Ukrajina

Post Reply
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2601 Re: Ukrajina

Post by Bodkin »

Challenger__ wrote:
nisu to pausalne ocjene nego poredis ekonomije koje su neuporedive. pretpostavljam da si stavio da bi reflektovao na gore poredjenje poljske i ukrajine i njihov razvoj u EU i van EU. dakle u tom smislu je poredjenje ove tri ekonomije nerealisticno. sa jedne strane zemlju punu resursa koja puni budzet i na vrhuncu recesije i sa druge strane poluindustrijske zemlje koje su izasle iz katastrofe zvane zeljezna zavjesa
Bodkine ne rise. Lik je ustvrdio besmislicu: "rast uslovljen EU standardima", ne znajući da to nije tako (navedeni primjeri Rusije i rasta u BiH, da ne idemo dalje, sve do Kine), niti znajući da kreditna zaduženja ulaze u GDP.

Onaj grafikon ne govori ama baš ništa.
ono sto je postavio je da su poljska i ukrajina krenule sa otprilike iste pozicije. dvije zemlje priblizno iste velicine i slicne ekonomije. poljska u EU ukrajina nije. ne znam sta je nejasno. naravno da to nije jedini razlog veceg rasta ali je svakako najveci. u svakom slucaju poredjenje vise stoji od tvog gdje uporedjujes rusiju sa madjarskom

i da, porediti bih rast, ruski ili kineski isto nema nikakve logike
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2602 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

It_is_a_Leclerc wrote:Dakle, de facto i de jure
Ne piše se tako doktore. Piše se de facto i de iure. Obnovi malo latinski.
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#2603 Re: Ukrajina

Post by baxul »

Challenger__ wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Dakle, de facto i de jure
Ne piše se tako doktore. Piše se de facto i de iure. Obnovi malo latinski.
tebi ad hominem ide odlično pak
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#2604 Re: Ukrajina

Post by McMoy »

It_is_a_Leclerc wrote:
desni wrote:Nevjerovatno kako neki potcjenjuju Ukrajinu,zemlju sa 40 miliona stanovnika,koja sa juga i istoka graniči sa NATO-paktom,e moji rusofili mogo bi vam baćuška dobit po nosu,da se malo spusti na zemlju red bi bio dosta je i njihovog určenja.Omjer je 4 prema 1,a ne 400 prema 1 kako vam se čini.Neki su napisali da bi Ukrajina mogla biti pregažena za dva dana,i da je pitanje gdje bi se Rusi zaustavili.Iza leđa Ukrajini su Poljaci i Nijemci stari ruski poznanici i dužnici .
    Ljudi pišu ko da nemaju iskustvo rata,a možemo zamisliti samo koliko bi bilo mrtvih u slučaju pravog rata,zato ne glumite Boška Buhu s komentarima,znate zašto je on zijanio ;-)
    Nisu to zapravo pojedinci, već klasični rusofili koji potiču iz više zvora. Jedni su četnici po vokaciji, mrze sve što nije pravoslavlje, pa od Rusije stvaraju Vizantiju, a od Putina mitološko biće. Drugi su recidivi komunizma, misle da su Putin i Lenjin od dva brata djeca, dive se "majčici Rusiji" i slično, a treći su anti-protivni per se, pobornici teorija zavjere, Amerikanci su im krivi što sunce zalazi na zapadu, a ne na istoku, ne piju Colu jer je američka, gledaju Zeitgeist, a motivi Palestine im dominiraju po facebooku... Sve što oni znaju je, generalno, da psuju, prijete i slično...

    Dakle, de facto i de jure je na Ukrajinu izvršena međunarodna agresija u cilju zauzimanja dijela teritorije jedne članice UN-a. Ovo je stravičan čin međunarodne agresije kakav brani UN, čije Vijeće sigurnosti treba da je u zasjedanju. Istovremeno, treba vidjeti kako EU i SAD sa partnerima, mogu pomoći da spriječe agresorsku Rusiju. Jer, i Hitler je svoja prva osvajanja (Sudete, Ruhrska oblast, Anchluss) pravdao činjenicom da "tamo žive Nijemci".

