Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2601 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by sumirprimus »

a joj,zao mi i naroda i imovine,neko to citav zivot radi gradi... i ovako samo mos gledat i plakat..
al hebote voda iz zidova izbija,nije vise iz odvoda, kanalizacije,bukvalno iz zidova..
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2602 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

čim se probiju putevi masovno krenuti i pomagati ljudima
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2603 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Banksy »

Šveđanin wrote:E bas sam to htio reci nisam vidio poruku iznad. Rtrs nikad nisam ni palio ali sad su poprilicno dobri.
Kad je u pitanju profesija, za ove naše, RTRS je uvijek bio Amerika.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2604 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Alfons Kauders »

muha_sa wrote:klošari digli cijenu flaširane vode, koja ljudska pogan, otac ih jebo :oops:
ja cu u kupovinu poslije posla... juce nisam uzimao flasiranu, necu ni danas, jer mi ne treba... nek stoji za one kojim treba, ko ima malu djecu itd...

ako vidim da su u nekoj lokalnoj radnji fakat digli cijenu, NIKAD vise necu tu kupovati

molim ostale da postupe isto, ako su u mogucnosti
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#2605 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by biscanka2 »

Bišćani od ranog jutra u akciji spašavanja stanovništva u Doboju

Nakon što su juče u kasnim večernjim satima stigli u Doboj, grupa Bišćana od jutros učestvuje u akciji spašavanja stanovništva iz poplavljenih dijelova Doboja
"Jutros smo u 5 sati krenuli u koordiniranu akciju spašavanja. Na početku smo spašavali stanovnike locirane van grada, a trenutno smo u samom centru Doboja gdje je visina vode preko četiri metra. Dovoljan pokazatelj stravične situacije u gradu su scene da je voda preplavila semafore! Do sada smo spasili preko 50 osoba, od kojih je više od 30 djece. Uz pomoć policije i vojske i dalje smo u akciji spašavanja, a u ovom trenutku helikopteri odvoze bolesne za Banja Luku" - rekao nam je Almir Budimlić.
Bišćani su sinoć bili smješteni zajedno sa policijom, vatrogascima i evakuiranim civilima u jednoj kasarnoj, gdje su i noćili.
Saznajemo da su stanovnici Doboja oduševljeni pojavom naših Bišćana koji su srcem pristigli u pomoć u strašnoj nesreći koja je zadesila taj grad.

Uskoro više informacija
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#2606 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by guber90 »

Image
U Sportsko kulturno privrednom centru Mejdan, u maloj sali, otvoren je prihvatni centar za zbrinjavanje svih ugroženih građana čiji su objekti srušeni ili ugroženi. Zabilježen je je dolazak prvih nekoliko porodica među kojima ima male djece, starih, bolesnih i iznemoglih osoba. Kontinuirano pristižu novi evakuirani. U Mejdanu su i uposlenici Crvenog križa Općine Tuzla koji donose spužve, deke i druge osnovne potrepštine. Kako je kazala Vildana Halilović, sekretar Crvenog križa, nadaju se da će Tuzlaci i ovoga puta pokazatio svoju nesebičnu solidarnost.
:-?
User avatar
muha_sa
Posts: 140376
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2607 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by muha_sa »

Banksy wrote:

AKCIJE ZA NAJUGROŽENIJE U POPLAVAMA: Obavijest za sve koji žele pomoći unesrećenim građanima BiH: Gdje se skuplja pomoć i koje stvari su neophodne?

Petak | 16.05.2014.
Za sve koji žele pomoći najugrođenijim građanima BiH, koji su tokom poplava bukvalno ostali bez svega, ** No links ** Portal donosi informaciju gdje su gradski centri u kojima se prikupljaju najpotrebnije svari i namirmice


Za sve koji žele pomoći najugrođenijim građanima BiH, koji su tokom poplava bukvalno ostali bez svega, ** No links ** Portal donosi informaciju gdje su gradski centri u kojima se prikupljaju najpotrebnije svari i namirmice.

