Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post Reply
pauseman
Posts: 4
Joined: 08/09/2011 10:37

#2626 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by pauseman »

ja ne bih priznao kosovo.
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#2627 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Helikopter »

Naknadna pamet
Mićunović: Prekinuti kosovsku iluziju


e-Novinehttp://www.e-novine.com/srbija/vesti/50 ... uziju.html

Image
Kako Tadiću objasniti da je Kosovo nezavisno: Čedomir Jovanović i Dragoljub Mićunović, na zajedničkom zadatku
Photo: FoNet

Predsednik Političkog saveta Demokratske stranke Dragoljub Mićunović izjavio je da Srbija u pogledu Kosova živi u iluzijama i ocenio da Srbija treba da umesto toga razvija trgovinske odnose s Kosovom

"Vrlo je nezdravo živeti u iluzijama. I što više budemo živeli u toj samoobmani da imamo značajnu moć i uticaj na Kosovu, utoliko gubimo vreme", rekao je Mićunović u intervjuu za nedeljno izdanje novosadskog "Dnevnika".
Prema njegovim rečima, priča o suverenitetu Srbije na Kosovu sve je više virtuelna, a ne realna.
Mićunović je ocenio da Srbija jedino još može neko vreme da sprečava prijem Kosova u Ujedinene Nacije.

"Ali, države ulaze u sistem svetske organizacije dobrovoljno, što znači da mogu da postoje i da funkcionišu u međunarodnom pravu čak i bez toga. Tako da je naš manevarski prostor u tom smislu sužen", kazao je on.

Image
Najbolji dokaz da iluzije škode zdravlju: Vuk Jeremić, nakon neprijatnog susreta sa stvarnošću
Photomontage: Instruktor

Mićunović je ocenio da se od 2008. godine, kada je Kosovo proglasilo nezavisnost, situacija menjala na štetu Srbije, jer su Albanci uspostavili vlast i dobili diplomatsko priznanje najvećeg i najvažnijeg dela EU, kao i SAD.

"Suveren je onaj ko ima vlast u nekoj zemlji, ko može da uvede vanredno stanje, a zna se ko je u ovom momentu suveren na Kosovu", ukazao je Mićunović. Prema njegovim rečima, bilo bi dobro da Kosovo i ostali delovi Balkana budu "ugurani" u Evropsku Uniju, jer bi se time otklonila napetost oko granica i olakšalo sporazumevanje.

Mićunović je rekao da je Srbija zakasnila sa idejom o podeli Kosova. "Kada je bilo vreme, nismo na tome insistirali, a Vojislav Koštunica koji je tada bio premijer, nije hteo ni da čuje za to", naveo je Mićunović. On je ocenio da Srbija treba da razvija trgovinske odnose s Kosovom i da izbegava drame, poput poslednje - oko carinskog pečata. "Imali smo skoro 400 miliona evra izvoza što je za naš spoljnotrgovinski deficit velika stvar jer robu možemo tamo da prodamo, a ne u Americi", rekao je Mićunović.

On je ukazao da Srbija mora voditi računa i o tome da ona ima veliku državnu i privatnu imovinu na Kosovu. "Mi smo ti koji imamo velike materijalne i kulturne vrednosti na Kosovu, koje mogu biti ugrožene, i zato imamo i mnogo interesa za dijalog sa Prištinom", kazao je Mićunović.

Prema njegovim rečima, Srbija treba da, preko Saveta Evrope, Evropskog parlamenta i Ujedinjenih nacija, insistira na autonomiji za Srbe na Kosovu i na poštovanju njihovih ljudskih i građanskih prava.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#2628 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Bosnolog »

Детаљи нове акције на северу Косова после 16. септембра:
Milovan Drecun Милован Дрецун приступио СНС
Image
1. учествују и борбени хеликоптери типа “Апач“,
2. допремљена су два велика чамца за пребацивање специјалаца КФОР-а преко газиводског језера,
… 3. главнина снага ће бити пребачена правцем Подујево-Бајгора-Бањска да би се избегле блокаде код Звечана
4. тешка механизација за разбијање блокада је већ у бази “Нотингхил“ ,
5. дозвољена употреба силе.
Распоређено 80 плаћеника из Албаније и Македоније – Бајгора,Свињаре Мокра Гора.

