SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#2601 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Pa oni koji podrzavaju te ''vjernike'' i pisu im te srceparajuce statuse i nisu nista bolji od istih. Sve je to ista mraka.
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#2602 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
JThomas wrote:ta idealizirana slika "prave" religije je stvarna i realna otprilike k'o i besklasno društvo i bratstvo i jedinstvo onomad. u stvarnom životu, religija se pretežno koristi za to da se sve opravda i opere ako se "pokaješ" ili pozoveš na boga. i u prvi plan se uzima i stavlja samo ono što ti odgovara, a naročito "samo bog može suditi".
to je nama kao društvu namjerno servirano. i narod se generalno primio k'o saučešće - linijom manjeg otpora, zato što i njemu tako odgovara da opere sa sebe svaku odgovornost za bilo šta. to se dobro vidi po broju lajkova na komentare i statuse tipa "samo bog može suditi" kod likova za koje svi znaju da su kriminalci. ali se svi prave - da nije tako. jer samo bog može suditi.
-
julisiz es grant
- Posts: 7469
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...
#2603 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Pardon...nisam nikad bio dobar matematičarshalla wrote:Julises, yebo li te matematika , nije ih 1000 izginulo
JThomas, kao neko ko nastoji da koliko toliko praktikuje Islam, ne slažem se baš sa tim. Nemam sad vremena da ti elaboriram zašto ali mogu kad dođem kući, neće mi biti problem
-
Dead Man Walking
- Posts: 7151
- Joined: 28/05/2004 21:49
#2604 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Sve sto ovi i slicni imaju zajednicko sa vjerom je ta recenica pod navodnicima, njihova vjera tu pocinje i zavrsava. Da li su to pokupili na vjeronauci, kod kolege na fejsu, ili mozda pak iz nekog filma je tema o kojoj bi se dalo diskutovati, ali recimo da cisto sumnjam da su je pokupili na nekom vjerskom predavanju jer bi im u tom slucaju jos bar ponesto ostalo u glavi i ne bi isli putem kojim idu.JThomas wrote:ta idealizirana slika "prave" religije je stvarna i realna otprilike k'o i besklasno društvo i bratstvo i jedinstvo onomad. u stvarnom životu, religija se pretežno koristi za to da se sve opravda i opere ako se "pokaješ" ili pozoveš na boga. i u prvi plan se uzima i stavlja samo ono što ti odgovara, a naročito "samo bog može suditi".
to je nama kao društvu namjerno servirano. i narod se generalno primio k'o saučešće - linijom manjeg otpora, zato što i njemu tako odgovara da opere sa sebe svaku odgovornost za bilo šta. to se dobro vidi po broju lajkova na komentare i statuse tipa "samo bog može suditi" kod likova za koje svi znaju da su kriminalci. ali se svi prave - da nije tako. jer samo bog može suditi.
- DaysleepeR
- Posts: 21068
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#2605 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
ne možete ništa drugačije očekivati od ljudi sa margine nego da imitiraju lifestyle elite
a naša elita su djeca političara - velikih vjernika, zaštitnika nacionalnih interesa koji su svi odreda veliki vjernici, a po partyima im teče šampanjac i šmrče se kvalitetna koka
a onda i momci koji su sa druge strane zakona imitiraju takav način života smatrajući da su tako dio bh elite
a sve je to opet produkt klerofašističke vlasti i uređenja u kojem živimo, upravo ovo "samo bog možeda mi sudi" a boga moli da isti ne postoji.
nema to veze sa vjerom, ali ovi su itekako na braniku vjere od komunjara, ateista i kjafira, i dosta vjernika će se upravo sakriti iza njih ili staviti u njihovu zaštitu ako se osjećaju ugroženi
duga je to tema i široka za foruma
a naša elita su djeca političara - velikih vjernika, zaštitnika nacionalnih interesa koji su svi odreda veliki vjernici, a po partyima im teče šampanjac i šmrče se kvalitetna koka
a onda i momci koji su sa druge strane zakona imitiraju takav način života smatrajući da su tako dio bh elite
a sve je to opet produkt klerofašističke vlasti i uređenja u kojem živimo, upravo ovo "samo bog možeda mi sudi" a boga moli da isti ne postoji.
