Samo se registruj na paypal i poveži debitnu/kreditnu karticu sa paypalom i to je to. Ebay ima sigurnosni mehanizam kad kupiš neku stvar pare leže 14 dana (najmanje) na računu i ako te neko zajebe jednostavno ti ebay vrati novac.number_one wrote:Mozete li mi objasniti proceduru placanja preko ebay-a? Nemam iskustva s online kupovinom,a ovo preko eBay izgleda komplikovano.
Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
-
pathyeshme
- Posts: 1118
- Joined: 05/06/2012 01:07
#2601 Re: eBay - Vaša iskustva
- kokuz_sa
- Posts: 9069
- Joined: 29/05/2010 21:11
- Location: nisam u inostranstvu :D
#2602 Re: eBay - Vaša iskustva
treba mi jedno malo pojasnjenje
nadjem artikal
pise FREE SHIPING za BIH i hajd bidovanje je u pitanju i stavim ja njega na listu za gledanje za kasnije
i sa dodjem tamo
kad pise shiping 4 dolara
udjem direkt na artikal free opet
nadjem artikal
pise FREE SHIPING za BIH i hajd bidovanje je u pitanju i stavim ja njega na listu za gledanje za kasnije
i sa dodjem tamo
kad pise shiping 4 dolara
udjem direkt na artikal free opet
- number_one
- Posts: 474
- Joined: 18/05/2012 22:56
- Location: Sarajevo
#2603 Re: eBay - Vaša iskustva
Hvala na odgovoru.pathyeshme wrote:Samo se registruj na paypal i poveži debitnu/kreditnu karticu sa paypalom i to je to. Ebay ima sigurnosni mehanizam kad kupiš neku stvar pare leže 14 dana (najmanje) na računu i ako te neko zajebe jednostavno ti ebay vrati novac.number_one wrote:Mozete li mi objasniti proceduru placanja preko ebay-a? Nemam iskustva s online kupovinom,a ovo preko eBay izgleda komplikovano.
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#2604 Re: eBay - Vaša iskustva
Tu svou karticu moras da verifikujes, paypal ti skine slucajni iznos izmedju 1 i 3 dolara mislim, i to vidis na izvodu od banke, ili na elektornsom bankarstvu ako ga imas. I taj iznos koji skine je potrebno unijeti na paypal-u kako bi se kartica verifkovala, recimo skine ti 2.74 dolara, ti tamo treba lijepo da upises 2.74, znaci sa dvije decimale.number_one wrote:Hvala na odgovoru.pathyeshme wrote:Samo se registruj na paypal i poveži debitnu/kreditnu karticu sa paypalom i to je to. Ebay ima sigurnosni mehanizam kad kupiš neku stvar pare leže 14 dana (najmanje) na računu i ako te neko zajebe jednostavno ti ebay vrati novac.number_one wrote:Mozete li mi objasniti proceduru placanja preko ebay-a? Nemam iskustva s online kupovinom,a ovo preko eBay izgleda komplikovano.Napravio sam paypal account i ebay account.Kad odem na add/edit credit card prikaze mi moju karticu. Plaća li se poštarina na ebayu? Je li to to?
Postarina se placa, ako tako pise, zavisi od prodavca, negdje je postarina uracunata u cijenu/free, a negdje se placa zasebno, sve pise na ebayu.
-
Dr Arsla
- Posts: 2076
- Joined: 05/01/2013 16:16
#2605 Re: eBay - Vaša iskustva
Do koje kilaže paketi iz Kine stižu na carinu ? Hoće li paket težine 140 kg stići do Sarajeva ili treba ići u luku Kopar ili gdje već brod pristaje da se lično preuzme ?
-
Royale
- Posts: 117
- Joined: 17/03/2011 23:28
- Location: Visoko, Bosnia and Herzegovina
#2606 Re: eBay - Vaša iskustva
Evo ja cu da ti odgovorim, ako si nesto porucila i nisi dobila, potom otvorila case, šansa za vračanje love je 100 %@ngel wrote:Nakon sto se otvori case na ebay-u ili paypal-u koliko vremena treba da se povrati novac i kolika je vjerovatnoca da ce novac biti vracen? Vjerovatno se vec i pisalo o tome na ovoj temi al mi mrsko da citam
ako je nešto došlo ali nije ispravno ili nije kako treba da bude onda moraš po pravilu prvo vratiti artikal prodavaču pa tek onda kao dobiti lovu nazad, ja nikad naravno nisam vraćao ništa jer je preskupo, u tim slučajevima se dogovorim da uzmem pola refunda i sl.
