Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije
Moderator: anex
- R9..
- Posts: 1973
- Joined: 03/06/2009 08:35
- Location: Soda
#2626 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ponovo pada kisha u Lukavcu
- burek_in_space
- Posts: 17290
- Joined: 04/12/2007 16:32
#2627 Re: Poplave u cijeloj BiH
Vecu cesh shtetu napraviti gazdama prodavnica ako kupish, sachuvash rachun a onda ih prijavish inspekciji.Alfons Kauders wrote:nece biti racuna jer cu prvog ko mi proba prodati bocu vode za 2 marke stjerati u tri picke materine, ostaviti korpu na pod, izaci i nikad se vise ne pojavitiladyblue18 wrote:Receno je iz inspekcije da se ostavi racuni tamo gdje je cijena vode povecana. CUvajte te racune.
neka onda snose posljedice, neka ih raja SVE bojkotuje i cao... ko god nastavi kupovati u radnjama koje dizu cijene za mene je fakat idiot
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#2628 Re: Poplave u cijeloj BiH
Gdje to????muha_sa wrote:klošari digli cijenu flaširane vode, koja ljudska pogan, otac ih jebo
Na javni linč i stub srama odmah!
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#2629 Re: Poplave u cijeloj BiH
tražite račune da se prijavljuje inspekciji
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#2630 Re: Poplave u cijeloj BiH
Nema gdje nisu...agent_zero wrote:Gdje to????muha_sa wrote:klošari digli cijenu flaširane vode, koja ljudska pogan, otac ih jebo![]()
![]()
![]()
![]()
Na javni linč i stub srama odmah!
-
Fact
- Posts: 767
- Joined: 21/04/2014 01:18
#2631 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ti si uzgubio pravo glasa kada si rekao da RTRS ne izvještava o FBiH.Mi smo ti ukazali da ipak izvještava,a onda si ostavio neki sarkastični komentar i nestao.Te sad se vraćaš kada se ponovo priča o RTRS-u da bi mogao ponovo pljuvati.Premda ljudi čitav dan imaju odličan program o poplavama i reportere širom RS-a i telefonska javljanja iz FBiH.Ne znam koji problem imaš sa njima,ako je zakonskog tipa obrati se sudu,ako je lične prirode zadrži za sebe.Ajde ćao sad.archi_a wrote: O cemu ti.Mozda vizuelno.
Pa ovo sto se desava na tom Hitlerovskom kanalu, ni Hitler ne bi mogao bolje. Mene sramota tvojih tvrdnji, ebote
Last edited by Fact on 16/05/2014 14:10, edited 1 time in total.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2632 Re: Poplave u cijeloj BiH
ma necu kupit iz principa, makar kisnicu pio (a ne fali je)... pilo se i gore u ratu, ha ja...burek_in_space wrote:Vecu cesh shtetu napraviti gazdama prodavnica ako kupish, sachuvash rachun a onda ih prijavish inspekciji.Alfons Kauders wrote:nece biti racuna jer cu prvog ko mi proba prodati bocu vode za 2 marke stjerati u tri picke materine, ostaviti korpu na pod, izaci i nikad se vise ne pojavitiladyblue18 wrote:Receno je iz inspekcije da se ostavi racuni tamo gdje je cijena vode povecana. CUvajte te racune.
neka onda snose posljedice, neka ih raja SVE bojkotuje i cao... ko god nastavi kupovati u radnjama koje dizu cijene za mene je fakat idiot
a svako ko sacuva takav racun, jer ja garant necu, neka ga fino slika i na net... pa bujrum, neka im onda radi par stoja sto ce hajrovat na vodi propadnu radnje... glupani
-
Mutivoda
- Posts: 12506
- Joined: 03/10/2013 13:09
#2633 Re: Poplave u cijeloj BiH
Evo Dodik kaže, Izrael će im pomoć'.
Na bht tehnički problemi, al' evo krenula je priča o ovome..
Na bht tehnički problemi, al' evo krenula je priča o ovome..
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79547
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#2634 Re: Poplave u cijeloj BiH
Odaziv u prostorijama FKS odličan, svaka čast svima
Ono čega najviše treba je voda!
Ono čega najviše treba je voda!
-
m_l
- Posts: 1804
- Joined: 06/06/2012 21:19
#2635 Re: Poplave u cijeloj BiH
U Maglaju, u mjestu Donji Uličnjak se porađa žena. Kako saznajemo, riječ je o Senidi Hambašić.
Pomoćnik ministra sigurnosti BiH za zaštitu i spašavanje Samir Agić potvrdio je za Klix.ba da su u potopljenom Maglaju ljekari trenutno na putu prema trudnici koja treba da se porodi.
"Oni se kreću čamcem, za sada nemam potvrdu jesu li stigli. Uputili smo ekipu na koordinate gdje treba da dođu. Sve što smo sa naše strane mogli, to smo i uradili“, rekao je Agić za Klix.ba
Kontaktirali smo premijera Federacije Bosne i Hercegovine Nermina Nikšića, koji nam je rekao da zna za ovaj slučaj i da je komunicirao sam sa štabom u Maglaju.