nema to veze sa vjerom, ali ovi su itekako na braniku vjere od komunjara, ateista i kjafira, i dosta vjernika će se upravo sakriti iza njih ili staviti u njihovu zaštitu ako se osjećaju ugroženi
duga je to tema i široka za foruma
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#2606 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
ovo je puno veci problem nego sto izgleda, jer se ne radi samo o ovim "vjernicima" na baterije, po potrebi, da zamotaju kriminal u nesto opravdavajuce, nego sa druge strane postoji i antipod - ekstremni ultra nazadni i rigidni "vjernici"Dead Man Walking wrote:Sve sto ovi i slicni imaju zajednicko sa vjerom je ta recenica pod navodnicima, njihova vjera tu pocinje i zavrsava. Da li su to pokupili na vjeronauci, kod kolege na fejsu, ili mozda pak iz nekog filma je tema o kojoj bi se dalo diskutovati, ali recimo da cisto sumnjam da su je pokupili na nekom vjerskom predavanju jer bi im u tom slucaju jos bar ponesto ostalo u glavi i ne bi isli putem kojim idu.JThomas wrote:ta idealizirana slika "prave" religije je stvarna i realna otprilike k'o i besklasno društvo i bratstvo i jedinstvo onomad. u stvarnom životu, religija se pretežno koristi za to da se sve opravda i opere ako se "pokaješ" ili pozoveš na boga. i u prvi plan se uzima i stavlja samo ono što ti odgovara, a naročito "samo bog može suditi".
to je nama kao društvu namjerno servirano. i narod se generalno primio k'o saučešće - linijom manjeg otpora, zato što i njemu tako odgovara da opere sa sebe svaku odgovornost za bilo šta. to se dobro vidi po broju lajkova na komentare i statuse tipa "samo bog može suditi" kod likova za koje svi znaju da su kriminalci. ali se svi prave - da nije tako. jer samo bog može suditi.
negdje u sredini su normalni vjernici, vecina, brojcano, ali tiha i mirna vecina, koja se izgubi negdje izmedju ove dvije krajnosti. (mada nazalost i kod njih postoji opravdanje ili ublazavanje svega jer su to, zaboga, "nasi"
a mladi ljudi, bez perspektive i realnih kapaciteta da dobiju ono sto vide od "elite", sa zeljom za brzim "rjesenjem", bilo materijalnim bilo duhovnim, se hvataju za jednu ili drugu varijantu.
-
kolegione
- Posts: 1385
- Joined: 28/09/2013 02:29
#2607 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Napomenuo sam, da sam zadovoljan sto se covjek uspio odbraniti, evo jedna mala pricica [Ranih 2000 godina naš policajac iz specijalne kao najbolji policajac dobija da bude pozvan da radi u Americi, jer je bio spreman i uvijek pokazivao najbolje rezultate, treci dan na poslu pljacka banke i on dobije preko 10 metaka, pouka u Americi policajci imaju sve ovlasti ali se olako gine, svi znaju da su male sanse da prezivis ako ne pucas u policiju. ]vješalica wrote:
Sto ne mogu dezurnih statistickih mudrologa o ameriKi i evropi
paaaa
trebali bi se mozda izjednacit sa njima?
Ako bude pucao ubice nekoga napamet ni ktivog ni duznog
a isto tako nek ga policajac ucmeka a fala bogu imaju sve na raspolaganju da budi spremniji od klosara i propalica olosinskih
samo nek nabave prsluke i nek udaraju govna u glavusine
pa da vidimo
Mi naravno to ne zelimo, zelimo veci standard, a ne da policija i kriminalci pucaju po gradu jedni na druge
I NARAVNO ZELIMO SE IZJEDNACITI SA EUROPOM TO JE NAS INTERES, MOZDA JE TVOJ DA ZIVIS U PRIPIZDINI NEKOJ ALI NAS NIJE
-
kolegione
- Posts: 1385
- Joined: 28/09/2013 02:29
#2608 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ako bi tako bilo ja bih volio, osim ovog dijela da ne smijem pogledati policajca (jer je i on ucinio niz teskih krivicnih dijela i koruptivnih radnji da bi dobio taj posao.) Ali ukoliko bi pala stopa a ne bi se povecali krvni delikti i obracuni izmedju kriminalaca i policajaca, ja bih sad potpisao.shbc wrote:
Pravo da ti kazem zaboli me i za Ameriku i Evropu. Neka roknu jos kojeg ovako, ubiju od batina svakog kojeg uhvate sa bilo kakvim oruzjem i kroz godinu dana nece niko smjeti ni pogledati u policajca, kamoli pucati na njega. Sila kod nas itekako ima efekta. Najbolji je primjer ta nikad prezaljena milicija, za koju ljudi imaju predstavu da je imala vece ovlasti od danasnje policije. Nije, samo nisu upadali u probleme kada preslusaju ovakve. Danas se svaka suga poziva na ljudska prava, pa i onaj policajac najebe sto je odvalio bubrege nekom magarcu kojem su zivotni idoli Pinki i Svabo.
