Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Adriatic wrote:Da li je istina da su u Srbiji ukinuli tv pretplatu?
Nisu još i vjerovatno ni neće.
U Grčkoj su ukinuli državnu TV - eto ideje za našu vladajuću koaliciju ...
jesu
Potpredsednik Vlade saopštio da narod više neće davati novac Javnom servisu. Nacrt zakona je spreman i čeka se da ga za dva meseca usvoji Skupština
BEOGRAD - Konačno ćemo imati trošak manje.
TV pretplata, kao što sam i obećao građanima Srbije, biće ukinuta! Ovo je juče na svojoj Fejsbuk stranici napisao prvi potpredsednik Vlade i ministar odbrane Aleksandar Vučić.
Posle šuškanja u javnosti da u budžetu nema para za finansiranje TV pretplate, odnosno Radio-televizije Srbije na čijem je čelu Aleksandar Tijanić, Vučić je otklonio sve dileme u vezi s ukidanjem tog nameta građanima.
- TV pretplata, kao što sam i obećao građanima Srbije, biće ukinuta, jer ja ne pripadam onom tipu ljudi koji je 12 godina obmanjivao građane Srbije i bavio se samo marketinškim trikovima. To je naša obaveza od koje nećemo odustati - napisao je juče Vučić na Fejsbuku.
Da će TV pretplata biti ukinuta najverovatnije do kraja jula, za Kurir je potvrdio i Dragan Kolarević, pomoćnik ministra kulture i član radne grupe koja se bavi izradom zakona o elektronskim medijima.
- Pisanje zakona je završeno i ostalo je da se, ako bude trebalo, urade neke ispravke. Posle toga sledi javna rasprava, pa dostavljanje mišljenja ministarstava. Zatim zakon ide na razmatranje u Vladu, pa u Skupštinu, koja će ga najverovatnije po ubrzanoj proceduri usvojiti. Očekujem da bi to moglo da se desi do kraja jula, pre letnje pauze - kaže Kolarević.
On objašnjava da je zakonom predviđeno da dve godine, od njegovog usvajanja u Skupštini Srbije, rad javnih servisa RTS i RT Vojvodina bude finansiran 100 odsto iz budžeta, kao vid državne pomoći.
- Posle toga će biti pronađeni modaliteti kako da građani dobrovoljno finansiraju rad Javnog servisa - kaže Kolarević.
Iz RTS nismo dobili odgovore na pitanja u vezi s ukidanjem TV pretplate, a ni iz Ministarstva finansija nismo dobili objašnjenje na koji način će obezbediti novac za finansiranje rada Javnog servisa.
Adriatic wrote:Da li je istina da su u Srbiji ukinuli tv pretplatu?
Nisu još i vjerovatno ni neće.
U Grčkoj su ukinuli državnu TV - eto ideje za našu vladajuću koaliciju ...
jesu
Potpredsednik Vlade saopštio da narod više neće davati novac Javnom servisu. Nacrt zakona je spreman i čeka se da ga za dva meseca usvoji Skupština
BEOGRAD - Konačno ćemo imati trošak manje.
TV pretplata, kao što sam i obećao građanima Srbije, biće ukinuta! Ovo je juče na svojoj Fejsbuk stranici napisao prvi potpredsednik Vlade i ministar odbrane Aleksandar Vučić.
Posle šuškanja u javnosti da u budžetu nema para za finansiranje TV pretplate, odnosno Radio-televizije Srbije na čijem je čelu Aleksandar Tijanić, Vučić je otklonio sve dileme u vezi s ukidanjem tog nameta građanima.
- TV pretplata, kao što sam i obećao građanima Srbije, biće ukinuta, jer ja ne pripadam onom tipu ljudi koji je 12 godina obmanjivao građane Srbije i bavio se samo marketinškim trikovima. To je naša obaveza od koje nećemo odustati - napisao je juče Vučić na Fejsbuku.
Da će TV pretplata biti ukinuta najverovatnije do kraja jula, za Kurir je potvrdio i Dragan Kolarević, pomoćnik ministra kulture i član radne grupe koja se bavi izradom zakona o elektronskim medijima.
