Kako to da je ambiciozni Wiese otišao u Hoffenheim? Ne ode li frajer iz Werdera radi velikih ambicija?
Bundesliga
Moderators: Charuga, Tomahawk11
-
Baudelaire
- Posts: 4772
- Joined: 13/04/2011 20:40
#2601 Re: Bundesliga
Otkud sad Hoffenheimu pare odjednom? Ja sam kontao da prodaju sve što valja jer nemaju para.
Kako to da je ambiciozni Wiese otišao u Hoffenheim? Ne ode li frajer iz Werdera radi velikih ambicija?
Kako to da je ambiciozni Wiese otišao u Hoffenheim? Ne ode li frajer iz Werdera radi velikih ambicija?
-
Ali_G
- Posts: 4674
- Joined: 02/03/2002 00:00
#2602 Bundesliga
Ma i kod Njemaca se desava ista situacija k'o u Engleskoj da prosjecne igrace kuju u zvijezde.
- veella
- Posts: 5108
- Joined: 13/05/2011 10:19
- veella
- Posts: 5108
- Joined: 13/05/2011 10:19
#2604 Re: Bundesliga
05.05.2012 Stadion Borussie Dortmund ce biti 13. put ove sezone ispunjen do posljednjeg mjesta 80.720 gledalaca
Ove sezone je utakmice Borussie Dortmund pratilo u prosjeku 80.512 gledalaca
SIGNAL IDUNA PARK (Westfalenstadion) broj 1 u evropi 
Za one koji nemaju kartu moci ce pratiti utakmicu na velikom platnu u dvorani pored stadiona kapaciteta 18.000 mjesta (ulaz je besplatan)
Zasto ovo pisem, iz razloga samo da pokazem koliko se voli ovaj klub
Ove sezone je utakmice Borussie Dortmund pratilo u prosjeku 80.512 gledalaca
Za one koji nemaju kartu moci ce pratiti utakmicu na velikom platnu u dvorani pored stadiona kapaciteta 18.000 mjesta (ulaz je besplatan)
Zasto ovo pisem, iz razloga samo da pokazem koliko se voli ovaj klub
- vicious
- Posts: 7660
- Joined: 05/03/2006 15:41
- Location: zrakopraz
#2605 Re: Bundesliga
Ma meni to liči na patku. Možda ako bi Schweinsteiger otišao iz Bayerna, jer njih dvojica su previše slični igrači. Uz njih uvijek mora igrati jedan defanzivnije orijentisani vezni. Iz tog razloga Sahin i ne igra u Realu, pošto pored Xabi Alonsa treba i jedan Khedira.veella wrote:Izgleda da bayern dovodi Nuria Sahina...![]()
http://www.abendblatt.de/sport/article2 ... ayern.html
- Basler
- Posts: 184
- Joined: 04/03/2010 18:56
#2606 Re: Bundesliga
To je malo duza prica i vjerovatno si upoznat kako gazda Hopp zeli po svaku cijenu izvesti klub na pravi put, odnosno, da im omoguci da oni postoje i kada njega (pumpe) ne bude vise.Baudelaire wrote:Otkud sad Hoffenheimu pare odjednom? Ja sam kontao da prodaju sve što valja jer nemaju para.
Dakle, pare postoje i one nikada nisu predstavljale problem. Vrse prodaju igraca iz razloga sto mnogi ne vide vrhunac svoje karijere u toj (nazovimo je) selendri (izuzev Salihovica
Jesu malo cudni ovi zadnji transferi (jer oni vole i znaju da ubodu na juznoamerickom trzistu) ali i to nam odaje jedan podadak. Da gazda ne zali na platama i na taj nacin ovaj klub cini privlacnim (barem za one koji nemaju vecih ambicija).
- Basler
- Posts: 184
- Joined: 04/03/2010 18:56
#2607 Re: Bundesliga
Falsch.vicious wrote: Možda ako bi Schweinsteiger otišao iz Bayerna, jer njih dvojica su previše slični igrači. Uz njih uvijek mora igrati jedan defanzivnije orijentisani vezni. Iz tog razloga Sahin i ne igra u Realu, pošto pored Xabi Alonsa treba i jedan Khedira.
