Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#2601 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Latina »

fukara_tz wrote:Dakle da rezimiramo danasnji dan borbe protiv "terorizma" u Gazi

- Pogodjena bolnica u Gazi izbio pozar
- Izraelska mornarica otjerala grčki brod s pomoći Gazi
- Izraelska vojska počela granatirati sjedišta UN-a i na kraju zapalila zgradu
- Izraelski tenkovi gađali nebodere u Gazi
- Izraelci granatirali zgradu gdje su smjesteni novinari Reutersa i jos nekoliko svjetskih agencija
- Broj ubijenih u Gazi dostigao "nepodnošljivu tačku" 1055
- Pogadjanje jos jednog humanitranog komplexa
- Izraelska vojska protjeruje civile iz Gaze
Nisam znala da su granatirali zgradu sa novinarima Reutersa.

Protjeruju civile - GDJE ?

Image
pčelar
Posts: 429
Joined: 10/11/2007 00:20

#2602 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by pčelar »

Latina wrote:
vratnik wrote:Uzas, uzas. :(

Kao da Izrael koristi ovu svjetsku frku (financijska kriza, plin, smjena predsjednika u USA...) da pobije i rastjera ono malo Palestinaca koji su zivjeli u svojoj zemlji.. Iz dana u dan sve gore vijesti.. Sto neko vec gore spomenu, najgore mi je izvjestavanje tzv. demokratskih zapadnih medija (govorim o njemackim, nemam zivaca ni za sta drugo).. Spominju nake bitke, neki sukob.. Kakav jebeni sukob!? Kakve bitke?! Tu klaonicu neko ima obraza nazvati sukobom? Eh moji Palestinci, da ste bogdo kitovi, ili delfini.. Pa makar i psi, sigurno bi vam se dosad neko smilovao, ovako... Nek' vam je bog (a ovo pise ateista) na pomoci.. Njemacki Der Spiegel jucer pise o raketama koje "jos uvijek dolijecu iz pojasa Gaze, jedan Izraelac je ranjen (na slici mu zamotana ruka!) i porodica mu istraumirana? S druge strane fosforom pale djecu dok po padinama "navijaci" u dresu izraela plesu ples smrti.. Evo danas pisu kako izrael optuzuje hamas da koristi fosfor... Jucer slusam radio, SWR1, k'o fol normalan radio.. Telefonsko javljanje nekog njemackog Jevreja koji vec par godina zivi u izraelu.. Citat: zao mi je palestinske djece, ali vrijeme je da teror koji hamas sprovodi nad izraelom prestane i napadi ne treba da stanu dok se ciljevi ne ostvare. A ciljeva, kao sto znamo i dalje nema (ili su nekom poznati zvanicni ciljevi ovog "rata"?) tako da ja predpostavaljam da je cilj potpuno unistenje Palestine. Oni koji prezive ce biti protjerani i to je to.
PS: molim Vas forumasi, prestanite s prepucavanjem, tema je prevelika za tako nesto!
Uistinu jedan od najiskrenijih postova. Velika HVALA.
Danas čitam cionisti se izvinjavaju UN-u što su "slučajno" pogodili njihovu zgradu i obećavaju da se to više neće ponoviti. Pa bože dragi je li moguće a izgleda na žalost da jeste da se razlikuju žrtve Muslimana i ostalih. Zar dijete izmasakrirano na svirep način mora biti samo zato što je Muslimansko. Možda mi ne znamo, možda ova iskušenja Palestinaca ujedine Muslimane cijelog svijeta a djelimično je to priznala vlada UK na greškama u Iraku. Još gore šta se može desiti možda dođe do još većeg ekstremizma a kojeg su naravno izazvale cionistička i američaka zločinačka vlast. Nadati se akobogda da ciljevi cionista neće biti ostvareni i da će jednom za sva vremena biti poniženi.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2603 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

naime da i oni osude....
Evropski parlament danas je osudio kolektivno kažnjavanje koje Izrael provodi u Pojasu Gaze, nazivajući to kršenjem međunarodnog zakona.