Sto se tice, milicije i te price, jasno je da ljudi koji se nisu mogli resocijalizirati deportovani za vani, a da su politicki disidenti prebijani itd... epilog takve drzave iscitaj od 92-95.
Ne postoji policajac koji najebe, i to su price za malu djecu, koju vam plasiraju papci koji vole da pisu kazne... Nemaju interes bitno je da se radi da se vrati onih 20.000 KM sto je dao za posao toliko o tome.
I jedno najosnovnije pravilo iz psihologije ukoliko imas 500.000 nezaposlenih, nek samo 1% njih ne zeli da sabura.... imas ogroman pool za kriminalce sto u SFRY nije bilo u takvom omjeru.
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#2609 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
ako već hoćeš da se izjednačis sa europom iako ona nije nikakvo mjerilo života ni kvalitete, onda u tom slučaju prestani srati i nekome inputirati da želi živti u pripizdini,kontaš?kolegione wrote:Napomenuo sam, da sam zadovoljan sto se covjek uspio odbraniti, evo jedna mala pricica [Ranih 2000 godina naš policajac iz specijalne kao najbolji policajac dobija da bude pozvan da radi u Americi, jer je bio spreman i uvijek pokazivao najbolje rezultate, treci dan na poslu pljacka banke i on dobije preko 10 metaka, pouka u Americi policajci imaju sve ovlasti ali se olako gine, svi znaju da su male sanse da prezivis ako ne pucas u policiju. ]vješalica wrote:
Sto ne mogu dezurnih statistickih mudrologa o ameriKi i evropi
paaaa
trebali bi se mozda izjednacit sa njima?
Ako bude pucao ubice nekoga napamet ni ktivog ni duznog
a isto tako nek ga policajac ucmeka a fala bogu imaju sve na raspolaganju da budi spremniji od klosara i propalica olosinskih
samo nek nabave prsluke i nek udaraju govna u glavusine
pa da vidimo
Mi naravno to ne zelimo, zelimo veci standard, a ne da policija i kriminalci pucaju po gradu jedni na druge
I NARAVNO ZELIMO SE IZJEDNACITI SA EUROPOM TO JE NAS INTERES, MOZDA JE TVOJ DA ZIVIS U PRIPIZDINI NEKOJ ALI NAS NIJE
-
kolegione
- Posts: 1385
- Joined: 28/09/2013 02:29
#2610 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ukoliko nije Europa mjera za tebe, da nije Turska? hahhahahahavješalica wrote:
ako već hoćeš da se izjednačis sa europom iako ona nije nikakvo mjerilo života ni kvalitete, onda u tom slučaju prestani srati i nekome inputirati da želi živti u pripizdini,kontaš?
Izvini druze samo nemoj udarati sve kontam
Smijesan si sagovornik nemamo sta vise diskutovati.
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#2611 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
tvoj odgovor je sve rekao koliki ti je domet života i shvatanja i ciljeva i poimanja kvalitetakolegione wrote:Ukoliko nije Europa mjera za tebe, da nije Turska? hahhahahahavješalica wrote:
ako već hoćeš da se izjednačis sa europom iako ona nije nikakvo mjerilo života ni kvalitete, onda u tom slučaju prestani srati i nekome inputirati da želi živti u pripizdini,kontaš?
Izvini druze samo nemoj udarati sve kontam
Smijesan si sagovornik nemamo sta vise diskutovati.
ja možda jesam smiješna ali ti si za lobotomije
Last edited by vješalica on 29/06/2016 11:41, edited 2 times in total.
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2612 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
s avaza komentari
Ocigledno ga nisi poznavao i on nikoga nije ubio nego su njega ubili tako da je suvisno raspravljati jel ubica ili ne. Ubice i ne trebaju biti na ulici, a momak kao sto je on bio vrijedi mnogo vise nego sto mozete zamisliti,zato suvisne komentare zadrzite za sebe..
