Egipat (pročitati prvi post)

Post Reply
m_l
Posts: 1804
Joined: 06/06/2012 21:19

#2626 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by m_l »

jastuk1 wrote:
Kikibombona wrote:
aldinjo wrote: Da,kako da ne.Od ekstremista koji klanjaju pet vakat namaza,od ekstremista koji nose bradu zato što je od islama,od ekstremista koji su svoj život uredili po sunnetu,od ekstremista koji bi voljeli da šerijat zavlada,od ekstremista koji nose islamsku odjeću itd.Da li ti išta od ovog prakticiraš pošto primjetim da se razumiješ u Islam i arapski svijet?
Ne, od ekstremista koji zele kroz instutucije drzave nametati svoje vrijednosti svim Egipcanima. Radi od zivota sta ti volja, samo nemoj drugima nametati svoje vrijednosti!

Zadrti vjerski fanatici smatraju da je nametanje religije naustrb drugih ljudi njihovo legitimno pravo. Neka nametnu u svojoj kuci sta hoce, nikog ne zanima, institucije koje objedinjuju sve gradjane neka ne diraju. Neki ljudi ne zele isto sto i oni, zive pod drugacijim moralnim normama.
Žalosno si neinformisan.

Nije MB silom NAMETNUO sebe i došao na vlast nego NACIONALISTIČKA VOJNA HUNTA!!!! Oni su nametljivci, a ne MB.

Dakle, stvarnost izgleda ovako:

Zadrti nacionalistički fanatici smatraju da je nametanje sile naustrb drugih ljudi njihovo legitimno pravo. Neka nametnu u svojoj kuci sta hoce, nikog ne zanima, institucije koje objedinjuju sve gradjane neka ne diraju. Neki ljudi ne zele isto sto i oni, zive pod drugacijim moralnim normama.
:thumbup:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2627 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

jastuk1 wrote:
Kikibombona wrote:
aldinjo wrote: Da,kako da ne.Od ekstremista koji klanjaju pet vakat namaza,od ekstremista koji nose bradu zato što je od islama,od ekstremista koji su svoj život uredili po sunnetu,od ekstremista koji bi voljeli da šerijat zavlada,od ekstremista koji nose islamsku odjeću itd.Da li ti išta od ovog prakticiraš pošto primjetim da se razumiješ u Islam i arapski svijet?
Ne, od ekstremista koji zele kroz instutucije drzave nametati svoje vrijednosti svim Egipcanima. Radi od zivota sta ti volja, samo nemoj drugima nametati svoje vrijednosti!

Zadrti vjerski fanatici smatraju da je nametanje religije naustrb drugih ljudi njihovo legitimno pravo. Neka nametnu u svojoj kuci sta hoce, nikog ne zanima, institucije koje objedinjuju sve gradjane neka ne diraju. Neki ljudi ne zele isto sto i oni, zive pod drugacijim moralnim normama.
Žalosno si neinformisan.

Nije MB silom NAMETNUO sebe i došao na vlast nego NACIONALISTIČKA VOJNA HUNTA!!!! Oni su nametljivci, a ne MB.

Dakle, stvarnost izgleda ovako:

Zadrti nacionalistički fanatici smatraju da je nametanje sile naustrb drugih ljudi njihovo legitimno pravo. Neka nametnu u svojoj kuci sta hoce, nikog ne zanima, institucije koje objedinjuju sve gradjane neka ne diraju. Neki ljudi ne zele isto sto i oni, zive pod drugacijim moralnim normama.
Jeste, Mursi se dekretom proglasio nedostiznim za sve institucije. Ponizio je sudstvo, ulemu je ubacio u sistem odlucivanja/presudjivanja. Za kratko je vrijeme pokazao kakvi su mu ciljevi. Apsolutna vlast i nedodirljivost, to mu je bio cilj.
Abdel Fatah al-Sisi: "Dilema između bivšeg predsjednika Morsija i naroda proizašla je iz ideologije i koncepta države Muslimanke Braće. Oni su krenuli uređivati zemlju na temelju obnove islamskog religijskog carstva. To je rezultiralo time da Mohamed Morsi više nije bio predsjednik svih Egipćana već je predstavljao samo svoje sljedbenike i pristaše".
"Ustav je potreban radi različitosti. Da nema različitosti, ustav bi bio suvišan. Funkcija ustava je da sačuva ravnotežu i jedinstvo društva i to je ono što ne ide u glupe glave ihvani-muslimana*. Da, to je prava riječ: glupe glave. Uspjeli su (glupe glave) da podijele egipatsko društvo, što nije pošlo za rukom nikom prije njih".
Treba vam iznova i iznova ponavljati. Nisam siguran da li mozete i da li zelite shvatiti, ali... U drugog citatu sejh Imran Husein je sve rekao.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2628 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by japin_mutapi »

Kikibombona wrote: Ko ce znati sta je pozadina djelovanja ekstremista za vrijeme vladavine Mursija.
Nakon njegovog pada jasno je na cijoj su strani ekstremisti Sinaja.

