Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#26226 Re: Zeničani

Post by muhafuca »

Casual's wrote:Pa ne može se porediti jer niko nema Shopping Night na pijaci. :D :D
Autenticni Event
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26227 Re: Zeničani

Post by Norm »

_BataZiv_0809 wrote:
Norm wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:

pa nece mrkvu prodavati jbg
...pa jok, textil...ne znam budel tehnike...ko i u shopping centrima... :lol: al me Bata napade sto poredim... :lol: :lol: :lol:
Ne napadam ja tebe samo brate dragi poredis kruske i jabuke i to sve zbog idiotskog naslova portalskog članka koji nema veze sa tekstom.

Jer manifestacija se zove Noc zenicke pijace 2018, a snizenja su legitiman nacin da privuces kupce.
..jel to onda ipak znaci da ce se prodavati i voce i povrce po snizenoj cijeni???
Ne mislim da ja mijesam kruske i jabuke (a mozda sam i puko :D ), mislim da su ih neki drugi pomijesali...da li je to put (obecanje) kojim se postaje Evropska Zenica?
Nemam ja nista protiv pijace, niti ljudi koji tamo rade, ali brate dragi Noc Zenicke Pijace? Shopping night? Ljudi moji ja sam na pijaci prestao kupovati bas zbog paradoksa formiranih cijena i kvaliteta. Djecije jakne na snizenju u Intersportu u Sarajevu, markirane, nalazim po cijeni koja je veca za 20-tak maraka od onih koji se prodaju na toj pijaci...i jos malo price i sarma, dodaju i jos 5% na cijenu...na pijaci nema price...i oni ce sad da snize cijenu i to mi prodaju kao noc Zenicke pijace? Je li fakat nesto nije u redu sa mnom?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83381
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26228 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Norm wrote:
..jel to onda ipak znaci da ce se prodavati i voce i povrce po snizenoj cijeni???
Ne mislim da ja mijesam kruske i jabuke (a mozda sam i puko :D ), mislim da su ih neki drugi pomijesali...da li je to put (obecanje) kojim se postaje Evropska Zenica?
Nemam ja nista protiv pijace, niti ljudi koji tamo rade, ali brate dragi Noc Zenicke Pijace? Shopping night? Ljudi moji ja sam na pijaci prestao kupovati bas zbog paradoksa formiranih cijena i kvaliteta. Djecije jakne na snizenju u Intersportu u Sarajevu, markirane, nalazim po cijeni koja je veca za 20-tak maraka od onih koji se prodaju na toj pijaci...i jos malo price i sarma, dodaju i jos 5% na cijenu...na pijaci nema price...i oni ce sad da snize cijenu i to mi prodaju kao noc Zenicke pijace? Je li fakat nesto nije u redu sa mnom?
Znaci prestao si kupovati na pijaci, niko te ne tjera da tamo kupujes, a opra nas sve na ruke radi necega sto oni organizuju?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#26229 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

jesam li i ja onomad branio onog sluntu naidina k'o batO brani fudine budalastine :mrgreen:
User avatar
Crni cvijet
Posts: 184
Joined: 16/11/2009 19:51

#26230 Re: Zeničani

Post by Crni cvijet »