Schweinsteiger igra sve defanzivnije i s godinama ce sve vise liciti Matthäusu ili Ballacku. Treba malo kreativniji veznjak, kojem nije strana neka individualna ludorija, zadnji smrtonosan pas, opasnost iz prekida...
Pozdravio bih ovaj transfer iz vise razloga.
-
Baudelaire
- Posts: 4772
- Joined: 13/04/2011 20:40
#2608 Re: Bundesliga
Pa znao sam da Hopp ima para ko blata, zato mi i nisu bile jasne konstatne prodaje zvijezda i zamjena istih nekakvim Rudijima i Vučinićima ili kako već. Zar mu nije bilo bolje jednostavno malo nadograditi ekipu nakon sezone 2008/2009, izaći u Evropu i automatski postati privlačniji mnogima?
- Basler
- Posts: 184
- Joined: 04/03/2010 18:56
#2609 Re: Bundesliga
Taj rez je dosao bas nenadano, jer su mnogi ocekivali da se nece zadovoljiti postignutim. Nesto je Hoppa tu presjeklo i od tada krece stagnacija ili pad ovog kluba nakon nezadrzivog uspona i uspjeha.
Ne znam tacno sta bi to moglo biti, vjerovatno nesto licne prirode ili nesto nevezano za sport/fudbal.
Ne znam tacno sta bi to moglo biti, vjerovatno nesto licne prirode ili nesto nevezano za sport/fudbal.
- fosil
- Posts: 2478
- Joined: 14/12/2006 03:46
- Location: dje me naka nostalgija vuce...
#2610 Re: Bundesliga
Vjerovatno im sada zeli prepustiti vodjenje kluba, kao sto je uradio sa Adler Mannheim, hokejaskom ekipom.
-
Beno
- Posts: 421
- Joined: 05/11/2011 00:29
#2611 Re: Bundesliga
hajmo raja malo informacija: zadnja 2 ispadaju i jedan ide u relegaciju, a prva 3 direktno u ligu prvaka i 4. u kvalifikacije. to znam. e sad, kako ide za evropa ligu. 5.,6. i 7. idu u evropa ligu (vjerovatno) . e sad me interesuje vjerovatno ide neka ekipa direktno a neke u kvale. jos bi me interesovalo. posto su bayern i dortmund u finalu kupa, hoce li neka druga ekipa dobiti mjesto u evropa ligi. sportski pozdrav
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79545
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#2612 Re: Bundesliga
5. - grupe EL, 6. i 7. kvale, to za kup ne'am pojma, mozda 8. ide u EL takodje' 
-
missko
- Posts: 11455
- Joined: 22/02/2008 13:22
#2613 Re: Bundesliga
Sahin moze ali samo kao ulog plus doplata za Schweinija u Real. Ni Schweini nije hladan na Real a Murinjo vjecito zagrijan za Schweinija. samo Uli moze pobrkat njihove planove.Basler wrote:Falsch.vicious wrote: Možda ako bi Schweinsteiger otišao iz Bayerna, jer njih dvojica su previše slični igrači. Uz njih uvijek mora igrati jedan defanzivnije orijentisani vezni. Iz tog razloga Sahin i ne igra u Realu, pošto pored Xabi Alonsa treba i jedan Khedira.![]()
Schweinsteiger igra sve defanzivnije i s godinama ce sve vise liciti Matthäusu ili Ballacku. Treba malo kreativniji veznjak, kojem nije strana neka individualna ludorija, zadnji smrtonosan pas, opasnost iz prekida...
Pozdravio bih ovaj transfer iz vise razloga.
- BHF_Manijak
- Posts: 28524
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#2614 Re: Bundesliga
Posto finalisti kupa su vec obezbjedili Evropu i to LP, tako da 7-o plasirana ekipa ide u kvalifikacije za Ligu UEFA.