Vojska ce ih lako eliminirati, u to nema sumnje. Egipat je uplovio u mirnu luku. Zadat ce se miru tu i tamo poneki udarac, ali sigurno nece eskalirati.

Ekonomski napredak je kljuc uspjeha i neuspjeha. Ako nova vlada ne napravi znacajan iskorak na tom planu, lete i oni.
šta ima u alžiru
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2629 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by madner »

Redzepe, sta se ovo desi. Ostao si sasvim sam. :(
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#2630 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by jastuk1 »

Kikibombona,

Protivnici MB osuđuju MB za nešto što nisu ni počinili, a brane vojnu huntu koja je počinila zločin protiv čovječnosti. :!:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2631 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by madner »

Teske rijeci. Musri nije postovao zakone igre i sada se zali.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2632 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by japin_mutapi »

madner wrote:Teske rijeci. Musri nije postovao zakone igre i sada se zali.
istina
nije pobio političke neistomišljenike nije ih potrpao u zatvore nije im natovario na leđa razne optužnice nego je naprotiv sarađivao sa njima
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2633 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by madner »

Nije bio u stanju da promjeni ustav pa ga je prekrsio, pa se onda cudio. :D
budza
Posts: 1130
Joined: 21/11/2013 23:40

#2634 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by budza »

egipat je 1/1 pod politicko-finansijsko-sigurnosnoobavestajnom kontrolom anglocionista.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#2635 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by aldinjo »

Kikibombona wrote:
aldinjo wrote: Da,kako da ne.Od ekstremista koji klanjaju pet vakat namaza,od ekstremista koji nose bradu zato što je od islama,od ekstremista koji su svoj život uredili po sunnetu,od ekstremista koji bi voljeli da šerijat zavlada,od ekstremista koji nose islamsku odjeću itd.Da li ti išta od ovog prakticiraš pošto primjetim da se razumiješ u Islam i arapski svijet?
Ne, od ekstremista koji zele kroz instutucije drzave nametati svoje vrijednosti svim Egipcanima. Radi od zivota sta ti volja, samo nemoj drugima nametati svoje vrijednosti!

Zadrti vjerski fanatici smatraju da je nametanje religije naustrb drugih ljudi njihovo legitimno pravo. Neka nametnu u svojoj kuci sta hoce, nikog ne zanima, institucije koje objedinjuju sve gradjane neka ne diraju. Neki ljudi ne zele isto sto i oni, zive pod drugacijim moralnim normama.
Ja kada sam shvatio kakva su ti razmišljanja o vjeri sve mi je bilo jasno.Sa ateistima ne želim da raspravljam dalje.I samo da napišem da ne trebaju ni ateisti nametati svoj zabudjeli način života. :roll:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#2636 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by aldinjo »

jastuk1 wrote:
Kikibombona wrote:
aldinjo wrote: Da,kako da ne.Od ekstremista koji klanjaju pet vakat namaza,od ekstremista koji nose bradu zato što je od islama,od ekstremista koji su svoj život uredili po sunnetu,od ekstremista koji bi voljeli da šerijat zavlada,od ekstremista koji nose islamsku odjeću itd.Da li ti išta od ovog prakticiraš pošto primjetim da se razumiješ u Islam i arapski svijet?
Ne, od ekstremista koji zele kroz instutucije drzave nametati svoje vrijednosti svim Egipcanima. Radi od zivota sta ti volja, samo nemoj drugima nametati svoje vrijednosti!

Zadrti vjerski fanatici smatraju da je nametanje religije naustrb drugih ljudi njihovo legitimno pravo. Neka nametnu u svojoj kuci sta hoce, nikog ne zanima, institucije koje objedinjuju sve gradjane neka ne diraju. Neki ljudi ne zele isto sto i oni, zive pod drugacijim moralnim normama.
Žalosno si neinformisan.

Nije MB silom NAMETNUO sebe i došao na vlast nego NACIONALISTIČKA VOJNA HUNTA!!!! Oni su nametljivci, a ne MB.

