Bosanska piramida Sunca

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2626

Post by Prenj »

hrasno38 wrote: Evo ti odgovor. Moj otac je operisao rak na plucima 1977 godine i ozbiljan hirurg dr. Tvrtkovic koji ga je operisao, mu je dao 15 dana zivota i to maximalno i rekao staroj da nema sansi da se spasi jer su metastaze ocite. U svom jadu odlucili smo se za vraijantu ocaja i otisli kod dva alternativca, travara. Jedan je bio u Sloveniji a drugi je Matija Paunovska. 4 dana nakon operacije stari je bio sve gori a 5 dan je poceo uporedo da jede neku kremu od Slovenskog travara i da pije neke trave od Matije Paunovske. Hvala bogu i danas je ziv. Operacija je rutina, izljecenje je uspjeh. Naravno da bi operaciju radio kod hirurga ali da sam znao za ove alternativce mozda bi prije hirurga probao sa njima. Gore mu nije moglo biti od njih a bolje se pokazalo.
Isto tako i sa Osmanagicem. Rekao sam niti ga podrzavam niti ga osporavam ali smatram da svakome na svijetu treba dati priliku za dokazivanje a ne ga popljuvati. Pogotovo u stvarima koje nisu u mom domenu. On je izabrao da se bavi time i on odgovara za svoja djela. Cuda se ponekad desavaju kao sto je bilo i "Cudo Bosanskog otpora".
I taj slovenacki travar i Matija Paunovska su ako nista drugo profesionalci u svom travarskom poslu, time se bave svo svoje vrijeme, i ako i nisu izlijecili sve one koji su zbog necega dosli njima, nekome su barem neku prehladu olaksali, a prema primjeru tvog oca, i stosta jos.

Sta je Semir O. do sada otkrio, istrazio, uradio u zivotu, pa njegovim revolucionarnim idejama i argumentima, slijepo vjerujete?
User avatar
hrasno38
Posts: 34077
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2627

Post by hrasno38 »

Prenj wrote:
hrasno38 wrote: Evo ti odgovor. Moj otac je operisao rak na plucima 1977 godine i ozbiljan hirurg dr. Tvrtkovic koji ga je operisao, mu je dao 15 dana zivota i to maximalno i rekao staroj da nema sansi da se spasi jer su metastaze ocite. U svom jadu odlucili smo se za vraijantu ocaja i otisli kod dva alternativca, travara. Jedan je bio u Sloveniji a drugi je Matija Paunovska. 4 dana nakon operacije stari je bio sve gori a 5 dan je poceo uporedo da jede neku kremu od Slovenskog travara i da pije neke trave od Matije Paunovske. Hvala bogu i danas je ziv. Operacija je rutina, izljecenje je uspjeh. Naravno da bi operaciju radio kod hirurga ali da sam znao za ove alternativce mozda bi prije hirurga probao sa njima. Gore mu nije moglo biti od njih a bolje se pokazalo.
Isto tako i sa Osmanagicem. Rekao sam niti ga podrzavam niti ga osporavam ali smatram da svakome na svijetu treba dati priliku za dokazivanje a ne ga popljuvati. Pogotovo u stvarima koje nisu u mom domenu. On je izabrao da se bavi time i on odgovara za svoja djela. Cuda se ponekad desavaju kao sto je bilo i "Cudo Bosanskog otpora".
I taj slovenacki travar i Matija Paunovska su ako nista drugo profesionalci u svom travarskom poslu, time se bave svo svoje vrijeme, i ako i nisu izlijecili sve one koji su zbog necega dosli njima, nekome su barem neku prehladu olaksali, a prema primjeru tvog oca, i stosta jos.

Sta je Semir O. do sada otkrio, istrazio, uradio u zivotu, pa njegovim revolucionarnim idejama i argumentima, slijepo vjerujete?
Ama covjece nisam nigdje rekao da mu vjerujem ali nisam ni da mu ne vjerujem. Samo sam rekao da svakome treba dati sansu. Sta ste vi dosada istrazili u zivotu osim citanja pa da imate pravo nekome nesto osporavati. Jos jednom da ponovim, niti covjeka znam, niti mu slijepo vjerujem, niti sam podlozan slatkim pricama ali zato sam uvijek za to da svakome treba dati priluku da se dokaze ili da se ne dokaze.
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2628

Post by Goran_35 »

Goran_35 wrote:
ludost wrote:
Goran_35 wrote:Dzabe :oops: ,neki bacaju kamenje i kad nema protivnicke ekipe :oops:

ej ludi evo ti stranica ne moras vise ici na alternativnu historiju :oops: ....Tu imas plan rada ;) a i kratki prirucnik arheologije :oops: :D


http://www.piramidasunca.ba/
gogi_35, haj kad vec tako rado po cevape ides, moze li i meni deset u pola? :)

pise li negdje u tom prirucniku i uci li se na toj stokholmskoj arheologiji da se lokacija arheoloskog istrazivanja koje je u toku zatvori za bilo kakve posjetioce - a posebno vece grupe turista - sve dok radovi ne budu potpuno zavrseni?

ili se u stokholmu na arheologiji uci kako se prije radova na terenu izasfaltira cesta?

:lol: :lol: :lol: :lol:
Nisam u timu :oops: tite mi :oops: ali sam navijac ;) pa da odgovorim na ovo veoma inteligentno :oops: pitanje :oops:

Dakle,stoljecima su tu prolazili kojekakvi :oops: ,mjenjale se kulture :oops: ,neki cak izgradise i srednjovjekovni grad na vrhu :oops:

Pa prema tome,kad je to moglo biti tako sve ove godine,zasto sada zabraniti eventualnim turistima da dodju?Koliko ja znam ne zivimo ni u kakvoj diktaturi ? :oops:

Ili se varam? :roll:

Svarno se trudim :oops: da ne dobijem "gripu" ,ali ti si ludost toliko uporan da moram sam sebe citirati da vidis da sam davno odgovorio!

