Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2601 Re: Alfa Romeo

Post by _BataZiv_0809 »

Koje brisače uzimate?
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2602 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote:Koje brisače uzimate?
Ja iz fis-a, one autopractic il' tako nesto, made in Bulgaria, i odlicni su.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2603 Re: Alfa Romeo

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Koje brisače uzimate?
Ja iz fis-a, one autopractic il' tako nesto, made in Bulgaria, i odlicni su.
Je li ih zeznuto montirati na nase "talijane" ili je ono klik-klak.

Imam relativno nove, ali mi jedno 4-5 cm gumice visi, odvojilo se :roll: Sad kontam mozda da to skalpelom odstranim i vidim kako ce se ponasati :roll:
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2604 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote:
konektovan wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Koje brisače uzimate?
Ja iz fis-a, one autopractic il' tako nesto, made in Bulgaria, i odlicni su.
Je li ih zeznuto montirati na nase "talijane" ili je ono klik-klak.

Imam relativno nove, ali mi jedno 4-5 cm gumice visi, odvojilo se :roll: Sad kontam mozda da to skalpelom odstranim i vidim kako ce se ponasati :roll:

Kad moze na citroen C4, moze i na lanciu. :mrgreen: Imas gotovo sve adaptere, za poznatije proizvodjace, tako da nece biti problem.
Hadzy
Posts: 7
Joined: 26/05/2014 17:33

#2605 Re: Alfa Romeo

Post by Hadzy »

vozdrica :D vozim 156-icu pa upadam samo da vidim zna li neko gdje bih mogla potraziti senzor za ABS. Rekose mi da mi zbog toga ne radi pokazivac brzine.
Rekose mi da ima neki auto otpad Laki na Stupu, pa ako ima ko br telefona, bilo bi odlicno.
Hvala unaprijed. :izet:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4629
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#2606 Re: Alfa Romeo

Post by Romeo 80 »

Hadzy wrote:vozdrica :D vozim 156-icu pa upadam samo da vidim zna li neko gdje bih mogla potraziti senzor za ABS. Rekose mi da mi zbog toga ne radi pokazivac brzine.
Rekose mi da ima neki auto otpad Laki na Stupu, pa ako ima ko br telefona, bilo bi odlicno.
Hvala unaprijed. :izet:
Ne znam baš da senzor ABS-a ima veze sa brzinomjerom, ali broj Lakija je 061/131-444. :)
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2607 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

061-131-444
Laki

P.S. Vidim Romeo me pretece ;-)
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#2608 Re: Alfa Romeo

Post by Arslan_11 »

Alfa je beton. :D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2609 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Jel to stigla?
Kakvi su utisci?
Sretno jos jednom :thumbup:
Hadzy
Posts: 7
Joined: 26/05/2014 17:33

#2610 Re: Alfa Romeo

Post by Hadzy »

Romeo 80 wrote:
Hadzy wrote:vozdrica :D vozim 156-icu pa upadam samo da vidim zna li neko gdje bih mogla potraziti senzor za ABS. Rekose mi da mi zbog toga ne radi pokazivac brzine.
Rekose mi da ima neki auto otpad Laki na Stupu, pa ako ima ko br telefona, bilo bi odlicno.
Hvala unaprijed. :izet:
Ne znam baš da senzor ABS-a ima veze sa brzinomjerom, ali broj Lakija je 061/131-444. :)
Hvala puno za kontakt :-D rekose da je na tom senzoru brojac obrtaja pa da zato ne radi km sat... Vidjet cemo sutra da li to rijesava problem.
Hadzy
Posts: 7
Joined: 26/05/2014 17:33

#2611 Re: Alfa Romeo

Post by Hadzy »

mali_milojica wrote:061-131-444
Laki

P.S. Vidim Romeo me pretece ;-)
Thnx u svakom slucaju :-D
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#2612 Re: Alfa Romeo