Embargo Pojasu Gaze predstavlja kolektivno kažnjavanje što je protivno međunarodnom zakonu, navodi se u rezoluciji koju su usvojili poslanici Evropskog parlamenta.

Poslanici Evropskog parlamenta pozvali su na hitan i trajan prekid vatre u koji spada prekid raketnih napada Hamasa na Izrael i okončanje izraelske vojne akcije u Pojasu Gaze.

Evropski parlament pozvao je EU da usvoji snažniji i jedinstveniji politički stav prema pitanju mira na Bliskom istoku.

U rezoluciji Evropskog parlamenta ne pominju se planovi EU izneseni tokom proteklog mjeseca o namjeri da intenzivira veze sa Izraelom iako se u proteklih nekoliko dana više poslanika izjasnilo da je protiv tog plana.

Evropski parlament izrazio je šokiranost patnjama civila u Pojasu Gaze i snažno osuđuje to što su tokom izraelskih napada pogođeni civilni i UN ciljevi.

Prema podacima palestinskih bolničara, od početka izraelske vojne akcije pod nazivom Izliveno olovo 27. decembra poginulo je najmanje 1.070 lica dok je oko 5.000 ranjeno.

Izrael je saopštio da je deset izraelskih vojnika i tri civila stradalo u borbama ili u raketnim napadima.

Izvor: Srna
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#2604 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by fukara_tz »

Smoke rises from the United Nations headquarters after it was hit during Israeli bombardment of Gaza City, Thursday, Jan. 15, 2009.

Image

Image


Smoke rises from a building that houses the offices of Reuters and other media organisations in Gaza City January 15, 2009

Image

Izraelski tenkovi gađali nebodere u Gazi

Palestinski svjedoci saopćili su da su izraelski tenkovi u četvrtak granatirali najmanje tri nebodera u centru grada Gaze.

Napadi su se odvijali u vrijeme dok izraelske kopnene trupe napreduju gusto naseljenim dijelovima u predgrađima Gaze. Na hiljade uplašenih stanovnika pobjeglo je iz svojih domova. Napadnute zgrade su oko kilometar od izraelskih kopnenih snaga.

Izraelska vojska odbila je raspravljati o operaciji - najdubljem prodoru do sada u grad tokom 20 dana izraelske ofanzive u Gazi, javio je AP.

Čini se da Izrael pojačava pritisak na Hamasove čelnike u Gazi, dok međunarodni posrednici nastoje isposlovati prekid vatre.

Glavni tajnik UN-a Ban ki-Moon očekuje se danas u Izraelu kako bi proglasio primirje.

Izrael je pokrenuo ofanzivu 27. decembra da bi spriječio militante da ispaljuju raketnu vatru na južni Izrael iz Pojasa Gaze.

(FENA)



Požar u bolnici pogođenoj izraelskim projektilima

U jednoj bolnici u Gazi izbio je požar nakon što je pogođena izraelskim projektilima, izjavili su zvaničnici ove ustanove.

Požar je izbio u bolnici Al-Quds koja pripada palestinskom Crvenom križu, kada su Izraelci pogodili četvrt Tal Al-Hawa u gradu Gazi, javio je AFP.

Tri službenika UNRWA-e, glavne agencije Ujedinjenih nacija za pomoć palestinskim izbjeglicama, ranjena su u četvrtak kada su Izraelski tenkovi gađali ovaj kompleks u Gazi, izjavio je glasnogovornik organizacije Adnan Abu Hasna.

(FENA)




Izraelska vojska protjeruje civile iz Gaze

Izrelska pješadija ušla je duboko u grad Gazu tj. u gusto naseljena područja,a hiljade ljudi prestravljeno bježe iz svojih domova, piše Associated Press.

Izraelska vojska u čevrtak je svim silama prodrla u skoro uništeni grad Gazu koristeći vojne helikoptere tenkove i tešku artiljeriju, dok su pješadijske snage ušle u naseljena mjesta odakle protjeruju civile.

Hiljade Palestinaca panično bježe iz svojih domova, šteta koju su dosad izazvali zračni i kopneni udari izraelske vojske u Gazi iznosi oko 1.4 milijardi američkih dolara, prenosi AP.