"Pokušavam dobiti ministra odbrane Zekerijaha Osmića da iskoordiniramo pomoć toj ženi, da se trudnica evakuira i da joj se omogući sigurno mjesto da se obavi porod", rekao je Nikšić za Klix.ba.
http://www.klix.ba/vijesti/bih/trudnica ... /140516081
- Ajatolah_
- Posts: 8609
- Joined: 11/02/2009 15:21
#2636 Re: Poplave u cijeloj BiH
Not My Idea wrote:Jeste,u Zenici je litar vode tri marke
-
Niemand
- Posts: 7944
- Joined: 31/03/2014 01:55
#2637 Re: Poplave u cijeloj BiH
.
Last edited by Niemand on 19/06/2014 14:39, edited 1 time in total.
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#2638 Re: Poplave u cijeloj BiH
Jesu li motel Bešlić i hotel preko puta hotela Sunce jedina mjesta gdje su smješteni ljudi, ima li ih još gdje?
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#2639 Re: Poplave u cijeloj BiH
PODRŠKA IZ HERCEGOVINE: Martina Mlinarević Sopta u akciji prikupljanja pomoći za građane stradale u poplavama
Petak | 16.05.2014.
Poznata kolumnistica Martina Mlinarević-Sopta jedna od incijatora humanitarne akcije, zajedno sa još nekolicinom osoba sa područja Hercegovine, koji žele pružiti svaki vid pomoći i podrške ugroženim bh. građanima
...
Poznata kolumnistica Martina Mlinarević-Sopta, jedna od takvih incijatora, za Anadolu Agency je izjavila kako zajedno sa još nekolicinom osoba sa područja Hercegovine želi pružiti svaki vid pomoći i podrške ugroženim građanima.
"Jutros je nas nekolicina prijatelja došlo na ideju da pomognemo ugroženima i spremni smo da im pružimo pomoć u obliku smještaja, hrane i ostalih potrepština kako bi svi lakše prebrodili ovu kritičnu situaciju s kojom se suočavamo. Odmah nam se javio veliki broj ljudi iz Mostara, Širokog, Ljubuškog, i cijele Hercegovine, koji su također spremni da pomognu poplavama ugroženim građanima", rekla je Mlinarević-Sopta.
Napominje da su neke organizacije i udruženja na području Hercegovine već pokrenula akcije prikupljanja pomoći za ugrožene stanovnike.
"Koliko znam, neka udruženja već prikupljaju pomoć za ugrožene. Tako je i Udruga mladih Adape iz Ljubuškog već pokrenula akciju prikupljanja za ugrožene u obliku hrane, deka... Sve je to nekako spontano krenulo i samo da napomenem da u akciji pomoći ugroženima učestvuju ljudi svih nacionalosti i vjera jer u ovakvim katastrofama svi smo isti i svi isto patimo kao obični građani", naglasila je Mlinarević-Sopta.
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#2640 Re: Poplave u cijeloj BiH
sad i snijeg?

-
Drinski
- Posts: 6344
- Joined: 25/03/2014 10:24
#2641 Re: Poplave u cijeloj BiH
LJudi prestane pricate ono sto ne znate.
Voda se sigurno prodaje ispod ruke, kakav račun kakvi bakrači, Zavidovići dva metra pod vodom, kakva inspekcija.
Treba svu vodu odmah izuzet iz svih trgovina i formirati javne kuhinje.
Voda se sigurno prodaje ispod ruke, kakav račun kakvi bakrači, Zavidovići dva metra pod vodom, kakva inspekcija.
Treba svu vodu odmah izuzet iz svih trgovina i formirati javne kuhinje.
Last edited by Drinski on 16/05/2014 14:12, edited 1 time in total.
-
loool
- Posts: 1015
- Joined: 16/03/2014 16:34
- Location: abuzenze
- LaLuna
- Posts: 2181
- Joined: 20/11/2013 14:20
#2643 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ima li djece, bolesnih medju ovim preko puta motela Sunce. Sta im je najhitnije potrebno, zna li iko?MMM1977 wrote:Sad sam ponovo prolazio pored Beslica i gore non stop dolaze ljudi i donose pomoć. Čovjek iz CK mi je rekao da su ovi ljudi smješteni i da je sada glavni problem sa ljudima koji su smješteni u motelu novom preko puta hotela Sunce. Tamo su ljudi koji su izgubili kuće u klizistima, ne kod Beslica. Pomoć nositi tamo ili u distributivni centar CK u Vogosci. Ima puno ljudi kojima je potrebna pomoć
- dog_killer
- Posts: 326
- Joined: 05/02/2014 22:56
#2644 Re: Poplave u cijeloj BiH
ma lažu, nema nigdje te skupe vode u zenici.Ajatolah_ wrote:Not My Idea wrote:Jeste,u Zenici je litar vode tri markeGdje vi to uzimate, ja kupio onu Konzumovu K+, pet litara za 1,20KM.