Pomoć u Sarajevu se skuplja na sljedećim lokacijama:
1. Prostorije FK Sarajevo (bife)
2. Kriterion,
3. Filozofski fakultet (danas od 10 do 14 sati)
4. Shatro (kafić u zgradi 'Papagajka')
5. Karate klub Bushido,
6. Fakultet islamskih nauka,
7. Veterinarski fakultet,
8. Pomozi.ba (Azize Šaćirbegović 48 (Pored Robota, Hrasno) i Azići 12, (Ilidža)
9. Stadion Grbavica (subota, 24. maj)
10. svaki Crveni Križ u zemlji...
11. Centar za promociju civilnog društva (Gradačačka bb, kod Malezijskog mosta). Donacije će se primati svakog dana osim nedjelje, u periodu od 9 do 15 sati, do 22. maja.
12. Magazin Gracija (Skenderpašina 4)

13. Bosanska kafana "Miris Dunja" (Baščaršija, Čizmedžiluk br. 9)

14. Centar za zdravo Starenje (Novo Sarajevo, Azize Šaćirbegović 96)

15. KUD Zmaja iod Bosne, Gradačac

Stvari koje su neophodne: Dvopek, krekeri, paštete, konzervirana riba, mesni naresci, sporokvarljive namirnice, baterije, lampe, deke, jakne, vreće za spavanje, majice, čarape, donji veš, higijenske potrepštine...

Zapamtite da su mnogi ljudi ostali bez apsolutno ičega!!! Svaka pomoć je dobrodošla!!
Bilo bi dobro da na ovom stane, da se pomoć ne skuplja u svakoj kući, jednostavnije je to kupiti kad je manje adresa.
vec rekoh pa da ponovim--ovo je u komšiluku Gradačačke--živim u Gradačačkoj i mnogo ih je koji lutaju tom ulicom tražeci CPCD :-)

Image
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#2608 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by ladyblue18 »

Receno je iz inspekcije da se ostavi racuni tamo gdje je cijena vode povecana. CUvajte te racune.
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#2609 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Mutivoda »

Bodkin wrote:
muha_sa wrote:klošari digli cijenu flaširane vode, koja ljudska pogan, otac ih jebo :oops:
jel ovo igdje potvrdjeno? svi pricaju ali niko da iz prve ruke potvrdi
Negdje je neko napisao litar vode - 3KM - Zenica.
Ne znam ima li koga iz Zenice trenutno ovdje da potvrdi?!
User avatar
MMM1977
Posts: 6694
Joined: 15/07/2009 12:56

#2610 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by MMM1977 »

Pomoć davati isključivo u CK, oni naljbolje znaju kome je pomoć najpotrebnija. Ima puno dezinformacija
User avatar
agnostic_front
Posts: 6336
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#2611 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by agnostic_front »

Evo Dodik govori da su moguće ljudske žrtve :-?
User avatar
Šveđanin
Posts: 5649
Joined: 13/06/2013 00:19

#2612 Re: Odg: Poplave u cijeloj BiH

Post by Šveđanin »

Banksy wrote:
Šveđanin wrote:E bas sam to htio reci nisam vidio poruku iznad. Rtrs nikad nisam ni palio ali sad su poprilicno dobri.
Kad je u pitanju profesija, za ove naše, RTRS je uvijek bio Amerika.
Evo i vozd prica uzivo.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#2613 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Mutivoda »

guber90 wrote:Image
U Sportsko kulturno privrednom centru Mejdan, u maloj sali, otvoren je prihvatni centar za zbrinjavanje svih ugroženih građana čiji su objekti srušeni ili ugroženi. Zabilježen je je dolazak prvih nekoliko porodica među kojima ima male djece, starih, bolesnih i iznemoglih osoba. Kontinuirano pristižu novi evakuirani. U Mejdanu su i uposlenici Crvenog križa Općine Tuzla koji donose spužve, deke i druge osnovne potrepštine. Kako je kazala Vildana Halilović, sekretar Crvenog križa, nadaju se da će Tuzlaci i ovoga puta pokazatio svoju nesebičnu solidarnost.
:-?

Joj bože :( :( :( :(
User avatar
eluna
Posts: 12242
Joined: 06/05/2009 21:29

#2614 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by eluna »

Alfons Kauders wrote:
muha_sa wrote:klošari digli cijenu flaširane vode, koja ljudska pogan, otac ih jebo :oops:
ja cu u kupovinu poslije posla... juce nisam uzimao flasiranu, necu ni danas, jer mi ne treba... nek stoji za one kojim treba, ko ima malu djecu itd...

ako vidim da su u nekoj lokalnoj radnji fakat digli cijenu, NIKAD vise necu tu kupovati

molim ostale da postupe isto, ako su u mogucnosti
:thumbup: upravo tako .....mjesto da za 2 flaše, jednu daju na poklon .....sram da ih bude
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#2615 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Casual's »