-
salle_eh1986
- Posts: 4212
- Joined: 20/08/2009 23:08
#2615 Re: Bundesliga
evo ovde možeš naći i njemce između ostalogBeno wrote:hajmo raja malo informacija: zadnja 2 ispadaju i jedan ide u relegaciju, a prva 3 direktno u ligu prvaka i 4. u kvalifikacije. to znam. e sad, kako ide za evropa ligu. 5.,6. i 7. idu u evropa ligu (vjerovatno) . e sad me interesuje vjerovatno ide neka ekipa direktno a neke u kvale. jos bi me interesovalo. posto su bayern i dortmund u finalu kupa, hoce li neka druga ekipa dobiti mjesto u evropa ligi. sportski pozdrav
http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uef ... l2012.html
- veella
- Posts: 5108
- Joined: 13/05/2011 10:19
#2616 Re: Bundesliga
Ovdje se lakse snaci...
http://www.kicker.de/news/fussball/bund ... eltag.html
Prva 3 direkt u ligu prvaka
4. u kvalifikacije LP
5. direkt u europa ligu
6. i 7. kvalifikacije EL
16. igra za ostanak u prvoj ligi protiv 3. iz druge lige
http://www.kicker.de/news/fussball/bund ... eltag.html
Prva 3 direkt u ligu prvaka
4. u kvalifikacije LP
5. direkt u europa ligu
6. i 7. kvalifikacije EL
16. igra za ostanak u prvoj ligi protiv 3. iz druge lige
- vicious
- Posts: 7660
- Joined: 05/03/2006 15:41
- Location: zrakopraz
#2617 Re: Bundesliga
Ne bih rekao da je falsch.Basler wrote:Falsch.vicious wrote: Možda ako bi Schweinsteiger otišao iz Bayerna, jer njih dvojica su previše slični igrači. Uz njih uvijek mora igrati jedan defanzivnije orijentisani vezni. Iz tog razloga Sahin i ne igra u Realu, pošto pored Xabi Alonsa treba i jedan Khedira.![]()
Schweinsteiger igra sve defanzivnije i s godinama ce sve vise liciti Matthäusu ili Ballacku. Treba malo kreativniji veznjak, kojem nije strana neka individualna ludorija, zadnji smrtonosan pas, opasnost iz prekida...
Pozdravio bih ovaj transfer iz vise razloga.
Nije poenta u tome što on igra sve defanzivnije, obojica oni igraju tako, "iz dubine", ali nijedan od njih nije radilica i trkač koji može dovoljno dobro obavljati defanzivne zadatke. Zato pored Schweinsteigera uvijek igra Luiz Gustavo, ili Timoščuk, a ne recimo Kroos.
Staviti takvu dvojicu igrača jednog pored drugog na "duplu šesticu" bi bilo samoubistvo, propuh u defanzivi.
- ultima_palabra
- Posts: 59303
- Joined: 15/12/2008 16:53
#2618 Re: Bundesliga
Naravno... može Pirlo igrati iza Marchisia i Vidala, ili Xabi Alonso iza Khedire... ali opet se zna ko kosi, ko vodu nosivicious wrote:Ne bih rekao da je falsch.Basler wrote:Falsch.vicious wrote: Možda ako bi Schweinsteiger otišao iz Bayerna, jer njih dvojica su previše slični igrači. Uz njih uvijek mora igrati jedan defanzivnije orijentisani vezni. Iz tog razloga Sahin i ne igra u Realu, pošto pored Xabi Alonsa treba i jedan Khedira.![]()
Schweinsteiger igra sve defanzivnije i s godinama ce sve vise liciti Matthäusu ili Ballacku. Treba malo kreativniji veznjak, kojem nije strana neka individualna ludorija, zadnji smrtonosan pas, opasnost iz prekida...
Pozdravio bih ovaj transfer iz vise razloga.
Nije poenta u tome što on igra sve defanzivnije, obojica oni igraju tako, "iz dubine", ali nijedan od njih nije radilica i trkač koji može dovoljno dobro obavljati defanzivne zadatke. Zato pored Schweinsteigera uvijek igra Luiz Gustavo, ili Timoščuk, a ne recimo Kroos.