    Ja ne znam da li je Ruse historija naučila o tome šta bude s onima koji prvi krenu osvajati tuđu zemlju ?! Ako nije, možda da baćuška progoogla Milošević, Hitler... ?! :?
    Hajde nam fino ovako razloži rat u Iraku i Libiji. Je li i tamo Rusija izvršila agresiju?
    Budi dosljedan u svom zastupanju pravde i istine.
    Thank you very much!
    User avatar
    Michio Kaku
    Posts: 327
    Joined: 09/01/2014 02:05

    #2605 Re: Ukrajina

    Post by Michio Kaku »

    baxul wrote:
    Challenger__ wrote:
    Bodkine ne rise. Lik je ustvrdio besmislicu: "rast uslovljen EU standardima", ne znajući da to nije tako (navedenim primjeri Rusije i rasta u BiH), da ne idemo dalje, sve do Kine), niti znajući da kreditna zaduženja ulaze u GDP.

    Onaj grafikon ne govori ama baš ništa.
    ponavljam i tebi. jedno je visina bdp-a drugo je rast bdp-a. ja poredim dvije uporedive države po hiljadu parametara a ti porediš svjetsku velesilu sa češkom i mađarskom.

    onaj grafikon govori hrpu stvari.

    evo još malo BDP po stanovniku :D

    lijevo poljska desno ukrajina
    Image

    poenta je da ne postoji dokaz da je uzrok rasta bdp-a u poljskoj liberalizacija a da je uzrok stagnacije u ukrajini veza sa rusijom.

    ti pokazujes brojeve i grafove i kontas da to dokazuje tvoju tezu, a ne dokazuje jer nema veze s tim. pokazuje samo tvoju demagosku sklonost da to rast bdp-a u poljskoj bez dokaza pripisujes liberalizaciji ekonomije i "regulaciji drzave po eu standardima" koju zna svako dijete od 5 godina (da liberalizacije ekonomije vodi vecim investicijama i ekonomskom rastu, itd..

    svi pokazatelji svjetske banke iz konkretnih primjera zemalja od indonezije preko grcke do argentine gdje su primjenjeni eksperimenti prave liberalizacije nam govore upravo suprotno.
    Last edited by Michio Kaku on 01/03/2014 02:02, edited 1 time in total.
    User avatar
    It_is_a_Leclerc
    Posts: 19223
    Joined: 23/05/2012 23:51
    Location: Osmatračnica

    #2606 Re: Ukrajina

    Post by It_is_a_Leclerc »

    Challenger__ wrote:
    It_is_a_Leclerc wrote:Dakle, de facto i de jure
    Ne piše se tako doktore. Piše se de facto i de iure. Obnovi malo latinski.
    Ako ćemo tako, ne bi ni tebi škodilo ponoviti osnove pravopisa bosanskog jezika.
    Međutim, nećemo.

    Meni je ionako dovoljno indikativno da od cijelog mog posta, čovjek se zakači za latinski frazem. :thumbup:
    baxul
    Posts: 1884
    Joined: 05/01/2004 00:00

    #2607 Re: Ukrajina

    Post by baxul »

    Michio Kaku wrote:

    poenta je da ne postoji dokaz da je uzrok rasta bdp-a u poljskoj liberalizacija a da je uzrok stagnacije u ukrajini veza sa rusijom.
    hahaha liberalčine prefidne perfektno poturile reforme kad su vidili da će bit rast?
    User avatar
    Challenger__
    Posts: 26509
    Joined: 25/03/2012 09:31
    Location: In weiter Ferne, so nah!
    Contact:

    #2608 Re: Ukrajina

    Post by Challenger__ »

