pravimjernik ili ti mali blento …na kvadrat wrote:
tebi ništa što ti ljudi uporno objašnjavaju red stvari. de onda da te i ja još jednom podučim kad već ne voliš znanje: PRVO SE UZME LOPATA U ŠAKE PA SE OTKOPA PIRAMIDA PA SE PIŠE KNJIGA O PIRAMIDI PA SE OFORMI FONDACIJA DA ZAŠTITI PIRAMIDU. hallooo ba bezmoždani
Ovakvima nista u glavu sto im ljudi uporno objasnjavaju (tj. ponavljaju).
LOPATA SE PRVO I UZELA (BAREM 4 MJESECA PRIJE PISANJA KNJIGE) OTKOPALI SU SE DIJELOVI ZIDOVA PIRAMIDE (PROCITAJ GEOLOSKI IZVJESTAJ NADJIJE NUKIC ILI OTIDJI NA LICE MJESTA U VISOKO I POGLEDAJ SAM) A FONDACIJA SE OSNOVALA NE SAMO DA ZASTITI PIRAMIDU (STO OVAJ BLENTO NA KVADRAT NAVODI) NEGO DA SE PRIKUPE SREDSTVA OD DONACIJA KAKO BI SE PIRAMIDE OTKOPALE U CIJELOSTI; PODZEMNI TUNELI RASCISTILI I MAPIRALI; ISTRAZIVANJA NESMETANO ODVIJALA I PROMOCIJA I ZASTITA ARHEOLOSKOG BLAGA BOSNE I HERCEGOVINE hallooo bo’ blento… na kvadrat.
Uzgred receno, ono ja tebe jednom vec nazvah (ustvari dadoh ti lik

) da si malog blente

brat na

kvadrat.
pravimjernik wrote:
piše ti bolan u semirovom planu tek u 2007 godini će se kopati ti nakvi zidovi…
Jos jednom, glupost, povrsnost ili slucaj za istrazivanje (ispitivanje)? Prinudjen sam ponovo postirati ovu informaciju:
FAZE ISTRAŽIVAČKE AKTIVNOSTI:
2006: OBAVITI ZAKONSKE I ORGANIZACIJSKE PRIPREME, OSNOVATI FONDACIJU, FORMIRATI TRI PROJEKTNA TIMA KOJI ĆE ZAPOČETI PROCES EKSKAVACIJE I RESTAURACIJE:
- A. MONUMENTALNOG POPLOČANOG PLATOA NA ČETIRI SEKCIJE 10 METARA X 20 METARA;
- B. ZIDOVA PIRAMIDE NA ŠEST SEKCIJA SA SVE ČETIRI STRANE SVIJETA U ŠIRINI 20 METARA X 50 METARA;
- C. MAPIRANJE PODZEMNOG KOMPLEKSA TUNELA I PROSTORIJA.
Da preciziram neke od ocekivanih aktivnosti
Rok trajanja projekta:
14.04.2006. - 29.10.2006.
A.
AKTIVNOSTI NA BOSANSKOJ PIRAMIDI SUNCA
1. Plato: otkopavace se cetiri sondazna bunara (dva sa dimenzijama 10 x 20 metara, dva sa dimenzijama 20 x 40 metara). Strucni nadzor: 2 geologa, 4 arheologa, geometar sa pomocnikom, 4 ekipe za rasciscavanje sa 5-6 ljudi. Alati, oprema, mehanizacija, satori, zastita itd.
2. Zidovi piramide: 6 sondaznih bunara na svim stranama svijeta (po dva na prilaznom platou i sjevernoj strani), dimenzija 20 x 50 metara. Strucni nadzor: isti tim sa platoa. Sest ekipa za rasciscavanje sa 5-6 ljudi. Alati, oprema, satori, zastita...
3. Podzemni kompleks tunela: strucni nadzor sastavljen od 2 arheologa, jednog geologa, jednog speleologa, geometra sa pomocnikom, 2 pripadnika rudarske cete za spasavanje i deset ljudi u ekipi za rasciscavanje. Alati, oprema, rasvjetljenje, transport...
