Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26201 Re: Zeničani

Post by Norm »

Shoping night...
...samo 500km od od nas...
Image

...i unas...
Image

:lol:
:skoljka:

P.S.
necu vise... :D
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#26202 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Samo jebenih 14 km od nas..

Image

I u nas...


Image
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#26203 Re: Zeničani

Post by muhafuca »

Norm wrote:Shoping night...
...samo 500km od od nas...
Image

...i unas...
Image

:lol:
:skoljka:

P.S.
necu vise... :D
Ako ovo stvarno pali kod naroda - treba onda onaj na Kamberovicima stavit natpis "Disney World"

U pet deka je sve to :-)
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#26204 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Ima li gdje radnja da se reže plexiglas ili sperploca na manje komade?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26205 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Norm wrote:Shoping night...
...samo 500km od od nas...
Image

...i unas...
Image

:lol:
:skoljka:

P.S.
necu vise... :D
Nidje veze poredjenje :-)
giannibelif
Posts: 2524
Joined: 28/01/2017 22:11

#26206 Re: Zeničani

Post by giannibelif »

Ta prica u tonu "otvori ti firmu,pa zaposli dvoje ljudi" smrdi na ljudski les u poodmakloj fazi raspadanja,a obicno dolazi od onih koji su na bilo kakav nacin ugradjeni u sistem i cekaju drzavno "vedro nebo".Govorim iz ugla covjeka kojem u kucu ne dolazi dinar iz javnog sektora,lakse je meni registrovati i voditi posao iz firme cije je sjediste na Baltiku nego ovdje pokrenuti proceduru za najmizerniji oblik privredjivanja,obrt.Ko je bilo kada cekao neko rijesenje,aplicirao za neka grant sredstva da bi zaposlio jos nekog uz sebe,obezbijedio radni prostor i pristupacnost istog koji ce biti i konkurentan firmama iz drugih sredina i okruzenja,zna kakav je to seks.A drzava trazi,otima,krade iz ociju.Izvadi prste iz stranackog dupeta,realnost je sasvim drugacija.
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#26207 Re: Zeničani

Post by Casual's »

"Na parkingu kod uglovnice policija svim parkiranim automobilima pise kaznu. Izuzetak je automobil marke porse u vlasnistvu izvjesne zastitarske agencije" :D :D :D :D :izet: :izet: :izet:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65943
Joined: 03/08/2010 19:04

#26208 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Casual's wrote:"Na parkingu kod uglovnice policija svim parkiranim automobilima pise kaznu. Izuzetak je automobil marke porse u vlasnistvu izvjesne zastitarske agencije" :D :D :D :D :izet: :izet: :izet:

Citalac 32.vijecnika javlja kako je policija rastjerala sva parkirana auta ispred Uglovnice s ciljem da se bolje vidi kancelarija Nezavisnog bloka :-P
Navodno, ovi što se još uvijek nisu makli pokažnjavani su novcanim kaznama s kojima ce se popunit budžet njegovog mrskog neprijatelja Miralema Galijaševića s obzirom na to da su kantonalni mupovi nadlezni za saobracaj.
U uredu premijera nije neko slavlje ali i ne kriju zadovoljstvo, javlja citalac 32.vijecnika.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26209 Re: Zeničani

Post by Norm »

_BataZiv_0809 wrote: Nidje veze poredjenje :-)
..ma ja, Unas je bolje... :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26210 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Norm wrote:
_BataZiv_0809 wrote: Nidje veze poredjenje :-)
..ma ja, Unas je bolje... :thumbup:
Halo lave poredis soping centar sa pijacom.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26211 Re: Zeničani

Post by Norm »

giannibelif wrote:Ta prica u tonu "otvori ti firmu,pa zaposli dvoje ljudi" smrdi na ljudski les u poodmakloj fazi raspadanja,a obicno dolazi od onih koji su na bilo kakav nacin ugradjeni u sistem i cekaju drzavno "vedro nebo".Govorim iz ugla covjeka kojem u kucu ne dolazi dinar iz javnog sektora,lakse je meni registrovati i voditi posao iz firme cije je sjediste na Baltiku nego ovdje pokrenuti proceduru za najmizerniji oblik privredjivanja,obrt.Ko je bilo kada cekao neko rijesenje,aplicirao za neka grant sredstva da bi zaposlio jos nekog uz sebe,obezbijedio radni prostor i pristupacnost istog koji ce biti i konkurentan firmama iz drugih sredina i okruzenja,zna kakav je to seks.A drzava trazi,otima,krade iz ociju.Izvadi prste iz stranackog dupeta,realnost je sasvim drugacija.
...dZaba prica, ovdi ipak ima vise onihA sto su ugradjeni ili se nadaju Ugradjenju...pa branU svoju stranu...svako ima svoju cijenu... :bih:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26212 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