То су детаљи новог плана војно-полицијске акције која је најављена за 16. али ће бити изведена после 16, септембра. Успео сам да дођем до плана и морам да признам да сам веома узнемирен потенцијалом за изазивање дестабилизације који тај план има. Познавање детаља које сам навео је битно онима који треба да се супротставе акцији. Ради се о здруженој акцији КПС, РОСУ, КФОР и ЕУЛЕКС. То је класична војна, односно борбена акција и изузетно опасна по српски народ. Потребно је да се јавност, како домаћа тако и међународна, упозна с тим детаљима…

М. Дрецун, новинар, публициста и војно-политички аналитичар
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001960245952

М. Дрецун: План акције за 16.септембар http://facebookreporter.wordpress.com/2 ... #more-4193
Jaoooooo bre kuku lelele sto ce ovo da snade yunacki nebeski nepobjedivi rod,izgleda da ce opet biti Vuka Brankovica,..... :oops:
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#2629 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Helikopter »

Međunarodna krizna grupa:
Opasnost od krvoprolića na Kosovu


http://www.dnevniavaz.ba/globus/region/ ... osovu.html

Autor Srna 2011-09-13 11:31:00

Image
Marko Prelec, direktor Međunarodne krizne grupe za Balkan
Sporazum oko pečata ne mora značiti da će tamo biti kosovski carinici, kaže Marko Prelec, direktor Međunarodne krizne grupe za Balkan.

Pokušaj postavljanja kosovskih carinika na prelaze Jarinje i Brnjak na sjeveru Kosova izazvalo bi ozbiljnu opasnost od krvoprolića, upozorio je danas Marko Prelec, direktor Međunarodne krizne grupe za Balkan.

"Sporazum oko pečata ne mora značiti da će tamo biti kosovski carinici, to može i to bi trebalo da radi EULEKS u nekom prelaznom razdoblju koje može jako dugo trajati", izjavio je Prelec za Slobodnu Evropu.

On kaže da se politika Prištine gradi na pogrešnoj pretpostavci da bi Srbi sa sjevera Kosova prihvatili neki oblik integracije ukoliko ih Beograd ne bi podsticao na otpor.

"To uopšte nije tačno. Narod tamo odbija bilo kakvu integraciju u Kosovo", naglasio je Prelec.

Albanska strana najavila je da će 16. septembra zauzeti prelaze Jarinje i Brnjak i rasporediti kosovske carinike.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#2630 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by hercegovac_pravi »

Helikopter wrote:Međunarodna krizna grupa:
Opasnost od krvoprolića na Kosovu


http://www.dnevniavaz.ba/globus/region/ ... osovu.html

Autor Srna 2011-09-13 11:31:00

Image
Marko Prelec, direktor Međunarodne krizne grupe za Balkan
Sporazum oko pečata ne mora značiti da će tamo biti kosovski carinici, kaže Marko Prelec, direktor Međunarodne krizne grupe za Balkan.

Pokušaj postavljanja kosovskih carinika na prelaze Jarinje i Brnjak na sjeveru Kosova izazvalo bi ozbiljnu opasnost od krvoprolića, upozorio je danas Marko Prelec, direktor Međunarodne krizne grupe za Balkan.

"Sporazum oko pečata ne mora značiti da će tamo biti kosovski carinici, to može i to bi trebalo da radi EULEKS u nekom prelaznom razdoblju koje može jako dugo trajati", izjavio je Prelec za Slobodnu Evropu.

On kaže da se politika Prištine gradi na pogrešnoj pretpostavci da bi Srbi sa sjevera Kosova prihvatili neki oblik integracije ukoliko ih Beograd ne bi podsticao na otpor.

"To uopšte nije tačno. Narod tamo odbija bilo kakvu integraciju u Kosovo", naglasio je Prelec.

Albanska strana najavila je da će 16. septembra zauzeti prelaze Jarinje i Brnjak i rasporediti kosovske carinike.
Boldano...IDIOTE sporazum oko pečata znači upravo to jer je u tome sporazumu uključeno (pod-postavka F) rasopređivanje službenih carinika Republike Kosovo na granične prelaze. Zašto taj sporazum ne objavite u javnosti? Bar je to samo 5 minuta posla..ali jok bolje ovako izluđivati već izluđeni narod..Šta više lažete tom tom narodu dole i samo ih gurate u biološki nestanak. Ovo što zvanična srpska politika na Kosovu radi danas je ista stvar koju je radio kasapin Milošević, Izaziva tenzije i nada se (srbi više jednostavno nemaju snage da bilo što konkretno učine, dakle ostaje im samo nada da će se neko smilovati prema tim ljudima na Kosovu) da niko neće reagovati.
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#2631 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Helikopter »