Samo ti i jos neki,bolujete od ponavljanja,i sigurno nisi dzabe napisao onu latinsku izreku :oops:

I usput budi receno :oops: sta fali National Geograficu?
I drugo,razmisli malo o "naucnim istinama",kakva objasnjenja nude o postanku univerzuma,o mozgu o evoluciji?Razmisli! Samo tu ne pomaze ponavljanje... :D

ps

Upravo se spremam na put pa me nece biti jedno vrijeme,ali vi naheklajte :D i po mogucnosti :oops: sa sto vise ponavljanja jednih te istih "visokoumnih" :oops: postova :D
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2629

Post by Goran_35 »

A wrote:
Goran_35 wrote:Ali biti papagaj je najlakse.ne rzamisljati :oops: gledati sapunice :D ili uz pivu fudbal :D i naravno :oops: pametovati kako je sve vec otkriveno i dokazano :lol:
Uzdrmati sva dosadasnja znanja argumentima - pa to bi bio onda ozbiljan naucni rad. A fantazirati bez i jednog jedinog argumenta, dokaza, logickog ili materijalnog - to su djecije mastarije i omalovazavanje pravih naucnika.
Niko nista nije uzdrm'o :oops: samo se nudi alternativa.Pa ko voli nek izvoli :D

Doduse,jesu se neki nasi :D uzdrmali :lol:
mačak u čizmama
Posts: 1189
Joined: 17/03/2004 09:18

#2630

Post by mačak u čizmama »

dobra je ipak ova tema...zaigrali se ko djeca :)
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2631

Post by Prenj »

hrasno38 wrote: Ama covjece nisam nigdje rekao da mu vjerujem ali nisam ni da mu ne vjerujem. Samo sam rekao da svakome treba dati sansu. Sta ste vi dosada istrazili u zivotu osim citanja pa da imate pravo nekome nesto osporavati. Jos jednom da ponovim, niti covjeka znam, niti mu slijepo vjerujem, niti sam podlozan slatkim pricama ali zato sam uvijek za to da svakome treba dati priluku da se dokaze ili da se ne dokaze.
I onda Semira Osmanagica, koji od relevantnih referenci ima samo to da je do sada kao turista obisao mnoga zanimljiva mjesta ukljucujuci i mnoge piramide, treba pustiti da se dokazuje na mjestu koje je vec od strane i drzave i nauke registrovano kao arheolosko nalaziste i znacajan dio nase kulturne bastine???

Znaci, sutra da se pojavi pet drugih budala i zazeli da prekopava Trebevic, Bjelasnicu, Treskavicu, treba ih pustiti da se 'dokazuju'?
Kao sto smo pustili neke druge budale na nama 'dokazuju' vec godinama?

Opet ponavljam, Semir O. i njegova ekipa su vec razvalili dva prastara groba i taj dio nalazista je sada zauvijek izgubljen za nauku!

Zemlja Bosna je ocito postala raj za ublehase svih vrsta!
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2632

Post by pravimjernik »

OVAJ POST VRIJEDI GLEDATI NA SVAKOJ STRANICI PA SE PO NJEMU RAVNATI !!!! hebiga,provali vas ZNANJE :D

od sada postiram donji post na svakoj novoj stranici. kako reče znanje, ovo su vandali. takvi nikad nisu ni htjeli diskusiju. i ako im ne staviš argumente na svaku stranu ,svih onih prethodnih (zasad 108) su za qrac - za njih ko da nisu ni postojale. jedini lijek za takve je biti još tvrdoglaviji. to mi srećom ne ide teško- hebiga šta ćete, čistokrvni bosanac,ko vam je kriv što ste me napali bez ikakvog povoda . :razz:

----

B-H TALIBANI

kekec wrote:
Nakon svih bjelosvjetih protuha i prevaranata vrijeme je da i policija zaradi platu.
Znanje, ne bih isao ovako daleko. Ne poznajem detalje.

Mislim, ako postoji Ministarstvo za O,N, kulturu i sport,
da je zastita kulturnog naslijedja BiH u domenu njihovih
nadleznosti i da nema potrebe formirati Fondaciju koja "ce raditi"
iste poslove.
S druge strane, ako ce se kulturna bastina STVARNO I ISPRAVNO
stititi, podrzavam formiranje i Fondacija i nevladinih organizacija,
uz raspodjelu, a ne poduplavanje poslova.
Principijelno, to je ispravan stav. Lijepo je imati uravnotežen nastup, tj. biti i mehametli i racionalan u isto vrijeme. Međutim, ovdje se ne radi o uobičajenoj situaciji, nekoj u okviru zdravog sistema društvenih normi ponašanja i sa poznatim sistemom vrijednosti koje odozgo grade zakone. Uvedeni su neki novi zakoni, nepisani: H.Čengić je prije nekoliko dana na TV otvoreno izrekao nešto temeljno fašistički - da naime, parafraziram, stranci ne razumiju da se njihove pravne norme ponašanja ne odnose na naše društvo u kome su takve norme tradicionalno drugačije. Dakle, pisani zakoni ne važe. Pa kakvi onda važe?

Ovdje je upravo problem i u tome što se baš sad, u vrijeme izrazite nestabilnosti (pravne, političke, ekonomske, socijalne) nahuškala jedna bezočna skupina šorc-vandala (npr. napad na Zemaljski Muzej) da proždere i ono malo principa etike i društvenih vrijednosti što nam je preostalo. Pa da potpunim antidruštvenim djelovanjem (šok-terapija) umjesto odgovora na pitanja koja građani osjećaju do bola, istima podare - ublehu. Zamisli, piramida! Pa još kakvu svijet nije vidio, pa još koja mijenja cjelokupnu nauku čovječanstva, pa još to sve prenijeli BBC i Reuters - inače, jel da, poznati promotori naše sreće. Pa još fondacijom direktoruje neko od evropskih obavještajaca iz OSCE. Eh, zamisli ti što nas vole. Hoće da nam pomognu. Naša draga europska braća. Da nađemo pravi put. Do Egipta. Bez nazad. Ali šta je to za zemlju kojoj je guverner engleski špijun koji je, među ostalim akterima, radi zloupotrebe vatrene sile kojom je ubijeno 14 civila (6 maloljetnika) pod otvorenom istragom već 34 godine?