Covjek se valjda prepoznaje po velicini njegove duse, a ne po tome kako zaradjuje i slicno.. Da ste ga poznavali ne biste tako komentarisali, nadjite si zivot i ne komentarisite ako niste dovoljno upuceni, a ocigledno niste..
Ocigledno ga nisi poznavao i on nikoga nije ubio nego su njega ubili tako da je suvisno raspravljati jel ubica ili ne. Ubice i ne trebaju biti na ulici, a momak kao sto je on bio vrijedi mnogo vise nego sto mozete zamisliti,zato suvisne komentare zadrzite za sebe..
Covjek se valjda prepoznaje po velicini njegove duse, a ne po tome kako zaradjuje i slicno.. Da ste ga poznavali ne biste tako komentarisali, nadjite si zivot i ne komentarisite ako niste dovoljno upuceni, a ocigledno niste..
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#2613 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
komentarišu ovi europejci i likovi koji vode moderni život
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2614 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ama, uz dužno poštovanje, ne lupaj bezveze. Velika većina moje raje i porodice su ti neki, kako ti kažeš, normalni vjernici i među njima ne postoji NIJEDNA osoba koja opravdava ove debile, čak naprotiv. Bilo ko ko iskreno vjeruje u Boga ne može i ne smije opravdavati ovakav "wannabe gangster" način života! Ja im prvi želim da se svi međusobno porokaju pa nek im onda drugi pišu epitafe, i ovakvim i onim što sjednu za volan pa ubijaju nedužne ljude...uglavnomja wrote:negdje u sredini su normalni vjernici, vecina, brojcano, ali tiha i mirna vecina, koja se izgubi negdje izmedju ove dvije krajnosti. (mada nazalost i kod njih postoji opravdanje ili ublazavanje svega jer su to, zaboga, "nasi"Dead Man Walking wrote:Sve sto ovi i slicni imaju zajednicko sa vjerom je ta recenica pod navodnicima, njihova vjera tu pocinje i zavrsava. Da li su to pokupili na vjeronauci, kod kolege na fejsu, ili mozda pak iz nekog filma je tema o kojoj bi se dalo diskutovati, ali recimo da cisto sumnjam da su je pokupili na nekom vjerskom predavanju jer bi im u tom slucaju jos bar ponesto ostalo u glavi i ne bi isli putem kojim idu.JThomas wrote:ta idealizirana slika "prave" religije je stvarna i realna otprilike k'o i besklasno društvo i bratstvo i jedinstvo onomad. u stvarnom životu, religija se pretežno koristi za to da se sve opravda i opere ako se "pokaješ" ili pozoveš na boga. i u prvi plan se uzima i stavlja samo ono što ti odgovara, a naročito "samo bog može suditi".
to je nama kao društvu namjerno servirano. i narod se generalno primio k'o saučešće - linijom manjeg otpora, zato što i njemu tako odgovara da opere sa sebe svaku odgovornost za bilo šta. to se dobro vidi po broju lajkova na komentare i statuse tipa "samo bog može suditi" kod likova za koje svi znaju da su kriminalci. ali se svi prave - da nije tako. jer samo bog može suditi.)
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#2615 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
ne kažem ja da ti nisi iskren, regularan, ili da nema takvih. naravno da ima takvih. ali to nije kritična masa i nikad neće biti. kritična masa i vladajući sistem vrijednosti su bruda izdrži i samo bog može suditi.shalla wrote:Julises, yebo li te matematika , nije ih 1000 izginulo
JThomas, kao neko ko nastoji da koliko toliko praktikuje Islam, ne slažem se baš sa tim. Nemam sad vremena da ti elaboriram zašto ali mogu kad dođem kući, neće mi biti problem
k'o što je i onomad bilo onih koji su najiskrenije vjerovali u samoupravni socijalizam, onih koji najiskrenije nisu bili nacionalisti, a jesu vjerovali u bratstvo i jedinstvo...ali nisu bili kritična masa. nije prevladalo. prevladali su neki drugi ciljevi.