Norm wrote:
..jel to onda ipak znaci da ce se prodavati i voce i povrce po snizenoj cijeni???
Ne mislim da ja mijesam kruske i jabuke (a mozda sam i puko :D ), mislim da su ih neki drugi pomijesali...da li je to put (obecanje) kojim se postaje Evropska Zenica?
Nemam ja nista protiv pijace, niti ljudi koji tamo rade, ali brate dragi Noc Zenicke Pijace? Shopping night? Ljudi moji ja sam na pijaci prestao kupovati bas zbog paradoksa formiranih cijena i kvaliteta. Djecije jakne na snizenju u Intersportu u Sarajevu, markirane, nalazim po cijeni koja je veca za 20-tak maraka od onih koji se prodaju na toj pijaci...i jos malo price i sarma, dodaju i jos 5% na cijenu...na pijaci nema price...i oni ce sad da snize cijenu i to mi prodaju kao noc Zenicke pijace? Je li fakat nesto nije u redu sa mnom?
Ovo i mene zanima? Odjeca i obuca cesto znaju biti istih ako ne i vecih cijena nego u pojedinim radnjama tako da me to i ne zanima. Hrana mi je u prvom planu :D
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#26231 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ma vala neka su i ti pijacari propali, a cujem da podobro jesu, kada se sjetim prije ne daju ti uzeti paradajz ako neces kupiti i paprike...hahah..Zato dragi konzum, bingo, pa kupis jedan komad ako hoces. Nikad da shvate da pijaca ne propada zbog ekonomske moci stanovnistva, kako to stalno predstavljaju, nego zbog prednosti koje nude shoping centri, a i zelenare, kojih sada ima na svakome koraku.
User avatar
Crni cvijet
Posts: 184
Joined: 16/11/2009 19:51

#26232 Re: Zeničani

Post by Crni cvijet »

Casual's wrote:"Na parkingu kod uglovnice policija svim parkiranim automobilima pise kaznu. Izuzetak je automobil marke porse u vlasnistvu izvjesne zastitarske agencije" :D :D :D :D :izet: :izet: :izet:
To je potrajalo punih pola sata. Lagano se vec parkiraju svi nazad :skoljka:
User avatar
Crni cvijet
Posts: 184
Joined: 16/11/2009 19:51

#26233 Re: Zeničani

Post by Crni cvijet »

clio_dci120 wrote:Ma vala neka su i ti pijacari propali, a cujem da podobro jesu, kada se sjetim prije ne daju ti uzeti paradajz ako neces kupiti i paprike...hahah..Zato dragi konzum, bingo, pa kupis jedan komad ako hoces. Nikad da shvate da pijaca ne propada zbog ekonomske moci stanovnistva, kako to stalno predstavljaju, nego zbog prednosti koje nude shoping centri, a i zelenare, kojih sada ima na svakome koraku.
Ovo mi je najdraze jer obicno kupujem za jednu do dvije osobe i sve vece kolicine propadnu. Mada nekad pijaca ima veci izbor pa eto neki mix kupovine je najbolji.
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#26234 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Crni cvijet wrote: To je potrajalo punih pola sata. Lagano se vec parkiraju svi nazad :skoljka:
Veli milicija da tu planiraju veliku ljetnu baštu. :D
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26235 Re: Zeničani

Post by Norm »

_BataZiv_0809 wrote:
Norm wrote:
..jel to onda ipak znaci da ce se prodavati i voce i povrce po snizenoj cijeni???
Ne mislim da ja mijesam kruske i jabuke (a mozda sam i puko :D ), mislim da su ih neki drugi pomijesali...da li je to put (obecanje) kojim se postaje Evropska Zenica?
Nemam ja nista protiv pijace, niti ljudi koji tamo rade, ali brate dragi Noc Zenicke Pijace? Shopping night? Ljudi moji ja sam na pijaci prestao kupovati bas zbog paradoksa formiranih cijena i kvaliteta. Djecije jakne na snizenju u Intersportu u Sarajevu, markirane, nalazim po cijeni koja je veca za 20-tak maraka od onih koji se prodaju na toj pijaci...i jos malo price i sarma, dodaju i jos 5% na cijenu...na pijaci nema price...i oni ce sad da snize cijenu i to mi prodaju kao noc Zenicke pijace? Je li fakat nesto nije u redu sa mnom?
Znaci prestao si kupovati na pijaci, niko te ne tjera da tamo kupujes, a opra nas sve na ruke radi necega sto oni organizuju?
...dragi@Bata ne opra ja nikog, sta ti je? Ja samo stavio slike kako je to kod normalnog svijeta a kako je to kod Unas...i kako se kupovina na pijaci predstavlja kao nesto AMAN...kupujem ja i na pijaci ali voce i povrce, no meni NIJE NORMALNO organizovati nocnu kupovinu na pijaci i to predstaviti kao neki aman event...
A kupovao sam i ja pijaci i nije to meni ni nepoznato ni omalovazavajuce, tako da mi ni to ne imputiras, ali ako mene neko hoce 'okupat' i to na suho, ne dozvoljavam...ali, nocna kupovina na pijaci???...mislim da smo prvi u regiji, ako ne i sire, ostavljam mogucnost da grijesim...samo da nam neko javi dojmove i kolika su snizenja...
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26236 Re: Zeničani

