Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#2601 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Djaba nema niko odgovora za SERVICE MODE izgleda
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#2602 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Hm da nije ko u autu javlja da je uređaj prešao 10000 Mbps pa mora na redovan servis :-) :D
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#2603 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

da li jos neko veceras ima cudne prekide? ne ledjenje nego nekakav snijeg se javlja povremeno, ali vidim da je to neki stb snijeg a ne iz moje televizije jer znam kakav je snijeg iz moje televizije.
imam osjecaj da je problem sa stb-om kao da ima negdje neki spoj pa povremeno se javlja taj snijeg, ali reko da provjerim jeli ima jos neki isti problem.
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#2604 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

karanana wrote:da li jos neko veceras ima cudne prekide? ne ledjenje nego nekakav snijeg se javlja povremeno, ali vidim da je to neki stb snijeg a ne iz moje televizije jer znam kakav je snijeg iz moje televizije.
imam osjecaj da je problem sa stb-om kao da ima negdje neki spoj pa povremeno se javlja taj snijeg, ali reko da provjerim jeli ima jos neki isti problem.

Samo da ti čestitam na 18544 posta.

Kralj si! :D
User avatar
cyber_kurajber
Posts: 83
Joined: 15/06/2011 09:36
Location: Na dnu dna

#2605 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by cyber_kurajber »

Imam problem jer mi na snimalici ne rade titlovi (konkretno Discovery, ostale nisam ni probavao).
Dakle, postoji mogućnost odabira titlova (5-6 titlova), ali nijedan ne radi. S druge strane, audio mogu mijenjati i radi, mada pošto je drugi jezik mađarski i nije neka fora :-D )

Ima li još neko ovakav problem ?
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#2606 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

da iskoristim dok me ne prekine da ih nabijem na neku stvar sa ovom nestabilnoscu. u pola 8 me prekide sat, i to kad je najuzbudljivija zvrsnica kosarke bih-srbija bila. kasnije dodje, ali traje 3 minut i onda se konekcija ukine. o tv-u da ni ne pricam uduno sam ga od frustracije.
ma.....stvarno se covjek upita, vrijedi li ovo zbog ove nestabilnosti i prekida.
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#2607 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by boogy »

Isto i meni večeras. Stalno neki prekidi - trza zvuk i slika.
coolkid
Posts: 131
Joined: 14/09/2011 19:55

#2608 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by coolkid »

Prilikom gledanja bilo koje emisije na YuoTube slika i ton trzaju,ali nakon uvečanja slike.Ima li ko još ko taj problem ili je to do googla.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#2609 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

karanana wrote:da iskoristim dok me ne prekine da ih nabijem na neku stvar sa ovom nestabilnoscu. u pola 8 me prekide sat, i to kad je najuzbudljivija zvrsnica kosarke bih-srbija bila. kasnije dodje, ali traje 3 minut i onda se konekcija ukine. o tv-u da ni ne pricam uduno sam ga od frustracije.
ma.....stvarno se covjek upita, vrijedi li ovo zbog ove nestabilnosti i prekida.
I kod mene u isto vrijeme ista dijagnoza.
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#2610 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

Lud i ponosan wrote:
karanana wrote:da iskoristim dok me ne prekine da ih nabijem na neku stvar sa ovom nestabilnoscu. u pola 8 me prekide sat, i to kad je najuzbudljivija zvrsnica kosarke bih-srbija bila. kasnije dodje, ali traje 3 minut i onda se konekcija ukine. o tv-u da ni ne pricam uduno sam ga od frustracije.
ma.....stvarno se covjek upita, vrijedi li ovo zbog ove nestabilnosti i prekida.
Sto ne nazoves i ne prepustis njima da ti to rijese?
zvao, kao imali problem ali je rijesen. od tada, nije bilo komada od 5 minuta normalnog rada a da nisam onda morao gasiti i paliti i onda opet 5 minuta radi.
ne znam zasto, ali imam osjecaj da supertv "odvuce" sav bandwith i da ona jebe i internet. odustao sam od tv-a za veceras.

sa i bez tv-a prekida. zasto ja placam ovo koji klinac? da jednu sporsku i olimpijsku subotnju vecer sjedim pred tv-om na kojem mi non stop treperi AirTies logo a i ono malo slike koja se pokaze zaledi....bolje da nije nikako ni dolazila.
Last edited by karanana on 05/08/2012 01:18, edited 1 time in total.
zilog
Posts: 9064
Joined: 06/03/2009 11:19

#2611 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zilog »

karanana wrote:...
na kojem mi non stop treperi AirTies logo
...
To ti je do STB-a, kabla, ili TV-a. Logo ide lokalno sa STB-a i nema veze sa konekcijom.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#2612 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

zilog wrote:
karanana wrote:...
na kojem mi non stop treperi AirTies logo
...
To ti je do STB-a, kabla, ili TV-a. Logo ide lokalno sa STB-a i nema veze sa konekcijom.[/quo

