juga 1950.-1990.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
ja71
Posts: 5648
Joined: 31/03/2006 14:45

#2601 Re: juga 1950.-1990.

Post by ja71 »

sabina1 wrote: Mnogo bolnija je današnja nestašica novca kojim se bez ikakvih redova i čekanja u svakom selu može kupiti uglavnom uvozno preskupo ulje.
ja nisam tvrdio da je danasnji sistem "savrsen"
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2602 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

sabina1 wrote:
ja71 wrote:
sabina1 wrote: Sistem gdje su i nkvac i inženjer živjeli udobno i kvaltiteno na osnovu vlastitog rada i stvaranja viška vrijednosti je bio odličan , savršen.

Da ne psujemo po ko zna koji put majku onom ko upali svjetlo....
nikad nisam shvatao ni ove sto bivsi sistem/drzavu idealiziraju kao ni one sto po svemu bivsem pljuju.

ali kad smo kod "savrsenstva", sjetih se da sam nekih 80'tih kao dijete stajao u redu za ulje koje je u nasu seosku prodavnicu jednom sedmicno dolazilo.
ni do danas sebi ne mogu objasniti tu nestasicu najbocinijeg jestivog suncokretovog ulja.
Mnogo bolnija je današnja nestašica novca kojim se bez ikakvih redova i čekanja u svakom selu može kupiti uglavnom uvozno preskupo ulje.
Nije nikad jeftinije bilo. Ali da je milion... Odmori bona malo nisi na plenumu
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#2603 Re: juga 1950.-1990.

Post by sabina1 »

ja71 wrote:
sabina1 wrote: Mnogo bolnija je današnja nestašica novca kojim se bez ikakvih redova i čekanja u svakom selu može kupiti uglavnom uvozno preskupo ulje.
ja nisam tvrdio da je danasnji sistem "savrsen"
Ja tvrdim da je sistem u kom SVI njegovi stanovnici bez obzira na pol , rasu , naciju , religiju , obrazovanje i godine žive život dostojan čovjeka a u kom ponekad zafali pokoja boca ulja savršen.
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2604 Re: juga 1950.-1990.

Post by detroit-mercy »

sabina1 wrote:
ja71 wrote:
sabina1 wrote: Mnogo bolnija je današnja nestašica novca kojim se bez ikakvih redova i čekanja u svakom selu može kupiti uglavnom uvozno preskupo ulje.
ja nisam tvrdio da je danasnji sistem "savrsen"
Ja tvrdim da je sistem u kom SVI njegovi stanovnici bez obzira na pol , rasu , naciju , religiju , obrazovanje i godine žive život dostojan čovjeka a u kom ponekad zafali pokoja boca ulja savršen.
I hoces reci da je Juga bila sve to :mrgreen: .
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#2605 Re: juga 1950.-1990.

Post by sabina1 »

detroit-mercy wrote:
sabina1 wrote:
Ja tvrdim da je sistem u kom SVI njegovi stanovnici bez obzira na pol , rasu , naciju , religiju , obrazovanje i godine žive život dostojan čovjeka a u kom ponekad zafali pokoja boca ulja savršen.
I hoces reci da je Juga bila sve to :mrgreen: .
I nešto više :D

http://www.radiosarajevo.ba/magazin/zan ... lan/246270
User avatar
ljevoruki
Posts: 4758
Joined: 20/05/2011 22:49

#2606 Re: juga 1950.-1990.

Post by ljevoruki »

sabina1 wrote: Ja tvrdim da je sistem u kom SVI njegovi stanovnici bez obzira na pol , rasu , naciju , religiju , obrazovanje i godine žive život dostojan čovjeka a u kom ponekad zafali pokoja boca ulja savršen.
Imam dovoljno godina da mogu ovu tvrdnju da demantiram.
Nije tacno i kapak, nemojte praviti od propale komunisticke vladavine raj na zemlji.
Razumijem Srbe kojima je taj sistem odgovarao, jbg, bili povlasteni i majorizirali sve ostale, ove druge ne mogu da shvatim bas nikako.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#2607 Re: juga 1950.-1990.