Oni koji stoje iza svega ovog međutim (projekat je itekako dobro osmišljen, koordiniran i finansiran u iznosima o kojima i ne sanjate), našli su par domaćih slugana koji su namirisali šuškave novčanice, čak i u medijima, pa tu na forumu, itd. Pri tome nije bitno što oni kažu da je to novac za Bosnu - ništa ovo oni ne rade bez novčane naknade jal' u cashu jal' u perspektivi, u to budi ubijeđen. Takvih se uvijek nađe podosta u svakom narodu, od J. Amerike do Afrike. Ovi jade što se tu lomataju po forumu da kao bajagi "dokažu" nedokazivo, ti nekakvi dječaci u kratkim pantalonicama, nedorasli mišlju i srcem, oni blage veze nemaju o tome šta se oko njih događa. Ali pustimo njih.

Sve ovo događa se u jednom užasno teškom političko-historijskom momentu za Bosnu. Ako si gledao Centralni Dnevnik večeras, mogao si vidjeti uistinu svjetski poznatog (redovnog) profesora međunarodnog prava Francisa Boylea koji kaže da je trenutno na sceni najprljavija igra u historiji Bosne. U Face to Face mogao si čuti i prof. Čekića i jednog takvog stranog plaćenika koji se baš našao da nam svima kaže kako će, jelte, baš on, kako reče "precizno matematićki" sam do marta završiti prebrojavanje žrtava agresije 92-96! Zamisli, do marta. Univerzitetska institucija to nije uspjela izvesti usljed hiljada objektivnih problema (uništene evidencije te raseljeni izvori informacija... - samo su neki). Međutim i to je dosta da se advokat SCG pozove na njegovo "istraživanje" (primijeti da ni on nije doktor nauka baš kao ni amater piramidaš, ali to više nije važno - po H.Čengiću novi su zakoni na sceni odnosno iza scene). Pa će onda Sud u Haagu dodijeliti nam pet puta manju odštetu nego što trebamo dobiti... Nije šala - o milijardama je riječ! Da ne govorimo o historijskoj nepravdi.

Tipovi poput nabrojanih se obavezno biraju iz redova izuzetno ambicioznih kadrova s bijednom akademskom karijerom (najgori studenti, magistri s nekakvim sumnjivim motivima, doktori s nekakvih rudokopa po pustinjskim vukojebinama bjelosvjetskim), kao npr. Federalni ministar N.Branković, pa A.Terzić i njegov savjetnik Z.Hurtić koji, jelte, kao sasma slučajno upravlja fondacijom, pa nekakvo dijete koje će zaokružiti pet od pedeset i pet sivih tačaka na mutnom satelitskom snimku zapišavajući svoj nalaz onim "dr.", i beskrajni drugi isti takvi. To su potpuno slijepi poslušnici, ljudi kojima se na brifinzima u centrali u ponedeljak ujutru izbifla šta imaju da urade te hefte, i oni krenu i onda to odrade. Gazeći sve pred sobom. Tako, kad pitaše Terzića što ne pravi luku u Neumu i ne vuče koridor do Neuma, on odgovara sasvim izgubljeno da je to "neodgovorno" tražiti. Ministar saobraćaja (!) Branković kaže "nemamo mi para za te stvari". To su ljudi bez mozga pa time i savjesti. Ljudi koji se, kao Terzić, upišaju (javno) od sreće kad ih guverner Ashdown potapše po ramenu. Ali dosta o njima.

Žalosno je da je ovo malo pameti probosanske što je preostalo uglavnom skoncentrisano u i oko Sarajeva. Ali ko zna, možda je to i dobro. Znaš onu Napoleonovu, pregrupisavanje pa protivnapad – najbolja odbrana!

Nakon što su neprijatelji Bosne dočekali da i A.Izetbegović kao realno jedina snaga (ne ulazeći u njegove državničke kvalitete) koja je mogla okupiti većinu Bosanaca u jedinstvenu silu - umre - i da ga po ubrzanoj proceduri zaboravimo (mi smo eksperti za kratku pamet, 2-3 godine su više nego dosta), red je došao na konačno rješenje za Bosnu. Srećom, nešto se ipak valja iza brda. Ovaj put, nadajmo se, na nesreću neprijatelja Bosne.
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2633

Post by Macuser »

Ja sam cuo da je Excalibur bacen u Jablanicko jezero. Da ga isusimo?
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2634

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:35, edited 1 time in total.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2635

Post by Prenj »

Macuser wrote:Ja sam cuo da je Excalibur bacen u Jablanicko jezero. Da ga isusimo?
Da prekopamo i Pocitelj?
Garant se ona Salinasova Troja ipak tamo negdje krije?
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2636

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:36, edited 1 time in total.
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2637

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:36, edited 1 time in total.
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2638

Post by Macuser »

ludost wrote:e, gogi, pise l' sta u politikinom zabavniku, sjecas se onog clanka o onoj kristalnoj lobanji iz juzne amerike? garant je i ona nekako povezana s piramidom! :lol:
run, gogi, run :run:

:lol: :lol: :lol: :lol:
Ima to Osmanagic u svojoj knjizi:

"Kristalna lubanja iz Lubaantum-a


Istrazivac Mike Mitchell-Hedges je 1927. rasciscavao vrh jednog od hramova u gradu Maja Lubaantum-u (Belize). Njegova usvojena sedamnaestogodisnja kcerka Anna, koja mu je pravila drustvo, je iznenada primijetila kako nesto svjetluca. Ispod prasine je izvukla lijepo izvajanu kristalnu lobanju, ciji je vilica nedostajala. Tri mjeseca kasnije, pronasla je i vilicu desetak metara daleko od lubanje.

Lobanja je napravljena od jednog, neobicno velikog, bloka prozirnog kvarcnog kristala. Visoka je 13 cm, dugacka 18 cm, a siroka 13 cm. Teska je oko 5 kg. Po velicini odgovara manjoj ljudskoj lubanji sa perfektno uradjenim detaljima. Nema kruznog izbocenja, sto znaci da je rijec o imitaciji zenske lubanje.

