Ukrajina
- Zviz
- Posts: 4993
- Joined: 19/08/2012 15:40
- Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam
#2626 Re: Ukrajina
Kremlin se odazvao, "necemo ignorisati zahtjev Krima za pomoc" - Ukraina moze samo da sjedi i gleda kako ode obala - Sledjedeca je Odesa tamo isto zivi preko 3/4 Rusa.
-
Objektivni navijac
- Posts: 1907
- Joined: 07/06/2013 17:34
#2627 Re: Ukrajina
Ovakvih forumasa ima na ovoj temi ,to je tacno,samo si zaboravio pomenuti kleronacionaliste rusofobe,koji su isti nivo sa njima i isto tako doprinose necitkosti i zaglupljivanju teme. Rijetki su objektivni,realni i informativni postovi. Zavjerasko/antiglobalisticko/nacionalisticka kakofonija.It_is_a_Leclerc wrote:Nisu to zapravo pojedinci, već klasični rusofili koji potiču iz više zvora. Jedni su četnici po vokaciji, mrze sve što nije pravoslavlje, pa od Rusije stvaraju Vizantiju, a od Putina mitološko biće. Drugi su recidivi komunizma, misle da su Putin i Lenjin od dva brata djeca, dive se "majčici Rusiji" i slično, a treći su anti-protivni per se, pobornici teorija zavjere, Amerikanci su im krivi što sunce zalazi na zapadu, a ne na istoku, ne piju Colu jer je američka, gledaju Zeitgeist, a motivi Palestine im dominiraju po facebooku... Sve što oni znaju je, generalno, da psuju, prijete i slično...desni wrote:Nevjerovatno kako neki potcjenjuju Ukrajinu,zemlju sa 40 miliona stanovnika,koja sa juga i istoka graniči sa NATO-paktom,e moji rusofili mogo bi vam baćuška dobit po nosu,da se malo spusti na zemlju red bi bio dosta je i njihovog určenja.Omjer je 4 prema 1,a ne 400 prema 1 kako vam se čini.Neki su napisali da bi Ukrajina mogla biti pregažena za dva dana,i da je pitanje gdje bi se Rusi zaustavili.Iza leđa Ukrajini su Poljaci i Nijemci stari ruski poznanici i dužnici .Ljudi pišu ko da nemaju iskustvo rata,a možemo zamisliti samo koliko bi bilo mrtvih u slučaju pravog rata,zato ne glumite Boška Buhu s komentarima,znate zašto je on zijanio
Dakle, de facto i de jure je na Ukrajinu izvršena međunarodna agresija u cilju zauzimanja dijela teritorije jedne članice UN-a. Ovo je stravičan čin međunarodne agresije kakav brani UN, čije Vijeće sigurnosti treba da je u zasjedanju. Istovremeno, treba vidjeti kako EU i SAD sa partnerima, mogu pomoći da spriječe agresorsku Rusiju. Jer, i Hitler je svoja prva osvajanja (Sudete, Ruhrska oblast, Anchluss) pravdao činjenicom da "tamo žive Nijemci".
Ja ne znam da li je Ruse historija naučila o tome šta bude s onima koji prvi krenu osvajati tuđu zemlju ?! Ako nije, možda da baćuška progoogla Milošević, Hitler... ?!
U jednom drugom postu si pomenuo da je u interesu BiH ,da se Rusija gurne iz Evrope. Interes BiH,to je ono kroz sta bi bilo pozeljno posmatrati situaciju.
Medjutim ja ne vidim zasto je dobro za BiH, da Ukrajina udje u EU . To prebacuje kompletan interes EU na njih, kao i ogromnu vecinu sredstava. Dobijamo konkurenciju na EU trzistu rada,brojnu i jeftinu a obrazovanu. Ukljucenje Ukrajine u EU i prosirenje EU na Istok pravi od BiH mali ne-EU otok,sitan i nevazan. Stvarno ne znam ko u tome vidi ista dobro. Za BiH bi naprotiv bilo fantasticno da je Rusija do Drine i Dunava,geostrateski znacaj bi nam otisao do neba a sa njim bi doslo i sve ostalo.