-
kolegione
- Posts: 1385
- Joined: 28/09/2013 02:29
#2616 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Sta vele bio dobar momak, ja nikad nisam cuo za nekog u ovoj drzavi da je bio los, svi su bili ugledni gradjani, momak pucao na policiju covjece pljacka radnje skracuje radnicama vec tezak zivot mozda je to pozitivno hahahahaah boze sacuvajBlack swan wrote:s avaza komentari
Ocigledno ga nisi poznavao i on nikoga nije ubio nego su njega ubili tako da je suvisno raspravljati jel ubica ili ne. Ubice i ne trebaju biti na ulici, a momak kao sto je on bio vrijedi mnogo vise nego sto mozete zamisliti,zato suvisne komentare zadrzite za sebe..
Covjek se valjda prepoznaje po velicini njegove duse, a ne po tome kako zaradjuje i slicno.. Da ste ga poznavali ne biste tako komentarisali, nadjite si zivot i ne komentarisite ako niste dovoljno upuceni, a ocigledno niste..
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#2617 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
I onda kaze ne generalizira sejer su to, zaboga, "nasi"
Sto su ''nasi'', sto napisu status Allaha mi, brat moj lijepi i sl.
To, jednostavno, nije tacno. Ovakvi komentari su u rangu jedne kolegice s faxa koja je tamo nekad 2002. nakon godinu dana smogla snage da pita za skidanje glava sabljama u Sarajevu
Ja ne znam da li ljudi koji komentarisu i onda napisu nesto sto nema veze s onim sto se zaista desava, da li oni fakat zive tu, ako da, onda se dobro trebaju zabrinuti. Ocigledno nesto nije u redu sa percepcijom stvarnosti.
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#2618 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
shalla wrote:Ama, uz dužno poštovanje, ne lupaj bezveze. Velika većina moje raje i porodice su ti neki, kako ti kažeš, normalni vjernici i među njima ne postoji NIJEDNA osoba koja opravdava ove debile, čak naprotiv. Bilo ko ko iskreno vjeruje u Boga ne može i ne smije opravdavati ovakav "wannabe gangster" način života! Ja im prvi želim da se svi međusobno porokaju pa nek im onda drugi pišu epitafe, i ovakvim i onim što sjednu za volan pa ubijaju nedužne ljude...uglavnomja wrote:negdje u sredini su normalni vjernici, vecina, brojcano, ali tiha i mirna vecina, koja se izgubi negdje izmedju ove dvije krajnosti. (mada nazalost i kod njih postoji opravdanje ili ublazavanje svega jer su to, zaboga, "nasi"Dead Man Walking wrote:
Sve sto ovi i slicni imaju zajednicko sa vjerom je ta recenica pod navodnicima, njihova vjera tu pocinje i zavrsava. Da li su to pokupili na vjeronauci, kod kolege na fejsu, ili mozda pak iz nekog filma je tema o kojoj bi se dalo diskutovati, ali recimo da cisto sumnjam da su je pokupili na nekom vjerskom predavanju jer bi im u tom slucaju jos bar ponesto ostalo u glavi i ne bi isli putem kojim idu.)
malo neprecizno napisano
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#2619 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
da ponovim, do mene je, neprecizno napisano ...Tomahawk11 wrote:I onda kaze ne generalizira sejer su to, zaboga, "nasi"![]()
Sto su ''nasi'', sto napisu status Allaha mi, brat moj lijepi i sl.![]()
To, jednostavno, nije tacno. Ovakvi komentari su u rangu jedne kolegice s faxa koja je tamo nekad 2002. nakon godinu dana smogla snage da pita za skidanje glava sabljama u Sarajevu![]()
Ja ne znam da li ljudi koji komentarisu i onda napisu nesto sto nema veze s onim sto se zaista desava, da li oni fakat zive tu, ako da, onda se dobro trebaju zabrinuti. Ocigledno nesto nije u redu sa percepcijom stvarnosti.