Post by sabina1 »

ljevoruki wrote:
sabina1 wrote: Ja tvrdim da je sistem u kom SVI njegovi stanovnici bez obzira na pol , rasu , naciju , religiju , obrazovanje i godine žive život dostojan čovjeka a u kom ponekad zafali pokoja boca ulja savršen.
Imam dovoljno godina da mogu ovu tvrdnju da demantiram.
Nije tacno i kapak, nemojte praviti od propale komunisticke vladavine raj na zemlji.
Razumijem Srbe kojima je taj sistem odgovarao, jbg, bili povlasteni i majorizirali sve ostale, ove druge ne mogu da shvatim bas nikako.
Srbi živjeli odlično , svi ostali bili em gladni em obespravljeni...klasična srboslavija....

Ovaj.....ko ono upali svjetlo ?
Last edited by sabina1 on 01/12/2016 16:24, edited 2 times in total.
User avatar
ljevoruki
Posts: 4758
Joined: 20/05/2011 22:49

#2608 Re: juga 1950.-1990.

Post by ljevoruki »

ljevoruki wrote:
sabina1 wrote: Ja tvrdim da je sistem u kom SVI njegovi stanovnici bez obzira na pol , rasu , naciju , religiju , obrazovanje i godine žive život dostojan čovjeka a u kom ponekad zafali pokoja boca ulja savršen.
Imam dovoljno godina da mogu ovu tvrdnju da demantiram.
Nije tacno i kapak, nemojte praviti od propale komunisticke vladavine raj na zemlji.
Razumijem Srbe kojima je taj sistem odgovarao, jbg, bili povlasteni i majorizirali sve ostale, ove druge ne mogu da shvatim bas nikako.
Edit: jos jedan dokaz da su jugo/srbofili izgubili svaki smisao za realnost je ova mapa iznad.
Grohotom, grohotom se smijem. :lol:
User avatar
ljevoruki
Posts: 4758
Joined: 20/05/2011 22:49

#2609 Re: juga 1950.-1990.

Post by ljevoruki »

sabina1 wrote:
Srbi živjeli odlično , svi ostali bili em gladni em obespravljeni...klasična srboslavija....

Ovaj.....ko ono upali svjetlo ?
Tvoj idol Slobo Milosevic :oops:
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#2610 Re: juga 1950.-1990.

Post by sabina1 »

ljevoruki wrote:
sabina1 wrote:
Srbi živjeli odlično , svi ostali bili em gladni em obespravljeni...klasična srboslavija....

Ovaj.....ko ono upali svjetlo ?
Tvoj idol Slobo Milosevic :oops:
Sa jaranima...

Image

Ne(pre)suđeni ratni zločinac nikada ne može biti moj idol.
Post je prijavljen.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2611 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

sabina1 wrote:
ljevoruki wrote:
sabina1 wrote:
Srbi živjeli odlično , svi ostali bili em gladni em obespravljeni...klasična srboslavija....

Ovaj.....ko ono upali svjetlo ?
Tvoj idol Slobo Milosevic :oops:
Sa jaranima...

Image

Ne(pre)suđeni ratni zločinac nikada ne može biti moj idol.
Post je prijavljen.
:D
User avatar
ljevoruki
Posts: 4758
Joined: 20/05/2011 22:49

#2612 Re: juga 1950.-1990.

Post by ljevoruki »

U nedostatku argumenata najlakse je skrivati se iza drugih. :run:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2613 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

ljevoruki wrote:U nedostatku argumenata najlakse je skrivati se iza drugih. :run:
E pa za ovo ti ide i od mene prijava
User avatar
ljevoruki
Posts: 4758
Joined: 20/05/2011 22:49

#2614 Re: juga 1950.-1990.