Ubrzo je lubanja postala najcuveniji i najmisteriozniji komad drevnog kristala ikada pronadjen.Kristalnu lubanju prate i kontroverze. Razliciti autori osporavaju da je Mitchell-Hedges (1882-1959) uopce vodio svoju kcer u Lubaantum. Zamjeraju mu da svoje "otkrice" nije ni pominjao sve do 1943. I, na koncu, tvrde da je on zapravo lubanju kupio na aukciji londonskoj Sotheby-ja 1943. godine. Osporavaju tvrdnje Mitchell-Hedges-a da je lobanja napravljena u doba Atlantide i onda prenesena Majama. Zamjeraju Anni da je nastavila ocevim "dezinformacijama": ona tvrdi da je lobanja vanzemaljskog porijekla i da je bila na Atlantidi prije nego sto je prebacena u Belize. Skeptici tvrde da je lobanja napravljena u Njemackoj prije 150 godina po uzoru na Aztecke."
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2639

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:37, edited 1 time in total.
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2640

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:38, edited 1 time in total.
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2641

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:38, edited 1 time in total.
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2642

Post by cernica »

pravimjernik ili ti mali blento …na kvadrat wrote:
tebi ništa što ti ljudi uporno objašnjavaju red stvari. de onda da te i ja još jednom podučim kad već ne voliš znanje: PRVO SE UZME LOPATA U ŠAKE PA SE OTKOPA PIRAMIDA PA SE PIŠE KNJIGA O PIRAMIDI PA SE OFORMI FONDACIJA DA ZAŠTITI PIRAMIDU. hallooo ba bezmoždani
Ovakvima nista u glavu sto im ljudi uporno objasnjavaju (tj. ponavljaju).
LOPATA SE PRVO I UZELA (BAREM 4 MJESECA PRIJE PISANJA KNJIGE) OTKOPALI SU SE DIJELOVI ZIDOVA PIRAMIDE (PROCITAJ GEOLOSKI IZVJESTAJ NADJIJE NUKIC ILI OTIDJI NA LICE MJESTA U VISOKO I POGLEDAJ SAM) A FONDACIJA SE OSNOVALA NE SAMO DA ZASTITI PIRAMIDU (STO OVAJ BLENTO NA KVADRAT NAVODI) NEGO DA SE PRIKUPE SREDSTVA OD DONACIJA KAKO BI SE PIRAMIDE OTKOPALE U CIJELOSTI; PODZEMNI TUNELI RASCISTILI I MAPIRALI; ISTRAZIVANJA NESMETANO ODVIJALA I PROMOCIJA I ZASTITA ARHEOLOSKOG BLAGA BOSNE I HERCEGOVINE hallooo bo’ blento… na kvadrat.

Uzgred receno, ono ja tebe jednom vec nazvah (ustvari dadoh ti lik :shock: ) da si malog blente :-) brat na :shock: kvadrat.
pravimjernik wrote:
piše ti bolan u semirovom planu tek u 2007 godini će se kopati ti nakvi zidovi…
Jos jednom, glupost, povrsnost ili slucaj za istrazivanje (ispitivanje)? Prinudjen sam ponovo postirati ovu informaciju:

FAZE ISTRAŽIVAČKE AKTIVNOSTI:

2006: OBAVITI ZAKONSKE I ORGANIZACIJSKE PRIPREME, OSNOVATI FONDACIJU, FORMIRATI TRI PROJEKTNA TIMA KOJI ĆE ZAPOČETI PROCES EKSKAVACIJE I RESTAURACIJE:
- A. MONUMENTALNOG POPLOČANOG PLATOA NA ČETIRI SEKCIJE 10 METARA X 20 METARA;
- B. ZIDOVA PIRAMIDE NA ŠEST SEKCIJA SA SVE ČETIRI STRANE SVIJETA U ŠIRINI 20 METARA X 50 METARA;
- C. MAPIRANJE PODZEMNOG KOMPLEKSA TUNELA I PROSTORIJA.

Da preciziram neke od ocekivanih aktivnosti
Rok trajanja projekta: 14.04.2006. - 29.10.2006.


A. AKTIVNOSTI NA BOSANSKOJ PIRAMIDI SUNCA

1. Plato: otkopavace se cetiri sondazna bunara (dva sa dimenzijama 10 x 20 metara, dva sa dimenzijama 20 x 40 metara). Strucni nadzor: 2 geologa, 4 arheologa, geometar sa pomocnikom, 4 ekipe za rasciscavanje sa 5-6 ljudi. Alati, oprema, mehanizacija, satori, zastita itd.

2. Zidovi piramide: 6 sondaznih bunara na svim stranama svijeta (po dva na prilaznom platou i sjevernoj strani), dimenzija 20 x 50 metara. Strucni nadzor: isti tim sa platoa. Sest ekipa za rasciscavanje sa 5-6 ljudi. Alati, oprema, satori, zastita...

3. Podzemni kompleks tunela: strucni nadzor sastavljen od 2 arheologa, jednog geologa, jednog speleologa, geometra sa pomocnikom, 2 pripadnika rudarske cete za spasavanje i deset ljudi u ekipi za rasciscavanje. Alati, oprema, rasvjetljenje, transport...

4. Prijemni ured na platou: 1 administrativno lice sa vise volontera (registracija, prodaja materijala Fondacije, turisticke informacije, saradnja sa medijima), stalna kuhinja sa doruckom i ruckom za cca 100 ljudi dnevno. Satori, stolovi, stolice, posudje i sl.

5. Snimanje istrazivanja: jedan fiksni aparat sa postoljem na ulazu u plato, jedna profesionalna kamera sa stalno zaposlenim snimateljem tokom trajanja Projekta.