    Rast u Poljskoj je nesporan. Ali ukrajinsko stagniranje je uslovljeno čitavim setom razloga, a ne samo "izostankom usvajanja EU standarda".
    baxul
    Posts: 1884
    Joined: 05/01/2004 00:00

    #2609 Re: Ukrajina

    Post by baxul »

    Challenger__ wrote:Rast u Poljskoj je nesporan. Ali Ukrajinsko stagniranje je uslovljeno čitavim setom razloga, a ne samo "izostankom usvajanja EU standarda".
    slažem se. stagnaciji ukrajinske ekonomije je uveliko prodonosila i ruska politika spram ukrajine.
    User avatar
    It_is_a_Leclerc
    Posts: 19223
    Joined: 23/05/2012 23:51
    Location: Osmatračnica

    #2610 Re: Ukrajina

    Post by It_is_a_Leclerc »

    McMoy wrote:
    It_is_a_Leclerc wrote:
    desni wrote:Nevjerovatno kako neki potcjenjuju Ukrajinu,zemlju sa 40 miliona stanovnika,koja sa juga i istoka graniči sa NATO-paktom,e moji rusofili mogo bi vam baćuška dobit po nosu,da se malo spusti na zemlju red bi bio dosta je i njihovog určenja.Omjer je 4 prema 1,a ne 400 prema 1 kako vam se čini.Neki su napisali da bi Ukrajina mogla biti pregažena za dva dana,i da je pitanje gdje bi se Rusi zaustavili.Iza leđa Ukrajini su Poljaci i Nijemci stari ruski poznanici i dužnici .
      Ljudi pišu ko da nemaju iskustvo rata,a možemo zamisliti samo koliko bi bilo mrtvih u slučaju pravog rata,zato ne glumite Boška Buhu s komentarima,znate zašto je on zijanio ;-)
      Nisu to zapravo pojedinci, već klasični rusofili koji potiču iz više zvora. Jedni su četnici po vokaciji, mrze sve što nije pravoslavlje, pa od Rusije stvaraju Vizantiju, a od Putina mitološko biće. Drugi su recidivi komunizma, misle da su Putin i Lenjin od dva brata djeca, dive se "majčici Rusiji" i slično, a treći su anti-protivni per se, pobornici teorija zavjere, Amerikanci su im krivi što sunce zalazi na zapadu, a ne na istoku, ne piju Colu jer je američka, gledaju Zeitgeist, a motivi Palestine im dominiraju po facebooku... Sve što oni znaju je, generalno, da psuju, prijete i slično...

      Dakle, de facto i de jure je na Ukrajinu izvršena međunarodna agresija u cilju zauzimanja dijela teritorije jedne članice UN-a. Ovo je stravičan čin međunarodne agresije kakav brani UN, čije Vijeće sigurnosti treba da je u zasjedanju. Istovremeno, treba vidjeti kako EU i SAD sa partnerima, mogu pomoći da spriječe agresorsku Rusiju. Jer, i Hitler je svoja prva osvajanja (Sudete, Ruhrska oblast, Anchluss) pravdao činjenicom da "tamo žive Nijemci".

      Ja ne znam da li je Ruse historija naučila o tome šta bude s onima koji prvi krenu osvajati tuđu zemlju ?! Ako nije, možda da baćuška progoogla Milošević, Hitler... ?! :?
      Hajde nam fino ovako razloži rat u Iraku i Libiji. Je li i tamo Rusija izvršila agresiju?
      Budi dosljedan u svom zastupanju pravde i istine.
      Thank you very much!
      U Libiji je posrijedi bio građanski rat, kao takav. Ako misliš na vojnu intervenciju, radi se o NATO-ovom djelovanju na, zanimljivo, traženje francuske vlade. Tako da Libija nije relevantna, ni najmanje za ovu priču.
      Irak je, također, međunarodna vojna intervencija za koju je ovlaštenje dato od strane Vijeća sigurnosti UN-a.
      User avatar
      Challenger__
      Posts: 26509
      Joined: 25/03/2012 09:31
      Location: In weiter Ferne, so nah!
      Contact:

      #2611 Re: Ukrajina

      Post by Challenger__ »

      It_is_a_Leclerc wrote:Meni je ionako dovoljno indikativno da od cijelog mog posta, čovjek se zakači za latinski frazem. :thumbup:
      - Uvaženi kolega, banalizuješ. Ako ćemo pravo i do kraja otvoreno ja "rusofobe, islamofobe, turkofobe, germanofobe..." i ostale koji pate od fobija, dakle neosnovanih strahova, ne shvatam ozbiljno kada su im upisi generisani iracionalnim strahom.

      Ne očekujem od kinofoba da mirno prođe pored pudlice, niti od rusofoba da razložno komentarišu ovu vrstu tema.
      User avatar
      McMoy
      Posts: 3871
      Joined: 20/09/2009 22:11
      Location: tu i tamo

      #2612 Re: Ukrajina

      Post by McMoy »

      It_is_a_Leclerc wrote:
      McMoy wrote:
      It_is_a_Leclerc wrote:
      Nisu to zapravo pojedinci, već klasični rusofili koji potiču iz više zvora. Jedni su četnici po vokaciji, mrze sve što nije pravoslavlje, pa od Rusije stvaraju Vizantiju, a od Putina mitološko biće. Drugi su recidivi komunizma, misle da su Putin i Lenjin od dva brata djeca, dive se "majčici Rusiji" i slično, a treći su anti-protivni per se, pobornici teorija zavjere, Amerikanci su im krivi što sunce zalazi na zapadu, a ne na istoku, ne piju Colu jer je američka, gledaju Zeitgeist, a motivi Palestine im dominiraju po facebooku... Sve što oni znaju je, generalno, da psuju, prijete i slično...

      Dakle, de facto i de jure je na Ukrajinu izvršena međunarodna agresija u cilju zauzimanja dijela teritorije jedne članice UN-a. Ovo je stravičan čin međunarodne agresije kakav brani UN, čije Vijeće sigurnosti treba da je u zasjedanju. Istovremeno, treba vidjeti kako EU i SAD sa partnerima, mogu pomoći da spriječe agresorsku Rusiju. Jer, i Hitler je svoja prva osvajanja (Sudete, Ruhrska oblast, Anchluss) pravdao činjenicom da "tamo žive Nijemci".

      Ja ne znam da li je Ruse historija naučila o tome šta bude s onima koji prvi krenu osvajati tuđu zemlju ?! Ako nije, možda da baćuška progoogla Milošević, Hitler... ?! :?
      Hajde nam fino ovako razloži rat u Iraku i Libiji. Je li i tamo Rusija izvršila agresiju?
      Budi dosljedan u svom zastupanju pravde i istine.
      Thank you very much!
      U Libiji je posrijedi bio građanski rat, kao takav. Ako misliš na vojnu intervenciju, radi se o NATO-ovom djelovanju na, zanimljivo, traženje francuske vlade. Tako da Libija nije relevantna, ni najmanje za ovu priču.
      Irak je, također, međunarodna vojna intervencija za koju je ovlaštenje dato od strane Vijeća sigurnosti UN-a.

      :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

      Kako te bolan ne bio nije stid samog sebe?!
      Libijci se sami sjetili da se pobiju, a zemlje EU im donijele demokratiju u kojoj i danas uživaju.
      Irak, direktna optužba George W. Buscha da Irak posjeduje oružje za masovno uništenje i da je Sadam već nanišanio nedužni zapadni svijet. Takođe i u Iraqu, cjelovitoj državi, i dan danas vlada blagostanje od uvedene demokratije.
      User avatar
      Challenger__
      Posts: 26509
      Joined: 25/03/2012 09:31
      Location: In weiter Ferne, so nah!
      Contact:

      #2613 Re: Ukrajina

      Post by Challenger__ »

      Fobije, pojednako kao nekritička naklonost stvaraju ozbiljne perceptivne prepreke. Umjesto argumenata imamo sentiment (fobiju, ili filiju) a to su sve magle, naročito fobija. Koga briga za rečenice ispisane bez moći sagledavanja materije?