-
Boskero
- Posts: 481
- Joined: 21/08/2013 05:08
#2645 Re: Poplave u cijeloj BiH
.
Last edited by Boskero on 29/10/2017 01:00, edited 1 time in total.
-
m_l
- Posts: 1804
- Joined: 06/06/2012 21:19
#2646 Re: Poplave u cijeloj BiH
I ta strana medalje je nasa. Nazalost.Banksy wrote:Not My Idea wrote:Jeste,u Zenici je litar vode tri marke
Evo citam da je u Bihacu pet maraka
- NIN
- Posts: 6187
- Joined: 15/02/2006 20:18
- Location: Via Lactea, Orion Arm
#2647 Re: Poplave u cijeloj BiH
Za danas ne znam ali jucer, kada sam kupovao vodu, cijene su bile onakve kakve jesu. Jedina stvar je da su jeftiniji brendovi prvi pukli pa je ostala Jana od 5l koja je zapravo najskuplja - u Bingu 2,55, a u Merkatoru 2,70 KM. Dakle, jucer u Tuzli sva flasirana voda je pukla i cijene se nisu mijenjale.Alfons Kauders wrote:ja cu u kupovinu poslije posla... juce nisam uzimao flasiranu, necu ni danas, jer mi ne treba... nek stoji za one kojim treba, ko ima malu djecu itd...muha_sa wrote:klošari digli cijenu flaširane vode, koja ljudska pogan, otac ih jebo
ako vidim da su u nekoj lokalnoj radnji fakat digli cijenu, NIKAD vise necu tu kupovati
molim ostale da postupe isto, ako su u mogucnosti
- zeleni xy
- Posts: 457
- Joined: 22/03/2010 15:09
- Location: Moja mahala tvojU jahala
#2648 Re: Poplave u cijeloj BiH
Nije tačno da je u Bihaću voda poskupila, maloprije kupovao i cijena ista kao i obično.
Slike iz Bihaća, prigradskih naselja i Sanskog Mosta
http://www.biscani.net/foto-rijeke-una- ... cne-tacke/
Općina Bihać u akciji za pomoć Maglaju i ostalim gradovima BiH
Općina Bihać je zajedno sa nekoliko privatnih firmi pokrenula akciju za pomoć stanovnicima Maglaja i ostalih gradova u BiH koje je zadesila strašna tragedija usljed kišnih padavina.
Općina Bihać zajedno sa rafterskim firmama UNA KIRO RC i Sport Bjeli, te firmama Čavkunović, Rad Putevi, auto kuća Begović , Elektrometal i još nekoliko privatnih firmi pokrenula je veliku akciju za stanovnike Maglaja i ostalih gradova u srednjoj Bosni koji su poplavljeni.
Za sad je Općina Bihać obezbijedila 200 paketa sa hranom, osigurano je deset čamaca i deset raftera kao i agregati za struju.
http://www.bihac.net/bihac/info/13000-o ... a-bih.html
Slike iz Bihaća, prigradskih naselja i Sanskog Mosta
http://www.biscani.net/foto-rijeke-una- ... cne-tacke/
Općina Bihać u akciji za pomoć Maglaju i ostalim gradovima BiH
Općina Bihać je zajedno sa nekoliko privatnih firmi pokrenula akciju za pomoć stanovnicima Maglaja i ostalih gradova u BiH koje je zadesila strašna tragedija usljed kišnih padavina.
Općina Bihać zajedno sa rafterskim firmama UNA KIRO RC i Sport Bjeli, te firmama Čavkunović, Rad Putevi, auto kuća Begović , Elektrometal i još nekoliko privatnih firmi pokrenula je veliku akciju za stanovnike Maglaja i ostalih gradova u srednjoj Bosni koji su poplavljeni.
Za sad je Općina Bihać obezbijedila 200 paketa sa hranom, osigurano je deset čamaca i deset raftera kao i agregati za struju.
http://www.bihac.net/bihac/info/13000-o ... a-bih.html
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#2649 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ko ima struju,i vodu nek ne kupuje flaširanu..prokuhajte...
Na mašinskom fakultetu non stop pristiže pomoc,i polako odvozi do ugrozenih..
evo lokacija : https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 0415_n.jpg
Dakle,do 17:00 traje
Na mašinskom fakultetu non stop pristiže pomoc,i polako odvozi do ugrozenih..
evo lokacija : https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 0415_n.jpg
Dakle,do 17:00 traje
Last edited by Casual's on 16/05/2014 14:14, edited 1 time in total.
- muha_sa
- Posts: 140415
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#2650 Re: Poplave u cijeloj BiH
ko vjeruje svemu što procita ne treba citat
al hajd--možda je tacno jer gdje ima dima ima i vatre.
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... ode-pet-km
al hajd--možda je tacno jer gdje ima dima ima i vatre.
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... ode-pet-km