Mutivoda wrote:
Bodkin wrote:
muha_sa wrote:klošari digli cijenu flaširane vode, koja ljudska pogan, otac ih jebo :oops:
jel ovo igdje potvrdjeno? svi pricaju ali niko da iz prve ruke potvrdi
Negdje je neko napisao litar vode - 3KM - Zenica.
Ne znam ima li koga iz Zenice trenutno ovdje da potvrdi?!
Cijene su digli i po 4 puta više...
archi_a
Posts: 11871
Joined: 11/12/2011 18:11

#2616 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by archi_a »

Banksy wrote:
Šveđanin wrote:E bas sam to htio reci nisam vidio poruku iznad. Rtrs nikad nisam ni palio ali sad su poprilicno dobri.
Kad je u pitanju profesija, za ove naše, RTRS je uvijek bio Amerika.
O cemu ti. :-) Mozda vizuelno.
Pa ovo sto se desava na tom Hitlerovskom kanalu, ni Hitler ne bi mogao bolje. Mene sramota tvojih tvrdnji, ebote
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#2617 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Skeptic604 »

Mutivoda wrote:
-LIBERO- wrote:Na FTV pici indijska sapunica.
Bravo novinari braaaaavooooooo..... :evil:
Evo sad Mumijevi :shock: :shock: :shock: :? :?
:lol: :lol: :lol: :pasamoj:

U normalnim drzavama svi se sadrzaji stavljaju na cekanje,a fokus 24/7 su poplave,informacije,obavjest za gradjanstvo...

To govori o savjesti i intelektu direktora FTV ili ko vec diriguje tim emitovanjem...

I njima isto pas mat... :lol: :lol: :mrgreen:
Boskero
Posts: 481
Joined: 21/08/2013 05:08

#2618 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Boskero »

.
Last edited by Boskero on 29/10/2017 01:00, edited 1 time in total.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2619 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Image

Laktaši

Image

Kastel
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#2620 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Not My Idea »

Jeste,u Zenici je litar vode tri marke
Evo citam da je u Bihacu pet maraka
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2621 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Banksy »

archi_a wrote:
Banksy wrote:
Šveđanin wrote:E bas sam to htio reci nisam vidio poruku iznad. Rtrs nikad nisam ni palio ali sad su poprilicno dobri.
Kad je u pitanju profesija, za ove naše, RTRS je uvijek bio Amerika.
O cemu ti. :-) Mozda vizuelno.
Pa ovo sto se desava na tom Hitlerovskom kanalu, ni Hitler ne bi mogao bolje. Mene sramota tvojih tvrdnji, ebote
Otkači se, nije mjesto.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2622 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Alfons Kauders »

ladyblue18 wrote:Receno je iz inspekcije da se ostavi racuni tamo gdje je cijena vode povecana. CUvajte te racune.
nece biti racuna jer cu prvog ko mi proba prodati bocu vode za 2 marke stjerati u tri picke materine, ostaviti korpu na pod, izaci i nikad se vise ne pojaviti

neka onda snose posljedice, neka ih raja SVE bojkotuje i cao... ko god nastavi kupovati u radnjama koje dizu cijene za mene je fakat idiot
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2623 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Banksy »

Not My Idea wrote:Jeste,u Zenici je litar vode tri marke
Evo citam da je u Bihacu pet maraka
:shock:
archi_a
Posts: 11871
Joined: 11/12/2011 18:11

#2624 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by archi_a »

Banksy wrote:
Kad je u pitanju profesija, za ove naše, RTRS je uvijek bio Amerika.
O cemu ti. :-) Mozda vizuelno.
Pa ovo sto se desava na tom Hitlerovskom kanalu, ni Hitler ne bi mogao bolje. Mene sramota tvojih tvrdnji, ebote[/quote]
Banksy wrote:Otkači se, nije mjesto.
Apsolutno, nije mjesto.
Last edited by archi_a on 16/05/2014 14:08, edited 1 time in total.
User avatar
isie
Posts: 131
Joined: 23/09/2010 22:42
Location: Sarajevo
Contact:

#2625 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by isie »

Ima li neko da zna može li se prijaviti u Civilnu službu da se pomogne narodu ima nas više , volonterski naravno . Pozz svima
Post Reply