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#2607 Re: eBay - Vaša iskustva
Doci ce naravno kod nas, ali ces ti morato otici na zeljeznicku u SA da ga preuzmes.
Verifikaicja paypala se vrsi tako da procitas GENERISANI BROJ koji se pojavi kao opis placanja. Dovoljno je nazvati banku i reci da procita taj kod, tj tu transakciju i napomenes da ti treba za paypal verifikaciju. Vecina ih zna gdje da trazi odmah
Ovo sto si ti napisao da treba unjeti tacan iznos koji su skinuli je verifikacija na mooneybokersu.
Verifikaicja paypala se vrsi tako da procitas GENERISANI BROJ koji se pojavi kao opis placanja. Dovoljno je nazvati banku i reci da procita taj kod, tj tu transakciju i napomenes da ti treba za paypal verifikaciju. Vecina ih zna gdje da trazi odmah
Ovo sto si ti napisao da treba unjeti tacan iznos koji su skinuli je verifikacija na mooneybokersu.
- number_one
- Posts: 474
- Joined: 18/05/2012 22:56
- Location: Sarajevo
#2608 Re: eBay - Vaša iskustva
Zahvaljujem se na dosadasnjoj pomoci.Ali mozete li mi jos oko ovog pomoci.
Dobio sam neke kodove iz banke sta sada s tim dalje, gdje to ukucavam i koji kod ukucavam ? Hvala unaprijed .
Dobio sam neke kodove iz banke sta sada s tim dalje, gdje to ukucavam i koji kod ukucavam ? Hvala unaprijed .
-
Royale
- Posts: 117
- Joined: 17/03/2011 23:28
- Location: Visoko, Bosnia and Herzegovina
#2609 Re: eBay - Vaša iskustva
Ulogujes se na paypal akaunt i onda odabereš verify credit card opciju sa desne strane, i onda ce ti se izbaciti ponuđeno polje da ukucaš četri cifre, a to su ti cifre koje pišu na izvodu u redu gdje piše da je paypal skinuo novac. Eto to je to. Ako još nešto zapne javi.number_one wrote:Zahvaljujem se na dosadasnjoj pomoci.Ali mozete li mi jos oko ovog pomoci.
Dobio sam neke kodove iz banke sta sada s tim dalje, gdje to ukucavam i koji kod ukucavam ? Hvala unaprijed .
- number_one
- Posts: 474
- Joined: 18/05/2012 22:56
- Location: Sarajevo
#2610 Re: eBay - Vaša iskustva
Ne mogu da nadjem tu verify credit card opciju. Jel to ovo Status: Unverified Get verified ?
-
T-pain
- Posts: 420
- Joined: 20/05/2008 16:39
#2611 Re: eBay - Vaša iskustva
meni je stizalo, ali ceko sam 25- 30 dana znas kakvi su kineziTurioSamGa wrote:Dolazi li kome ovih dana sta iz Kine i HK? Ev skoro 25 dana, nigdje narudzbi nema jos
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#2612 Re: eBay - Vaša iskustva
Narucio nesto vrijednosti oko 10tak dolara bez TN 25.01. Kinez poslao 26.01., kad gle cuda, danas u sanducicu. Dakle za manje od 10 dana doslo, stvarno rekord.
Ali zato naracio tablet za koji imam TN, i on eno po TN stoji u Njemačkoj 20 dana. Inace narucio prije mjesec.
Ali zato naracio tablet za koji imam TN, i on eno po TN stoji u Njemačkoj 20 dana. Inace narucio prije mjesec.
-
mentalist
- Posts: 870
- Joined: 25/12/2009 20:32
#2613 Re: eBay - Vaša iskustva
Naručio 24.01 stiglo danas, a drugi naručen 16.01 još nije stigao. Kad sam otvarao paket mislio prvi, i radovao se prvoj narudžbi, kad ono ćorak 
-
mentalist
- Posts: 870
- Joined: 25/12/2009 20:32
#2614 Re: eBay - Vaša iskustva
meni TN nije nikada "proradio" a pošiljka stigla_Reds_ wrote:Narucio nesto vrijednosti oko 10tak dolara bez TN 25.01. Kinez poslao 26.01., kad gle cuda, danas u sanducicu. Dakle za manje od 10 dana doslo, stvarno rekord.
Ali zato naracio tablet za koji imam TN, i on eno po TN stoji u Njemačkoj 20 dana. Inace narucio prije mjesec.