Post by ljevoruki »

stakasa wrote:
ljevoruki wrote:U nedostatku argumenata najlakse je skrivati se iza drugih. :run:
E pa za ovo ti ide i od mene prijava
Sto? Bilo je upuceno sveznajucoj jugoslovenki Sabini. :run:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2615 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

ljevoruki wrote:
stakasa wrote:
ljevoruki wrote:U nedostatku argumenata najlakse je skrivati se iza drugih. :run:
E pa za ovo ti ide i od mene prijava
Sto? Bilo je upuceno sveznajucoj jugoslovenki Sabini. :run:
:D
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2616 Re: juga 1950.-1990.

Post by detroit-mercy »

sabina1 wrote:
detroit-mercy wrote:
sabina1 wrote:
Ja tvrdim da je sistem u kom SVI njegovi stanovnici bez obzira na pol , rasu , naciju , religiju , obrazovanje i godine žive život dostojan čovjeka a u kom ponekad zafali pokoja boca ulja savršen.
I hoces reci da je Juga bila sve to :mrgreen: .
I nešto više :D

http://www.radiosarajevo.ba/magazin/zan ... lan/246270
Znaci sad idemo i SKKB. Haj sve, ali Grci i Albanci u jednoj drzavi :mrgreen:.
Imas li imalo smisla za realnost :mrgreen: ovo ni u Titinim Stazam revolucije nisu postavljali ali ako Radio Sarajevo kaze da je tako, ima ce da bidne :mrgreen: .
User avatar
ljevoruki
Posts: 4758
Joined: 20/05/2011 22:49

#2617 Re: juga 1950.-1990.

Post by ljevoruki »

detroit-mercy wrote: Znaci sad idemo i SKKB. Haj sve, ali Grci i Albanci u jednoj drzavi :mrgreen:.
I Tuta Bugarin je tu, mozes misliti derneka u neko doba nakon par flasa brlje? :lol:
ojha
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2618 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

ljevoruki wrote:
detroit-mercy wrote: Znaci sad idemo i SKKB. Haj sve, ali Grci i Albanci u jednoj drzavi :mrgreen:.
I Tuta Bugarin je tu, mozes misliti derneka u neko doba nakon par flasa brlje? :lol:
ojha
Meni se cini da je i ovaj vamo dio Istanbula pod nama bio. Uglavnom, na tri mora
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2619 Re: juga 1950.-1990.

Post by detroit-mercy »

stakasa wrote:
ljevoruki wrote:
detroit-mercy wrote: Znaci sad idemo i SKKB. Haj sve, ali Grci i Albanci u jednoj drzavi :mrgreen:.
I Tuta Bugarin je tu, mozes misliti derneka u neko doba nakon par flasa brlje? :lol:
ojha
Meni se cini da je i ovaj vamo dio Istanbula pod nama bio. Uglavnom, na tri mora
Divi Madjarske kolika je a Rumunima kurko da glabaju :mrgreen: .
Zamisli deracine devedestih, da smo na party jos pozvali Bugare, Grke i Albance :mrgreen: ne bi se znalo ko je u cijoj :skoljka: .
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2620 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

detroit-mercy wrote:
stakasa wrote:
ljevoruki wrote: I Tuta Bugarin je tu, mozes misliti derneka u neko doba nakon par flasa brlje? :lol:
ojha
Meni se cini da je i ovaj vamo dio Istanbula pod nama bio. Uglavnom, na tri mora
Divi Madjarske kolika je a Rumunima kurko da glabaju :mrgreen: .
Zamisli deracine devedestih, da smo na party jos pozvali Bugare, Grke i Albance :mrgreen: ne bi se znalo ko je u cijoj :skoljka: .
Uveli bi ih dotad u red stabilizacionim programima
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2621 Re: juga 1950.-1990.

