Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#2601 Re: Dolazi zima - zimske gume
citaj prvo pa onda pametuj intelektualac
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#2602 Re: Dolazi zima - zimske gume
Procitao sam ja dovoljno.supercali wrote:citaj prvo pa onda pametuj intelektualac
Tvoj savjet se svodi: hajd ba moze i ova guma!
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#2603 Re: Dolazi zima - zimske gume
jos uvijek nisi procitao i shvatio poentu?
covjece ako ti se trazi fabricka dimenzija nadji je reci covjeku ili mu jos bolje kupi
jesi procitao koju on dimenziju vozi? ako jesi super
ja mu dao ekvivalent dimenzije sa velicinom 16 i to je to
jel ti trebam crtati ili sta?
covjece ako ti se trazi fabricka dimenzija nadji je reci covjeku ili mu jos bolje kupi
jesi procitao koju on dimenziju vozi? ako jesi super
ja mu dao ekvivalent dimenzije sa velicinom 16 i to je to
jel ti trebam crtati ili sta?
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#2604 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam vec gore napisao koju sam dimenziju nasao, pa mogao bi malo obratiti paznju na to. Dao sam ti i link tako ako ti je bilo mrsko da trazis, jbg, sta cu ti ja.supercali wrote:jos uvijek nisi procitao i shvatio poentu?
covjece ako ti se trazi fabricka dimenzija nadji je reci covjeku ili mu jos bolje kupi
jesi procitao koju on dimenziju vozi? ako jesi super
ja mu dao ekvivalent dimenzije sa velicinom 16 i to je to
jel ti trebam crtati ili sta?
Ali evo, da se ne bi slucajno strunio, sta kaze www.goodyear.de:
Alfa Romeo 147 2001-2010:
205/55 R16 91 V
185/65 R15 88 H (standard)
195/60 R 15 88 V
205/55 R16 91 W
215/45 R17 87W
A sad, on na auto moze suavity bilo koju dimenziju guma ako hoce.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#2605 Re: Dolazi zima - zimske gume
ma boli me briga sta si nasao
jbt koji si ti bolid
ja ti 5 puta govorim jednu stvar ti uporno drugu stvar
mislio sam da samo amerikanci rodjeni mogu biti duduci a ti si primjer da i kad neko pametan dodje tamo postane isti duduk kao i ispodprosjecan amerikanac
jbt koji si ti bolid
ja ti 5 puta govorim jednu stvar ti uporno drugu stvar
mislio sam da samo amerikanci rodjeni mogu biti duduci a ti si primjer da i kad neko pametan dodje tamo postane isti duduk kao i ispodprosjecan amerikanac
-
zvonimir_gumam
- Posts: 5
- Joined: 19/09/2014 09:57
- Haris033
- Posts: 5102
- Joined: 02/02/2005 07:07
- Location: Sarajevo
- Contact:
#2607 Re: Dolazi zima - zimske gume
Continental 195/65 R15 TS 850 -> Preporuka 
-
zvonimir_gumam
- Posts: 5
- Joined: 19/09/2014 09:57
#2608 Re: Dolazi zima - zimske gume
http://cijenaguma.ba/auto-gume?e=2&a=195&b=55&c=15ami8 wrote:Došlo vrijeme da se kupuju zimske gume. ljetos promijenio auto, fabrička dimenzija 195-55-15, bivši vlasnik kupio totalno neadekvatne gume 195-65-15-zimske, pa sam to skinuo kupio ljetne i alu-felge. Sada računam da uzmem 185-60-15 i montiram na ove čelične felge, odstupanje nije veliko(nešto preko 1%) , a odstupanje u cijeni je i do 60 KM po gumi. Ove u dimenziji 195-55-15 su inače nestvarno skupe. A ionako sam pristalica nešto užih zimskih guma. Tako da pratim temu...
-
_ado_
- Posts: 657
- Joined: 18/10/2007 18:32
#2609 Re: Dolazi zima - zimske gume
dimenzije guma, cijena? mozes odgovoriti i na pm.basicm wrote:Prodajem ts850 dot 2012, ostale mi, kao i celicne 15 za Megane. Treba li kome?
Sent from my iPhone using Tapatalk
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#2610 Re: Dolazi zima - zimske gume
Koje je omjer rupa na tim celicnim?
-
_ado_
- Posts: 657
- Joined: 18/10/2007 18:32
#2611 Re: Dolazi zima - zimske gume
megan prve i druge generacije ima raspon rupa 4x100. za ove nove generacije, neznam.
-
zvonimir_gumam
- Posts: 5
- Joined: 19/09/2014 09:57
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#2613 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa vec sam rekao, tvoj savjet se svodi: Ma hajde mogu ba i ove gume, mozda ustedis koji dinar. Ja sam to izracunao, isto je to.supercali wrote:ma boli me briga sta si nasao
jbt koji si ti bolid
ja ti 5 puta govorim jednu stvar ti uporno drugu stvar
mislio sam da samo amerikanci rodjeni mogu biti duduci a ti si primjer da i kad neko pametan dodje tamo postane isti duduk kao i ispodprosjecan amerikanac
Mozes misliti, ja duduk koji kaze sta tvornica preporucuje, ali si ti intelektualac koji covjek preporucujes nesto sto ne odgovara tom autu.