Dakle, stvarnost izgleda ovako:

Zadrti nacionalistički fanatici smatraju da je nametanje sile naustrb drugih ljudi njihovo legitimno pravo. Neka nametnu u svojoj kuci sta hoce, nikog ne zanima, institucije koje objedinjuju sve gradjane neka ne diraju. Neki ljudi ne zele isto sto i oni, zive pod drugacijim moralnim normama.
:thumbup:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#2637 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by jeza u ledja »

Znate sta je meni najsmjesnije. Sto ovi teoreticari na svakom koraku kukaju o sprezi Saudijaca i ostalih zaljevskih zemalja sa Izraelom, SAD i globalnom hegemonijom "naftno-cionisticko-vojnog" lobija, istovremeno zauzimajuci se za ciljeve jadnih Iranaca, Sirije, itd. No na ovoj temi, isti ti ljudi svim srcem podrzavaju generala Sisija koji je jasno i nedvosmisleno igrac iste te Saudijske Arabije, UAE i ostalih koji su vec u njegov rezim upumpali $14 milijardi dolara i obecali novih $40 za raznorazne projekte (vjerovatno vecina za jacanje armije uz pomoc koje ce i ostati na vlasti). SAD i Izrael to presutno podrzavaju.

Znaci na jednoj strani Saudijci su zlo, na drugoj strani Sisi koji je instaliran od strane tih Saudijaca je spasitelj. :lol:

Blago receno akrobatski paradoks.

Sto se tice Egipta, neki dan slusam jednu americku izvjestiteljku iz Kaira, kao intervjuise ljude po kafanama, svi radosni, svi ce glasati za Sisija (sljedece godine valjda), uspostavio red, kontrolu, pa se onda pitam, gdje je onih 50ak posto ljudi sto su glasali za Mursija u drugom krugu glasanja i za koga oni sad "navijaju"? Mislim, moguce, Sisi je uspostavio mir cvrstom rukom, siguran sam da je mnogo ljudi zadovoljno takvim ishodom, ali pod koju cijenu? Zalosno je sto Mursi nije uspio iskoristiti moc i staviti armiju pod svoju kontrolu i sto je uspio za kratko vrijeme stvoriti ogroman razdor izmedju MB, sekularista i radikala, da ne kazem steci podrsku kljucnih igraca iz vana, koji su se uspostavili kao presudni u daljem razvoju dogadjaja.

I dalje Bliskim Istokom vladaju odnosi iskljucivo zasnovani na razlici u ogromnoj moci nafte i onih koji imaju kontrolu nad njom, te ostale sirotinje koji nemaju nikakvih izvora moci niti prijatelja u svijetu. Sva dinamika spoljnopolitickih i unutrasnjih odnosa u zemljama BI se svodi na to. Izrael se tu cini najmanje bitnim, mada se vec 70 godina svi upiru da dokazu suprotno, koristeci isti kao babarogu od koje navodno polazi i zavrsava sve. Kad te neko poklopi sa desetinama milijardi naftnih dolara ti moras biti iznimno sposoban lider na pravom mjestu i u pravom trenutku da se uspijes tome oduprijeti, istovremeno na demokratican nacin uspostavljajuci kontrolu u svojoj zemlji, balans sa opozicijom i sto je najbitnije postizuci ekonomski napredak, sve to u kratkom vremenskom roku.
Mursi ocigledno nije bio taj lider. Kad ce naici novi, to ostaje da vidimo. Sisi to definitivno nije.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2638 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

Jeza u ledja

Saudi ocigledno zaziru od sirenja uticaja Muslimanskog bratsva. Procijenili su da je Sisi bolja opcija.

Sisi kao svaki pragmatican covjek nece odbiti bezuslovnu pomoc. Podrzavam da uzima pare od koga god moze, samo ako to nece stetiti Egiptu.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#2639 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by jeza u ledja »

Znaci nije problem sto su pod saudijskom kontrolom?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2640 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

jeza u ledja wrote:Znaci nije problem sto su pod saudijskom kontrolom?
Po cemu zakljucujes da su pod Saudijskom kontrolom?

Novac su dobili zato sto su skinuli Saudima mrsku stranku, koja je igrom slucaja mrska i egipatskom narodu.

Ako Saudi Amerima poklone lovu da li to znaci da su pod kontrolom istih?

Malo ko ce odbiti poklon. Sisi je susta suprotnost Sauda. Put kojim trenutno ide Egipat nimalo ne podsjeca na Saudijski.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2641 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger__ »

Kiki, ne budi dijete. Vidiš da mali sljedbenici bivše velike imperije prave velike spinove da demagoškom maglom prikriju svoju sljedbeničku bol... Boli ih Egipat, boli...