B. ADMINISTRACIJA

6. Ured Fondacije u Sarajevu, Stab Projekta u Visokom.

7. Odrzavanje web sajta


C. AKTIVNOSTI NA BOSANSKOJ PIRAMIDI MJESECA I PIRAMIDI BOSANSKOG ZMAJA

8. Sondazni bunari, angazovanje profesionalne i od strane Ministarstva odobrene lokalne kompanije

9. Amerova magnetna "kolica", dvije ekipe sa opremom
itd….

pravimjernik wrote:
al javi se ti slobodno ovako ponekad da ti pojasnim neke stvari
Ti ces mi objasnit! Blento na kvadrat :shock: . Da sam ja spao na te grane da mi objasnjavaju takvi ko ti - bio bi…ko ti.
pravimjernik wrote:
- ti fakat NE ZNAŠ razliku između pravopisa i gramatike
pravimjernik wrote:
žaomi te
piše ti bolan u semirovom
svegati
sdruge strane
semir
pa tolki si već ljudi izvrijeđao…
Greske (gramaticke ili pravopisne) su nebitne u ovoj temi, medjutim kao sto vidite iz prilozenog, ovaj ( kao I ostali prijasnji poklonici teorije – BRDO, odnosno, BRDJANI) ispravljaju druge u gramatickim (pravopisnim) greskama, dok ih u isto vrijeme oni redovno prave (u ovom primjeru, gdje ovaj mene kritikuje, sve ove njegove greske, a ima ih jos, su cak samo iz jednog posta).

Ako sam I ja ranije njih ispravljao, to je bilo iz razloga da ima skrenem paznju na: “Ne ispravljajte druge u pravopisu I gramatici, dok u isto vrijeme I vi grijesite”.

Medjutim, da se postaviti pitanje: Zasto oni to rade? Pa evo odgovora, zato sto zele SVE ispravljati, I protivnike diskvalificirati kao “ne skolovane ili ne strucne”. Kakav samo jadan pristup!!! A sve go pekar do pekara. Iz njihovih komentara (stila pisanja), jednom akademski obrazovanom covjeku, se lako da primjetiti da ovi nemaju skoro nista od skole, (ili da su prolazili naguzove, a to ti je isto).
pravimjernik wrote:
daj pa samo se čuj koji otrov prosipaš po ovom forumu …SEMIRE OSMANAGIĆU da si sazrio davno za banovanja nego neznam šta moderatori rade ovdje
A vi ono nas nazvaste Taliban, ublehas, stoka bradata, …(a to ti nije vridjanje?!) Cuj SEMIR. Hej bola, jeli ono ti bi sa onim IQ testom? Aaaa, sad te se sjecam, jarane. Pa provjeri li ti ima li minusa ispred one tvoje cifre? :lol:
ludost wrote:
pa nisi samo sarlatan i kukavica, nego i sovinista!
Vidi mu prica, hej. Pa vi ste mene (nas) I proglasili Talibanima (interesuje me jeste li I Marija Gerussia, Jovu Jovanovica, Stjepana Corica…svrstali u te “islamske nacionaliste”?)
ludost wrote:
zasto piramida, dok se ne iskljuci mogucnost: a) nekropole, b) neolitskog naselja, c) ilirske gradine, d) kasnoanticke strukture, e) ranosrednjovjekovne strukture, f) podgradja srednjovjekovnog visokog, g) all of the above?
Jeli to bilo ono pitanje o kojem non-stop pricas? Ako jeste, bio sam u pravu sto ga nisam ni primjetio, odnosno sto sam ga ignoriso. Ovo nije ni pitanje, nego nekakva gomila nabacanih rijeci, a kamoli da kazem “glupo pitanje”.
pravimjernik wrote:
odličan ulov mada nije to ništa - pratim tipa već neko vrijeme, on ti i izmišlja tuđe riječi, tek tako ,ko sposlom! ili npr. optuži drugog za izmišljanje njegovih riječi nakon što izbriše sopstvene al zaboravi da mu ostane onaj time stamp s vremenom popravke koji pokazuje vrjeme nakon vremena osporavanje njegovh rječi koje je sam izbrisao. itd. šta će još sve ublehaši pokušat...
Kakav samo plitak I glup komentar. Ti jarane, garant imas minus ispred svog IQ. Kada ovako nesto kazes uvjek trebas da navedes primjere, da citiras. Ti naravno nemas pojma kakv je pristup kod ucenog covjeka. Donosis zakljucke bez argumenata, tipican primjer jednog obicnog “iz sirokih narodnih masa”.

Sve sto si naveo svakako da nije tacno. Ne vjerujem da lazes, jer si glup, plitak, povrsan… Nikad nisam izmisljao tudje rijeci niti sam ikad optuzivao druge za izmisljanje mojih rijeci ( e, ovo si namjerno izmislio, I nije u pitanju glupost)
ludost wrote:
a evo sta si ti izbacio, iako si itekako procitao
Jeli mislis na ovo? Ako nije, reci sta jeste?
cernica wrote:
Ono sto ovakvi zaboravljaju jeste da se prvo u skolu ide kako bi se naucilo pristupu I ophodjenju prema radnim predmetima… pojavama, pa se tek onda diskutuje.
Nemam pojma sta hoces da kazes? Stojim iza ovih rijeci. Evo, cesti su primjeri nesporazuma, kad imate posla sa …ovakvima :-) .
macuser wrote:
Piramidasi na argumente odgovaraju pljuvanjem Zato je tu "znanje". Covjek vam fino sve argumentovano prezentira…
Brdjani (mali blento & Co.) na argumente odgovaraju pljuvanjem. Zato je tu “cernica” da vam sve fino argumentovano I logicno prezentira.

Prvo, nema nikave pljacke. Istrazivacki radovi pocinju u proljece 2006. U to se mozete uvjeriti po planu I programu podnjetom nadleznim drzavnim organima, a koji je cesto postiran na ovom forumu. I radit ce se da se sto prije otkopaju zidovi piramida (na razlicitim lokacijama) kako bi se razuvjerili I najveci skeptici. Znaci, ni najmanje nije rijec o rastezanju (kojeg BRDJANI uporno, zlonamjerno I bezobrazno izmisljaju iako su upoznati sa planom I programom za 2006.).

Posto su brdjani izmislili I zele da vjeruju u pricu “Savrsena Zavjera” u kojoj SDA stoji iza cijelog Projekta, jednostavno im ne ide u prilog sto se radovi nece rastezati ( po njihovoj prici, radovi zapocinju tek 2007, a to je dovoljan period da se popljacka narod). Zbog toga I to je razlog zasto izmisljaju I konstantno ponavljaju da se radovi nece odvijati 2006.