AFERA VIKILIKS: Objavljene nove depeše iz američkih ambasada širom sveta

BERIŠA, MANI SE VELIKE ALBANIJE

http://www.kurir-info.rs/vesti/berisa-m ... 123300.php

(19) Subota, 10. Septembar, 2011.| Autor: Ekipa Kurira

Image
Ambasador SAD u Tirani kritikovao albanskog predsednika zbog izjave o pripajanju Kosova i stvaranju velike Albanije

BEOGRAD - Ništa od ujedinjenja Albanije i Kosova!
Nedugo pošto je Priština proglasila takozvanu nezavisnost, predsednik Albanije Sali Beriša javno je pozvao na ujedinjenje albanske nacije i stvaranje velike Albanije!

Tadašnji ambasador SAD u Tirani Džon Viters u svojoj depeši iz oktobra 2009. upozorava Vašington da je Beriša „izazvao zabrinutost u regionu“, te da je on odmah reagovao i žestoko ga upozorio da prestane s takvom retorikom.

„Upozoren je da ne doliva ulje na vatru i da ne traži teritorijalno ujedinjenje Albanije i Kosova. Jasno mu je predočeno kakvu opasnost nose takve izjave“, navodi Viters.

Beriša je brzo reagovao, ispravio se i naveo da je suština njegovog istupa bila da poštuje teritorijalni suverenitet Kosova i da su Albanija i Kosovo „jedna nacija, ali dve države“.

„Naglašavam da integracija Albanije i Kosova treba da bude u skladu sa idealima integracije u EU“, kaže Beriša.

Reagovala je i stručna albanska javnost i Berišinu izjavu proglasila nespretnim pokušajem da se samoproglasi za „starijeg brata svih Albanaca u regionu“, uključujući i one u Makedoniji.

„Dobra stvar povodom ovog incidenta je to što je ministar spoljnih poslova Iljir Meta poboljšao odnose sa Srbijom“, zaključuje Viters. Beriša, uprkos ozbiljnom upozorenju američkog ambasadora, nastavlja svoju kampanju i povezuje se sa dve albanske stranke s KiM koje su direktna opozicija tadašnjem premijeru Tačiju.
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#2632 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Helikopter »

ZA DIPLOME IZ PRIŠTINE I UDŽBENIKE NA ALBANSKOM

http://www.kurir-info.rs/vesti/politika ... 124760.php

(7) Utorak, 13. Septembar, 2011.| Autor: Novinske agencije
Image
BUJANOVAC - Albanci sa juga Srbije zatražili su danas na protestnom skupu u Bujanovcu od prosvetnih institucija Srbije priznavanje diploma prištinskog univerziteta i udžbenike na albanskom jeziku.

Sa skupa koji su organizovali predstavnici političkih stranaka Albanaca iz Bujanovca, Medveđe i Preševa ukazano je da je vreme da se prestane sa diskiminacijom Albanaca u oblasti obrazovanja.

Skupu je prisustvovalo oko 1.500 mladih, koji su izrazili revolt zbog aktuelne politike u oblasti obrazovanja Albanaca.

Okupljeni su nosili američke, albanske i zastave EU i brojne transparente na albanskom jeziku na kojima piše - "Stop diskriminaciji", "Hoćemo znanje i diplome sa Univerziteta u Prištini", "Probudi se omladino", "Hoćemo pravo i pravdu".

Protestni skup obezbeđivalo je desetak pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije.
Protest su zajedno organizovali Partija za demokratsko delovanje, Pokret za demokratski progres, Demokratska unija Albanaca i Demokratska partija.

Predsednik Skupštine opštine Bujanovac Šajit Kamberi je po završetku protesta izjavio novinarima da današnje okupljanje nije bilo usmereno ni protiv koga, već da je u interesu albanske dece.

Od početka političkog procesa u Preševskoj dolini "još nemamo rešeno pitanje ni elementarnog bukvara na albanskom jeziku", objasnio je Kamberi.

Kamberi je istakao i da je ovaj protest, čiji je moto bio "Dosta više - 10 godina", organizovan jer nisu uspeli dosadašnji pokušaji da se kroz saradnju sa vladinim Koordinacionim telom za opštine Bujanovac, Preševo i Medveđa, kao i Ministarstvom prosvete, reše problemi u obrazovanju.