Primjetio sam jos par stvari na koje se moram osvrnuti . Poredjenje ekonomija Poljske i Ukrajine
Drugo uporedjivanje Krima sa SAO Krajinama i RSK i slicno,sto je apsolutno netacno. Krim je Autonomna Republika. Jedino se moze porediti sa Kosovom. Ako Kosovo ima pravnu osnovu za otcepljenje i samoopredeljenje,ima ga i Krim.
Naravno,Rusi ,nece samo Krim,Krim vec imaju ionako,hoce cijelu Ukrajinu. Zato su veoma oprezni,umjereni,obazrivi,nenasilni. Nece da proliju prvu krv. Igraju na solidarnost i bratstvo velike vecine ukrajinskoga naroda. Desnicari extremisti,koji su preuzeli vlast u Ukrajini im samo idu na ruku. Kada i ako dodje do izbora,svako ce radije glasati za umjerene Ruse,nego za extremne Banderovce.
I da za kraj,u latinskom ne postoji slovo J
-
udar 99
- Posts: 284
- Joined: 13/02/2014 20:48
#2628 Re: Ukrajina
do kada ce biti mirno i sta se desava na Krimu ?
pa hajde NATO -USA u 'humanitarnu intervenciju "
sta cekate picke ?
raja iz NATO i bas nije raspolozena za pravi belaj , osim kada se civili ubijaju i protiv gerilaca sa jadnim oruzjima koji brane svoje domove
po zemljama trecega svijeta u kradji resursa , pizde !
imaju ih samo oko 12
remek djelo avijacije
Su -35
pa bujrum ? top -gun piloti NATO -USA
sta cekate ? oslobodite Krim
nabijem ih sve na polni organ
pa hajde NATO -USA u 'humanitarnu intervenciju "
sta cekate picke ?
raja iz NATO i bas nije raspolozena za pravi belaj , osim kada se civili ubijaju i protiv gerilaca sa jadnim oruzjima koji brane svoje domove
po zemljama trecega svijeta u kradji resursa , pizde !
imaju ih samo oko 12
remek djelo avijacije
Su -35
pa bujrum ? top -gun piloti NATO -USA
sta cekate ? oslobodite Krim
nabijem ih sve na polni organ
-
semirizsvemira
- Posts: 1094
- Joined: 24/05/2012 00:42
#2629 Re: Ukrajina
Leclerc fulio totalno sa onom ixjsvom o <iraku da je UN dao zeleno svijetlo za napad . Najgore od svega toga da se UN nikad nije izjasnio o toj agresiji na suvereny zemlju bez povoda . Sto se tice Ukrajine za svu situacij je kriv Zapad i sto su sad jednu normalnu drzavu koja nije bila fukarska pretvorili u sirotinju i gurnuli u gradjanski rat . Bildt sad hoce da posalje svedske vojnike u Mali da osiguraju pljacku njegove tvrtke resursa jedne suverene i miroljubive drzave Mali
- SmokingMan
- Posts: 22522
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#2630 Re: Ukrajina
Teško da bi se dvije ili više strana,zbog trenutnih dešavanja u Ukrajini,upustile u rat sa globalnim posljedicama,možemo govoriti o statistikama u vojnoj industriji,ali je veliki rizik prvi povući okidač.
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
#2631 Re: Ukrajina
Slažem se da hoće cijelu Ukrajinu (sve do Poljske), vidjećemo kako će to pokušati izvesti. Zato uporno i ponavljam da bi sve drugo bilo strateški poraz. Problem je što su dopustili da situacija ovoliko izmakne kontroli. Znak slabosti?Objektivni navijac wrote:
Naravno,Rusi ,nece samo Krim,Krim vec imaju ionako,hoce cijelu Ukrajinu. Zato su veoma oprezni,umjereni,obazrivi,nenasilni. Nece da proliju prvu krv. Igraju na solidarnost i bratstvo velike vecine ukrajinskoga naroda. Desnicari extremisti,koji su preuzeli vlast u Ukrajini im samo idu na ruku. Kada i ako dodje do izbora,svako ce radije glasati za umjerene Ruse,nego za extremne Banderovce.
