- Ratni avioni cionističkog režima danas su nastavili da djeluju po regionima pojasa Gaze.Između ostalih raketirani su jedna bolnica, skladište Crvenog polumjeseca, UN-ovo sjedište i novinarski centar u Gazi.
Pres izvori javljaju da su okupatorske borbene letjelice raketirale bolnicu u Gazi koja se nalazi u zoni Tel al Hava.U ovom objektu smješteno je 500 ranjenika.
Cionistički bombarderi gađali su raketama i fosfornim bombama sjedište UN-ove Agencije za pomoć Palestincima - UNWRA i humanitarno skladište organizacije. Osim rušenja i paljevine objekata, zapaljeni su humanitarni prehrambeni artikli a ranjeno je i nekoliko službenika Agencije.
Bombardovana je i kula Al Šeruk u Gazi, u kojoj su smješteni uredi pojedinih listova i agencija, arapskih i svjetskih TV mreža.Ranjeno je nekoliko osoba.
Posljednji izvještaji govore da su združeni cionistički napadi u Bejt Lahiji uzrokovali šehadet 13 osoba, među kojima su jedna palestinska majka i njeno troje djece.
U proteklih 20 dana cionističke agresije palo je 1.070 palestinskih šehida i ranjeno 5.050 Palestinaca, mahom civila.
Glasnogovornik Komiteta narodnog otpora Palestine u Gazi, informiše da su borci otpora danas upotrijebili novi tip projektila i uništili nekoliko izraelskih tenkova.
Abu Mudžahed je u izjavi za Al Alam naveo da su palestinski borci na istoku Gaze upotrijebili nove projektile i ručne bacače te aktivirali nekoliko nagaznih mina. ''Akcijama iz zasjeda naneseni su veliki gubitci u ljudstu agresorskoj armiji. Žestoki otpor spriječio je okupatorski prodor u Tel al Havu u Gazi. Ispaljeno je takođe preko 20 raketa prema cionističkim naseljima'', objavljuje Abu Mudžahed