Jučer su svjetski mediji prenijeli informaciju da se grad Gaza pretvara u groblje, jer u nedostatku groblja i vremena, preživjeli otkapaju stare grobove, te u njih polažu i nekoliko tijela poginulih sugrađana.

(FENA)


:roll:
User avatar
[Matrix]
Posts: 657
Joined: 11/08/2005 20:46

#2605 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by [Matrix] »

Psovke i dobacivanja eto opet nisu urodili plodom. :-)

Sve sam blizi misljenju Thomasa Hobbes-a
da je covjek zao po prirodi i da se tu zapravo ne moze puno uciniti.neki je feler ugradjen u nas da nismo osposobljeni
da prihvatimo jedni druge kao ljude,vec se magla od ideja navukla ko koprena na oci i na dusu a iz te magle jedino
se moze prupucati na duhove,tj na ono sto je ostalo covjeka.Sad ce zmije teoreticarske da izmile da kazu ko je i gdje
trebo biti da nam objasne neobjasnjivo,da moze dijete biti bez ruku,da moze covjek bez kuce,da je ova laz zapravo
jedina istina.I na kraju cemo doci do onog najveceg od svih poraza,do zaborava.Zar se u Bosni nekad nesta desilo ?
Zar je neko pobio 6 miliona jevreja ? Zar je bio Jasenovac ? itd...Ako imate djecu izvedite ih nedje vidite i sami
sve je samo TV show,freak parada,slike i jos slika.Uzmite to malo stvarnosti sto se jos moze uzeti ,ko zna ,mozda
cemo se jos otimati oko iluzija,a tada je sve moguce. :-)
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#2606 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Soul_Sista »

fukara_tz wrote:Smoke rises from the United Nations headquarters after it was hit during Israeli bombardment of Gaza City, Thursday, Jan. 15, 2009.

Image

Image


Smoke rises from a building that houses the offices of Reuters and other media organisations in Gaza City January 15, 2009

Image

Izraelski tenkovi gađali nebodere u Gazi

Palestinski svjedoci saopćili su da su izraelski tenkovi u četvrtak granatirali najmanje tri nebodera u centru grada Gaze.

Napadi su se odvijali u vrijeme dok izraelske kopnene trupe napreduju gusto naseljenim dijelovima u predgrađima Gaze. Na hiljade uplašenih stanovnika pobjeglo je iz svojih domova. Napadnute zgrade su oko kilometar od izraelskih kopnenih snaga.

Izraelska vojska odbila je raspravljati o operaciji - najdubljem prodoru do sada u grad tokom 20 dana izraelske ofanzive u Gazi, javio je AP.

Čini se da Izrael pojačava pritisak na Hamasove čelnike u Gazi, dok međunarodni posrednici nastoje isposlovati prekid vatre.

Glavni tajnik UN-a Ban ki-Moon očekuje se danas u Izraelu kako bi proglasio primirje.

Izrael je pokrenuo ofanzivu 27. decembra da bi spriječio militante da ispaljuju raketnu vatru na južni Izrael iz Pojasa Gaze.

(FENA)



Požar u bolnici pogođenoj izraelskim projektilima

U jednoj bolnici u Gazi izbio je požar nakon što je pogođena izraelskim projektilima, izjavili su zvaničnici ove ustanove.

Požar je izbio u bolnici Al-Quds koja pripada palestinskom Crvenom križu, kada su Izraelci pogodili četvrt Tal Al-Hawa u gradu Gazi, javio je AFP.

Tri službenika UNRWA-e, glavne agencije Ujedinjenih nacija za pomoć palestinskim izbjeglicama, ranjena su u četvrtak kada su Izraelski tenkovi gađali ovaj kompleks u Gazi, izjavio je glasnogovornik organizacije Adnan Abu Hasna.

(FENA)




Izraelska vojska protjeruje civile iz Gaze

Izrelska pješadija ušla je duboko u grad Gazu tj. u gusto naseljena područja,a hiljade ljudi prestravljeno bježe iz svojih domova, piše Associated Press.