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#2632 Re: Ukrajina
Znači Rusija ne smije da zastiti svoje Ruse u Ukrajini a Amerika i NATO imaju pravo da vrše agresiju na Libiju,Irak,Afganistan i umalo Siriju bez icijeg pitanja .Zanimljivo,nema šta

-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#2633 Re: Ukrajina
najnovija koalicija pravoslavno-sijska, stvarno potpuno nov fenomen kada je u pitanju bih.
inace, samo da ponovim razmisljanje zdravorazumskih kolega sto jadnija i slabija rusija, to bolje za drzavu nam, za srbe mi je jasno sto upiru ali ova nasa fukarska provinijencija mi nije jasna, kao da zude za minusima jakutske oblasti...
inace, samo da ponovim razmisljanje zdravorazumskih kolega sto jadnija i slabija rusija, to bolje za drzavu nam, za srbe mi je jasno sto upiru ali ova nasa fukarska provinijencija mi nije jasna, kao da zude za minusima jakutske oblasti...
- Russki
- Posts: 19648
- Joined: 28/05/2012 15:38
- Location: Mentmore Towers
#2634 Re: Ukrajina
Herr Flick wrote:Znači Rusija ne smije da zastiti svoje Ruse u Ukrajini a Amerika i NATO imaju pravo da vrše agresiju na Libiju,Irak,Afganistan i umalo Siriju bez icijeg pitanja .Zanimljivo,nema šta![]()
Tako kazu (Leclerc)!
Hahahaha!
- jon_jovi
- Posts: 2134
- Joined: 26/01/2012 11:53
- Location: Narodni Posmatrac
#2635 Re: Ukrajina
Sagledavanje problema u Ukrajini kroz prizmu prepucavanja velikih sila je upravo ono što velike sile i žele.
Rusija i USA hoće da su involvirane u problem jedne suverene zemlje koja nastoji da se odbrani i sačuva svoj teritorijalni integritet.
Za samu Ukrajinu je ovo važno jer ako ovo na Krimu uspije isti scenario će se desiti i u ostalim dijelovima Ukrajine i može doči do toga da i druge susjedne zemlje počnu ugrožavati integritet Ukrajine.
Rusija i USA hoće da su involvirane u problem jedne suverene zemlje koja nastoji da se odbrani i sačuva svoj teritorijalni integritet.
Za samu Ukrajinu je ovo važno jer ako ovo na Krimu uspije isti scenario će se desiti i u ostalim dijelovima Ukrajine i može doči do toga da i druge susjedne zemlje počnu ugrožavati integritet Ukrajine.