      Mene ni malo, svakako.

      ______


      Laku noć.
      budza
      Posts: 1130
      Joined: 21/11/2013 23:40

      #2614 Re: Ukrajina

      Post by budza »

      It_is_a_Leclerc wrote:U Libiji je posrijedi bio građanski rat, kao takav. Ako misliš na vojnu intervenciju, radi se o NATO-ovom djelovanju na, zanimljivo, traženje francuske vlade. Tako da Libija nije relevantna, ni najmanje za ovu priču.
      Irak je, također, međunarodna vojna intervencija za koju je ovlaštenje dato od strane Vijeća sigurnosti UN-a.


      uuuu, kako se ti sramotis. :)
      kakvo crno vece sigurnosti... gde ti zivis, covece?!
      pa od toga veca sigurnosti je bosna najebala. bosnjacki civili stradali kao golubovi.
      klasicne invazije na libiju, avganistan i irak, sa preko milion zrtava, nazivas legitimnim, a invaziju rusa na svom krimu (krim je rusija 1954. g. poklonila tada bratskoj ukrajini, ponajvise zbog istorije 'kijevska rusija') tumacis kao agresiju.
      ...
      User avatar
      McMoy
      Posts: 3871
      Joined: 20/09/2009 22:11
      Location: tu i tamo

      #2615 Re: Ukrajina

      Post by McMoy »

      budza wrote:
      It_is_a_Leclerc wrote:U Libiji je posrijedi bio građanski rat, kao takav. Ako misliš na vojnu intervenciju, radi se o NATO-ovom djelovanju na, zanimljivo, traženje francuske vlade. Tako da Libija nije relevantna, ni najmanje za ovu priču.
      Irak je, također, međunarodna vojna intervencija za koju je ovlaštenje dato od strane Vijeća sigurnosti UN-a.


      uuuu, kako se ti sramotis. :)
      kakvo crno vece sigurnosti... gde ti zivis, covece?!
      pa od toga veca sigurnosti je bosna najebala. bosnjacki civili stradali kao golubovi.
      klasicne invazije na libiju, avganistan i irak, sa preko milion zrtava, nazivas legitimnim, a invaziju rusa na svom krimu (krim je rusija 1954. g. poklonila tada bratskoj ukrajini, ponajvise zbog istorije 'kijevska rusija') tumacis kao agresiju.
      ...
      Tip mlati praznu slamu, kao i obično. Nabaci par suhoparnih fraza, definicija isl., a kad tražiš konkretne dokaze jednostavno zbriše sa teme.
      Svako ima pravo na svoje mišljenje, pa i da bude pristrasan, jer ovo je ipak samo forum. Ta podijeljenost u percepciji jednog te istog događaja čini diskusiju zanimljivom.
      Ipak, na svakoj temi se nađe nekoliko ljudi koji puno bolje poznaju materiju, sagledavaju stvari dosta objektivno i nastoje da iz mora (dez)informacija izvuku činjenice.
      Tako da jedino preostaje stvoriti vlastiti filter spram određenih diskusija i diskutanata.
      User avatar
      asurbanipal
      Posts: 6692
      Joined: 28/06/2010 15:54
      Location: opet sam ti u kafani

      #2616 Re: Ukrajina

      Post by asurbanipal »

      Challenger__ wrote:Jedna arapska elegija kaže, "moja zebnja je Zejneb". A ja kažem, ne brinem za Ukrajinu, Ruse/pro-Ruse/Ukrajince. Brinem za Siriju i Iran. Ne daj Bože da ih Rusi ostave same.