giannibelif wrote:Ta prica u tonu "otvori ti firmu,pa zaposli dvoje ljudi" smrdi na ljudski les u poodmakloj fazi raspadanja,a obicno dolazi od onih koji su na bilo kakav nacin ugradjeni u sistem i cekaju drzavno "vedro nebo".Govorim iz ugla covjeka kojem u kucu ne dolazi dinar iz javnog sektora,lakse je meni registrovati i voditi posao iz firme cije je sjediste na Baltiku nego ovdje pokrenuti proceduru za najmizerniji oblik privredjivanja,obrt.Ko je bilo kada cekao neko rijesenje,aplicirao za neka grant sredstva da bi zaposlio jos nekog uz sebe,obezbijedio radni prostor i pristupacnost istog koji ce biti i konkurentan firmama iz drugih sredina i okruzenja,zna kakav je to seks.A drzava trazi,otima,krade iz ociju.Izvadi prste iz stranackog dupeta,realnost je sasvim drugacija.
Slazem se. S tim da jos vise smrdi mlaćenje gloginja tuđim kurcem. Puni ideja i rješenja, ali se izabrala linija manjeg otpora i zdušilo preko grane. Od iste su bolesti oni pelcovani.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26213 Re: Zeničani

Post by Norm »

_BataZiv_0809 wrote:
Norm wrote:
_BataZiv_0809 wrote: Nidje veze poredjenje :-)
..ma ja, Unas je bolje... :thumbup:
Halo lave poredis soping centar sa pijacom.
Halo Tigre :lol: ne poredim ja...shoping night jeste marketinski trik shopping centara svuda samo Unas pijace...ja samo citam vijesti... :lol: :lol: :lol:
Nego ako ko bidne, nek javi koliki su bili popusti... :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65943
Joined: 03/08/2010 19:04

#26214 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

ako cemo iskreno i u nasem shoping centru postoji shoping night
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26215 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Norm wrote:
Halo Tigre :lol: ne poredim ja...shoping night jeste marketinski trik shopping centara svuda samo Unas pijace...ja samo citam vijesti... :lol: :lol: :lol:
Pumo, ne citas dalje od naslova izgleda:

Naslov: U petak Shopping Night na Gradskoj tržnici

Tekst: Javno preduzeće Tržnica Zenica, u saradnji sa korisnicima usluga, organizuje u petak, 11. maja, program pod nazivom „Noć zeničke pijace 2018.“.
Građanima je upućen poziv na druženje u noćnim satima, od 19 do 22 sata. Najavljeni su popusti i do 30 posto na odjelu tekstila, obuće i odjeće.

Dođite i budite dio lijepe priče i uživajte u šopingu po prvi put u noćnim satima, poručuju iz zeničke Tržnice.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26216 Re: Zeničani

Post by Norm »

kakavdanakneiskustvu wrote:ako cemo iskreno i u nasem shoping centru postoji shoping night
...pa to i jeste OK...nista sporno, ali shoping night na pJaci :?
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26217 Re: Zeničani

Post by Norm »

_BataZiv_0809 wrote: Pumo, ne citas dalje od naslova izgleda:

Naslov: U petak Shopping Night na Gradskoj tržnici
Panteru, citam, citam... :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65943
Joined: 03/08/2010 19:04

#26218 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Norm wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ako cemo iskreno i u nasem shoping centru postoji shoping night
...pa to i jeste OK...nista sporno, ali shoping night na pJaci :?