-
Objektivni navijac
- Posts: 1907
- Joined: 07/06/2013 17:34
#2636 Re: Ukrajina
Nisu Rusi ,svemocni i nepogresivi. Ruska politika i uticaj ima padove i uspone. Ali ocito je da imaju neku granicu ispod koje nisu spremni ici. Kada su 90-e bili ugrozeni Rusi u Pridnjestrovlju ,odmah su reagirali sa vojskom,dok su istih godina ,mirno gledali raspad SSSR-a. U Ukrajini ce vjerovatno gledati da osiguraju etnicki ruski prostor,da time osim zastite ruskoga stanovnistva,izvrse pritisak na Ukrajinu. A ostalo polako,citavim nizom ekonomsko-politickih mjera,tu im ide na ruku ocajna finansijska situacija Ukrajine,kao i finansijska situacija Zapada. Kao i propagandom,na ruku im idu politicki protivnici,ukrajinski desnicari,koji su antipropaganda sami za sebe,njih je dovoljno ne dirati,sami ce sjebati sve cega se dotaknu. Osim toga ,Rusi traze i formalno/legalno opravdanje intervencije. U slucaju Krima je jednostavno,Krim je Autonomna republika,sa svojm skupstinom ,cije odluke su legalne i punosnazne. Sto se tice ostalih gradova i dijelova Ukrajine,cekace da ih pozovu ili da se situacija,izmakne kontroli i gdje ce moci doci kao spasioci. Rusi ce izbjegavati direktni sukob sa ukrajinskim narodom,jer zele taj narod na svojoj strani. Sve je ovo vec vidjeno u periodu 1917-1923 i 1941-1944.daddy-kool wrote:Slažem se da hoće cijelu Ukrajinu (sve do Poljske), vidjećemo kako će to pokušati izvesti. Zato uporno i ponavljam da bi sve drugo bilo strateški poraz. Problem je što su dopustili da situacija ovoliko izmakne kontroli. Znak slabosti?Objektivni navijac wrote:
Naravno,Rusi ,nece samo Krim,Krim vec imaju ionako,hoce cijelu Ukrajinu. Zato su veoma oprezni,umjereni,obazrivi,nenasilni. Nece da proliju prvu krv. Igraju na solidarnost i bratstvo velike vecine ukrajinskoga naroda. Desnicari extremisti,koji su preuzeli vlast u Ukrajini im samo idu na ruku. Kada i ako dodje do izbora,svako ce radije glasati za umjerene Ruse,nego za extremne Banderovce.
Last edited by Objektivni navijac on 01/03/2014 10:04, edited 1 time in total.
- jon_jovi
- Posts: 2134
- Joined: 26/01/2012 11:53
- Location: Narodni Posmatrac
#2637 Re: Ukrajina
E baš zato pitanje Krima jeste tako važno za Ukrajinu. Ako ruska politika prođe na Krimu domino efektom će se prenjeti i na druge krajeve Ukrajine a koji su problematični i gdje partija regiona ima uticaj.
-
udar 99
- Posts: 284
- Joined: 13/02/2014 20:48
#2638 Re: Ukrajina
oko Krima Rusi su odradili , bez ispaljenoga metka , bez kapi krvi
shokirali su NATO picke
dva Americka razaraca sjede kao plasticne patke u kadi , nista ne kontaju ( dok ih Ruska mornarica drzi za muda )
odsjekli komunikacije od ostatka Ukrajine
zauzeli zracni i pomorski prostor
profesionalno , zauzeti objekti , disciplinovano , vrhunski opremljeni , profesionalni vojnici , i civili imaju normalan , zivot , sve se odvija normalno
ovo ulazi u anale blitz krieg aka Rusia
u vojne udzbenike svih vojnih akademija
mrzili Ruse i Putina i sta god mislili ?
cisto vojnicki gledano ?
fantasticno odradjeno
shokirali su NATO picke
dva Americka razaraca sjede kao plasticne patke u kadi , nista ne kontaju ( dok ih Ruska mornarica drzi za muda )
odsjekli komunikacije od ostatka Ukrajine
zauzeli zracni i pomorski prostor
profesionalno , zauzeti objekti , disciplinovano , vrhunski opremljeni , profesionalni vojnici , i civili imaju normalan , zivot , sve se odvija normalno
ovo ulazi u anale blitz krieg aka Rusia
u vojne udzbenike svih vojnih akademija
mrzili Ruse i Putina i sta god mislili ?
cisto vojnicki gledano ?
fantasticno odradjeno
-
Hlapoje
- Posts: 674
- Joined: 11/01/2014 08:07
#2639 Re: Ukrajina
Gubitak cele Ukrajine?!!daddy-kool wrote:Okupacija Krima ili čak čitavog istoka Ukrajine je preslab i prekasan potez Rusije. Njima treba čitava Ukrajina i Bjelorusija da bi očuvali pretenzije da nekada opet budu supersila. Ako je kratkoročni cilj stvaranje nekakve RSK u Ukrajini, to ništa dobrog neće donijeti ni jednoj strani, a cijepanje države svijet ipak neće podržati.
