Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2601 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by supercali »

citaj prvo pa onda pametuj intelektualac
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2602 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

supercali wrote:citaj prvo pa onda pametuj intelektualac
Procitao sam ja dovoljno.
Tvoj savjet se svodi: hajd ba moze i ova guma!
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2603 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by supercali »

jos uvijek nisi procitao i shvatio poentu?

covjece ako ti se trazi fabricka dimenzija nadji je reci covjeku ili mu jos bolje kupi
jesi procitao koju on dimenziju vozi? ako jesi super
ja mu dao ekvivalent dimenzije sa velicinom 16 i to je to
jel ti trebam crtati ili sta?
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2604 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

supercali wrote:jos uvijek nisi procitao i shvatio poentu?

covjece ako ti se trazi fabricka dimenzija nadji je reci covjeku ili mu jos bolje kupi
jesi procitao koju on dimenziju vozi? ako jesi super
ja mu dao ekvivalent dimenzije sa velicinom 16 i to je to
jel ti trebam crtati ili sta?
Ja sam vec gore napisao koju sam dimenziju nasao, pa mogao bi malo obratiti paznju na to. Dao sam ti i link tako ako ti je bilo mrsko da trazis, jbg, sta cu ti ja.
Ali evo, da se ne bi slucajno strunio, sta kaze www.goodyear.de:

Alfa Romeo 147 2001-2010:
205/55 R16 91 V
185/65 R15 88 H (standard)
195/60 R 15 88 V
205/55 R16 91 W
215/45 R17 87W

A sad, on na auto moze suavity bilo koju dimenziju guma ako hoce.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2605 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by supercali »

ma boli me briga sta si nasao
jbt koji si ti bolid

ja ti 5 puta govorim jednu stvar ti uporno drugu stvar
mislio sam da samo amerikanci rodjeni mogu biti duduci a ti si primjer da i kad neko pametan dodje tamo postane isti duduk kao i ispodprosjecan amerikanac
zvonimir_gumam
Posts: 5
Joined: 19/09/2014 09:57

#2606 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by zvonimir_gumam »

http://www.michelin.com.hr/

Na ovoj stranici imate sve tehničke podatke, vozilo i gume.
User avatar
Haris033
Posts: 5102
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#2607 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Haris033 »

Continental 195/65 R15 TS 850 -> Preporuka :thumbup:
zvonimir_gumam
Posts: 5
Joined: 19/09/2014 09:57

#2608 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by zvonimir_gumam »

ami8 wrote:Došlo vrijeme da se kupuju zimske gume. ljetos promijenio auto, fabrička dimenzija 195-55-15, bivši vlasnik kupio totalno neadekvatne gume 195-65-15-zimske, pa sam to skinuo kupio ljetne i alu-felge. Sada računam da uzmem 185-60-15 i montiram na ove čelične felge, odstupanje nije veliko(nešto preko 1%) , a odstupanje u cijeni je i do 60 KM po gumi :D . Ove u dimenziji 195-55-15 su inače nestvarno skupe. A ionako sam pristalica nešto užih zimskih guma. Tako da pratim temu...
http://cijenaguma.ba/auto-gume?e=2&a=195&b=55&c=15
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#2609 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _ado_ »

basicm wrote:Prodajem ts850 dot 2012, ostale mi, kao i celicne 15 za Megane. Treba li kome?


Sent from my iPhone using Tapatalk
dimenzije guma, cijena? mozes odgovoriti i na pm.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2610 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by supercali »

Koje je omjer rupa na tim celicnim?
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#2611 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _ado_ »

megan prve i druge generacije ima raspon rupa 4x100. za ove nove generacije, neznam.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2613 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

supercali wrote:ma boli me briga sta si nasao
jbt koji si ti bolid

ja ti 5 puta govorim jednu stvar ti uporno drugu stvar
mislio sam da samo amerikanci rodjeni mogu biti duduci a ti si primjer da i kad neko pametan dodje tamo postane isti duduk kao i ispodprosjecan amerikanac
Pa vec sam rekao, tvoj savjet se svodi: Ma hajde mogu ba i ove gume, mozda ustedis koji dinar. Ja sam to izracunao, isto je to.
Mozes misliti, ja duduk koji kaze sta tvornica preporucuje, ali si ti intelektualac koji covjek preporucujes nesto sto ne odgovara tom autu.
Aferim.
Kada se zaputi u njemacku sa gumama koje si ti preporucio, hoces li ti kaznu platiti ili on?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2614 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by supercali »

