ja nisam tvrdio da je danasnji sistem "savrsen"sabina1 wrote: Mnogo bolnija je današnja nestašica novca kojim se bez ikakvih redova i čekanja u svakom selu može kupiti uglavnom uvozno preskupo ulje.
juga 1950.-1990.
-
ja71
- Posts: 5648
- Joined: 31/03/2006 14:45
#2601 Re: juga 1950.-1990.
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#2602 Re: juga 1950.-1990.
Nije nikad jeftinije bilo. Ali da je milion... Odmori bona malo nisi na plenumusabina1 wrote:Mnogo bolnija je današnja nestašica novca kojim se bez ikakvih redova i čekanja u svakom selu može kupiti uglavnom uvozno preskupo ulje.ja71 wrote:nikad nisam shvatao ni ove sto bivsi sistem/drzavu idealiziraju kao ni one sto po svemu bivsem pljuju.sabina1 wrote: Sistem gdje su i nkvac i inženjer živjeli udobno i kvaltiteno na osnovu vlastitog rada i stvaranja viška vrijednosti je bio odličan , savršen.
Da ne psujemo po ko zna koji put majku onom ko upali svjetlo....
ali kad smo kod "savrsenstva", sjetih se da sam nekih 80'tih kao dijete stajao u redu za ulje koje je u nasu seosku prodavnicu jednom sedmicno dolazilo.
ni do danas sebi ne mogu objasniti tu nestasicu najbocinijeg jestivog suncokretovog ulja.
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#2603 Re: juga 1950.-1990.
Ja tvrdim da je sistem u kom SVI njegovi stanovnici bez obzira na pol , rasu , naciju , religiju , obrazovanje i godine žive život dostojan čovjeka a u kom ponekad zafali pokoja boca ulja savršen.ja71 wrote:ja nisam tvrdio da je danasnji sistem "savrsen"sabina1 wrote: Mnogo bolnija je današnja nestašica novca kojim se bez ikakvih redova i čekanja u svakom selu može kupiti uglavnom uvozno preskupo ulje.
-
detroit-mercy
- Posts: 16988
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#2604 Re: juga 1950.-1990.
I hoces reci da je Juga bila sve tosabina1 wrote:Ja tvrdim da je sistem u kom SVI njegovi stanovnici bez obzira na pol , rasu , naciju , religiju , obrazovanje i godine žive život dostojan čovjeka a u kom ponekad zafali pokoja boca ulja savršen.ja71 wrote:ja nisam tvrdio da je danasnji sistem "savrsen"sabina1 wrote: Mnogo bolnija je današnja nestašica novca kojim se bez ikakvih redova i čekanja u svakom selu može kupiti uglavnom uvozno preskupo ulje.
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#2605 Re: juga 1950.-1990.
I nešto višedetroit-mercy wrote:I hoces reci da je Juga bila sve tosabina1 wrote:
Ja tvrdim da je sistem u kom SVI njegovi stanovnici bez obzira na pol , rasu , naciju , religiju , obrazovanje i godine žive život dostojan čovjeka a u kom ponekad zafali pokoja boca ulja savršen..
http://www.radiosarajevo.ba/magazin/zan ... lan/246270
- ljevoruki
- Posts: 4758
- Joined: 20/05/2011 22:49
#2606 Re: juga 1950.-1990.
Imam dovoljno godina da mogu ovu tvrdnju da demantiram.sabina1 wrote: Ja tvrdim da je sistem u kom SVI njegovi stanovnici bez obzira na pol , rasu , naciju , religiju , obrazovanje i godine žive život dostojan čovjeka a u kom ponekad zafali pokoja boca ulja savršen.
Nije tacno i kapak, nemojte praviti od propale komunisticke vladavine raj na zemlji.
Razumijem Srbe kojima je taj sistem odgovarao, jbg, bili povlasteni i majorizirali sve ostale, ove druge ne mogu da shvatim bas nikako.
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#2607 Re: juga 1950.-1990.
Srbi živjeli odlično , svi ostali bili em gladni em obespravljeni...klasična srboslavija....ljevoruki wrote:Imam dovoljno godina da mogu ovu tvrdnju da demantiram.sabina1 wrote: Ja tvrdim da je sistem u kom SVI njegovi stanovnici bez obzira na pol , rasu , naciju , religiju , obrazovanje i godine žive život dostojan čovjeka a u kom ponekad zafali pokoja boca ulja savršen.
Nije tacno i kapak, nemojte praviti od propale komunisticke vladavine raj na zemlji.
Razumijem Srbe kojima je taj sistem odgovarao, jbg, bili povlasteni i majorizirali sve ostale, ove druge ne mogu da shvatim bas nikako.
Ovaj.....ko ono upali svjetlo ?
Last edited by sabina1 on 01/12/2016 16:24, edited 2 times in total.