-
pathyeshme
- Posts: 1118
- Joined: 05/06/2012 01:07
#2615 Re: eBay - Vaša iskustva
http://www.avaz.ba/showbiz/kiosk/naruci ... -cjepanicu
Nije vezano za ebay ali može se povući paralela
Nije vezano za ebay ali može se povući paralela
-
motorola01
- Posts: 4147
- Joined: 28/04/2011 13:27
#2616 Re: eBay - Vaša iskustva
Meni je covjek poslao 29.01. i danas vec stiglo u sanduce_Reds_ wrote:Narucio nesto vrijednosti oko 10tak dolara bez TN 25.01. Kinez poslao 26.01., kad gle cuda, danas u sanducicu. Dakle za manje od 10 dana doslo, stvarno rekord.
Ali zato naracio tablet za koji imam TN, i on eno po TN stoji u Njemačkoj 20 dana. Inace narucio prije mjesec.
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#2617 Re: eBay - Vaša iskustva
danas dosla 2 paketa
-
T-pain
- Posts: 420
- Joined: 20/05/2008 16:39
#2618 Re: eBay - Vaša iskustva
pozz zanima me dali je neko uzimo nesto slicno
http://www.ebay.com/itm/HOT-MK808-Dual- ... 337f674eda
ranije sam narucivao sa ebay-a al jeftinije stvari pa me zanima da li ce ovo stici u BIH, i ima li kakvih problema zbog carine itd.
http://www.ebay.com/itm/HOT-MK808-Dual- ... 337f674eda
ranije sam narucivao sa ebay-a al jeftinije stvari pa me zanima da li ce ovo stici u BIH, i ima li kakvih problema zbog carine itd.
- newklear
- Posts: 1411
- Joined: 10/12/2009 15:59
#2619 Re: eBay - Vaša iskustva
Tamo na temi ''NoName tableti'' JOSEMUJICA je naručivao nešto slično ovome (isti je fazon) ali je puno jeftinije našao. prelistaj malo tamo tu temu i vidjet ćeš....T-pain wrote:pozz zanima me dali je neko uzimo nesto slicno
http://www.ebay.com/itm/HOT-MK808-Dual- ... 337f674eda
ranije sam narucivao sa ebay-a al jeftinije stvari pa me zanima da li ce ovo stici u BIH, i ima li kakvih problema zbog carine itd.
na ovaj iznos ti sigurno ide carina...
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#2620 Re: eBay - Vaša iskustva
Nakon koliko dana imam pravo traziti povrat novca ?
- Jazzy.ba
- Posts: 2061
- Joined: 26/04/2012 00:43
#2621 Re: eBay - Vaša iskustva
Imas pravo odmah sutradan ako mislis da si trebao stvar dobiti, a ne kasnije od 42 dana.
Last edited by Jazzy.ba on 06/02/2013 10:39, edited 2 times in total.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#2622 Re: eBay - Vaša iskustva
znaci, 42 dana
-
Selmir_Tz
- Posts: 207
- Joined: 20/01/2013 16:22
#2623 Re: eBay - Vaša iskustva
Jel se meni čini ili bi poštarina za ovaj ebook reader bila minimalno 53 dolara?!
http://www.ebay.com/itm/eBook-Reader-MP ... 3aecc#shId
http://www.ebay.com/itm/eBook-Reader-MP ... 3aecc#shId
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#2624 Re: eBay - Vaša iskustva
Danas je pocela Kineska NG pa se pripremite na kasnjenja sve do 20tog februara kada ce stanje doci u normalu 
-
bosniamaj
- Posts: 251
- Joined: 23/06/2005 21:47
#2625 Re: eBay - Vaša iskustva
Samo da podijelim svoja iskustva
Ja sam jako zadovoljan sa ebay.co.uk. Naručivao sam već dosta puta (uglavnom jeftinije stvari, poput polovnih igara za xbox) i uvijek je stizalo u roku 7 dana. Ne sjećam se da sam ikad čekao duže od sedmice.
Isto tako, sa game.co.uk, neki dan mi poštar zvoni (u subotu ujutro), iznenadi me pravo jer su prošla možda 4 dana od kad su poslali.
Tako da, Royal Mail
Ja sam jako zadovoljan sa ebay.co.uk. Naručivao sam već dosta puta (uglavnom jeftinije stvari, poput polovnih igara za xbox) i uvijek je stizalo u roku 7 dana. Ne sjećam se da sam ikad čekao duže od sedmice.
Isto tako, sa game.co.uk, neki dan mi poštar zvoni (u subotu ujutro), iznenadi me pravo jer su prošla možda 4 dana od kad su poslali.
Tako da, Royal Mail