      "Moja jedina zebnja su Sirija i Iran"

      :oops:

      Znaju Cheli to Iranci, znaju, znaju... :D

      Vijest stara jedno 15-ak dana. Meni nije promakla, a djelovala mi je u prvom trenutku pomalo začuđujuće s obzirom na labavi detant. Ali kao što rekoh, znaju to Iranci... :D

      Iran spreman za "odlučujuću bitku"

      http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... ku%22.html
      udar 99
      Posts: 284
      Joined: 13/02/2014 20:48

      #2617 Re: Ukrajina

      Post by udar 99 »

      ma ! sve je to sukob oko resursa i cijena nafte i gasa
      dok se buranija i jadni mravi , insekti , opijeni religijom i nacionalizmom kolju za njih
      za saku Eura Dolara i Rubalja ( ne zaboravimo Kineze , Oni trenutno svrsavaju na sva ova dogadjanja )
      Ruska interesna zona je Krim , njihov je komsiluk , pred vratima
      neka Obama ( Bankrotiran ) prdi
      jeli spreman sada da salje USA iscrpljenu i demoraliziranu Armiju poslije Iraka i Afganistana (ne na "buraniju i sicu " iz trecega svijeta sa AK 47 i RPG , gdje se izivljavaju masakriraju civile uz Koka -Kolu )
      poetican video vjezbe Mig -31 ( uz cvijece i drvece , slavenska dusha )
      :D
      teski lovac , brzina 3 Maha
      domet raketa R -33, 250 Kilometara
      plafon leta
      20 -25 kilometara
      oko 50 komada BM verzije , modernizirane trenutno u Ruskoj Avijaciji ( koji rusi Raptora F-22 i svu stealth tehnologiju zahvaljujuci svojoj masivnosti elektronike i radara , Ruski princip , nema sminke )


      mir i PEACE !



      Last edited by udar 99 on 01/03/2014 07:54, edited 2 times in total.
      jefferson
      Posts: 14969
      Joined: 28/08/2007 05:31
      Location: U.S.A

      #2618 Re: Ukrajina

      Post by jefferson »

      udar 99 wrote:ma ! sve je to sukob oko resursa i cijena nafte i gasa
      dok se buranija i jadni mravi , insekti , opijeni religijom i nacionalizmom kolju za njih
      za saku Eura Dolara i Rubalja ( ne zaboravimo Kineze , Oni trenutno svrsavaju na sva ova dogadjanja )
      Ruska interesna zona je Krim , njihov je komsiluk , pred vratima
      neka Obama ( Bankrotiran ) prdi
      jeli spreman sada da salje USA iscpljenu demoraliziranu Armiju poslije Iraka i Afganistaa (ne na "buraniju i sicu " iz trecega svijeta sa AK 47 i RPG , gdje se izivljavaju masakriraju civile uz Koka -Kolu )
      poetican video vjezbe Mig -31 ( uz cvijece i drvece , slavenska dusha )
      :D
      teski lovac , brzina 3 Maha
      domet raketa R -33, 250 Kilometara
      plafon leta
      20 -25 kilometara
      oko 50 komada BM verzije , modernizirane trenutno u Ruskoj Avijaciji ( koji rusi Raptora F-22 i svu stealth tehnologiju zahvaljujuci svojoj masivnosti elektronike i radara , Ruski princip , nema sminke )


      mir i PEACE !