"Nije bilo dovoljno sluha da se reše problemi obrazovanja na albanskom jeziku", rekao je Kamberi.

Narodni poslanik Partije demokratskog delovanja Riza Haljimi rekao je novinarima da je, prema njegovom mišljenju, protest uspeo kako po brojnosti učesnika, tako i po organizaciji skupa.

Haljimi je, posle protesta, rekao da je to bio miran skup koji je imao jasne poruke iznete upravo od strane mladih koji su "direktno diskriminisani u školama u Preševskoj dolini".

Haljimi je najavio slične proteste narednih dana sve dok konačno ne prestane diskriminacija u obrazovanju.

Protesni skup, koji je trajao dvadesetak minuta uz muziku na albanskom jeziku, protekao je bez incidenata.

Obradović: Obrazovanje nije razlog za proteste Albanaca

Ministar prosvete i nauke Srbije Žarko Obradović rekao je danas da problemi u obrazovanju nisu pravi razlog za demonstracije Albanaca na jugu Srbije, već da za to postoje mnogo dublji politički razlozi.

"Mislim da je ovo samo povod i da nije pravi razlog. Postoje mnogo dublji razlozi i poručujem da se obrazovanje ne zloupotrebljava u političke svrhe", kazao je Obradović novinarima u Beogradu. Prema njegovim rečima, u opštinama Bujanovac, Preševo i Medveđa učinjeno je mnogo pozitivnih akcija kada je reč o obrazovanju i dostupnosti obrazovanja Albancima. Obradović je kazao da su Albancima udžbenici dostavljeni na vreme.
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#2633 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by prljavi Hare »

KANI SUZO IZDAJICE!!! :lol: :lol: :lol:


13.09.2011 - 12:28
Wikileaks
Jeremić plakao zbog Kosova :D
e-Novine
Image
Jedna suza na mom licu: Vuk Jeremić, ophrvan tugom
Photo: BETA/AP Alessandra Tarantino

„Posle duge pauze, tokom koje je Jeremić spustio svoje lice na dlanove i sakrio ga, srpski ministar spoljnih poslova je rekao da je shvatio poruku i da je sastanak završen“, stoji u ovom izveštaju američkog diplomate iz misije pri UN

Srpski ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić početkom decembra 2007. suočio se sa surovim i nepopustljivim američkim stavom da će Srbija morati da prizna Kosovo ako želi nastavak evroatlantskih integracija! Na sastanku sa američkim ambasadorom pri UN Alehandrom Volfom 7. decembra 2007. u Njujorku, jasno mu je rečeno da je „kraj puta“ kad je reč o Kosovu, posle čega je Jeremić dramatično reagovao. „Ambasador Volf je rekao emotivnom Jeremiću: ’Stigli smo do kraja puta, nezavisnost Kosova je neizbežna! Srbija treba da se suoči sa ovom realnošću i prestane da se samopovređuje. Ako odlučite drugačije, to će biti samo na štetu Srbije’. Volf je zatim rekao da ’SAD razumeju da je srpskim liderima teško da se odreknu Kosova, ali da je to cena ako žele integraciju u evroatlantske institucije’...“, objavljuje Wikileaks.

„Posle duge pauze, tokom koje je Jeremić spustio svoje lice na dlanove i sakrio ga, srpski ministar spoljnih poslova je rekao da je shvatio poruku i da je sastanak završen“, stoji u ovom izveštaju američkog diplomate iz misije pri UN. :D

Image :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
tbv
Posts: 882
Joined: 19/12/2010 14:46
Location: _______________
Contact:

#2634 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by tbv »

Objavljeno 15.09.2011. u 22:44 Srbi mogu "živjeti bez straha"

Sutra kosovski carinici na prijelazima Jarinje i Brnjak

Premijer Kosova Hašim Tači rekao je večeras da će kosovski policajci i carinici, zajedno sa Euleksom i NATO-om, sutra početi provođenje plana za ''punu funkcionalizaciju'' prelaza Jarinje i Brnjak, između centralne Srbije i Kosova.

Hašim TačiTači je na konferenciji za novinare rekao da je operacionalni plan izradila vlada Kosova, u koordinaciji i sa punom podrškom Sjedinjenih Država, Evropske unije, NATO-a i EULEKSA.