Opet ti
Ne mogu vjerovati
Boli me briga sta fabrika preporucuje u njegovom slucaju on bi sam trebao to paziti
Rekao dimenzije ja rekao za inch vise i to je to

Popusti više sa pametovanjem sta je fabrika propisala jer to nije prica
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2615 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

supercali wrote:Opet ti
Ne mogu vjerovati
Boli me briga sta fabrika preporucuje u njegovom slucaju on bi sam trebao to paziti
Rekao dimenzije ja rekao za inch vise i to je to

Popusti više sa pametovanjem sta je fabrika propisala jer to nije prica
:lol: :lol: :lol: :lol:
Jbg, ja konto on uzima gume, OK, necu vise :D
User avatar
saiks
Posts: 1196
Joined: 12/11/2013 13:06

#2616 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by saiks »

Dunlop winter response 2 ili goodyear ultragrip 9,koje da kupim? Cijena im je ista, 112km.
Teufik
Posts: 4890
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#2617 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Teufik »

saiks wrote:Dunlop winter response 2 ili goodyear ultragrip 9,koje da kupim? Cijena im je ista, 112km.

Goodyear
User avatar
hopi
Posts: 7264
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#2618 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

ma obje dobre ja bi išao na gudjer jer sam prilično zadovoljan sa UG7+
Dennis Quaid
Posts: 27
Joined: 22/09/2014 10:56

#2619 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dennis Quaid »

KO voli Bridgestone ima novi model LM001( 195/65R15 ) guma izgleda odlično 115 KM.
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#2620 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Zux »

Continental nikad vise na moje auto. Istina savrsene su sto se tice voznih osobina, lijepo je to i da su vazda top ocjenjene na testovima, ali pucaju i osjetljive su na ostecenja za nepovjerovati. Do sad (za samo dvije godine), ako racunam i zimske i ljetne su mi pukle 3, a jednu sam ostetio. Nikad makadam, nikad neko divljanje i sl. Slicna prica se desila mom kolegi gdje su mu dvije nove ljetne pukle u razmaku od 20 dana. Da je samo peh u pitanju ne vjerujem...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2621 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by madner »

Pa kako su pukle? Trotoar? Nema logike da same pucaju.
User avatar
Qler
Posts: 25836
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2622 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

Zux wrote:Continental nikad vise na moje auto. Istina savrsene su sto se tice voznih osobina, lijepo je to i da su vazda top ocjenjene na testovima, ali pucaju i osjetljive su na ostecenja za nepovjerovati. Do sad (za samo dvije godine), ako racunam i zimske i ljetne su mi pukle 3, a jednu sam ostetio. Nikad makadam, nikad neko divljanje i sl. Slicna prica se desila mom kolegi gdje su mu dvije nove ljetne pukle u razmaku od 20 dana. Da je samo peh u pitanju ne vjerujem...
Ja sam na osnovu testova i toga kupio TS850... medjutim kasnije cujem od ljudi da se lako ostete, a ja jos kontao izmedju njih i Dunlop 4D, i haj reko njih.. Sad mi krivo, ali sta cu, valjda ce posluziti. Ono malo sto sam ih vozao prosle godine bile su dobre...
zilla_
Posts: 1093
Joined: 20/08/2008 23:18

#2623 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by zilla_ »

Dennis Quaid wrote:KO voli Bridgestone ima novi model LM001( 195/65R15 ) guma izgleda odlično 115 KM.
Gdje ih ima uzet?

Kod mene ljetne na autu Bridgestone turanza i mogu da kažem da su guma čista desetka. Stare 5 godina, prešle nekih 50.000 km i mogu se vozit još sezonu najmanje.

Ja opet planiram uzet bridgestone ljetne tako da ako neko zna gdje ih ima kupit nek piše :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#2624 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Ja vozim na TS850 i CPC5. Presao po 6-7000 sa svakim kompletom i nema nikakve stete. Samo ja se nikad ne verem na trotoare a sa ljetnim sam ove godine bar 8 puta presao preko Svitave i desetak puta na Boracko j. Ako znate kakvi su putevi sve vam je jasno. BTW nacin voznje - Visici - Neum preko Svitave cca. 40-50 min. Znaci ostrija voznja.


----------------------------------
...s tipfeler masine...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2625 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by supercali »

Ja za zimu uzimam dunlop a ljeti preferiram michelin
Post Reply