      Kazem ja LSD :lol:
      User avatar
      Fantassin
      Posts: 1912
      Joined: 04/01/2014 13:09
      Location: France

      #2619 Re: Ukrajina

      Post by Fantassin »

      udar 99 wrote:ma ! sve je to sukob oko resursa i cijena nafte i gasa
      dok se buranija i jadni mravi , insekti , opijeni religijom i nacionalizmom kolju za njih
      za saku Eura Dolara i Rubalja ( ne zaboravimo Kineze , Oni trenutno svrsavaju na sva ova dogadjanja )
      Ruska interesna zona je Krim , njihov je komsiluk , pred vratima
      neka Obama ( Bankrotiran ) prdi
      jeli spreman sada da salje USA iscpljenu demoraliziranu Armiju poslije Iraka i Afganistaa (ne na "buraniju i sicu " iz trecega svijeta sa AK 47 i RPG , gdje se izivljavaju masakriraju civile uz Koka -Kolu )
      poetican video vjezbe Mig -31 ( uz cvijece i drvece , slavenska dusha )
      :D
      teski lovac , brzina 3 Maha
      domet raketa R -33, 250 Kilometara
      plafon leta
      20 -25 kilometara
      oko 50 komada BM verzije , modernizirane trenutno u Ruskoj Avijaciji ( koji rusi Raptora F-22 i svu stealth tehnologiju zahvaljujuci svojoj masivnosti elektronike i radara , Ruski princip , nema sminke )


      mir i PEACE !



      Rusi F22 .......
      Opet se ismija na rano jutro hhhh :D
      Last edited by Fantassin on 01/03/2014 07:43, edited 1 time in total.
      daddy-kool
      Posts: 12709
      Joined: 30/07/2012 12:45
      Location: muslimansko ostrvo

      #2620 Re: Ukrajina

      Post by daddy-kool »

      Okupacija Krima ili čak čitavog istoka Ukrajine je preslab i prekasan potez Rusije. Njima treba čitava Ukrajina i Bjelorusija da bi očuvali pretenzije da nekada opet budu supersila. Ako je kratkoročni cilj stvaranje nekakve RSK u Ukrajini, to ništa dobrog neće donijeti ni jednoj strani, a cijepanje države svijet ipak neće podržati.

      Ako Rusija izgubi (cijelu) Ukrajinu, to znači da je definitivno istjerana iz Evrope, a za nekih 10-20 godina očekivati je pritiske zapada da se i u samoj Moskvi uvede "demokratija". Ipak, mislim da je prilika za raspad/podjelu Ruske federacije propuštena za vrijeme Jeljcinja i da se neće ponoviti u dogledno vrijeme.
      Last edited by daddy-kool on 01/03/2014 08:12, edited 1 time in total.
      udar 99
      Posts: 284
      Joined: 13/02/2014 20:48

      #2621 Re: Ukrajina

      Post by udar 99 »

      Jefferson

      davno sam te pitao
      sta je bilo sa F-35 ?
      sta se to desilo ?
      objasni raji ( pogotovo u USA )
      kako je nestalo oko 49 milijardi dolara
      avion koji jedva da moze da poleti ?
      super nevidljivac
      :lol:
      ( ili ja i moja ekipa mora to objaviti mnogo brutalnije )
      :D
      User avatar
      Kikibombona
      Posts: 34325
      Joined: 29/06/2013 08:48

      #2622 Re: Ukrajina

      Post by Kikibombona »

      kamen spoticanja wrote:Ma jasno...ali cirkus mi ova proruska extaza ko da su bachushke ponovo u bratislavi i budimpešti
      U najboljem slučaju da rusima ostane i čitav krim ,3 metra pored živjet će najproamerckiji ljudi na dunjaluku...šta misliš koliko će im trebat da tatarima na krimu donesu toliko željenu demokratiju?
      Rusija je vazda favorit na vlastitoj granici. Imaju takvu oruzanu moc da im se Ameri ne smiju suprostaviti ako krenu 'osiguravati' susjedne drzave.

      Sve sto bi mogli uraditi jesu ekonomske sankcije. Rusija je i previse snazna da bi se plasili 'proamerickih' susjeda. Ako bude gorilo pod nogama, mogu ih lako srediti.

      Amerika moze uzvratiti napadom na Siriju ili Iran. Tu Rusija vjerovatno ne moze uzvratiti, osim ako Putin nije procvakao.