:wink:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2642 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

Challenger__ wrote:Kiki, ne budi dijete. Vidiš da mali sljedbenici bivše velike imperije prave velike spinove da demagoškom maglom prikriju svoju sljedbeničku bol... Boli ih Egipat, boli...

:wink:
Sve i da nije bilo Saudovih milijardi, 'glupe glave' bi letjele sa vlasti. Nisu imali nikakve sanse ostati na vlasti nakon sto je vojska dobila signal naroda da ih trajno ukloni.

Milijarde su nagrada i podrstek, nikako uslov.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#2643 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by sarajevoxxxx »

Kikibombona wrote:
Challenger__ wrote:Kiki, ne budi dijete. Vidiš da mali sljedbenici bivše velike imperije prave velike spinove da demagoškom maglom prikriju svoju sljedbeničku bol... Boli ih Egipat, boli...

:wink:
Sve i da nije bilo Saudovih milijardi, 'glupe glave' bi letjele sa vlasti. Nisu imali nikakve sanse ostati na vlasti nakon sto je vojska dobila signal naroda da ih trajno ukloni.

Milijarde su nagrada i podrstek, nikako uslov.
- Prije saudijskih donacija Sisiju mnogima nije bila jasna uloga Saudije u regionu. Mislim, morao si ljudima crtati. Nakon donacija stvar je sasvim jasna i najvećem laiku. Keš je legao, a poslije keša Mursi je svrgnut. Jasna situacija kao dan. Bar onome koje dobronamjeran i ko ne stavlja znak jednakosti između islama i nazadnosti, nasilja, i sl.

- Ko prati saudijske medije, jasno je o čemu se radi. Šerkul Evsat je grizao Mursija i Ihvanije od momenta kada je svrgnut Mubarek, pa do vojnog udara, i konačno ni danas ih ne ostavljaju na miru. Ne samo Saudijska Arabija i njihovi mediji, već i Jordan, koji ovih dana kao i Saudija kuka na sav glas o iranskom sporazumu, te Emirati i Kuvajt.

- Cijela medijska mašinerija Al Arabija, Šerkul Evsat, i još stotine zaljevskih novina i TV kuća upregnuti su i imaju samo jedan cilj: pljuvanje po ihvanijama, a hvaliti novu vlast u Egiptu.

- Sisi je zaljevsko nedonošće, o kome brinu, kojeg šminkaju, kojem turaju milijarde samo da se kako tako održi. Jedno obično zaljevsko mezimće, njihov junak, pa zašto ne kazati i najpopularnija osoba među zaljevskim prinčevima.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2644 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

Sarajevoxxx

Znaci, sada od Sisija treba ocekivati da nametne drzavno uredjenje slicno Saudijskom?
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#2645 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by jastuk1 »

Kikibombona wrote:Sarajevoxxx

Znaci, sada od Sisija treba ocekivati da nametne drzavno uredjenje slicno Saudijskom?
Claro que si!!!

Nisi valjda mislio da je kraj političkom Islamu u Egiptu, i da građanske snage cvjetaju duginim bojama među milionima gladnih Egipćana. Malo po malo, mic po mic, poco a poco, perfidnom i ciničkom (cionističkom even?) igrom, selafije će sve više i više da zauzimaju mjesto MB-a.

Egipćani su se popišali na srednji put koji su mogli imati sa MB-om. Ne da hvalim ili žalim i jedne i druge, ali činjenica je da je prema MB-u nanesen veliki zulum.

Šta reći... Money talks....
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#2646 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by sarajevoxxxx »

Kikibombona wrote:Sarajevoxxx

Znaci, sada od Sisija treba ocekivati da nametne drzavno uredjenje slicno Saudijskom?
- Na primjeru Egipta vidjelo se šta su tata-mati u regionu primarni interesi.Priča o šiitima kao vjekovnim neprijateljima je rezervisana za lokalnu stoku koja to konzumira, nešto kao kod nas priča o nacionalizmu. Stvarni interesi Saudijske Arabije je sačuvati monarhiju, vlast, a živo im se .... za sve ostalo.U Saudijskoj arabiji imaš par miliona Egipćana koji su na privremenom radu u Saudiji, u Kuvajtu oko 600 000, u Emiratima isto tako par stotina hiljada, svi ti ljudi su odjednom postali ''slobodni'' u smislu, imaju izbori, kakvi-takvi, ali su izbori. Zamisli situaciju da ti u državi žive ljudi koji svake godine spominju tamo neke izbore, traže slobodno da glasaju, konstantno su u dilemi koji je kandidat bolji. Sve to Saudijci, Kuvajćani, ili Emiraćani, posmatraju, dakle, ljudi koji u životu nisu vidjeli glasačku kutiju. Ili nisu bar onu u koju se ubaciva listić sa zaokruženim kandidatom jednog od ponuđenih predsjednika države.