Post by Norm »

kamen spoticanja wrote:jesam li i ja onomad branio onog sluntu naidina k'o batO brani fudine budalastine :mrgreen:
Naidin ispade najpametniji... :wink:
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#26237 Re: Zeničani

Post by Ajatolah_ »

Ruku na srce, upitno je bi li se otvaranje pijace navečer spomenulo da to u naslovu ne prekrstiše u "Shopping night".
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#26238 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

clio_dci120 wrote:
giannibelif wrote:Ta prica u tonu "otvori ti firmu,pa zaposli dvoje ljudi" smrdi na ljudski les u poodmakloj fazi raspadanja,a obicno dolazi od onih koji su na bilo kakav nacin ugradjeni u sistem i cekaju drzavno "vedro nebo".Govorim iz ugla covjeka kojem u kucu ne dolazi dinar iz javnog sektora,lakse je meni registrovati i voditi posao iz firme cije je sjediste na Baltiku nego ovdje pokrenuti proceduru za najmizerniji oblik privredjivanja,obrt.Ko je bilo kada cekao neko rijesenje,aplicirao za neka grant sredstva da bi zaposlio jos nekog uz sebe,obezbijedio radni prostor i pristupacnost istog koji ce biti i konkurentan firmama iz drugih sredina i okruzenja,zna kakav je to seks.A drzava trazi,otima,krade iz ociju.Izvadi prste iz stranackog dupeta,realnost je sasvim drugacija.
Ma pogresno si razumio, ne radim ja na budzetu niti bi kad prihvatio to, jer ako ce mi limit u zivotu biti 1200km mjesecno, ne znam onda se covjek ne treba ni skolovati. U ze se jesam mogao vratiti, ali iskreno nije mi odgovarala ponuda u drzavnoj sluzbi, upravo zbog primanja i nemogucnosti napredovanja.
A niti mi je ikad iko od najblize familije bio u drzavnom sektoru, ali ne mogu ni te price kako je sda i ostale stranke krivi za sve, kriva drzav, kriv onaj kriv ovaj. Evo u sarajevu imas nekoliko mladih zenicana koji su napravili impozantne karijere u it sektoru, a djeca obicnih, najbocinijih ljudi....i onda neko poput nihila krene pricu kako mu je zenica kriva, to sto nije zenicanin on nije uspio..moze se i kod nas uspjeti vjeruj i bez stranke i bez politike, i da nisi babin sin ;-) Ja barem kada sam u zenici sjedio bez posla nisam pricao kako sam ugrozen jer nisam rodjeni zenicanin jer su i drugi rodjeni zenicani bili u istoj situaciji kao ja..niti sam gubio vrijeme kriveci politiku, nego gledao kako se izvuci iz te situacije.

Već treći post u nizu ističeš kako nisam Zeničanin. To bi valjda trebao biti neki pokušaj diskreditacije, ili šta? Nemam namjeru uopće dokazivati da jesam Zeničanin zato što to nije mjera bilo čega. Biti Zeničanin nije uspjeh već splet okolnosti.

