Bloo wrote:Iako ne spadam u tu ekipicu, samo da se osvrnem na ovo što si napisao.
Ja lično nemam ništa protiv gospodina, dapače. Osvježenje na ovoj političkoj sceni.
Treba biti realan kao glasačko tijelo i kao njegove pristalice. Šta on može uraditi u slučaju da bude izabran. Kao i ako ne bude izabran, koji su mu slijedeći koraci u kojima ga možemo podržati. Dugoročna realna strategija, sa realno razrađenim koracima. Umreženost i aktivizam svih njegovih pristalica. Privlačenje čak i onih koji nisu njegove pristalice per se, ali žele promjene.
A ne kao Smrčak, širiti okolo tlapnje i iluzije, na koje će se primiti neko i onda doživjeti bolan povratak u realnost nakon izbora.
Nijedan predsjednik do sada nista nije uradio, ako kao nista ne racunamo blamiranje po svijetu.
Becirevic, Radoncic ili Dzaferovic imaju jezicku barijeru. Nasi predsjednici kete u Sarajevu, Mostaru ili Banjaluci. S vremena na vrijeme, na poziv, odu do Moskve, Istanbula ili Vasingtona.
Aleksandar Vucic, na stranu sto je cetnik, je sposoban politicar. Ima ga po cijelom svijetu, kao da je kloniran u deset primjeraka. I to daje odredjene rezultate. Popravlja imidz Srbije, pomalo dolaze investitori itd.
Hadzikadic moze uraditi dobar posao. Govori engleski bolje nego maternji. Ima obrazovanje i znanje da ravnopravno razgovara sa svjetskim liderima. Moze uraditi dosta na promociji BiH u svijetu. To je vec najavio bezbroj puta, da ce puno putovati i lobirati u BiH.
Mirsad Hadzikadic je vec uradio dosta za Bosnu i Hercegovinu. Njegova kcerka je uradila dosta za BiH. Njegova porodica radi za BiH sve ove godine. O tome sam saznao u proteklih mjesec-dva koristeci google.
Mirsad je dokazan kao kvalitetan pojedinac tamo gdje pale iskljucivo znanje i rad. To je samo po sebi indikator da ce biti bolji od prethodnika koji su ljestvicu postavili veoma nisko.