Navodeći da sutrašnja akcija na sjeveru nije usmjerena ni protiv jedne etničke grupe, on je pozvao Srbe na sjeveru da ''žive bez straha'' i poštuju odluke kosovskih vlasti.


Pripadnici američkog KFOR-a blokirali su večeras sve prilaze iz pravca centralne Srbije na područje opštine Leposavić na Kosovu i Metohiji, ne dozvoljavajući bez rigoroznih kontrola bilo kakav ulazak na Kosovo, javio je izvještač Srne.

Srbi su ojačali barikade na prilazima sjeveru Kosova. Na svim barikadama prisutan je znatan broj Srba.

Vijeće sigurnosti UN raspravljat će danas, iza zatvorenih vrata, o stanju na Kosovu, neposredno pred početak raspoređivanja kosovskih carinika na administrativne prelaze Brnjak i Jarinje, što je izazvalo ozbiljne tenzije među Srbima u tom dijelu Kosova. Stav Srbije zastupaće šef diplomatije Vuk Jeremić.

http://www.sarajevo-x.com/svijet/region ... /110915149
napokon da se rijesi i ova kriza, nadam se da ce kosovski srbi ostati sabrani i da nece doci do mrtvih glava...
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#2635 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Bosnolog »

Kosovo: KFOR blokirao Jarinje, Srbi postavili barikade i gledali košarku!
15. 09. 2011. • 23:22 S. B.


Pripadnici KFOR-a večeras su bodljikavom žicom zatvorili administrativni prelaz Jarinje između Kosova i centralne Srbije, tako da je saobraćaj u potpunom prekidu.

Sa druge strane, nešto poslije 19 sati Srbi sa sjevera Kosova su kamionima blokirali drugi administrativni prelaz, Brnjak, i sa jedne i sa druge strane administrativne linije. Blokiran je i glavni most na Ibru u Kosovskoj Mitrovici na kome se nalaze velike količine šljunka.

Mnogi ne znaju da je prelaz Jarinje blokiran i vozila neprestano pristižu, pišu srbijanski mediji.

U mjestu Zupče na magistralnom putu istovareni su balvani i onemogućeno je kretanje vozilima u oba smjera. Pokraj puta parkiran je veliki broj automobila, a na barikadama su prisutni i Srbi iz Ibarskog Kolašina.

Na toj barikadi Srbi su postavili veliki video bim na kojem se večeras gledala košarkaška utakmica Srbije i Rusije. Na istom putnom pravcu barikade su postavljene i u mjestu Gazivode, gdje su na putu parkirani teretni kamioni.

Takođe, u blokadi je i administrativni prelaz Brnjak.


Situacija u opštini Zubin potok je mira, ali napeta.
Ovi stavili barikade sami sebi,.KFOR ih je totalno izolirao od Srbije,....Koji debilizam balvanijade,samo da se ne pretvori u Traktorijadu,.....
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#2636 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Hemel »

Bosnolog wrote:
Kosovo: KFOR blokirao Jarinje, Srbi postavili barikade i gledali košarku!
15. 09. 2011. • 23:22 S. B.


Pripadnici KFOR-a večeras su bodljikavom žicom zatvorili administrativni prelaz Jarinje između Kosova i centralne Srbije, tako da je saobraćaj u potpunom prekidu.

Sa druge strane, nešto poslije 19 sati Srbi sa sjevera Kosova su kamionima blokirali drugi administrativni prelaz, Brnjak, i sa jedne i sa druge strane administrativne linije. Blokiran je i glavni most na Ibru u Kosovskoj Mitrovici na kome se nalaze velike količine šljunka.

Mnogi ne znaju da je prelaz Jarinje blokiran i vozila neprestano pristižu, pišu srbijanski mediji.

U mjestu Zupče na magistralnom putu istovareni su balvani i onemogućeno je kretanje vozilima u oba smjera. Pokraj puta parkiran je veliki broj automobila, a na barikadama su prisutni i Srbi iz Ibarskog Kolašina.

Na toj barikadi Srbi su postavili veliki video bim na kojem se večeras gledala košarkaška utakmica Srbije i Rusije. Na istom putnom pravcu barikade su postavljene i u mjestu Gazivode, gdje su na putu parkirani teretni kamioni.

Takođe, u blokadi je i administrativni prelaz Brnjak.