Izraelska vojska u čevrtak je svim silama prodrla u skoro uništeni grad Gazu koristeći vojne helikoptere tenkove i tešku artiljeriju, dok su pješadijske snage ušle u naseljena mjesta odakle protjeruju civile.

Hiljade Palestinaca panično bježe iz svojih domova, šteta koju su dosad izazvali zračni i kopneni udari izraelske vojske u Gazi iznosi oko 1.4 milijardi američkih dolara, prenosi AP.

Jučer su svjetski mediji prenijeli informaciju da se grad Gaza pretvara u groblje, jer u nedostatku groblja i vremena, preživjeli otkapaju stare grobove, te u njih polažu i nekoliko tijela poginulih sugrađana.

(FENA)


:roll:
:( :( :( ne znam vise ni sta bi rekla, Izrael nastavlja po svome..bezveze postala sva prica i osude...bas bezveze :(
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50722
Joined: 29/12/2005 01:20

#2607 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jeza u ledja »

Ja isto svaki dan bi nesto ko da napisem, a ne znam ni sta bi reko...
User avatar
Hunkar
Posts: 655
Joined: 04/05/2008 18:05
Location: peskun

#2608 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Hunkar »

Covjek se tako nemocno osjeca ... a sto god da se kaze suvisno je ...

Jedino sto mogu reci ... neka im Bog pomogne
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#2609 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Lincoln-Burrows »

Članovi Europskog parlamenta u Strasbourgu za vrijeme debate o situaciji u pojasu Gaze.
/Vincent KESSLER / Reuters

Image
User avatar
jasko_ba
Posts: 8478
Joined: 13/11/2006 17:47

#2610 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jasko_ba »

kako mrzim nepravdu, dođe mi da plačem :(
ako je ovo demokratija budućnosti, onda nek ide sve u 3 pm
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#2611 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by fukara_tz »

15.01.2009

U blizini granice sa Gazom

Image

Image

Franz-Walter Steinmeier

Napad na UN u Gazi je neprihvatljiv

Njemački ministar vanjskih poslova Franz-Walter Steinmeier ocijenio je "neprihvatljivim" u četvrtak u Ramallahu, na Zapadnoj obali, napad na zgradu u kojoj je smještena agencija Ujedinjenih naroda u Gazi.


Glavno skladište agencije UN-a za pomoć palestinskim izbjeglicama (UNRWA) zahvaćeno je plamenom u četvrtak u Gazi, nakon što je pogođeno raketom ispaljenom s izraelskog tenka, kada su povrijeđena tri službenika UNRWA-e. Taj incident je međunarodna zajednica oštro osudila.

"Ovaj napad i ova vojna operacija su neprihvatljivi", izjavio je novinarima šef njemačke diplomatije, koji se od srijede navečer nalazi na turneji po Bliskom istoku, u cilju da pokuša da dobije humanitarno primirje.

"Informacije o napadima na UN-ove objekte i bolnice su zaprepašćujuće", rekao je on.

"Današnji događaji predstavljaju opasnu eskalaciju situacije", ocijenio je Steinmeier, vidjevši još jedan razlog više da opravda zahtjev da se "mora naći rješenje za spiralu nasilja".

(FENA)
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#2612 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Soul_Sista »

Lincoln-Burrows wrote:Članovi Europskog parlamenta u Strasbourgu za vrijeme debate o situaciji u pojasu Gaze.
/Vincent KESSLER / Reuters

Image
hahahahahahaha, to je Evropska Unija kojoj manje vise svi teze...eto vam je, gledajte je u njenom najboljem azurnom izdanju. :thumbup:

Tiiitttoooooooo vrati seeeee, molim te vrati se :(
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#2613 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Latina »

Gaza counter :

1095 Palestinians killed, 10 Izraelis killed

5100 Palestinians injured, 130 Izraelis injured


Image

Image
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2614 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jefferson »

hehehehe, ma kakav Tito! Pa on je zlocinac, ovakav onakav, ubio duh naroda :D
Tito i ona drzava dadose Palestincima besplatno skolovanje, 1967 prekinuse sve veze sa Izraelom itd, a sta ovi "zastitnici" svih mogucih naroda uradise za palestince? Sta je to za Palestince uradio Tihic, Reis Ceric, Silajdzic itd? Eto samo da ove iz reda Bosnjackog naroda prozovem!
ultrajvosa 1987
Posts: 863
Joined: 18/11/2008 17:34

