Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#2626 Re: Kineski mobiteli

Post by kazo »

Uzimam sad novi sestri, do 300 KM pa sta preporucujete ? Xiaomi redmi note 4gb, iNew V3 ili Cooplad F1 ?
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#2627 Re: Kineski mobiteli

Post by irac300 »

kazo wrote:Uzimam sad novi sestri, do 300 KM pa sta preporucujete ? Xiaomi redmi note 4gb, iNew V3 ili Cooplad F1 ?
Iskreno, nećeš ni s jednim pogriješiti. I cjenovno i konfiguracijski su slični, te imaju jako dobre povratne informacije od korisnika. Najbolje, pokaži sestri sva tri modela pa neka ona izabere koji joj se najviše svidi (osim ako nije iznenađenje).
User avatar
esawyer
Posts: 310
Joined: 07/12/2012 22:09

#2628 Re: Kineski mobiteli

Post by esawyer »

inew v8 :D za žensko nema boljeg :D
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2629 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

treba neki vodootporni koliko puta zensku ispadne u solju :-)
User avatar
esawyer
Posts: 310
Joined: 07/12/2012 22:09

#2630 Re: Kineski mobiteli

Post by esawyer »

e vala to prvi put čujem, niđe veze :D
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2631 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Koliko puta sam cuo to, a i desilo se. Ali ne pazi svako na svoj mobitel na isti nacin. :-D
User avatar
esawyer
Posts: 310
Joined: 07/12/2012 22:09

#2632 Re: Kineski mobiteli

Post by esawyer »

gdje ti živiš stvarno ne znam :D ja prvi put čujem od tebe da se to može nekome desiti, pogotovo curama :D
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2633 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

znas ono, sjednu na solju, a mobitel ili u ruci ili u zadnjem dzepu. Pa ispadne :-)
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#2634 Re: Kineski mobiteli

Post by AhmetShabo »

Koliko treba ovim iz efoxa da shipuju mobitel koji je u njemackoj u njemacku?? Kad sam naruciovao pise da je u roku 72 sata, evo drugi dan prolazi, jos pise da nije shipped.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2635 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

AhmetShabo wrote:Koliko treba ovim iz efoxa da shipuju mobitel koji je u njemackoj u njemacku?? Kad sam naruciovao pise da je u roku 72 sata, evo drugi dan prolazi, jos pise da nije shipped.
cekaju da dođe iz kine :D
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2636 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Ne znam odnosi li se ovo na tvoju narudzbu, ali procitaj sta su na FB napisali. Tek ce na kraju mjeseca poceti slati UMI Zero. Ali ne znam je li to vazi za tebe koji si vec narucio ili za one koji ce tek naruciti.
Posalji im mail i pitaj. Eno rasprodani su oni iz Kine, a sada samo ima Presale za Njemacku. Ako nemaju na stanju da ti vrate pare. Onda npr kupis sa pande, imaju i oni osiguranje
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#2637 Re: Kineski mobiteli

Post by AhmetShabo »

dinooh wrote:Ne znam odnosi li se ovo na tvoju narudzbu, ali procitaj sta su na FB napisali. Tek ce na kraju mjeseca poceti slati UMI Zero. Ali ne znam je li to vazi za tebe koji si vec narucio ili za one koji ce tek naruciti.
Posalji im mail i pitaj. Eno rasprodani su oni iz Kine, a sada samo ima Presale za Njemacku. Ako nemaju na stanju da ti vrate pare. Onda npr kupis sa pande, imaju i oni osiguranje
hmm, nista mi sad nije jasno, pise im tamo na stranici unutar 72 sata. ako su im valjda telefoni u njemackoj, sta imaju cekat toliko.
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2638 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Vise ih nemaju, sve su rasprodali. Sada cekaju novu turu. Posalji mail i pitaj ih. Ne mogu ti nista garantirati. Mozda nisu na vrijeme napisali da je nestalo mobitela
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#2639 Re: Kineski mobiteli

Post by AhmetShabo »

dinooh wrote:Vise ih nemaju, sve su rasprodali. Sada cekaju novu turu. Posalji mail i pitaj ih. Ne mogu ti nista garantirati. Mozda nisu na vrijeme napisali da je nestalo mobitela
poslao sam mail i poruku na fb, pa da vidim hoce li sta napisati. fazon je sto sam rodbini tamo reko, da ce doci u roku od 3 dana. pa da ne cekaju ili da ispadne da sam slago..
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2640 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Kontam, nije do tebe. Ako ne dode sljedecu sedmicu, znas na cemu si
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2641 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

AhmetShabo wrote:Koliko treba ovim iz efoxa da shipuju mobitel koji je u njemackoj u njemacku?? Kad sam naruciovao pise da je u roku 72 sata, evo drugi dan prolazi, jos pise da nije shipped.
Sačekaj radne dane ;-)
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#2642 Re: Kineski mobiteli

Post by kazo »

Evo odgovorili mi ovi s paypala da otvorim dispute i ima 20 dana da komuniciram sa prodavacem i ako ne rijesim problem da valjda opet njih kontaktiram.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2643 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

poceli izbacivati i x64 sa pristupacnim cijenama :D
http://www.pandawill.com/elephone-p6000 ... 96135.html
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2644 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

kloniran wrote:poceli izbacivati i x64 sa pristupacnim cijenama :D
http://www.pandawill.com/elephone-p6000 ... 96135.html
x64 procesor a OS 32-bitni. Valjda će brzo updejtovat OS na 64-bitnu verziju Lollipop-a :D
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2645 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

SONY_91 wrote:
kloniran wrote:poceli izbacivati i x64 sa pristupacnim cijenama :D
http://www.pandawill.com/elephone-p6000 ... 96135.html
x64 procesor a OS 32-bitni. Valjda će brzo updejtovat OS na 64-bitnu verziju Lollipop-a :D
pise u februaru da ce biti oficijelni update na lollipop
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#2646 Re: Kineski mobiteli

Post by kazo »

Jel ovo panda vratila opet na 5% ono osiguranje ?
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2647 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

kazo wrote:Jel ovo panda vratila opet na 5% ono osiguranje ?
4. The followinng countries are not covered:
Colombia, Venezuela, Guyana, Suriname, Ecuador, Peru, Brazil, Bolivia, Chile, Paraguay, Uruguay, Argentina, French Guyana, Bosnia and Herzegovina, croatia.
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2648 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

You could choose Import Tax & VAT Insurance, for 5% (or more) of your order value, Pandawill will cover any import tax & VAT incurred on this order.
These followinng countries are not covered:
Colombia, Venezuela, Guyana, Suriname, Ecuador, Peru, Brazil, Bolivia, Chile, Paraguay, Uruguay, Argentina, French Guyana , Bosnia and Herzegovina , croatia
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#2649 Re: Kineski mobiteli

Post by irac300 »

Ne može bez nas proći nijedna crna lista, bez obzira o kojem segmentu je riječ.
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2650 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Kakva je situacija u Srbiji jer nisam upoznat. Koliko carine i koja je stopa PDV-a?
Post Reply