Ah, u PM, samo je Srbima odgovaralo, pa sada najvise po Srbiji hracu po njemu, vise nego i u HSP-u i HDZ-u zajedno...ljevoruki wrote:Imam dovoljno godina da mogu ovu tvrdnju da demantiram.sabina1 wrote: Ja tvrdim da je sistem u kom SVI njegovi stanovnici bez obzira na pol , rasu , naciju , religiju , obrazovanje i godine žive život dostojan čovjeka a u kom ponekad zafali pokoja boca ulja savršen.
Nije tacno i kapak, nemojte praviti od propale komunisticke vladavine raj na zemlji.
Razumijem Srbe kojima je taj sistem odgovarao, jbg, bili povlasteni i majorizirali sve ostale, ove druge ne mogu da shvatim bas nikako.
A skoro svi ovi koji su sada na vlasti u skoro svim strankama u svim bivsim Republikama su fakultete zavrsili u sistemu postavljenom za Tite, trecina ih je tada bilo disidenata, a ostale 2/3 su virile iz raznih dupeta da bi bili poslani u Partijsku skolicu u Kumrovec... Takodjer bi barem 2/3 tih ljudi u nekoj "demokraCkoj" zemlji imali problem da zavrse odgovarajuci fakultet, jerbo nisu bas bili iz parali famAlija, iako se sada svi trse da su njihovi bili Begovi/Banovi/Gazde... Jebem ti, koliko smo to imali zemljopostjednickih familija ? 361.852 ? Malo li je...
Fascinantno je to da na AMA BAS SVIM stranama ide prica o bas njihovoj ugrozenosti tada... Pa ako su SVI bili ugrozeni, ko je ondaK bio ugrozavac...?