- ljevoruki
- Posts: 4758
- Joined: 20/05/2011 22:49
#2608 Re: juga 1950.-1990.
Edit: jos jedan dokaz da su jugo/srbofili izgubili svaki smisao za realnost je ova mapa iznad.ljevoruki wrote:Imam dovoljno godina da mogu ovu tvrdnju da demantiram.sabina1 wrote: Ja tvrdim da je sistem u kom SVI njegovi stanovnici bez obzira na pol , rasu , naciju , religiju , obrazovanje i godine žive život dostojan čovjeka a u kom ponekad zafali pokoja boca ulja savršen.
Nije tacno i kapak, nemojte praviti od propale komunisticke vladavine raj na zemlji.
Razumijem Srbe kojima je taj sistem odgovarao, jbg, bili povlasteni i majorizirali sve ostale, ove druge ne mogu da shvatim bas nikako.
Grohotom, grohotom se smijem.
- ljevoruki
- Posts: 4758
- Joined: 20/05/2011 22:49
#2609 Re: juga 1950.-1990.
Tvoj idol Slobo Milosevicsabina1 wrote:
Srbi živjeli odlično , svi ostali bili em gladni em obespravljeni...klasična srboslavija....
Ovaj.....ko ono upali svjetlo ?
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#2610 Re: juga 1950.-1990.
Sa jaranima...ljevoruki wrote:Tvoj idol Slobo Milosevicsabina1 wrote:
Srbi živjeli odlično , svi ostali bili em gladni em obespravljeni...klasična srboslavija....
Ovaj.....ko ono upali svjetlo ?

Ne(pre)suđeni ratni zločinac nikada ne može biti moj idol.
Post je prijavljen.
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#2611 Re: juga 1950.-1990.
sabina1 wrote:Sa jaranima...ljevoruki wrote:Tvoj idol Slobo Milosevicsabina1 wrote:
Srbi živjeli odlično , svi ostali bili em gladni em obespravljeni...klasična srboslavija....
Ovaj.....ko ono upali svjetlo ?
Ne(pre)suđeni ratni zločinac nikada ne može biti moj idol.
Post je prijavljen.
- ljevoruki
- Posts: 4758
- Joined: 20/05/2011 22:49
#2612 Re: juga 1950.-1990.
U nedostatku argumenata najlakse je skrivati se iza drugih. 
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#2613 Re: juga 1950.-1990.
E pa za ovo ti ide i od mene prijavaljevoruki wrote:U nedostatku argumenata najlakse je skrivati se iza drugih.
- ljevoruki
- Posts: 4758
- Joined: 20/05/2011 22:49
#2614 Re: juga 1950.-1990.
Sto? Bilo je upuceno sveznajucoj jugoslovenki Sabini.stakasa wrote:E pa za ovo ti ide i od mene prijavaljevoruki wrote:U nedostatku argumenata najlakse je skrivati se iza drugih.
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#2615 Re: juga 1950.-1990.
ljevoruki wrote:Sto? Bilo je upuceno sveznajucoj jugoslovenki Sabini.stakasa wrote:E pa za ovo ti ide i od mene prijavaljevoruki wrote:U nedostatku argumenata najlakse je skrivati se iza drugih.
-
detroit-mercy
- Posts: 16988
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#2616 Re: juga 1950.-1990.
Znaci sad idemo i SKKB. Haj sve, ali Grci i Albanci u jednoj drzavisabina1 wrote:I nešto višedetroit-mercy wrote:I hoces reci da je Juga bila sve tosabina1 wrote:
Ja tvrdim da je sistem u kom SVI njegovi stanovnici bez obzira na pol , rasu , naciju , religiju , obrazovanje i godine žive život dostojan čovjeka a u kom ponekad zafali pokoja boca ulja savršen..
![]()
http://www.radiosarajevo.ba/magazin/zan ... lan/246270
Imas li imalo smisla za realnost
- ljevoruki
- Posts: 4758
- Joined: 20/05/2011 22:49
#2617 Re: juga 1950.-1990.
I Tuta Bugarin je tu, mozes misliti derneka u neko doba nakon par flasa brlje?detroit-mercy wrote: Znaci sad idemo i SKKB. Haj sve, ali Grci i Albanci u jednoj drzavi.
ojha
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#2618 Re: juga 1950.-1990.
Meni se cini da je i ovaj vamo dio Istanbula pod nama bio. Uglavnom, na tri moraljevoruki wrote:I Tuta Bugarin je tu, mozes misliti derneka u neko doba nakon par flasa brlje?detroit-mercy wrote: Znaci sad idemo i SKKB. Haj sve, ali Grci i Albanci u jednoj drzavi.
![]()
ojha
-
detroit-mercy
- Posts: 16988
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#2619 Re: juga 1950.-1990.
