Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Locked
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2626 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by BHCluster »

Connaisseur Karlin wrote:
BHCluster wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Kako?
Kako ces u EU bez popisa?
EU j eprilicno kesnofobicna unija,nisma sigurna da zeli drzavu sa tolikom procentom muslimanskog stanovnistva!? Vidis da Turska nije nikad usla u EU.
Za razliku od Turske EU je veoma otvorena prema BiH to se moze vidjeti iz izjava koje dolaze od EU zvanicnika, sad je na politicarima ove drzave.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2627 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Connaisseur Karlin »

BHCluster wrote:
GeeTnT wrote:
Connaisseur Karlin wrote: Popis definitivno nece nista promjeniti :)
To trubimo od pocetka...al, hajde ti to objasni djikanu kojem su oci vece od onog vucka sa olimpijade...
Osim onih stvari sto su direktno vezane za popis a to su:
Ustav bh. entiteta RS i FBiH,
Zakon o drzavnoj sluzbi BiH,
Zakon o lokalnoj samoupravi bh. entiteta RS,
Zakon o drzavnim sluzbenicima bh. entiteta RS,
Zakon o drzavnoj sluzbi bh. entiteta FBiH,
Zakon o odbrani BiH.
Ustav je uzasan,najgori ustav jedne evropske drzave :) Ali kakve to veze ima sa popisom?
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#2628 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Opetja033 »

hrasno38 wrote:
Opetja033 wrote:
hrasno38 wrote:Prema popisu čiji su rezultati danas objavljeni, u Srebrenici živi 13.409 stanovnika od kojih je 7.248 Bošnjaka, 6.028 Srba, 16 Hrvata. 23 osobe se nisu izjasnile dok ostalih u ovoj opštini živi 67.
Ukoliko poredimo rezultate popisa iz 2013. godine sa onima iz 1991. godine, vidjet ćemo da je Srebrenica izgubila 23.257 građana (63,43 posto).
Od tog broja, 20.324 muslimana. Naime, prema podacima popisa iz 1991. godine, u Srebrenici je živjelo 27.572 muslimana dok ih sada živi 7.248 (26,29 posto)
Prema popisu iz 1991. godine u Srebrenici je živjelo 8.315 Srba dok ih sada živi 6.028. Prije rata, u Srebrenici je živjelo 38 Hrvata dok ih sada živi 16.

I sta slavite sto je nestalo 20.000 Srebrenicana i otislo pod zemlju ali se uvezlo isto toliko sandzaklija da bi se namirio broj i slavodobitno kurcalo sa vecinom!!!
Jah eto, da ne objavise rezultate popisa mi ne bi imali pojma da je u Srebrenici pocinjen genocid.
Tvoje pateticno kmecanje je postalo poprilicno morbidno.
Tvoj svako slovo je dokaz da je misljenje na zalost svakome dato na raspolganje!!!! Ajde sad setaj da ti ne bi sta drugo rekao!!!
Malo se razocarao rezultatima popisa pa sada tersas i sikces okolo po forumu.. A? To problem?

Zivimo u demokratskoj drzavi. Znam da se umu zadojenom totalitarnim sistemom vrlo tesko navici na to.
Kuci pa odredjuj sta ce ko misliti, pisati. Ovdje neces i meni neces. Jasno? :wink:
User avatar
hrasno38
Posts: 34078
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2629 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by hrasno38 »

Connaisseur Karlin wrote:
BHCluster wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Kako?
Kako ces u EU bez popisa?
EU j eprilicno kesnofobicna unija,nisma sigurna da zeli drzavu sa tolikom procentom muslimanskog stanovnistva!? Vidis da Turska nije nikad usla u EU.
Pa sta sad treba da nivelismo onako kako odgovara EU.....nije sporno uopste sto su u BiH Bosnjaci vecina i to je 100% i potpuno ocekivano ali svi ostali parametri su porazavajuci. Evo u F BiH Bosnjaci su od rata apsolutna vecina pa je li nam bolje???? Jel uzivamo u toj vecini?? Jel imamo malu stopu krimanala, dobro skolovanje, zdravstvenu zastitu, nezaposlensot itd itd....imamo kurac...ja neznam da li ima i jedna stavka bitna za normalan ljudski zivot da je na nekoj normali. RS necu ni da spominjem jer koliko god da je u F BiH lose tamo je za 10 kopalja gore. Jedina stavka u kojoj F BiH prednjaci nad RS-om i to zestoko je ta nacionalna da kazem trpeljivost mada vrlo cesto puno toga se desava u rukavicama i sto bi rekli u "kasnim vecernjim satima".
User avatar
Truba
Posts: 93826
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2630 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Truba »