Ako Rusija izgubi (cijelu) Ukrajinu, to znači da je definitivno istjerana iz Evrope, a za nekih 10-20 godina očekivati je pritiske zapada da se i u samoj Moskvi uvede "demokratija". Ipak, mislim da je prilika za raspad/podjelu Ruske federacije propuštena za vrijeme Jeljcinja i da se neće ponoviti u dogledno vrijeme.
Ovde očigledno neki nemaju pojma o situaciji u Ukrajini unazad deset i više godina.
Ukrajina je vojno gledano, odavno u kandžama NATO pakta i Amerikanaca zahvaljujući politici koju je u poslednjih 20 godina sprovodila linija Kučma-Juščenko-Timošenko.
Još 2002 godine tadašnji predsednik Leonid Kučma je prihvatanjem "Plana akcije NATO u Ukrajini", najavio nameru da Ukrajina udje u NATO savez.
2008 na samirtu u Bukureštu i NATO je dao zeleno svetlo za primanje Ukrajine u savez.
Ukrajina je apsolutno stavila na raspolaganje svoju teritoriju Amerima prilikom invazije na Avganistan.
O čemu mi pričamo? O tome da je Rusija JUČE izgubila Ukrajinu?
Ha ha ha...
NATO je odavno ispleo mrežu unutar ukrajinske vojske. Svi visoki ukrajinski vojni zvaničnici učestvuju na NATO seminarima i kursevima usavršavanja.
Neki su se ovde pitali zašto je ukrajinska vojska ostala po strani tokom nemira u Kijevu.
Evo odgovora od 21.02.2014
Zato, nemojte pisati gluposti da je Rusija JUČE izgubila celu Ukrajinu.Glavni tajnik NATO-a Anders Fogh Rasmussen osudio je u petak u Atini "skandalozno more krvi" u Ukrajini i ponovo pozvao vojsku da ostane izvan ove krize.
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
#2640 Re: Ukrajina
Tako reći do juče je Timošenko bila u zatvoru, a Janukovič predsjednik i vlast. Poslije oranž revolucije došlo je do ruske kontre, i proruske vlasti su imale veliku priliku da stabilizuju državu. Šta su Rusi uradili da učvrste uticaj u međuvremenu?
Naravno da procesi o kojima pričamo djeluju duže vrijeme, NATO rovari gdje god da stigne. Rusi su u toj sve samo ne nevinašca, ali ti procesi se odigravaju njima uz granicu a ne npr Njemačkoj. Šta rade Rusi sve ovo vrijeme?
Naravno da procesi o kojima pričamo djeluju duže vrijeme, NATO rovari gdje god da stigne. Rusi su u toj sve samo ne nevinašca, ali ti procesi se odigravaju njima uz granicu a ne npr Njemačkoj. Šta rade Rusi sve ovo vrijeme?
Last edited by daddy-kool on 01/03/2014 10:36, edited 1 time in total.
-
Hlapoje
- Posts: 674
- Joined: 11/01/2014 08:07
#2641 Re: Ukrajina
Neće biti nikakvog domino efekta.jon_jovi wrote:E baš zato pitanje Krima jeste tako važno za Ukrajinu. Ako ruska politika prođe na Krimu domino efektom će se prenjeti i na druge krajeve Ukrajine a koji su problematični i gdje partija regiona ima uticaj.
To što se dogadja na Krimu je samo ruska demonstracija držanja "zvaničnog" Kijeva za jaja..malim prstom.
Čak ni novim vlastima u Ukrajini nije trebalo dugo da shvate šta se može desiti ako Putin stisne celu šaku.
Ne...nije u pitanju nikakva vojna intervencija.
Ukrajina jednostavno ne može preživeti bez ruskih 15 milijardi.
Zato smo već prekjuče mogli čuti novog ministra finansija Aleksandra Šlapaka da namerava nastaviti pregovore sa Rusima oko finansijskog aranžmana i u gasnoj sferi.
http://tsn.ua/politika/noviy-glava-minf ... 37081.html
Znači,nakon svega što se izdešavalo...Ništa se u Ukrajini neće promeniti.