I kod mene se isto to desilo sinoć sve u istovrijeme kao kod karanane pola sata nisam mogao pokrenuti AirTies
User avatar
Miner
Posts: 115
Joined: 11/04/2005 12:23

#2613 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Miner »

Zna li iko zasto nema tona na engleskoj verziji Eurosporta?
User avatar
Cracked
Posts: 798
Joined: 16/05/2012 02:31

#2614 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Cracked »

Lud i ponosan wrote:
karanana wrote:
zvao, kao imali problem ali je rijesen. od tada, nije bilo komada od 5 minuta normalnog rada a da nisam onda morao gasiti i paliti i onda opet 5 minuta radi.
ne znam zasto, ali imam osjecaj da supertv "odvuce" sav bandwith i da ona jebe i internet. odustao sam od tv-a za veceras.
Ne znam kakav ti je paket, ali se recimo i meni desava da u pojedinim momentila "ledi" slika, a iskljucivo kad se pokrene torrent koji izvlaci maksimum iz internet konekcije.
Kod mene su 2 STB-a, telefon, te 10 mbit-a interneta, trebalo bi zbirno biti u okviru postojece tehnologije, ali su te nuspojave prisutne, doduse vrlo rijetko. Torrent se iskljuci i sve je ok.

Sve se to da ispitati i provjeriti, a rjesenje sigurno da postoji, jedno od njih je VDSL za korisnike koji su malo dalje od ostrva (jastuk je recimo bio jedan od tih) i imaju kombinovane pakete. Sigurno je da su sada prioritet korisnici trio+ paketa, a pretpostavljam da ce se desiti i povecanje brzine tog najveceg paketa kada taj proces bude zavrsen. :-D

Sto se tebe tice, ukoliko se nastave poteskoce, nazovi i zatrazi da se ispita situacija, vjerujem da ce ti to rijesiti bez vecih problema. ;)


Meni se to desava samo kad ne koristim logosoftove postavke. Cim sam nesto diras upravo se to sa torentima desava.
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#2615 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Image
coolkid
Posts: 131
Joined: 14/09/2011 19:55

#2616 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by coolkid »

Svi dobri prenosi španske lige su na SK PRIME i nije mi jasno zašto LOL ne dogovara i taj kanal pa makar i uz doplatu?Milim da većina ko voli da prati špansku ligu neće imati ništa protiv minimalnog plačanja tog kanala ili pretplate.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#2617 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by novi.dan.nova.nafaka »

coolkid wrote:Svi dobri prenosi španske lige su na SK PRIME i nije mi jasno zašto LOL ne dogovara i taj kanal pa makar i uz doplatu?Milim da većina ko voli da prati špansku ligu neće imati ništa protiv minimalnog plačanja tog kanala ili pretplate.
Dakle, nema španske lige na SUPER TV-u više ? Ili su u pitanju samo one manje kvalitetne utakmice.
User avatar
Miner
Posts: 115
Joined: 11/04/2005 12:23

#2618 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Miner »

Bilo bi sjajno kad bi Super Tv u ponudu dodao Comedy Central kanal
User avatar
dadoj007
Posts: 49
Joined: 04/06/2010 18:58

#2619 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by dadoj007 »

pa i premier liga, neke utamikce su bile na prime ,tako ce biti i sa spancima.....nadam se :-)
harph
Posts: 65
Joined: 08/12/2011 22:08

#2620 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by harph »

da ba hoce jos kanala u hd-u ubacit, tipa sportklub hd ili natgeo itd.
nevzad
Posts: 108
Joined: 17/08/2008 23:41

#2621 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by nevzad »

Jel jos neko ima prekid ili je samo kod mene. Neradi ni net ni super tv ni tel.
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#2622 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

...

I jeli neko provalio čemu služi "servis mod"?
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#2623 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Service mode služi za gledanje zatamljenih kanala kad se unese šifra, al kolko imam info neće davati korisnicima šifru..
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#2624 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

pa ako nece davati korisnicima, kome ce je onda davati i zasto stoji u meniju?
samo za raju a da im pri tom RAK ne moze nista. cool. ludom su garant dali sifru.

ponovo im moram pohvaliti ljubaznost i ekspeditivnost. iako sam imao mnogo nekakvih problema posljednjih dana, uvijek su bili dostupni i rjesavali su stvari brzo i uspjesno. veoma fini i ljubazni.

mozda mi sad nakon ovih pohvala dadnu code.
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#2625 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Misliš na ove tokom dana zatamnjene kao kad je neka utakmica i sl.?
Post Reply