#2615 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by ultrajvosa 1987 »

Danima citam, i sve k'o nesto bih napisao, ali stvarno ne znam sta..... Sve je vec napisano..... Za nekoga ko je proveo haman 4 godine u podrumu, pod stalnim granatiranjem, bez imalo ustrucavanja mogu reci da je period 92-95 bio
" smijurija" za ovo...Takodjer, poslije prezivljenog u navedenom periodu, mislio sam da ovo nikad necu reci, ali za ove cifute su cak i srbi "mala maca"....
Za one koji ce se naci uvrijedjeni.... " nisu svi srbi cetnici, ali su svi cetnici srbi"...
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#2616 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Soul_Sista »

jefferson wrote:hehehehe, ma kakav Tito! Pa on je zlocinac, ovakav onakav, ubio duh naroda :D
Tito i ona drzava dadose Palestincima besplatno skolovanje, 1967 prekinuse sve veze sa Izraelom itd, a sta ovi "zastitnici" svih mogucih naroda uradise za palestince? Sta je to za Palestince uradio Tihic, Reis Ceric, Silajdzic itd? Eto samo da ove iz reda Bosnjackog naroda prozovem!
Ove koje si prozvao ne zele svom narodu da pomognu a kamoli Palestincima. Ej zamisli ode Ceric u Palestinu da im ko fol pomogne, oni bi ga brze bolje vratili sa parolama NEK NEK POMOCI CEMO MI SAMI SEBI :lol:
:roll:
User avatar
[Matrix]
Posts: 657
Joined: 11/08/2005 20:46

#2617 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by [Matrix] »

Latina wrote:Gaza counter :

1095 Palestinians killed, 10 Izraelis killed

5100 Palestinians injured, 130 Izraelis injured


Image

Image
i pored vasih dobrih namjera,tesko mogu razumjeti tu stalnu i potpuno jalovu potrebu da slikarijama izrazavate
politicko raspolozenje.Ovu temu treba zakljucati i to hitno,a kako stvari stoje necemo dugo cekati da ode u zaborav.
kamo srece da su nasi gradjani ovako osvjesteni kao izraelci,da i po cijenu osude cijelog svijeta dovedu svoju
politicku volju do ispunjenja.Stravican spoj teorije (cionizma,ideologije) i prakse (vojske i znanosti).Gledao
sam malo i Izraelsku TV sinoc,ismijavaju arape,prave skeceve ala risto djogo na njihov racun a nekako su i zasluzili
,mislim na arape.Ovaj njihov podmaldak u BIH, vehabije i selefije zivi se nisu culi,ali da su homichi nesta organizovali
eto njih ili da su zvona katedrale malo iznad dozvoljenih decibela a kad him "bracu" po vjeri rasturaju pred tv ekranima
onda su manji od makova zrna.Koja je to kukavicka sorta.Jedna djevojka uci Kur'an napamet.Pitam sto bona,sta ce
ti to,vidis da se stivo koje ucis i njegov pisac oglusio o sve molitve u Palestini i u Bosni ,ali uzalud je pricati tim
"nebeskim ljudima", da gore nema nikoga,da je njihova molitva samo titraj zraka,da ljude na zemlji ,konkretne
sa stvarnom patnjom i bolovima,sa stvarnim siromastvom moze izbaviti samo covjek a ne neka iluzija Boga.