joj koja je ovo muljaža
kad sam ja bio u dobretićima bilo je 300 ljudi
sad na popisu 1600
:roll:
mogu misliti što se "kralo" u ostalim općinama
User avatar
shbc
Posts: 3770
Joined: 20/07/2012 12:13

#2631 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by shbc »

Dr Arsla wrote:Nije baš toliko nebitno koliko koga ima u BIH. Recimo Oružane snage BIH i Mup-ovi su sada po popisu iz 91. Sada kad su objavljeni službeni rezultati obaveza je izbalansirati po aktuelnom popisu. Što znači recimo da je Bošnjaka u OS 50,11 % :-D . Zatim sva ostala podjela od ambasada, administracije itd. ne ide u korist Đikanima i Ostalima
S tim da onda, recimo u MUP-u KS treba izbaciti jedan broj Bosnjaka, a ubaciti Ostalih. Kao i u ostalim institucijama Kantona. Isto tako i u institucijama Grada Sarajeva.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2632 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by BHCluster »

Connaisseur Karlin wrote:
leo karan wrote:
Vidim ja da ti ne kontas.
Popis stanovnista je statisicko sredstvo koje se koristi i sluzi razvoju zemlje na nacin da pomaze investitorima (drzavi i privatnom kapitalu) da bolje detektuju potrebe zajednice i pojedinca.
Drzivi i privatnim insvestitorima rezultati popisa olaksavaju procjenu demografskih trendova, olaksavaju analizu socio-ekonomskih uslova,
Pomazu takodjer u kreiranje strategije za smanjenje siromaštva npr.
Pomazu u pracenju i evaluaciju efikasnosti nekim mjera i akcija.
Jednostavno povecavaju sanse za investiranje, a time i za razvoj drzave.
Kakve veze ima investiranje sa necijiom religijskom-etnickom-nacionalnom pripadnosti :D :lol:
A to sto si navela, gdje je kolega @ leo karan spomenuo?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2633 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Connaisseur Karlin »

BHCluster wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
BHCluster wrote:
Kako ces u EU bez popisa?
EU j eprilicno kesnofobicna unija,nisma sigurna da zeli drzavu sa tolikom procentom muslimanskog stanovnistva!? Vidis da Turska nije nikad usla u EU.
Za razliku od Turske EU je veoma otvorena prema BiH to se moze vidjeti iz izjava koje dolaze od EU zvanicnika, sad je na politicarima ove drzave.
Ako se budete oslanjali na politicare BiH drzave,nema nista od ulaska u BiH :)
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#2634 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by GeeTnT »

Connaisseur Karlin wrote:
EU j eprilicno kesnofobicna unija,nisma sigurna da zeli drzavu sa tolikom procentom muslimanskog stanovnistva!? Vidis da Turska nije nikad usla u EU.
:-) ksenofobicna velis.....a i ti si malo....jelde..
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2635 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Connaisseur Karlin »

BHCluster wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Kakve veze ima investiranje sa necijiom religijskom-etnickom-nacionalnom pripadnosti :D :lol:
A to sto si navela, gdje je kolega @ leo karan spomenuo?
Pa kakv je rezultat popisa vezan za ekonomiju drzave ?
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#2636 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Juliuscezar »

GeeTnT wrote:
Danguba wrote:Kako zapazam ekipa se okuplja da kaze Bosnjacima sta je za njih dobro. :D
..interesantno da ih vecina ima "umiljat" pogled...
Pa moraju se otvoriti oci bosnjacima ili kako nas zovu Bosnjocima jer smo svi nepismeni, zatucani, glupi , masni, smrdljivi, gledaoci granda od 200 kg u potkosulju sa mrljom od paradajza i sa zeljom da se BiH raspadne i da zivimo u fildzanu ali na srecu imamo u ogromnom broju europejce koji su posljednji na braniku BiH sa svojih 1 % . Svi ostali su obrazovani a svi Bosnjaci su seljacine i nepismeni.
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#2637 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Opetja033 »