To što si ti svoj dolazak u Zenicu doživio kao prvu stepenicu uspjeha, a odlazak u Sarajevo, kasnije, kao drugu, pa si potom ovdje pisao da ti je eventualni povratak u Zenicu ispod čast i "korak nazad u životu" samo reflektira tvoj malograđanski mentalitet i devijaciju sistema vrijednosti.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#26239 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

ExNihilo wrote:
clio_dci120 wrote:
giannibelif wrote:Ta prica u tonu "otvori ti firmu,pa zaposli dvoje ljudi" smrdi na ljudski les u poodmakloj fazi raspadanja,a obicno dolazi od onih koji su na bilo kakav nacin ugradjeni u sistem i cekaju drzavno "vedro nebo".Govorim iz ugla covjeka kojem u kucu ne dolazi dinar iz javnog sektora,lakse je meni registrovati i voditi posao iz firme cije je sjediste na Baltiku nego ovdje pokrenuti proceduru za najmizerniji oblik privredjivanja,obrt.Ko je bilo kada cekao neko rijesenje,aplicirao za neka grant sredstva da bi zaposlio jos nekog uz sebe,obezbijedio radni prostor i pristupacnost istog koji ce biti i konkurentan firmama iz drugih sredina i okruzenja,zna kakav je to seks.A drzava trazi,otima,krade iz ociju.Izvadi prste iz stranackog dupeta,realnost je sasvim drugacija.
Ma pogresno si razumio, ne radim ja na budzetu niti bi kad prihvatio to, jer ako ce mi limit u zivotu biti 1200km mjesecno, ne znam onda se covjek ne treba ni skolovati. U ze se jesam mogao vratiti, ali iskreno nije mi odgovarala ponuda u drzavnoj sluzbi, upravo zbog primanja i nemogucnosti napredovanja.
A niti mi je ikad iko od najblize familije bio u drzavnom sektoru, ali ne mogu ni te price kako je sda i ostale stranke krivi za sve, kriva drzav, kriv onaj kriv ovaj. Evo u sarajevu imas nekoliko mladih zenicana koji su napravili impozantne karijere u it sektoru, a djeca obicnih, najbocinijih ljudi....i onda neko poput nihila krene pricu kako mu je zenica kriva, to sto nije zenicanin on nije uspio..moze se i kod nas uspjeti vjeruj i bez stranke i bez politike, i da nisi babin sin ;-) Ja barem kada sam u zenici sjedio bez posla nisam pricao kako sam ugrozen jer nisam rodjeni zenicanin jer su i drugi rodjeni zenicani bili u istoj situaciji kao ja..niti sam gubio vrijeme kriveci politiku, nego gledao kako se izvuci iz te situacije.

Već treći post u nizu ističeš kako nisam Zeničanin. To bi valjda trebao biti neki pokušaj diskreditacije, ili šta? Nemam namjeru uopće dokazivati da jesam Zeničanin zato što to nije mjera bilo čega. Biti Zeničanin nije uspjeh već splet okolnosti.

To što si ti svoj dolazak u Zenicu doživio kao prvu stepenicu uspjeha, a odlazak u Sarajevo, kasnije, kao drugu, pa si potom ovdje pisao da ti je eventualni povratak u Zenicu ispod čast i "korak nazad u životu" samo reflektira tvoj malograđanski mentalitet i devijaciju sistema vrijednosti.
Pa ne znam koliko je dolazak u Zenicu uspjeh, ako dolazis u nju iz glavnog grada bivse exYu republike. Valjda je to vise neuspjeh uzrokovan spletom ratnih dešavanja:wink:
Ocito kad dodjes iz malog gradica u nju, mislis da su i sve druge "dosle" sljagle odnekuda. :-) Nastavi pretrazivati moje stare postove i analizirati moj profil licnosti, drago mi je da sam ti toliko zanimljiv i da trosis svoje vrijeme na to. :D Evo da ti bude zanimljivije u zivotu, da ti sredim randevu sa zutim, da te primi u odred zelenih, da ti krene u zivotu. :bih: Mozda cak upoznas i kakvu Simonidu, nikad se ne zna. :lol:
Necu vise zachatavati.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83381
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26240 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Norm wrote:
...dragi@Bata ne opra ja nikog, sta ti je? Ja samo stavio slike kako je to kod normalnog svijeta a kako je to kod Unas...i kako se kupovina na pijaci predstavlja kao nesto AMAN...kupujem ja i na pijaci ali voce i povrce, no meni NIJE NORMALNO organizovati nocnu kupovinu na pijaci i to predstaviti kao neki aman event...
A kupovao sam i ja pijaci i nije to meni ni nepoznato ni omalovazavajuce, tako da mi ni to ne imputiras, ali ako mene neko hoce 'okupat' i to na suho, ne dozvoljavam...ali, nocna kupovina na pijaci???...mislim da smo prvi u regiji, ako ne i sire, ostavljam mogucnost da grijesim...samo da nam neko javi dojmove i kolika su snizenja...
Kao sto rece kolega ispod za ovo se haman niko ne bi ni pocesao da neki nadrinovinarcic nije prekrsio manifestaciju u night shopping. Samo sam to htio naglasiti uz cinjenicu da je totalna fula porediti fensi soping centar i pijacu. To su dva razlicita pojma. Ako meni ne vjerujes ima i Zakon o untrasnjoj trgovini pa procitaj :D