Post by madner »

detroit-mercy wrote:
sabina1 wrote:
detroit-mercy wrote: I hoces reci da je Juga bila sve to :mrgreen: .
I nešto više :D

http://www.radiosarajevo.ba/magazin/zan ... lan/246270
Znaci sad idemo i SKKB. Haj sve, ali Grci i Albanci u jednoj drzavi :mrgreen:.
Imas li imalo smisla za realnost :mrgreen: ovo ni u Titinim Stazam revolucije nisu postavljali ali ako Radio Sarajevo kaze da je tako, ima ce da bidne :mrgreen: .
Ne znam sta je sporno, sa Bugarima i Albancima je stvar bila gotovo zavrsena, prekinuta zbog inforbiroa. Nismo ni djaba po Grckoj slali Makedonce do Atine, Tile je bio veliki igrac. :D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2622 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

Ja vazda kazem da je bio veliki igrac
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2623 Re: juga 1950.-1990.

Post by detroit-mercy »

madner wrote:
detroit-mercy wrote:
Znaci sad idemo i SKKB. Haj sve, ali Grci i Albanci u jednoj drzavi :mrgreen:.
Imas li imalo smisla za realnost :mrgreen: ovo ni u Titinim Stazam revolucije nisu postavljali ali ako Radio Sarajevo kaze da je tako, ima ce da bidne :mrgreen: .
Ne znam sta je sporno, sa Bugarima i Albancima je stvar bila gotovo zavrsena, prekinuta zbog inforbiroa. Nismo ni djaba po Grckoj slali Makedonce do Atine, Tile je bio veliki igrac. :D
Madneru, sjecam se da sam negdje citao o toj velikoj balkanskoj federaciji/konfederaciji ali budimo realni. Takvo nesto ni Staljin ne bi mogao zadrzati, na stranu egotripovi velikih vodja, plus vijekvna ljubav svih naroda i narodnosti.
Nikakve poveznice tu nije bilo, nista sto bi takvu jednu tvorevinu drzalo zajedno. Zato budimo malo realni.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2624 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

detroit-mercy wrote:
madner wrote:
detroit-mercy wrote: Znaci sad idemo i SKKB. Haj sve, ali Grci i Albanci u jednoj drzavi :mrgreen:.
Imas li imalo smisla za realnost :mrgreen: ovo ni u Titinim Stazam revolucije nisu postavljali ali ako Radio Sarajevo kaze da je tako, ima ce da bidne :mrgreen: .
Ne znam sta je sporno, sa Bugarima i Albancima je stvar bila gotovo zavrsena, prekinuta zbog inforbiroa. Nismo ni djaba po Grckoj slali Makedonce do Atine, Tile je bio veliki igrac. :D
Madneru, sjecam se da sam negdje citao o toj velikoj balkanskoj federaciji/konfederaciji ali budimo realni. Takvo nesto ni Staljin ne bi mogao zadrzati, na stranu egotripovi velikih vodja, plus vijekvna ljubav svih naroda i narodnosti.
Nikakve poveznice tu nije bilo, nista sto bi takvu jednu tvorevinu drzalo zajedno. Zato budimo malo realni.
Ma kakva balkanksa federacija, udario ga Staljin odma po prstima, ionako je bio zagrabio vise od predvidenog
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2625 Re: juga 1950.-1990.

Post by detroit-mercy »

I da ne zaboravimo, ta ideja nije Tiletova nego je postojala prije njega. Svi pregovori/razgovori nakon WWII u tom pravcu su bili pod patronatom CCCPa i to nije bila nikakva velika Jugoslavija nego federacija/konfederacija balkanskih naroda. Ako je tako nesto bilo pod patronatom CCCPa zna se i ko bi bio glavni Baja tu, mislis da bi se Tiletu svidjelo. Vidjeli smo da mu se 48e nije svidjelo da neko drugi bude Baja umjesto Baje :mrgreen: .
Locked