Post by Arslan_11 »

mali_milojica wrote:Jel to stigla?
Kakvi su utisci?
Sretno jos jednom :thumbup:
Hvala drug, evo skoro mjesec dana je kod mene. Auto mi je bas leglo, vozio sam je po autoputi, malo do konjica i svaki dan po gradu. Do 170 lagano dodje vise ja necu, a ona moze, jako je stabilna za moj pojam, kao da vozim tenk. Uglavnom svjetlosne godine je ispred skode koju sam vozio. Jedini nedostatak joj je manjak pretinaca za kojekakve gluposti. Iskreno, uzivam u svakom cm koji predjem sa njom pa makar to bilo i samo do granapa.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2613 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Image
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#2614 Re: Alfa Romeo

Post by Walther »

Hadzy wrote:vozdrica :D vozim 156-icu pa upadam samo da vidim zna li neko gdje bih mogla potraziti senzor za ABS. Rekose mi da mi zbog toga ne radi pokazivac brzine.
Rekose mi da ima neki auto otpad Laki na Stupu, pa ako ima ko br telefona, bilo bi odlicno.
Hvala unaprijed. :izet:
Image

Image

Image

jel se greska pojavila sa zimom?
Hadzy
Posts: 7
Joined: 26/05/2014 17:33

#2615 Re: Alfa Romeo

Post by Hadzy »

Walther wrote:
Hadzy wrote:vozdrica :D vozim 156-icu pa upadam samo da vidim zna li neko gdje bih mogla potraziti senzor za ABS. Rekose mi da mi zbog toga ne radi pokazivac brzine.
Rekose mi da ima neki auto otpad Laki na Stupu, pa ako ima ko br telefona, bilo bi odlicno.
Hvala unaprijed. :izet:
Image

Image

Image

jel se greska pojavila sa zimom?
Nije, desilo se nekad u speptembru, kad su mi ceprkali nesto oko motora... Prvo je stalno gorjela lampica za rucnu i povremeno se "gasio" brzinomjer, a onda je totalno prestao raditi.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2616 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Image
Image
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2617 Re: Alfa Romeo

Post by Ned071 »

Zadnji Stav. Odlican intervju sa sefom dizajna maseratija koji je radio djuliju. Kaze alfa je ferari za svaki dan. Necemo nikad biti vw, superjednostavan racionalan dizajn. Auto mora buditi emocije...
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2618 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Ned071 wrote:Zadnji Stav. Odlican intervju sa sefom dizajna maseratija koji je radio djuliju. Kaze alfa je ferari za svaki dan. Necemo nikad biti vw, superjednostavan racionalan dizajn. Auto mora buditi emocije...
Ebem ti emocije sa postera i rendera. Nisu u stanju da naprave i predstave auto na vrijeme, a drugi ubise. Jedan Renault predstavio 4 modela za godinu, halo, za jednu godinu!!!!!!!


Samo da se zna, volim alfu, a ovo napisano, odnosi se na vlasnika alfe. :twisted:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2619 Re: Alfa Romeo

Post by bitanga_sa_otesa »

milojice sajsiga :shock:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2620 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

bitanga_sa_otesa wrote:milojice sajsiga :shock:
Palac u usta i laku noc :D
Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2621 Re: Alfa Romeo

Post by bitanga_sa_otesa »

joj :run:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2622 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

:run: :run:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2623 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Zvanicno novi plan za Alfu :twisted:
Predstavljanje civilne Giulije u Zenevi.
Proizvodnja Giulije krece u martu.
Do kraja godine vjerovatno dolazi SUV.
U periodu od 2017-2020 (ako opet nesto ne useru :D ) trebali bi predstaviti nasljednika 166,veci SUV,CUV,nasljednika Giuliette i jos dva modela vjerovatno Coupe na bazi Guilije i 6C.
Ostaje da vidimo.
Pare se najvise okrecu Jeep i RAM,koji iskreno i najvise prodaju i donose lovu.
Sve detaljno u dokumentu
http://www.fcagroup.com/en-US/investor_ ... Update.pdf
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#2624 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Znaci ove godine samo Giulia
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2625 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

ElRe wrote:Znaci ove godine samo Giulia
Vjerovatno,mada stoji za MidSize SUV (to je valjda slicno X3,Q5) da dolazi krajem godine ili Q1 2017.
Post Reply