ono sto je postavio je da su poljska i ukrajina krenule sa otprilike iste pozicije. dvije zemlje priblizno iste velicine i slicne ekonomije. poljska u EU ukrajina nije. ne znam sta je nejasno. naravno da to nije jedini razlog veceg rasta ali je svakako najveci. u svakom slucaju poredjenje vise stoji od tvog gdje uporedjujes rusiju sa madjarskomChallenger__ wrote:Bodkine ne rise. Lik je ustvrdio besmislicu: "rast uslovljen EU standardima", ne znajući da to nije tako (navedeni primjeri Rusije i rasta u BiH, da ne idemo dalje, sve do Kine), niti znajući da kreditna zaduženja ulaze u GDP.nisu to pausalne ocjene nego poredis ekonomije koje su neuporedive. pretpostavljam da si stavio da bi reflektovao na gore poredjenje poljske i ukrajine i njihov razvoj u EU i van EU. dakle u tom smislu je poredjenje ove tri ekonomije nerealisticno. sa jedne strane zemlju punu resursa koja puni budzet i na vrhuncu recesije i sa druge strane poluindustrijske zemlje koje su izasle iz katastrofe zvane zeljezna zavjesa
Onaj grafikon ne govori ama baš ništa.
i da, porediti bih rast, ruski ili kineski isto nema nikakve logike