nije se odnsilo na ove sitne kriminalce, nego na poznate ALIjevce koji nalaze opravdanje za neke druge uzase ucinjene u ime "vjere"
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#2620 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
To je nesto drugo. Vjeruj, svaki covjek koji ne ganja interes kroz vjeru se i od takvih distancira.uglavnomja wrote:da ponovim, do mene je, neprecizno napisano ...Tomahawk11 wrote:I onda kaze ne generalizira sejer su to, zaboga, "nasi"![]()
Sto su ''nasi'', sto napisu status Allaha mi, brat moj lijepi i sl.![]()
To, jednostavno, nije tacno. Ovakvi komentari su u rangu jedne kolegice s faxa koja je tamo nekad 2002. nakon godinu dana smogla snage da pita za skidanje glava sabljama u Sarajevu![]()
Ja ne znam da li ljudi koji komentarisu i onda napisu nesto sto nema veze s onim sto se zaista desava, da li oni fakat zive tu, ako da, onda se dobro trebaju zabrinuti. Ocigledno nesto nije u redu sa percepcijom stvarnosti.![]()
nije se odnsilo na ove sitne kriminalce, nego na poznate ALIjevce koji nalaze opravdanje za neke druge uzase ucinjene u ime "vjere"
To su ti ekvivalenti novokomponovanim vehabijama koji drmnu Boga cim to niko ne vidi.
Daleko im kuca i jednim i drugim.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#2621 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
to je to, sistem vrijednosti gdje niko nije loš, gdje lošeg nema, gdje sve može.kolegione wrote:Sta vele bio dobar momak, ja nikad nisam cuo za nekog u ovoj drzavi da je bio los, svi su bili ugledni gradjani, momak pucao na policiju covjece pljacka radnje skracuje radnicama vec tezak zivot mozda je to pozitivno hahahahaah boze sacuvajBlack swan wrote:s avaza komentari
Ocigledno ga nisi poznavao i on nikoga nije ubio nego su njega ubili tako da je suvisno raspravljati jel ubica ili ne. Ubice i ne trebaju biti na ulici, a momak kao sto je on bio vrijedi mnogo vise nego sto mozete zamisliti,zato suvisne komentare zadrzite za sebe..
Covjek se valjda prepoznaje po velicini njegove duse, a ne po tome kako zaradjuje i slicno.. Da ste ga poznavali ne biste tako komentarisali, nadjite si zivot i ne komentarisite ako niste dovoljno upuceni, a ocigledno niste..
i religija je upregnuta, iskorištena i selektivno istumačena upravo u tu svrhu - pošto samo bog može suditi, čovjek ne može suditi - i onda sve ostalo može i sve prolazi. takvo tumačenje religije je jedan od temelja potpune amoralnosti ovog društva u praksi. tako se održava sistem kontrolisanog haosa, gdje je svakodnevni život običnog čovjeka potpuno haotičan - ali su novčani tokovi potpuno kontrolisani.
haos traje dok ne pružiš ruku za nešto gdje se vladajuća oligarhija "nalazi". jer te na ulici može ubiti kabadahija jer si ga krivo pogledao, zaganjati čopor pasa lutalica (namjerno pušten zakonskim rješenjima kojih nigdje nema), može ti fasada pasti na glavu, kad odeš bilo šta u administraciji da završiš - ne znaš hoćeš li završiti i hoće li ti tražiti papir koji juče na istom mejstu nije treba...ali kad pružiš ruku - onda ima države i onda nastupa savršeni red.
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
-
archi_a
- Posts: 11876
- Joined: 11/12/2011 18:11
#2623 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
samo pozitiva wrote:
prvo neka se izmjene uslovi za upotrebu oruzja od strane policije
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#2624 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
pa niko i ne govori da je ovo iskljucivo vezano za islamshalla wrote:Vjeruj mi debilna furka i ništa drugo, kad neko ima IQ na nivou sobne temperature šta drugo očekivati? Da žive npr. u Zagrebu na njihovim profilima bi pisalo "za dom spremni, U, Hvaljen Isus" i sl. Misle da tako daju sebi više na važnosti i valjda im to pumpa ego jer su svjesni da se ničim drugim u svom životu ne mogu istaknuti. Volio bih da se nekad nađeš u društvu normalnih, inteligentnih ljudi koji praktikuju Islam (koliko toliko) pa da vidiš da se ti ljudi također gnusaju svega ovoga čime smo okruženi, i da vidiš da nije vjera jedina tema o kojoj ti ljudi pričaju
to je vezano za sve vjere
ne znam zasto odmah ovu vrstu opisa tumacite kao napad na vjeru
ovi su samo dokaz da pogresni ljudi i na pogresan nacin praktikuju vjerui i nikakve veze nema sa samom vjerom
- Dr. Kuca
- Posts: 7735
- Joined: 10/02/2012 20:07
#2625 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Zato sto je napisao nesta u stilu nasilna islamizacija.
