hladan.preminger wrote:LSD wrote:Citava prica oko davanja nenormalne snage EPL je malo poglupa...pa naravno da Barca i Real gube u španskoj ligi i od Herculesa, Sportinga, Zaragoze, Valencie, Sevilla izbaci Barcu iz kupa itd i normalno da bi gubili i engleskoj, njemackoj i italiji ili bilo gdje....ali bi sigurno bili opet u vrhu jer su najjaci klubovi na svijetu, tako da sad pljuvanje po španskoj Primeri nema smisla....ovdje se potencira prica kako je lako Realu i Barci igrati tamo, a ko fol bi to bilo mnogo teže sa nekakvig QPR ili Stokeom...ma malo morgen, prekucali bi te timove uzduž i poprijeko...kažete, tu su strašni junaci Showcross ,Barton i Taylor i oni bi išli da izvale nogu iz kuka Messiju ,Iniesti, Ronaldu itd...pa zato ima i sudija i crveni karton i sikter sa terena da ne bi taj mesar nekog obogaljio.
Kad se može Realu davati crveni i njegovom mesaru Pepeu može vala i tim engleskim.
Ama nije fazon u marisanju protivničkih igrača nego u fizičkom naporu koji se mora istrpiti igrajući protiv klubova iz donjeg doma engleske lige.
Evo vam brate Džekin intervju sa Kemom Ahmetovićem od danas, pita ga da uporedi bundesligu i EPL i Edin fino kaže sljedeće: "bundesliga će meni uvijek biti draga ali engleska liga je puno jača i zahtjevnija liga, fizički je puno jača, puno je brža, sudije ne sviraju sitne kontakte što automatski daje bržu igru i više šansi na obje strane. Nema valjanja od strane igrača jer su i igrači navikli na to nesviranje od sudija..."
Za mene se polemika ovdje završila