4. Prijemni ured na platou: 1 administrativno lice sa vise volontera (registracija, prodaja materijala Fondacije, turisticke informacije, saradnja sa medijima), stalna kuhinja sa doruckom i ruckom za cca 100 ljudi dnevno. Satori, stolovi, stolice, posudje i sl.
5. Snimanje istrazivanja: jedan fiksni aparat sa postoljem na ulazu u plato, jedna profesionalna kamera sa stalno zaposlenim snimateljem tokom trajanja Projekta.
B.
ADMINISTRACIJA
6. Ured Fondacije u Sarajevu, Stab Projekta u Visokom.
7. Odrzavanje web sajta
C.
AKTIVNOSTI NA BOSANSKOJ PIRAMIDI MJESECA I PIRAMIDI BOSANSKOG ZMAJA
8. Sondazni bunari, angazovanje profesionalne i od strane Ministarstva odobrene lokalne kompanije
9. Amerova magnetna "kolica", dvije ekipe sa opremom
itd….
pravimjernik wrote:
al javi se ti slobodno ovako ponekad da ti pojasnim neke stvari
Ti ces mi objasnit! Blento na kvadrat

. Da sam ja spao na te grane da mi objasnjavaju takvi ko ti - bio bi…ko ti.
pravimjernik wrote:
- ti fakat NE ZNAŠ razliku između pravopisa i gramatike
pravimjernik wrote:
žaomi te
piše ti bolan u semirovom
svegati
sdruge strane
semir
pa tolki si već ljudi izvrijeđao…
Greske (gramaticke ili pravopisne) su nebitne u ovoj temi, medjutim kao sto vidite iz prilozenog, ovaj ( kao I ostali prijasnji poklonici teorije –
BRDO, odnosno,
BRDJANI) ispravljaju druge u gramatickim (pravopisnim) greskama, dok ih u isto vrijeme oni redovno prave (u ovom primjeru, gdje ovaj mene kritikuje, sve ove njegove greske, a ima ih jos, su cak samo iz jednog posta).
Ako sam I ja ranije njih ispravljao, to je bilo iz razloga da ima skrenem paznju na:
“Ne ispravljajte druge u pravopisu I gramatici, dok u isto vrijeme I vi grijesite”.
Medjutim, da se postaviti pitanje: Zasto oni to rade? Pa evo odgovora, zato sto zele
SVE ispravljati, I protivnike diskvalificirati kao “ne skolovane ili ne strucne”. Kakav samo jadan pristup!!! A sve go pekar do pekara. Iz njihovih komentara (stila pisanja), jednom akademski obrazovanom covjeku, se lako da primjetiti da ovi nemaju skoro nista od skole, (ili da su prolazili naguzove, a to ti je isto).
pravimjernik wrote:
daj pa samo se čuj koji otrov prosipaš po ovom forumu …SEMIRE OSMANAGIĆU da si sazrio davno za banovanja nego neznam šta moderatori rade ovdje
A vi ono nas nazvaste
Taliban, ublehas, stoka bradata, …(a to ti nije vridjanje?!) Cuj SEMIR. Hej bola, jeli ono ti bi sa onim
IQ testom? Aaaa, sad te se sjecam, jarane. Pa provjeri li ti ima li minusa ispred one tvoje cifre?
ludost wrote:
pa nisi samo sarlatan i kukavica, nego i sovinista!
Vidi mu prica, hej. Pa vi ste mene (nas) I proglasili Talibanima (interesuje me jeste li I Marija Gerussia, Jovu Jovanovica, Stjepana Corica…svrstali u te “islamske nacionaliste”?)
ludost wrote:
zasto piramida, dok se ne iskljuci mogucnost: a) nekropole, b) neolitskog naselja, c) ilirske gradine, d) kasnoanticke strukture, e) ranosrednjovjekovne strukture, f) podgradja srednjovjekovnog visokog, g) all of the above?