Drugo, ne radi se o “amaterima” (I ko zna kako su ih sve nazivali) vec o strucnjacima iz raznih dijelova svijeta. Nijedan naucnik ne bi svoju reputaciju doveo u pitanje a da se prethodno nije upoznao sa Predmetom istrazivanja. Niko od njih nije toliko glup da se prihvati necega sto kako brdjani kazu “visi u zraku”. Ni naucni radnici ni politicke partije u zemlji… niko ne bi rizikovao I dovodio u pitanje svoje ime, svoj rad I svoju buducnost. Za naucne radnike (koji su upoznati sa Projektom) “ne visi u zraku”.

Trece, takodjer je naivno vjerovati (jedna od prica iz :Savrsene Zavjere”) da su piramide samo parvan da Fondacija preuzme kormilo nad promocijom i zastitom arheloskog blaga BiH kako bi dobijali masnu lovu od drzave, UNESCO, donacija itd. jer nakon neuspjeha sa piramidama Fondacija bi izgubila svoj autoritet u bilo kojem obliku, I kod donatora I kod UNESCO, I kod clanstva (naucnika…) itd. I naravno, ne bi ni postojala. Zakljucak: ima piramida – ima I Fondacije, nema piramida – nema ni Fondacije. To je barem jasno kod dan.

Medjutim, ima jos toga, ali mislim da je i ovo dovoljno.
terapija wrote:
I JESI iznio si tvrdnju koju sada opovrgavas, (Post 17/01/2006 14:03 Stranica 98 ako ne vjerujes, ili si zaboravio, pogledaj, ja ne zelim da citiram) I insistiracu kao i "ludost" dok potpuno ne ostanes bez argumenta.
Ponovo, na sta mislis? Je li mislis na ovo? Ako nije, reci sta jeste?
cernica wrote:
Ono sto ovakvi zaboravljaju jeste da se prvo u skolu ide kako bi se naucilo pristupu I ophodjenju prema radnim predmetima… pojavama, pa se tek onda diskutuje.
Ako je ovo - izmisljas. Ne opovrgavam nista. A citirat moras, kad vec iznosis komentar (tako barem rade u skolama)
terapija wrote:
I UPRAVU SAM, jer definitivno bi iznio svaki dokaz samo da ga ima, nama ovdje na forumu, a o fotografiji da i ne govorimo.
Nisi u pravu, definitivno ne bih iznio svaki dokaz vama na forumu (jos jednom, ne umisljaj da si mi bitan da se pretrgajem da ti dokazem I da imam vremena na bacanje), a o fotografisanju da I ne govorim. Imas noge pa trci u Visoko I uvjeri se sam. Do proljeca imas fore.
terapija wrote:
I ne bi izbjegavao odgovore i diskusiju i ne bi se kacio za pitanja bosanskog jezika, koja veze nemaju sa ovom temom. Nisam vidio osobu koja je u stanju da napise toliko teksta sa toliko malo sadrzaja.
Odovore ne izbjegajem, ali glupa pitanja ignorisem. Za jezik se ne kacim nego sam ga samo spomenuo u vidu tvog “podrijetla” (a I to je svakako bitno da se citaoci upoznaju “odakle sve vjetrovi pusu”, ne?)
Goran_35 wrote:
Ja bih rek'o da je vama antipiramidasima malo vuna ?
Nisu oni “antipiramidasi”. Oni su poklonici logike brda ili jednostavno - BRDJANI :lol:
ludost wrote:
Znaš kako u nas vele - ako laže koza, ne laže rog.
u koliko cemo se kladiti da na ovo opet neces odgovoriti?
Sreca pa se nisi kladio, izgubio bi jer ti odgovaram. I koza i rog ce vam biti na proljece – ljeto 2006 ;-)
hrasno38 wrote:
Sta ste vi dosada istrazili u zivotu osim citanja pa da imate pravo nekome nesto osporavati.
Nista oni nisu istrazili. Ovakvi ne istrazuju nego samo “potvrdjuju” I ispravljaju druge. A odakle im pravo? Pa ovakvi ga sami sebi daju. I to je ona “druga strana” bosanskog covjeka. Sve ima svoju suprotnost npr. magnetni polovi. Dok su jedni plusevi – drugi su minusi… cijeloga zivota. Tu se nista ne moze promjenuti. Jedan od razloga sto ja pisem na ovom forumu je samo iz razloga da ih ismijem pred citaocima.
hrasno38 wrote:
(…) kao sto je bilo i "Cudo Bosanskog otpora".
@ Hrasno,
Vidjet ces, proglasit ce te talibanom k'o i mene (nas).
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2643

Post by Macuser »

Sjetit ces me se u aprilu:
"Tresla se gora, rodio se mis!"
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2644

Post by pravimjernik »

vandal wrote:Medjutim, da se postaviti pitanje: Zasto oni to rade? Pa evo odgovora, zato sto zele SVE ispravljati, I protivnike diskvalificirati kao “ne skolovane ili ne strucne”. Kakav samo jadan pristup!!! A sve go pekar do pekara. Iz njihovih komentara (stila pisanja), jednom akademski obrazovanom covjeku, se lako da primjetiti da ovi nemaju skoro nista od skole, (ili da su prolazili naguzove, a to ti je isto).
opet si se prosuo - kad već mjeriš nečiji kredibilitet po stilu pisannja onda vas znanje opet pobjedi :lol:
Last edited by pravimjernik on 20/01/2006 21:28, edited 1 time in total.
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2645

Post by Macuser »

vandal wrote:Medjutim, da se postaviti pitanje: Zasto oni to rade? Pa evo odgovora, zato sto zele SVE ispravljati, I protivnike diskvalificirati kao ?ne skolovane ili ne strucne?. Kakav samo jadan pristup!!! A sve go pekar do pekara. Iz njihovih komentara (stila pisanja), jednom akademski obrazovanom covjeku, se lako da primjetiti da ovi nemaju skoro nista od skole, (ili da su prolazili naguzove, a to ti je isto).
Pise se:
neskolovane, a ne "ne skolovane"
nestrucne, a ne "ne strucne"
El-bosniaco
Posts: 580
Joined: 11/05/2005 12:30

#2646

Post by El-bosniaco »

FENA



KOMPJUTERSKI PROGRAM VIRTUALNE REKONSTRUKCIJE BH PIRAMIDE SUNCA
20.01.2006 (12:03)


[img]mhtml:http://www.piramidasunca.ba/images/meni ... =FSA343020[/img]

SARAJEVO, 20. januara (FENA) - FiBRE je naziv prvog bosanskog real-time rendering softvera, koji će biti primijenjen u projektu istraživanja bosanske Piramide Sunca.