- Pisanje zakona je završeno i ostalo je da se, ako bude trebalo, urade neke ispravke. Posle toga sledi javna rasprava, pa dostavljanje mišljenja ministarstava. Zatim zakon ide na razmatranje u Vladu, pa u Skupštinu, koja će ga najverovatnije po ubrzanoj proceduri usvojiti. Očekujem da bi to moglo da se desi do kraja jula, pre letnje pauze - kaže Kolarević.
On objašnjava da je zakonom predviđeno da dve godine, od njegovog usvajanja u Skupštini Srbije, rad javnih servisa RTS i RT Vojvodina bude finansiran 100 odsto iz budžeta, kao vid državne pomoći.
- Posle toga će biti pronađeni modaliteti kako da građani dobrovoljno finansiraju rad Javnog servisa - kaže Kolarević.
Iz RTS nismo dobili odgovore na pitanja u vezi s ukidanjem TV pretplate, a ni iz Ministarstva finansija nismo dobili objašnjenje na koji način će obezbediti novac za finansiranje rada Javnog servisa.
StupskaBitanga wrote:kad se nafuraju na grčku ne bi me čudilo da federalni parlament stavi ključ u bravu FTVu
nema od tog ništa, jedina ako stavrno dođe do grla kao dole
jer sva javna preduzeća, kao EP, Telecom pa i FTV su samo legla amidžića, dajžića, tečića, pičića, švalerki, zetova, snaha...koje upravo ti debili iz vlade, parlamenta i ostalih kuraca-palaca "uhjljebljuju" na državne jasle...i obrnuto
U Grčkoj su ukinuli državnu TV - eto ideje za našu vladajuću koaliciju ...
jesu
Potpredsednik Vlade saopštio da narod više neće davati novac Javnom servisu. Nacrt zakona je spreman i čeka se da ga za dva meseca usvoji Skupština
Da će TV pretplata biti ukinuta najverovatnije do kraja jula,
Pisanje zakona je završeno i ostalo je da se, ako bude trebalo, urade neke ispravke. Posle toga sledi javna rasprava, pa dostavljanje mišljenja ministarstava. Zatim zakon ide na razmatranje u Vladu, pa u Skupštinu, koja će ga najverovatnije po ubrzanoj proceduri usvojiti. Očekujem da bi to moglo da se desi do kraja jula, pre letnje pauze - kaže Kolarević..
EU protiv ukidanja pretplate
Predstavnici EU nezadovoljni su najavama čelnih ljudi srpske vlasti da će ukinuti pretplatu za RTS i RTV, saznaje Danas u diplomatskim krugovima.
Prema rečima izvora lista Danas, zvaničnici EU zabrinuti su zbog insistiranja predstavnika "vladajuće koalicije da se pretplata za javne servise bezuslovno ukine, a da RTS i RTV pređu na direktno budžetsko finansiranje“, pogotovo u ekonomskoj situaciji u kojoj je Srbija i u kojoj je gotovo nemoguće obezbediti sredstva za njihovo nesmetano funkcionisanje.
kakavdanakneiskustvu wrote:zar nije smiješno plaćati taksu na posjedovanje tv prijemnika?
Jašta je nego smiješno. Platiš porez prilikom kupovine TV prijemnika, a onda porez na porez, tj. taksa na posjedovanje istog. A i, tom imbecilnom "logikom" bi mogli naplaćivati i taksu na posjedovanje mobitela, wireless kartica i sl. (svi koriste neki frekventni opseg).
Chuckie wrote:Hahaha gleda li iko Dnevnik3, gdje je Herr Flick kupio sijeno pa ovako zagorio.
evo danas debil izgleda "normalno" koliko su samo potrošili za šminku da ga malo pobijele najodvratniji novinar uz bilića i boru i onu budalu iz paralela pa zatim bakira pa svi avazovci i kliksovci pa ona duška jadna pa cijeli obn katastrofa bh novinarstvo....al ovaj je najgori
StupskaBitanga wrote:po 658748 put repriziraju NMK i Ne daj se Nina
Najtuznije je sto se zale za 2 minuta epp -a koja im hoce ukinuti, kao oslabice im programska shema
Idiotska televizija samo imaju polikitu i reprize jednih te istih Hrvatskih serija uz poneku Tursku.