pa nece mrkvu prodavati jbg
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#26219 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

giannibelif wrote:Ta prica u tonu "otvori ti firmu,pa zaposli dvoje ljudi" smrdi na ljudski les u poodmakloj fazi raspadanja,a obicno dolazi od onih koji su na bilo kakav nacin ugradjeni u sistem i cekaju drzavno "vedro nebo".Govorim iz ugla covjeka kojem u kucu ne dolazi dinar iz javnog sektora,lakse je meni registrovati i voditi posao iz firme cije je sjediste na Baltiku nego ovdje pokrenuti proceduru za najmizerniji oblik privredjivanja,obrt.Ko je bilo kada cekao neko rijesenje,aplicirao za neka grant sredstva da bi zaposlio jos nekog uz sebe,obezbijedio radni prostor i pristupacnost istog koji ce biti i konkurentan firmama iz drugih sredina i okruzenja,zna kakav je to seks.A drzava trazi,otima,krade iz ociju.Izvadi prste iz stranackog dupeta,realnost je sasvim drugacija.
Ma pogresno si razumio, ne radim ja na budzetu niti bi kad prihvatio to, jer ako ce mi limit u zivotu biti 1200km mjesecno, ne znam onda se covjek ne treba ni skolovati. U ze se jesam mogao vratiti, ali iskreno nije mi odgovarala ponuda u drzavnoj sluzbi, upravo zbog primanja i nemogucnosti napredovanja.
A niti mi je ikad iko od najblize familije bio u drzavnom sektoru, ali ne mogu ni te price kako je sda i ostale stranke krivi za sve, kriva drzav, kriv onaj kriv ovaj. Evo u sarajevu imas nekoliko mladih zenicana koji su napravili impozantne karijere u it sektoru, a djeca obicnih, najbocinijih ljudi....i onda neko poput nihila krene pricu kako mu je zenica kriva, to sto nije zenicanin on nije uspio..moze se i kod nas uspjeti vjeruj i bez stranke i bez politike, i da nisi babin sin ;-) Ja barem kada sam u zenici sjedio bez posla nisam pricao kako sam ugrozen jer nisam rodjeni zenicanin jer su i drugi rodjeni zenicani bili u istoj situaciji kao ja..niti sam gubio vrijeme kriveci politiku, nego gledao kako se izvuci iz te situacije.
Last edited by clio_dci120 on 09/05/2018 18:12, edited 1 time in total.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26220 Re: Zeničani

Post by Norm »

kakavdanakneiskustvu wrote:

pa nece mrkvu prodavati jbg
...pa jok, textil...ne znam budel tehnike...ko i u shopping centrima... :lol: al me Bata napade sto poredim... :lol: :lol: :lol:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#26221 Re: Zeničani

Post by Norm »

clio_dci120 wrote:..moze se i kod nas uspjeti vjeruj i bez stranke i bez politike, i da nisi babin sin ;-)
NE MOZE!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26222 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Norm wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:

pa nece mrkvu prodavati jbg
...pa jok, textil...ne znam budel tehnike...ko i u shopping centrima... :lol: al me Bata napade sto poredim... :lol: :lol: :lol:
Ne napadam ja tebe samo brate dragi poredis kruske i jabuke i to sve zbog idiotskog naslova portalskog članka koji nema veze sa tekstom.

Jer manifestacija se zove Noc zenicke pijace 2018, a snizenja su legitiman nacin da privuces kupce.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#26223 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Ovdje se ponekad suti, ali kad se krene pisati bel se pise.

Soping Najt na pijaci meni ne predstavlja problem, cak sta vise kreativnim pristupom se moze fin ali veoma profitabilan dernek napraviti.

A sto se tice Bekima i intervjua i meni je bio odron. Tj. vodjenje intervjua mi je bilo kafansko, a iako sam jedan od "autohtonih" zenicana i meni ide na klinac to isticanje autohtonosti, zenickog, jalijskog, i inog supljiranja. Nema potrebe da se to toliko istice, kao da se radi o begovskoj tituli. Pogotovo ne u programu gradske televizije. A sve sto sam saznao iz intervjua jeste da Bekim voli Zenicu, da je zaradio brdo love, i da casti sve i uvijek ceh placa.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#26224 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Mogao ga je priupitati kada misli rjesavati ono ruglo od doma stampa i placa pored..ako se ne varam, to je njegovo, ljeti zaraste toliko da gledas samo kada ce kakva zmijuga iskociti na jedno od najprometnijih setalista.
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#26225 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Pa ne može se porediti jer niko nema Shopping Night na pijaci. :D :D
Post Reply