Sad ima izreka:"arapi se boje boga i izraela ,malo vise izraela nego boga."
Last edited by [Matrix] on 15/01/2009 18:55, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2618 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Truba »

ovo stvarno nema više smisla.... što bi mlađarija rekla DEFINITIVNO :x :x :x :x

čovječe sutra da opet kod nas počne isto bi bilo... :cry: :cry: :cry:

ovo se više ne može porediti ni sa afričkim ni sa azijskim ratovima... tamo barem jedni imaju sablju a drugi mačetu

a vamo :x :x :x :x :x odo se umit

a arapi nek se ubiju kolektvino :x i čitava europa kogod može promijeniti situaciju :x :x :x :x
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#2619 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Latina »

[Matrix] wrote: i pored vasih dobrih namjera,tesko mogu razumjeti tu stalnu i potpuno jalovu potrebu da slikarijama izrazavate
politicko raspolozenje.
Nije to nikakvo politicko raspolozenje barem kad sam ja u pitanju, ono sto izrazavam su emocije prema tim ljudima, a ako ce ti biti lakse, vise se necu javljati na ovoj temi.
kamo srece da su nasi gradjani ovako osvjesteni kao izraelci,da i po cijenu osude cijelog svijeta dovedu svoju
politicku volju do ispunjenja.
:shock: :shock: :shock:
Stravican spoj teorije (cionizma,ideologije) i prakse (vojske i znanosti).Gledao
sam malo i Izraelsku TV sinoc,ismijavaju arape,prave skeceve ala risto djogo na njihov racun a nekako su i zasluzili,mislim na arape.
Cime su zasluzili ? Time sto se plase vojnicki suprotstviti super-sili u regionu, ili time sto su zivi ?
Ovaj njihov podmaldak u BIH, vehabije i selefije zivi se nisu culi,ali da su homichi nesta organizovali
eto njih ili da su zvona katedrale malo iznad dozvoljenih decibela a kad him "bracu" po vjeri rasturaju pred tv ekranima
onda su manji od makova zrna.Koja je to kukavicka sorta.Jedna djevojka uci Kur'an napamet.Pitam sto bona,sta ce
ti to,vidis da se stivo koje ucis i njegov pisac oglusio o sve molitve u Palestini i u Bosni ,ali uzalud je pricati tim
"nebeskim ljudima", da gore nema nikoga,da je njihova molitva samo titraj zraka,da ljude na zemlji ,konkretne
sa stvarnom patnjom i bolovima,sa stvarnim siromastvom moze izbaviti samo covjek a ne neka iluzija Boga.

Sad ima izreka:"arapi se boje boga i izraela ,malo vise izraela nego boga."
Sta ti konkretno imas s necijim vjerskim osjecanjima ?

Image
Last edited by Latina on 15/01/2009 19:25, edited 1 time in total.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#2620 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by zonbirile »

Lincoln-Burrows wrote:
vratnik wrote: A ciljeva, kao sto znamo i dalje nema (ili su nekom poznati zvanicni ciljevi ovog "rata"?) tako da ja predpostavaljam da je cilj potpuno unistenje Palestine. Oni koji prezive ce biti protjerani i to je to.
PS: molim Vas forumasi, prestanite s prepucavanjem, tema je prevelika za tako nesto!
Za pretpostaviti je da je cilj uništenje Hamasa, ali opet
s druge strane Izraelu odgovara Hamas kao politička partija
samo da nije militantna. Tako da navodni cilj i nije baš očit.
Hamas sa druge strane ima cilj uništiti Izrael koji je također
teško ostvariv. Na nesreću stradaju upravo civili koji su za to
najmanje krivi (za ove što nisu civili me nije briga ako su to izabrali sami).

Pomoć Palestincima je izostala od strane susjeda,
Egipta??? Zašto?
Jordana??? Zašto?
Očito i oni imaje nekakve svoje interese što je u ovom slučaju žalosno.
Glavni cilj je ishitrena reakcija Irana.Izraelu ne odgovaraju čarke ,koje bi dugoročno nametnuo Iran preko Hezbolaha i Hamasa ,i to na dva kraja zemlje.Iran je tu glavna meta,jer program nuklearne proizvodnje,bio ovakav ,ili onakav je pretnja Izraelu,a Ameri su pripremili sve satanizujući ga.Iran je usamljen, uz SAD i koaliciju u Iraku.Ne treba zaboraviti da su im bez odmazde,Izraelci već bombardovali postrojenja.Sada se čeka povoljna prilika,po navođenju na ciljeve uz pomoć SAD da se napadne Iran.Diplomatija je prije odradila,i svi su tamo očekivali napad na Gazu.Egipat je imao plan,propao radi Hamasa,prije 2g,a i Iran je u pitanju odnosno SAD.Jordan poslije crnog septembra,se distancira od Palestinaca.Ima i ona univerzalna,o teškom prihvatanja i učešča u ratu ,dok ti ne zakuca na vrata.Sem toga gorka su sjećanja iz predhodnih sukoba,tako kada se saberu svi objektivni uticaji,ne čudi izostanak intervencije.Ovo je u ravni analize,ljudski bi bilo učiniti više,ali očito nadvaladali su drugi interesi i pozicije.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2621 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