Divi Madjarske kolika je a Rumunima kurko da glabajustakasa wrote:Meni se cini da je i ovaj vamo dio Istanbula pod nama bio. Uglavnom, na tri moraljevoruki wrote:I Tuta Bugarin je tu, mozes misliti derneka u neko doba nakon par flasa brlje?detroit-mercy wrote: Znaci sad idemo i SKKB. Haj sve, ali Grci i Albanci u jednoj drzavi.
![]()
ojha
Zamisli deracine devedestih, da smo na party jos pozvali Bugare, Grke i Albance
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#2620 Re: juga 1950.-1990.
Uveli bi ih dotad u red stabilizacionim programimadetroit-mercy wrote:Divi Madjarske kolika je a Rumunima kurko da glabajustakasa wrote:Meni se cini da je i ovaj vamo dio Istanbula pod nama bio. Uglavnom, na tri moraljevoruki wrote: I Tuta Bugarin je tu, mozes misliti derneka u neko doba nakon par flasa brlje?![]()
ojha.
Zamisli deracine devedestih, da smo na party jos pozvali Bugare, Grke i Albancene bi se znalo ko je u cijoj
.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#2621 Re: juga 1950.-1990.
Ne znam sta je sporno, sa Bugarima i Albancima je stvar bila gotovo zavrsena, prekinuta zbog inforbiroa. Nismo ni djaba po Grckoj slali Makedonce do Atine, Tile je bio veliki igrac.detroit-mercy wrote:Znaci sad idemo i SKKB. Haj sve, ali Grci i Albanci u jednoj drzavisabina1 wrote:I nešto višedetroit-mercy wrote: I hoces reci da je Juga bila sve to.
![]()
http://www.radiosarajevo.ba/magazin/zan ... lan/246270.
Imas li imalo smisla za realnostovo ni u Titinim Stazam revolucije nisu postavljali ali ako Radio Sarajevo kaze da je tako, ima ce da bidne
.
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#2622 Re: juga 1950.-1990.
Ja vazda kazem da je bio veliki igrac
-
detroit-mercy
- Posts: 16988
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#2623 Re: juga 1950.-1990.
Madneru, sjecam se da sam negdje citao o toj velikoj balkanskoj federaciji/konfederaciji ali budimo realni. Takvo nesto ni Staljin ne bi mogao zadrzati, na stranu egotripovi velikih vodja, plus vijekvna ljubav svih naroda i narodnosti.madner wrote:Ne znam sta je sporno, sa Bugarima i Albancima je stvar bila gotovo zavrsena, prekinuta zbog inforbiroa. Nismo ni djaba po Grckoj slali Makedonce do Atine, Tile je bio veliki igrac.detroit-mercy wrote:Znaci sad idemo i SKKB. Haj sve, ali Grci i Albanci u jednoj drzavi.
Imas li imalo smisla za realnostovo ni u Titinim Stazam revolucije nisu postavljali ali ako Radio Sarajevo kaze da je tako, ima ce da bidne
.
Nikakve poveznice tu nije bilo, nista sto bi takvu jednu tvorevinu drzalo zajedno. Zato budimo malo realni.
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#2624 Re: juga 1950.-1990.
Ma kakva balkanksa federacija, udario ga Staljin odma po prstima, ionako je bio zagrabio vise od predvidenogdetroit-mercy wrote:Madneru, sjecam se da sam negdje citao o toj velikoj balkanskoj federaciji/konfederaciji ali budimo realni. Takvo nesto ni Staljin ne bi mogao zadrzati, na stranu egotripovi velikih vodja, plus vijekvna ljubav svih naroda i narodnosti.madner wrote:Ne znam sta je sporno, sa Bugarima i Albancima je stvar bila gotovo zavrsena, prekinuta zbog inforbiroa. Nismo ni djaba po Grckoj slali Makedonce do Atine, Tile je bio veliki igrac.detroit-mercy wrote: Znaci sad idemo i SKKB. Haj sve, ali Grci i Albanci u jednoj drzavi.
Imas li imalo smisla za realnostovo ni u Titinim Stazam revolucije nisu postavljali ali ako Radio Sarajevo kaze da je tako, ima ce da bidne
.
Nikakve poveznice tu nije bilo, nista sto bi takvu jednu tvorevinu drzalo zajedno. Zato budimo malo realni.
-
detroit-mercy
- Posts: 16988
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#2625 Re: juga 1950.-1990.
I da ne zaboravimo, ta ideja nije Tiletova nego je postojala prije njega. Svi pregovori/razgovori nakon WWII u tom pravcu su bili pod patronatom CCCPa i to nije bila nikakva velika Jugoslavija nego federacija/konfederacija balkanskih naroda. Ako je tako nesto bilo pod patronatom CCCPa zna se i ko bi bio glavni Baja tu, mislis da bi se Tiletu svidjelo. Vidjeli smo da mu se 48e nije svidjelo da neko drugi bude Baja umjesto Baje
.