Staviti takvu dvojicu igrača jednog pored drugog na "duplu šesticu" bi bilo samoubistvo, propuh u defanzivi.
- BHF_Manijak
- Posts: 28524
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#2619 Re: Bundesliga
Upravu je Vicious 100%, Schweinsteiger je tip igraca ala Xabi Alonso, sto je isto i Sahin, tako da sumnjam da je ovo tacno. Radi se dakle o tipu defanzivnog veznog koji ima razvijene kreativne vjestine, za razliku od recimo klasicnih zadnjih veznih tipa Luiz Gustavo, Khedira, Kehl, Essien i da sad dalje ne nabrajam.
A Bayern vec ima takvog tipa igraca i pored Schweinsteigera, Kroosa sve vise guraju na tu poziciju iako je on klasicna desetka bio u Leverkusenu, no u Bayernu je svi vise nazad bio, nesto poput Xabi Alonsa ili Schweinsteigera.
A Bayern vec ima takvog tipa igraca i pored Schweinsteigera, Kroosa sve vise guraju na tu poziciju iako je on klasicna desetka bio u Leverkusenu, no u Bayernu je svi vise nazad bio, nesto poput Xabi Alonsa ili Schweinsteigera.
- Basler
- Posts: 184
- Joined: 04/03/2010 18:56
#2620 Re: Bundesliga
Falsch je bio uz "zelenku" (vicious wrote:Ne bih rekao da je falsch.Basler wrote:Falsch.vicious wrote: Možda ako bi Schweinsteiger otišao iz Bayerna, jer njih dvojica su previše slični igrači. Uz njih uvijek mora igrati jedan defanzivnije orijentisani vezni. Iz tog razloga Sahin i ne igra u Realu, pošto pored Xabi Alonsa treba i jedan Khedira.![]()
Schweinsteiger igra sve defanzivnije i s godinama ce sve vise liciti Matthäusu ili Ballacku. Treba malo kreativniji veznjak, kojem nije strana neka individualna ludorija, zadnji smrtonosan pas, opasnost iz prekida...
Pozdravio bih ovaj transfer iz vise razloga.
Nije poenta u tome što on igra sve defanzivnije, obojica oni igraju tako, "iz dubine", ali nijedan od njih nije radilica i trkač koji može dovoljno dobro obavljati defanzivne zadatke. Zato pored Schweinsteigera uvijek igra Luiz Gustavo, ili Timoščuk, a ne recimo Kroos.
Staviti takvu dvojicu igrača jednog pored drugog na "duplu šesticu" bi bilo samoubistvo, propuh u defanzivi.
Dakako da si ti u pravu i da bi ta dvojica odgovarala zajedno samo u rijetkim situacijama.
Schweini ostaje vjecno u Bayernu, ali i on lagano ulazi u zrelije godine, tako da ce "dizel" u njemu sve vise dolaziti do izrazaja, a kako vidimo, ni povrede ga ne zaobilaze kao nekad.
Sahin je "Svabo", dosta dobar za svoje godine i mozda ne bi bilo lose pokusati sa njim kao Bastijevim nasljednikom. Ono, nekad zajedno, nekad radi rotacije (ili cega vec) kao zamjena.
Osim toga, igraci kroz karijeru dosta mijenjaju pozicije. Samim tim, Bayern (mozda) moze doci do prave desetke. Nuri je dosta mlad i ima dara za tako nesto.
Ali posto je ovo samo spekulacija, ne vrijedi dalje raspravljati o njemu.
- jasko_ba
- Posts: 8473
- Joined: 13/11/2006 17:47
#2621 Re: Bundesliga
kako je krenulo, ode keln u drugu ligu 
- vicious
- Posts: 7660
- Joined: 05/03/2006 15:41
- Location: zrakopraz
#2622 Re: Bundesliga
Ma svakako da ne vrijedi, rekoh ja odmah da zvuci kao patka, ali opetBasler wrote: Falsch je bio uz "zelenku" ().