Mogu sto revolucija Ameri da izvezu Kijevu...revolucije se ne mažu na hleb.
Samo poginuli na Majdanu idu na dušu EU.
-
Hlapoje
- Posts: 674
- Joined: 11/01/2014 08:07
#2642 Re: Ukrajina
Nije nakon "oranž" revolucije došlo do ruske kontre.daddy-kool wrote:Tako reći do juče je Timošenko bila u zatvoru, a Janukovič predsjednik i vlast. Poslije oranž revolucije došlo je do ruske kontre, i proruske vlasti su imale veliku priliku da stabilizuju državu. Šta su Rusi uradili da učvrste uticaj u međuvremenu?
Naravno da procesi o kojima pričamo djeluju duže vrijeme, NATO rovari gdje god da stigne. Rusi su u toj sve samo ne nevinašca, ali ti procesi se odigravaju njima uz granicu a ne npr Njemačkoj. Šta rade Rusi sve ovo vrijeme?
O čemu pišeš? Kakva kontra?
Šest godina su narandžasti revolucionari bili na vlasti u Ukrajini. Narod se razočarao, shvatio da nema ništa od obećanja i birao je Janukoviča.
Rusima je APSOLUTNO SVEJEDNO ko će u Kijevu biti na vlasti.
Ukrajina je ekonomski potpuno zavisna od Rusije i tu činjenicu ne može ni deset revolucija da promeni.
Sećamo se i kako se Timošenko vrlo brzo nakon svoje revolucije "nudila" Putinu kad se cela Evropa smrzavala zbog gasne krize.
- AleksoMKD
- Posts: 8154
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#2643 Re: Ukrajina
Navodno dosla Ruska pojacanja transportnim avionima, spekulacije oko broja izmedju 2000 - 6000.
http://www.foxnews.com/world/2014/02/28 ... ne-future/
http://lenta.ru/news/2014/03/01/personnel/
Lokalna pro-Ruska milicija blokira put koji povezuje Krim sa Ukrajinom, u "odrzavanj reda" im pomazu pripadnici policiske jedinice Berkut (oni sto su se mlatili sa demonstrantima u Kijevu)


Meni ovi lice na Rusku pomorsku vojnu policiju ali primecuje se da su skinute oznake sa uniforme.

Snimak upada u Krimski parlament od strane "neobelezenih naoruzanih ljudi" koji su istakli rusku zastavu na ulazu.
http://www.foxnews.com/world/2014/02/28 ... ne-future/
http://lenta.ru/news/2014/03/01/personnel/
Lokalna pro-Ruska milicija blokira put koji povezuje Krim sa Ukrajinom, u "odrzavanj reda" im pomazu pripadnici policiske jedinice Berkut (oni sto su se mlatili sa demonstrantima u Kijevu)


Meni ovi lice na Rusku pomorsku vojnu policiju ali primecuje se da su skinute oznake sa uniforme.

Snimak upada u Krimski parlament od strane "neobelezenih naoruzanih ljudi" koji su istakli rusku zastavu na ulazu.
-
Hlapoje
- Posts: 674
- Joined: 11/01/2014 08:07
#2644 Re: Ukrajina
Šta rade Rusi?daddy-kool wrote:
Naravno da procesi o kojima pričamo djeluju duže vrijeme, NATO rovari gdje god da stigne. Rusi su u toj sve samo ne nevinašca, ali ti procesi se odigravaju njima uz granicu a ne npr Njemačkoj. Šta rade Rusi sve ovo vrijeme?
Pa grade alternativne pravce za svoj gas.
Izgradili su sa Nemcima Severni tok...sad grade Južni tok.
Tako su Ukrajinu izbacili iz igre i nema više ucenjivanja...Sad Putin može da menja poze prilikom snošaja sa svim ukrajinskim revolucionarima.