      Ipak, Iran nije sala. Ameri bi dobili rat, ali je upitno da li su spremni prihvatiti veliku zrtvu.
      Only1
      Posts: 267
      Joined: 30/06/2010 23:48

      #2623 Re: Ukrajina

      Post by Only1 »

      Kikibombona wrote:
      kamen spoticanja wrote:Ma jasno...ali cirkus mi ova proruska extaza ko da su bachushke ponovo u bratislavi i budimpešti
      U najboljem slučaju da rusima ostane i čitav krim ,3 metra pored živjet će najproamerckiji ljudi na dunjaluku...šta misliš koliko će im trebat da tatarima na krimu donesu toliko željenu demokratiju?
      Rusija je vazda favorit na vlastitoj granici. Imaju takvu oruzanu moc da im se Ameri ne smiju suprostaviti ako krenu 'osiguravati' susjedne drzave.

      Sve sto bi mogli uraditi jesu ekonomske sankcije. Rusija je i previse snazna da bi se plasili 'proamerickih' susjeda. Ako bude gorilo pod nogama, mogu ih lako srediti.

      Amerika moze uzvratiti napadom na Siriju ili Iran. Tu Rusija vjerovatno ne moze uzvratiti, osim ako Putin nije procvakao.

      Ipak, Iran nije sala. Ameri bi dobili rat, ali je upitno da li su spremni prihvatiti veliku zrtvu.
      :lol: Amerika je za Rusiju supersila...budi objektivan
      udar 99
      Posts: 284
      Joined: 13/02/2014 20:48

      #2624 Re: Ukrajina

      Post by udar 99 »

      dajte ba' ljudi
      korupcija je svuda
      razlika je kada dirnes u necije granice i ulazis u zonu , teritoriju "komsiluka " , historijskih veza , ekonomije , kulture
      nasilno
      sa neo-nacistima i paradom sile i propagande
      a velicanstveno cudo od tehnologije i 'nevidljivi lovci"
      :lol:
      F-22 ( nije los ali je tako skup i tezak za odrzavanje )
      a F-35 ?
      :lol:
      pa Kinezi su provalili da je smece i ne kopiraju ga
      Americke osiromasene gradjane je to kostalo ?
      1000 milijardi dolara !
      najveci skandal Pentagona ikada
      ta kanta uopste nije upotrebljiva
      http://www.reuters.com/article/2014/01/ ... ID20140124
      User avatar
      Fantassin
      Posts: 1912
      Joined: 04/01/2014 13:09
      Location: France

      #2625 Re: Ukrajina

      Post by Fantassin »

      udar 99 wrote:dajte ba' ljudi
      korupcija je svuda
      razlika je kada dirnes u necije granice i ulazis u zonu , teritoriju "komsiluka " , historijskih veza , ekonomije , kulture
      nasilno
      sa neo-nacistima i paradom sile i propagande
      a velicanstveno cudo od tehnologije i 'nevidljivi lovci"
      :lol:
      F-22 ( nije los ali je tako skup i tezak za odrzavanje )
      a F-35 ?
      :lol:
      pa Kinezi su provalili da je smece i ne kopiraju ga
      Americke osiromasene gradjane je to kostalo ?
      1000 milijardi dolara !
      najveci skandal Pentagona ikada
      ta kanta uopste nije upotrebljiva
      http://www.reuters.com/article/2014/01/ ... ID20140124
      F35 je imao nesrecu da se razvija u doba ekonomske krize... a to jedva poleti hhhh opet me nasmijavas,bilo kako bilo f35 poput projekta osprey ce biti zavrsen do kraja jer se vec puno ulozilo u isti.
      F22 sa druge strane je projektovan da ima sposobnost da simultano se bori sa 4-6 najboljih aviona ruske ili kineske proizvodnje... valjda je zato skup :mrgreen: :D
      Post Reply