Još su i bili gledljivi sa Bitangama i Princezama što je ipak nešto humoristično.. Ali ove NMK, Zauvijek susjedi, Ne daj se Nina, pa čak i Lud, zbunjen, normalan u kojem svaku rečenicu znam napamet, su dopizdile i Bogu i narodu ! FTV treba zatvoriti. Ili prodati Hrvatima da im bude treći kanal.
Još su i bili gledljivi sa Bitangama i Princezama što je ipak nešto humoristično.. Ali ove NMK, Zauvijek susjedi, Ne daj se Nina, pa čak i Lud, zbunjen, normalan u kojem svaku rečenicu znam napamet, su dopizdile i Bogu i narodu ! FTV treba zatvoriti. Ili prodati Hrvatima da im bude treći kanal.
Sve mislimo da niže ne može a oni dokažu da itekako može
Sam pogram kad im pogledaš je velika tuga a pogotovo šo se finansira iz NEŠEG džepa
Priče iz Hercegovine: Rama Jablanica, obrazovni program
06:50-repriza
Luda kuća, igrana serija
08:00-repriza
Vijesti
08:05
Obećanje, igrana serija-repriza
09:00
Ninđago, crtani film
09:25
Medvjedići dobrog srca, crtana serija-repriza ali ok crtani
09:50
Vijesti
09:55
Zauvijek susjedi, igrana serija-6587 repriza
10:30
Sve će biti dobro, igrana serija-6587 repriza
11:15
Bitange i princeze, igrana serija
12:00
Dnevnik 1
12:15
Asi, igrana serija--6587 repriza
13:55
Sve će biti dobro, igrana serija--6587 repriza
14:45
Čagington, crtana serija
15:05
Vijesti
15:15
Zauvijek susjedi, igrana serija--6587 repriza
15:45
Luda kuća, igrana serija--6587 repriza
17:00
Federacija danas
17:25
Ne daj se Nina!, igrana serija--6587 repriza
18:15
Bitange i princeze, igrana serija
19:00
Ben i Holi, crtani film
19:10
Super Loto, prijenos izvlačenja
Stanje na putevim
Finansijske novosti
19:30
Dnevnik 2
20:10
Vrijeme iftara
20:15
Titanic, mini serija--repriza
21:05
Naša mala klinika, humorstička serija--6587 repriza
21:55
Lud zbunjen, normalan, igrana serija--6587 repriza
22:30
Dnevnik 3
23:00
Asi, igrana serija--6587 repriza
00:35
Obećanje, igrana serija--6587 repriza
01:30
Put derviša, dokumentarni program
02:00
Ramazanski razgovori: Dr. Nedžad Grabus,dokumentarni program, 2. dio
02:25
Sevdalinke, muzički program
02:56
Vrijeme sehura
03:05
Pregled programa za srijedu
StupskaBitanga wrote:
Sve mislimo da niže ne može a oni dokažu da itekako može
Sam pogram kad im pogledaš je velika tuga a pogotovo šo se finansira iz NEŠEG džepa
To su samo posljedice, kontinuitet nekvalitete čije temelje su još prije 10 godina udarili Duraković, Čuperak, Kukić i Hadžiomerović.
Nema napretka dok tu mafijašku kliku zbog pronevjere 24 NAŠA miliona ne smjeste iza rešetaka.
A onda pomest' i ove smetljare, pa sve ispočetka.
ja ne bih nikog da branim ali prije je program iole na nešto ličio ono ulagalo se u program
U šta se sada ulaže?
U reprize repriza sa hrvatskih televizija pa i OBN koji je komercijalna televizija su nadmašili u emitovanju hrvatskog programa a ti isti hrvati se žale kako nemaju svoj program. Ironično
OBN u svojim IPP insistira na gore pomenutoj aferi ERONET pa nek se to konačno završi