Jeli to bilo ono pitanje o kojem non-stop pricas? Ako jeste, bio sam u pravu sto ga nisam ni primjetio, odnosno sto sam ga ignoriso. Ovo nije ni pitanje, nego nekakva gomila nabacanih rijeci, a kamoli da kazem “glupo pitanje”.
pravimjernik wrote:
odličan ulov mada nije to ništa - pratim tipa već neko vrijeme, on ti i izmišlja tuđe riječi, tek tako ,ko sposlom! ili npr. optuži drugog za izmišljanje njegovih riječi nakon što izbriše sopstvene al zaboravi da mu ostane onaj time stamp s vremenom popravke koji pokazuje vrjeme nakon vremena osporavanje njegovh rječi koje je sam izbrisao. itd. šta će još sve ublehaši pokušat...
Kakav samo plitak I glup komentar. Ti jarane, garant imas minus ispred svog IQ. Kada ovako nesto kazes uvjek trebas da navedes primjere, da citiras. Ti naravno nemas pojma kakv je pristup kod ucenog covjeka. Donosis zakljucke bez argumenata, tipican primjer jednog obicnog “iz sirokih narodnih masa”.
Sve sto si naveo svakako da nije tacno. Ne vjerujem da lazes, jer si glup, plitak, povrsan… Nikad nisam izmisljao tudje rijeci niti sam ikad optuzivao druge za izmisljanje mojih rijeci ( e, ovo si namjerno izmislio, I nije u pitanju glupost)
ludost wrote:
a evo sta si ti izbacio, iako si itekako procitao
Jeli mislis na ovo? Ako nije, reci sta jeste?
cernica wrote:
Ono sto ovakvi zaboravljaju jeste da se prvo u skolu ide kako bi se naucilo pristupu I ophodjenju prema radnim predmetima… pojavama, pa se tek onda diskutuje.
Nemam pojma sta hoces da kazes? Stojim iza ovih rijeci. Evo, cesti su primjeri nesporazuma, kad imate posla sa …ovakvima

.
macuser wrote:
Piramidasi na argumente odgovaraju pljuvanjem Zato je tu "znanje". Covjek vam fino sve argumentovano prezentira…
Brdjani (mali blento & Co.) na argumente odgovaraju pljuvanjem. Zato je tu “cernica” da vam sve fino argumentovano I logicno prezentira.
Prvo, nema nikave pljacke. Istrazivacki radovi pocinju u proljece 2006. U to se mozete uvjeriti po planu I programu podnjetom nadleznim drzavnim organima, a koji je cesto postiran na ovom forumu. I radit ce se da se sto prije otkopaju zidovi piramida (na razlicitim lokacijama) kako bi se razuvjerili I najveci skeptici. Znaci, ni najmanje nije rijec o rastezanju (kojeg BRDJANI uporno, zlonamjerno I bezobrazno izmisljaju iako su upoznati sa planom I programom za 2006.).
Posto su brdjani izmislili I zele da vjeruju u pricu “Savrsena Zavjera” u kojoj SDA stoji iza cijelog Projekta, jednostavno im ne ide u prilog sto se radovi nece rastezati ( po njihovoj prici, radovi zapocinju tek 2007, a to je dovoljan period da se popljacka narod). Zbog toga I to je razlog zasto izmisljaju I konstantno ponavljaju da se radovi nece odvijati 2006.
Drugo, ne radi se o “amaterima” (I ko zna kako su ih sve nazivali) vec o strucnjacima iz raznih dijelova svijeta. Nijedan naucnik ne bi svoju reputaciju doveo u pitanje a da se prethodno nije upoznao sa Predmetom istrazivanja. Niko od njih nije toliko glup da se prihvati necega sto kako brdjani kazu “visi u zraku”. Ni naucni radnici ni politicke partije u zemlji… niko ne bi rizikovao I dovodio u pitanje svoje ime, svoj rad I svoju buducnost. Za naucne radnike (koji su upoznati sa Projektom) “ne visi u zraku”.