Softver ima mogućnost generiranja virtualnog okruženja u realnom vremenu i prikazivanja elemenata kao što su arhitektonski objekti, prirodno okruženje, kretanje ljudi i simulacije prirodnih sila.

Projekt virtualne rekonstrukcije bosanske Piramide Sunca podrazumijeva primjenu ove kompjuterske tehnologije u svrhu prikaza i obnove izgleda piramide, gdje se uz vjerodostojnu 3D reprodukciju - skeniranje vrši rekonstrukcija objekta, kao i cijelog piramidalnog kompleksa.

Razvio ga je H3 studio, bh. kompanija koja se, među ostalim poslovima, bavi implementacijom CGI-a u naučne svrhe. On je rezultat četverogodišnjeg istraživanja bh. eksperata iz oblasti arhitekture, informacijiskih tehnologija – programiranja, historije i dizajna.

Predsjednik Komiteta Fondacije za vizuelnu prezentaciju i virtualnu rekonstrukciju Omer Hasanbegović ističe kako se stručni tim trenutno bavi fazom generiranja terena, gdje se priprema digitalno okruženje za piramidalnu strukturu, koja će biti detaljno kreirana na osnovu informacija dobijenih tokom iskopavanja.

Cilj je, kako on dodaje, prikazati bogatu historiju BiH na sofisticiranom nivou, koji će biti osnovna komunikacija i način prezentacije međunarodnim naučnim krugovima.

FiBRE ima posebnu naučnu ulogu vizalizirajući dijelove historijiskih kompleksa, predstavljajući čitave arhitektonske strukture te prezentovanje kulture određenog naroda i perioda u kojem je živio.

Radovi na iskopavanju piramida u Visokom započet će 14. aprila i trajati do kraja oktobra. Oni će predstavljati najveći arheološko-geološki projekt u Evropi ove godine.

Učešće u realizaciji projekta najavili su istaknuti svjetski arheolozi, među kojima i vodeći irski arheolog Grace Fegan, iskusni arheolog iz Australije Royce Richards i diplomirani arheolozi s Univerziteta u Insbruku (Austrija), Glazgovu (Škotska) i Ljubljani (Slovenija).

Međunarodni tim arheologa bit će pojačan i timom bh. mladih arheologa u kojem su Sead Pilav, koji je diplomirao arheologiju u Švedskoj, diplomirana arheologica Sveučilišta u Zadru Silvana Čobanov i arheolog sa studija Beogradskog univerziteta Saša Janković.

U zajedničkom ekspertnom timu bit će i geološki stručnjaci - član uglednog Geološkog društva iz Austrije dr. Stjepan Ćorić te diplomirani inžinjeri geologije Nadija Nukić iz Sarajeva, Ibrica Repisti iz Crne Gore i Jukić Nedim iz Tuzle.

(Fena)bdž
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2647

Post by Macuser »

Zali boze para. Bolje pomoci covjeka:
http://www.blogger.ba/?sekcija=news&id=49
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2648

Post by pravimjernik »

OVAJ POST VRIJEDI GLEDATI NA SVAKOJ STRANICI PA SE PO NJEMU RAVNATI !!!! hebiga,provali vas ZNANJE :D

od sada postiram donji post na svakoj novoj stranici. kako reče znanje, ovo su vandali. takvi nikad nisu ni htjeli diskusiju. i ako im ne staviš argumente na svaku stranu ,svih onih prethodnih (zasad 109) su za qrac - za njih ko da nisu ni postojale. jedini lijek za takve je biti još tvrdoglaviji. to mi srećom ne ide teško- hebiga šta ćete, čistokrvni bosanac,ko vam je kriv što ste me napali bez ikakvog povoda . :razz:

----

B-H TALIBANI

kekec wrote:
Nakon svih bjelosvjetih protuha i prevaranata vrijeme je da i policija zaradi platu.
Znanje, ne bih isao ovako daleko. Ne poznajem detalje.

Mislim, ako postoji Ministarstvo za O,N, kulturu i sport,
da je zastita kulturnog naslijedja BiH u domenu njihovih
nadleznosti i da nema potrebe formirati Fondaciju koja "ce raditi"
iste poslove.
S druge strane, ako ce se kulturna bastina STVARNO I ISPRAVNO
stititi, podrzavam formiranje i Fondacija i nevladinih organizacija,
uz raspodjelu, a ne poduplavanje poslova.
Principijelno, to je ispravan stav. Lijepo je imati uravnotežen nastup, tj. biti i mehametli i racionalan u isto vrijeme. Međutim, ovdje se ne radi o uobičajenoj situaciji, nekoj u okviru zdravog sistema društvenih normi ponašanja i sa poznatim sistemom vrijednosti koje odozgo grade zakone. Uvedeni su neki novi zakoni, nepisani: H.Čengić je prije nekoliko dana na TV otvoreno izrekao nešto temeljno fašistički - da naime, parafraziram, stranci ne razumiju da se njihove pravne norme ponašanja ne odnose na naše društvo u kome su takve norme tradicionalno drugačije. Dakle, pisani zakoni ne važe. Pa kakvi onda važe?