Misliš da je to prijatna atmosfera biti okružen ljudima koji sasvim normalno biraju sebi predsjednika, a ti ljudima ćitav život pričaš kako od monarhije nema boljeg sistema. E to je Egipat sa Sisijem izgubio a najveći dobitnik su zemlje zaljeva, cijelu stvar su vratili na početak, a Egipćani u zemljama zaljeva opet porobljena masa, bezopasni, kojima se Saudijci smiju, ili bar ne moraju slušati njihovu dilemu kojeg predsjednika da izaberu. Sada imaju generala Sisija - diktatora, za kojeg je bilo koji kralj u zemljama zaljeva nedostižan uzor. Nisu Saudijci glupi, nije zbog šiita odletio Mubarek niti Gadafi, ni Ben Ali. Padom Sirije tj Bešara Al Asada onako bez neke veće žrtve, to je najgora stvar koja se mogla Saudiji desiti, i ogroman vjetar u leđa svima koji smatraju monarhiju zaostalim i glupim sistemom koji na koncu evo vidimo na primjeru Sirije, prije toga Iraka, Palestine, ne može uraditi ama baš ništa da spriječi krvoproliče, zapravo su decenijama marionete zapada koji ih iskorištava, i zbog kojih se sve ovo dešava muslimanima u svijetu.
Last edited by sarajevoxxxx on 24/11/2013 20:23, edited 1 time in total.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2647 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger__ »

Čovjek te pita jedno, a ti vaziš o drugom.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#2648 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by sarajevoxxxx »

Challenger__ wrote:Čovjek te pita jedno, a ti vaziš o drugom.
Da, smatram da je Saudija dala keš jer žele u Egiptu uređenje kao kod njih. Dakle, jednoumlje, diktaturu, zatucanost, i zaostalost, a to su sa Sisijem dobili - ili ako ništa razbili su tu priču o slobodnim i fer izborima i vratili Egipat možda i u gore vrijeme nego što je bilo za vrijeme Mubareka.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2649 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger__ »

sarajevoxxxx wrote:
Challenger__ wrote:Čovjek te pita jedno, a ti vaziš o drugom.
Da, smatram da je Saudija dala keš jer žele u Egiptu uređenje kao kod njih. Dakle, jednoumlje, diktaturu, zatucanost, i zaostalost, a to su sa Sisijem dobili - ili ako ništa razbili su tu priču o slobodnim i fer izborima i vratili Egipat možda i u gore vrijeme nego što je bilo za vrijeme Mubareka.
Jedno je ideološko jednoumlje, a nešto sasvim drugo saudijsko državno uređenje.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2650 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

Saxxx

Celendzer ti odgovorio umjesto mene.

U komentaru navodis razloge Saudije. Donekle se mogu sloziti.

Samo si zaboravio reci kakve to veze ima sa Sisijem? Covjek uzeo pare dzabulani. I da nije dobio pare, sve bi isto uradio.

Egipcani ce uskoro izaci na izbore, tako da ti jedna od teza pada u vodu.

Eliminisali su stranku koju bi eliminisala svaka civilizovana drzava. Ovi iz MB su prijetili da budu gori diktatori od Mubaraka i njegovih pajdasa. Pokusali su ograniciti uticaj sudstva i vojsku staviti pod svoju, stranacku kontrolu. Bilo bi veoma opasno po Egipat da su uspjeli u naumu. Sa nekoliko poteza na samom startu mandata su pokazali koliko su opasni. I poziv na dzihad u Siriji je dokaz njihovog fanatizma. Za vrlo kratko vrijeme su pokazali ko su i sta su. Ne mozemo ni zamisliti sta bi jos bili kadri uciniti da su poklopili sudstvo i vojsku, da su imali apsolutnu moc. Ne bi ih niko sa vlasti skinuo bez okeana krvi.

Jastuk

Zasto Sisi odmah nije instalirao Nur stranku i poklonio im apsolutnu vlast? Selefije i Sisi su razliciti kao nebo i zemlja.
Post Reply