Situacija u opštini Zubin potok je mira, ali napeta.
Ovi stavili barikade sami sebi,.KFOR ih je totalno izolirao od Srbije,....Koji debilizam balvanijade,samo da se ne pretvori u Traktorijadu,.....
Image
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#2637 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by prljavi Hare »

Zna li iko kad počinje tačno ovo danas i na kojima će kanalima ići uživo?
Treba pripremiti MTS,kokice,pivo,pa polako........ :D


P.S.A prisjela im i košarka,kad te krene,baš te krene! :lol: :lol: :lol:
User avatar
nOrMaLaC
Posts: 1152
Joined: 27/07/2011 15:17
Location: BelaruS

#2638 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by nOrMaLaC »

Ma ništa od ovoga neće biti.......... :zjev:

http://www.kurir-info.rs/vesti/tacijev- ... 125672.php
User avatar
MMM1977
Posts: 6744
Joined: 15/07/2009 12:56

#2639 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by MMM1977 »

nOrMaLaC wrote:Ma ništa od ovoga neće biti.......... :zjev:

http://www.kurir-info.rs/vesti/tacijev- ... 125672.php
Aham, kako da nema:
4SI - Kosovski carinici i policajci raspoređeni su jutros na prelaz Jarinje, a ubrzo se očekuje i njihovo raspoređivanje na prelazu Brnjak, potvrdio je zamjenik kosovskog premijera Hajredin Kući.

Kući novinarima nije želio da precizira kako su carinici i policajci prebačeni do prelaza Jarinje.

U misiji EULEX-a odbijaju da potvrde ili demantuju da su kosovski carinici i policajci na prelazu umjesto EULEX policije i carine, Naime, usaglašenim planom je predviđeno da se na prelazima Jarinje i Brnjak rasporede EULEX policija i carina, a da komandu vrši Kosovska policijska služba (KPS).

Poslanici Srpske radikalne stranke krenuli su rano jutros put Kosovske Mitrovice kako bi na licu mjesta pružili podršku Srbima sa sjevera Kosova.

Namjera delegacije koju čini tridesetak poslanika i članova stranke je da, tokom dana, obiđe srpske opštine na sjeveru Kosova kao i barikade koje su na prilazima administravnim prelazima postavili Srbi.

Šef poslaničkog kluba srbijanskog SRS-a Dragan Todorović izjavio je da delegacija neće ulaziti u sukobe sa pripadnicima KFOR-a ukoliko im ulazak na Kosovo bude onemogućen.

Izvor vijesti: http://www.24sata.info/vijesti/regija/7 ... z1Y6n5x5dZ
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#2640 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Skijaš »

MMM1977 wrote:
nOrMaLaC wrote:Ma ništa od ovoga neće biti.......... :zjev:

http://www.kurir-info.rs/vesti/tacijev- ... 125672.php
Aham, kako da nema:
4SI - Kosovski carinici i policajci raspoređeni su jutros na prelaz Jarinje, a ubrzo se očekuje i njihovo raspoređivanje na prelazu Brnjak, potvrdio je zamjenik kosovskog premijera Hajredin Kući.
wild stab in the dark, helikopterima ? :-D Tenkove da transportuju, pa hajde, ali nešto službenika carine i policije mogu u građevinskim kolicima prošvercovati da granice.
User avatar
MMM1977
Posts: 6744
Joined: 15/07/2009 12:56

#2641 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by MMM1977 »

Veoma je bitno da se dole nešto stalno dežava, da postoji napetost. Srbija je puno slabija sa 2 (ili više) problema nego samo sa jednim (RS). Ovako, imaju Kosovo, Sandžak, Vojvodinu, tako da im je RS zadnja na listi prioriteta. To nama u svakoj varijanti u potpunosti odgovara.
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#2642 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by prljavi Hare »

MMM1977 wrote: Šef poslaničkog kluba srbijanskog SRS-a Dragan Todorović izjavio je da delegacija neće ulaziti u sukobe sa pripadnicima KFOR-a ukoliko im ulazak na Kosovo bude onemogućen.