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
#2645 Re: Ukrajina
Zašto onda gledamo ruske trupe (iako bez oznaka) kako zaposjedaju Krim? Zašto ne koriste ekonomske poluge da upravljaju situacijom?Hlapoje wrote:
Rusima je APSOLUTNO SVEJEDNO ko će u Kijevu biti na vlasti.
Ukrajina je ekonomski potpuno zavisna od Rusije i tu činjenicu ne može ni deset revolucija da promeni.
-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#2646 Re: Ukrajina
Challenger__ wrote:Rast u Poljskoj je nesporan. Ali ukrajinsko stagniranje je uslovljeno čitavim setom razloga, a ne samo "izostankom usvajanja EU standarda".
Tacno naravno. Glavni razlog je blizina rusije i te dvije struje gdje je jedna za zapad a druga za istok
Sent from my Lumia
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
#2647 Re: Ukrajina
Kontrolisanje Ukrajine zavrtanjem gasne pipe? Mislim da neće biti dovoljno, a poslužiće samo da ukrajincima dodatno omrznu Rusiju.Hlapoje wrote:
Šta rade Rusi?
Pa grade alternativne pravce za svoj gas.
Izgradili su sa Nemcima Severni tok...sad grade Južni tok.
Tako su Ukrajinu izbacili iz igre i nema više ucenjivanja...Sad Putin može da menja poze prilikom snošaja sa svim ukrajinskim revolucionarima.
-
Hlapoje
- Posts: 674
- Joined: 11/01/2014 08:07
#2648 Re: Ukrajina
Zato što im se može.daddy-kool wrote:Zašto onda gledamo ruske trupe (iako bez oznaka) kako zaposjedaju Krim? Zašto ne koriste ekonomske poluge da upravljaju situacijom?Hlapoje wrote:
Rusima je APSOLUTNO SVEJEDNO ko će u Kijevu biti na vlasti.
Ukrajina je ekonomski potpuno zavisna od Rusije i tu činjenicu ne može ni deset revolucija da promeni.
Eto, Rusi mogu da pošalju svoje trupe bez oznaka da zauzmu Krim i da se prave ludi.
Ako Ameri i EU mogu da pošalju svoje "trupe" da silom zauzimaju Kijev...onda mogu i Rusi da šalju svoje da zauzimaju Krim.
Čisto kao mali podsetnik novim ukrajinskim vlastima šta može da im se desi izmedju ostalog...
- Michio Kaku
- Posts: 327
- Joined: 09/01/2014 02:05
#2649 Re: Ukrajina
Russki wrote:Herr Flick wrote:Znači Rusija ne smije da zastiti svoje Ruse u Ukrajini a Amerika i NATO imaju pravo da vrše agresiju na Libiju,Irak,Afganistan i umalo Siriju bez icijeg pitanja .Zanimljivo,nema šta![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Tako kazu (Leclerc)!
Hahahaha!
primjetio sam da je leklerk bosnjacki nacionalista. covjek znaci mrzi ruse jer ih percipira kao prijatelje srba. leghitimno, ali umjesto da to prizna kao jedini razlog mrznje prema srbima konstruise teorije...
-
Hlapoje
- Posts: 674
- Joined: 11/01/2014 08:07
#2650 Re: Ukrajina
daddy-kool wrote:
Kontrolisanje Ukrajine zavrtanjem gasne pipe?Mislim da neće biti dovoljno, a poslužiće samo da ukrajincima dodatno omrznu Rusiju.
Mogu samo da mrze, kao što je jedan deo Ukrajinaca na zapadu oduvek i mrzeo.
Ali to ne menja činjenicu da je ukrajinska industrija mrtva bez ruskog gasa. A i zima tamo zna da bude hladnjikava.
Čak ne moraju Rusi ni pipu da zavrnu.
Dovoljno je da im isporuče komercijalne cene gasa, a ne povlašćene kao do sada.
Izbori su u maju...a uskoro treba da krenu prolećni poljoprivredni radovi u zapadnoj Ukrajini.
Tu će sve doći na svoje.
U maju opet dobijamo prorusku vlast u Ukrajini.