Dakako da si ti u pravu i da bi ta dvojica odgovarala zajedno samo u rijetkim situacijama.
Schweini ostaje vjecno u Bayernu, ali i on lagano ulazi u zrelije godine, tako da ce "dizel" u njemu sve vise dolaziti do izrazaja, a kako vidimo, ni povrede ga ne zaobilaze kao nekad.
Sahin je "Svabo", dosta dobar za svoje godine i mozda ne bi bilo lose pokusati sa njim kao Bastijevim nasljednikom. Ono, nekad zajedno, nekad radi rotacije (ili cega vec) kao zamjena.
Osim toga, igraci kroz karijeru dosta mijenjaju pozicije. Samim tim, Bayern (mozda) moze doci do prave desetke. Nuri je dosta mlad i ima dara za tako nesto.
Ali posto je ovo samo spekulacija, ne vrijedi dalje raspravljati o njemu.
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
-
groove
- Posts: 4644
- Joined: 13/10/2007 08:18
#2623 Re: Bundesliga
jesu dosadni ovi "navijaci" od klubova koji ispadnu
evo sad i u kölnu razbijali, palili i sta vec. isto kao kod ispadanja frankfurta, berlina, bochuma... 
- Obuca9
- Posts: 9729
- Joined: 23/02/2007 01:49
- Location: Emir Obuća !!!
- Contact:
#2624 Re: Bundesliga
Maloprije na Eurosportu gledam pregled golova Herta - Hofenhajm 3:1 i vidim da je kod trećeg gola Herte, koji je pao nekad u 90. i nekoj minuti, golman Hofenhajma bio u napadu (vjerovatno je bio neki korner ili nešto slično). Onda gledam tabelu i vidim da Hofenhajmu taj bod ne bi ništa značio, sve i da su zabili za 2:2 bili bi na istom mjestu na tabeli, samo s bodom više, ali bi onda Herta ispala iz Lige, a Keln bi igrao baraž za opstanak.
Pa me zanima, ima li neko ko bolje prati Bundesligu, zbog čega je Hofenhajm htio "izbaciti" Hertu iz Lige, da li zbog nekih starih "dugova", zbog neke "ljubavi" s Kelnom ili nešto treće?
Pa me zanima, ima li neko ko bolje prati Bundesligu, zbog čega je Hofenhajm htio "izbaciti" Hertu iz Lige, da li zbog nekih starih "dugova", zbog neke "ljubavi" s Kelnom ili nešto treće?
- East_side
- Posts: 4059
- Joined: 11/11/2011 01:35
- Location: Dovoljno blizu
#2625 Re: Bundesliga
Vjerovatno želja Markusa Babbela (sadašnjeg trenera Hoff.) da se osveti čelnicima Herthe koji su ga otjerali sa trenerske pozicije prošle godine...Obuca9 wrote:Maloprije na Eurosportu gledam pregled golova Herta - Hofenhajm 3:1 i vidim da je kod trećeg gola Herte, koji je pao nekad u 90. i nekoj minuti, golman Hofenhajma bio u napadu (vjerovatno je bio neki korner ili nešto slično). Onda gledam tabelu i vidim da Hofenhajmu taj bod ne bi ništa značio, sve i da su zabili za 2:2 bili bi na istom mjestu na tabeli, samo s bodom više, ali bi onda Herta ispala iz Lige, a Keln bi igrao baraž za opstanak.
Pa me zanima, ima li neko ko bolje prati Bundesligu, zbog čega je Hofenhajm htio "izbaciti" Hertu iz Lige, da li zbog nekih starih "dugova", zbog neke "ljubavi" s Kelnom ili nešto treće?
Ali mi je drago ipak što je Hertha ostala
Što neko reče, bruka bi bila da glavni grad ostane bez prvoligaša. Igraju na najvećem stadionu u državi, imaju armiju navijača i td...
Edit: na jednom od najvećih