Izvor vijesti: *** SPAM ***/regija/72879-VIDEO-Srbijanski-radikali-krenuli-Mitrovicu-kosovski-carinici-policajci-prelazu-Jarinje.html#ixzz1Y6n5x5dZ
[/quote]


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Čuj neće ulaziti u sukobe sa KFOR-om!!!!!Pa neka se samo jedan američki vojnik makar ogrebe na onu
bodljikavu žicu...... :run:
Jedino ako ove KFOR-ovce nije juče uplašio onaj Konuzin! :oops:
User avatar
tbv
Posts: 882
Joined: 19/12/2010 14:46
Location: _______________
Contact:

#2643 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by tbv »

Delegacija Srpske radikalne stranke koja se uputila da pruži podršku srpskom narodu na Kosovu zaustavljena je stotinjak metara ispred administrativnog prelaza Jarinje, gdje je KFOR postavio bodljikave žice iza koje se nalaze oklopni transporteri i vojnici međunarodnih snaga u punoj ratnoj opremi, saopšteno je iz stranke.
Image

STOP OR I WILL FIRE! :o
User avatar
tbv
Posts: 882
Joined: 19/12/2010 14:46
Location: _______________
Contact:

#2644 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by tbv »

Objavljeno 16.09.2011. u 15:54 - Thaci: Pozivam na mir i suzdržanost

Kosovski premijer Hashim Thaci potvrdio je u petak da su kosovski carinici tokom jutra uspješno razmješteni na dva granična prijelaza na sjeveru zemlje, Jarinje i Brnjak, te je pozvao građane Kosova na mir i suzdržanost.

Na vanrednoj sjednici kosovske vlade Thaci je izvijestio o akciji koju su poduprli KFOR, EULEX i ambasadori vodećih zapadnih zemalja akreditiranih u Prištini. On je ponovio da uvođenje reda i zakona na sjeveru nije usmjereno protiv građana Kosova, već se radi o poštivanju ustava i zakona
.

http://www.sarajevo-x.com/svijet/region ... /110916093
:thumbup:
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#2645 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by prljavi Hare »

tbv wrote:
Delegacija Srpske radikalne stranke koja se uputila da pruži podršku srpskom narodu na Kosovu zaustavljena je stotinjak metara ispred administrativnog prelaza Jarinje, gdje je KFOR postavio bodljikave žice iza koje se nalaze oklopni transporteri i vojnici međunarodnih snaga u punoj ratnoj opremi, saopšteno je iz stranke.
Image

STOP OR I WILL FIRE! :o
Ili u prevodu:"Stanite a ja ću raspaliti roštilj!" :D

Nijemci,oni misle ozbiljno,ali mislio sam da će patriotizam preovladati i po uputama Vladike Irineja da neće
žaliti svoju krv za kolevku! 8-)
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#2646 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by hercegovac_pravi »

prljavi Hare wrote:
tbv wrote:
Delegacija Srpske radikalne stranke koja se uputila da pruži podršku srpskom narodu na Kosovu zaustavljena je stotinjak metara ispred administrativnog prelaza Jarinje, gdje je KFOR postavio bodljikave žice iza koje se nalaze oklopni transporteri i vojnici međunarodnih snaga u punoj ratnoj opremi, saopšteno je iz stranke.
Image

STOP OR I WILL FIRE! :o
Ili u prevodu:"Stanite a ja ću raspaliti roštilj!" :D

Nijemci,oni misle ozbiljno,ali mislio sam da će patriotizam preovladati i po uputama Vladike Irineja da neće
žaliti svoju krv za kolevku! 8-)
Eeeee a su tamo goloruki civili ko U Bosni 92-ge ili na Kosovu 99-te...upali bi oni vrlo rado. Medjutim, sada znaju da nigdje vise nema golorukih staraca, zena i djece da ih kolju i zive spaljuju. Zbog toga i vidis sve ove pozive na "dijalog i mirno rjesenje krize". Jer kad "srbinu" mores vratit istom mjerom e onda se "oni" neminovno pozivaju na "dijalog"...uvjek je tako bilo i uvjek ce tako biti...
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#2647 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Bosnolog »

hercegovac_pravi wrote:
prljavi Hare wrote: Image

STOP OR I WILL FIRE! :o

Ili u prevodu:"Stanite a ja ću raspaliti roštilj!" :D

Nijemci,oni misle ozbiljno,ali mislio sam da će patriotizam preovladati i po uputama Vladike Irineja da neće
žaliti svoju krv za kolevku! 8-)
Eeeee a su tamo goloruki civili ko U Bosni 92-ge ili na Kosovu 99-te...upali bi oni vrlo rado. Medjutim, sada znaju da nigdje vise nema golorukih staraca, zena i djece da ih kolju i zive spaljuju. Zbog toga i vidis sve ove pozive na "dijalog i mirno rjesenje krize". Jer kad "srbinu" mores vratit istom mjerom e onda se "oni" neminovno pozivaju na "dijalog"...uvjek je tako bilo i uvjek ce tako biti...