Sto se tice pijace ja tu ne kupujem jer nemam naviku, ali smatram legitimnim da se ljudi bore da privuku kupce.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#26241 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Sta li nam slijedi poslije nocne pijace, nocna voznja Zenicatransovim autobusima? Ovo je pohlvano za menadzment trznice da nesto pokusavaju unaprijediti, promovirati, ali sad u toj mjeri da se to uzdize nigdje veze.
Buduci da ovi iz Dofuovog tima citaju forum, pored nocne pijace kadidarajte grad i za trku formule, velika nagrada GGM-a.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26242 Re: Zeničani

Post by Norm »

_BataZiv_0809 wrote:
Norm wrote:
...dragi@Bata ne opra ja nikog, sta ti je? Ja samo stavio slike kako je to kod normalnog svijeta a kako je to kod Unas...i kako se kupovina na pijaci predstavlja kao nesto AMAN...kupujem ja i na pijaci ali voce i povrce, no meni NIJE NORMALNO organizovati nocnu kupovinu na pijaci i to predstaviti kao neki aman event...
A kupovao sam i ja pijaci i nije to meni ni nepoznato ni omalovazavajuce, tako da mi ni to ne imputiras, ali ako mene neko hoce 'okupat' i to na suho, ne dozvoljavam...ali, nocna kupovina na pijaci???...mislim da smo prvi u regiji, ako ne i sire, ostavljam mogucnost da grijesim...samo da nam neko javi dojmove i kolika su snizenja...
Kao sto rece kolega ispod za ovo se haman niko ne bi ni pocesao da neki nadrinovinarcic nije prekrsio manifestaciju u night shopping. Samo sam to htio naglasiti uz cinjenicu da je totalna fula porediti fensi soping centar i pijacu. To su dva razlicita pojma. Ako meni ne vjerujes ima i Zakon o untrasnjoj trgovini pa procitaj :D

Sto se tice pijace ja tu ne kupujem jer nemam naviku, ali smatram legitimnim da se ljudi bore da privuku kupce.
...ja bih se pocesao opet i opet ponovo :lol: ...nisam ja uopste poredio fensi shoping centar nego najobicniji, centar za svakoga i pojam za koji sada tvrdis da je izmisljen od strane 'nadrinovinarcica'...zna se sta je night shopping, sta je pijaca a sta je nocna kupovina, pardon, Noc Zenicke Pijace 2018...i opet naglasavam tu noc se sigurno nece prodavati paradajz i paprike nego 'roba'...e ako je to domet 'sposobnih' meni je jasno koliko su ustvari podobni :izet: ...na pijaci se ne bori za kupce organizovanjem nocne kupovine vodeci se idejom naprednih marketinskih magova, nego snizenjem i prilagodjavanjem cijene kvalitetu robe...i da, niko ne spori nijedan clan Zakona, naprotiv, moje reagovanje je bilo samo u onom smislu obecanja vodjenja Zenice ka modernom Evropskom gradu...ako je to ovaj pokusaj izjednacavanja kupovine na pijaci i kupovine u trznom centru ja se kao zitelj Grada Zenice osjecam ponizenim...ne zbog robe i kupovne moci vecine ljudi, nego zbog predstavljanja dogadaja kao neceg izuzetno bitnog za sve nas...
Zaista, sta je sljedece?
Last edited by Norm on 09/05/2018 23:03, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83381
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26243 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Oj Tito i Partijo :D

Nebitno, ne da mi se više.