Ovdje je upravo problem i u tome što se baš sad, u vrijeme izrazite nestabilnosti (pravne, političke, ekonomske, socijalne) nahuškala jedna bezočna skupina šorc-vandala (npr. napad na Zemaljski Muzej) da proždere i ono malo principa etike i društvenih vrijednosti što nam je preostalo. Pa da potpunim antidruštvenim djelovanjem (šok-terapija) umjesto odgovora na pitanja koja građani osjećaju do bola, istima podare - ublehu. Zamisli, piramida! Pa još kakvu svijet nije vidio, pa još koja mijenja cjelokupnu nauku čovječanstva, pa još to sve prenijeli BBC i Reuters - inače, jel da, poznati promotori naše sreće. Pa još fondacijom direktoruje neko od evropskih obavještajaca iz OSCE. Eh, zamisli ti što nas vole. Hoće da nam pomognu. Naša draga europska braća. Da nađemo pravi put. Do Egipta. Bez nazad. Ali šta je to za zemlju kojoj je guverner engleski špijun koji je, među ostalim akterima, radi zloupotrebe vatrene sile kojom je ubijeno 14 civila (6 maloljetnika) pod otvorenom istragom već 34 godine?

Oni koji stoje iza svega ovog međutim (projekat je itekako dobro osmišljen, koordiniran i finansiran u iznosima o kojima i ne sanjate), našli su par domaćih slugana koji su namirisali šuškave novčanice, čak i u medijima, pa tu na forumu, itd. Pri tome nije bitno što oni kažu da je to novac za Bosnu - ništa ovo oni ne rade bez novčane naknade jal' u cashu jal' u perspektivi, u to budi ubijeđen. Takvih se uvijek nađe podosta u svakom narodu, od J. Amerike do Afrike. Ovi jade što se tu lomataju po forumu da kao bajagi "dokažu" nedokazivo, ti nekakvi dječaci u kratkim pantalonicama, nedorasli mišlju i srcem, oni blage veze nemaju o tome šta se oko njih događa. Ali pustimo njih.

Sve ovo događa se u jednom užasno teškom političko-historijskom momentu za Bosnu. Ako si gledao Centralni Dnevnik večeras, mogao si vidjeti uistinu svjetski poznatog (redovnog) profesora međunarodnog prava Francisa Boylea koji kaže da je trenutno na sceni najprljavija igra u historiji Bosne. U Face to Face mogao si čuti i prof. Čekića i jednog takvog stranog plaćenika koji se baš našao da nam svima kaže kako će, jelte, baš on, kako reče "precizno matematićki" sam do marta završiti prebrojavanje žrtava agresije 92-96! Zamisli, do marta. Univerzitetska institucija to nije uspjela izvesti usljed hiljada objektivnih problema (uništene evidencije te raseljeni izvori informacija... - samo su neki). Međutim i to je dosta da se advokat SCG pozove na njegovo "istraživanje" (primijeti da ni on nije doktor nauka baš kao ni amater piramidaš, ali to više nije važno - po H.Čengiću novi su zakoni na sceni odnosno iza scene). Pa će onda Sud u Haagu dodijeliti nam pet puta manju odštetu nego što trebamo dobiti... Nije šala - o milijardama je riječ! Da ne govorimo o historijskoj nepravdi.

Tipovi poput nabrojanih se obavezno biraju iz redova izuzetno ambicioznih kadrova s bijednom akademskom karijerom (najgori studenti, magistri s nekakvim sumnjivim motivima, doktori s nekakvih rudokopa po pustinjskim vukojebinama bjelosvjetskim), kao npr. Federalni ministar N.Branković, pa A.Terzić i njegov savjetnik Z.Hurtić koji, jelte, kao sasma slučajno upravlja fondacijom, pa nekakvo dijete koje će zaokružiti pet od pedeset i pet sivih tačaka na mutnom satelitskom snimku zapišavajući svoj nalaz onim "dr.", i beskrajni drugi isti takvi. To su potpuno slijepi poslušnici, ljudi kojima se na brifinzima u centrali u ponedeljak ujutru izbifla šta imaju da urade te hefte, i oni krenu i onda to odrade. Gazeći sve pred sobom. Tako, kad pitaše Terzića što ne pravi luku u Neumu i ne vuče koridor do Neuma, on odgovara sasvim izgubljeno da je to "neodgovorno" tražiti. Ministar saobraćaja (!) Branković kaže "nemamo mi para za te stvari". To su ljudi bez mozga pa time i savjesti. Ljudi koji se, kao Terzić, upišaju (javno) od sreće kad ih guverner Ashdown potapše po ramenu. Ali dosta o njima.

Žalosno je da je ovo malo pameti probosanske što je preostalo uglavnom skoncentrisano u i oko Sarajeva. Ali ko zna, možda je to i dobro. Znaš onu Napoleonovu, pregrupisavanje pa protivnapad – najbolja odbrana!

Nakon što su neprijatelji Bosne dočekali da i A.Izetbegović kao realno jedina snaga (ne ulazeći u njegove državničke kvalitete) koja je mogla okupiti većinu Bosanaca u jedinstvenu silu - umre - i da ga po ubrzanoj proceduri zaboravimo (mi smo eksperti za kratku pamet, 2-3 godine su više nego dosta), red je došao na konačno rješenje za Bosnu. Srećom, nešto se ipak valja iza brda. Ovaj put, nadajmo se, na nesreću neprijatelja Bosne.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2649

Post by Fair Life »

vandal wrote:Medjutim, da se postaviti pitanje: Zasto oni to rade? Pa evo odgovora, zato sto zele SVE ispravljati, I protivnike diskvalificirati kao ?ne skolovane ili ne strucne?. Kakav samo jadan pristup!!! A sve go pekar do pekara. Iz njihovih komentara (stila pisanja), jednom akademski obrazovanom covjeku, se lako da primjetiti da ovi nemaju skoro nista od skole, (ili da su prolazili naguzove, a to ti je isto).
Nisu samo pekari... ima i uzgajivaca paprika.

Isti "ovi" koji pisu 'protiv' ove piramidaske ublehe i svojim pisanjem nastoje otvoriti oci slijepcima... pokusali su to uciniti i sa Koridorom Vc... i sa Terzicevim ublehama oko ukidanja viza... i oko svega sto se cinilo nerealno, a toga je bilo... ihajhaj.
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2650

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:39, edited 1 time in total.
Locked