taze iz Gaze
IslamBosna.ba - Ekskluzivno, iz sata u sat, donosimo vam najnovije informacije o odvijanju izraelskog zločina nad Palestincima u Gazi.

Dvadeseti dan agresije

19:40 - U izraelskom bombardovanju Gaze danas ubijen Seid Sijam, ministar unutrašnjih poslova u Pojasu Gaze.
-Hamasovi borci su danas pogodili RPG-jem dva izraelska tenka. Od jučer je ranjeno 33 izraelska vojnika.
- SAD su suspendovale jednu pošiljku naoružanja za Izrael zbog međunarodnog strahovanja da bi to oružje moglo biti korišteno u Gazi
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2622 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

IslamBosna.ba - Izrael ne želi da ijedan stanovnik Gaze ostane živ.

Kada je ponovo zazvonio telefon, bio je red na dr. Hasana El-Attala da ide spasiti još jednu porodicu u Gazi. Ali za samo nekoliko minuta, Attal je bio taj kome je trebala pomoć, nakon što je izrešetan kišom izraelskih metaka.

Krenuli smo da pružimo pomoć troje djece koja su krvarila i čija je kuća bila pogođena izraelskom granatom, rekao je Attal, ljekar hitne službe u Gazi, za IslamOnline.net.

Ali kada smo stigli do kuće, naše ambulantno vozilo se našlo pod žestokom paljbom, prisjeća se on. Legli smo na pod, krvareći, i umjesto da pomažemo povrijeđenoj djeci mi smo sami molili za pomoć, rekao je on iz svog bolničkog kreveta.

Izraelska ubilačka mašina nije poštedjela ni ljekare ni druge medicinske radnike koji se bore da spase živote bespomoćnih žrtava. Više od 12 doktora i spasilaca je ubijeno do sad u 19-dnevnom izraelskom pokolju u ovoj gusto naseljenoj enklavi. Uz to, veliki broj bolnica i klinika je razoreno ili oštećeno u izraelskim zračnim i artiljerijskim napadima.

Dr. Ahmed El-Assafi se sjeća kako je njegov kolega Ihab El-Madhun ubijen od izraelske granate pokušavajući da transportuje nekoliko ozlijeđene djece u bolnicu: U posljednjim trenucima života pokušavao je da unese povrijeđeno dijete u ambulantna kola, kada je izraelski tenk ispalio još jednu granatu na to područje, govori on sa suzama u očima.

28-godišnji doktor u izbjegličkom kampu Džabalija je ubijen od izraelske artiljerije u utorak, 13. januara. Da li su svi ti doktori predstavljali prijetnju izraelskoj sigurnosti? pita dr. Muavija Hasanien, šef hitne službe u Gazi. Oni žele da ostavimo naše ljude da iskrvare do smrti.

Attal, ljekar u hitnoj službi, kaže da je napad na njegovo ambulantno vozilo bilo namjerno. Nisu željeli da pomognemo našim ranjenima. Oni ne žele da ijedan stanovnik Gaze preživi.

Ne samo medicinski radnici, već i novinari nisu sigurni od izraelske paljbe. Oni su već masakrirali cijele familije, uništavali bolnice, sirotišta i škole, i niko ih nije zaustavio u tome, kaže za IOL Ejman El-Dallul, lokalni dopisnik. Šta će ih zaustaviti da gađaju nas?

Do sada je nekoliko dopisnika palo kao žrtve dok Izrael nastavlja da gađa kuće i radna mjesta ljudi koji rade u medijima.