On topic: Ima li ko u Zenici da radi peglanje aluminijskih felgi?
Satori
Posts: 647
Joined: 05/06/2016 21:46

#26244 Re: Zeničani

Post by Satori »

Norm wrote:Nemam ja nista protiv pijace, niti ljudi koji tamo rade, ali brate dragi Noc Zenicke Pijace? Shopping night? Ljudi moji ja sam na pijaci prestao kupovati bas zbog paradoksa formiranih cijena i kvaliteta. Djecije jakne na snizenju u Intersportu u Sarajevu, markirane, nalazim po cijeni koja je veca za 20-tak maraka od onih koji se prodaju na toj pijaci...i jos malo price i sarma, dodaju i jos 5% na cijenu...na pijaci nema price...i oni ce sad da snize cijenu i to mi prodaju kao noc Zenicke pijace? Je li fakat nesto nije u redu sa mnom?
Nakon sezonskih rasprodaja u Waikikiju i TerraNovi (a da ne spominjem to da ljudi iz Ze masovno idu u second hand shopove u RS, gdje budzašto kupuju markirane ili stvari sa etiketom), čak i onima izuzetno tankog novčanika se ne isplati kupovati na pijaci. Cijene su prenapuhane, kvalitet stvarno loš, i više nema ičeg vrijednog spomena.

Što se hrane tiče, primijetila sam da hrana po piljarama često zna biti svježija i jeftinija od one na pijaci, te da im je ponuda generalno bolja ako neko želi sezonsko voće/povrće. Da ne govorim o tome da su bliže mjestu stanovanja/posla, i da je lakše na pauzi skoknuti do lokalne piljare nego pijace.
Istina, srijedom ili subotom na pijaci bude dosta prodavača, pa je moguće naći i neke stvari kojih nema po piljarama. Ali generalno, pijaca nam je propala. Toga su svjesni i iz Gradske uprave i JP Tržnice, i ovo mi izgleda kao potez pravog očajnika. Posljednji pokušaj da se spasi institucija pijace.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#26245 Re: Zeničani

Post by belfy »

_BataZiv_0809 wrote:
giannibelif wrote:Ta prica u tonu "otvori ti firmu,pa zaposli dvoje ljudi" smrdi na ljudski les u poodmakloj fazi raspadanja,a obicno dolazi od onih koji su na bilo kakav nacin ugradjeni u sistem i cekaju drzavno "vedro nebo".Govorim iz ugla covjeka kojem u kucu ne dolazi dinar iz javnog sektora,lakse je meni registrovati i voditi posao iz firme cije je sjediste na Baltiku nego ovdje pokrenuti proceduru za najmizerniji oblik privredjivanja,obrt.Ko je bilo kada cekao neko rijesenje,aplicirao za neka grant sredstva da bi zaposlio jos nekog uz sebe,obezbijedio radni prostor i pristupacnost istog koji ce biti i konkurentan firmama iz drugih sredina i okruzenja,zna kakav je to seks.A drzava trazi,otima,krade iz ociju.Izvadi prste iz stranackog dupeta,realnost je sasvim drugacija.
Slazem se. S tim da jos vise smrdi mlaćenje gloginja tuđim kurcem. Puni ideja i rješenja, ali se izabrala linija manjeg otpora i zdušilo preko grane. Od iste su bolesti oni pelcovani.
posto vec drugi put pominjes odlazenje preko grane ocito tipujuci na Nihilia i mene zamolio bih te da to ne radis. na drugim temama pricas neka ide svako gdje mu je bolje, a ovdje prozivas za to isto. da znas moju pricu i moje razloge siguran sam da bi se dobro zamislio.

posebno je bezveze ovaj dio sa mlacenjem tudjim. ako negdje nadjes da sam to napravio slobodno reci. ja sam u svakom svom nastupu kretao od sebe. i jos za kraj ovo linija manjeg otpora...sta reci? borba za bolji zivot je linija manjeg otpora, jel? zivjela borba za liniju manjeg otpora!