Ovim je sve receno o cetnickom junastvu i posljedicama kada trebaju da ratuju umjesto da kolju i progone goloruke civile
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2648 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Bosanac sa dna kace »

a sta veli patrijarh Irinej mogul zivjeti Srbi sa Albancima u bilo kakvoj drzavi???
voli li on da zbore kako je ono volio da zbori njegov prethodnik: "Srbi ne mogu da žive sa Hrvatima ni u kakvoj državi. Ni u kakvoj Hrvatskoj".
User avatar
Toto
Posts: 8193
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#2649 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Toto »

Srbi iznad Ibra zive sa Apacima
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#2650 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Bosnolog »

Na Kosovo se ne može ni ući ni sa njega izaći :lol: :lol: :lol: :lol:
Momčilo Petrović | 17. 09. 2011. - 00:02h | Foto: A. Stanković | Komentara: 0
Image
Prvo se čulo štektanje motora, a onda se iznad vrhova Mokre Gore ukazao helikopter, uznenađujuće veliki, jer je bio blizu - granični prelaz Brnjak nalazi se odmah ispod linije koja deli nebo od šume na ovoj planini, pa kad su ga Srbi sa barikade videli, odmah su mogli i da vide pilota. I hrvatski kockasti grb na repu letelice. :lol: :lol:

Neizvesnost na barikadama

Srbi su odmah uočili podudarnost - tim helikopterom koji je juče na granicu severa Kosova sa Srbijom dovezao carinike i policiju iz Prištine, prilikom poslednje posete Kosovu leteo je i predsednik Boris Tadić. Tako je počeo rasplet najnovije krize na Kosovu...



Cele prethodne noći na ovom prelazu na putu Mitrovica - Zubin Potok - Ribariće meštani okolnih sela dežurali su iščekujući da vlada Hašima Tačija pošalje svoje carinike i time potvrdi savoj suverenitet na celom Kosovu.


Već prekisnoć znalo se da će, ako uopšte budu dolazili, doći helikopterima, jer su svi drumovi bili pregrađeni barikadama, i ka Brnjaku, i ka Jarinju, na pravcu Mitrovica - Raška. Istom merom, izgleda više iz inata nego iz taktičkih ili strateških razloga, uzvratio je i Kfor, zatvorivši oba ova prolaza i sa svoje strane, pa je na Kosovo bilo nemoguće ući, i s njega izaći. :lol: :lol: :lol:



Ko se u noći između četvrtka i petka zatekao sa južne starne onoga što Beograd naziva “administrativnom linijom”, kandidovao se za svedoka istorije. Do juče ujutru nije se znalo samo hoće li prisustvotati “poslednjoj srpskoj bici za Kosovo”, ili će svedočiti “završnom činu stasavanja kosovske države”.
:lol: :lol: :lol:
Na kraju, kako to biva sa velikim očekivanjima, nije bilo ni jedno ni drugo, ali da idemo po redu...

Image
Pojavio se, dakle, u 8 i 20 juče ujutru taj helikopter, odjednom, izronio je se druge strane planine, i svi su Srbi na barikadama pojuruli pred stroj Francuza čiji je red bio da u okviru Kfora dežuraju.
:mrgreen:


Njih šestorica, ni jedan viši od metar i šezdeset, ni teži od 55 kilograma, i svaki je od gorštaka mogao da ih u rukama prenese preko Mokre Gore, ali predstavljali su NATO, pa im se moglo da hladnokrvno stoje s rukama skrštenim na zadnjicama, i raširenih nogu, dok je iza njih helikopter dizao prašinu, kao da je oblakom hteo da sakrije one što su se iskrcavali.
:lol: :lol: :lol:



Tako se desilo da niko, zapravo, nije ni znao jesu li stigli Tačijevi carinici ili nisu kad je odleteo, i tako je bilo kad je u pet do devet došao opet: tek su saonice ispod trupa dodrivale tlo, a kroz prašinu su se nazirale prilike, pa se letelica digla... - Kipuj! - naredio je kratko član Kriznog štaba :lol: :lol:
. http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/2774 ... ega--izaci
Tragedija srpskog naroda Kosova kojeg je Srbija jos jednom zavalila a koji ce na kraju ispasti najveci gubitnik i zrtva upravo zbog pogresne politike Beograda koja je najveci krivac sto je Kosovo otislo od nje,.....
Post Reply