Banksy wrote:
bonersa wrote:Image

Grad Sarajevo
Sarajevo, Centar, 14%. Bar negdje, nešto...
Uzeti u obzir da je kod ovih 14% u Centru prosjek godina vrlo vjerovatno 60+. :mrgreen:

Jbt, situacija mora biti bas katastrofalna po vas ukoliko vam opcina Centar predstavlja svjetlo na kraju tunela. :mrgreen:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2638 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Connaisseur Karlin »

GeeTnT wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
EU j eprilicno kesnofobicna unija,nisma sigurna da zeli drzavu sa tolikom procentom muslimanskog stanovnistva!? Vidis da Turska nije nikad usla u EU.
:-) ksenofobicna velis.....a i ti si malo....jelde..
Nije dobro druziti se sa drzavom u kojoj postoje iskljucivo bosnjacka srpska i hrvatska desnica :D Ne postoji politicka stabilnost,a ni Ustav BiH ne podrzava otklanjanje desnicarstva ,nacionalizma.
User avatar
Truba
Posts: 93826
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2639 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Truba »

DaysleepeR wrote:hoćemo li o pozitivnim stvarima vezanim za popis?

epski je propala priča iz hrvatskih političkih krugova o egzodusu i izumiranju ili istrebljenju hrvata u BiH

ne vidim da je iko to pomenuo.
šefe ode ti pola obitelji u njemačku druga polovica u zagreb i ostave ti osobne karte
a popisuje te antin mali kojemu si bio kum na krizmi...
= 12 članova više a zapravo samo jedan deda u kući
leo karan
Posts: 3050
Joined: 05/10/2008 13:53
Location: :8

#2640 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by leo karan »

Connaisseur Karlin wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
BHCluster wrote:
Pa zasto se ovoliko radujete sa rezultatima popisa ( iako sam ranije pisala,da popsis nece nista promjeniti)?
Mozda zato sto su vazni za napredak DRZAVE.

Kako?
Vidim ja da ti ne kontas.
Popis stanovnista je statisicko sredstvo koje se koristi i sluzi razvoju zemlje na nacin da pomaze investitorima (drzavi i privatnom kapitalu) da bolje detektuju potrebe zajednice i pojedinca.
Drzivi i privatnim insvestitorima rezultati popisa olaksavaju procjenu demografskih trendova, olaksavaju analizu socio-ekonomskih uslova,
Pomazu takodjer u kreiranje strategije za smanjenje siromaštva npr.
Pomazu u pracenju i evaluaciju efikasnosti nekim mjera i akcija.
Jednostavno povecavaju sanse za investiranje, a time i za razvoj drzave.
Kakve veze ima investiranje sa necijiom religijskom-etnickom-nacionalnom pripadnosti :D :lol:[/quote]

:D :lol:

Mislis da cu pokusati da ti objasnim?

Haj ti prebroj koliko je ostalih jos jednom.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2641 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Banksy »

Opetja033 wrote:
Jbt, situacija mora biti bas katastrofalna po vas ukoliko vam opcina Centar predstavlja svjetlo na kraju tunela. :mrgreen:
Nije to svjetlo na kraju tunela, već ono s ulaza u tunel, pa dokle je dobacilo...
Na kraju tunela je mrak. Tunel je jako dug, pa dok dođemo do njegovog kraja, već će pasti noć.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2642 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by agent_zero »

Connaisseur Karlin wrote:
GeeTnT wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
EU j eprilicno kesnofobicna unija,nisma sigurna da zeli drzavu sa tolikom procentom muslimanskog stanovnistva!? Vidis da Turska nije nikad usla u EU.
:-) ksenofobicna velis.....a i ti si malo....jelde..
Nije dobro druziti se sa drzavom u kojoj postoje iskljucivo bosnjacka srpska i hrvatska desnica :D Ne postoji politicka stabilnost,a ni Ustav BiH ne podrzava otklanjanje desnicarstva ,nacionalizma.
Zato što prije u EU, a desničare u prdekanu.
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#2643 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Opetja033 »

