnam.
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#2640 Re: iPhone - All about

Post by Lady Saray »

_amy_ wrote:Imam jedna problemcic sa iPhone-om, pa ako neko moze pomoci bujrum :) Elem, tek nedavno sam skontala kako mi za svaku poslanu poruku naplati duplo, kao da salje dvije, a onaj ko prima moju poruku pise mu da su primljene dvije iako je jedna poruka primljena. I da, nemam bite sms nego saljem regularno. Ima li neko ideju u cemu bi mogao biti problem?
koristis li nasa slova? obicno čćžđš zauzimaju vise karaktera iako izgleda kao jedan
User avatar
cool22
Posts: 14
Joined: 08/02/2011 20:56
Location: Sarajevo

#2641 Re: iPhone - All about

Post by cool22 »

zdravo svima, ovako pls nemojte galamiti na mene totalni sam antitalenat za ove mobajle (iphone), razbio sam svoju x6 i uzeo tatin stari iphone 2g kao prvu pomoc dok ne nabavim sebi neki ok mobitel. Eh mene sada interesira posto sam citao da je moguce spojiti iphone s compom i koristiti internet nemam pojma kako to ide, da li mi moze molim vas netko objasniti bio bih vam zahvalan svima. btw ako nesto preko BT treba nema mi laptop BT, da li je moguce ikako preko usb kabela se spojiti na laptop na internet a nadavno da mi ne nabija racun :D nadam se da kuzite sto mislim....srry ako se nisam izrazio najbolje
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2642 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

harun123 wrote:
iSwagga wrote:imas u appstore-u.. ali su ti od 600 - 800 dolara (ne znam tacno u bobu, nemojte mi zamjeriti) fabricki otkljucan..

malo prelistaj google.. ili pogledaj ovdje http://www.caniunlock.com/
super, hvala ti puno...da li ja mogu traziti kod njih sa os 4.0.2.??? mislim da 16gb kosta $650. thx
nista od toga drug, samo ce ti se nasmijati u lice.. svaki novi iphone dolazi sa najvovijim iOS-om..
User avatar
cool22
Posts: 14
Joined: 08/02/2011 20:56
Location: Sarajevo

#2643 Re: iPhone - All about

Post by cool22 »

zdravo opet ja s svojim problemima.....molim vas je li postoji kakva mogucnost da se skidaju aplikacije na iphone a da to nije preko itunesa jer na itunesu napravim profil al mi trazi broj kreditne kartice :S
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#2644

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 17/03/2015 07:42, edited 1 time in total.
User avatar
cool22
Posts: 14
Joined: 08/02/2011 20:56
Location: Sarajevo

#2645 Re: iPhone - All about

Post by cool22 »

DANKEEEE :)
User avatar
cool22
Posts: 14
Joined: 08/02/2011 20:56
Location: Sarajevo

#2646 Re: iPhone - All about

Post by cool22 »

da li bi mi mozda neko mogao skinuti par app(msn skype i fb) za iphone pa mi poslati ako je to moguce nemam acc na itunesu :S
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#2647 Re: iPhone - All about

Post by chengaba »

cool22 wrote:da li bi mi mozda neko mogao skinuti par app(msn skype i fb) za iphone pa mi poslati ako je to moguce nemam acc na itunesu :S
Otiđi negdje gdje ima WiFi (kafić i sl.) i opleti bez iTunesa. ;-)
User avatar
cool22
Posts: 14
Joined: 08/02/2011 20:56
Location: Sarajevo

#2648 Re: iPhone - All about

Post by cool22 »

napravio sam u stanu wi-fi al opet trazi da se logujem
mariannealen
Posts: 58
Joined: 30/09/2010 13:12

#2649 Re: iPhone - All about

Post by mariannealen »

Evo raja skidam 4.3 software za iPhone 4 pa vam javim veceras kako funkcionise :D
leo johnson
Posts: 132
Joined: 04/12/2010 21:41

#2650 Re: iPhone - All about

Post by leo johnson »

cool22 wrote:napravio sam u stanu wi-fi al opet trazi da se logujem

ne moze ako si u stanu. mora biti kafic ili restoran.
Post Reply