Aferim.
Kada se zaputi u njemacku sa gumama koje si ti preporucio, hoces li ti kaznu platiti ili on?
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#2614 Re: Dolazi zima - zimske gume
Opet ti
Ne mogu vjerovati
Boli me briga sta fabrika preporucuje u njegovom slucaju on bi sam trebao to paziti
Rekao dimenzije ja rekao za inch vise i to je to
Popusti više sa pametovanjem sta je fabrika propisala jer to nije prica
Ne mogu vjerovati
Boli me briga sta fabrika preporucuje u njegovom slucaju on bi sam trebao to paziti
Rekao dimenzije ja rekao za inch vise i to je to
Popusti više sa pametovanjem sta je fabrika propisala jer to nije prica
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#2615 Re: Dolazi zima - zimske gume
supercali wrote:Opet ti
Ne mogu vjerovati
Boli me briga sta fabrika preporucuje u njegovom slucaju on bi sam trebao to paziti
Rekao dimenzije ja rekao za inch vise i to je to
Popusti više sa pametovanjem sta je fabrika propisala jer to nije prica
Jbg, ja konto on uzima gume, OK, necu vise
- saiks
- Posts: 1196
- Joined: 12/11/2013 13:06
#2616 Re: Dolazi zima - zimske gume
Dunlop winter response 2 ili goodyear ultragrip 9,koje da kupim? Cijena im je ista, 112km.
-
Teufik
- Posts: 4890
- Joined: 25/01/2010 18:51
- Location: TZ
#2617 Re: Dolazi zima - zimske gume
saiks wrote:Dunlop winter response 2 ili goodyear ultragrip 9,koje da kupim? Cijena im je ista, 112km.
Goodyear
- hopi
- Posts: 7264
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#2618 Re: Dolazi zima - zimske gume
ma obje dobre ja bi išao na gudjer jer sam prilično zadovoljan sa UG7+
-
Dennis Quaid
- Posts: 27
- Joined: 22/09/2014 10:56
#2619 Re: Dolazi zima - zimske gume
KO voli Bridgestone ima novi model LM001( 195/65R15 ) guma izgleda odlično 115 KM.
-
Zux
- Posts: 906
- Joined: 30/03/2005 22:03
#2620 Re: Dolazi zima - zimske gume
Continental nikad vise na moje auto. Istina savrsene su sto se tice voznih osobina, lijepo je to i da su vazda top ocjenjene na testovima, ali pucaju i osjetljive su na ostecenja za nepovjerovati. Do sad (za samo dvije godine), ako racunam i zimske i ljetne su mi pukle 3, a jednu sam ostetio. Nikad makadam, nikad neko divljanje i sl. Slicna prica se desila mom kolegi gdje su mu dvije nove ljetne pukle u razmaku od 20 dana. Da je samo peh u pitanju ne vjerujem...
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#2621 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa kako su pukle? Trotoar? Nema logike da same pucaju.
- Qler
- Posts: 25836
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#2622 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam na osnovu testova i toga kupio TS850... medjutim kasnije cujem od ljudi da se lako ostete, a ja jos kontao izmedju njih i Dunlop 4D, i haj reko njih.. Sad mi krivo, ali sta cu, valjda ce posluziti. Ono malo sto sam ih vozao prosle godine bile su dobre...Zux wrote:Continental nikad vise na moje auto. Istina savrsene su sto se tice voznih osobina, lijepo je to i da su vazda top ocjenjene na testovima, ali pucaju i osjetljive su na ostecenja za nepovjerovati. Do sad (za samo dvije godine), ako racunam i zimske i ljetne su mi pukle 3, a jednu sam ostetio. Nikad makadam, nikad neko divljanje i sl. Slicna prica se desila mom kolegi gdje su mu dvije nove ljetne pukle u razmaku od 20 dana. Da je samo peh u pitanju ne vjerujem...
-
zilla_
- Posts: 1093
- Joined: 20/08/2008 23:18
#2623 Re: Dolazi zima - zimske gume
Gdje ih ima uzet?Dennis Quaid wrote:KO voli Bridgestone ima novi model LM001( 195/65R15 ) guma izgleda odlično 115 KM.
Kod mene ljetne na autu Bridgestone turanza i mogu da kažem da su guma čista desetka. Stare 5 godina, prešle nekih 50.000 km i mogu se vozit još sezonu najmanje.
Ja opet planiram uzet bridgestone ljetne tako da ako neko zna gdje ih ima kupit nek piše
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2624 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja vozim na TS850 i CPC5. Presao po 6-7000 sa svakim kompletom i nema nikakve stete. Samo ja se nikad ne verem na trotoare a sa ljetnim sam ove godine bar 8 puta presao preko Svitave i desetak puta na Boracko j. Ako znate kakvi su putevi sve vam je jasno. BTW nacin voznje - Visici - Neum preko Svitave cca. 40-50 min. Znaci ostrija voznja.
----------------------------------
...s tipfeler masine...
----------------------------------
...s tipfeler masine...
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#2625 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja za zimu uzimam dunlop a ljeti preferiram michelin