Novinar Al-Aksa TV-a, Džalal Našvan, 52, nije nosio nikakvo oružje niti je pucao na izraelske vojnike kada je izrešetan mecima u Bejt Hanunu u subotu, 11. januara. Dva dana ranije, izraelski raketni napad ubio je palestinskog novinara Ihaba El-Vahidija, njegovu ženu i staru majku u njihovoj kući.

alt


Izraelska tenkovska paljba je također uništila kuću palestinskog novinara Ala Mortijara, ubivši njega i ranivši još nekoliko ukućana. Izrael, koji je ubio oko 1000 Palestinaca u posljednjih 19 dana, gađao je i kompleks zgrada u Gazi u kojima se nalaze medijske ekipe i studiji 20 medijskih organizacija, uključujući nekoliko međunarodnih agencija.

Izrael, kojeg često opisuju kao „jedinu bliskoistočnu demokratiju“, zabranjuje međunarodnim novinarima pristup Gazi da bi ovi izvještavali o ovom ratu. Veliki broj međunarodnih agencija tražilo je zajednički da Izrael promijeni ovu svoju odluku. Ali Dallul, palestinski novinar, vjeruje da to Izrael nikad neće uraditi: Izraelci ne žele niti kameru niti pero da razotkrije sve zločine koje oni čine u Gazi.


Izvor: IslamOnline
Prijevod i obrada: IslamBosna.ba
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2623 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

jefferson wrote:hehehehe, ma kakav Tito! Pa on je zlocinac, ovakav onakav, ubio duh naroda :D
Tito i ona drzava dadose Palestincima besplatno skolovanje, 1967 prekinuse sve veze sa Izraelom itd, a sta ovi "zastitnici" svih mogucih naroda uradise za palestince? Sta je to za Palestince uradio Tihic, Reis Ceric, Silajdzic itd? Eto samo da ove iz reda Bosnjackog naroda prozovem!
a sto samo ove iz bosnjackog naroda?
to ne bi bilo ljudski kad bi ostali nesto ucinili?
reicmo kad bi iz reda jevrejskog naroda BİH odlucili, ako je jos tamo, da ne bude vise pocasna ambasada zlocinacke drzave izrael u sklopu sinagoge, jer time ce mnogi izjednacavati Jevreje BiH sa zlocinackim cionistima izraela...
recimo i ovi iz srpskog i hrvatskog naroda mogu mnogo toga ucinit, sta fali? :shock: :?
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2624 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Truba »

sad bas nesto razmisljam dok gledam seriju I, Claudije



pa oni su rovarili još po Rimu... i dan danas su tu... nema s njima borbe... :run:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2625 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jefferson »

Bosanac sa dna kace wrote:
jefferson wrote:hehehehe, ma kakav Tito! Pa on je zlocinac, ovakav onakav, ubio duh naroda :D
Tito i ona drzava dadose Palestincima besplatno skolovanje, 1967 prekinuse sve veze sa Izraelom itd, a sta ovi "zastitnici" svih mogucih naroda uradise za palestince? Sta je to za Palestince uradio Tihic, Reis Ceric, Silajdzic itd? Eto samo da ove iz reda Bosnjackog naroda prozovem!
a sto samo ove iz bosnjackog naroda?
to ne bi bilo ljudski kad bi ostali nesto ucinili?
reicmo kad bi iz reda jevrejskog naroda BİH odlucili, ako je jos tamo, da ne bude vise pocasna ambasada zlocinacke drzave izrael u sklopu sinagoge, jer time ce mnogi izjednacavati Jevreje BiH sa zlocinackim cionistima izraela...
recimo i ovi iz srpskog i hrvatskog naroda mogu mnogo toga ucinit, sta fali? :shock: :?
Bosanac, ja sam to samo naveo iz bosnjackog posto ti isti iz bilo kojeg naroda se djele tako pa eto. Ljudski je pomoci da je neznam koje vjere, ali sam naveo Cerica jer se on kao oglasio povodom bombardovanja a nije mrdno guzicom. Doduse on otima od svog naroda a da da drugom!
Locked