Banksy wrote:
Opetja033 wrote:
Jbt, situacija mora biti bas katastrofalna po vas ukoliko vam opcina Centar predstavlja svjetlo na kraju tunela. :mrgreen:
Nije to svjetlo na kraju tunela, već ono s ulaza u tunel, pa dokle je dobacilo...
Na kraju tunela je mrak. Tunel je jako dug, pa dok dođemo do njegovog kraja, već će pasti noć.
Ah sta ces. Dok jednom ne smrkne, drugom nece osvanuti. :wink:
Takav je zivot.
User avatar
ljevoruki
Posts: 4758
Joined: 20/05/2011 22:49

#2644 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by ljevoruki »

Zilav smo mi narod.
I pored strasnog rata, genocida, pokusaja da nam ogade nasu lijepu domovinu mi smo opstali i rastemo.
Moramo raditi na obrazovanju, svijesti, poduzetnistvu, ekologiji, moralu, postovanju zakona ......
To se ne moze rijesiti u kratkom roku, treba par generecija da se sve ovo poslozi.
Jos da imamo pameti na izborima i eliminisemo pogubnu SDA, ovaj proces bi se ubrzao.
:bih:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2645 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Banksy »

Opetja033 wrote:
Banksy wrote:
Opetja033 wrote:
Jbt, situacija mora biti bas katastrofalna po vas ukoliko vam opcina Centar predstavlja svjetlo na kraju tunela. :mrgreen:
Nije to svjetlo na kraju tunela, već ono s ulaza u tunel, pa dokle je dobacilo...
Na kraju tunela je mrak. Tunel je jako dug, pa dok dođemo do njegovog kraja, već će pasti noć.
Ah sta ces. Dok jednom ne smrkne, drugom nece osvanuti. :wink:
Takav je zivot.
Promaklo mi je, svanulo je kome?
User avatar
pici
Posts: 46381
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2646 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by pici »

Ma jebo EU sad je BiH vecinski muslimanska i idemo se spajat s turKima... :bih:
User avatar
Danguba
Posts: 15908
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#2647 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Danguba »

Чичковић: БиХ данас није добила тачне податке пописа, нећемо их признати


Чубриловић: Нећемо признати резултате пописа јер нису вјеродостојни
Image
Bodkin
Posts: 22541
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2648 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Bodkin »

Konacno nema bosanaca u bosni :bih: i taman od ponedeljka bosnjacka drzava sa 50,17% :evil:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2649 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by agent_zero »

pici wrote:Ma jebo EU sad je BiH vecinski muslimanska i idemo se spajat s turKima... :bih:
Sad kažeš?

Bila je i po popisu iz '91.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2650 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Connaisseur Karlin »

agent_zero wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Nije dobro druziti se sa drzavom u kojoj postoje iskljucivo bosnjacka srpska i hrvatska desnica :D Ne postoji politicka stabilnost,a ni Ustav BiH ne podrzava otklanjanje desnicarstva ,nacionalizma.
Zato što prije u EU, a desničare u prdekanu.
Mislim da je obratno: prvo eliminirati desnicare,reformirati Ustav BiH , a potom u EU. :)
hrasno38 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
EU j eprilicno kesnofobicna unija,nisma sigurna da zeli drzavu sa tolikom procentom muslimanskog stanovnistva!? Vidis da Turska nije nikad usla u EU.
Pa sta sad treba da nivelismo onako kako odgovara EU.....nije sporno uopste sto su u BiH Bosnjaci vecina i to je 100% i potpuno ocekivano ali svi ostali parametri su porazavajuci. Evo u F BiH Bosnjaci su od rata apsolutna vecina pa je li nam bolje???? Jel uzivamo u toj vecini?? Jel imamo malu stopu krimanala, dobro skolovanje, zdravstvenu zastitu, nezaposlensot itd itd....imamo kurac...ja neznam da li ima i jedna stavka bitna za normalan ljudski zivot da je na nekoj normali. RS necu ni da spominjem jer koliko god da je u F BiH lose tamo je za 10 kopalja gore. Jedina stavka u kojoj F BiH prednjaci nad RS-om i to zestoko je ta nacionalna da kazem trpeljivost mada vrlo cesto puno toga se desava u rukavicama i sto bi rekli u "kasnim vecernjim satima".
Sta konkreto odgovoara EU ?
Locked