Trece, takodjer je naivno vjerovati (jedna od prica iz :Savrsene Zavjere”) da su piramide samo parvan da Fondacija preuzme kormilo nad promocijom i zastitom arheloskog blaga BiH kako bi dobijali masnu lovu od drzave, UNESCO, donacija itd. jer nakon neuspjeha sa piramidama Fondacija bi izgubila svoj autoritet u bilo kojem obliku, I kod donatora I kod UNESCO, I kod clanstva (naucnika…) itd. I naravno, ne bi ni postojala. Zakljucak: ima piramida – ima I Fondacije, nema piramida – nema ni Fondacije. To je barem jasno kod dan.
Medjutim, ima jos toga, ali mislim da je i ovo dovoljno.
terapija wrote:
I JESI iznio si tvrdnju koju sada opovrgavas, (Post 17/01/2006 14:03 Stranica 98 ako ne vjerujes, ili si zaboravio, pogledaj, ja ne zelim da citiram) I insistiracu kao i "ludost" dok potpuno ne ostanes bez argumenta.
Ponovo, na sta mislis? Je li mislis na ovo? Ako nije, reci sta jeste?
cernica wrote:
Ono sto ovakvi zaboravljaju jeste da se prvo u skolu ide kako bi se naucilo pristupu I ophodjenju prema radnim predmetima… pojavama, pa se tek onda diskutuje.
Ako je ovo - izmisljas. Ne opovrgavam nista. A citirat moras, kad vec iznosis komentar (tako barem rade u skolama)
terapija wrote:
I UPRAVU SAM, jer definitivno bi iznio svaki dokaz samo da ga ima, nama ovdje na forumu, a o fotografiji da i ne govorimo.
Nisi u pravu, definitivno ne bih iznio svaki dokaz vama na forumu (jos jednom, ne umisljaj da si mi bitan da se pretrgajem da ti dokazem I da imam vremena na bacanje), a o fotografisanju da I ne govorim. Imas noge pa trci u Visoko I uvjeri se sam. Do proljeca imas fore.
terapija wrote:
I ne bi izbjegavao odgovore i diskusiju i ne bi se kacio za pitanja bosanskog jezika, koja veze nemaju sa ovom temom. Nisam vidio osobu koja je u stanju da napise toliko teksta sa toliko malo sadrzaja.
Odovore ne izbjegajem, ali glupa pitanja ignorisem. Za jezik se ne kacim nego sam ga samo spomenuo u vidu tvog “podrijetla” (a I to je svakako bitno da se citaoci upoznaju “odakle sve vjetrovi pusu”, ne?)
Goran_35 wrote:
Ja bih rek'o da je vama antipiramidasima malo vuna ?
Nisu oni “
antipiramidasi”. Oni su poklonici logike brda ili jednostavno -
BRDJANI
ludost wrote:
Znaš kako u nas vele - ako laže koza, ne laže rog.
u koliko cemo se kladiti da na ovo opet neces odgovoriti?
Sreca pa se nisi kladio, izgubio bi jer ti odgovaram. I koza i rog ce vam biti na proljece – ljeto 2006
hrasno38 wrote:
Sta ste vi dosada istrazili u zivotu osim citanja pa da imate pravo nekome nesto osporavati.
Nista oni nisu istrazili. Ovakvi ne istrazuju nego samo “potvrdjuju” I ispravljaju druge. A odakle im pravo? Pa ovakvi ga sami sebi daju. I to je ona “druga strana” bosanskog covjeka. Sve ima svoju suprotnost npr. magnetni polovi. Dok su jedni plusevi – drugi su minusi… cijeloga zivota. Tu se nista ne moze promjenuti. Jedan od razloga sto ja pisem na ovom forumu je samo iz razloga da ih ismijem pred citaocima.
hrasno38 wrote:
(…) kao sto je bilo i "Cudo Bosanskog otpora".
@ Hrasno,
Vidjet ces, proglasit ce te talibanom k'o i mene (nas).