P.S. zar se alu-felge mogu peglati uopste?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83381
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26246 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

belfy wrote: posto vec drugi put pominjes odlazenje preko grane ocito tipujuci na Nihilia i mene zamolio bih te da to ne radis. na drugim temama pricas neka ide svako gdje mu je bolje, a ovdje prozivas za to isto. da znas moju pricu i moje razloge siguran sam da bi se dobro zamislio.

posebno je bezveze ovaj dio sa mlacenjem tudjim. ako negdje nadjes da sam to napravio slobodno reci. ja sam u svakom svom nastupu kretao od sebe. i jos za kraj ovo linija manjeg otpora...sta reci? borba za bolji zivot je linija manjeg otpora, jel? zivjela borba za liniju manjeg otpora!

P.S. zar se alu-felge mogu peglati uopste?
Svaki izbor ima svoju cijenu. Nesto ne volim komformizam. Zao mi je sto si se prepoznao.

Mogu se peglat ima valjda neki na Meokusnicama cekam da neko napise vise detalja.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#26247 Re: Zeničani

Post by belfy »

_BataZiv_0809 wrote:
belfy wrote: posto vec drugi put pominjes odlazenje preko grane ocito tipujuci na Nihilia i mene zamolio bih te da to ne radis. na drugim temama pricas neka ide svako gdje mu je bolje, a ovdje prozivas za to isto. da znas moju pricu i moje razloge siguran sam da bi se dobro zamislio.

posebno je bezveze ovaj dio sa mlacenjem tudjim. ako negdje nadjes da sam to napravio slobodno reci. ja sam u svakom svom nastupu kretao od sebe. i jos za kraj ovo linija manjeg otpora...sta reci? borba za bolji zivot je linija manjeg otpora, jel? zivjela borba za liniju manjeg otpora!

P.S. zar se alu-felge mogu peglati uopste?
Svaki izbor ima svoju cijenu. Nesto ne volim komformizam. Zao mi je sto si se prepoznao.

Mogu se peglat ima valjda neki na Meokusnicama cekam da neko napise vise detalja.
mislis konformizam? eto necega za sto jos nikada nisam bio optuzen (bas kao i za "mlacenje GsTK"). imas neki razlog zasto ovo radis ili sta? pisem apsolutno isto godinama, ali iz nekog razloga ti sada imas neki poriv za prozivanjem mene. zbog @clia?
User avatar
Crni cvijet
Posts: 184
Joined: 16/11/2009 19:51

#26248 Re: Zeničani

Post by Crni cvijet »

Ispravka krivog navoda :-D Evo nema ni danas auta kod Uglovnice. Vjerovatno vozačima s foruma smeta, ali meni kao pješaku je fino za vidjet jer se većinom niko nije pridržavao nikakvih pravila. Nekako s ceste ulijeću i parkiraju horizontalno, vertikalno, dijagonalno, multidimenzionalno :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#26249 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Crni cvijet wrote:Ispravka krivog navoda :-D Evo nema ni danas auta kod Uglovnice. Vjerovatno vozačima s foruma smeta, ali meni kao pješaku je fino za vidjet jer se većinom niko nije pridržavao nikakvih pravila. Nekako s ceste ulijeću i parkiraju horizontalno, vertikalno, dijagonalno, multidimenzionalno :D


da,lijepo je vidjeti,liepo je i hodati tuda znajuci da ne moras gledati hoce li te ko udariti autom na trotoaru,ima cini mi se i znak zabrane parkiranja,e sad je li to sto na onom blogu 32. vijecnik bi napisano zbog prostorija gradonacelnikove stranke,ne znam,moiuce je
Mustang1
Posts: 29900
Joined: 29/12/2010 17:31

#26250 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Isto trebaju zabraniti svugdje gdje ima malo vece prosirenje u sklopu trotoara, npr. kod Academie gore u Crkvicama. Uvijek cirkus.
Post Reply